Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Σε παρακαλώ μην το ξαναπείς. Εγώ ειδικά εδώ έχω καταθέσει ψυχή. Καμία δε ζαλίζει θεωρώ. 

Όσο για την κόρη σου, από τη στιγμή που τής λες ότι θα φύγεις, δεν είναι λογικό να αντιδρά; να δεις που θα είναι μια χαρά!!! Μόνο όταν θα μιλάτε στο τηλέφωνο θα σε ζητάει. Έτσι ήταν και ο γιος μου, μια χαρά με τη γιαγιά του, το πρώτο βράδυ ψιλογκρίνιαξε μόνο. Επέλεξα να μην τον πάρω τηλέφωνο, της μέρες που ήμουν εκεί, νομίζω 2 διανυκτερεύσεις έκανα, μιλήσαμε μια φορά μόνο γιατί δεν ήθελα να τον αναστατωσω. Αυτή τη μια φορά που μιλήσαμε με έκανε κουρέλι "μαμά έλα πίτι...". Αυτή τη φορά είμαι προετοιμασμενη οπότε δε θα επηρεαστω. Τού έφερε και η αδερφούλα του δώρο υποτίθεται κι όλα καλά χαχαχα

Γιατι να μην πάτε για πρόκληση αν δεν κατέβει; συγγνώμη που είμαι καχύποπτη κάθε φορά που ακούω τέτοια βρε κορίτσια, αλλά με έχει στεναχωρησει αυτό το πράγμα με τις καισαρικες. Δε λέω ότι δεν είναι γέννα! Ίσα ίσα που θεωρώ ηρωίδες όσες γεννάνε με καισαρική εγώ δε θα είχα τα κότσια να το κάνω, νομίζω ότι θα έχανα τι; αισθήσεις μου πριν τη νάρκωση. Εννοείται ότι εξαιρείται το ενδεχόμενο ότι υπάρχει ιατρικός λόγος που την καθιστά απαραίτητη 

Συγχαρητήρια!!!! Να σάς ζήσει!!!!! Και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!!!! Τα καλύτερα για τνν οικογένειά σας!!! 

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο οο πεινάω συνέχεια όλη την ώρα!!!! Δε λέω για λιγουρες, μιλάω για πείνα, ζαλίζομαι από την πείνα!!!!! Τι κακό πράγμα είναι αυτό?! Αν εξαιρέσεις αυτό και την χάλια κατάσταση του ύπνου, ολα τα άλλα μια χαρά 

Κ γω θελω να τρώω όλη μέρα.  Ζυγιστηκα σήμερα +9.  

Σε μια βδομάδα πήρα ένα κιλό. 

Κ αν όλα πάνε καλά έχω 2 Βδομάδες ακόμα. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Κάποια άλλη έχει δύσπνοια ή μόνο εγώ νομιζω ότι δεν θα ξημερώσω καλά κάθε βράδυ!

@Μαρία1430 με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε υπέροχα!!!!

Εγώ βαλεντινακι μου πάρα πόλυ,  ειδικά όταν ξαπλώνω ανάσκελα νιώθω ότι θα μου κοπεί η ανάσα!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι φταίει η θέση της μικρής!

πρίν από 52 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Κορίτσι μου να σας ζησειιιι!! ❤❤❤ περιμένουμε νέα σου οπότε μπορείς! Ευχαριστησου  το μωράκι σου τώρα!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Να σας ζήσει !! Γερή καλότυχη !! Πάντα ευτυχισμένη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 να σου ζήσει το νεο μωράκι κοπέλα μου!!! Να γεμίσεις την κουκλάρα σου φιλιά!!! Γερη και καλότυχη και συ σιδερένια!!!! Και εννοείται όποτε μπορείς περιμένουμε λεπτομέριες!!! Φιλιά!!!

@ΒαλεντιναΧ δεν επιτρέπεται η πρόκληση σε vbac γιατί δεν κάνει να πιεστεί η μήτρα. Μόνο αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετος μπορεί κάποιοι γιατροί να χορηγήσουν σκευάσματα να υποβοηθησουν την κατάσταση αλλά οι πιο πολλοί το αποφεύγουν γιατί αν πιεστεί η μήτρα μπορεί να υπάρξει ρήξη. Στον γιατρο εχω εμπιστοσύνη. Όταν πηγα δεν είπαμε καν για vbac στον τρίτο μήνα το έμαθα απο κοπέλα που παρακολουθεί. Και επειδή αναλαμβάνει δύσκολα, γιατί είναι πολυ καλος σαν γιατρός, χάρη μου έκανε οταν με ανέλαβε. Δηλαδή δεν είχε κανένα κέρδος να με κοροιδεψει. Δυστυχώς έτσι είναι με το vbac ( φυσιολογικός μετα απο καισαρική), υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Αχ γλυκουλα!!! Να σας ζησει η μπουμπούκα!!!! Να είναι γερή και καλότυχη!!!!!! Περιμένουμε εννοείται όλες τις λεπτομέρειες:wub:

  • Μου αρέσει 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, julia1 είπε:

@Φραουλίτσα* μακάρι να πάνε όλα έτσι όπως θέλεις..

δεν ξέρω αν θα βρω κάποια αποκλειστική θα δείξει κάτι θα κάνω.

αυτό για το δώρο της το έχω πει και εγώ χαίρεται που θα έρθει η μπέμπα αλλά δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει όταν θα λείψω.

@Μαρία1430 όλα καλά να πάνε και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά..

πάντως κορίτσια όταν τα λες κάπου νιώθεις καλύτερα.

 

εμείς το έχουμε ξεχάσει δεν θέλει ο άντρας μου δεν μπορεί λέει όταν σκέφτεται το μωρό..άσε που και εγώ δεν βολεύομαι με την κοιλιά έχουμε συνηθίσει τα ακροβατικά και δεν μπορούμε αυτά τα σιγά σιγά όποτε τώρα σε κανένα 2μηνο γιατί δεν επιτρέπεται και μετά την γέννα 40 μέρες αν θυμάμαι καλά 

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου. Ηρεμησα λίγο τώρα. Το θεμα είναι να έρθει γερο το μωράκι και όπως θέλει εκείνο. Όσο για την αποκλειστική, αν επιτρέπει το νοσοκομείο μιλάς με την προϊσταμένη και έχουν εκείνη κατάλογο που καλούν. Στα νοσοκομεία δηλαδή ετσι γίνεται.  Το να υπάρχει κάποιος που περνά τα ίδια με σένα και έχει τις ίδιες ανησυχιες, είναι μεγάλη βοήθεια. Όσο και για την επαφή μετα το 40ημερο πάλι είναι λίγο δύσκολη η κατάσταση. Ασε το θεμα σεξ και εγκυμοσύνη δεν τα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

@Μαρία1430 να σου ζήσει το νεο μωράκι κοπέλα μου!!! Να γεμίσεις την κουκλάρα σου φιλιά!!! Γερη και καλότυχη και συ σιδερένια!!!! Και εννοείται όποτε μπορείς περιμένουμε λεπτομέριες!!! Φιλιά!!!

@ΒαλεντιναΧ δεν επιτρέπεται η πρόκληση σε vbac γιατί δεν κάνει να πιεστεί η μήτρα. Μόνο αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετος μπορεί κάποιοι γιατροί να χορηγήσουν σκευάσματα να υποβοηθησουν την κατάσταση αλλά οι πιο πολλοί το αποφεύγουν γιατί αν πιεστεί η μήτρα μπορεί να υπάρξει ρήξη. Στον γιατρο εχω εμπιστοσύνη. Όταν πηγα δεν είπαμε καν για vbac στον τρίτο μήνα το έμαθα απο κοπέλα που παρακολουθεί. Και επειδή αναλαμβάνει δύσκολα, γιατί είναι πολυ καλος σαν γιατρός, χάρη μου έκανε οταν με ανέλαβε. Δηλαδή δεν είχε κανένα κέρδος να με κοροιδεψει. Δυστυχώς έτσι είναι με το vbac ( φυσιολογικός μετα απο καισαρική), υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί. 

Δεν ρώτησα εγώ κορίτσι μου αλλά η @ΧρυσαΜ!!!!

1 hour ago, Evouska είπε:

Εγώ βαλεντινακι μου πάρα πόλυ,  ειδικά όταν ξαπλώνω ανάσκελα νιώθω ότι θα μου κοπεί η ανάσα!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι φταίει η θέση της μικρής!

Κορίτσι μου να σας ζησειιιι!! ❤❤❤ περιμένουμε νέα σου οπότε μπορείς! Ευχαριστησου  το μωράκι σου τώρα!!❤❤❤

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου μίλησα με τον γιατρό μου,μου είπε ότι γίνεται αυτό επειδή είναι πολύ ψηλά η μήτρα και πιέζονται οι πνευμονες!!!!

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Γερή και καλότυχη με το καλό να πάτε σπίτι σας να προσαρμοστείτε.... Καλή ανάρρωση

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας! 

Γενικά με πείραξε η επισκληριδιος, είχα τάση για εμετό. Κατά τα άλλα όλα πήγαν τέλεια. Βγήκε και έκλαψε αμέσως. Μου την έβαλαν πάνω μου και έλιωσα. Έπιασε αμέσως στήθος. Όλα υπέροχα!!! 3660γρ βγήκε και 51εκ

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε όλες αυτό το θαύμα με τον τρόπο που επιθυμείτε και να βγουν τα μωράκια σας γερά!! 

Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 10

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσει το κορίτσι της Μαρίας, με το καλό όλες μας!

Θέμα δύσπνοια : Βάζω το άντρα μου πριν κοιμηθώ και με τρίβει στα πλευρά (μου το έκανε κ η μασέζ που είχε έρθει). Καθήστε σε εμβρυική στάση, τεντώστε το χέρι σας πάνω και μετά δίπλα και όσο είναι ανοιχτό να σας τρίψει στα πλευρά. Εμένα με ανακουφίζει πάαααρα πολύ!

Θέμα αιμορροίδα : Με το τηλέφωνο τους ντουζ και παγωμένο νερό κατευθείαν επάνω. Εννοείται μια προκτοσιναλαρ-ανακουφίζει μπαμ μπαμ

Θέμα πυροβολημένες ''μανουλίτσες'' : Προσωπικά βγήκα από όλες τις ομάδες, ιδίως όταν διάβασα μια ιστορία για μια που είχε τον πιο τέλειο τοκετούλι της ζωής της μόνη της με τον άντρα της δίπλα στη λέκάνη του μπάνιου της, γιατί μόνο το σώμα της ήξερε, ούτε γιατροί, ούτε μαίες ούτε κάνεις. Και όλα αυτά εν έτει 2021...Και θα συμφωνήσω με προλαλήσασες. Κάνουμε κάποιον διαγωνισμό για την  best θηλάζουσα ή την best επίτοκο και μοιράζουν κάπου λεφτά;ό,τι μπορεί και όσο μπορεί κάθε σώμα κάνει και αντέχει ή θέλει (γιατί και αυτό υπάρχει στο τραπέζι). Ο φανατισμός δεν είναι καλός σε καμία έκφανσή του!Και να θυμηθώ και μια ιστορία που διάβαζα πιο παλιά για την κοπέλα απο τη Λέρο που δεν τα κατάφερνε με το θηλασμό και το έγραφε συνέχεια με αποτέλεσμα όλες να της λένε να επιμείνει και ότι στην αρχή έτσι είναι αλλά ο θηλασμός είναι εξαντλητικός αλλά έτσι ΠΡΕΠΕΙ κτλ με αποτέλεσμα την κατάληξη του βρέφους, αφού η κοπέλα προφανώς είχε κάποια θέματα ψυχολογικά.Φαντάζομαι θα την θυμάστε την ιστορία. Ήταν σε ένα άλλο μεγάλο φόρουμ  

Ευτυχώς εδώ μέσα είμαστε δεκτικές σε όλα!Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα κλείσαμε τις 37! Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι και σεξ κανουμε με τον άντρα μου σίγουρα μια φορά την εβδομάδα, έχω από το Σαββατοκύριακο που έχω πέσει παρα πολύ ψυχολογικά. Είμαι παρα πολύ δυσκίνητη, ίσα που θα πλύνω τα πιάτα και πονάω ολόκληρη, είμαι όλη μέρα σε έναν καναπέ και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγήσω οποτε νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι. Οι δικοί μου είναι όλοι στην Θεσσαλονίκη, οι φίλες μου δουλεύουν τα πρωινα, όπως και ο άντρας μου, και η πεθερά μου φροντίζει τα ανήψια μας (5,5+3,5 ετών) οποτε είμαι όλη μέρα σπίτι κλεισμένη, μόνη και δεν έχω όρεξη και κυρίως κουράγιο για τίποτα! Με πονάει απίστευτα πολύ η μέση μου και ο μπέμπης είναι ασταμάτητος...όλη μέρα τεντώνεται, με χτυπαει κάτω και γενικά δεν την παλεύω καθόλου. Ιδρώνω και κρυώνω παράλληλα.... ξέρω πως όλα είναι ορμόνες...αλλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την πητ(14/6)...21 μέρες ακόμα;;;;; Απλά δεν ξέρω :( ο άντρας μου με βλέπει έτσι πεσμένη και προσπαθεί ότι μπορεί ο γλυκούλης να με κάνει να ξεχαστώ. Μέχρι και άδεια πήρε αύριο για να μείνει μαζί μου...αλλά εμένα πάλι η διαθεση μου είναι εκεί....στο έδαφος!!!

Συγνωμη που σας κούρασα, αλλά είμαι σιγουρη πως μόνο συμπάσχουσες θα με καταλάβουν, και κανένας άλλος.....

  • Λυπημένη/-ος 2

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Σε παρακαλώ μην το ξαναπείς. Εγώ ειδικά εδώ έχω καταθέσει ψυχή. Καμία δε ζαλίζει θεωρώ. 

Όσο για την κόρη σου, από τη στιγμή που τής λες ότι θα φύγεις, δεν είναι λογικό να αντιδρά; να δεις που θα είναι μια χαρά!!! Μόνο όταν θα μιλάτε στο τηλέφωνο θα σε ζητάει. Έτσι ήταν και ο γιος μου, μια χαρά με τη γιαγιά του, το πρώτο βράδυ ψιλογκρίνιαξε μόνο. Επέλεξα να μην τον πάρω τηλέφωνο, της μέρες που ήμουν εκεί, νομίζω 2 διανυκτερεύσεις έκανα, μιλήσαμε μια φορά μόνο γιατί δεν ήθελα να τον αναστατωσω. Αυτή τη μια φορά που μιλήσαμε με έκανε κουρέλι "μαμά έλα πίτι...". Αυτή τη φορά είμαι προετοιμασμενη οπότε δε θα επηρεαστω. Τού έφερε και η αδερφούλα του δώρο υποτίθεται κι όλα καλά χαχαχα

Γιατι να μην πάτε για πρόκληση αν δεν κατέβει; συγγνώμη που είμαι καχύποπτη κάθε φορά που ακούω τέτοια βρε κορίτσια, αλλά με έχει στεναχωρησει αυτό το πράγμα με τις καισαρικες. Δε λέω ότι δεν είναι γέννα! Ίσα ίσα που θεωρώ ηρωίδες όσες γεννάνε με καισαρική εγώ δε θα είχα τα κότσια να το κάνω, νομίζω ότι θα έχανα τι; αισθήσεις μου πριν τη νάρκωση. Εννοείται ότι εξαιρείται το ενδεχόμενο ότι υπάρχει ιατρικός λόγος που την καθιστά απαραίτητη 

Συγχαρητήρια!!!! Να σάς ζήσει!!!!! Και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!!!! Τα καλύτερα για τνν οικογένειά σας!!! 

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο οο πεινάω συνέχεια όλη την ώρα!!!! Δε λέω για λιγουρες, μιλάω για πείνα, ζαλίζομαι από την πείνα!!!!! Τι κακό πράγμα είναι αυτό?! Αν εξαιρέσεις αυτό και την χάλια κατάσταση του ύπνου, ολα τα άλλα μια χαρά 

Ναι και εγώ σκέφτομαι επειδή θα είναι με τον μπαμπά της να περάσουν και λίγο χρόνο μαζί να μιλάμε μόνο λίγο να μην με επηρεάζει και εμένα αλλά και αυτή να μην στεναχωριέται..

όσο για το θέμα της καισαρική εμένα κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα χολοσταση κύησης και οι γιατροί του νοσοκομείου κρίνανε απαραίτητο την καισαρική στις 37.2 εβδομάδες 

άσε Χρύσα και μόνο που σκέφτομαι την ραχαια τρέμω..εγώ πάω να μου πάρουν αίμα και η καρδιά μου το ξέρει πόσο φοβάμαι παρόλο που δείχνω ψύχραιμη από μέσα μου πάει να σπασει η καρδια τωρα που ξέρω όλη την διαδικασία φοβάμαι πιο πολύ από την πρώτη φορά..

ήθελα να το προσπαθήσω τώρα σε αυτην την εγκυμοσύνη  για vbac τουλάχιστον σε κλινική στο γένεσις Θεσσαλονίκη γιατί ξέρω ότι εδώ στο νοσοκομείο δεν υπάρχει περίπτωση να με αναλάβουν αλλά και η γιατρός που με παρακολουθεί έξω μου το απέκλεισε και αυτη είπε ότι αυτή δεν αναλαμβάνει για τους λόγου που ανέφερε η @Φραουλίτσα* δεν μπορεί να γίνει πρόκληση λέει  και υπάρχει κίνδυνος για ρήξη..Ε επειδή δεν ήθελα να κουραστώ άλλο ψυχολογικά με αυτό το θέμα δεν το έψαξα με άλλο γιατρό αλλά γενικά στην Ελλάδα δεν αναλαμβάνουν πολύ εύκολα στο εξωτερικό μου έχουν πει πολλές ότι έχουν κάνει vbac δεν ξέρω τι διαφορά έχουν οι γιατροί η αν ύπαρξη ρήξη τι κινδύνους μπορεί να αντιμετωπίσεις και τα σχετικά αλλά είναι επώδυνο αυτό που με το παραμικρό μας βάζουν καισαρική ειδικά στα νοσοκομεία

πρίν από 27 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια σήμερα κλείσαμε τις 37! Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι και σεξ κανουμε με τον άντρα μου σίγουρα μια φορά την εβδομάδα, έχω από το Σαββατοκύριακο που έχω πέσει παρα πολύ ψυχολογικά. Είμαι παρα πολύ δυσκίνητη, ίσα που θα πλύνω τα πιάτα και πονάω ολόκληρη, είμαι όλη μέρα σε έναν καναπέ και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγήσω οποτε νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι. Οι δικοί μου είναι όλοι στην Θεσσαλονίκη, οι φίλες μου δουλεύουν τα πρωινα, όπως και ο άντρας μου, και η πεθερά μου φροντίζει τα ανήψια μας (5,5+3,5 ετών) οποτε είμαι όλη μέρα σπίτι κλεισμένη, μόνη και δεν έχω όρεξη και κυρίως κουράγιο για τίποτα! Με πονάει απίστευτα πολύ η μέση μου και ο μπέμπης είναι ασταμάτητος...όλη μέρα τεντώνεται, με χτυπαει κάτω και γενικά δεν την παλεύω καθόλου. Ιδρώνω και κρυώνω παράλληλα.... ξέρω πως όλα είναι ορμόνες...αλλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την πητ(14/6)...21 μέρες ακόμα;;;;; Απλά δεν ξέρω :( ο άντρας μου με βλέπει έτσι πεσμένη και προσπαθεί ότι μπορεί ο γλυκούλης να με κάνει να ξεχαστώ. Μέχρι και άδεια πήρε αύριο για να μείνει μαζί μου...αλλά εμένα πάλι η διαθεση μου είναι εκεί....στο έδαφος!!!

Συγνωμη που σας κούρασα, αλλά είμαι σιγουρη πως μόνο συμπάσχουσες θα με καταλάβουν, και κανένας άλλος.....

μην αγχώνεσαι για αυτό ήμαστε εδώ για να λέμε τα προβλήματα μας..

έτσι ήμουν την προηγούμενη εβδομαδα ένιωθα πολύ κούραση με εκνεύριζε που η μπέμπα  όλη την ώρα μα ολη την ωρα με κλωτσουσε στα πλευρά και όταν περπατάω στον ομφαλό και πονάω πολύ Αφού σταματάω για λίγο και λέω θα με περνάει ο κόσμος για χαζή ..Ναι εγώ εκνευριζομουν με τα πάντα την προηγούμενη εβδομάδα..γενικά έχω σκαμπαανεβασβατα μια μέρα θα είμαι καλα μια μέρα δεν θέλω να κάνω τίποτα μα τίποτα δηλαδή δεν με βοηθάει ότι και να κάνω..εγώ έλεγα ότι στις 1 του μηνός θα γεννήσω δεν ξέρω γιατί το  πίστευα ίσως επειδή έχω κουραστεί τώρα όμως μου πέρασε..

Κάνε υπομονή κορίτσι μου μπες εδώ να τα λέμε εγώ τώρα που μιλάω με τα κορίτσια ξελαφρωνω αρκετά γιατί ξέρω πως με καταλαβαίνουν μέχρι να κάνω εγγραφή έσκασα ήθελα να απαντάω και εγώ της διάβαζα από την αρχή και έλεγα Α και εγώ νιώθω αυτό και εγώ έτσι είμαι χαχαχα..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια σήμερα κλείσαμε τις 37! Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι και σεξ κανουμε με τον άντρα μου σίγουρα μια φορά την εβδομάδα, έχω από το Σαββατοκύριακο που έχω πέσει παρα πολύ ψυχολογικά. Είμαι παρα πολύ δυσκίνητη, ίσα που θα πλύνω τα πιάτα και πονάω ολόκληρη, είμαι όλη μέρα σε έναν καναπέ και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγήσω οποτε νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι. Οι δικοί μου είναι όλοι στην Θεσσαλονίκη, οι φίλες μου δουλεύουν τα πρωινα, όπως και ο άντρας μου, και η πεθερά μου φροντίζει τα ανήψια μας (5,5+3,5 ετών) οποτε είμαι όλη μέρα σπίτι κλεισμένη, μόνη και δεν έχω όρεξη και κυρίως κουράγιο για τίποτα! Με πονάει απίστευτα πολύ η μέση μου και ο μπέμπης είναι ασταμάτητος...όλη μέρα τεντώνεται, με χτυπαει κάτω και γενικά δεν την παλεύω καθόλου. Ιδρώνω και κρυώνω παράλληλα.... ξέρω πως όλα είναι ορμόνες...αλλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την πητ(14/6)...21 μέρες ακόμα;;;;; Απλά δεν ξέρω :( ο άντρας μου με βλέπει έτσι πεσμένη και προσπαθεί ότι μπορεί ο γλυκούλης να με κάνει να ξεχαστώ. Μέχρι και άδεια πήρε αύριο για να μείνει μαζί μου...αλλά εμένα πάλι η διαθεση μου είναι εκεί....στο έδαφος!!!

Συγνωμη που σας κούρασα, αλλά είμαι σιγουρη πως μόνο συμπάσχουσες θα με καταλάβουν, και κανένας άλλος.....

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω κ εγώ ακριβώς έτσι είμαι από όταν μπήκα στο μήνα μου!! Δυσκολεύομαι μέχρι κ να πάω από τον καναπέ στην τουαλέτα!! Κ η μπεμπα δίνει πόνο κάθε μέρα όλη μέρα τεντωνεται μέχρι που με πονάει η κοιλιά μου από το τράβηγμα!!! Υπομονή σκέψου ότι όσο πιο κοντά στην πητ μας φτάσουμε, τόσο το καλύτερο για τα μωράκια μας!  Κ εννοείται δεν κουράζεις, γι αυτό είμαστε εδώ για να τα λέμε όπως είπε και η Τζούλια!❤❤❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@Μαρία1430 να σου ζήσει το νεο μωράκι κοπέλα μου!!! Να γεμίσεις την κουκλάρα σου φιλιά!!! Γερη και καλότυχη και συ σιδερένια!!!! Και εννοείται όποτε μπορείς περιμένουμε λεπτομέριες!!! Φιλιά!!!

@ΒαλεντιναΧ δεν επιτρέπεται η πρόκληση σε vbac γιατί δεν κάνει να πιεστεί η μήτρα. Μόνο αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετος μπορεί κάποιοι γιατροί να χορηγήσουν σκευάσματα να υποβοηθησουν την κατάσταση αλλά οι πιο πολλοί το αποφεύγουν γιατί αν πιεστεί η μήτρα μπορεί να υπάρξει ρήξη. Στον γιατρο εχω εμπιστοσύνη. Όταν πηγα δεν είπαμε καν για vbac στον τρίτο μήνα το έμαθα απο κοπέλα που παρακολουθεί. Και επειδή αναλαμβάνει δύσκολα, γιατί είναι πολυ καλος σαν γιατρός, χάρη μου έκανε οταν με ανέλαβε. Δηλαδή δεν είχε κανένα κέρδος να με κοροιδεψει. Δυστυχώς έτσι είναι με το vbac ( φυσιολογικός μετα απο καισαρική), υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί. 

 

7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον και τις ευχές σας! 

Γενικά με πείραξε η επισκληριδιος, είχα τάση για εμετό. Κατά τα άλλα όλα πήγαν τέλεια. Βγήκε και έκλαψε αμέσως. Μου την έβαλαν πάνω μου και έλιωσα. Έπιασε αμέσως στήθος. Όλα υπέροχα!!! 3660γρ βγήκε και 51εκ

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε όλες αυτό το θαύμα με τον τρόπο που επιθυμείτε και να βγουν τα μωράκια σας γερά!! 

Σας φιλώ 

 

6 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Να ζήσει το κορίτσι της Μαρίας, με το καλό όλες μας!

Θέμα δύσπνοια : Βάζω το άντρα μου πριν κοιμηθώ και με τρίβει στα πλευρά (μου το έκανε κ η μασέζ που είχε έρθει). Καθήστε σε εμβρυική στάση, τεντώστε το χέρι σας πάνω και μετά δίπλα και όσο είναι ανοιχτό να σας τρίψει στα πλευρά. Εμένα με ανακουφίζει πάαααρα πολύ!

Θέμα αιμορροίδα : Με το τηλέφωνο τους ντουζ και παγωμένο νερό κατευθείαν επάνω. Εννοείται μια προκτοσιναλαρ-ανακουφίζει μπαμ μπαμ

Θέμα πυροβολημένες ''μανουλίτσες'' : Προσωπικά βγήκα από όλες τις ομάδες, ιδίως όταν διάβασα μια ιστορία για μια που είχε τον πιο τέλειο τοκετούλι της ζωής της μόνη της με τον άντρα της δίπλα στη λέκάνη του μπάνιου της, γιατί μόνο το σώμα της ήξερε, ούτε γιατροί, ούτε μαίες ούτε κάνεις. Και όλα αυτά εν έτει 2021...Και θα συμφωνήσω με προλαλήσασες. Κάνουμε κάποιον διαγωνισμό για την  best θηλάζουσα ή την best επίτοκο και μοιράζουν κάπου λεφτά;ό,τι μπορεί και όσο μπορεί κάθε σώμα κάνει και αντέχει ή θέλει (γιατί και αυτό υπάρχει στο τραπέζι). Ο φανατισμός δεν είναι καλός σε καμία έκφανσή του!Και να θυμηθώ και μια ιστορία που διάβαζα πιο παλιά για την κοπέλα απο τη Λέρο που δεν τα κατάφερνε με το θηλασμό και το έγραφε συνέχεια με αποτέλεσμα όλες να της λένε να επιμείνει και ότι στην αρχή έτσι είναι αλλά ο θηλασμός είναι εξαντλητικός αλλά έτσι ΠΡΕΠΕΙ κτλ με αποτέλεσμα την κατάληξη του βρέφους, αφού η κοπέλα προφανώς είχε κάποια θέματα ψυχολογικά.Φαντάζομαι θα την θυμάστε την ιστορία. Ήταν σε ένα άλλο μεγάλο φόρουμ  

Ευτυχώς εδώ μέσα είμαστε δεκτικές σε όλα!Σας φιλώ!

 

1 ώρα πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια σήμερα κλείσαμε τις 37! Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι και σεξ κανουμε με τον άντρα μου σίγουρα μια φορά την εβδομάδα, έχω από το Σαββατοκύριακο που έχω πέσει παρα πολύ ψυχολογικά. Είμαι παρα πολύ δυσκίνητη, ίσα που θα πλύνω τα πιάτα και πονάω ολόκληρη, είμαι όλη μέρα σε έναν καναπέ και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγήσω οποτε νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι. Οι δικοί μου είναι όλοι στην Θεσσαλονίκη, οι φίλες μου δουλεύουν τα πρωινα, όπως και ο άντρας μου, και η πεθερά μου φροντίζει τα ανήψια μας (5,5+3,5 ετών) οποτε είμαι όλη μέρα σπίτι κλεισμένη, μόνη και δεν έχω όρεξη και κυρίως κουράγιο για τίποτα! Με πονάει απίστευτα πολύ η μέση μου και ο μπέμπης είναι ασταμάτητος...όλη μέρα τεντώνεται, με χτυπαει κάτω και γενικά δεν την παλεύω καθόλου. Ιδρώνω και κρυώνω παράλληλα.... ξέρω πως όλα είναι ορμόνες...αλλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την πητ(14/6)...21 μέρες ακόμα;;;;; Απλά δεν ξέρω :( ο άντρας μου με βλέπει έτσι πεσμένη και προσπαθεί ότι μπορεί ο γλυκούλης να με κάνει να ξεχαστώ. Μέχρι και άδεια πήρε αύριο για να μείνει μαζί μου...αλλά εμένα πάλι η διαθεση μου είναι εκεί....στο έδαφος!!!

Συγνωμη που σας κούρασα, αλλά είμαι σιγουρη πως μόνο συμπάσχουσες θα με καταλάβουν, και κανένας άλλος.....

Είσαι απλά κουρασμένη σωματικά κι εσύ γι' αυτό αντιδράς έτσι. Όταν νε το καλό έρθει το μωρό, θα τα σκέφτεσαι αυτά και θα αναθεωρείς 

1 hour ago, julia1 είπε:

Ναι και εγώ σκέφτομαι επειδή θα είναι με τον μπαμπά της να περάσουν και λίγο χρόνο μαζί να μιλάμε μόνο λίγο να μην με επηρεάζει και εμένα αλλά και αυτή να μην στεναχωριέται..

όσο για το θέμα της καισαρική εμένα κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα χολοσταση κύησης και οι γιατροί του νοσοκομείου κρίνανε απαραίτητο την καισαρική στις 37.2 εβδομάδες 

άσε Χρύσα και μόνο που σκέφτομαι την ραχαια τρέμω..εγώ πάω να μου πάρουν αίμα και η καρδιά μου το ξέρει πόσο φοβάμαι παρόλο που δείχνω ψύχραιμη από μέσα μου πάει να σπασει η καρδια τωρα που ξέρω όλη την διαδικασία φοβάμαι πιο πολύ από την πρώτη φορά..

ήθελα να το προσπαθήσω τώρα σε αυτην την εγκυμοσύνη  για vbac τουλάχιστον σε κλινική στο γένεσις Θεσσαλονίκη γιατί ξέρω ότι εδώ στο νοσοκομείο δεν υπάρχει περίπτωση να με αναλάβουν αλλά και η γιατρός που με παρακολουθεί έξω μου το απέκλεισε και αυτη είπε ότι αυτή δεν αναλαμβάνει για τους λόγου που ανέφερε η @Φραουλίτσα* δεν μπορεί να γίνει πρόκληση λέει  και υπάρχει κίνδυνος για ρήξη..Ε επειδή δεν ήθελα να κουραστώ άλλο ψυχολογικά με αυτό το θέμα δεν το έψαξα με άλλο γιατρό αλλά γενικά στην Ελλάδα δεν αναλαμβάνουν πολύ εύκολα στο εξωτερικό μου έχουν πει πολλές ότι έχουν κάνει vbac δεν ξέρω τι διαφορά έχουν οι γιατροί η αν ύπαρξη ρήξη τι κινδύνους μπορεί να αντιμετωπίσεις και τα σχετικά αλλά είναι επώδυνο αυτό που με το παραμικρό μας βάζουν καισαρική ειδικά στα νοσοκομεία

μην αγχώνεσαι για αυτό ήμαστε εδώ για να λέμε τα προβλήματα μας..

έτσι ήμουν την προηγούμενη εβδομαδα ένιωθα πολύ κούραση με εκνεύριζε που η μπέμπα  όλη την ώρα μα ολη την ωρα με κλωτσουσε στα πλευρά και όταν περπατάω στον ομφαλό και πονάω πολύ Αφού σταματάω για λίγο και λέω θα με περνάει ο κόσμος για χαζή ..Ναι εγώ εκνευριζομουν με τα πάντα την προηγούμενη εβδομάδα..γενικά έχω σκαμπαανεβασβατα μια μέρα θα είμαι καλα μια μέρα δεν θέλω να κάνω τίποτα μα τίποτα δηλαδή δεν με βοηθάει ότι και να κάνω..εγώ έλεγα ότι στις 1 του μηνός θα γεννήσω δεν ξέρω γιατί το  πίστευα ίσως επειδή έχω κουραστεί τώρα όμως μου πέρασε..

Κάνε υπομονή κορίτσι μου μπες εδώ να τα λέμε εγώ τώρα που μιλάω με τα κορίτσια ξελαφρωνω αρκετά γιατί ξέρω πως με καταλαβαίνουν μέχρι να κάνω εγγραφή έσκασα ήθελα να απαντάω και εγώ της διάβαζα από την αρχή και έλεγα Α και εγώ νιώθω αυτό και εγώ έτσι είμαι χαχαχα..

Κορίτσια δεν το ήξερα αυτό. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν γιατρό να αναλαμβάνει φυσιολογικό μετά από καισαρική. Βασικά μόνο μια είχα δει στο γιουτιουμπ. Από ολόκληρη Αθήνα, μόνο μια. Προφανώς υπάρχουν κι άλλοι αλλά εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα γιατί δεν έχει τύχει να το ψάξω. 

Σίγουρα το γεγονός ότι το έχεις βιώσει δεβ ανακουφίζει. Την πρώτη φορά φοβάσαι το άγνωστο. Τη δεύτερη φορά φοβάσαι γιατί ξέρεις ήδη πώς είναι χαχαχ

Εγώ τώρα στην τρίτη απλά δε θέλω να το σκέφτομαι γιατί με πιάνει κρίση πανικού χαχαχχαχαχα

@Μαρία1430μπαμπατσικο μωράκι!!!! Να σάς ζήσει να το καμαρώνετε όπως ποθειτε!!!

@BILLEοι σούπερ μανούλες του φβ....

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια σήμερα κλείσαμε τις 37! Ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι και σεξ κανουμε με τον άντρα μου σίγουρα μια φορά την εβδομάδα, έχω από το Σαββατοκύριακο που έχω πέσει παρα πολύ ψυχολογικά. Είμαι παρα πολύ δυσκίνητη, ίσα που θα πλύνω τα πιάτα και πονάω ολόκληρη, είμαι όλη μέρα σε έναν καναπέ και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγήσω οποτε νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι. Οι δικοί μου είναι όλοι στην Θεσσαλονίκη, οι φίλες μου δουλεύουν τα πρωινα, όπως και ο άντρας μου, και η πεθερά μου φροντίζει τα ανήψια μας (5,5+3,5 ετών) οποτε είμαι όλη μέρα σπίτι κλεισμένη, μόνη και δεν έχω όρεξη και κυρίως κουράγιο για τίποτα! Με πονάει απίστευτα πολύ η μέση μου και ο μπέμπης είναι ασταμάτητος...όλη μέρα τεντώνεται, με χτυπαει κάτω και γενικά δεν την παλεύω καθόλου. Ιδρώνω και κρυώνω παράλληλα.... ξέρω πως όλα είναι ορμόνες...αλλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την πητ(14/6)...21 μέρες ακόμα;;;;; Απλά δεν ξέρω :( ο άντρας μου με βλέπει έτσι πεσμένη και προσπαθεί ότι μπορεί ο γλυκούλης να με κάνει να ξεχαστώ. Μέχρι και άδεια πήρε αύριο για να μείνει μαζί μου...αλλά εμένα πάλι η διαθεση μου είναι εκεί....στο έδαφος!!!

Συγνωμη που σας κούρασα, αλλά είμαι σιγουρη πως μόνο συμπάσχουσες θα με καταλάβουν, και κανένας άλλος.....

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ μια από τα ίδια. Μόνο που νιώθω έτσι από το Πάσχα και μετά. Τώρα λίγο καλύτερα. Σκεφτόμουν πόσες μέρες έχω ακόμα και φρικαρα! Κουραστηκαμε αλλά φτάνουμε στο τέλος! Και εγώ μόνη μου ξεμενω σπίτι γιατί όλοι δουλεύουν. Και ποτέ δεν είχα μείνει σπίτι τόσες μέρες χωρίς να πηγαίνω στη δουλειά. Άλλο σοκ από εκεί. Δεν την μπορώ αυτή την απραξία. 

@julia1 και εμένα πονάει ο αφαλός. Νομίζω από το τράβηγμα θα ανοίξει! :wacko: 

Χτες πέτρωσε η κοιλιά μου 2 φορές. Ευτυχώς είμαι ψύχραιμη. Περπατάω λίγο πέρα δώθε, πάω και λίγο τουαλέτα και περναει. Ο γιατρός μου έχει πει μέχρι 3 φορές την ημέρα είναι φυσιολογικό. Η μπέμπα δεν έχει γυρίσει ακόμα, με το κεφαλάκι ψηλά κάθεται! ενώ είναι πολύ κινητική, δεν φαίνεται να έχει σκοπό να γυρίσει. Στις πρωτοτοκες είναι δύσκολο να γυρίσει αν δεν έχει γυρίσει πριν μπεις στον μήνα σου. Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό. 

  • Μου αρέσει 4

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...