Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

Βαλεντινακι μου τι πέρασες κ εσύ..  σαν να διαβάζω την δική μου ιστορία!!  Κ εμένα η μαμά μου ανέχτηκε πάρα πολλά, απιστια, μεθυσια κλπ για πολλα Χρόνια και για να χωρίσει ρώτησε εμάς.. μετά το χωρισμό δυσκολευτηκαμε πάρα πολύ μόνη της με 2 παιδιά που πήγαιναν σχολείο, παντρεύτηκε για 5 χρόνια ήταν παντρεμένη, αλλά δεν πήγε καλα και φέτος μετά από πολλά χρόνια ξαναπαντρευτηκε και είναι καλά! Εμένα όμως οι γονεις μου δεν έχουν σχέσεις χρόνια, δεν μιλάνε καν! Για πολλά χρόνια κ εγώ δεν είχα πολλές σχέσεις με τον μπαμπά μου,  είναι και μακριά βέβαια και δεν ήταν εύκολο, αλλά τελευταία έχουμε αρχίσει να μιλάμε αρκετα. Καταλαβαίνω όμως ότι ακόμα εχει σε πολλά πράγματα τη συμπεριφορά που είχε όταν χώρισαν με τη μαμά μου και το έχω δεχτεί αφού πλέον δεν με επηρεάζει σε κάτι! Το χειρότερο είναι ότι πολλά χρόνια μετά το διαζυγιο κατηγορουσε τη μαμά μου που "μας πήρε κ έφυγε" και δεν εβλεπε τα δικά του λάθη! 

@HopeMeΑυτό που έλεγα για τα νεύρα στην εφηβεία, το λέω γιατί κ εγώ στην ηλικία που είναι οι κόρες σου δεν ήθελα να ασχολούμαι καθόλου με τη σχέση των γονιών μου με είχαν κουράσει όλα αυτά που είχαν γίνει κ με είχαν νευριάσει, δεν ηθελα να μπαινω στη μέση και πολλές φορές δεν ήθελα καν να μιλάω με τον μπαμπά μου ακόμα κ χωρίς να μου κάνει κάτι! Βέβαια η δική σας κατάσταση είναι διαφορετική, αφού ζείτε ήδη όλοι μαζί κ είστε καλά, ίσως το κάνουν από αντίδραση, ίσως από ζήλεια ότι μπορεί να τις αφήσεις πίσω δε ξέρω..  πιστεύω ότι αν συζητήσεις μαζί τους και τους εξηγήσεις ότι δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση σου μαζί τους  και ότι το μόνο που θέλεις είναι να είστε ευτυχισμένοι, θα καταλάβουν!! 

 

Πραγματικά πολύ κοντινές μας οι ιστορίες μας μόνο που κανείς δεν κατηγόρησε ποτέ κανέναν και είχαμε πάντα σχέσεις με τον μπαμπά !!!! Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή περασμένα αλλά όχι ξεχασμένα οι μανουλες μας ξέρουν τι πέρασαν εδώ είμαστε μαζί με τους άντρες μας και πάλι κάπου κάπου θα ζοριστουμε με τα παιδιά όχι μόνες τους με τόσες υποχρεώσεις απέναντι στα παιδιά!!!

Μόνο σεβασμός στις μανουλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται, αλλά νομίζω ότι τις επηρεάζουν και οι αντιδράσεις απο το περιβάλλον σας, απο παππούδες γιαγιάδες. Άν ακούνε σχόλια νιώθουν άσχημα και ξεσπάνε σε σένα, γιατί δυστυχώς τα παιδιά πάντα ξεσπάνε στην μαμά και είναι πιο αυστηρά μαζί της, ειδικά τα κορίτσια, στον μπαμπά συγχωρούν πολλά, τα βλέπω και στην πεντάχρονη κόρη μου. Αν ήταν οι γύρω σου υποστηρικτικοι θα ήταν και οι κόρες σου πιο μαλακές. Ίσως και η γιαγιά αν τους εξηγούσε ότι έχεις και συ δικαίωμα να είσαι ευτυχισμένη και πόσο πληγώνεσαι; Να σκέφτεσαι ότι κάποια στιγμή θα το καταλάβουν, ίσως αργότερα και θα σου ζητήσουν συγγνώμη. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην πληγώνεσαι, να μην αφήνεις να μπαίνουν όλα μέσα σου. Είναι μικρές, κάποια στιγμή θα καταλάβουν καλά.

Πόσο μέσα έχεις πέσει να ήξερες!!!! :o

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλη ερώτηση!!!! 

Επίσης έγω χθες έπαθα ένα ωραιότατο έγκαυμα!!!! Από την κουζίνα! Από χθες ποναει πολυ. Αλλά δεν ρισκάρω να βάλω αντιβιοτικη κρέμα! Φοβάμαι! Θα κάνω υπομονή και αν δω ότι συνεχίσει θα πάρω τον γιατρό. 

Όντως όλες οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές. Εγώ πχ έχασα την μαμά μου στα 17 μου. Ο μπαμπάς μου ήταν για 8 χρόνια μόνος και παρόλο που εγώ τον προετρεπα να συνεχίσει γιατί τοτε ήταν 45 χρονών αυτός θυμώνε. Μετά από 8 χρόνια μου είπε ότι γνώρισε μια κυρια και δεν μπορώ να σας περιγραψω την χαρά μου. Ο αδερφός μου (6 χρόνια μεγαλυτερος) παλι το αντίθετο! Παρόλο που είχαν περασει 8 χρόνια και εμείς είχαμε ηδη στήσει τα σπιτια μας αυτός δεν ήθελε ο μπαμπας να βρει αλλη. Ακόμα και τώρα δεν δείχνει να το έχει αποδεχτεί 100℅. Όλοι οι χαρακτήρες είναι διαφορετικοί και οι ηλικίες δεν παιζουν απαραίτητα ρόλο. Είναι η οπτική που εχει ο καθένας. 

Κορίτσι μου πως πας με τα πονακια σου??? Εγώ κάθε μέρα όλη μερα.... Πονακια και τραβηγματα... :cry:

Αντιβιωτική κρέμα και αντιβίωση μπορείς να παίρνεις. Στο έγκαυμα, πολύ καλή δουλειά κάνει το αλατόνερο, με το που καείς, βουτάς το έγκαυμα στο αλατόνερο, το αφήνεις για λίγα λεπτά και μετά δεν έχεις τίποτα. Αλλιώς και κρέμα για τα συγκαματα μπορείς να βάλεις, σουντομριμ, κικαπλάστ, μπεπανθόλ ακόμη και σκέτη αλόη. Έπρεπε να πάρεις το γιατρό σου να μην υποφέρεις

Just now, HopeMe είπε:

Πόσο μέσα έχεις πέσει να ήξερες!!!! :o

Άρα το θετικό είναι ότι έχεις εντοπίσει τη ρίζα. Κάποιος τούς βάζει λόγια. Θα σού έλεγα να μιλήσεις με τα άτομα αυτά, αλλά αν είναι τόσο σπιούνοι θα τρέξουν να πουν "ήρθε η μάνα σας και μάς κούνησε το δάχτυλο". Οπότε νομίζω ότι που έχεις να κάνεις είναι να μην πεις τίποτα παραπάνω. Σίγουρα θα αλλάξουν γνώμη, μην ξαναναφέρεις κατι στις κόρες σου για το γάμο. Καταρχάς, 100% θα αλλάξουν στάση μόλις δουν το μωρό. Ωστόσο, είναι κρίμα να πικραίνεσαι και να πικραινεις και το μωράκι σου. Το ξέρουν τα παιδιά σου ότι τις λατρεύεις, απλά είναι πάρα πολύ μπερδεμένες. Αν έχω καταλάβει λάθος, συγγνώμη για την "φόρα" 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για τα εγκαύματα εγώ βάζω οδοντόκρεμα και πιο μετά αλόη!

Εγώ χάρηκα και όταν χώρισαν οι γονείς μου, και οταν ξαναέκανε σχέση ο μπαμπάς μου. Ήξερα ότι είναι το καλύτερο για τους ίδιους και στις δύο περιπτώσεις. Μακάρι να έβρισκε και η μαμά μου κάποιον να μην έχω την ενοια της. Στην περίπτωση παιδιού δε θα είχα πρόβλημα, αρκεί να κρατούνταν οι ισορροπίες και να μην αδικουνταν τα πρώτα παιδιά.

Hope τα κορίτσια σου είναι στην εφηβεία? Μπορείς αν θέλεις να τις ρωτήσεις τι ακριβώς είναι αυτό που τις ανησυχεί και τις θυμώνει. Μήπως φοβούνται ότι θα πέσεις πάνω στο μικρό και θα τις παραγκωνίσεις ? Ίσως είναι και αυτός ένας ενδόμυχος φόβος. Ίσως θεωρούν ότι όλο αυτό είναι " η καινούργια σου ζωή" και ότι οι ίδιες ανήκουν στην "παλιά σου" ζωή.. σίγουρα χρειάζεται μια συζήτηση με πολλή αγάπη, ψυχραιμία και ειλικρίνεια για να ξεπεραστούν οι φόβοι και οι ανασφάλειες..

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ @Evouska @Φώφη1990 σας ευχαριστώ που μοιράστηκατε μαζι μας τις ιστορίες σας και πράγματικα με βοηθά η προσέγγιση σ;ς από τη θέση του παιδιού, μέσω της βιωματικής σας εμπειρίας. Δεν θα πω λυπάμαι που σας ξύπνησα μνήμες, γιατί σε όλα αυτά οφείλετε τον σημερινό σας χαρακτήρα και είμαι σίγουρη ότι όλα αυτά σας κάνουν ξεχωριστές. 

Πράγματι οι κόρες μου για χρόνια με ςνοχοποιουσαν για το διαζύγιο γιατί θυμόντουσαν ότι μετά από ένα τσακωμό "τις.πηρα και έφυγα". Όμως η συμβουλή του παιδοψυχολογου ήταν ότι δεν μπορούσα ακόμη να τους εξηγήσω το λόγο, καθότι ήταν "βαρύ και ιδιαίτερο" και δεν θα μπορούσαν να το διαχειριστουν στην ηλικία των 5 και 6,5 ετών.

Τον λόγο τον μάθανε πριν 2 χρόνια. Η μικρή μου έκλαιγε και μου ζητάτε συγνώμη καθώς δεν μπορούσε ποτέ να φανταστεί κάτι τέτοιο. έκτοτε δεν θέλει να μιλήσει στον πατέρα της, μιλάνε τυπικά γιορτές μόνο. Προσπαθώ να τη βοηθήσω να τον συγχωρέσει. Η μεγάλη, δεχόμενη επιρροή από στενούς συγγενείς @Φραουλίτσα* στράφηκε εναντίον μου και με κατηγόρησε για όλα ακόμη και για τη συμπεριφορά που δέχτηκα. Αρνείται ν ακούσει οτιδήποτε για τον πατέρα της, εύχομαι μόνο να μη βάζει τον εαυτό της σε κίνδυνο.  

Ο μόνος άνθρωπος που μου συμπαραστάθηκε πάνω από μητέρα, πατέρας, αδελφός είναι αυτός ο άνθρωπος που θα παντρευτω σε λίγες μέρες. Δεν είναι τέλειος, όμως για μένα είναι όλοι οι παραπάνω μαζί. Γι αυτό αποφάσισα, εφόσον ο Θεός το επιτρέπει, να του κάνω αυτό το δώρο: να τον κάνω πατέρα για πρώτη φορά και να νιώσει την ολοκλήρωση. 

Ωραίο το σεντόνι μου και μεταξωτό - μεταξωτό :P. Καλή επιτυχία στις επόμενες αυχενικες και σε εμάς αύριο @Evouska

πρίν από 33 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αντιβιωτική κρέμα και αντιβίωση μπορείς να παίρνεις. Στο έγκαυμα, πολύ καλή δουλειά κάνει το αλατόνερο, με το που καείς, βουτάς το έγκαυμα στο αλατόνερο, το αφήνεις για λίγα λεπτά και μετά δεν έχεις τίποτα. Αλλιώς και κρέμα για τα συγκαματα μπορείς να βάλεις, σουντομριμ, κικαπλάστ, μπεπανθόλ ακόμη και σκέτη αλόη. Έπρεπε να πάρεις το γιατρό σου να μην υποφέρεις

Άρα το θετικό είναι ότι έχεις εντοπίσει τη ρίζα. Κάποιος τούς βάζει λόγια. Θα σού έλεγα να μιλήσεις με τα άτομα αυτά, αλλά αν είναι τόσο σπιούνοι θα τρέξουν να πουν "ήρθε η μάνα σας και μάς κούνησε το δάχτυλο". Οπότε νομίζω ότι που έχεις να κάνεις είναι να μην πεις τίποτα παραπάνω. Σίγουρα θα αλλάξουν γνώμη, μην ξαναναφέρεις κατι στις κόρες σου για το γάμο. Καταρχάς, 100% θα αλλάξουν στάση μόλις δουν το μωρό. Ωστόσο, είναι κρίμα να πικραίνεσαι και να πικραινεις και το μωράκι σου. Το ξέρουν τα παιδιά σου ότι τις λατρεύεις, απλά είναι πάρα πολύ μπερδεμένες. Αν έχω καταλάβει λάθος, συγγνώμη για την "φόρα" 

Το έκανα ήδη με την αδερφή μου. Όταν γεννήσω με το καλό θα μπορώ να διαχειριστω περισσότερες καταστάσεις, 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, δουλεύω σήμερα σε ένα πόστο κι απέναντι ψήνουν καλαμακια (σουβλάκια). Ήταν πάνω από τις δυνάμεις μου απ ο, τι καταλαβαίνετε να αντισταθώ. Μόλις βγήκα διάλειμμα πήρα 2. Δεν τρώω τόσα κανονικά, πήρα ίσα ίσα για τη λιγουρα χαχαχα. Στα κανονικά μου τρώω 5 6 στο χαλαρό, τα μισά από πείνα και τα άλλα από λιγουρα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Κορίτσια, δουλεύω σήμερα σε ένα πόστο κι απέναντι ψήνουν καλαμακια (σουβλάκια). Ήταν πάνω από τις δυνάμεις μου απ ο, τι καταλαβαίνετε να αντισταθώ. Μόλις βγήκα διάλειμμα πήρα 2. Δεν τρώω τόσα κανονικά, πήρα ίσα ίσα για τη λιγουρα χαχαχα. Στα κανονικά μου τρώω 5 6 στο χαλαρό, τα μισά από πείνα και τα άλλα από λιγουρα 

Ο άντρας μου σήμερα επιχείρησε το πρωτο του μαγείρεμα....

Τορτελινια στον φουρνο με γάλα και 5 είδη τυριών και μπέικον... 1000 θερμίδες το κομμάτι..... 

Του πετυχε τέλεια!!! Αλλά πραγματικά δεν είναι Για πολυ γιατί 1 κιλό σε 2 μέρες άνετα το βάζεις... Χαχαχ

  • Μου αρέσει 6

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ο άντρας μου σήμερα επιχείρησε το πρωτο του μαγείρεμα....

Τορτελινια στον φουρνο με γάλα και 5 είδη τυριών και μπέικον... 1000 θερμίδες το κομμάτι..... 

Του πετυχε τέλεια!!! Αλλά πραγματικά δεν είναι Για πολυ γιατί 1 κιλό σε 2 μέρες άνετα το βάζεις... Χαχαχ

Μεγάλη υπόθεση το μαγείρεμα. Και μόνο αυτό να γλιτώνεις λέει πολλά.. Μπράβο του!!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με πας πολλά χρόνια πίσω θα σου μιλήσω από την πλευρά του παιδιού είμαι 23χρ ο αδερφός μου σχεδόν 21....Η μαμά μου σήμερα είναι 43χρ.χωρισαν με τον μπαμπά μου πριν 12 χρονια τότε ειμασταν  9+11 ο μπαμπάς μου ήταν με μια λέξη παρτακιας δουλεύε γιαυτον και ότι έβγαζε τα έτρωγε στα καφενεία και στα μπαράκια θυμάμαι να κανονίζουν να πάμε για φαγητό όλοι μαζί και να μην έρχεται ποτέ να μας πάρει να έρχεται πολυυυυ αργότερα μεθυσμένος και να πέφτει ξερός, όλα τα ανεχόταν η μαμά μου μόνο η απιστία ήταν το αποκορύφωμα πόσες φορές ακούγαμε φωνές μαλωματα πράγματα να σπάνε ποτέ δεν σήκωσε χέρι πάνω της κάποια στιγμή της λέω καλύτερα να χωρίσετε έτσι ταλαιπωρειστε και οι δύο και ταλαιπωρειτε και εμάς αφού δεν βγαίνει δεν το βλέπετε; ο αδερφός μου έκλαιγε κάθε φορά που μαλωνανε γιατί φοβόταν τον έβαζα μέσα στο δωμάτιο και άνοιγα την τηλεόραση τέρμα να μην ακούει τις φωνές τους,, όντως το 2009 χώρισαν....συνενετικο διαζύγιο το παίξε και χουβαρντας εδώ γελάμε και από το πόσο της διατροφής είπε θα δίνει παραπάνω υπογεγραμμένα ολα αυτά σας πληροφορω ότι δεν πήραμε ποτέ ούτε ένα ευρώ ξαφνικά έμεινε άνεργος και ξαφνικα έμεινε μόνη της 32 χρόνων να μεγαλώσει δύο παιδιά δημοτικού έκανε δύο δουλειές εγώ ανέλαβα το σπίτι και τον μικρό μου αδερφό,,,βέβαια οι σχέσεις μεταξύ των γονιών μου έμειναν άριστες και εμείς είχαμε πάντα επαφή ποτέ δεν κατηγόρησε ο ένας τον αλλον

Εννοειται ότι ήθελα να είναι καλά και εννοειται ότι στο μυαλό μου την ήθελα με έναν άνθρωπο που να της αξίζει να περνάει καλά γιατί πέρασε δύσκολα της το έλεγα κιόλας ότι δεν μπορεί να μείνει για πάντα μόνη της, κάποια στιγμή βρήκε κάποιον άνθρωπο παντρεύτηκαν αλλά δεν πήγε καλά οκ συνεχίζουμε,,δύο χρόνια μετά τον χωρισμό των γονιών μου στα 13 γνώρισα τον άντρα μου από τότε είμαστε μαζί το 2015 η μαμά μου γνωρίζει τον σημερινό της άντρα έναν καλό άνθρωπο που την στηρίζει πολύ που για εμένα σημασία έχει να περνάει καλά και να είναι ευτυχισμένη παντρεύτηκαν ένα μήνα πριν τον δικό μου γάμο το καλοκαίρι του 19 και όταν στην αρχή κάποια στιγμή σκέφτηκαν ίσως για παιδάκι αν και ο ένας και ο άλλος είχαν από τους πρώτους γάμους τους εννοείται ότι δεν μου έπεφτε λόγος χάρηκα κιόλας αλλά μετά το άφησαν και δεν έγινε,,,όσο για τον μπαμπά μου είναι σε μια σχέση εδώ και μερικά χρόνια αλλά φυσικά λέει οτι έκλεισε από γάμους κλπ...έβαλε μυαλό δεν το κουνάει από το σπίτι δουλεύει κλπ αλλά ειναι ήδη αργαααα.....

Δώσε χρόνο στα κορίτσια σου εμένα αυτό που με βοήθησε σαν παιδί ήταν να έχω γνώση την όλης κατάστασης το τι είχε γίνει για πιο λόγο γίνονται αυτά τι έκανε ο ένας τι ο άλλος ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ποτε δεν κατηγόρησα τον μπαμπά μου για ότι έκανε αλλά πάντα αν φτάσει εκεί η συζήτηση το λέω σαν γεγονός...μήπως τα κορίτσια σου νομίζουν ότι έφταιγες εσύ που χωρίσατε? Μήπως νομίζουν ότι θα τους πάρει το μωρό την θέση? Το καλύτερο είναι αφού πάρεις γνώμη από παιδοψυχολογο να κάνετε μια ωραία συζήτηση καθίστε με τις ώρες και λυστε το ότι μπορεί να έχει δημιουργηθεί...

Ωχχχχ σόρρυ για το σεντόνι μου βγήκαν αβίαστα!!!

Συμφωνώ τόσο πολύ μαζί σου!!! Μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος μια λάθος επιλογή ή να αλλάξουν οι καταστάσεις. Αυτο δεν σημαίνει ότι πρέπει να μείνει μόνος του. Μπράβο για την στάση σου!!

3 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

@ΒαλεντιναΧ @Evouska @Φώφη1990 σας ευχαριστώ που μοιράστηκατε μαζι μας τις ιστορίες σας και πράγματικα με βοηθά η προσέγγιση σ;ς από τη θέση του παιδιού, μέσω της βιωματικής σας εμπειρίας. Δεν θα πω λυπάμαι που σας ξύπνησα μνήμες, γιατί σε όλα αυτά οφείλετε τον σημερινό σας χαρακτήρα και είμαι σίγουρη ότι όλα αυτά σας κάνουν ξεχωριστές. 

Πράγματι οι κόρες μου για χρόνια με ςνοχοποιουσαν για το διαζύγιο γιατί θυμόντουσαν ότι μετά από ένα τσακωμό "τις.πηρα και έφυγα". Όμως η συμβουλή του παιδοψυχολογου ήταν ότι δεν μπορούσα ακόμη να τους εξηγήσω το λόγο, καθότι ήταν "βαρύ και ιδιαίτερο" και δεν θα μπορούσαν να το διαχειριστουν στην ηλικία των 5 και 6,5 ετών.

Τον λόγο τον μάθανε πριν 2 χρόνια. Η μικρή μου έκλαιγε και μου ζητάτε συγνώμη καθώς δεν μπορούσε ποτέ να φανταστεί κάτι τέτοιο. έκτοτε δεν θέλει να μιλήσει στον πατέρα της, μιλάνε τυπικά γιορτές μόνο. Προσπαθώ να τη βοηθήσω να τον συγχωρέσει. Η μεγάλη, δεχόμενη επιρροή από στενούς συγγενείς @Φραουλίτσα* στράφηκε εναντίον μου και με κατηγόρησε για όλα ακόμη και για τη συμπεριφορά που δέχτηκα. Αρνείται ν ακούσει οτιδήποτε για τον πατέρα της, εύχομαι μόνο να μη βάζει τον εαυτό της σε κίνδυνο.  

Ο μόνος άνθρωπος που μου συμπαραστάθηκε πάνω από μητέρα, πατέρας, αδελφός είναι αυτός ο άνθρωπος που θα παντρευτω σε λίγες μέρες. Δεν είναι τέλειος, όμως για μένα είναι όλοι οι παραπάνω μαζί. Γι αυτό αποφάσισα, εφόσον ο Θεός το επιτρέπει, να του κάνω αυτό το δώρο: να τον κάνω πατέρα για πρώτη φορά και να νιώσει την ολοκλήρωση. 

Ωραίο το σεντόνι μου και μεταξωτό - μεταξωτό :P. Καλή επιτυχία στις επόμενες αυχενικες και σε εμάς αύριο @Evouska

Το έκανα ήδη με την αδερφή μου. Όταν γεννήσω με το καλό θα μπορώ να διαχειριστω περισσότερες καταστάσεις, 

 

Οπότε καλύτερα να τους μιλήσει ο ψυχολόγος. Γιατί οι συγγενείς μονο κακο θα κάνουν. Αυτοί χάνουν. Και όπως λες όταν θα είσαι πιο δυνατη ψυχολογικά μπορείς να τους πεις πόσο σε πλήγωσαν και πόσο εγωιστές ήταν. Και οι κόρες σου θα καταλάβουν, μπορεί ήδη να καταλαβαίνουν αλλά να αντιδρουν. Απο το ένα αυτι να μπαίνουν απο το αλλο να βγαίνουν. Ειμαι σίγουρη ότι σε αγαπάνε.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ο άντρας μου σήμερα επιχείρησε το πρωτο του μαγείρεμα....

Τορτελινια στον φουρνο με γάλα και 5 είδη τυριών και μπέικον... 1000 θερμίδες το κομμάτι..... 

Του πετυχε τέλεια!!! Αλλά πραγματικά δεν είναι Για πολυ γιατί 1 κιλό σε 2 μέρες άνετα το βάζεις... Χαχαχ

Μπράβο του ευτυχώς με τόν άντρα μου το έχουμε καθιερώσει και μαγειρεύει κάθε Κυριακή και φυσικά οπότε έχει χρόνο γιατί συνήθως φεύγει 7το πρωί και έρχεται 6 το απόγευμα....

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eλατε να σας κάνουμε το τραπέζι κ μένα μαγειρευει ο άντρας Μ 

Νοσοκομειακό τραχανά φουλ νερουλό

Μπιφτέκια στο σχαροτηγανο καμμένα απ' έξω ,αψητα μέσα 

Μακάρονια στοκαριστα

Μαύρες τηγανητές πατάτες

Σας λέω τις σπεσιαλιτέ του. Έχω φάει αυτά τα αριστουργήματα αλλά δεν τα εκτίμησα η αχάριστη. 

Μπορεί εσείς να τα εκτιμήσετε 

Χαχαχαχα 

 

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Eλατε να σας κάνουμε το τραπέζι κ μένα μαγειρευει ο άντρας Μ 

Νοσοκομειακό τραχανά φουλ νερουλό

Μπιφτέκια στο σχαροτηγανο καμμένα απ' έξω ,αψητα μέσα 

Μακάρονια στοκαριστα

Μαύρες τηγανητές πατάτες

Σας λέω τις σπεσιαλιτέ του. Έχω φάει αυτά τα αριστουργήματα αλλά δεν τα εκτίμησα η αχάριστη. 

Μπορεί εσείς να τα εκτιμήσετε 

Χαχαχαχα 

 

Χαχαχαχα!!! Με έκανες και γελασα!!! Εμένα σήμερα ήταν η πρώτη απόπειρα!! Λέτε η τυχη του πρωτάρη??? 

Πολυ φοβάμαι ότι η όρεξη του λίγο θα κρατήσει και θα βαρεθεί συντομα!!! Για να δουμε... :x

  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια μου καλημέρα!!! Εεε δεν άντεξα έβαλα τον φαρμακοποιό μου να μου φέρει από αυτές τις ταινίες που έχουν τα νοσοκομεία για τα αμνιακα και μόλις έρθουν θα τα πάω στο γιατρό να μου κάνει το τεστ δεν μπορώ να μείνω με την απορία μίλησα με τον γιατρό μου και του λέω αφού δεν υπάρχει άλλη λύση και εγώ δεν ηρεμώ αν δεν γίνει το τεστ και αφού το νοσοκομείο μας είναι άντε να μην πω για που το έκανα έτσι μου είπε μόλις έρθουν έλα να το κάνουμε!!!! Άντε να δούμε


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Kοριτσια μου καλημέρα!!! Εεε δεν άντεξα έβαλα τον φαρμακοποιό μου να μου φέρει από αυτές τις ταινίες που έχουν τα νοσοκομεία για τα αμνιακα και μόλις έρθουν θα τα πάω στο γιατρό να μου κάνει το τεστ δεν μπορώ να μείνω με την απορία μίλησα με τον γιατρό μου και του λέω αφού δεν υπάρχει άλλη λύση και εγώ δεν ηρεμώ αν δεν γίνει το τεστ και αφού το νοσοκομείο μας είναι άντε να μην πω για που το έκανα έτσι μου είπε μόλις έρθουν έλα να το κάνουμε!!!! Άντε να δούμε

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!! Να μας κρατήσεις ενημέρες!!! 

Εμένα το βράδυ μου ήταν πολυ χάλια. Μόλις σηκώθηκα. Είχα πολλούς πονους σαν περιοδο. Χαμηλά μια δεξιά μια αριστερά!!! Αυτή την στιγμή έχω ακόμα την ενόχληση κάτω δεξιά αλλά όχι τόσο έντονα όσο τη νύχτα! Αν παρω τον γιατρό θα μου πει ότι είναι φυσιολογικό.... Την ψυχολογία μου πώς θα πείσω!!! :confused:


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!! Να μας κρατήσεις ενημέρες!!! 

Εμένα το βράδυ μου ήταν πολυ χάλια. Μόλις σηκώθηκα. Είχα πολλούς πονους σαν περιοδο. Χαμηλά μια δεξιά μια αριστερά!!! Αυτή την στιγμή έχω ακόμα την ενόχληση κάτω δεξιά αλλά όχι τόσο έντονα όσο τη νύχτα! Αν παρω τον γιατρό θα μου πει ότι είναι φυσιολογικό.... Την ψυχολογία μου πώς θα πείσω!!! :confused:

Να σε ρωτήσω....μήπως έχεις θέμα με δυσκοιλιότητα????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...