Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

15 minutes ago, Olga93 said:

@Alex1989 κορίτσι μ εγώ θα τα στείλω όλα ηλεκτρονικά, μ έστειλαν αυτοί τα χαρτιά που πρέπει να συμπληρώσω, τα σκάναρα κ θα τους τα στείλω σήμερα. Σου γράφω παρακάτω τι μου ζήτησαν εμένα 

για το επίδομα κυοφορίας 

1. Πρωτότυπη ιατρική γνωμάτευση με την πιθανή ημερομηνία τοκετου από συμβεβλημένο γιατρό με τον εοππυ ή το κέντρο μάνας και παιδιού ή γιατρό του νοσοκομείου.

2.συμπληρωμένο κ υπογεγραμμένο έντυπο υπεύθυνης δήλωσης εργοδότη κ ασφαλισμένης(το οποίο προμηθεύεστε από το τμήμα παροχών του ΙΚΑ) 

3. Βεβαίωση του εργοδότη με βάση την εγκύκλιο 40/2014 , σε περίπτωση που η ασφαλισμένη εργάζεται στον δημόσιο τομέα.

4. Συμπληρωμένο κ υπογεγραμμένο έντυπο Υπεύθυνης δήλωσης της ασφαλισμένης για την ακρίβεια των στοιχείων της( από το τμήμα παροχών ΙΚΑ) 

5.πρωτότυπο ατομικό βιβλιάριο ασθενειας

6. Πρωτότυπο οικογενειακό βιβλιάριο ασθενειας( αν ασφαλίζει η ίδια αλλά μέλη) 

7. Βιβλιάριο τραπεζικού λογαριασμού με τον IBAN της ασφαλισμένης( οποιασδήποτε τράπεζας) 

Για το επίδομα λοχείας 

1. Πρωτότυπη ληξιαρχική πράξη γέννησης 

2. Πρωτότυπο ατομικό βιβλιάριο ασθένειας 

3. Πρωτότυπο οικογενειακό βιβλιάριο ασθένειας ( αν ασφαλίζει η ίδια το νεογέννητο ή αλλά μέλη. Θα πρέπει να ασφαλίσει πρώτα το νεογέννητο στο τμήμα μητρώου) 

4.Βιβλιάριο τραπεζικού λογαριασμού με τον IBAN της ασφαλισμένης( οποιασδήποτε τράπεζας)

αυτα, ελπίζω να βοήθησα 

Όλγα μου πολυ χρήσιμα όσα λες. Θα μπορουσες να με διαφωτίσει με τα ακόλουθα? 

1. Εφόσον και εσυ εισαι καβάλα σε ποιο email θα τα στειλεις? 

2. Αυτές τις υπευθυνες δηλώσεις από που τις προμηθευτήκες? Πηγές στο κτίριο του ΙΚΑ? 

3. Πόσο καιρό πριν τα καταθέτουμε? 

ευχαριστουμε πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Olga93 είπε:

@Alex1989 κορίτσι μ εγώ θα τα στείλω όλα ηλεκτρονικά, μ έστειλαν αυτοί τα χαρτιά που πρέπει να συμπληρώσω, τα σκάναρα κ θα τους τα στείλω σήμερα. Σου γράφω παρακάτω τι μου ζήτησαν εμένα 

για το επίδομα κυοφορίας 

1. Πρωτότυπη ιατρική γνωμάτευση με την πιθανή ημερομηνία τοκετου από συμβεβλημένο γιατρό με τον εοππυ ή το κέντρο μάνας και παιδιού ή γιατρό του νοσοκομείου.

2.συμπληρωμένο κ υπογεγραμμένο έντυπο υπεύθυνης δήλωσης εργοδότη κ ασφαλισμένης(το οποίο προμηθεύεστε από το τμήμα παροχών του ΙΚΑ) 

3. Βεβαίωση του εργοδότη με βάση την εγκύκλιο 40/2014 , σε περίπτωση που η ασφαλισμένη εργάζεται στον δημόσιο τομέα.

4. Συμπληρωμένο κ υπογεγραμμένο έντυπο Υπεύθυνης δήλωσης της ασφαλισμένης για την ακρίβεια των στοιχείων της( από το τμήμα παροχών ΙΚΑ) 

5.πρωτότυπο ατομικό βιβλιάριο ασθενειας

6. Πρωτότυπο οικογενειακό βιβλιάριο ασθενειας( αν ασφαλίζει η ίδια αλλά μέλη) 

7. Βιβλιάριο τραπεζικού λογαριασμού με τον IBAN της ασφαλισμένης( οποιασδήποτε τράπεζας) 

Για το επίδομα λοχείας 

1. Πρωτότυπη ληξιαρχική πράξη γέννησης 

2. Πρωτότυπο ατομικό βιβλιάριο ασθένειας 

3. Πρωτότυπο οικογενειακό βιβλιάριο ασθένειας ( αν ασφαλίζει η ίδια το νεογέννητο ή αλλά μέλη. Θα πρέπει να ασφαλίσει πρώτα το νεογέννητο στο τμήμα μητρώου) 

4.Βιβλιάριο τραπεζικού λογαριασμού με τον IBAN της ασφαλισμένης( οποιασδήποτε τράπεζας)

αυτα, ελπίζω να βοήθησα 

Όλγα να είσαι καλά κοπέλα μου κι εγώ δεν είχα καταλάβει έτσι όπως τα άκουσα και τα διάβασα. Πρέπει και κάτι με τον ΟΑΕΔ αν θυμάμαι καλά αλλά τι ακριβώς θα σας γελάσω.

Με έσωσες.    

Φώφη εγώ πήγα νοσοκομείο . Κάθε μέρα 9 με 11 . 10 λεπτά υπόθεση το πολύ.

Τις αιτήσεις μου τις έστειλε το εφκα Καβάλας με e mail και τις υπόλοιπες η υπηρεσία μου.

Τα καταθέτεις 56 ημέρες πριν την Πητ. Όμως εγώ πχ θα πρέπει να στειλω κάποια χαρτιά νωριτερα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Σήμερα πήγα γιατρό και τελικά όλα καλά με τον τράχηλο κλειστό στα 5 (!) Εκατοστά και τον μπέμπη στα 1850 γραμμάρια. 

Άρχισα πάλι να αμφιταλαντεύομαι για το αν θα πρέπει να τον έχω στη γέννα.. πφφφφ

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Φώφη1990 @jellyfishch Κορίτσια μ να σας στείλω προσωπικό μηνυμα με το εμαιλ και τα τηλέφωνα τ ΙΚΑ! Στο τηλ δεν απαντάνε αλλά στο εμαιλ είναι ένας καλός κύριος που απαντάει σχετικά γρήγορα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

@Φώφη1990 @jellyfishch Κορίτσια μ να σας στείλω προσωπικό μηνυμα με το εμαιλ και τα τηλέφωνα τ ΙΚΑ! Στο τηλ δεν απαντάνε αλλά στο εμαιλ είναι ένας καλός κύριος που απαντάει σχετικά γρήγορα! 

Εγώ τα πήρα Όλγα μου όλα καλά. Τα υπόλοιπα είναι της υπηρεσίας μου τώρα που θα πρέπει να κάνω.

Στον ΟΑΕΔ πρέπει να κάνουμε επίσης αίτηση για τη συμπληρωματική παροχή μητρότητας? Νομίζω. Αλλά πρέπει πρώτα να εγκριθεί η άδεια του ΙΚΑ και μετά πάμε εκεί.

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Όλγα να είσαι καλά κοπέλα μου κι εγώ δεν είχα καταλάβει έτσι όπως τα άκουσα και τα διάβασα. Πρέπει και κάτι με τον ΟΑΕΔ αν θυμάμαι καλά αλλά τι ακριβώς θα σας γελάσω.

Με έσωσες.    

Φώφη εγώ πήγα νοσοκομείο . Κάθε μέρα 9 με 11 . 10 λεπτά υπόθεση το πολύ.

Τις αιτήσεις μου τις έστειλε το εφκα Καβάλας με e mail και τις υπόλοιπες η υπηρεσία μου.

Τα καταθέτεις 56 ημέρες πριν την Πητ. Όμως εγώ πχ θα πρέπει να στειλω κάποια χαρτιά νωριτερα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Σήμερα πήγα γιατρό και τελικά όλα καλά με τον τράχηλο κλειστό στα 5 (!) Εκατοστά και τον μπέμπη στα 1850 γραμμάρια. 

Άρχισα πάλι να αμφιταλαντεύομαι για το αν θα πρέπει να τον έχω στη γέννα.. πφφφφ

 

 

 

 

 

 

 Ζηλεύω τραχήλο.  Φοβερός. Κ το βάρος τέλειο. Μπράβο !! 

Γιατί αμφιταλαντευεσαι;είπε κάτι που σε προβλημάτισε;

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις κοπέλες, αισίως εμείς φτάσαμε στο μαξιλάρι των 32 εβδομάδων, διανύω ηδη την 33η. Την επόμενη εβδομάδα έχω το επόμενο ραντεβού κ από δω και πέρα κάθε εβδομάδα. Το doppler το κάναμε ήταν όλα καλά,  έκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης. Τα μικρουλια είναι από 1800 γραμμάρια έκαστο άρα υπολογίζω την επόμενη εβδομάδα θα είναι πάνω από 2 κιλά και κάτι... Η καθημερινότητα δυσκολεύει αρκετά,  το βράδυ είναι λίγο δύσκολο. Λίγο μας έμεινε όμως δεν μπορώ να το πιστέψω το πολύ σε 4 εβδομάδες γεννάμε !

Χωρίς να θέλω να επηρρέασω τις αποφάσεις καμίας κοπέλας, απλα να δώσω έναυσμα να ρωτήσετε και εσείς, ήρθα σε επαφή με παιδίατρο για να κανονίσω για τις πρώτες μερες και ανάμεσα στα υπόλοιπα που ρώτησα είναι και οι προαιρετικές εξετάσεις νεογνών που τις δίνουν σαν επιλογή τουλάχιστον στα ιδιωτικα μαιευτήρια των μεγάλων πολεων. Εγω θα ειμαι στο ιασω Αθήνας. Μου ειπε λοιπον οτι δεν χρειαζεται καμια απο αυτες να γινει μεσα, θα χρειαστεί σίγουρα ο ακουολογικος έλεγχος αλλά καλύτερα να γίνει μετά από καποιες μέρες έξω. Όλες οι υπόλοιπες επί ενδείξεων μόνο. Οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν γίνονται έτσι κι αλλιώς και αν έχουν κάτι τα μωρά στο λένε. Προσωπικά θα ακολουθήσω τις οδηγίες της και θα της τηλεφωνήσω κ από το μαιευτήριο αναλόγως και τι θα μου πουν .

Προτείνω και στις κοπέλες που θα γεννήσουν σε μεγάλα μαιευτήρια να το ψάξουν λίγο πριν κάνουν τα πάντα όλα για τα μωρά μέσα στο μαιευτήριο, αφού οι δείκτες δεν έχουν προλάβει να σταθεροποιηθουν κιόλας. Για τις κοπέλες τις επαρχίας καταλαβαίνω πως είναι αλλιώς τα πράγματα και δεν είναι εύκολο να γίνουν μετά. Προς θεού μην παρεξηγηθώ, η καθεμία ας το δει με το γιατρό της κ να ρώτησει,  γνώμες υπάρχουν πολλές.

Αυτά από μένα,  φιλιά!

  • Μου αρέσει 9

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Γεια σε όλες τις κοπέλες, αισίως εμείς φτάσαμε στο μαξιλάρι των 32 εβδομάδων, διανύω ηδη την 33η. Την επόμενη εβδομάδα έχω το επόμενο ραντεβού κ από δω και πέρα κάθε εβδομάδα. Το doppler το κάναμε ήταν όλα καλά,  έκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης. Τα μικρουλια είναι από 1800 γραμμάρια έκαστο άρα υπολογίζω την επόμενη εβδομάδα θα είναι πάνω από 2 κιλά και κάτι... Η καθημερινότητα δυσκολεύει αρκετά,  το βράδυ είναι λίγο δύσκολο. Λίγο μας έμεινε όμως δεν μπορώ να το πιστέψω το πολύ σε 4 εβδομάδες γεννάμε !

Χωρίς να θέλω να επηρρέασω τις αποφάσεις καμίας κοπέλας, απλα να δώσω έναυσμα να ρωτήσετε και εσείς, ήρθα σε επαφή με παιδίατρο για να κανονίσω για τις πρώτες μερες και ανάμεσα στα υπόλοιπα που ρώτησα είναι και οι προαιρετικές εξετάσεις νεογνών που τις δίνουν σαν επιλογή τουλάχιστον στα ιδιωτικα μαιευτήρια των μεγάλων πολεων. Εγω θα ειμαι στο ιασω Αθήνας. Μου ειπε λοιπον οτι δεν χρειαζεται καμια απο αυτες να γινει μεσα, θα χρειαστεί σίγουρα ο ακουολογικος έλεγχος αλλά καλύτερα να γίνει μετά από καποιες μέρες έξω. Όλες οι υπόλοιπες επί ενδείξεων μόνο. Οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν γίνονται έτσι κι αλλιώς και αν έχουν κάτι τα μωρά στο λένε. Προσωπικά θα ακολουθήσω τις οδηγίες της και θα της τηλεφωνήσω κ από το μαιευτήριο αναλόγως και τι θα μου πουν .

Προτείνω και στις κοπέλες που θα γεννήσουν σε μεγάλα μαιευτήρια να το ψάξουν λίγο πριν κάνουν τα πάντα όλα για τα μωρά μέσα στο μαιευτήριο, αφού οι δείκτες δεν έχουν προλάβει να σταθεροποιηθουν κιόλας. Για τις κοπέλες τις επαρχίας καταλαβαίνω πως είναι αλλιώς τα πράγματα και δεν είναι εύκολο να γίνουν μετά. Προς θεού μην παρεξηγηθώ, η καθεμία ας το δει με το γιατρό της κ να ρώτησει,  γνώμες υπάρχουν πολλές.

Αυτά από μένα,  φιλιά!

Και σε σκεφτόμουνα αυτές τις μέρες. Χαίρομαι που όλα πάνε καλά :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

 Ζηλεύω τραχήλο.  Φοβερός. Κ το βάρος τέλειο. Μπράβο !! 

Γιατί αμφιταλαντευεσαι;είπε κάτι που σε προβλημάτισε;

@jellyfishchτι σε προβληματίζει? 

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση με τα μαθήματα. Πήρα σήμερα στο κέντρο και έδωσα τα στοιχεία μου. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@jellyfishch Χρόνια σου πολλά, δεν κατάλαβα αν έχεις γενέθλια ή γιορτή βέβαια! Με το καλό το μωράκι σου!

Και τώρα να ρωτήσω τις παλιές που τα έχετε περάσει, γιατί με αυτά που διάβασα φρίκαρα. Το δαχτυλάκι μπαίνει και σε αυτές που θα κάνουν καισαρική με επισκληρίδιο; Να κάνω κανά σεξάκι αν είναι πιο πριν, γιατί το σύστημα έχει κλείσει με μπουκαπόρτα, το έχω απενεργοποιήσει από τον Αύγουστο! Δεν μπορεί να αποφευχθεί για κανένα λόγο δηλ;

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

 Ζηλεύω τραχήλο.  Φοβερός. Κ το βάρος τέλειο. Μπράβο !! 

Γιατί αμφιταλαντευεσαι;είπε κάτι που σε προβλημάτισε;

 

1 ώρα πρίν, BILLE είπε:

@jellyfishch Χρόνια σου πολλά, δεν κατάλαβα αν έχεις γενέθλια ή γιορτή βέβαια! Με το καλό το μωράκι σου!

Και τώρα να ρωτήσω τις παλιές που τα έχετε περάσει, γιατί με αυτά που διάβασα φρίκαρα. Το δαχτυλάκι μπαίνει και σε αυτές που θα κάνουν καισαρική με επισκληρίδιο; Να κάνω κανά σεξάκι αν είναι πιο πριν, γιατί το σύστημα έχει κλείσει με μπουκαπόρτα, το έχω απενεργοποιήσει από τον Αύγουστο! Δεν μπορεί να αποφευχθεί για κανένα λόγο δηλ;

 

 

@BILLIE μου γιατί όχι σεξακι? Το χέρι μπαινει για να ελέγξουν διαστολή... Οπότε μπαίνει μόνο σε φτ. Στην καισαρική δεν ασχολούνται καθόλου με την κάτω περιοχή νομίζω...


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Μου είπε ότι αν προγραμματίσουμε καισαρική το παιδί θα βγει 3300 με 3500 περίπου. Μετά τον κοίταξα και μου λέει αν θέλεις να προσπαθήσεις σε περιμένω μέχρι την Πητ, και δεν ξέρω πόσο θα βγει. Επίσης μου είπε ότι δεν αρκεί η κεφαλιού προβολή αλλά θα πρέπει να έχει και σωστή γωνία... Μετά βέβαια μου είπε αν θέλεις προσπαθούμε, ενώ στην αρχή μου είχε πει θα πάμε και είναι ασφαλές και όλα οκ.

@BILLIE μου γιατί όχι σεξακι? Το χέρι μπαινει για να ελέγξουν διαστολή... Οπότε μπαίνει μόνο σε φτ. Στην καισαρική δεν ασχολούνται καθόλου με την κάτω περιοχή νομίζω...

Ουφού με ηρέμησες!!!Η αλήθεια είναι ότι στο 1ο τρίμηνο είχε μπει απαγορευτικό από τους γιατρούς. Το 2ο  δεν κατάλαβα για πότε πέρασε και βρέθηκα στο 3ο. Και σκέφτηκα ότι αν είναι να με ''διακορεύσει'' όλο το νοσοκομείο τουλάχιστον να έχω περάσει κανά προπαρασκευαστικό τεστ!

 

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Μου είπε ότι αν προγραμματίσουμε καισαρική το παιδί θα βγει 3300 με 3500 περίπου. Μετά τον κοίταξα και μου λέει αν θέλεις να προσπαθήσεις σε περιμένω μέχρι την Πητ, και δεν ξέρω πόσο θα βγει. Επίσης μου είπε ότι δεν αρκεί η κεφαλιού προβολή αλλά θα πρέπει να έχει και σωστή γωνία... Μετά βέβαια μου είπε αν θέλεις προσπαθούμε, ενώ στην αρχή μου είχε πει θα πάμε και είναι ασφαλές και όλα οκ.

@BILLIE μου γιατί όχι σεξακι? Το χέρι μπαινει για να ελέγξουν διαστολή... Οπότε μπαίνει μόνο σε φτ. Στην καισαρική δεν ασχολούνται καθόλου με την κάτω περιοχή νομίζω...

Κοίτα κ γω ένας από τους λόγους που κατέληξα καισαρική ήταν η κλίση του κεφαλιού 

Δεν ισιωνε να βγει. Το είχε στρίψει. 10 διαστολή κ αυτός εκεί ώρες κ να μην το βάζει ευθεία. Μετά ξεκινήσα μάλλον να αγχώνομαι ,είχα τελειώσει από ανάσες.  Γτ ο καρδιοτοκογραφος έδειχνε πως οι παλμοί του παίζανε πολύ κ Μ. Λέγανε ανάσες ανάσες.  Δεν άντεχα άλλο.  Ήμουν κ όλο το βράδυ άυπνη.  Κ εφόσον πλέον είχε δημιουργηθεί κ στο παιδί θέμα κ ζοριζοταν ,έτσι καταλήξαμε να πάμε σε καισαρική. Κ μένα Μ λέγε θα βγει μεγάλο.  Βέβαια αφού γέννησα πρόωρα δεν ξέρω πόσο θα βγαινε. 34+5.  2 650 γρ

Βέβαια οι υπέρηχοι έχουν λένε κ κάποια απόκλιση.  Οπότε ίσως δεν βγει τόσο μεγάλο όσο πιστεύει.  

Καθώς μπορείς εκεί στις 38 να πας Βακουλη για μια μέτρηση που λογικά έχει πιο καλό μηχάνημα. Κ πιστεύω ούτε λεφτά θα σε πάρει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκαμε στην 32 εβδομάδα! Το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δεν είχε έρθει μετά από 15 μέρες που το είχα παραγγείλει και το ακύρωσα. Πήρα από αλλού ετοιμοπαραδοτο. Κάνει πολύ καλη δουλειά! Κατά τ' άλλα, έχω πολλές καούρες και τώρα τελευταία δυσκοιλιότητα :-? 

Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που κάνουν ελεύθερο επάγγελμα κυρίως, μέχρι πότε δούλευαν πριν τον τοκετό. Εγώ δουλεύω σε γραφείο και με ρωτουν συνέχεια όλοι, πελάτες και μη, πότε θα σταματήσω και γιατι δεν σταματώ με τόση έξαρση του κορονοιου. Εγω θέλω να τελειώσω πρώτα κάποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου και με αγχωνουν! 

Αφήστε που έχω γίνει φουλ ευσυγκινητη. Την τελευταία φορά επισκεφτηκαμε τον γιατρό στο κέντρο εξωσωματικής, που είχαμε να πάμε από τότε που επιβεβαιώθηκε η κύηση και δεν μπορούσα να σταματήσω τα δάκρυα μου :roll:

  • Μου αρέσει 4

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκαμε στην 32 εβδομάδα! Το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δεν είχε έρθει μετά από 15 μέρες που το είχα παραγγείλει και το ακύρωσα. Πήρα από αλλού ετοιμοπαραδοτο. Κάνει πολύ καλη δουλειά! Κατά τ' άλλα, έχω πολλές καούρες και τώρα τελευταία δυσκοιλιότητα :-? 

Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που κάνουν ελεύθερο επάγγελμα κυρίως, μέχρι πότε δούλευαν πριν τον τοκετό. Εγώ δουλεύω σε γραφείο και με ρωτουν συνέχεια όλοι, πελάτες και μη, πότε θα σταματήσω και γιατι δεν σταματώ με τόση έξαρση του κορονοιου. Εγω θέλω να τελειώσω πρώτα κάποια πράγματα που έχω στο μυαλό μου και με αγχωνουν! 

Αφήστε που έχω γίνει φουλ ευσυγκινητη. Την τελευταία φορά επισκεφτηκαμε τον γιατρό στο κέντρο εξωσωματικής, που είχαμε να πάμε από τότε που επιβεβαιώθηκε η κύηση και δεν μπορούσα να σταματήσω τα δάκρυα μου :roll:

Μεγεια το μαξιλάρι!!! Με το καλό να το χρησιμοποιήσεις!!! Όσο για την συγκίνηση στο κέντρο εξωσωματικής, περα απο τις ορμόνες και την κούραση αυπνια της εγκυμοσύνης, νομίζω είναι φυσιολογική. Θυμήθηκες την αγωνία και το άνχος που είχες μέχρι να τα καταφέρεις. Και ο δρόμος της εξωσωματικής δεν είναι εύκολος... Άντε πλησιάζουμε σιγά σιγά. Όσο για την δουλειά δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εξαρτάται απο σένα, αν νομίζεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις, και ρώτα καλύτερα και τον γιατρό.

Καλημέρα σε όοοοολες!!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...