Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Λουξ μονοκλινο αλλά υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάω Θεσσαλονίκη τελικά. Δε μου άρεσε καθόλου η επίσκεψη. 

Η ξαδέρφη μου έκλεισε απλό μονοκλινο μια χαρά της φάνηκε. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 minutes ago, jellyfishch said:

Λουξ μονοκλινο αλλά υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάω Θεσσαλονίκη τελικά. Δε μου άρεσε καθόλου η επίσκεψη. 

Η ξαδέρφη μου έκλεισε απλό μονοκλινο μια χαρά της φάνηκε. 

Εμένα λίγο προχειρη η προσέγγιση μου φάνηκε και με τα χίλια ζόρια να δουμε ένα δωμάτιο. Αλλά θέλω τον γιατρό μου και αναγκαστικά θα πάω εκεί.

@Eva1986και εγώ για οικονομικούς λόγους το σκεφτόμουν το τετρακλινο. Αλλά όσο να ναι θέλω τον άντρα μου για ψυχολογικούς λόγους κυρίως. Θα το δω μάλλον πώς θα μου βγει τότε.. Πάντως πριν 1 βδομάδα φίλη μου που γέννησε σε τετρακλινο ήταν μόνη της. 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μ καλημέρα. Εγώ σήμερα ήμουν στον γιατρό, 2600 ο μπέμπης, λίγο μικρούλης αλλά ο γιατρός μ είπε να μην αγχώνομαι! Κ εγώ για απλό μονόκλινο σκέφτομαι για να έχω τον άντρα μ μαζί. Όταν πήγα να ρωτήσω μ είπαν δεν χρειάζεται να κλείσω από πριν κ θα το δούμε εκείνη την ώρα! Πλησιάζει η ώρα κορίτσια κ έχω αγχωθεί αρκετά! Ο γιατρός είπε κ αυτή την εβδομάδα θα την φάμε! Άντε να δούμε! 

  • Μου αρέσει 5

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Olga93 said:

κοριτσια μ καλημέρα. Εγώ σήμερα ήμουν στον γιατρό, 2600 ο μπέμπης, λίγο μικρούλης αλλά ο γιατρός μ είπε να μην αγχώνομαι! Κ εγώ για απλό μονόκλινο σκέφτομαι για να έχω τον άντρα μ μαζί. Όταν πήγα να ρωτήσω μ είπαν δεν χρειάζεται να κλείσω από πριν κ θα το δούμε εκείνη την ώρα! Πλησιάζει η ώρα κορίτσια κ έχω αγχωθεί αρκετά! Ο γιατρός είπε κ αυτή την εβδομάδα θα την φάμε! Άντε να δούμε! 

Μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε και να μην σε προβληματιζει το βάρος. Εγώ είχα γεννηθεί 2900 και η μαμά μου είχε πάρει όλον τον μήνα της. Εσυ με την @Eva1986μπορει και να συναντηθείτε στην κλινική!!! Εγώ σε σχέση με εσας έχω ακόμα μέλλον... 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Εμένα λίγο προχειρη η προσέγγιση μου φάνηκε και με τα χίλια ζόρια να δουμε ένα δωμάτιο. Αλλά θέλω τον γιατρό μου και αναγκαστικά θα πάω εκεί.

@Eva1986και εγώ για οικονομικούς λόγους το σκεφτόμουν το τετρακλινο. Αλλά όσο να ναι θέλω τον άντρα μου για ψυχολογικούς λόγους κυρίως. Θα το δω μάλλον πώς θα μου βγει τότε.. Πάντως πριν 1 βδομάδα φίλη μου που γέννησε σε τετρακλινο ήταν μόνη της. 

Εμένα φοβόταν η μαία να μου μετρήσει τράχηλο γιατί έχω "μαχαιρωμένη μήτρα" . @Eva1986 ακους;  Νταξ άμα είναι να μου βγει η ψυχή από το άγχος άστο δε θέλω πάω αλλού. 

πρίν από 13 λεπτά , Olga93 είπε:

κοριτσια μ καλημέρα. Εγώ σήμερα ήμουν στον γιατρό, 2600 ο μπέμπης, λίγο μικρούλης αλλά ο γιατρός μ είπε να μην αγχώνομαι! Κ εγώ για απλό μονόκλινο σκέφτομαι για να έχω τον άντρα μ μαζί. Όταν πήγα να ρωτήσω μ είπαν δεν χρειάζεται να κλείσω από πριν κ θα το δούμε εκείνη την ώρα! Πλησιάζει η ώρα κορίτσια κ έχω αγχωθεί αρκετά! Ο γιατρός είπε κ αυτή την εβδομάδα θα την φάμε! Άντε να δούμε! 

Κι εγώ άγχος Όλγα μου.. με το καλό! Πάνω από 2500 θεωρείται φυσιολογικό το βάρος ( για μονη κύηση) don t worry.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαχαιρωμένη μήτρα;χαχαχα. 

Είναι δυνατόν;γιατί πηγές αυτές τις μέρες κ έτσι σ είπανε;

Κορίτσια Μ πέρα του οικονομικού παίζει ο άντρας Μ να κρατάει τον γιο Μ 

Οπότε δε θα εχω άτομο 

Ο μικρός έχει πάθει λίγο σοκ κ δεν τον ξαναπάω στο χωριό. 

Ξεκίνησε μπεμπεκιστικη συμπεριφορά ,κλαίει να μην φύγει από εμάς

Οπότε δεν εχω κ επιλογή. 

Τη μάνα Μ δεν τη θέλω. Είναι ζουμπούλια. Ιιιιιιι κ κάτω. Βλέπει όρο λιποθυμάει. Σπέρνει πανικό. 

 

 

Αν ηρεμήσει το παιδί κ έρθει εδώ η μαμά Μ,η οποία έχει εμμονή να πάει το παιδί εκεί στο χωριό κ αποδέσμευτει ο άνδρας Μ να πάρω μονοκλινο οκ

Αλλιώς δεν έχω λόγο

Χθες της είπα το παιδί δε θα έρθει χωριό.  Έλα εδώ λίγες μέρες κ με πήρε πριν λίγο κ λέει τον γιο Μ άντε έλα χωριό. 

Ε δε θα παρακαλαω κιόλας. 

Ο μπαμπάς Μ σκέφτεται τι θα τρώει. Ο καθένας τον χαβα τ

 

 

 

σε άλλα νέα εχω γιατρό τώρα 12+. Άντε να δούμε τι θα δούμε. 

Αυτές τις μέρες έχω κ τα εντερικά Μ ,κρύωσε το έντερο Μ γιατί όλο στον ύπνο Μ αφήνω ανοιχτή την κοιλιά Μ ,κ όλο πάω τουαλέτα κ λέω λες να ναι σημάδι τοκετού ;θα φανεί όμως λογικά τώρα δεν θα δει κάτι αν υπάρχει;αύριο 36 ακριβώς 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Μαχαιρωμένη μήτρα;χαχαχα. 

Είναι δυνατόν;γιατί πηγές αυτές τις μέρες κ έτσι σ είπανε;

Κορίτσια Μ πέρα του οικονομικού παίζει ο άντρας Μ να κρατάει τον γιο Μ 

Οπότε δε θα εχω άτομο 

Ο μικρός έχει πάθει λίγο σοκ κ δεν τον ξαναπάω στο χωριό. 

Ξεκίνησε μπεμπεκιστικη συμπεριφορά ,κλαίει να μην φύγει από εμάς

Οπότε δεν εχω κ επιλογή. 

Τη μάνα Μ δεν τη θέλω. Είναι ζουμπούλια. Ιιιιιιι κ κάτω. Βλέπει όρο λιποθυμάει. Σπέρνει πανικό. 

 

 

Αν ηρεμήσει το παιδί κ έρθει εδώ η μαμά Μ,η οποία έχει εμμονή να πάει το παιδί εκεί στο χωριό κ αποδέσμευτει ο άνδρας Μ να πάρω μονοκλινο οκ

Αλλιώς δεν έχω λόγο

Χθες της είπα το παιδί δε θα έρθει χωριό.  Έλα εδώ λίγες μέρες κ με πήρε πριν λίγο κ λέει τον γιο Μ άντε έλα χωριό. 

Ε δε θα παρακαλαω κιόλας. 

Ο μπαμπάς Μ σκέφτεται τι θα τρώει. Ο καθένας τον χαβα τ

 

 

 

σε άλλα νέα εχω γιατρό τώρα 12+. Άντε να δούμε τι θα δούμε. 

Αυτές τις μέρες έχω κ τα εντερικά Μ ,κρύωσε το έντερο Μ γιατί όλο στον ύπνο Μ αφήνω ανοιχτή την κοιλιά Μ ,κ όλο πάω τουαλέτα κ λέω λες να ναι σημάδι τοκετού ;θα φανεί όμως λογικά τώρα δεν θα δει κάτι αν υπάρχει;αύριο 36 ακριβώς 

Το ράμμα το έβγαλες Εύα??? Αχ για τον μικρό σε καταλαβαίνω και εμάς η μικρή στρεσαριστικε και έχουμε θέμα αυτές τις μέρες δεν θέλει να κάνει κακά με τίποτα και γύρισε σε δυσκοιλιότητα πονάει κλαίει δεν κάνει την δίνω φάρμακα τώρα μπας και της φύγει.....η πεθερά μου στον κόσμο της η μάνα μου Κρήτη έχει που είναι εκεί εδώ και έναμιση μήνα θα έρθει μόλις μπω στον μήνα μου λέει αν προλάβω να μπω φυσικά οι συσπάσεις δίνουν και παίρνουν όλη μέρα μαζί με πόνο στην μέση άστα!!! Οπότε είναι στον αέρα που θα μείνει η μικρή αν προλάβει η μάνα μου θα έρθει σπίτι να την κρατήσει αλλιώς βλέπουμε....μεθαύριο έχω ραντεβού στο νοσοκομείο πήρα τηλ την αναισθησιολογο να κανονίσω αν χρειαστώ επισκληριδιο γιατί στα δημόσια δεν έχεις αυτήν την επιλογή και Μ είπε θα τα πούμε από κοντά την Πέμπτη στην κόρη μου την είχα κανονίσει και τότε και είχα κάνει κιόλας πριν γεννήσω,τώρα μου είπε άλλαξαν λίγο τα πράγματα...

 

1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Είχα συσπάσεις και πήγα για καρδιοτοκογραφημα. Άσε καλύτερα Εύα μοναχός σου χόρευε που λένε...

Διάβασα δίπλα στο παρεντ βρε κορίτσι μου τι πράγματα είναι αυτά που ζούμε δηλαδή στο '50? Και εγώ θα άλλαζα γιατρό αν μου τα γυρνούσε έτσι στο τέλος άλλο να ξεκινήσεις φυσιολογικά και να καταλήξεις καισαρική και άλλο να σου το πηγαίνουν πλάγια και ατροπα κυριως για κατευθείαν καισαρική έλεος....

 

Κάνε την προσπάθεια σου τουλ να είσαι εσύ ευχαριστημένη με τον εαυτό σου! 

2 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

κοριτσια μ καλημέρα. Εγώ σήμερα ήμουν στον γιατρό, 2600 ο μπέμπης, λίγο μικρούλης αλλά ο γιατρός μ είπε να μην αγχώνομαι! Κ εγώ για απλό μονόκλινο σκέφτομαι για να έχω τον άντρα μ μαζί. Όταν πήγα να ρωτήσω μ είπαν δεν χρειάζεται να κλείσω από πριν κ θα το δούμε εκείνη την ώρα! Πλησιάζει η ώρα κορίτσια κ έχω αγχωθεί αρκετά! Ο γιατρός είπε κ αυτή την εβδομάδα θα την φάμε! Άντε να δούμε! 

Η ξαδερφη μου γέννησε 41εβδομαδων 2.600 την ανηψια μου και όλα καλά μην αγχώνεσαι!!!!

Δεν χρειάζεται όλα τα μωρά να βγαίνουν σαν το σήμα της Michelin

Εγώ το έχω πάρει απόφαση δεν δεσμευω κανέναν να μείνει 3-4μερες μέσα μαζί μου γιατί αν βγει θέλει ξανά τεστ.θελω η μάνα μου να κρατήσει την μικρή και να βλέπει και τον μπαμπά της μην φύγουμε και οι δύο ξαφνικά τόσες μέρες και της έρθει βαρυ....αφήστε που αν δεν πατήσω 37εβδ δεν μπορώ καν να γεννήσω εδώ στην πόλη μου θα πρέπει να πάω Λάρισσα άρα ούτε καν δεν έχω τέτοιο πλάνο στο μυαλό μου γιατί δεν θέλω και βαβούρα από άλλους τον μόνο άνθρωπο που θα άντεχα μαζί μου είναι η μάνα μου αλλά την έχω να κρατήσει την μικρή! Γενικά ένα αλαλούμ

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Το ράμμα το έβγαλες Εύα??? Αχ για τον μικρό σε καταλαβαίνω και εμάς η μικρή στρεσαριστικε και έχουμε θέμα αυτές τις μέρες δεν θέλει να κάνει κακά με τίποτα και γύρισε σε δυσκοιλιότητα πονάει κλαίει δεν κάνει την δίνω φάρμακα τώρα μπας και της φύγει.....η πεθερά μου στον κόσμο της η μάνα μου Κρήτη έχει που είναι εκεί εδώ και έναμιση μήνα θα έρθει μόλις μπω στον μήνα μου λέει αν προλάβω να μπω φυσικά οι συσπάσεις δίνουν και παίρνουν όλη μέρα μαζί με πόνο στην μέση άστα!!! Οπότε είναι στον αέρα που θα μείνει η μικρή αν προλάβει η μάνα μου θα έρθει σπίτι να την κρατήσει αλλιώς βλέπουμε....μεθαύριο έχω ραντεβού στο νοσοκομείο πήρα τηλ την αναισθησιολογο να κανονίσω αν χρειαστώ επισκληριδιο γιατί στα δημόσια δεν έχεις αυτήν την επιλογή και Μ είπε θα τα πούμε από κοντά την Πέμπτη στην κόρη μου την είχα κανονίσει και τότε και είχα κάνει κιόλας πριν γεννήσω,τώρα μου είπε άλλαξαν λίγο τα πράγματα...

 

Διάβασα δίπλα στο παρεντ βρε κορίτσι μου τι πράγματα είναι αυτά που ζούμε δηλαδή στο '50? Και εγώ θα άλλαζα γιατρό αν μου τα γυρνούσε έτσι στο τέλος άλλο να ξεκινήσεις φυσιολογικά και να καταλήξεις καισαρική και άλλο να σου το πηγαίνουν πλάγια και ατροπα κυριως για κατευθείαν καισαρική έλεος....

 

Κάνε την προσπάθεια σου τουλ να είσαι εσύ ευχαριστημένη με τον εαυτό σου! 

Η ξαδερφη μου γέννησε 41εβδομαδων 2.600 την ανηψια μου και όλα καλά μην αγχώνεσαι!!!!

Δεν χρειάζεται όλα τα μωρά να βγαίνουν σαν το σήμα της Michelin

Εγώ το έχω πάρει απόφαση δεν δεσμευω κανέναν να μείνει 3-4μερες μέσα μαζί μου γιατί αν βγει θέλει ξανά τεστ.θελω η μάνα μου να κρατήσει την μικρή και να βλέπει και τον μπαμπά της μην φύγουμε και οι δύο ξαφνικά τόσες μέρες και της έρθει βαρυ....αφήστε που αν δεν πατήσω 37εβδ δεν μπορώ καν να γεννήσω εδώ στην πόλη μου θα πρέπει να πάω Λάρισσα άρα ούτε καν δεν έχω τέτοιο πλάνο στο μυαλό μου γιατί δεν θέλω και βαβούρα από άλλους τον μόνο άνθρωπο που θα άντεχα μαζί μου είναι η μάνα μου αλλά την έχω να κρατήσει την μικρή! Γενικά ένα αλαλούμ

Όχι δεν το έβγαλα.  Του είπα θέλω καισαρική. Αυτός σημερα Μ λέει να το ξανασκεφτώ

Πφφφ

Εσένα τα κρατάει. Εμένα 3 μέρες έκανε πάνω τ κακά.  Φορούσε ένα κλιπ πιπίλας όλη μέρα στην μπλούζα τ. 

Μιλάει σαν μωρό. 

Έχει 2 μέρες συνήλθε λίγο. 

Μεγάλη αλλαγή στην ψυχολογία τους. 

 

πρίν από 4 λεπτά , Eva1986 είπε:

Όχι δεν το έβγαλα.  Του είπα θέλω καισαρική. Αυτός σημερα Μ λέει να το ξανασκεφτώ

Πφφφ

Εσένα τα κρατάει. Εμένα 3 μέρες έκανε πάνω τ κακά.  Φορούσε ένα κλιπ πιπίλας όλη μέρα στην μπλούζα τ. 

Μιλάει σαν μωρό. 

Έχει 2 μέρες συνήλθε λίγο. 

Μεγάλη αλλαγή στην ψυχολογία τους. 

 

Πάντως κ η δικια Μ σήμερα 2.600.  

Πήρε μόνο 100 γρ σε μια βδομάδα. 

Ο γιατρός Μ πε να μην ανησυχώ 

Όλα μια χαρά με το βάρος.  Θα βγει μοντέλο χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Είναι αυτή η απλή εξέταση στον γυναικολόγο! Όχι προγραμματισμένη γεννα!! Από αυτές που πας κάθε μήνα και στο τέλος κάθε δυο ή κάθε βδομάδα!!

Ααα ααα οκκκκ κατάλαβα!! 

4 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

Χαχαχ

. .  Και εγώ το ίδιο... Με τη διαφορά ότι εμένα μου έσπασαν τα νερά, γέννησα και για 6 μήνες πηγαινα στην κλινική να μου το δωσουν το μωρό και δεν μου το έδιναν γιατί ήθελαν να το μελετήσουν!!!! Τι στο καλό???? Τι μωρό θα βγάλω άξιο μελέτης?? Πειραματόζωο??? 

Αφήστε... Υπνος μηδεν μετά.... 

 

 

Κορίτσια της Καβάλας που θα γέννησετε στην ελευθω να σας κάνω μια ερώτηση? Καταλήξατε στο ειδος του δωματιου που θα κλείσετε??? 

Ναι βρε παιδάκι μου κι εγώ σήμερα δυσκολεύτηκα πολύ στον ύπνο. Ξύπνησα 6 και 20 να ετοιμάσω (ψυχολογικά πιο πολύ) τον μεγάλο να ετοιμαστεί να πάει σχολείο και κατά τις 10 πήρα τη μικρή αγκαλιά και πέσαμε για ύπνο. Ξύπνησα 1 και 20...

 

.

3 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

κοριτσια μ καλημέρα. Εγώ σήμερα ήμουν στον γιατρό, 2600 ο μπέμπης, λίγο μικρούλης αλλά ο γιατρός μ είπε να μην αγχώνομαι! Κ εγώ για απλό μονόκλινο σκέφτομαι για να έχω τον άντρα μ μαζί. Όταν πήγα να ρωτήσω μ είπαν δεν χρειάζεται να κλείσω από πριν κ θα το δούμε εκείνη την ώρα! Πλησιάζει η ώρα κορίτσια κ έχω αγχωθεί αρκετά! Ο γιατρός είπε κ αυτή την εβδομάδα θα την φάμε! Άντε να δούμε! 

Καλα είναι τα κιλά μην αγχώνεσαι 

3 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Μαχαιρωμένη μήτρα;χαχαχα. 

Είναι δυνατόν;γιατί πηγές αυτές τις μέρες κ έτσι σ είπανε;

Κορίτσια Μ πέρα του οικονομικού παίζει ο άντρας Μ να κρατάει τον γιο Μ 

Οπότε δε θα εχω άτομο 

Ο μικρός έχει πάθει λίγο σοκ κ δεν τον ξαναπάω στο χωριό. 

Ξεκίνησε μπεμπεκιστικη συμπεριφορά ,κλαίει να μην φύγει από εμάς

Οπότε δεν εχω κ επιλογή. 

Τη μάνα Μ δεν τη θέλω. Είναι ζουμπούλια. Ιιιιιιι κ κάτω. Βλέπει όρο λιποθυμάει. Σπέρνει πανικό. 

 

 

Αν ηρεμήσει το παιδί κ έρθει εδώ η μαμά Μ,η οποία έχει εμμονή να πάει το παιδί εκεί στο χωριό κ αποδέσμευτει ο άνδρας Μ να πάρω μονοκλινο οκ

Αλλιώς δεν έχω λόγο

Χθες της είπα το παιδί δε θα έρθει χωριό.  Έλα εδώ λίγες μέρες κ με πήρε πριν λίγο κ λέει τον γιο Μ άντε έλα χωριό. 

Ε δε θα παρακαλαω κιόλας. 

Ο μπαμπάς Μ σκέφτεται τι θα τρώει. Ο καθένας τον χαβα τ

 

 

 

σε άλλα νέα εχω γιατρό τώρα 12+. Άντε να δούμε τι θα δούμε. 

Αυτές τις μέρες έχω κ τα εντερικά Μ ,κρύωσε το έντερο Μ γιατί όλο στον ύπνο Μ αφήνω ανοιχτή την κοιλιά Μ ,κ όλο πάω τουαλέτα κ λέω λες να ναι σημάδι τοκετού ;θα φανεί όμως λογικά τώρα δεν θα δει κάτι αν υπάρχει;αύριο 36 ακριβώς 

Δε μού φαίνεται καθόλου μα καθόλου περίεργο αυτό που λες, και η μαμά μου τα ίδια... Δεν πειράζει, μοναχός σου χόρευε όπως σού λένε και πιο πάνω!!! Η αλήθεια είναι ότι η συχνή τουαλέτα γι'αυτο που περιγράφεις είναι σημάδι τοκετού λένε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Είχα συσπάσεις και πήγα για καρδιοτοκογραφημα. Άσε καλύτερα Εύα μοναχός σου χόρευε που λένε...

Εγώ ακόμα δεν πήγα. 

Έλα στο γιατρό μ ψοφαει για φυσιολογικο ,Μ λέει σήμερα έχει πολύ ωραία θεση 

Εγώ είμαι η φοβιτσιαρα. Δεν ξέρω τι Μ έχει πιάσει. 

Επειδή προσπαθησα πολυ με τον πρώτο για φυσιολογικο κ τον ταλαιπώρησα κ βγήκε με ταχυπνοια φοβάμαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Eva1986 είπε:

Όχι δεν το έβγαλα.  Του είπα θέλω καισαρική. Αυτός σημερα Μ λέει να το ξανασκεφτώ

Πφφφ

Εσένα τα κρατάει. Εμένα 3 μέρες έκανε πάνω τ κακά.  Φορούσε ένα κλιπ πιπίλας όλη μέρα στην μπλούζα τ. 

Μιλάει σαν μωρό. 

Έχει 2 μέρες συνήλθε λίγο. 

Μεγάλη αλλαγή στην ψυχολογία τους. 

 

Πάντως κ η δικια Μ σήμερα 2.600.  

Πήρε μόνο 100 γρ σε μια βδομάδα. 

Ο γιατρός Μ πε να μην ανησυχώ 

Όλα μια χαρά με το βάρος.  Θα βγει μοντέλο χαχαχα 

Εννοείται ενώ δεν έχει πάρει πιπίλα ποτέ τώρα πήρε μια του μπέμπη και τριγυρνάει με αυτήν!!! Και στήσαμε ένα λίκνο κουνηστο και εκεί μέσα την βγάζει ένω καλά καλά δεν χωράει! Τι να πω να γεννησουμε να μπούμε σε μια σειρά!!!! Κλείστηκε και μέσα τοσο καιρό ποιος να την βγάλει! Είπα γεννάω και θα είμαστε κάθε μέρα παιδική χαρά όπως πέρυσι

  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είπα να σας γράψω και εγώ τα νέα με τον μπέμπη μου! Στον υπέρηχο βγήκε πως είναι 3,600 +/- 550 γραμμάρια, και μου είπε πως ο τράχηλος είναι ακόμη 4cm που σημαίνει πως θα πάρω πιθανότατα όλο το μήνα! Επίσης μου ανάφερε πως έχω πολύ αμνιακό υγρο και με ρώτησε εάν έχω ξεστρώσει τα χαλιά :shock: ( δεν ρώτησα τι σημαίνει όταν έχεις πολύ αμνιακό). Έχει πάρει θέση εδώ και καιρό αλλά ακόμη δεν έχει αφομοιωθεί, δηλαδή δεν έχει κατέβει στην λεκάνη! Αχ υπομονή κορίτσια μου, έχω αρχίσει και ψιλό αγχώνομαι! Πλέον θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα, και την Παρασκευή έχω ραντεβού και με την μαία!

  • Μου αρέσει 6

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Εγώ ακόμα δεν πήγα. 

Έλα στο γιατρό μ ψοφαει για φυσιολογικο ,Μ λέει σήμερα έχει πολύ ωραία θεση 

Εγώ είμαι η φοβιτσιαρα. Δεν ξέρω τι Μ έχει πιάσει. 

Επειδή προσπαθησα πολυ με τον πρώτο για φυσιολογικο κ τον ταλαιπώρησα κ βγήκε με ταχυπνοια φοβάμαι. 

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω και στην καισαρική είναι πιθανό να εμφανίσουν ταχύπνοια και συνήθως πιο συχνά αποτι στον φυσιολογικο. Μήπως ήταν και μικρό στις εβδομάσες; Γιατί εκεί συμβαίνει συνήθως. Όσο για την μαμά σου εξήγησέ το της ξεκάθαρα μαμα σου είναι. Ότι την χρειάζεσαι στο σπίτι σας και όχι να πάρει το παιδι στο χωριό να το καταλάβει. Καμία φορά κολλάνε και δεν καταλαβαίνουν τι θες. Το ίδιο παθαίνουμε και μεις με την δική μου. Αν θέλει να βοηθήσει θα έρθει. Και για το παιδι καλύτερα να είναι στο σπίτι όταν έρθει το μωρό μην νιώσει ότι το διωξατε για να φέρετε το μωρο.

Και στο νοσοκομείο και μενα πιο πολυ μονη μου με βλέπω. Η μητέρα μου θα είναι σπίτι με το παιδί, ο άντρας μου δουλευεις ως τις 18.00, οπότε θα κάνει μπάνιο θα βλέπει την μεγάλη μας και το πολυ κανα δυωρο να έρχεται. Δεν πειράζει το πολύ πολύ να βάλω τα δυο πρώτα βράδια αποκλειστική να με βοηθά αν κάνω καισαρική αν και το σκέφτομαι λόγω covid μην μου φέρει εκείνη τιποτα!!

4 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εμένα φοβόταν η μαία να μου μετρήσει τράχηλο γιατί έχω "μαχαιρωμένη μήτρα" . @Eva1986 ακους;  Νταξ άμα είναι να μου βγει η ψυχή από το άγχος άστο δε θέλω πάω αλλού. 

Κι εγώ άγχος Όλγα μου.. με το καλό! Πάνω από 2500 θεωρείται φυσιολογικό το βάρος ( για μονη κύηση) don t worry.

Καλα Η μαία πολύ βλαμμένη!!  Sorry κιόλας. Με τον γιατρό σου τι έγινε; Σου τα γυρνάει στο τέλος; Τι δικαιολογία δηλαδή σου λέει τώρα;

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, ξεκίνησα δειλά δειλά να κάνω τη βαλίτσα, αλλά έχω κάποιες απορίες! Ποσα επιθέματα θα παρετε μαζί σας; Και πως τα βάλατε στην βαλίτσα; Επιπλέον το ίδιο με τις πάνες τις δικές μας πόσες θα παρετε και πως θα τις βάλετε στη βαλίτσα; Εγώ θα πάρω βαλίτσα καμπίνας όχι μεγαλύτερη, νομίζω είναι υπερβολή....όχι;;;


vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...