Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά ήταν ζωηρουλα γι'αυτό ΕΕ????

Χτες νομίζω ρώτησες για οδοντίατρο και  σήμερα είχα ραντεβου για ένα σφράγισμα που χάλασε και μου έκανε και ένεση και γενικά είπε δεν υπάρχει θέμα, είναι λέει υλικά συμβατά με έγκυμοσυνη. Να κάνω και ένα ψιλο καθαρισμό την άλλη εβδομάδα για αιματακι στα ούλα που καμία φορά συμβαίνει στην εγκυμοσύνη μου είπε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

On 2/2/2021 at 8:53 ΜΜ, Φώφη1990 είπε:

Ο άντρας μου σήμερα επιχείρησε το πρωτο του μαγείρεμα....

Τορτελινια στον φουρνο με γάλα και 5 είδη τυριών και μπέικον... 1000 θερμίδες το κομμάτι..... 

Του πετυχε τέλεια!!! Αλλά πραγματικά δεν είναι Για πολυ γιατί 1 κιλό σε 2 μέρες άνετα το βάζεις... Χαχαχ

Κορίτσια κ εμένα σήμερα μου μαγείρεψε ο άντρας μου, εγώ δεν έκανα τίποτα! Έκανε μπιφτεκια με ρύζι μπασματι κ ήταν τέλεια! Θα τον βάζω πιο συχνά χαχα!! 

Δε συζητάω τα κιλά καλύτερα χαχα ,το πρωί ζυγιστηκα κ έχω πάρει συνολικά 5 κιλά! Έπαθα σοκ! Σε 4 μέρες μπαίνω στον 6ο αλλά τα περισσότερα τα πήρα μετα τον 5ο!!

10 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η πιο τακτικη πελατισσα της τουαλετας! Και οταν πηγαινω στην ουσια δεν "αδειαζω". Συγγνωμη κιολας...χαχαχα

Οταν περασουν 2 3 μερες και δεν παω καθολου παρνω σκευασμα για να παω.

Προχθες που τον πηρα μου ειπε οτι αν δεν ειναι το εντερο ειναι η μητρα που μεγαλωνει και τραβαει. Αλλα τοσο εντονα???

Απο τις φιλες μου καμια δεν ειχε πονους γι αυτο και εγω ειμαι φοβιτσιαρα... 

 

Αγάπη μου κατά πάσα πιθανότητα είναι από την τουαλέτα,  εγώ αν δεν πάω μια μέρα νιώθω απίστευτη δυσφορία,  και φούσκωμα!! Προσπάθησε να τρως σαλάτα σε κάθε γεύμα, και για απογευματινό φρουτάκια αχλάδι και ακτινίδιο εμένα με έχει βοηθήσει πολύ αυτό και πάω σχεδόν κάθε μερα πια ! Είχα αρκετό θέμα με τη δυσκοιλιότητα τους πρώτους μηνες, είχα φτάσει σε σημείο να πάρω σιροπακι για να πάω τουαλέτα!! Αλλά με αυτά που σου είπα στη διατροφή έχει βελτιωθεί πολύ και πάω κάθε μέρα έστω κ λίγο !

πρίν από 14 λεπτά , HopeMe είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Πριν λιγο γυρίσαμε από τη Β επιπέδου. Η εξέταση δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί μετά από 2 ώρες προσπαθειών. Είδαμε κάτι παραπάνω από τα μισά. Ότι είδαμε ήταν μια χαρά και η μικρή είναι 420 γρ. Μας την έβαλε 4D και τρελαθηκαμε!!! Ο πλακούντας είναι πολύ χαμηλός και ο τραχηλις μακρύς και κλειστός. Αυτά μέχρι στιγμής. Τα υπόλοιπα την Τρίτη αν δε μας κάνει πείσματα.

@Evouska πώς πήγε;

Υγ. ΜΗΝ αφήνετε την εξέταση τελευταία εβδομάδα γιατί με.κατι τέτοιο υπάρχει ο κίνδυνος να μην μπορεί να ολοκληρωθεί λόγω παρέλευσης των εβδομάδων. Ευτυχώς εγώ έχω περιθώριο ακομη

Αγάπη μουυυ συγχαρητήρια!! Τέλειο το 4d εεε; αν και εγώ την είδα για λιγο σε 4d! Ο υπέρηχος κράτησε μισή ώρα και κάτι αν θυμάμαι κ καλά,  είχε καλή θέση τα μετρούσε όλα, αλλά ρε κορίτσια δεν άνοιγε τα πόδια της με τίποτα η μπουμπού!! Την κουνούσε την ξανακουνουσε ,τίποτα χαχα!! Ντροπαλή μας βγήκε!!  Ποδια ερμητικά κλειστά  μου έλεγε ο γιατρός χαχαχα! Ο πλακούντας μου είναι πρόσθιος υψηλός και ο τράχηλος 32mm ,όλα πολύ καλά απ ότι μου είπε ο γιατρός! Κ εμένα 419 g η μπέμπα μου, είναι με το κεφάλι προς τα πάνω,  και μου έκανε τρομερή εντύπωση που έχει φτάσει τόσο ψηλά,  λίγο κάτω από το στήθος έκανε με το μηχάνημα για να την δει από πάνω! Δυστυχώς δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα, αλλά μας το έγραψαν σε cd ! 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Το πρωι πηγα στα λιντλ και πηρα κολαν σουτιεν και φανελακια... Ομως ουτε να ανοιξα στο σπτι. Κατευθειαν ξαπλωσα γιατι ποναω... Πηρα τον γιατρο γιατι ο πονος χτυπαει και μεσα στον κολπο μου. Μου ειπε οτι ειναι η μητρα και οτι θα με παρει παλι να δουμε τι θα κανουμε....

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Το πρωι πηγα στα λιντλ και πηρα κολαν σουτιεν και φανελακια... Ομως ουτε να ανοιξα στο σπτι. Κατευθειαν ξαπλωσα γιατι ποναω... Πηρα τον γιατρο γιατι ο πονος χτυπαει και μεσα στον κολπο μου. Μου ειπε οτι ειναι η μητρα και οτι θα με παρει παλι να δουμε τι θα κανουμε....

Βρε κορίτσι μου όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι και συσπάσεις οι συσπάσεις γενικά με το περπάτημα και την ορθοστασία επιδεινώνονται γι'αυτό και όταν έχεις συσπάσεις συνήθως είσαι κλινήρης ή όσο μπορείς ξαπλωμένη....

Εγώ το απόγευμα θα πάω να κάνουμε το τεστ για τα αμνιακα θα δούμε και το μπεμπακι 

Δεν τον ρωτάς μήπως μπορείς να κάνεις nst από τώρα?.. δεν έχει τύχει να κάνω τόσο νωρίς και δεν ξέρω αν θα ανιχνεύει τις συσπάσεις....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου. Διάβασα τα νέα σας εν τάχει, νιώθω άσχημα γι αυτό. Δε θέλω να νομίζετε ότι θέλω μόνο να σάς λέω τα δικά μου και αδιαφορώ για τα δικά σας. Διαβάζω τα ευχάριστα για τις β επιπέδου που ξεκίνησαν.

@maroullaki εγώ είχα ρωτήσει για τον οδοντίατρο. Σε ευχαριστώ πολύ! Θέλω να πάω κι εγώ για καθαρισμό κι επειδή πονάω ήθελα να ζητήσω αναισθητικό.

@Eva1986@Eva1986 φίλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Κι εγώ θέλω να βγω να το φωνάξω αλλά φοβάμαι.... Ακόμη κρυφό το έχω...

@Hope girl (συγγνώμη καταλαθος έγινε το ταγκ αλλά δεν ξέρω πώς να το σβήσω)

@HopeMe γιατί δε γινόταν να το δειτε καλά;

Από τη μια έχω κουραστεί με ολα αυτά, από την άλλη δε θέλω να σταματήσω τη δουλειά γιατί με βοηθάει στο να μη σκέφτομαι την εγκυμοσύνη. Θέλω να καθυστερήσω όσο περισσότερο γίνεται το ραντεβού με το γυναικολόγο. Απλά δε θέλω να πάω. Δε θέλω να ξαναπάω σε γιατρό. Είναι δικό μου κόλλημα αυτό... Έχω μια περίεργη πίεση το τελευταίο διάστημα και μού προκαλούνται συχνά συσπάσεις. Κυρίως τα πρωινά. Πετρωνει η κοιλιά μου. Λέτε να πάθει τίποτα τ μωρό; μού έχουν τελειώσει το μαγνήσιο και πραγματικά δεν προλαβαίνω να πάω να πάρω. Έχω και το μωρό εδώ και δεν είναι εύκολη η μετακίνηση. Αντ αυτού, τρώω πολύ τσία, που έχει πολύ μαγνήσιο λένε

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Ανέβασα πάλι το πινακακι για να δούμε τι λείπει να το ανανεώσουμε :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Βρε κορίτσι μου όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι και συσπάσεις οι συσπάσεις γενικά με το περπάτημα και την ορθοστασία επιδεινώνονται γι'αυτό και όταν έχεις συσπάσεις συνήθως είσαι κλινήρης ή όσο μπορείς ξαπλωμένη....

Εγώ το απόγευμα θα πάω να κάνουμε το τεστ για τα αμνιακα θα δούμε και το μπεμπακι 

Δεν τον ρωτάς μήπως μπορείς να κάνεις nst από τώρα?.. δεν έχει τύχει να κάνω τόσο νωρίς και δεν ξέρω αν θα ανιχνεύει τις συσπάσεις....

Να σου πω την αληθεια ειμαι.ολη την ωρα ξαπλα... Σημερα το πρωι βγηκα για πολυ λιγο στο μαρκετ... Αλλα γενικα ειμαι ξεκουραστη αν και δεν μου εχουν πει να ειμαι ετσι ξαπλα..σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου. 

Τι ειναι αυτο το  nst???

 Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα με τα υγρα!!!! Να χαρεις και το μπεμπακι σου που θα το δεις κιολας!

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκαμε στη σειρά της β επιπέδου βλέπω! Περνάει ο καιρός...

@ΧρυσαΜ έχω χάσει κάτι; Μην αμελείς ούτε τον γιατρό ούτε τα φάρμακα. Στείλε κάποιον να σου πάρει μαγνήσιο αν δεν μπορείς εσύ .. ή παρήγγειλε το. Εύχομαι όλα γρήγορα να τακτοποιηθούν μια να είσαι πιο ήρεμη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Να σου πω την αληθεια ειμαι.ολη την ωρα ξαπλα... Σημερα το πρωι βγηκα για πολυ λιγο στο μαρκετ... Αλλα γενικα ειμαι ξεκουραστη αν και δεν μου εχουν πει να ειμαι ετσι ξαπλα..σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου. 

Τι ειναι αυτο το  nst???

 Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα με τα υγρα!!!! Να χαρεις και το μπεμπακι σου που θα το δεις κιολας!

Φώφη Μ δεν σε είδα κοιτούσα για λιλά μπουφάν.  9-10 ήμουν εκεί. 

Πρόλαβα πήρα κ γω ευτυχώς. 

Nst είναι καρδιοτοκογραφο η κορδέλα όπως το λένε. 

Σου βάζει κάτι σαν μια ζωνουλα στην κοιλίτσα κ φαίνεται αν έχει συσπάσεις η μήτρα κ οι παλμοί του μωρού ακούγονται. 

Βγαίνει χαρτάκι σαν καρδιογράφημα κ φαίνεται αν έχεις συσπάσεις. Λογικά στην κλινική θα το κάνεις.  Εγώ εκεί πήγαινα αλλά από.30 η βδομάδα

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Διάβασα τα νέα σας εν τάχει, νιώθω άσχημα γι αυτό. Δε θέλω να νομίζετε ότι θέλω μόνο να σάς λέω τα δικά μου και αδιαφορώ για τα δικά σας. Διαβάζω τα ευχάριστα για τις β επιπέδου που ξεκίνησαν.

@maroullaki εγώ είχα ρωτήσει για τον οδοντίατρο. Σε ευχαριστώ πολύ! Θέλω να πάω κι εγώ για καθαρισμό κι επειδή πονάω ήθελα να ζητήσω αναισθητικό.

@Eva1986@Eva1986 φίλη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Κι εγώ θέλω να βγω να το φωνάξω αλλά φοβάμαι.... Ακόμη κρυφό το έχω...

@Hope girl (συγγνώμη καταλαθος έγινε το ταγκ αλλά δεν ξέρω πώς να το σβήσω)

@HopeMe γιατί δε γινόταν να το δειτε καλά;

Από τη μια έχω κουραστεί με ολα αυτά, από την άλλη δε θέλω να σταματήσω τη δουλειά γιατί με βοηθάει στο να μη σκέφτομαι την εγκυμοσύνη. Θέλω να καθυστερήσω όσο περισσότερο γίνεται το ραντεβού με το γυναικολόγο. Απλά δε θέλω να πάω. Δε θέλω να ξαναπάω σε γιατρό. Είναι δικό μου κόλλημα αυτό... Έχω μια περίεργη πίεση το τελευταίο διάστημα και μού προκαλούνται συχνά συσπάσεις. Κυρίως τα πρωινά. Πετρωνει η κοιλιά μου. Λέτε να πάθει τίποτα τ μωρό; μού έχουν τελειώσει το μαγνήσιο και πραγματικά δεν προλαβαίνω να πάω να πάρω. Έχω και το μωρό εδώ και δεν είναι εύκολη η μετακίνηση. Αντ αυτού, τρώω πολύ τσία, που έχει πολύ μαγνήσιο λένε

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Ανέβασα πάλι το πινακακι για να δούμε τι λείπει να το ανανεώσουμε :x

Χρύσα Μ και γω διαβάζω όλα τα νέα των κοριτσιών αλλά κάπου το χάνω κ δεν μπορώ να απαντήσω σε όλες ,αλλά δεν χάνω σχόλιο. Λογικό είναι 

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκαμε στη σειρά της β επιπέδου βλέπω! Περνάει ο καιρός...

@ΧρυσαΜ έχω χάσει κάτι; Μην αμελείς ούτε τον γιατρό ούτε τα φάρμακα. Στείλε κάποιον να σου πάρει μαγνήσιο αν δεν μπορείς εσύ .. ή παρήγγειλε το. Εύχομαι όλα γρήγορα να τακτοποιηθούν μια να είσαι πιο ήρεμη. 

έτσι ακριβώς. Σιγά σιγά έρχεται η σειρά όλων.  Περιμένουμε τα νέα 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Βρε κορίτσι μου όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι και συσπάσεις οι συσπάσεις γενικά με το περπάτημα και την ορθοστασία επιδεινώνονται γι'αυτό και όταν έχεις συσπάσεις συνήθως είσαι κλινήρης ή όσο μπορείς ξαπλωμένη....

Εγώ το απόγευμα θα πάω να κάνουμε το τεστ για τα αμνιακα θα δούμε και το μπεμπακι 

Δεν τον ρωτάς μήπως μπορείς να κάνεις nst από τώρα?.. δεν έχει τύχει να κάνω τόσο νωρίς και δεν ξέρω αν θα ανιχνεύει τις συσπάσεις....

Το απόγευμα θα έχει διελευκανθει το όλο θέμα. Να ξέρεις τουλάχιστον από πού προέρχονται. ΝΑ μας ενημερώσεις

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

 

Κορίτσια κ εμένα σήμερα μου μαγείρεψε ο άντρας μου, εγώ δεν έκανα τίποτα! Έκανε μπιφτεκια με ρύζι μπασματι κ ήταν τέλεια! Θα τον βάζω πιο συχνά χαχα!! 

Δε συζητάω τα κιλά καλύτερα χαχα ,το πρωί ζυγιστηκα κ έχω πάρει συνολικά 5 κιλά! Έπαθα σοκ! Σε 4 μέρες μπαίνω στον 6ο αλλά τα περισσότερα τα πήρα μετα τον 5ο!!

Αγάπη μου κατά πάσα πιθανότητα είναι από την τουαλέτα,  εγώ αν δεν πάω μια μέρα νιώθω απίστευτη δυσφορία,  και φούσκωμα!! Προσπάθησε να τρως σαλάτα σε κάθε γεύμα, και για απογευματινό φρουτάκια αχλάδι και ακτινίδιο εμένα με έχει βοηθήσει πολύ αυτό και πάω σχεδόν κάθε μερα πια ! Είχα αρκετό θέμα με τη δυσκοιλιότητα τους πρώτους μηνες, είχα φτάσει σε σημείο να πάρω σιροπακι για να πάω τουαλέτα!! Αλλά με αυτά που σου είπα στη διατροφή έχει βελτιωθεί πολύ και πάω κάθε μέρα έστω κ λίγο !

Αγάπη μουυυ συγχαρητήρια!! Τέλειο το 4d εεε; αν και εγώ την είδα για λιγο σε 4d! Ο υπέρηχος κράτησε μισή ώρα και κάτι αν θυμάμαι κ καλά,  είχε καλή θέση τα μετρούσε όλα, αλλά ρε κορίτσια δεν άνοιγε τα πόδια της με τίποτα η μπουμπού!! Την κουνούσε την ξανακουνουσε ,τίποτα χαχα!! Ντροπαλή μας βγήκε!!  Ποδια ερμητικά κλειστά  μου έλεγε ο γιατρός χαχαχα! Ο πλακούντας μου είναι πρόσθιος υψηλός και ο τράχηλος 32mm ,όλα πολύ καλά απ ότι μου είπε ο γιατρός! Κ εμένα 419 g η μπέμπα μου, είναι με το κεφάλι προς τα πάνω,  και μου έκανε τρομερή εντύπωση που έχει φτάσει τόσο ψηλά,  λίγο κάτω από το στήθος έκανε με το μηχάνημα για να την δει από πάνω! Δυστυχώς δεν άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα, αλλά μας το έγραψαν σε cd ! 

Εvouska κ γω μάζεμενα παίζει σε ένα μήνα 1.5-2 κιλά. Απελπιστηκά. 

Ξεκίνησα λίγο να προσέχω. 

Ακτινιδια,λαδερα. Στα δύσκολα σιρόπι. 

Φυσικά πιστεύω κ η δυσκοιλιότητα ευθύνεται στα κιλά. 

Just now, FlowerMom είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαστε καθοδόν για β’ επιπέδου :wub: 

Ανυπομονούμε!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Φώφη Μ δεν σε είδα κοιτούσα για λιλά μπουφάν.  9-10 ήμουν εκεί. 

Πρόλαβα πήρα κ γω ευτυχώς. 

Nst είναι καρδιοτοκογραφο η κορδέλα όπως το λένε. 

Σου βάζει κάτι σαν μια ζωνουλα στην κοιλίτσα κ φαίνεται αν έχει συσπάσεις η μήτρα κ οι παλμοί του μωρού ακούγονται. 

Βγαίνει χαρτάκι σαν καρδιογράφημα κ φαίνεται αν έχεις συσπάσεις. Λογικά στην κλινική θα το κάνεις.  Εγώ εκεί πήγαινα αλλά από.30 η βδομάδα

Χρύσα Μ και γω διαβάζω όλα τα νέα των κοριτσιών αλλά κάπου το χάνω κ δεν μπορώ να απαντήσω σε όλες ,αλλά δεν χάνω σχόλιο. Λογικό είναι 

έτσι ακριβώς. Σιγά σιγά έρχεται η σειρά όλων.  Περιμένουμε τα νέα 

Το απόγευμα θα έχει διελευκανθει το όλο θέμα. Να ξέρεις τουλάχιστον από πού προέρχονται. ΝΑ μας ενημερώσεις

Εvouska κ γω μάζεμενα παίζει σε ένα μήνα 1.5-2 κιλά. Απελπιστηκά. 

Ξεκίνησα λίγο να προσέχω. 

Ακτινιδια,λαδερα. Στα δύσκολα σιρόπι. 

Φυσικά πιστεύω κ η δυσκοιλιότητα ευθύνεται στα κιλά. 

Ανυπομονούμε!!!!

 Κοπελα μου εγω κατα τις 9 ημουν ηδη στο σπιτι. Το αστειο ειναι οτι διπλα μου ψωνιζε μια αλλη κοπελα και την κοιτουσα μεσα στα ματια... Λεω που θα παει αν ειναι αυτη θ μου μιλησει...χαχαχχαχαχααχ

Τα ανοιξες καθολου? Τα ειδες? Εγω ακομα στο κουτι τα εχω... Ολα Μ τα πηρα και το σουτιεν 80c.  Ειμαι περιςργη να δω αν μου κανουν... 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν σ πω δεν άνοιξα τίποτα. Χαχαχα. Λαρτζ τα πήρα.  Πιστεύω μπαίνω. 

Σουτιέν δεν πήρα. Είχα 3 από την πρώτη 

Δεν άντεξα πήρα κ 2 μπλουζάκια.  2 παντελόνακια ροζ.

Αν αύριο Μ πουν αγόρι θα τα αλλάξω. Χαχαχ. 

Ο άντρας Μ ήθελε κ πάνες να πάρουμε. Δεν μπορωωωω. Του λέω όχι. Να πάνε όλα καλά αύριο . Κ βλέπουμε. 

Αργήσαμε να παμε.  Δεν έμπαινε ο μικρός στον παιδικό. Γκρινιαζε. 

Μετά πήγαμε στα ΚΕΠ. .οπότε 9 περίπου 

9 η ώρα είχε 2 τελευταία κολάν λαρτζ μαύρα κ 1 γκρι.  Μα ποτέ πήγαν κ τα πήραν ;αν αργούσα δε θα έβρισκα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αν σ πω δεν άνοιξα τίποτα. Χαχαχα. Λαρτζ τα πήρα.  Πιστεύω μπαίνω. 

Σουτιέν δεν πήρα. Είχα 3 από την πρώτη 

Δεν άντεξα πήρα κ 2 μπλουζάκια.  2 παντελόνακια ροζ.

Αν αύριο Μ πουν αγόρι θα τα αλλάξω. Χαχαχ. 

Ο άντρας Μ ήθελε κ πάνες να πάρουμε. Δεν μπορωωωω. Του λέω όχι. Να πάνε όλα καλά αύριο . Κ βλέπουμε. 

Αργήσαμε να παμε.  Δεν έμπαινε ο μικρός στον παιδικό. Γκρινιαζε. 

Μετά πήγαμε στα ΚΕΠ. .οπότε 9 περίπου 

9 η ώρα είχε 2 τελευταία κολάν λαρτζ μαύρα κ 1 γκρι.  Μα ποτέ πήγαν κ τα πήραν ;αν αργούσα δε θα έβρισκα. 

Καλε εγω επαθα σοκ... Πρωτη φορα πηγα στα λιντλ τοσο πρωι και δεν πιστευα ποσο κοσμο ειχε... Ειδικα.στα δικα μας και στης γυμναστικης πεσανε με τα μουτρα...

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Να σου πω την αληθεια ειμαι.ολη την ωρα ξαπλα... Σημερα το πρωι βγηκα για πολυ λιγο στο μαρκετ... Αλλα γενικα ειμαι ξεκουραστη αν και δεν μου εχουν πει να ειμαι ετσι ξαπλα..σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου. 

Τι ειναι αυτο το  nst???

 Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα με τα υγρα!!!! Να χαρεις και το μπεμπακι σου που θα το δεις κιολας!

Το εξήγησε τέλεια η @Eva1986 το τι είναι το nst-καρδιοτοκογραφος..... 

Just now, Eva1986 είπε:

 

Το απόγευμα θα έχει διελευκανθει το όλο θέμα. Να ξέρεις τουλάχιστον από πού προέρχονται. ΝΑ μας ενημερώσεις

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου....το απόγευμα θα ξέρουμε επιτέλους αν είναι ή όχι.... Θα σας στείλω

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!Κ εγώ πήγα και πήρα 2 φανελάκια (small- άσπρο, μαύρο), ένα κολάν μαύρο (small) και επιτέλους το μαξιλάρι!Μπλουζάκια είχε μόνο μακρυμάνικα και-ντρέπομαι που το λέω- δεν καταλάβαινα τα νούμερα!Εμένα μου είχαν πει ότι τα νούμερα πάνε  με τους μήνες και να έπαιρνα 0-3 μηνών κ αντ αυτού είδα νούμερα με εκατοστά. δηλ. για αγοράκι  τι πρέπει να πάρω;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρες!Κ εγώ πήγα και πήρα 2 φανελάκια (small- άσπρο, μαύρο), ένα κολάν μαύρο (small) και επιτέλους το μαξιλάρι!Μπλουζάκια είχε μόνο μακρυμάνικα και-ντρέπομαι που το λέω- δεν καταλάβαινα τα νούμερα!Εμένα μου είχαν πει ότι τα νούμερα πάνε  με τους μήνες και να έπαιρνα 0-3 μηνών κ αντ αυτού είδα νούμερα με εκατοστά. δηλ. για αγοράκι  τι πρέπει να πάρω;

Στο περίπου ο μέσος όρος σε εκ είναι 52-55 εξαρτάται 

Νομίζω γράφανε πάνω αυτά που πήρα 0-2 μηνών. 

Για νεογέννητο μιλάω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...