Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

16 minutes ago, Φραουλίτσα* said:

Καλησπέρα!!!! Περίεργο σημείο για να πονάς. Οχι ανησυχητικό. Ρώτα τον γυναικολόγο σου καλύτερα. Μήπως είναι κανα νευρο; Σαν πιασιμο δηλαδή. Γέλασες ίσως δυνατα κάποια στιγμη;

Απολυτως τίποτα καλή μου! Την ώρα που μιλουσα με την γυναίκα του μπαμπά μου ένιωσα κάτι σαν πονακι-τραβηγμα και από εκείνη την ώρα κάθε φορά που τρώω ή χασμουριεμαι πχ νιώθω αυτόν τον πονο στο φρυδι μου! Όλα τα παραξενα σε εμένα.... :confused:


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Απολυτως τίποτα καλή μου! Την ώρα που μιλουσα με την γυναίκα του μπαμπά μου ένιωσα κάτι σαν πονακι-τραβηγμα και από εκείνη την ώρα κάθε φορά που τρώω ή χασμουριεμαι πχ νιώθω αυτόν τον πονο στο φρυδι μου! Όλα τα παραξενα σε εμένα.... :confused:

Φώφη μου μήπως είναι κανένα εσωτερικό σπυρακι  και σε πονάει;;Η κάποιο σπυράκι μέσα στο φρύδι κ δεν φαίνεται; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Evouska said:

Φώφη μου μήπως είναι κανένα εσωτερικό σπυρακι  και σε πονάει;;Η κάποιο σπυράκι μέσα στο φρύδι κ δεν φαίνεται;

Μπα δεν νομίζω κοπέλα μου γιατι πιστευω ότι αν ήταν εσωτερικό θα πονούσε και όταν επιανα την περιοχη. 

Πήρα τηλέφωνο και την οδοντίατρο μου γιατι είπα μήπως είναι από εκεί. Αλλά μου είπε ότι αν ήταν από το στόμα θα πονουσε και δόντι! Καμιά. Ψυξή μου λέει ίσως να είναι! Ψυξή εκεί??? Τι να πω... Θα περιμενω κανα δυο μερες και μετά αν συνέχισει ίσως ρωτησω και νευρολόγο. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Δεν είσαι μόνη κ εμένα ελάχιστα ρούχα μου κάνουν κ εννοείται ότι δεν με πολυβολευουν κ αυτά, αφού όλα με ενοχλούν ειδικά με τη ζέστη! Απ την άλλη σκέφτομαι ότι είμαστε τυχερές που γενναμε Ιούνιο κ τουλάχιστον δεν θα φάμε όλη τη ζέστη του καλοκαιριού!!

Καλα έχω φάει εγκυμοσύνη όλο το καλοκαίρι, το 17 που είχε στην Αθήνα 42 βαθμούς από Ιούλιο και δεν είχα καταφέρει να πάω ούτε μια φορά για μπάνιο. Δεν έβγαινα γενικά γιατί δε γινόταν να κάνω περπάτημα είχε ανυπόφορη ζέστη. Το έφαγα τότε όλο το καλοκαίρι γιατί γεννησα Οκτώβρη 

4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Αυτο με τον παπαρα μου άρεσε πολύ!! Εμένα δεν τολμάνε να μου πουν ότι φταίνε οι ορμόνες!!! Βλέπουν μάλλον το μάτι που γυαλίζει. Με κουράζει και ο άντρας μου ώρες ώρες έχω δυο παιδιά και δεν έχω αλλη υπομονή.....

Αχχχ αυτοί οι σύζυγοι..........

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ η μεγάλη μου τωρα τον Ιούλιο θα γίνει 5!!

αχ πολύ καλοκαίρι δεν θα άντεχα Αλήθεια θα τα είχα παίξει.

@Φώφη1990 και εγώ πιστεύω κανένα νεύρο θα είναι να μην ανησυχείς δες αν θα συνεχίσει και μίλα με τον γιατρό.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ΧρυσαΜ μίλησα με μια γιατρό και δύο μαίες και έφαγα ακυρο. Κοντεύει να σπάσει το κεφάλι μου, δεν ασχολούμαι άλλο. Θα στηρίξω την επιλογή μου, και ευελπιστώ το σώμα μου να κάνει αυτό που πρέπει:neutral:

@Φώφη1990 κανας νευροπονος θα είναι. Αν η πίεση σου είναι καλή, δε νομίζω να είναι κάτι σημαντικό. Αλλά καλά κάνεις και πας στο γιατρό για να είσαι σίγουρη.

Εχθές ήπια το τσάι και είχα επώδυνες ακανόνιστες συσπάσεις. Και ξάπλωσα γιατί καλύτερα να κλείσω την 36η. Θα κόψω το τσάι έως την 37η και μετά θα το ξαναξεκινησω. Θα συνεχίσω με μπάλα και περπάτημα. Τώρα η κοιλιά άλλοι μου λένε είναι ψηλά και άλλοι χαμηλά.. εγώ νομίζω ότι έχει κατέβει ελάχιστα.. μια Ντέμι κατάσταση δηλαδή.  Έχω διάρροιες όλη μέρα παρενέργεια από το τσάι μαλλον. Άγχος πάρα πολύ. Γενικά έχω μετατραπεί σε μια αηδιαστική ύπαρξη. Ο μπεμπουλης είναι μεγάλος τον νιώθω όλη μερα. Απλώνει το κωλι του στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου και είναι πολύ αστείο, αλλάζει εντελώς σχημα. Εσείς όλα καλά?:mrgreen:

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Επώδυνες σύσπασεις έχω κ γω. Σαν πονοι περιόδου δυνατοί.  

Όπως λες κ συ ακανόνιστες 

Αλλά τρομαχτικές.  

Μ θύμιζαν την πρώτη γέννα. 

Την κοιλιά εγώ με το φτωχο Μ μυαλό ψηλά την βλέπω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jellyfishch said:

@ΧρυσαΜ μίλησα με μια γιατρό και δύο μαίες και έφαγα ακυρο. Κοντεύει να σπάσει το κεφάλι μου, δεν ασχολούμαι άλλο. Θα στηρίξω την επιλογή μου, και ευελπιστώ το σώμα μου να κάνει αυτό που πρέπει:neutral:

@Φώφη1990 κανας νευροπονος θα είναι. Αν η πίεση σου είναι καλή, δε νομίζω να είναι κάτι σημαντικό. Αλλά καλά κάνεις και πας στο γιατρό για να είσαι σίγουρη.

Εχθές ήπια το τσάι και είχα επώδυνες ακανόνιστες συσπάσεις. Και ξάπλωσα γιατί καλύτερα να κλείσω την 36η. Θα κόψω το τσάι έως την 37η και μετά θα το ξαναξεκινησω. Θα συνεχίσω με μπάλα και περπάτημα. Τώρα η κοιλιά άλλοι μου λένε είναι ψηλά και άλλοι χαμηλά.. εγώ νομίζω ότι έχει κατέβει ελάχιστα.. μια Ντέμι κατάσταση δηλαδή.  Έχω διάρροιες όλη μέρα παρενέργεια από το τσάι μαλλον. Άγχος πάρα πολύ. Γενικά έχω μετατραπεί σε μια αηδιαστική ύπαρξη. Ο μπεμπουλης είναι μεγάλος τον νιώθω όλη μερα. Απλώνει το κωλι του στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου και είναι πολύ αστείο, αλλάζει εντελώς σχημα. Εσείς όλα καλά?:mrgreen:

 

 

Καλά θα κάνεις και θα στηρίξεις την προσπαθεια σου. Όμως κοριτσι μου μην βλέπεις τον εαυτό σου αηδιαστικο!!! Για να στηρίξεις την προσπάθεια θέλεις και δυνατή ψυχολογία. Φαίνεται ότι είσαι δυναμική και όλα καλά θα πάνε! Τελικά έχεις αποφασίσει αν θα μείνεις καβάλα ή όχι?? 

Εγώ έχω συσπάσεις πολλες αλλά χωρίς πονο οι περισσότερες. Ακόμα βέβαια εγώ είμαι νωρίς σε σχέση με εσας αλλά όλο για κάποιο λόγο νομίζω ότι θα γέννησω πριν την ώρα μου. Πρέπει να το αποβάλλω γιατί δημιουργεί πολυ αγχος. 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα Και γω καμία επώδυνη σύσπαση να χαρώ!!!! Τι Να πω... Ή δεν κάνω καθόλου ή δεν τις καταλαβαίνω. Ότι σφίγγει η κοιλιά κάποιες φορές σφίγγει αλλά δεν νιώθω πόνο. Αύριο θα μάθω όοολη την αλήθεια!!! @jellyfishch μην νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου. Περνάμε από όλα τα στάδια. Δεν είναι και εύκολο όλο αυτο που προσπαθούμε. Ότι μπορούσαμε το κάναμε και με το παραπάνω.  Απο κει και πέρα  θα δείξει. Τσαι πανω απο μια φορά δεν εχω προλάβει να πιω, η αλήθεια το φοβάμαι μην έχει καμία παρενέργεια. Ποτε δεν ξέρεις.

@Φώφη1990 το ίδιο άνχος είχα και γω αλλά τελικά όλα καλά!!!! Και συ έτσι θα πας!!!

*****Έλα κορίτσια αισιοδοξία!!! Κοντεύουμε λέμε!!! :wink: ****

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

@ΧρυσαΜ μίλησα με μια γιατρό και δύο μαίες και έφαγα ακυρο. Κοντεύει να σπάσει το κεφάλι μου, δεν ασχολούμαι άλλο. Θα στηρίξω την επιλογή μου, και ευελπιστώ το σώμα μου να κάνει αυτό που πρέπει:neutral:

@Φώφη1990 κανας νευροπονος θα είναι. Αν η πίεση σου είναι καλή, δε νομίζω να είναι κάτι σημαντικό. Αλλά καλά κάνεις και πας στο γιατρό για να είσαι σίγουρη.

Εχθές ήπια το τσάι και είχα επώδυνες ακανόνιστες συσπάσεις. Και ξάπλωσα γιατί καλύτερα να κλείσω την 36η. Θα κόψω το τσάι έως την 37η και μετά θα το ξαναξεκινησω. Θα συνεχίσω με μπάλα και περπάτημα. Τώρα η κοιλιά άλλοι μου λένε είναι ψηλά και άλλοι χαμηλά.. εγώ νομίζω ότι έχει κατέβει ελάχιστα.. μια Ντέμι κατάσταση δηλαδή.  Έχω διάρροιες όλη μέρα παρενέργεια από το τσάι μαλλον. Άγχος πάρα πολύ. Γενικά έχω μετατραπεί σε μια αηδιαστική ύπαρξη. Ο μπεμπουλης είναι μεγάλος τον νιώθω όλη μερα. Απλώνει το κωλι του στο πάνω μέρος της κοιλιάς μου και είναι πολύ αστείο, αλλάζει εντελώς σχημα. Εσείς όλα καλά?:mrgreen:

 

 

Οι διάρροιες ειναι σημάδι ότι ετοιμάζεται το σώμα. Καλύτερα να ενημερώσεις το γιατρό σου

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Φώφη1990 θα μείνω εδώ, και ο,τι γίνει. Πολλές φορές το άγχος μου καταστρέφει ο, τι προσπάθεια κάνω, δυστυχώς. Δεν μπορώ να το ελέγξω εύκολα. 

@λιλιτοευχαριστώ, αλλά τι να του πω? Μόλις ξεκινήσει ο τοκετός θα του τηλεφωνήσω. Τις προάλλες τον πήρα και πήγα κλινική και μετά τίποτα...ούτε συσπάσεις ούτε διαστολή και ι ο τράχηλος στα 5,5 εκατοστά..

@Φραουλίτσα* έτσι είναι έχεις δίκιο. 

Σήμερα λιγότερες οι συσπάσεις αλλά ήμουν πολύ ήσυχη. Μόνο χουρμάδες και 1 χλμ περπατημα. Με είδε μια γνωστή και μου είπε μια εβδομάδα το πολύ σου δίνω η κοιλια σου έχει κατεβει. Τι να πω θα δείξει.

  • Μου αρέσει 7

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jellyfishch said:

@Φώφη1990 θα μείνω εδώ, και ο,τι γίνει. Πολλές φορές το άγχος μου καταστρέφει ο, τι προσπάθεια κάνω, δυστυχώς. Δεν μπορώ να το ελέγξω εύκολα. 

@λιλιτοευχαριστώ, αλλά τι να του πω? Μόλις ξεκινήσει ο τοκετός θα του τηλεφωνήσω. Τις προάλλες τον πήρα και πήγα κλινική και μετά τίποτα...ούτε συσπάσεις ούτε διαστολή και ι ο τράχηλος στα 5,5 εκατοστά..

@Φραουλίτσα* έτσι είναι έχεις δίκιο. 

Σήμερα λιγότερες οι συσπάσεις αλλά ήμουν πολύ ήσυχη. Μόνο χουρμάδες και 1 χλμ περπατημα. Με είδε μια γνωστή και μου είπε μια εβδομάδα το πολύ σου δίνω η κοιλια σου έχει κατεβει. Τι να πω θα δείξει.

Σήμερα εγω παλι δεν πηγα καθόλου για περπατημα. Από την άλλη βδομάδα που θα μπω στον μήνα μου θα είμαι πιο εντατική!!! 

Αλλά γενικά έχω διάσπαρτα πονακια! Φταιει σίγουρα και το έντερο μου. Έχει πάθει νέκρωση!!!!!!!!!!! Όσο ντουφαλακ και να πινω δεν δουλευει με τίποτα!!! Και φυσικά από το ζόρι μετά ποναω περισσοτερο. 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Σήμερα εγω παλι δεν πηγα καθόλου για περπατημα. Από την άλλη βδομάδα που θα μπω στον μήνα μου θα είμαι πιο εντατική!!! 

Αλλά γενικά έχω διάσπαρτα πονακια! Φταιει σίγουρα και το έντερο μου. Έχει πάθει νέκρωση!!!!!!!!!!! Όσο ντουφαλακ και να πινω δεν δουλευει με τίποτα!!! Και φυσικά από το ζόρι μετά ποναω περισσοτερο. 

Εννοείς δυσκοιλιότητα? Δύσκολη φάση όντως! Περαστικά:-x

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σήμερα πήγα στο νοσοκομείο κάναμε καρδιοτοκογραφο ολα καλα μου ειπαν 2.800 η μπεμπα αλλα δεν πεφτουν και πολυ μεσα είναι συνήθως 150 γρ. έξω , κλείσαμε και το ραντεβου για την καισαρική 11/6, ενώ το ήξερα πάνω κάτω με έπιασε ένα άγχος γιατί είναι και αυτά τα τεστ τώρα κ αν βρεθώ θετική τι κάνουμε περιμένω άλλες 2 βδομάδες η με στέλνουν αλλού ξέρει καμία;

αχ δύσκολο όλο αυτό που περνάμε ειδικά  έτσι οπως είναι τα πράγματα με τον κορωναιο..

ζητάνε οπωσδήποτε σύνοδο αλλά μόνο γυναίκα ο άντρας μου δεν επιτρέπεται και εγώ δεν έχω καμία γιατί η μαμα μου αύριο ξεκινάει δουλειά και δεν μπορεί με τίποτα να ζητήσει άδεια μόνο άμα πείσω την αδερφή μου αλλά και αυτή είναι 17 χρονών τι να μπορέσει να μου κάνει δεν ξέρω έχω αγχωθεί για αυτό το κομμάτι αρκετά γιατί είμαι και λίγο από μόνη μου για το παραμικρό αγχώνομαι..έχω και την κόρη μου που την είχα πει ότι θα λείψω κάποιες μέρες για να την προετοιμάσω και κάθεται συνέχεια και μου λέει μαμά δεν θέλω να φύγεις θα μου λείψεις της εξηγώ ότι είναι πολύ λίγες μέρες και θα έχει τον μπαμπά της εχω αλλά στεναχωριέται γιατί δεν θα μπορούν να έρχονται να με βλέπουν και εμένα θ μου λείψει πολύ αλλά δεν γίνεται αλλιώς...ειλικρινά με.αυτον τον κορωναιο πόσο εκνευρίζομαι γιατί δεν κυλάει τίποτα όπως ήταν παλιά και απλά συμβιβαζόμαστε με καινούργια πράγματα που μας χαλάνε την ψυχολογία..

σας ζαλισα πάλι αλλά ήθελα κάπου να ξελαφρωσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Νομίζω σήμερα γεννάει η @Μαρία1430! Με το καλό, ας της στείλουμε την θετική μας ενέργεια!

@julia1 έχεις δίκιο έχουν αλλάξει όλα με αυτόν τον κορονοιο. Και εγώ νιώθω ανασφάλεια πολύ, ειδικά με το αποτέλεσμα του τεστ λίγο πριν τον τοκετό. Θα περάσει και αυτό. Ας σκεφτόμαστε μόνο το αποτέλεσμα :x

  • Μου αρέσει 2

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...