Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλά το αστείο είναι και οι άγνωστοι.... Χθες πήγα στο φαρμακείο και μου λέει η φαρμακοποιός που με βλέπει πρώτη φορά στη ζωή της... Καλε! Γουρουνάκι έχεις εκει μεσα???????? 

Κορίτσια έπαθα σοκ!!! Λέω τι εννοείτε? "Μου λέει είσαι πολυ αδυνατη και η κοιλιά σου τεράστια. Θέλει να βγει το παιδί μάλλον!!! Είναι μεγάλο. "

Εντωμεταξύ οκ έχω πάρει μέχρι τώρα περιπου 8 κιλά. Αλλά η μπέμπα είναι φυσιολογική στο βάρος της. Δεν είναι μεγάλη. Είναι κανονική!!! Και η φαρμακοποιός υποτίθεται κάθε μερα με ασθενής έχει να κάνει! Δεν λες την έγκυο ότι έχει γουρουνι... :angry:

 

Καλα τραγική η γυναίκα!!! Μάλλον με την μάσκα δεν οξυγονωνεται σωστά ο εγκέφαλος δεν εξηγείται αλλιώς... Αν είναι δυνατόν.

@ΧρυσαΜ γιαυτο εχω λυσσάξει να γεννήσω φυσιολογικά. Γιατί μετα είσαι μια χαρά. Αλλά βέβαια δεν είναι στο χέρι μου.

@jellyfishch και γω το έχω αυτο. Την νιώθω στα κόκαλα της λεκάνης και στο εφηβαιο?;? εκεί που είναι η τομη της καισαρικής να κινείται. Και όταν  κάθομαι με δυσκολεύει κάθομαι με ορθάνοιχτα πόδια σαν τους μάγκες!! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Φώφη1990 καλά ποσό ηλίθια η φαρμακοποιός! Εγώ κορίτσι μ έχω πάρει 11 κιλά αλλά επειδή πάντα ήμουν μπαμπατσικη δεν πολυφαινεται η κοιλια κ όλοι με ρωτάνε αν είμαι στον 6ο, οταν τους λέω ότι περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω μένουν με το στόμα ανοιχτό! Πιο πολύ άγνωστοι όταν μπαίνω σε μαγαζια με ρωτάνε! 

  • Μου αρέσει 4

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Olga93 είπε:

@Φώφη1990 καλά ποσό ηλίθια η φαρμακοποιός! Εγώ κορίτσι μ έχω πάρει 11 κιλά αλλά επειδή πάντα ήμουν μπαμπατσικη δεν πολυφαινεται η κοιλια κ όλοι με ρωτάνε αν είμαι στον 6ο, οταν τους λέω ότι περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω μένουν με το στόμα ανοιχτό! Πιο πολύ άγνωστοι όταν μπαίνω σε μαγαζια με ρωτάνε! 

Σε χρειάζεται καν να απαντάμε. Στο νοσοκομείο που περίμενα για nst στο 2ο έρχεται ένας νοσοκόμος καλή του ώρα και μού λέει "καλέ τι στρογγυλή κοιλιά είναι αυτή; με διαβήτη την έχεις κάνει;" αλλά δεν το παρεξήγησα γιατί φάνηκε ότι το είπε χαριτολογωντας. Αν κάποιος το πει κακοπροεραιτα έχει πρόβλημα και δεν αξίζει να απαντήσεις. Κι ο πατέρας μου τέτοιες μα@@@ες τάχα μου για εμένα και για το καλό μου γιατί είμαι μικρή κοπέλα και να μην είμαι χοντρή και τέτοια....δεν αξίζει καν να απαντήσω 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ ναι κορίτσι μ έτσι είναι, δεν χρειάζεται καν να απαντάμε, κ έτσι σε αυτούς π βλέπω ότι δεν το λένε με κακία   Δεν τους θυμώνω, στους άλλους δεν απαντάω καν! Σημασία έχει να είμαστε καλά κ να κρατήσουμε τα νινακια μας αγκαλιά! Εγώ κορίτσια την Τρίτη ήμουν στον γιατρό, 2900 ο μπέμπης

  • Μου αρέσει 7

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Olga93 είπε:

@ΧρυσαΜ ναι κορίτσι μ έτσι είναι, δεν χρειάζεται καν να απαντάμε, κ έτσι σε αυτούς π βλέπω ότι δεν το λένε με κακία   Δεν τους θυμώνω, στους άλλους δεν απαντάω καν! Σημασία έχει να είμαστε καλά κ να κρατήσουμε τα νινακια μας αγκαλιά! Εγώ κορίτσια την Τρίτη ήμουν στον γιατρό, 2900 ο μπέμπης

Πολύ καλά!!! Θα πας τώρα για καρδιοτοκογραφημα; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλά το αστείο είναι και οι άγνωστοι.... Χθες πήγα στο φαρμακείο και μου λέει η φαρμακοποιός που με βλέπει πρώτη φορά στη ζωή της... Καλε! Γουρουνάκι έχεις εκει μεσα???????? 

Κορίτσια έπαθα σοκ!!! Λέω τι εννοείτε? "Μου λέει είσαι πολυ αδυνατη και η κοιλιά σου τεράστια. Θέλει να βγει το παιδί μάλλον!!! Είναι μεγάλο. "

Εντωμεταξύ οκ έχω πάρει μέχρι τώρα περιπου 8 κιλά. Αλλά η μπέμπα είναι φυσιολογική στο βάρος της. Δεν είναι μεγάλη. Είναι κανονική!!! Και η φαρμακοποιός υποτίθεται κάθε μερα με ασθενής έχει να κάνει! Δεν λες την έγκυο ότι έχει γουρουνι... :angry:

 

Καλά λένε τα κορίτσια απλά δεν απαντάμε σε κακόγουστα αστεία και κακοπροαίρετους ανθρώπους και προχωράμε μπροστά περιμενοντας με ανυπομονησία τα νινακια μας..

εμένα με έχει πιάσει ένα άγχος ότι θα γεννήσω πιο πριν δεν ξέρω γιατί έχω κολλήσει ότι θα με πιάσουν οι πόνοι τι να πω μακάρι Όχι γιατί με αγχώνει θελω να παω εκείνη την μέρα που κλείσαμε το ραντεβού 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Olga93 είπε:

@ΧρυσαΜ  δεν μ ανέφερε κάτι ο γιατρός,  λογικά την Τρίτη που θα ξαναπάω θα μου πει, αν δεν μ πει κάτι θ τον ρωτήσω εγώ! 

Καλά δεν είναι κάτι μπορεί να μη χρειαστεί, είναι απλά για να βλέπουν τις συσπάσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, julia1 said:

Καλά λένε τα κορίτσια απλά δεν απαντάμε σε κακόγουστα αστεία και κακοπροαίρετους ανθρώπους και προχωράμε μπροστά περιμενοντας με ανυπομονησία τα νινακια μας..

εμένα με έχει πιάσει ένα άγχος ότι θα γεννήσω πιο πριν δεν ξέρω γιατί έχω κολλήσει ότι θα με πιάσουν οι πόνοι τι να πω μακάρι Όχι γιατί με αγχώνει θελω να παω εκείνη την μέρα που κλείσαμε το ραντεβού 

Νομίζω όλες μας το έχουμε αυτό... Εγώ σήμερα από το πρωί έχω πονακια. Έρχονται και φευγουν! Κάθε φορά λέω... Ωχ πάει γενναω! Είναι τι άγχος μας πολυ έντονο!! Όλες μας όμως θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Χτες είχαμε ραντεβού με τον γιατρό. Η μπέμπα είναι 3350γρ. Δεν έχει γυρίσει ακόμα. Την Πέμπτη 3/6 γεννάμε! Θα κάνουμε καισαρική. Ανυπομονώ πολυ αλλά φοβάμαι και λίγο :) τελικά θα γεννησουμε στο Μητέρα. Εύχομαι σε όλες το καλύτερο! Φτάσαμε στο τέλος! Υπομονή και θα κρατάμε τα ζουζούνια μας αγκαλιά σε λίγο! 

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό η μπέμπα σας γερή να έρθει στην ζωή!!!! Όλες πιστεύω σκέφτομαστε την γέννα θυμάμαι μια κοπέλα που είπε στο πρώτο πας και με λίγο άγνοια λογως πρώτης φοράς μετά κάθε επόμενη και πιο πολύ το σκέφτεσαι...έτσι και εγώ την πρώτη παρακαλούσα κάθε μέρα να γεννήσω τώρα σκιαζομαι λιγάκι.....

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω...

 

Πλέον που δεν έχω το ράμμα και τον νιώθω τόσο χαμηλά αισθάνομαι άβολα και αβέβαια!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΒαλεντιναΧ said:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό η μπέμπα σας γερή να έρθει στην ζωή!!!! Όλες πιστεύω σκέφτομαστε την γέννα θυμάμαι μια κοπέλα που είπε στο πρώτο πας και με λίγο άγνοια λογως πρώτης φοράς μετά κάθε επόμενη και πιο πολύ το σκέφτεσαι...έτσι και εγώ την πρώτη παρακαλούσα κάθε μέρα να γεννήσω τώρα σκιαζομαι λιγάκι.....

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω...

 

Πλέον που δεν έχω το ράμμα και τον νιώθω τόσο χαμηλά αισθάνομαι άβολα και αβέβαια!!!

Κοπέλα μου πως καταλαβαίνεις από μόνη σου οτι ειναι χαμηλά??. 

Σήμερα εγώ νιώθω πονους δεξιά και αριστερά. Και λίγο κάτω στο παπι μου. Λέτε να κατεβαίνει? 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Κοπέλα μου πως καταλαβαίνεις από μόνη σου οτι ειναι χαμηλά??. 

Σήμερα εγώ νιώθω πονους δεξιά και αριστερά. Και λίγο κάτω στο παπι μου. Λέτε να κατεβαίνει? 

Το νιώθω όταν κουνάει κεφάλι είναι πάνω στο αιδοίο μου και το αισθάνομαι και από κάτω εκείνη την ώρα!!! Μου το διαβεβαίωσε και ο γιατρός ότι είναι τέρμα κάτω έτσι ήταν και η κόρη μου σε αυτήν την εβδομάδα τέρμα κάτω!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο μου nst, αύριο θα πάω για μοριακό και Κυριακή  πρωί μπαίνω νοσοκομείο, Δευτέρα η καισαρική. Είμαι εντελώς φρικαρισμένη. Ακριβώς και επειδή αν και πρωτότοκη έχω τη σοφία της ηλικίας μου (!) κλαίω συνέχεια. Φοβάμαι την επισκληρίδιο (μου είπε ένας  wanna be πατέρας που περίμενε προχθές έξω τη γυναίκα του ''ότι σ αυτό το νοσοκομείο δεν ξέρουν να κάνουν ραχιαίες, το ξέρεις ότι μπορεί να μείνεις παράλυτη;'')., Φοβάμαι λοιπόν μην μείνω παράλυτη, μην πεθάνω, μην δεν είναι καλά το μωρό, αν θα τα καταφέρω μόνη μου στο νοσοκομείο, την τεράστια αλλαγή που έρχεται. Τα έχω παίξει, είμαι και άυπνη με τα πόδια μου που πετάγονται όλο το βράδυ. Ο μπέμπης σήμερα ήταν 2815 κ μου φάνηκε τόσο μικρούλικος που αισθάνθηκα τύψεις για το βάρος του. Φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει θερμοκοιτίδα και μήπως έπρεπε να είχα επιμείνει να το τραβούσα καμιά βδομάδα ακόμη. Τη Δευτέρα θα είμαι 38+3.

όσο για τα κιλά και τις κοιλιές, προσωπικά ό,τι και να μου λένε από το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει. Δεν τους πιάνεις πουθενά. έχεις πάρει κιλά;;; αααα πήρες πολλά κιλά. Δεν πήρες κιλά;;;;αααα δεν πήρες κιλά ε;Α, Έκανες μεγάλη κοιλιά-Α δεν έκανες μεγάλη κοιλιά;Σε δουλειά να βρίσκεται ο καθένας...Εμένα χθες ο άντρας μου μού έκανε photoshop και την φόρμα μου την έκανε σαν του Οβελίξ, μου έβαλε και κοτσίδια-κούκλο με έκανε!

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BILLE said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο μου nst, αύριο θα πάω για μοριακό και Κυριακή  πρωί μπαίνω νοσοκομείο, Δευτέρα η καισαρική. Είμαι εντελώς φρικαρισμένη. Ακριβώς και επειδή αν και πρωτότοκη έχω τη σοφία της ηλικίας μου (!) κλαίω συνέχεια. Φοβάμαι την επισκληρίδιο (μου είπε ένας  wanna be πατέρας που περίμενε προχθές έξω τη γυναίκα του ''ότι σ αυτό το νοσοκομείο δεν ξέρουν να κάνουν ραχιαίες, το ξέρεις ότι μπορεί να μείνεις παράλυτη;'')., Φοβάμαι λοιπόν μην μείνω παράλυτη, μην πεθάνω, μην δεν είναι καλά το μωρό, αν θα τα καταφέρω μόνη μου στο νοσοκομείο, την τεράστια αλλαγή που έρχεται. Τα έχω παίξει, είμαι και άυπνη με τα πόδια μου που πετάγονται όλο το βράδυ. Ο μπέμπης σήμερα ήταν 2815 κ μου φάνηκε τόσο μικρούλικος που αισθάνθηκα τύψεις για το βάρος του. Φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει θερμοκοιτίδα και μήπως έπρεπε να είχα επιμείνει να το τραβούσα καμιά βδομάδα ακόμη. Τη Δευτέρα θα είμαι 38+3.

όσο για τα κιλά και τις κοιλιές, προσωπικά ό,τι και να μου λένε από το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει. Δεν τους πιάνεις πουθενά. έχεις πάρει κιλά;;; αααα πήρες πολλά κιλά. Δεν πήρες κιλά;;;;αααα δεν πήρες κιλά ε;Α, Έκανες μεγάλη κοιλιά-Α δεν έκανες μεγάλη κοιλιά;Σε δουλειά να βρίσκεται ο καθένας...Εμένα χθες ο άντρας μου μού έκανε photoshop και την φόρμα μου την έκανε σαν του Οβελίξ, μου έβαλε και κοτσίδια-κούκλο με έκανε!

Χαχαχ! Τέλειος ο άντρας σου!!! 

Να μην σκέφτεσαι αρνητικά! Είναι πολυ λογικό ότι το μυαλό μας όλο παει στο κακό για κάποιο λόγο αλλά πιεσε τον εαυτό σου να κάνει μόνο θετικές σκέψεις... Και όχι! Ουτε παράλυτη θα μείνεις ουτε το νινι θα πάθει κάτι!!! Να δεις που θα μας στειλεις ενα ωραία μήνυμα ότι όλα πηγαν τέλεια και ότι είσαι πολυ πολυ χαρουμενη!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BILLE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα το τελευταίο μου nst, αύριο θα πάω για μοριακό και Κυριακή  πρωί μπαίνω νοσοκομείο, Δευτέρα η καισαρική. Είμαι εντελώς φρικαρισμένη. Ακριβώς και επειδή αν και πρωτότοκη έχω τη σοφία της ηλικίας μου (!) κλαίω συνέχεια. Φοβάμαι την επισκληρίδιο (μου είπε ένας  wanna be πατέρας που περίμενε προχθές έξω τη γυναίκα του ''ότι σ αυτό το νοσοκομείο δεν ξέρουν να κάνουν ραχιαίες, το ξέρεις ότι μπορεί να μείνεις παράλυτη;'')., Φοβάμαι λοιπόν μην μείνω παράλυτη, μην πεθάνω, μην δεν είναι καλά το μωρό, αν θα τα καταφέρω μόνη μου στο νοσοκομείο, την τεράστια αλλαγή που έρχεται. Τα έχω παίξει, είμαι και άυπνη με τα πόδια μου που πετάγονται όλο το βράδυ. Ο μπέμπης σήμερα ήταν 2815 κ μου φάνηκε τόσο μικρούλικος που αισθάνθηκα τύψεις για το βάρος του. Φοβάμαι μη χρειαστεί να μείνει θερμοκοιτίδα και μήπως έπρεπε να είχα επιμείνει να το τραβούσα καμιά βδομάδα ακόμη. Τη Δευτέρα θα είμαι 38+3.

όσο για τα κιλά και τις κοιλιές, προσωπικά ό,τι και να μου λένε από το ένα μπαίνει από το άλλο βγαίνει. Δεν τους πιάνεις πουθενά. έχεις πάρει κιλά;;; αααα πήρες πολλά κιλά. Δεν πήρες κιλά;;;;αααα δεν πήρες κιλά ε;Α, Έκανες μεγάλη κοιλιά-Α δεν έκανες μεγάλη κοιλιά;Σε δουλειά να βρίσκεται ο καθένας...Εμένα χθες ο άντρας μου μού έκανε photoshop και την φόρμα μου την έκανε σαν του Οβελίξ, μου έβαλε και κοτσίδια-κούκλο με έκανε!

Πραγματικά ξέρεις τι τρέμω? Μην τύχει και φτάσει η ώρα να γεννήσω σε νοσοκομείο που δεν κάνουν επισκληριδιο ή δεν προλάβω να μου κάνουν για εμένα είναι η μόνη οδός.....θεωρώ ότι φτιάχτηκεγια να κάνει λιγότερη επώδυνη αυτήν την εμπειρία αυτήν την εμπειρία! Για μένα το ποσοστό παράλυσης κλπ κλπ μπαίνουν κάτω από την επιθυμία μου να ζησωω μια ευχάριστη γέννα!!!

Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκέφτεσαι την Δευτέρα θα κρατάς αγγαλια το μωράκι σου και αυτές οι ανησυχιες θα σου φαίνονται τοοοοσο μακρινές και ανούσιες!!!

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...