Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Maria92 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!

Κοίταξε αφού όλα πήγαν καλά τα άφησα πίσω μου τον γιατρό δεν τον συγχώρησα....τώρα που είναι δεύτερη φορά ξέρω....

Εσένα είναι το πρώτο σου??? Συγνώμη δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ι κολπικός υπέρηχος δεν κάνει κακο .εμένα ευτυχώς μου έκανε στη β επιπέδου. Και είδαμε ότι μειώνεται ο τράχηλος και κατέληξα δύο εβδομάδες μετά να έχει φτάσει στο 1 εκ. Το οποίο συμβαίνει κάποιες μέρες πριν γεννήσεις όχι στον 6ο. Όποτε όταν λέει ο γιατρός να κάνει δεν μπορείς να αρνείσαι. Κάτι βλέπει/δεν βλέπει  στον κοιλιακό υπέρηχο και το προτεινει. Εγώ έκανα κολπικό λόγω του τραχηλου μέχρι τον 9ο. 

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοίταξε αφού όλα πήγαν καλά τα άφησα πίσω μου τον γιατρό δεν τον συγχώρησα....τώρα που είναι δεύτερη φορά ξέρω....

Εσένα είναι το πρώτο σου??? Συγνώμη δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει!

Ναι ναι το πρώτο, για αυτό διαβάζω και ενημερώνομαι καθημερινά. Μόνο αυτό με το μήκος τραχήλου μου ξέφυγε και το έμαθα τυχαία. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τελευταίο μήνυμα τρεις σελίδες πίσω(81) τα έχω γράψει είχα πρόωρες συσπάσεις από 14η εβδομάδα δεν με πιστεύε ο γιατρός μου όταν του το έλεγα αλλά με μπουκωνε στα μαγνησια 8την ημέρα αυτά δεν κάνανε τίποτα ώσπου έγινε αυτό που έγραψα τρεις σελίδες πίσω....ευτυχώς πήγαν όλα καλά αλλά όχι χάρη του γιατρού μου αλλά χάρη στον τωρινό γιατρό μου απλά νοσηλεύτηκα δύο εβδομάδες!!! Για να μην ανχωνω τα κορίτσια αν θες ανετρεξε πιο πίσω!!!

Κορίτσι μου όταν λες πως είχες συσπάσεις, τι εννοείς; Ξέρεις θα γίνω για πρώτη φορά μανούλα οπότε δεν έχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου για τις συσπασεις


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου

Ολα καλα σήμερα.Το μικρουλι έχει διπλασιαστεί και η καρδιά μια χαρά μέχρι στιγμής.8 εβδομάδες σήμερα.συνεχίζουμε βήμα βήμα προγραμματίζουμε nipt τώρα.πρώτα ο Θεός.

ευχομαι όλα καλα για όλες μας.

αποκολλήσουλες ναι λέει είναι συχνές και θέλουν ξεκούραση.

 

  • Μου αρέσει 10

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου

Ολα καλα σήμερα.Το μικρουλι έχει διπλασιαστεί και η καρδιά μια χαρά μέχρι στιγμής.8 εβδομάδες σήμερα.συνεχίζουμε βήμα βήμα προγραμματίζουμε nipt τώρα.πρώτα ο Θεός.

ευχομαι όλα καλα για όλες μας.

αποκολλήσουλες ναι λέει είναι συχνές και θέλουν ξεκούραση.

 

Μπράβο πολύ ευχάριστα νέα!!! Πρόσω ολοταχώς για την Αυχενική τώρα! Καλά εκεί θα ξετρελαθειτε με την εικόνα του μωρού σας!! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Ναι ναι το πρώτο, για αυτό διαβάζω και ενημερώνομαι καθημερινά. Μόνο αυτό με το μήκος τραχήλου μου ξέφυγε και το έμαθα τυχαία. 

Και πολύ καλά κάνεις η ενημέρωση σώζει αρκεί να μην σε επηρεάζει αρνητικά!!!

 

Just now, boockie είπε:

Κορίτσι μου όταν λες πως είχες συσπάσεις, τι εννοείς; Ξέρεις θα γίνω για πρώτη φορά μανούλα οπότε δεν έχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου για τις συσπασεις

Την 14η εβδομάδα οι συσπάσεις ήταν ένα καρούμπαλο δίπλα στον αφαλό που έσφιγγε και ξεσφιγγε χωρίς πόνο...αργότερα έσφιγγε ολόκληρη η κοιλιά και αισθανομουν δυσφορία σαν να μου την ζουλανε έντονα και ήταν πολύ σφιχτή πονούσα κρατάει κάποια δευτερόλεπτα σε εμένα προσωπικά έφτανε μέχρι και ένα λεπτό μετά ξεσφιγγε και ηρεμουσα....στο τρίτο τρίμηνο μερικές μέσα στην ημερα είναι φυσιολογικές είναι οι προπαρασκευαστικές και ετοιμάζουν μήτρα και σώμα για τον τοκετό....νομίζω γύρω στις 10 είναι φυσιολογικό εγώ τις είχα ανά δύο λεπτά μέχρι την μέρα που γέννησα!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και πολύ καλά κάνεις η ενημέρωση σώζει αρκεί να μην σε επηρεάζει αρνητικά!!!

 

Την 14η εβδομάδα οι συσπάσεις ήταν ένα καρούμπαλο δίπλα στον αφαλό που έσφιγγε και ξεσφιγγε χωρίς πόνο...αργότερα έσφιγγε ολόκληρη η κοιλιά και αισθανομουν δυσφορία σαν να μου την ζουλανε έντονα και ήταν πολύ σφιχτή πονούσα κρατάει κάποια δευτερόλεπτα σε εμένα προσωπικά έφτανε μέχρι και ένα λεπτό μετά ξεσφιγγε και ηρεμουσα....στο τρίτο τρίμηνο μερικές μέσα στην ημερα είναι φυσιολογικές είναι οι προπαρασκευαστικές και ετοιμάζουν μήτρα και σώμα για τον τοκετό....νομίζω γύρω στις 10 είναι φυσιολογικό εγώ τις είχα ανά δύο λεπτά μέχρι την μέρα που γέννησα!!!

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία! Και εγώ είχα απορία για το πώς ξεχωρίζουμε τις συσπάσεις! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Mmmm όχι... πως θα μπορούσα να την καταλάβω; Έχει συγκεκριμένα σημάδια;

Για πείτε λοιπόν, όσες έχετε οδηγίες για παλούκωμα πως περνάει η μέρα σας; Τι κάνετε ; Παρήγγειλα ήδη 5 βιβλία! 

Από βιβλία μέχρι πλέξιμο. Εε συνήθως έχει πόνο ή αιμορραγία 

Just now, boockie είπε:

Κορίτσι μου όταν λες πως είχες συσπάσεις, τι εννοείς; Ξέρεις θα γίνω για πρώτη φορά μανούλα οπότε δεν έχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου για τις συσπασεις

Οι συσπάσεις είναι σαν πετρώματα, νιώθεις να πιέζεται κάπως η κοιλιά σου. Όταν έρθει ο καιρός θα το καταλάβεις είναι πολύ ευδιάκριτες

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και πολύ καλά κάνεις η ενημέρωση σώζει αρκεί να μην σε επηρεάζει αρνητικά!!!

 

Την 14η εβδομάδα οι συσπάσεις ήταν ένα καρούμπαλο δίπλα στον αφαλό που έσφιγγε και ξεσφιγγε χωρίς πόνο...αργότερα έσφιγγε ολόκληρη η κοιλιά και αισθανομουν δυσφορία σαν να μου την ζουλανε έντονα και ήταν πολύ σφιχτή πονούσα κρατάει κάποια δευτερόλεπτα σε εμένα προσωπικά έφτανε μέχρι και ένα λεπτό μετά ξεσφιγγε και ηρεμουσα....στο τρίτο τρίμηνο μερικές μέσα στην ημερα είναι φυσιολογικές είναι οι προπαρασκευαστικές και ετοιμάζουν μήτρα και σώμα για τον τοκετό....νομίζω γύρω στις 10 είναι φυσιολογικό εγώ τις είχα ανά δύο λεπτά μέχρι την μέρα που γέννησα!!!

Αααα μάλιστα! Δεν έχω νιώσει ποτέ κάτι παρόμοιο, το είχα στο μυαλό μου μάλιστα σαν πόνους περιόδους που σε πιάνουν κ σε αφήνουν! 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boockie είπε:

Αααα μάλιστα! Δεν έχω νιώσει ποτέ κάτι παρόμοιο, το είχα στο μυαλό μου μάλιστα σαν πόνους περιόδους που σε πιάνουν κ σε αφήνουν! 

Όχι καλέ δε θα το νιώσεις τώρα, να προχωρήσει η κύηση, ιδανικά πρέπει να τις νιώσεις στο μήνα σου 

@mominthemaking υπέροχα νέα που πανε όλα καλά!!! Για αυχενική πότε είπατε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Όχι καλέ δε θα το νιώσεις τώρα, να προχωρήσει η κύηση, ιδανικά πρέπει να τις νιώσεις στο μήνα σου 

@mominthemaking υπέροχα νέα που πανε όλα καλά!!! Για αυχενική πότε είπατε; 

Θα μιλησω αύριο με τον πιστοποιημένο που θα μου την κάνει και θα σας πω!

θα προηγηθεί το nipt αν όλα προχωρήσουν καλώς πρώτα ο Θεός 

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mominthemaking said:

Καλησπέρα κοριτσια μου

Ολα καλα σήμερα.Το μικρουλι έχει διπλασιαστεί και η καρδιά μια χαρά μέχρι στιγμής.8 εβδομάδες σήμερα.συνεχίζουμε βήμα βήμα προγραμματίζουμε nipt τώρα.πρώτα ο Θεός.

ευχομαι όλα καλα για όλες μας.

αποκολλήσουλες ναι λέει είναι συχνές και θέλουν ξεκούραση.

 

Τι είναι nipt?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FlowerMom said:

Τι είναι nipt?

Καλημερα! NIPT είναι το τεστ περιφερικού αιματος(σου παίρνουν εσένα αίμα) που μπορούν να σου κάνουν μολις κλείσεις τη 10η εβδομάδα και πριν την αυχενική το στέλνουν Αμερική νομίζω και σου λένε ποσοστά τρίσωμιων και πολλών άλλων γενετικών διαταραχών και φύλο.είναι σχετικά καινούριο και ψιλό ακριβό αλλα εμείς αποφασίσαμε να το κάνουμε.

 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Όλα καλά πηγαίνουν!! Το είδα το εμβρυακι και σήμερα!!! Πάλι μεγαλύτερο βγαίνει!!! 11ε4η με έβγαλε σήμερα.... Και η Αυχενική του διαφάνεια του φάνηκε καλή. Δεν την έχω κάνει ακόμα ότι είδε στον υπέρηχο ο γιατρός. Χάρηκα πολύ!!! Ο εμβρυακι φαίνεται πια μεγάλο!!! Γεμίζει την οθόνη!!! Μίλησα και με μια κοπέλα που έχει ξαναγεννησει μαζί του και μου είπε ότι αναλαμβάνει και v bac!!!! Δεν Το περίμενα είναι η αλήθεια. Όταν προχωρήσουμε αρκετά θα εξετάσουμε την πιθανότητα. @mominthemaking καλή επιτυχία κορίτσι μου με τις εξετάσεις καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

Καλή επιτυχία Και στα κορίτσια που έχουν αύριο υπέρηχο!!!

  • Μου αρέσει 6

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...