Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσι Μ όλα καλά θα πάνε.  

Είσαι σε καλή εβδομάδα 

Η σκέψη μας είναι μαζί σ. 

 

Ευχαριστώ πολύ.... εύχομαι όλα τα μπεμπακια στην ώρα τους....

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Κορίτσια μου έγιναν οι ενέσεις κορτιζόνης λύθηκε το ράμμα γιατί με τόσες συσπασεις είχε αρχίσει να ανοίγει έχω διαστολή 2 και πολλούς πόνους είμαι 3η μέρα έτσι αύριο θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο αφού δεν προχωράει η διαδικασία να γίνει μισή πρόκληση μην ζορισουμε άλλο το μωρό!!! Ότι νέα έχω θα γράψω

Κορίτσι μου όλα καλά να πάνε να κρατήσεις γερο το μωράκι σου!!! Με το καλό να την δεχτείς αν τελικά προχωρήσετε σε πρόκληση!!! Εύχομαι να πάνε πραγματικά ολα καλα!! Καλή δύναμη κορίτσι μου και όποτε μπορείς μας λες!! Είστε σε καλη εβδομάδα κάνατε και την κορτιζόνη όλα είναι υπερ σας. 

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά να πάνε να κρατήσεις γερο το μωράκι σου!!! Με το καλό να την δεχτείς αν τελικά προχωρήσετε σε πρόκληση!!! Εύχομαι να πάνε πραγματικά ολα καλα!! Καλή δύναμη κορίτσι μου και όποτε μπορείς μας λες!! Είστε σε καλη εβδομάδα κάνατε και την κορτιζόνη όλα είναι υπερ σας. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου καλό με το καλό η μπεμπουλα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια.

Σας διαβάζω από την αρχή αλλά δεν μπορούσα να κάνω εγγραφή παρόλο που έχω στείλει πολλά email στην σελίδα..

είμαι και εγώ μανούλα Ιουνίου με πιθανή ημερομηνία  21/6 αλλά λόγο καισαρική μέχρι της 10 το πολύ θα το πάμε.. είμαι 35.4 σήμερα

η αλήθεια είναι ότι έχω ξεσκίστει και εγώ στο να κάνω δουλειές αυτήν την εβδομάδα αύριο πιστεύω να τα τελειώσω όλα και να τ κάνω πάνω πάνω άλλη μια πριν πάω να γεννήσω..

νιώθω πως έχω συσπάσεις αλλά δεν ειμαι σίγουρη στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα..Κυριακή ξεκινάω καρδιοτοκογραφο. 

Πονάνε πάρα πολύ οι πατούσες μου εδώ και αρκετές μέρες και έχουν πρηστει τα πόδια μου αρκετά δεν μου κάνουν τα παπούτσια μου..δεν την έχω ενημερώσει την γιατρό μου γιατί είπα μήπως είναι από την κούραση που έχω αυτές της μέρες αλλά ρε κορίτσια με το ζόρι περπατάω.

κορίτσια εσείς που γεννησατε να σας ζήσουν γερά και δυνατά να είναι τα μωράκια σας..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Απλά επειδή είσαι ζορισμένη κι σωματικά και ορμονικα μπορεί να δίνεις λίγο περισσότερο σημασία σε γεγονότα που πιθανόν δε θα τα μετρούσες σε άλλη περίπτωση. Όπως είπε και μια κοπέλα, όπου έχεις το θάρρος απαντα. Είναι κρίμα τώρα τις τελευταίες μέρες να χαλιέσαι βρε κορίτσι :x ο, τι θέλεις είμαστε εδώ να σε ακούμε!!!

Περιμένουμε τα "Δευτεριάτικα" νέα λοιπόν!!!! 

Όλα καλά κορίτσι, πλέον είσαι στην τελική ευθεία οπότε δε νομίζω να είναι ανησυχητικό να σάς έρθει από τώρα το μωράκι σας!!! Με το καλο εύχομαι περιμένουμε νέα σου!!! 

 

Παιδιά κι εγώ σήμερα ξύπνησα με πόνους χαμηλά αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Είμαι στην 34η εβδομάδα, 34ε1η συγκεκριμένα. Κι έχω ένα σωρό πράγματα να ετοιμάσω.. Μόλις περάσουν οι πόνοι θα ετοιμάσω βαλίτσες (δικές μου και των παιδιών) γιατί ενδεχομένως να φύγουν να πάνε στην πεθερά μου. 

Όσες έχουν παιδάκια που πανε σχολείο τα πάνε; εμένα ο δικός μου πάει παιδικο σταθμο και τον πηγαίνω με το σκεπτικό ότι τώρα δεν έχει ιώσεις αυτό το διάστημα. Ακόμη δεν έχω ρωτήσει τον παιδίατρο βέβαια, το ξέχασα 

Εμένα ο γυναικολόγος δεν με άφησε να τη στείλω παιδικό σταθμό.

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

Σας διάβασα πολυ συνοπτικά. @ΒαλεντιναΧ όλα να πάνε καλά! Δε θυμάμαι τι με ρωτήσατε. Σε γενικές γραμμές εγώ σήμερα βγαίνω.

@Φραουλίτσα* γενικά με το νοσοκομείο είμαι πολύ ευχαριστημένη. Ιδίως στα χειρουργεία άψογη συμπεριφορά. Επάνω στην κλινική έτσι κι έτσι. 

 Με το μωρό εχουμε ξετρελαθει, είναι μια γλύκα! Δεν προλαβαίνω να αλλάζω πάνες στον πατέρα της! Αυτός το έχει χάσει τελείως :D

Με το καλό όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας υγιή  :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ όλα θα πάνε καλά. Δεν βλέπω γιατί να χρειαστεί πρόκληση στη βδομάδα που είσαι. Μακάρι να αποφασίσει να μείνει όσο γίνεται στην κοιλίτσα.

@HopeMe το σχέση έχει ο όρος με το αν τη θηλασεις.? Νεογνολογικο εννοείς μενν 'η εκεί στις μαίες στα κουνακια?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , λιλιτο είπε:

@ΒαλεντιναΧ όλα θα πάνε καλά. Δεν βλέπω γιατί να χρειαστεί πρόκληση στη βδομάδα που είσαι. Μακάρι να αποφασίσει να μείνει όσο γίνεται στην κοιλίτσα.

@HopeMe το σχέση έχει ο όρος με το αν τη θηλασεις.? Νεογνολογικο εννοείς μενν 'η εκεί στις μαίες στα κουνακια?

.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , HopeMe είπε:

Σπάσαν οι φλεβουλες όλες στα χέρια και στα πόδια και της έχουν όρο στην ομφαλικη φλέβα. Άρα δε γίνεται να τη μετακινουμε. Ταλαιπωρήθηκε το ψυχακι μου :sad:

Αχ βρε κοπέλα μου ταλαιπωρηθηκες και συ και το κουκλάκι σας!!! Άντε να βγει γρήγορα να την χορτασετε φιλιά και αγκαλιές. Αποτι κατάλαβα δεν θέλετε και πολύ!!! Και συ σιδερένια!!!  Με το καλό να έρθει σπίτι σας!!! Εσυ πως εισαι; Εισαι Ενταξει;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , HopeMe είπε:

Σπάσαν οι φλεβουλες όλες στα χέρια και στα πόδια και της έχουν όρο στην ομφαλικη φλέβα. Άρα δε γίνεται να τη μετακινουμε. Ταλαιπωρήθηκε το ψυχακι μου :sad:

Η καημένη. Ελπίζω να την πάρεις συντομα σπίτι. Σε καταλαβαίνω. Και μένα έμεινε στο νοσοκομείο μια βδομάδα με ενδοφλέβια αντιβίωση .αλλά την είχε στο πόδι τη πεταλούδα και δεν είχε κοβιντ τότε. Όποτε πήγαινα κάθε μέρα και καθόμουν μαζί της στο δωμάτιο θηλασμου όσο ηθελα. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, julia1 είπε:

καλησπέρα κορίτσια.

Σας διαβάζω από την αρχή αλλά δεν μπορούσα να κάνω εγγραφή παρόλο που έχω στείλει πολλά email στην σελίδα..

είμαι και εγώ μανούλα Ιουνίου με πιθανή ημερομηνία  21/6 αλλά λόγο καισαρική μέχρι της 10 το πολύ θα το πάμε.. είμαι 35.4 σήμερα

η αλήθεια είναι ότι έχω ξεσκίστει και εγώ στο να κάνω δουλειές αυτήν την εβδομάδα αύριο πιστεύω να τα τελειώσω όλα και να τ κάνω πάνω πάνω άλλη μια πριν πάω να γεννήσω..

νιώθω πως έχω συσπάσεις αλλά δεν ειμαι σίγουρη στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα..Κυριακή ξεκινάω καρδιοτοκογραφο. 

Πονάνε πάρα πολύ οι πατούσες μου εδώ και αρκετές μέρες και έχουν πρηστει τα πόδια μου αρκετά δεν μου κάνουν τα παπούτσια μου..δεν την έχω ενημερώσει την γιατρό μου γιατί είπα μήπως είναι από την κούραση που έχω αυτές της μέρες αλλά ρε κορίτσια με το ζόρι περπατάω.

κορίτσια εσείς που γεννησατε να σας ζήσουν γερά και δυνατά να είναι τα μωράκια σας..

Καλημέρα με το καλό το μωράκι σου!!!! Κοντεύεις!!! Προσεχες με τις δουλειές γιατί είναι νωρίς ακόμα. Μην παρα κουράζεσαι!!!! Και εχεις και μεγαλύτερο παιδί οποτε ειναι πιο δύσκολη η ξεκουραση. Για το πρήξιμο στα πόδια μάλλον απο την κουραση θα είναι, αλλά καλό είναι να ενημερώσεις και τον γιατρό σου.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλήμερα!Εγώ χθες είχα τρεχάματα κ σήμερα έχω φρικάρει!έκανα κορτιζόνη προχθές. Το βράδυ είχα ταχυκαρδίες, αυπνία από τη 1-5 το πρωί και πολύ κνησμό. Χθες σηκώθηκα να πάω στο νοσοκομείο κ κάνω και τη 2η είδα ότι ήμουν κατακόκκινη σε πρόσωπο, στέρνο και  αισθανόμουν ότι καιγόμουν. Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είχα κοκκινήσει κ στην κοιλιά. Εν ολίγοις έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη (δεν είχα ποτέ μου αλλεργία-είχα ξανακάνει ένεση πιο παλιά χωρίς κανένα θέμα). Μου  έκαναν καρδιοτοκογράφημα κ είχα λίγη ταχυκαρδία ο μπεμπάκος αλλά σε λογικά πλαίσια. Μου ξαναέκαναν κορτΙζόνη, μετά χορήγησαν ενδοφλέβια φενιστίλ έφυγα για το σπίτι. Το απόγευμα είχα πάλι υψηλούς πάλμους αλλά μετά ηρέμησα. Και το βράδυ πάλι αυπνία αλλά χωρίς φαγούρα. Σήμερα ξύπνησα κ είμαι λίγο κόκκινη αλλά μου κόλλησε το εξής. Αν έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη εγώ, μήπως η αλλεργία μου επηρέασε τον μπέμπη;Έχω φρικάρει totally όμως!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@billie περαστικά, όλα να πάνε καλά.. όσο μπορείς ξεκουράσου και ηρέμησε! Το καλό είναι ότι ξέρεις τι το προκάλεσε. Υπομονή ελάχιστο σου έμεινε τώρα πια..

@ΒαλεντιναΧ σε ευχαριστώ πολύ :wub:  όλα τα πάνε καλά, έχεις τη σκέψη μου και τις ευχές μου.

@julia1 με το καλό το μωράκι σου, θα συμφωνήσω με τη φραουλίτσα, μην πιέζεται και μην κουράζεσαι πολύ καλύτερα.. 

@HopeMe περαστικά και με το καλό να βγείτε από την κλινική.

Εχθές είχα πόνους στο στέρνο , εφιάλτες και σήμερα το πρωί μάτωσε μύτη μου. Έχω μπει στην τελική ευθεία με το μεταπτυχιακό και πρέπει να γράφω 2000 λέξεις τη μέρα  για 13 ημέρες. Πφφφφ... Δύσκολες οι τελευταίες μέρες κορίτσια.. πολύ δύσκολες. Έβγαλα και μια αιμοροιδα, με γεια μου βρε!

Καλημέρα σε όλες.

 

  • Μου αρέσει 5

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BILLE είπε:

Κορίτσια καλήμερα!Εγώ χθες είχα τρεχάματα κ σήμερα έχω φρικάρει!έκανα κορτιζόνη προχθές. Το βράδυ είχα ταχυκαρδίες, αυπνία από τη 1-5 το πρωί και πολύ κνησμό. Χθες σηκώθηκα να πάω στο νοσοκομείο κ κάνω και τη 2η είδα ότι ήμουν κατακόκκινη σε πρόσωπο, στέρνο και  αισθανόμουν ότι καιγόμουν. Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είχα κοκκινήσει κ στην κοιλιά. Εν ολίγοις έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη (δεν είχα ποτέ μου αλλεργία-είχα ξανακάνει ένεση πιο παλιά χωρίς κανένα θέμα). Μου  έκαναν καρδιοτοκογράφημα κ είχα λίγη ταχυκαρδία ο μπεμπάκος αλλά σε λογικά πλαίσια. Μου ξαναέκαναν κορτΙζόνη, μετά χορήγησαν ενδοφλέβια φενιστίλ έφυγα για το σπίτι. Το απόγευμα είχα πάλι υψηλούς πάλμους αλλά μετά ηρέμησα. Και το βράδυ πάλι αυπνία αλλά χωρίς φαγούρα. Σήμερα ξύπνησα κ είμαι λίγο κόκκινη αλλά μου κόλλησε το εξής. Αν έκανα αλλεργία στην κορτιζόνη εγώ, μήπως η αλλεργία μου επηρέασε τον μπέμπη;Έχω φρικάρει totally όμως!

Τα ίδια συμπτώματα κ γω. Σε 2 μέρες ηρέμησα.  

Είχα πάρει φωτιά στα μάγουλα.  Ταχυκαρδία του θανάτου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Eva1986 είπε:

Τα ίδια συμπτώματα κ γω. Σε 2 μέρες ηρέμησα.  

Είχα πάρει φωτιά στα μάγουλα.  Ταχυκαρδία του θανάτου. 

Ευχαριστώ βρε κορίτσι που το μοιράστηκες. Να ηρεμήσω λιγάκι, γιατί πάλι με βλέπω κοκκινισμένη σε πρόσωπο, στέρνο κ κοιλιά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...