Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Αύριο το ραντεβού μας με τον γιατρό στις 17·00 και έχω ήδη πολύ άγχος για το αν πάνε όλα καλά :huh: πέρασαν 3 εβδομάδες από το τελευταίο ραντεβού!!

Ωωω τέλεια!!!! Το άγχος το καταλαβαίνω 1000%. Θα περιμένουμε νεα

10 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Κι εμένα αύριο το ραντεβου μου αργά το βράδυ....Για να δούμε...Ελπιζω όλα καλα...Οι αναγούλες καλα κρατούν και με καθησυχάζουν κάπως...

Αφού έχεις ακόμα αυτά τα συμπτώματα είσαι τυχερή γιατί σού θυμίζουν ότι όλα θα πάνε καλά! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Αισίως μπήκα και στην 8η εβδομάδα. Εσάς που έχετε περάσει τη δέκατη σάς ζηλεύω λίγο, μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσουμε κι εμείς 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημερούδια!! Από την 10η υποχωρούν τα συμπτώματα λέτε;

Καλημέρα!! Συνήθως υποχωρούν από τη 10η, όμως μπορούν να κρατήσουν και μέχρι τη 14η. Εξαρτάται από την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημερούδια!! Από την 10η υποχωρούν τα συμπτώματα λέτε;

Καλημερα, εγώ 10+2 σήμερα και τα απογεύματα ξερναω 2-3 φορές, ευτυχώς μέρα παρά μέρα. Κι εμένα με καθησυχάζει αυτό. Χαλάλι του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημερα, εγώ 10+2 σήμερα και τα απογεύματα ξερναω 2-3 φορές, ευτυχώς μέρα παρά μέρα.  Όμως με καθησυχάζει αυτό γιατί ξέρω ότι αναπτύσσεται. Χαλάλι του!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe said:

 

είναι αστείο που μας ανακουφίζει η αναγούλα! Και εγώ σήμερα πολυ χάλια! Αναγουλα παρα πολυ... Και αντε την αναγουλα την έχω συνηθίσει τα πονακια ομως μέσα στη μερα με ανησυχουν..... εσείς πως πατε από πονακια? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 said:

είναι αστείο που μας ανακουφίζει η αναγούλα! Και εγώ σήμερα πολυ χάλια! Αναγουλα παρα πολυ... Και αντε την αναγουλα την έχω συνηθίσει τα πονακια ομως μέσα στη μερα με ανησυχουν..... εσείς πως πατε από πονακια? 

εγω πονάκια πολύ ήπια και πιο πολύ στη μέση και μετά το μεσημέρι έντονη αναγούλα. ελπίζω όλα καλά...


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημερα, εγώ 10+2 σήμερα και τα απογεύματα ξερναω 2-3 φορές, ευτυχώς μέρα παρά μέρα. Κι εμένα με καθησυχάζει αυτό. Χαλάλι του

Όπως τα λες!! Χαλάλι!!! 

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

είναι αστείο που μας ανακουφίζει η αναγούλα! Και εγώ σήμερα πολυ χάλια! Αναγουλα παρα πολυ... Και αντε την αναγουλα την έχω συνηθίσει τα πονακια ομως μέσα στη μερα με ανησυχουν..... εσείς πως πατε από πονακια? 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν αλλάζω εβδομάδα πονάω....

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Καλημερούδια!! Από την 10η υποχωρούν τα συμπτώματα λέτε;

Στην κόρη μου μέχρι την 16η είχα εμετούς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Σε μένα έχουν γίνει πιο ήπια τα συμπτώματα. Με πιάνει καμία αναγούλα αλλά όχι όπως πριν. Μπορώ και τρώω και πιο σωστά. Και η νύστα επίσης όχι όπως πριν. Αύριο εχω ραντεβού. Προς το βράδυ ενα άνχος θα με πιάσει... Φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου! 
 

εχω επιστρέψει από το γιατρό και το update είναι ότι:

•δεν με άφησε να μπω με τον άντρα μου λόγω COVID όποτε ο γλυκούλης δεν είδε τίποτα

•άκουσα καρδούλα, όλα καλά, το είδα να έχει μεγαλώσει και μάλιστα κουνιόταν! Πολύ περίεργο. Τον έβαλα να μου το ξαναδειξει γιατί του λέω «γιατρέ, δεν αισθάνομαι έγκυος όποτε μόνο όταν έρχομαι εδώ το συνειδητοποιώ, όταν το βλέπω».

•μας είπε ότι έχω μικρή αποκόλληση και να παλουκωθώ για 2 εβδομάδες. Εκεί που εγώ νόμιζα ότι είμαι παλουκωμένη. Μου λέει «μπορείς να είσαι 18 ώρες στο κρεβάτι; Αυτό!» Φφφφ εγώ μόνο που εμένα σπιτι όλη μέρα νόμιζα ότι θεωρούνταν παλούκωμα.... Φυσικά πρέπει να ξαναπαίρνω UTRO πρωί βράδυ :unsure:

•αυχενική στο ΙΑΣΩ 2/12 αλλά πάλι μάλλον δεν θα επιτρέψουν να μπει ο άντρας μου. Πολύ άδικο γι αυτούς... 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας φιλενάδες μου! 
 

εχω επιστρέψει από το γιατρό και το update είναι ότι:

•δεν με άφησε να μπω με τον άντρα μου λόγω COVID όποτε ο γλυκούλης δεν είδε τίποτα

•άκουσα καρδούλα, όλα καλά, το είδα να έχει μεγαλώσει και μάλιστα κουνιόταν! Πολύ περίεργο. Τον έβαλα να μου το ξαναδειξει γιατί του λέω «γιατρέ, δεν αισθάνομαι έγκυος όποτε μόνο όταν έρχομαι εδώ το συνειδητοποιώ, όταν το βλέπω».

•μας είπε ότι έχω μικρή αποκόλληση και να παλουκωθώ για 2 εβδομάδες. Εκεί που εγώ νόμιζα ότι είμαι παλουκωμένη. Μου λέει «μπορείς να είσαι 18 ώρες στο κρεβάτι; Αυτό!» Φφφφ εγώ μόνο που εμένα σπιτι όλη μέρα νόμιζα ότι θεωρούνταν παλούκωμα.... Φυσικά πρέπει να ξαναπαίρνω UTRO πρωί βράδυ :unsure:

•αυχενική στο ΙΑΣΩ 2/12 αλλά πάλι μάλλον δεν θα επιτρέψουν να μπει ο άντρας μου. Πολύ άδικο γι αυτούς... 

Κοριτσάκι μου τι Ωραία νέα!! Ναι αυτό για τον covid το ήξερα κ εγώ γιατί ήδη από την προηγούμενη φορά δεν μπορούσε να μπει μέσα ο άντρας μου γι αυτό δε  ήρθε καν μαζί.. όμως ευτυχώς ο γιατρός μου έγραψε σε στικάκι τον υπέρηχο, το ίδιο θα κάνει και στην Αυχενική! Ρώτησε τον αν μπορεί να στο κάνει κ εσένα, το κάνουν πολλοί γιατροί απ ότι ξέρω ! Όσο για την αποκόλληση κ εγώ αυτό κάνω εδώ και 2 βδομαδες που εχω αναρρωτική, είμαι από καναπέ κρεβάτι κ από κρεβάτι καναπε, έχουν πιαστεί τα πόδια μου από την ξάπλα χαχαχα! Ελπίζω να έχει μικρύνει η αποκόλληση μέχρι την Αυχενική!! Προσπάθησε να ξεκουραστείς τώρα που είναι νωρίς και θα είμαστε καλύτερα στο δεύτερο τρίμηνο  ελπίζω!! 

Κορίτσια εγώ πάντως που έχω κλείσει την 10η συνεχίζω ακόμα να έχω καουρες πιο πολύ, αλλά και αναγουλες,  βέβαια έχουν μειωθεί οι αναγουλες σε σχέση με πριν αλλά πάλι έχω τουλάχιστον μέρα παρά μέρα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας φιλενάδες μου! 
 

εχω επιστρέψει από το γιατρό και το update είναι ότι:

•δεν με άφησε να μπω με τον άντρα μου λόγω COVID όποτε ο γλυκούλης δεν είδε τίποτα

•άκουσα καρδούλα, όλα καλά, το είδα να έχει μεγαλώσει και μάλιστα κουνιόταν! Πολύ περίεργο. Τον έβαλα να μου το ξαναδειξει γιατί του λέω «γιατρέ, δεν αισθάνομαι έγκυος όποτε μόνο όταν έρχομαι εδώ το συνειδητοποιώ, όταν το βλέπω».

•μας είπε ότι έχω μικρή αποκόλληση και να παλουκωθώ για 2 εβδομάδες. Εκεί που εγώ νόμιζα ότι είμαι παλουκωμένη. Μου λέει «μπορείς να είσαι 18 ώρες στο κρεβάτι; Αυτό!» Φφφφ εγώ μόνο που εμένα σπιτι όλη μέρα νόμιζα ότι θεωρούνταν παλούκωμα.... Φυσικά πρέπει να ξαναπαίρνω UTRO πρωί βράδυ :unsure:

•αυχενική στο ΙΑΣΩ 2/12 αλλά πάλι μάλλον δεν θα επιτρέψουν να μπει ο άντρας μου. Πολύ άδικο γι αυτούς... 

Νομίζω ότι το σημαντικό γι αυτούς είναι να είναι καλά τα μωράκια μας. Κρεβατώσου και μην βγάλεις κιχ. Δεν την κατάλαβες την αποκόλληση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Νομίζω ότι το σημαντικό γι αυτούς είναι να είναι καλά τα μωράκια μας. Κρεβατώσου και μην βγάλεις κιχ. Δεν την κατάλαβες την αποκόλληση;

Mmmm όχι... πως θα μπορούσα να την καταλάβω; Έχει συγκεκριμένα σημάδια;

Για πείτε λοιπόν, όσες έχετε οδηγίες για παλούκωμα πως περνάει η μέρα σας; Τι κάνετε ; Παρήγγειλα ήδη 5 βιβλία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Mmmm όχι... πως θα μπορούσα να την καταλάβω; Έχει συγκεκριμένα σημάδια;

Για πείτε λοιπόν, όσες έχετε οδηγίες για παλούκωμα πως περνάει η μέρα σας; Τι κάνετε ; Παρήγγειλα ήδη 5 βιβλία! 

Εγώ πάντως περνάω τη μέρα μου με Netflix and chill!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι το σημαντικό γι αυτούς είναι να είναι καλά τα μωράκια μας. Κρεβατώσου και μην βγάλεις κιχ. Δεν την κατάλαβες την αποκόλληση;

Η αλήθεια είναι ότι αποκόλληση μπορεί να συμβεί και χωρίς ίχνος αίματος, απλά είναι πολύ μικρή. Στις 8 εβδομάδες με ενημέρωσε η γιατρός ότι είχα και εγώ μια πολύ μικρή αποκόλληση και μου συνέστησε ultro για μια εβδομάδα και φυσικά ξεκούραση. Οπότε ναι μπορεί να μην καταλάβεις την αποκόλληση. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...