Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@BILLE κορίτσι μου κοίτα τα ματάκια σου!!! Καλός και ο θηλασμός δεν λέω αλλά έχεις λόγο σημαντικό!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Πως εισαι τώρα με το μωρο την μετακόμιση και όλα αυτα; Την παλεύεις; Ή είσαι στα πρόθηρα τρέλας; 

Δεν την παλεύω. όχι. Μου λείπει ο άντρας μου, ο οποίος έρχεται 2 φορές τη μέρα για να μας βλέπει. Αν δεν ξεκινήσουν οι Πανελλήνιες να ξεμπλοκάρει κ αυτός λιγάκι οδεύουμε ολοταχώς για Δαφνί,. Και το καλύτερο...πλέον η εδώ κ ενάμιση χρόνο κοίλη που έχει πετάξει κ δεν έλεγε να πάει να τη βγάλει πλέον του πετάγεται μια φορά τη βδομάδα. Μετά τις 20 Ιούνη θα χειρουργηθεί επειγόντως. όταν τον είδα να κλαίει και να μου λέει μέσω βάιμπερ ότι ο μπέμπης είναι ό,τι πιο όμορφο έχει δει ποτέ του και ότι του λείπουμε έκλαιγα μετά για κανά 2ωρο non stop.Eυτυχώς που ο μπέμπης είναι πανήσυχος και όντως έχω μεγάλη βοήθεια από τους γονείς μου.

Εγώ τον φασκιώνω με πάνα αγκαλιάς, π'ανινη κουβερτούλα από πάνω και το βράδυ με φλις.όσο πιο ζεστά, τόσα καλύτερα μου είπαν (καλά όχι να ιδρώνει βέβαια), Του φοράω κορμάκι κοντομάνικο και φορμάκι με τα πόδια μέσα η αν δεν είναι μέσα τα πόδια οπωσδήποτε καλτσάκια.

Εχω θέμα με το ρέψιμο κορίτσια. Αργει πολύ. Καμια ιδέα;

Σας φιλώ όλες!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα. Εφόσον μεταφέρεις το μωρό με αυτοκίνητο, χρειάζεσαι οπωσδήποτε ειδικό καθίσματα κι, το λεγόμενο και αβγό. Στα περισσότερα μαιευτήρια ζητάνε να το δούνε κιόλας. Μπορείς να το έχεις μέσα εκεί μέχρι το αυτοκίνητο (έχει χερούλι και μεταφέρεται) ή και αγκαλιά το μωρό. Λογικά κάποιος θα φέρει το αυτοκίνητο στην είσοδο του μαιευτηρίου (εμείς έτσι κάναμε). 

Οτιδήποτε άλλο εκτός από το αβγό δεν είναι ασφαλές (μην ακούς που λένε για Πορτ μπεμπέ και τέτοια στο αυτοκίνητο). 

Δεν ξέρω αν είναι ασφαλές ή όχι, αλλά εκτός αυτού είναι και πιο βολικό! Το αυγό το δένεις και μενει σταθερό, το πορτ μπεμπέ και η καλαθουνα μπαλατζάρουν

πρίν από 32 λεπτά , BILLE είπε:

 

Για το ρέψιμο ζητά να σού δείξουν κάποια διαφορετική στάση κρατήματος που θα σε βοηθήσει. Αλλά άμα δεν ρευτεί εμένα μου έλεγε ο παιδίατρος να μην συγχύζομαι γιατί μπορεί να ρευτεί και από το κλάμα του στον ύπνο του απλά αν δεν ρευτεί το έβαζα κάπως πιο όρθιο να ξαπλώσει. Δηλαδή και στο νοσοκομείο στο πυρέξ το είχα στην όρθια στάση του. Και καλό είναι έχω ακούσει γενικά να μην το βάζεις να κοιμάται μπρούμυτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!! Για το στήθος στην αποσυμφόρηση δεν θέλει κρυες κομπρεσες το αντίθετο. Χλιαρό νεράκι, μασάζ να σπάνε και τα γρομπαλάκια και μετα πιέζεις να αδειάσει όσο να νιώθεις καλά. Κρυες κομπρεσες μετα αν θες. Και όπου νιώθεις γρομπαλάκια την ώρα που θηλάζει το μωράκι σου να κάνεις μασάζ να σπάει. Εγω Γενικά οταν θηλάζει πιέζω το στήθος να την βοηθάω. Και μένα θηλασει συνέχεια μόνο που μάλλον έχει πιο μικρο στόμα απο την πρώτη μου, όταν ξεκινά να θηλάζει πεθαίνω στον πόνο ειδικά αριστερά. Δεν χωράει στο στόμα της!!!! :wacko:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!! Να είσαστε όλες γερες και να χαίρεστε την οικογένειά σας!!! @λιλιτο καλή επιτυχία αν θυμάμαι σήμερα γεννάει!!!! @Evouska να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα!!! @Φώφη1990 και το πρώτο στο κάθισμα του αυτοκινήτου το είχαμε βάλει και κατευθείαν στο αμάξι. @HopeMe στον 6ο είμαι. Καλο το δωμάτιο, θα μπορούσε και καλύτερα, οκ, αλλά μου φαίνονται γενικές αδιάφοροι. Δεν εχω ζητήσει βέβαια και βοήθεια ιδιαίτερα. Φαντάσου την πρώτη μερα έρχεται μια νοσοκόμα, μου πεταει κατι φάρμακα και φεύγει. Πηγα εγω να την ρωτήσω τι είναι τι, γιατί ήταν κομμένα και δεν μπορούσα να τα διαβάσω. Αν είναι δυνατόν!!!

Στον 6ο ήμουνα κι εγώ. Στο είπα ότι οι νοσοκόμες θέλουν κυνηγημα :lol:. Τους ζήτησα το πρώτο βράδυ να με σηκώσουν και μου είπαν δεν είναι δική τους δουλειά. Τους ρώτησα που είναι το κουμπί.αν χρειαστώ κάτι και μου είπε να έρθεις μπροστά να μας πεις τι θέλεις. Κι αν λιποθυμήσω να στείλω το πνεύμα μου ένα πράγμα :lol:. Α ναι! Λογικά έχεις πάρει είδηση ότι έχει και περιστέρια στο μπαλκόνι. Μάλλον για αυτό τα έχουν..είναι εκπαιδευμένα. Στείλε γράμμα με το περιστέρι αν θες κάτι :lol::lol:

7 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Να σας ζήσει καλή μου!Γερή και καλότυχη να είναι!Να προσέξεις λίγο με τη ραχιαία, εμένα μου απαγόρευσαν να στρίψω το κεφάλι μου (ή τουλάχιστον να κάνεις πάααρα πολύ ήπιες κινήσεις) για μια ολόκληρη μέρα. Ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος ημικρανιών, να προσέξεις πολύ.

Εύχομαι ταχεία ανάρρωση!!!

 

Καλά έκανες. Κι εγώ στην αρχή που ήταν στα πρόωρα νοίκιασα θηλαστρο για να το βγάζω, με το χέρι δεν παλεύεται α πα ΠΑ! 

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα. Εφόσον μεταφέρεις το μωρό με αυτοκίνητο, χρειάζεσαι οπωσδήποτε ειδικό καθίσματα κι, το λεγόμενο και αβγό. Στα περισσότερα μαιευτήρια ζητάνε να το δούνε κιόλας. Μπορείς να το έχεις μέσα εκεί μέχρι το αυτοκίνητο (έχει χερούλι και μεταφέρεται) ή και αγκαλιά το μωρό. Λογικά κάποιος θα φέρει το αυτοκίνητο στην είσοδο του μαιευτηρίου (εμείς έτσι κάναμε). 

Οτιδήποτε άλλο εκτός από το αβγό δεν είναι ασφαλές (μην ακούς που λένε για Πορτ μπεμπέ και τέτοια στο αυτοκίνητο). 

Για να μη παρεξηγηθω, είπα ότι το έβγαλα με Πορτ μπεμπέ και έχω κάθισμα της joie. Όσον αφορά ότι το αβγό είναι το πιο ασφαλές, εδώ θα σε διορθώσω γιατί το έψαξα αρκετά πριν αγοράσω κάθισμα (κι εγώ για αβγό πήγαινα) αλλά θα σου πω ότι το αβγό δεν ει άι ασφαλές για μετακινήσεις με το αυτοκίνητο. Υπάρχουν ιστοσελίδες με crash test όπου εκεί θα δεις ποια καθίσματα αυτοκινήτου είναι ασφαλή. Κάπως έτσι κι εγώ από αβγό αγόρασα της joie. Για μετακίνηση με Πορτ μπεμπέ, είδα ότι υπάρχουν και ζώνες που δένουν αλλά κι εγώ δεν τα εμπιστεύομαι για μεταφορά στο αυτοκίνητο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* & @Evouska να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα!!!

Βλεπω πως ενώ έμειναν μόνο 5 μέρες, έμεινα σχεδόν από τις τελευταίες που δεν γέννησαν, χαχα τι τέλεια!!! Σήμερα πήγα για πεντικιούρ για να είμαι έτοιμη και από αυτο(μεγάλο το άγχος αν θα προλάβαινα, αχαχα και καλά!).. Εμεις αύριο έχουμε γιατρό ξανά, να δούμε τι θα μας πει...τελευταία φορά 28/5 ήμασταν 3200 και παρα πολύ ψηλα, φαινόταν κανονικότατα το πρόσωπο στον υπέρηχο, και ημουν παρα πολύ στενή από κάτω για να με ελέγξει ο γιατρός!

Γενικα θεωρώ πως θα σπάσω ρεκόρ στις εβδομάδες εδώ μέσα...ο μικρός πρέπει να κάνει ζωάρα μέσα στην κοιλιά μου και δεν ψήνεται να βγει! Εχθές και σήμερα έχω απίστευτες σουβλιες κάτω, και τα πόδια μου έχουν γίνει σαν μπαλόνια!

Επισης βρήκα παιδίατρο που είναι και πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού και νιώθω πολύ ανακουφισμένη!

Και με συγχωρείτε όσες δεν σας ευχήθηκα για τα μωράκια σας, αλλά είχα την μανουλα μου εδώ αυτές τις μέρες που είχα να την δω από όλη την καραντινα και δεν άνοιγα καθόλου υπολογιστή! Εννοείται να σας ζήσουν τα καμάρια σας!!! Ειστε αξιες μανούλες όλες σας:wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Να σας ζήσει καλή μου!Γερή και καλότυχη να είναι!Να προσέξεις λίγο με τη ραχιαία, εμένα μου απαγόρευσαν να στρίψω το κεφάλι μου (ή τουλάχιστον να κάνεις πάααρα πολύ ήπιες κινήσεις) για μια ολόκληρη μέρα. Ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος ημικρανιών, να προσέξεις πολύ.

Εύχομαι ταχεία ανάρρωση!!!

 

Ναι κ εμείς την πρώτη μέρα προσέξαμε πάρα πολύ σκέψου γέννησα στις 10 και σηκώθηκα από το κρεβάτι στις 5 το απόγευμα! Και μέχρι τότε μου είχε πει ο αναισθησιολογος να μην σηκώσω καθόλου το κεφάλι μου ,μόνο δεξιά αριστερά κ αυτό όσο μπορώ λιγότερο! Γι αυτό δυσκολευτηκαμε πολύ με το θηλασμό χθες και επίσης έχω και θέμα με τις θηλες και δεν μπορεί να τις πιάσει η μπέμπα οπότε τώρα θηλασαμε με τις ψευδοθηλες! Ελπίζω τις επόμενες μερες να τα  καταφέρουμε και χωρίς!! ❤

Κορίτσια με το καλό να γεννησετε κ οι υπόλοιπες και να ερωτευτείτε πιο κεραυνοβολα από ποτέ!!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια πήγα γιατρό.... Δε θα πω πολλά γιατί δεν είμαι καλά ψυχολογικά, ένα πράγμα μόνο· 

Είμαι 37η εβδομάδα και είναι 4 κιλά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια πήγα γιατρό.... Δε θα πω πολλά γιατί δεν είμαι καλά ψυχολογικά, ένα πράγμα μόνο· 

Είμαι 37η εβδομάδα και είναι 4 κιλά

Έλα κοριτσάκι μου επειδή είναι 3ο παιδάκι αν δεν κανω λάθος μπορεί να μην πάρει όλο τον μήνα και να βγει σε καμία εβδομαδα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια πήγα γιατρό.... Δε θα πω πολλά γιατί δεν είμαι καλά ψυχολογικά, ένα πράγμα μόνο· 

Είμαι 37η εβδομάδα και είναι 4 κιλά

Χρυσα μου τι σε προβληματιζει. Το βάρος ή μήπως γεννηθεί πιο γρήγορα??? 

Η βδομάδα μας είναι οκ και να βγει το μωράκι. Ήδη τα πνευμονακια είναι μια χαρά. 

Και εγώ είμαι με ταραχη όλο το βράδυ. Εχω σήμερα γιατρό και επειδή ξέρω ότι θα με εξετάσει από κάτω φοβάμαι μήπως έχουμε και άμεσα γεννητουρια το ΣΚ. 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Έλα κοριτσάκι μου επειδή είναι 3ο παιδάκι αν δεν κανω λάθος μπορεί να μην πάρει όλο τον μήνα και να βγει σε καμία εβδομαδα!!!!

@Φώφη1990

Αν το αφήσουμε, θα πάρει όλο μήνα. Θα μπω την άλλη εβδομάδα με πρόκληση. Τον ρώτησα το ενδεχόμενο της καισαρικής αλλά μού είπε όχι. Καλά κι εγώ τού το ξεκαθάρισα ότι δε μπορώ α κάνω καισαρική γιατί δεν έχω κανέναν να με βοηθάει. Κι έχω πελαγώσει κορίτσια... 

Πώς θα τα βγάλω πέρα; ήδη ο χρόνος μου είναι πάρα πολύ περιορισμένος. Πώς θα τα προλαβαίνω όλα; δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά για κάτι τέτοιο.

Τον ρώτησα αν παίζει να μην κάνω επισκληρίδειο, αλλά μού είπε ότι δε γίνεται γιατί θα πονάω πάρα πολύ. 

Και κορίτσια ούτε οικονομικά είμαι έτοιμη. Περίμενα τέλος του μήνα κάτι λεφτά που θα μού έδινε ο πεθερός μου για τη γέννα. Τώρα όμως δεν έχω ούτε για το μοριακό τετσ. Με 15€ είμαι στο πορτοφόλι μέχρι να τελειώσει ο μήνας.

Γιατί το σπίτι είναι έτοιμο νομίζετε; οι κουρτίνες θέλουν πλύσιμο, τα χαλιά θέλουν μάζεμα, πότε θα προλάβουν όλα αυτά να γίνουν; 

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ.... Καλά η εξεταστική προφανώς πάει περίπατο.... Κρίμα ο κόπος κια το διάβασμά μου

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου το διάβασμα άστο τελευταίο και το σπίτι. Εσύ να είσαι καλά. Τα υπόλοιπα εάν εξαιρέσεις τα οικονομικά όλα υπό έλεγχο, εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσεις πολύ γρήγορα. Μήπως να πεις στο σύζυγό να κάνει καμία νύξη στον πεθερό? Εντάξει εάν ξεκινήσεις να γέννας θα έρθει, έτσι κι αλλιώς μετά τα πληρώνουμε όλα.

Κι εσύ Φώφη μου φαίνεται ότι θα έχεις μια πολύ ομαλή γέννα από όσα περιγράφεις. Όλα καλά!

Χρύσα, γνώμη μου επισκληρηδιο να κάνεις, οποίος την ανακάλυψε αγαπούσε πολύ τις γυναίκες. Και δεν υπάρχει καμία επίπτωση στο βρέφος, έχουν γίνει έρευνες για αυτό.

Εγώ κορίτσια κάνω ασκήσεις για να ξεκινήσει αλλά πολύ ησυχία ρε γαμωτο. Δεν πειράζει ο, τι γίνει, εγώ είμαι ήρεμη ότι έκανα ο, τι μπορούσα. Αγαπώ το σώμα μου με τις οποιες δυνατότητες του. Ευτυχώς που έχουμε και την καισαρική να λέμε και δε μένουμε στον τόπο μανάδες και μωρά.

Αύριο έχω ραντεβού Θεσσαλονίκη στο γιατρό και θα μείνω μια εβδομάδα μέχρι την Πητ. Μετά εάν δεν έχω γεννήσει θα έρθω εδώ για καισαρική. Το μωρό είναι μεγάλο και δε θέλω να περιμένω παραπάνω, θέλω να είμαστε ασφαλείς.

 

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , jellyfishch είπε:

Χρύσα μου το διάβασμα άστο τελευταίο και το σπίτι. Εσύ να είσαι καλά. Τα υπόλοιπα εάν εξαιρέσεις τα οικονομικά όλα υπό έλεγχο, εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσεις πολύ γρήγορα. Μήπως να πεις στο σύζυγό να κάνει καμία νύξη στον πεθερό? Εντάξει εάν ξεκινήσεις να γέννας θα έρθει, έτσι κι αλλιώς μετά τα πληρώνουμε όλα.

Κι εσύ Φώφη μου φαίνεται ότι θα έχεις μια πολύ ομαλή γέννα από όσα περιγράφεις. Όλα καλά!

Χρύσα, γνώμη μου επισκληρηδιο να κάνεις, οποίος την ανακάλυψε αγαπούσε πολύ τις γυναίκες. Και δεν υπάρχει καμία επίπτωση στο βρέφος, έχουν γίνει έρευνες για αυτό.

Εγώ κορίτσια κάνω ασκήσεις για να ξεκινήσει αλλά πολύ ησυχία ρε γαμωτο. Δεν πειράζει ο, τι γίνει, εγώ είμαι ήρεμη ότι έκανα ο, τι μπορούσα. Αγαπώ το σώμα μου με τις οποιες δυνατότητες του. Ευτυχώς που έχουμε και την καισαρική να λέμε και δε μένουμε στον τόπο μανάδες και μωρά.

Αύριο έχω ραντεβού Θεσσαλονίκη στο γιατρό και θα μείνω μια εβδομάδα μέχρι την Πητ. Μετά εάν δεν έχω γεννήσει θα έρθω εδώ για καισαρική. Το μωρό είναι μεγάλο και δε θέλω να περιμένω παραπάνω, θέλω να είμαστε ασφαλείς.

 

Περιμένω με αγωνία να δω τι θα σού πει. Είχαμε ανοίξει συζήτηση με το γιατρό για τις καισαρικες, ήταν και ο γιος του μαζί που είναι κι αυτός μαιευτήρας γυναικολόγος και μού έλεγαν ότι έχει παραγίνει το "κακό" με τις αναιτιες καισαρικες κι ο, τι κι εκείνον τον παίρνουν κι άλλοι γιατροί και τον βρίζουν επειδή λένε χαλάει την πιάτσα.

Δεν την θέλω την επισκληριδιο για πονάω και μού αφήνει επιπτώσεις μετά στη μέση κι όχι μόνο. Κάθε φορά έχω θέματα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.βγαλαμε τον πεσσο προχθές., Καμιά διάθεση η μικρή να βγει......

Μου έκλεισε ραντεβού σε δύο βδομάδες αν δεν έχει γίνει κάτι απρόοπτο μέχρι τότε για να δούμε πως θα κινηθούμε .αν θέλω πρόκληση 'η αν θέλω να περιμένω. Αν φυσικά είναι όλα καλά με το μωρό.και μου είπε ότι το πολύ 3 κιλά θα γεννηθεί.

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Περιμένω με αγωνία να δω τι θα σού πει. Είχαμε ανοίξει συζήτηση με το γιατρό για τις καισαρικες, ήταν και ο γιος του μαζί που είναι κι αυτός μαιευτήρας γυναικολόγος και μού έλεγαν ότι έχει παραγίνει το "κακό" με τις αναιτιες καισαρικες κι ο, τι κι εκείνον τον παίρνουν κι άλλοι γιατροί και τον βρίζουν επειδή λένε χαλάει την πιάτσα.

Δεν την θέλω την επισκληριδιο για πονάω και μού αφήνει επιπτώσεις μετά στη μέση κι όχι μόνο. Κάθε φορά έχω θέματα.... 

Ευχαριστώ Χρύσα μου κι εγώ πολύ αγωνία , αν και μέσα μου κάτι μου λέει ότι θα ξαναγίνει καισαρική. Δεν πειράζει, θα θυμάμαι τον αγώνα μου και θα έχω ήσυχη τη συνείδηση μου. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθω μετά από αυτό, αυτό είναι σίγουρο.  Το εξάντλησα το θέμα χαχαχα.  

Αν θέλεις ξεκινά χωρίς, και αναλόγως αν την παλεύεις κάνεις ή δεν κάνεις. Έχε την όμως stand by, θα σου έλεγα...

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , jellyfishch είπε:

Ευχαριστώ Χρύσα μου κι εγώ πολύ αγωνία , αν και μέσα μου κάτι μου λέει ότι θα ξαναγίνει καισαρική. Δεν πειράζει, θα θυμάμαι τον αγώνα μου και θα έχω ήσυχη τη συνείδηση μου. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθω μετά από αυτό, αυτό είναι σίγουρο.  Το εξάντλησα το θέμα χαχαχα.  

Αν θέλεις ξεκινά χωρίς, και αναλόγως αν την παλεύεις κάνεις ή δεν κάνεις. Έχε την όμως stand by, θα σου έλεγα...

 

 

 

Δεν έχει σημασία αγάπη μου, είτε έτσι είτε αλλιώς είναι γέννα. Και να σού πω κάτι, μετά από αυτά που μού είπε χθες, αν ήξερα ότι θα έχω κάποιον να με βοηθάει ένα μήνα με τα πάντα, θα πήγαινα κι εγώ για καισαρική. 

Αλλά ας μην το προδικαζουμε ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, αύριο θα δούμε 

@λιλιτο έχει βολευτεί για τα καλά μάλλον 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κανονίσαμε τα τελευταία! Χαχαχα που λέει ο λόγος γιατί δεν είχα τίποτα έτοιμα από χαρτιά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν έχω καν βιβλιάριο ανοιχτό(για το επίδομα γέννας) με το όνομα μου ένα που είχα όσο δούλευα έχει τεθει σε αδρανεια γιατί έχει να λειτουργήσει χρόνια και τρέχουμε τελευταία στιγμή...Δευτέρα 7η ώρα κάνω εισαγωγή για πρόκληση έδωσα αίμα σήμερα για τον προγεννητικό να είναι έτοιμα και να έχω μόνο να κάνω το τεστ κοβιντ εκείνη την ημέρα! 

Μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι κοπέλα για να κάνει pcr στην πεθερά μου σε περίπτωση που την χρειαστώ σύνοδο να μπορεί να μπει....

Τώρα εκτός απροόπτου γιατί μεσολαβεί σκ κ ποτέ δεν ξέρεις Δευτέρα μπαίνω! Λίγο πελαγωσα με την χαρτουρα μάλλον γιατί εργάσιμη είναι μόνο σήμερα και αύριο αλλά πιστεύω θα γίνουν όλα!

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...