Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια το πινάκακι που μπορούμε να το βλέπουμε ανά πάσα στιγμή;

Δυστυχώς μόνο αν ανατρέξεις στη συγκεκριμένη σελίδα. Άλλη λύση είναι να το κάνεις screenshot . Μια τρίτη λύση η οποία τουλ σε μένα λειτουργεί είναι να πατήσεις στο google τον τίτλο του θέματος moms june 2021 και το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει σε πετάει κατευθείαν στη σελίδα με το πινακακι. Δείτε το αν λειτουργεί. Τώρα αν κάποια άλλη ξέρει κάποιον άλλον τρόπο για να έχουμε πρόσβαση άμεση στο πινακακι ας μας πει .


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska said:

Κοριτσάκι μου σε σκεφτόμουν σήμερα! Δεν μας είπες εσύ έκλεισες ραντεβού για Αυχενική; λογικά από βδομάδα θα μπορείς να κάνεις εσύ που είσαι ήδη 11 εβδομάδων! Μπορεί να είσαι Η πρώτη μετα την @Maria92 !!

@Evouska από την αναστάτωση μου ξέχασα να ενημερώσω!!!27/11 αυχενική και πληροφοριακά τον κόστος είναι 115€.περιμενω πως και πως....ο γιατρός προχθές μάλιστα μας είπε πως μάλλον είναι αγοράκι!!!!

  • Μου αρέσει 7

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.σημετα πολύ χάλια. Όλη μέρα τάση για εμετό. 

Κι εμείς ενώ είμασταν του καθημερινου. Τώρα δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη .άσε που νυστάζω κιόλας ,μόλις κοιμιζω τηνμικρη. Ο γιατρός δεν μας το απαγόρεψε .

  • Μου αρέσει 5

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας! Σήμερα χάθηκα... Μια η αναγουλα... Μια η δουλειά... Μια το άγχος μου...!!!! ελπίζω να μου ειστε όλες καλά... Εγώ σήμερα πάλι είχα με το στομαχακι μου θέματα και με την κοιλίτσα! Αλλά να σας πω την αλήθεια άρχισε να ποναει και ουρίτσα μου.... Λέτε να είναι από το καθισιό και την ξάπλα???? 

Όσο για το σεξ..... Όρεξη καθόλου!!! Μα καθόλου!!?! Δεν ξέρω αν είναι οι ορμόνες ή το άγχος ή η αναγουλα!!! Ο άντρας μου θέλει αλλά ο γιατρός είπε για τους 3 μήνες να μην κάνουμε τίποτα!!! 

  • Μου αρέσει 6

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.σημετα πολύ χάλια. Όλη μέρα τάση για εμετό. 

Κι εμείς ενώ είμασταν του καθημερινου. Τώρα δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη .άσε που νυστάζω κιόλας ,μόλις κοιμιζω τηνμικρη. Ο γιατρός δεν μας το απαγόρεψε .

Υπομονή @λιλιτο μου να περάσει το πρώτο τρίμηνο. Έχεις και τη μικρη οπότε η κούραση είναι μεγαλύτερη και σε καταβάλλει. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ζητάς βοήθεια αυτό το δύσκολο διάστημα. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια  το ανεβάζω ξανά να το έχουμε πρόσφατο!

Το νέο Πινακάκι!



@Maria92 ΠΗΤ 28/5


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 9/6 Αυχενική 26/11


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@φραουλιτσα 2/1 ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16-20/12


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 20/11


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , BILLE είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, καλως σας βρήκα !Αποφάσισα να γράψω έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες σε άπειρα τόπικ εδω μέσα!

Είμαι εκπαιδευτικός, ετών 40+ και στην 1η μου εξωσωματική έπαθα υπερδιέργεση. Ενώ νοσηλευόμουν αποφασίστηκε εμβρυομεταφορά. Να μην θυμάμαι τι έπαθα μετά, γιατί ταράζομαι...

1η εγκυμοσύνη λοιπόν μετά από 2η εξωσωματική. Εγώ κοντά με την FlowerMom στις ημερομηνίες, νομίζω. Αυχενική 1-11 αλλά γενικά πολύ στα χαμένα πάω, εξακολουθώ να τελώ σε κατάσταση σοκ. ΠΗΤ 11/6!

(Δεν έχω ιδέα πώς απαντώ, πώς κάνω mention αλλά θα τα βρω τα πατήματα φαντάζομαι!)

Καλησπέρα!!! Μια ανέφελη τελειόμηνη εγκυμοσυνη να χεις!!! Όλα να κυλήσουν όμορφα!!! Όπως είπαν και τα κορίτσια πριν όλες πάνω κάτω έχουμε τους φόβους μας!!! Με υπομονή και παρεα θα κυλήσει ευχάριστα ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοπελούλες και ακόμα δεν έμαθα τα κατατόπια εδώ μέσα! Είχα μέρες να συγκινηθώ κ πώς μου τα καταφέρατε έτσι; Αισθάνθηκα την ισχύ εν τη ενώσει. Πόση δύναμη και αγάπη έχουν οι γυναίκες μέσα τους; Σας ευχαριστώ πολύ για την ευγένεια κ τον τρόπο που με καλωσορίσατε!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσιααααα!!!! Εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!!! Εγώ είμαι τυχερή γιατί μετά από 10 μήνες θα ξαναζήσω αυτό το θαύμα!!!!! Έχω 1 κοριτσακι 11 μηνών στην αγκαλίτσα μου κ ένα σπορακι στην κοιλίτσα μου!!!! 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Linaki.24 said:

Γειά σας κορίτσιααααα!!!! Εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!!! Εγώ είμαι τυχερή γιατί μετά από 10 μήνες θα ξαναζήσω αυτό το θαύμα!!!!! Έχω 1 κοριτσακι 11 μηνών στην αγκαλίτσα μου κ ένα σπορακι στην κοιλίτσα μου!!!! 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Νομίζω είσαι η πρώτη mom του group μας με τόσο μικρή διαφορά του 1ου από το 2ο!! Μάλλον δεν είναι τόσο δύσκολη η πρώτη περίοδος με το baby για να πήγες αμέσως για 2ο Ε;;;; :wink:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Linaki.24 πρέπει να είμαστε μαζί γιατί και εμένα η κόρη μου 11 μηνών είναι. Ακόμα δε μπορώ να το συνειδητοποιησω κι εγώ ότι πέρυσι τέτοιο καιρό ήμουν με την κοιλιά τούρλα και τώρα...?! Σοκ... 

@BILLE εγώ μπερδεύτηκα λίγο, διότι δεν ξέρω απ εξωσωματική κλπ. Καταλαβαίνω όμως ότι είσαι σοκαρισμένη και αγχωμένη όπως οι περισσότερες. Βήμα βήμα τη φορά θα δεις ότι όλες μαζί παρέα θα φτάσουμε στο τέλος. Από την πρώτη μου φορά έμπαινα στο γκρουπ γιατί βοηθάει πάρα πολύ!! Εμείς εδώ είμαστε το παρεακι που μπορεί η καθεμια να λέει ο, τι θέλει χωρίς κριτική :)

Κορίτσια εγώ σεξ θέλω. Δε γίνεται όμως. Συμπάσχω με τη μαμά που νυσταζει κι ολας χαχαχαχαχαχα. Σήμερα ήταν η μέρα (1 φορά στις 10 μέρες που λέγαμε) και κοιμήθηκα λίγο μέχρι να κοιμηθεί ο μεγάλος γιατί αλλιώς δεν έβγαινε το πρόγραμμα και δεν ήθελα να το χάσω με τίποτα. Το κακό είναι ότι ενώ θέλω, δεν το ευχαριστιεμαι ρε γαμωτο και ξενερώνω με εμένα.... Κάθε φορά που είμαι έγκυος δεν το ευχαριστιεμαι.... Ίσως φταίει το προφυλακτικό γιατί νιώθω πολύ άβολα με αυτό 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχουμε κι εμείς ένα σκυλουνι 16 κιλών και τη βγάζω εγώ κάθε πρωί βόλτα. Είναι και ήρεμη βέβαια εμένα. Ανάλογα με το σκυλί,είναι κάποια που τραβάνε και έχουν και δύναμη και μπορεί να σε ρίξουν και κάτω. Είχαμε ένα ροντβαιλερ κάποτε και ενώ ήταν άκακος ηταν ατίθασος και είχε πάρα πολύ δύναμη, με αποτέλεσμα να με ρίξει κάτω στον 7 ο μηνα επειδή πήγα να τον ταισω. Καλά βόλτα δεν τον έβγαζα για κανενα λόγο.

 

Καλώς ήρθες billie με το καλό το μωράκι σου! Κάθε εμπόδιο για καλό!

 

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κική_ said:

Καλημέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα! Έγκυος για πρώτη φορά. Σήμερα είμαι 8w1d και έχω ΠΗΤ καλώς εχόντων των πραγμάτων 1/7.

Ο, τι καλυτερο σε όλες! 

Καλημερα!!! Είμαστε σχετικα κοντά στις βδομάδες... 

Καλώς ήρθες και εσυ @BILLE! !! Από που είστε κορίτσια??? 

Καλη εγκυμοσύνη να έχετε!!! 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κική_ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα! Έγκυος για πρώτη φορά. Σήμερα είμαι 8w1d και έχω ΠΗΤ καλώς εχόντων των πραγμάτων 1/7.

Ο, τι καλυτερο σε όλες! 

καλώς ήλθες και με το καλό!!:wub:

Για τον δικό μας οργασμό που ρώτησε ένα κορτσιι, πολύ σωστή ερώτηση γιατί γίνονται και συσπάσεις, αλλά πώς το ρωτάς αυτό στο γιατρό οεο:mrgreen:????

 

  • Χαχα 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...