Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, julia1 είπε:

κορίτσια σήμερα πήγα στο νοσοκομείο κάναμε καρδιοτοκογραφο ολα καλα μου ειπαν 2.800 η μπεμπα αλλα δεν πεφτουν και πολυ μεσα είναι συνήθως 150 γρ. έξω , κλείσαμε και το ραντεβου για την καισαρική 11/6, ενώ το ήξερα πάνω κάτω με έπιασε ένα άγχος γιατί είναι και αυτά τα τεστ τώρα κ αν βρεθώ θετική τι κάνουμε περιμένω άλλες 2 βδομάδες η με στέλνουν αλλού ξέρει καμία;

αχ δύσκολο όλο αυτό που περνάμε ειδικά  έτσι οπως είναι τα πράγματα με τον κορωναιο..

ζητάνε οπωσδήποτε σύνοδο αλλά μόνο γυναίκα ο άντρας μου δεν επιτρέπεται και εγώ δεν έχω καμία γιατί η μαμα μου αύριο ξεκινάει δουλειά και δεν μπορεί με τίποτα να ζητήσει άδεια μόνο άμα πείσω την αδερφή μου αλλά και αυτή είναι 17 χρονών τι να μπορέσει να μου κάνει δεν ξέρω έχω αγχωθεί για αυτό το κομμάτι αρκετά γιατί είμαι και λίγο από μόνη μου για το παραμικρό αγχώνομαι..έχω και την κόρη μου που την είχα πει ότι θα λείψω κάποιες μέρες για να την προετοιμάσω και κάθεται συνέχεια και μου λέει μαμά δεν θέλω να φύγεις θα μου λείψεις της εξηγώ ότι είναι πολύ λίγες μέρες και θα έχει τον μπαμπά της εχω αλλά στεναχωριέται γιατί δεν θα μπορούν να έρχονται να με βλέπουν και εμένα θ μου λείψει πολύ αλλά δεν γίνεται αλλιώς...ειλικρινά με.αυτον τον κορωναιο πόσο εκνευρίζομαι γιατί δεν κυλάει τίποτα όπως ήταν παλιά και απλά συμβιβαζόμαστε με καινούργια πράγματα που μας χαλάνε την ψυχολογία..

σας ζαλισα πάλι αλλά ήθελα κάπου να ξελαφρωσω..

Καλα κάνεις και μας τα λες. Γιαυτο είμαστε εδω.  Μην στεναχωριέσαι για ότι δεν μπορείς να ελένξεις. Με την κόρη σου θα μιλάτε με βιντεοκλήση. Δεν είναι το ίδιο αλλα δεν μπορείς να κάνεις και κάτι. Και γω της το εχω εξηγήσει, που θα λείψω κάποιες μέρες αλλά θα είμαι στο νοσοκομείο με το μωρο για να γεννήσω. Της εχω πει ότι θα της παμε και δωρο απο την μπέμπα. Σήμερα που εχω γιατρο ξύπνησε και ανχωθηκε και μας φώναζε. Θέλει να μας βλέπει πριν φύγουμε. Και της εξήγησα ότι αν χρειαστεί να παω νοσοκομείο βράδυ δεν θα την ξυπνήσω για να μην ανησυχήσει και θα της αφησω γράμμα.  Όσο μπορώ της τα εξηγώ και νιωθει και κείνη ασφάλεια. Αυτο με εμας λειτουργεί, οχι σε όλους βέβαια. Όσο για τον κορονοιο, όλοι στα ίδια είμαστε. Και γω μάλλον μονη μου θα είμαι. Αν πάμε για καισαρική σκέφτομαι το πρωτο βράδυ να βάλω αποκλειστική να με βοηθήσει. Ρώτα στο νοσοκομείο σου αν έχεις αυτη την δυνατότητα, θα νιώσεις πιο ήσυχη. Και οι μαιες φαντάζομαι θα είναι σε ετοιμότητα αλλά και συ ότι χρειάζεσαι θα το ζητάς. Λίγες μέρες είναι θα τα καταφέρουμε!!! 

Καλή επιτυχία και στη @Μαρία1430!!! Όλα να πάνε καλά κοπέλα μου!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Κάποια άλλη έχει δύσπνοια ή μόνο εγώ νομιζω ότι δεν θα ξημερώσω καλά κάθε βράδυ!

@Μαρία1430 με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε υπέροχα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό. Όλα μια χαρά η μπέμπα 3100, κοιτάει πλαι ούτε μπρος ούτε πίσω, αλλά ο τράχηλος κλειστος και δεν έχει εμπεδωθεί η μπέμπα(μετα απο εξέταση δαχτυλικη). Θα με δει ξανα σε μια εβδομάδα, δεν το βλέπει νωρίτερα, συνεχίζω και τις inohep.  Στεναχωρεθηκα λιγο, γιατί μου είπε θα με περιμένει αλλά αν δεν έρθει ούτε να περιμένουμε πολύ μπορουμε ούτε και να κάνουμε πρόκληση οπότε πάμε για καισαρική μετα. Κρίμα... Εχω ένα άλσος κοντα στο σπίτι μου, οπότε θα παρω τα βουνά και οπου με βγάλει. Και αυτο έλεγα σήμερα στον άντρα μου. Τόσος κόπος θα σκάσω αν παω για καισαρική, αλλά τι να κάνουμε... Θα πρέπει σιγά σιγά να το δουλεύω μέσα μου και αυτο το ενδεχόμενο για να είμαι έτοιμη γιατί με πιάσανε λίγο τα ζουμιά. Καλα να είμαστε βέβαια πρώτα απολα!!!

  • Μου αρέσει 7

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Κάποια άλλη έχει δύσπνοια ή μόνο εγώ νομιζω ότι δεν θα ξημερώσω καλά κάθε βράδυ!

@Μαρία1430 με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε υπέροχα!!!!

Εγώ , δεν μπορώ επουδενί να κάτσω ανάσκελα.. Μπάμπαλης ο μπέμπης...

@Φραουλίτσα* μου σε νοιωθω, δε φαντάζεσαι πόσο..είναι άδικο, έχουμε κάνει κόπο και όνειρα για αυτό και οι κόποι μας είναι οι επενδύσεις μας στο όνειρο μας..Η μαία μου είπε : απειρα βαθιά καθίσματα, και άπειρες ασκήσεις με τη μπάλα. Εάν προσπαθήσεις τώρα όσο χρειάζεται, δε θα σου μείνει κανένα αποθημενο.. γιατί έκανες ο τι μπορούσες , γιατί τα σώματά μας δεν είναι τέλεια και αυτό είναι οκ. Κι εμένα ανεμπεδωτος ο μπέμπης και ο πρώτος και ο τωρινος.. λίγες ελπίδες μου δει δώσει ο γιατρός.. ευτυχώς η επιστήμη υπάρχει για να μας υπηρετεί και να μας σώζει, εκεί που χρειάζεται.. αλλά ας εξαντλήσουμε όλα τα ασφαλή περιθώρια και και ας απολαύσουμε τα πράγματα όπως έρθουν στην τελική..(στα λέω για να τα ακούω κι εγώ)

Το πρωί μπήκα στην ομάδα vbac στο facebook  και νευρίασα.. λες και κάνουν διαγωνισμό όλες εκεί μέσα, ποια θα γεννήσει πιο εύκολα και γρήγορα ή ποια είχε τον πιο δύσκολο τοκετό και τελικά τα κατάφερε, ποια γέννησε σπίτι της αλλά δεν πειράζει γιατί ήταν ενημερωμένη.. Βγήκα εννοείται αφού ούτε ονόματα γιατρών λένε ούτε καμιά υποστήριξη είδα. Και αυτές που δεν τα καταφέρνουν είναι γεμάτες τύψεις.. νιώθουν αποτυχημένες .. ε όχι ρε κορίτσια, χαρείτε τη ζωή, χαρείτε αυτό που έχετε έστω και το λιγότερο από το τέλειο, εκτιμήσετε το για να σας εκτιμήσει και αυτό.. το μη τέλειο παιδί σας, το μη τέλειο σώμα σας, τη μη τέλεια σχέση σας. Δώστε τους αξία , σεβαστείτε τα για να ανθίσουν, με τον τρόπο που μπορούν και αυτά και να σας φανερώσουν την ομορφιά τους...  , 

@Μαρία1430 με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου.

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jellyfishch είπε:

Εγώ , δεν μπορώ επουδενί να κάτσω ανάσκελα.. Μπάμπαλης ο μπέμπης...

@Φραουλίτσα* μου σε νοιωθω, δε φαντάζεσαι πόσο..είναι άδικο, έχουμε κάνει κόπο και όνειρα για αυτό και οι κόποι μας είναι οι επενδύσεις μας στο όνειρο μας..Η μαία μου είπε : απειρα βαθιά καθίσματα, και άπειρες ασκήσεις με τη μπάλα. Εάν προσπαθήσεις τώρα όσο χρειάζεται, δε θα σου μείνει κανένα αποθημενο.. γιατί έκανες ο τι μπορούσες , γιατί τα σώματά μας δεν είναι τέλεια και αυτό είναι οκ. Κι εμένα ανεμπεδωτος ο μπέμπης και ο πρώτος και ο τωρινος.. λίγες ελπίδες μου δει δώσει ο γιατρός.. ευτυχώς η επιστήμη υπάρχει για να μας υπηρετεί και να μας σώζει, εκεί που χρειάζεται.. αλλά ας εξαντλήσουμε όλα τα ασφαλή περιθώρια και και ας απολαύσουμε τα πράγματα όπως έρθουν στην τελική..(στα λέω για να τα ακούω κι εγώ)

Το πρωί μπήκα στην ομάδα vbac στο facebook  και νευρίασα.. λες και κάνουν διαγωνισμό όλες εκεί μέσα, ποια θα γεννήσει πιο εύκολα και γρήγορα ή ποια είχε τον πιο δύσκολο τοκετό και τελικά τα κατάφερε, ποια γέννησε σπίτι της αλλά δεν πειράζει γιατί ήταν ενημερωμένη.. Βγήκα εννοείται αφού ούτε ονόματα γιατρών λένε ούτε καμιά υποστήριξη είδα. Και αυτές που δεν τα καταφέρνουν είναι γεμάτες τύψεις.. νιώθουν αποτυχημένες .. ε όχι ρε κορίτσια, χαρείτε τη ζωή, χαρείτε αυτό που έχετε έστω και το λιγότερο από το τέλειο, εκτιμήσετε το για να σας εκτιμήσει και αυτό.. το μη τέλειο παιδί σας, το μη τέλειο σώμα σας, τη μη τέλεια σχέση σας. Δώστε τους αξία , σεβαστείτε τα για να ανθίσουν, με τον τρόπο που μπορούν και αυτά και να σας φανερώσουν την ομορφιά τους...  , 

@Μαρία1430 με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου.

Χωρίς παρεξήγηση απο τα αλλα κορίτσια ,ξέρω ότι καταλαβαίνεις ακριβώς πως νιώθω. Τόσος κόπος και να πάνε όλα τζαμπα; Με έπιασε σήμερα η μαυρίλα, αύριο θα είμαι οκ. Απλά ξέρεις σκέφτομαι και το άλλο, μην ξεπατωθω δεν γίνει δουλεια και μετα το σωμα δυσκολευτει να ανακάμψει απ'την καισαρική . Η πρώτη με είχε δυσκολέψει πολύ. Στο σπίτι φαντάσου κοιμόμουν καθιστη. Δεν μπορούσα να ξαπλώσω. Και όλα μόνη μου τα έκανα. Δεν ξέρω γιατί δεν την θέλω καθόλου... Αλλά είπαμε εμείς τον αγωνα μας, ότι ειναι στο χέρι μας. Τα αλλά πρεπει να τα δεχτούμε(Εκεί είναι το δυσκολο η αποδοχη). Τον γιατρο τον εμπιστεύομαι.

Όσο για τις ομάδες, αυτες οι υπερβολές με τρελαινουν. Γενικα ο φανατισμος και οι παρωπίδες. Δεν ειναι όλα ασπρο μαυρο. Που να δεις στις ομάδες θηλασμού... Κάποιες νιώθεις ότι το κάνουν απλά για να πάρουν το παράσημο και για να κρίνουν όλες τις άλλες τις ανίκανες. Προς Θεου δεν μιλάω για όλες, απλά για τις φανατικές. Ο κάθε άνθρωπος κάνει ότι μπορεί και ότι αντεχει. Και στο τέλος ολες οι μανουλες προσπαθουν για το καλύτερο για τα παιδια τους ακομα και αν κάνουν κάτι λάθος άθελά τους ή απο άγνοια...

Σήμερα εχω πολυ θυμό. Αύριο θα μου περάσει. Συγγνώμη.

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασε τωρα που το θυμηθηκα και στο παρεντς διαβασα μια ιστορία γεννας στο σπιτι που μου φάνηκε τόσο τραβηγμένη και επικίνδυνη. Ευτυχως ειμαστε σε νορμαλ πλαίσια. Αν δεν τα καταφερω το ξερω ότι θα στεναχωρηθω γιατί το θέλω τόσο πολύ. Και στο πρώτο το ήθελα και απογοητευτικα. Αλλά καμία φορά είναι ίσως και στο σωμα, τι να πω.... Υπομονή τελειώνουμε και θα ησυχάσουμε πιστεύω είτε έτσι είτε αλλιώς γεννησουμε.

Να δειτε που θα πρέπει να κάνω και σεξ... Χα χα . Που έφτασα..... :mrgreen: :shock: :oops:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Ασε τωρα που το θυμηθηκα και στο παρεντς διαβασα μια ιστορία γεννας στο σπιτι που μου φάνηκε τόσο τραβηγμένη και επικίνδυνη. Ευτυχως ειμαστε σε νορμαλ πλαίσια. Αν δεν τα καταφερω το ξερω ότι θα στεναχωρηθω γιατί το θέλω τόσο πολύ. Και στο πρώτο το ήθελα και απογοητευτικα. Αλλά καμία φορά είναι ίσως και στο σωμα, τι να πω.... Υπομονή τελειώνουμε και θα ησυχάσουμε πιστεύω είτε έτσι είτε αλλιώς γεννησουμε.

Να δειτε που θα πρέπει να κάνω και σεξ... Χα χα . Που έφτασα..... :mrgreen: :shock: :oops:

Καλέ άσε εγώ ξεκίνησα και τελικά δεν τελειώσαμε γιατί ήμουν άλλου για αλλού... Και το μωρό να δίνει πόνο.. άντε να φτιάξεις ατμόσφαιρα έτσι...χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* μακάρι να πάνε όλα έτσι όπως θέλεις..

δεν ξέρω αν θα βρω κάποια αποκλειστική θα δείξει κάτι θα κάνω.

αυτό για το δώρο της το έχω πει και εγώ χαίρεται που θα έρθει η μπέμπα αλλά δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει όταν θα λείψω.

@Μαρία1430 όλα καλά να πάνε και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά..

πάντως κορίτσια όταν τα λες κάπου νιώθεις καλύτερα.

 

πρίν από 14 λεπτά , jellyfishch είπε:

Καλέ άσε εγώ ξεκίνησα και τελικά δεν τελειώσαμε γιατί ήμουν άλλου για αλλού... Και το μωρό να δίνει πόνο.. άντε να φτιάξεις ατμόσφαιρα έτσι...χαχαχ

εμείς το έχουμε ξεχάσει δεν θέλει ο άντρας μου δεν μπορεί λέει όταν σκέφτεται το μωρό..άσε που και εγώ δεν βολεύομαι με την κοιλιά έχουμε συνηθίσει τα ακροβατικά και δεν μπορούμε αυτά τα σιγά σιγά όποτε τώρα σε κανένα 2μηνο γιατί δεν επιτρέπεται και μετά την γέννα 40 μέρες αν θυμάμαι καλά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@julia1 μου νομίζω ότι και θετική να βγεις δεν υπάρχει θέμα γιατί είναι καισαρική άρα αποστειρωμενο ελεγχόμενο περιβάλλον κτλ.. Έχω την εντύπωση δηλαδή μπορεί να κάνω και λάθος .

Όντως είναι πολύ ανακουφιστικο να τα λες  και να υπάρχει κατανόηση. Παίρνεις δύναμη από αυτό.

Ναι καθόλου δε βολεύει η κοιλιά:mrgreen::D

Πω πω το χω ξεχάσει το μετά.. με τα ξενύχτια και όλα αυτά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 minutes ago, Μαρία1430 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Τέλεια!!!! Να σας ζήσει κουκλα μου... Όπως καταλαβαίνεις θέλουμε κάθε ανατριχιαστική λεπτομέρεια.... Χαχαχ

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

να σας ζήσει..πως είστε όλα καλά πήγαν;

Ναι όταν θα έχεις χρόνο πες μας λεπτομέρειες..

1 hour ago, jellyfishch είπε:

@julia1 μου νομίζω ότι και θετική να βγεις δεν υπάρχει θέμα γιατί είναι καισαρική άρα αποστειρωμενο ελεγχόμενο περιβάλλον κτλ.. Έχω την εντύπωση δηλαδή μπορεί να κάνω και λάθος .

Όντως είναι πολύ ανακουφιστικο να τα λες  και να υπάρχει κατανόηση. Παίρνεις δύναμη από αυτό.

Ναι καθόλου δε βολεύει η κοιλιά:mrgreen::D

Πω πω το χω ξεχάσει το μετά.. με τα ξενύχτια και όλα αυτά!!

εγώ μένω σε μικρή πολύ και εδώ το νοσοκομείο δεν είναι πολύ εξειδικευμένο σε στέλνουν Θεσσαλονίκη αν βρεθείς θετική αλλά.ας ελπίσουμε πως θα φτάσουμε στο τέλος όλες χωρίς καμία επιπλοκή.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Μπράβο! Να την χαίρεστε! :) πως είσαι εσύ? Όλα καλά?

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, julia1 είπε:

κορίτσια σήμερα πήγα στο νοσοκομείο κάναμε καρδιοτοκογραφο ολα καλα μου ειπαν 2.800 η μπεμπα αλλα δεν πεφτουν και πολυ μεσα είναι συνήθως 150 γρ. έξω , κλείσαμε και το ραντεβου για την καισαρική 11/6, ενώ το ήξερα πάνω κάτω με έπιασε ένα άγχος γιατί είναι και αυτά τα τεστ τώρα κ αν βρεθώ θετική τι κάνουμε περιμένω άλλες 2 βδομάδες η με στέλνουν αλλού ξέρει καμία;

αχ δύσκολο όλο αυτό που περνάμε ειδικά  έτσι οπως είναι τα πράγματα με τον κορωναιο..

ζητάνε οπωσδήποτε σύνοδο αλλά μόνο γυναίκα ο άντρας μου δεν επιτρέπεται και εγώ δεν έχω καμία γιατί η μαμα μου αύριο ξεκινάει δουλειά και δεν μπορεί με τίποτα να ζητήσει άδεια μόνο άμα πείσω την αδερφή μου αλλά και αυτή είναι 17 χρονών τι να μπορέσει να μου κάνει δεν ξέρω έχω αγχωθεί για αυτό το κομμάτι αρκετά γιατί είμαι και λίγο από μόνη μου για το παραμικρό αγχώνομαι..έχω και την κόρη μου που την είχα πει ότι θα λείψω κάποιες μέρες για να την προετοιμάσω και κάθεται συνέχεια και μου λέει μαμά δεν θέλω να φύγεις θα μου λείψεις της εξηγώ ότι είναι πολύ λίγες μέρες και θα έχει τον μπαμπά της εχω αλλά στεναχωριέται γιατί δεν θα μπορούν να έρχονται να με βλέπουν και εμένα θ μου λείψει πολύ αλλά δεν γίνεται αλλιώς...ειλικρινά με.αυτον τον κορωναιο πόσο εκνευρίζομαι γιατί δεν κυλάει τίποτα όπως ήταν παλιά και απλά συμβιβαζόμαστε με καινούργια πράγματα που μας χαλάνε την ψυχολογία..

σας ζαλισα πάλι αλλά ήθελα κάπου να ξελαφρωσω..

Σε παρακαλώ μην το ξαναπείς. Εγώ ειδικά εδώ έχω καταθέσει ψυχή. Καμία δε ζαλίζει θεωρώ. 

Όσο για την κόρη σου, από τη στιγμή που τής λες ότι θα φύγεις, δεν είναι λογικό να αντιδρά; να δεις που θα είναι μια χαρά!!! Μόνο όταν θα μιλάτε στο τηλέφωνο θα σε ζητάει. Έτσι ήταν και ο γιος μου, μια χαρά με τη γιαγιά του, το πρώτο βράδυ ψιλογκρίνιαξε μόνο. Επέλεξα να μην τον πάρω τηλέφωνο, της μέρες που ήμουν εκεί, νομίζω 2 διανυκτερεύσεις έκανα, μιλήσαμε μια φορά μόνο γιατί δεν ήθελα να τον αναστατωσω. Αυτή τη μια φορά που μιλήσαμε με έκανε κουρέλι "μαμά έλα πίτι...". Αυτή τη φορά είμαι προετοιμασμενη οπότε δε θα επηρεαστω. Τού έφερε και η αδερφούλα του δώρο υποτίθεται κι όλα καλά χαχαχα

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Μόλις τελείωσα με τον γιατρό. Όλα μια χαρά η μπέμπα 3100, κοιτάει πλαι ούτε μπρος ούτε πίσω, αλλά ο τράχηλος κλειστος και δεν έχει εμπεδωθεί η μπέμπα(μετα απο εξέταση δαχτυλικη). Θα με δει ξανα σε μια εβδομάδα, δεν το βλέπει νωρίτερα, συνεχίζω και τις inohep.  Στεναχωρεθηκα λιγο, γιατί μου είπε θα με περιμένει αλλά αν δεν έρθει ούτε να περιμένουμε πολύ μπορουμε ούτε και να κάνουμε πρόκληση οπότε πάμε για καισαρική μετα. Κρίμα... Εχω ένα άλσος κοντα στο σπίτι μου, οπότε θα παρω τα βουνά και οπου με βγάλει. Και αυτο έλεγα σήμερα στον άντρα μου. Τόσος κόπος θα σκάσω αν παω για καισαρική, αλλά τι να κάνουμε... Θα πρέπει σιγά σιγά να το δουλεύω μέσα μου και αυτο το ενδεχόμενο για να είμαι έτοιμη γιατί με πιάσανε λίγο τα ζουμιά. Καλα να είμαστε βέβαια πρώτα απολα!!!

Γιατι να μην πάτε για πρόκληση αν δεν κατέβει; συγγνώμη που είμαι καχύποπτη κάθε φορά που ακούω τέτοια βρε κορίτσια, αλλά με έχει στεναχωρησει αυτό το πράγμα με τις καισαρικες. Δε λέω ότι δεν είναι γέννα! Ίσα ίσα που θεωρώ ηρωίδες όσες γεννάνε με καισαρική εγώ δε θα είχα τα κότσια να το κάνω, νομίζω ότι θα έχανα τι; αισθήσεις μου πριν τη νάρκωση. Εννοείται ότι εξαιρείται το ενδεχόμενο ότι υπάρχει ιατρικός λόγος που την καθιστά απαραίτητη 

πρίν από 14 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Συγχαρητήρια!!!! Να σάς ζήσει!!!!! Και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!!!! Τα καλύτερα για τνν οικογένειά σας!!! 

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο οο πεινάω συνέχεια όλη την ώρα!!!! Δε λέω για λιγουρες, μιλάω για πείνα, ζαλίζομαι από την πείνα!!!!! Τι κακό πράγμα είναι αυτό?! Αν εξαιρέσεις αυτό και την χάλια κατάσταση του ύπνου, ολα τα άλλα μια χαρά 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...