Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Maria92 είπε:

Χαχαχαχα Ναι μόνο εμείς έχουμε μιλιά στις επισκέψεις. Και εγώ όταν θα πάω για τον καθιερωμένο υπέρηχο θα ξανά ρωτήσω αν μπορούμε να αρχίσουμε το άθλημα πάλι. Κορίτσια ρωτήστε επίσης για το αν πρέπει να είναι ολοκληρωμένη η επαφή γιατί έχω ακούσει ότι το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο και δεν το θέλουμε σε αυτή τη φάση. Μόνο στο 3ο τρίμηνο επιβάλλεται για εύκολο τοκετό. Διορθώστε με οι  ηδη μανούλες αν κάνω λάθος. 

Ισχύει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Τι είναι αυτό το σεξ που λέτε;

Δεν το ξερω. 

Προσωπικά θα το ξεχάσω για 9 μήνες. 

Μου το πε ο γιατρός ξεκάθαρα λόγω ιστορικού no sex.  

Επίσης ούτε στην πρώτη είχα κάνει. 

Χαχαχαχαχχα! Μια γλυκιά ανάμνηση έχει απομείνει! Ήμασταν έτσι εμείς βρε κορίτσια;;:-P 

  • Χαχα 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Εγω η αλήθεια είναι δεν έχω και πολυ όρεξη για το άθλημα, αλλά και ο γιατρός όπως και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, στο πρώτο τρίμηνο είχαν πει  NO!!! Να σας πω την αλήθεια δεν στεναχωρήθηκα και πολύ.... Χα χα!!! Μετα που κ που με πολύ προσοχή. Περπάτημα θέλω να αρχίσω και γω αλλά περιμένω να περάσει το 1ο τρίμηνο. 

Εντωμεταξύ επειδή συνεχίζω να έχω το βράδυ επίμονο ξηρό βήχα μου είπε ο γιατρός ότι δεν το θέλουμε, προτιμάμε την ηρεμία και έκλεισα για αυριο σε παθολογο..  Περιμένω την Αυχενική πως και πως, αν και δυστυχως θα παω μόνη μου,αφού κλείσαν τα σχολεία και δεν εχουμε κανένα να κρατήσει το κορίτσι μας.. Και στην αυχενική της κόρη μου ειχα πάει χωρις τον άντρα μου αλλά με τους γονεις μου..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

 Εγω η αλήθεια είναι δεν έχω και πολυ όρεξη για το άθλημα, αλλά και ο γιατρός όπως και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, στο πρώτο τρίμηνο είχαν πει  NO!!! Να σας πω την αλήθεια δεν στεναχωρήθηκα και πολύ.... Χα χα!!! Μετα που κ που με πολύ προσοχή. Περπάτημα θέλω να αρχίσω και γω αλλά περιμένω να περάσει το 1ο τρίμηνο. 

Πλάκα πλάκα ούτε κι εγώ στενοχωρήθηκα πολύ, αλλά έπαιξε ρόλο και ο φόβος. Περπάτημα θέλω κι εγώ βρε κορίτσια να ξεκινήσω σιγά σιγά, γιατί όλη μέρα μέσα στο σπίτι και χωρίς ναυτιες καταλαβαίνετε το έχω ρίξει στο φαί. Μιλάμε για πείνα. Τρέμω την επόμενη μέτρηση βάρους. 

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγάπες έχει κάποια από εσάς σκυλάκι; Έχω ένα μικρούλη 8,5 κιλά αλλά επειδή είχαμε δει αιματακι (χωρίς αποκολληση βέβαια) μου είχε πει να το πηγαίνει ο σύζυγος βόλτα! Εκείνος μπορεί να θεωρεί πως έχω κανένα τέρας 50 κιλών και να φοβάται μήπως με τραβαει!  Εάν έχει κάποια από εσάς, το βγαζει βόλτα;; Λίγο χρόνο για περπάτημα θεωρώ πως θα μου έκανε πολύ καλό!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα, καλως σας βρήκα !Αποφάσισα να γράψω έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες σε άπειρα τόπικ εδω μέσα!

Είμαι εκπαιδευτικός, ετών 40+ και στην 1η μου εξωσωματική έπαθα υπερδιέργεση. Ενώ νοσηλευόμουν αποφασίστηκε εμβρυομεταφορά. Να μην θυμάμαι τι έπαθα μετά, γιατί ταράζομαι...

1η εγκυμοσύνη λοιπόν μετά από 2η εξωσωματική. Εγώ κοντά με την FlowerMom στις ημερομηνίες, νομίζω. Αυχενική 1-11 αλλά γενικά πολύ στα χαμένα πάω, εξακολουθώ να τελώ σε κατάσταση σοκ. ΠΗΤ 11/6!

(Δεν έχω ιδέα πώς απαντώ, πώς κάνω mention αλλά θα τα βρω τα πατήματα φαντάζομαι!)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie said:

Βρε αγάπες έχει κάποια από εσάς σκυλάκι; Έχω ένα μικρούλη 8,5 κιλά αλλά επειδή είχαμε δει αιματακι (χωρίς αποκολληση βέβαια) μου είχε πει να το πηγαίνει ο σύζυγος βόλτα! Εκείνος μπορεί να θεωρεί πως έχω κανένα τέρας 50 κιλών και να φοβάται μήπως με τραβαει!  Εάν έχει κάποια από εσάς, το βγαζει βόλτα;; Λίγο χρόνο για περπάτημα θεωρώ πως θα μου έκανε πολύ καλό!

2 σκυλιά & 1 γάτα! 
μνιαμ βόλτα 5-10’ δεν νομίζω ότι είναι το τέλος του κόσμου. Εγώ τις κάνω κανονικά τις βόλτες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, καλως σας βρήκα !Αποφάσισα να γράψω έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες σε άπειρα τόπικ εδω μέσα!

Είμαι εκπαιδευτικός, ετών 40+ και στην 1η μου εξωσωματική έπαθα υπερδιέργεση. Ενώ νοσηλευόμουν αποφασίστηκε εμβρυομεταφορά. Να μην θυμάμαι τι έπαθα μετά, γιατί ταράζομαι...

1η εγκυμοσύνη λοιπόν μετά από 2η εξωσωματική. Εγώ κοντά με την FlowerMom στις ημερομηνίες, νομίζω. Αυχενική 1-11 αλλά γενικά πολύ στα χαμένα πάω, εξακολουθώ να τελώ σε κατάσταση σοκ. ΠΗΤ 11/6!

(Δεν έχω ιδέα πώς απαντώ, πώς κάνω mention αλλά θα τα βρω τα πατήματα φαντάζομαι!)

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλα και σύντομα να κρατήσεις το μπουμπουκακι σου αγκαλιά! Τις ίδιες ανησυχίες έχουμε όλες, οπότε ανοίγεσαι όσο θες και όπως θες !! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

2 σκυλιά & 1 γάτα! 
μνιαμ βόλτα 5-10’ δεν νομίζω ότι είναι το τέλος του κόσμου. Εγώ τις κάνω κανονικά τις βόλτες 

Χμμμ κατάλαβα! Και εγώ έτσι πιστεύω, δεν έγινε και κάτι για 10λ την κάθε βόλτα!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, καλως σας βρήκα !Αποφάσισα να γράψω έχοντας διαβάσει άπειρες σελίδες σε άπειρα τόπικ εδω μέσα!

Είμαι εκπαιδευτικός, ετών 40+ και στην 1η μου εξωσωματική έπαθα υπερδιέργεση. Ενώ νοσηλευόμουν αποφασίστηκε εμβρυομεταφορά. Να μην θυμάμαι τι έπαθα μετά, γιατί ταράζομαι...

1η εγκυμοσύνη λοιπόν μετά από 2η εξωσωματική. Εγώ κοντά με την FlowerMom στις ημερομηνίες, νομίζω. Αυχενική 1-11 αλλά γενικά πολύ στα χαμένα πάω, εξακολουθώ να τελώ σε κατάσταση σοκ. ΠΗΤ 11/6!

(Δεν έχω ιδέα πώς απαντώ, πώς κάνω mention αλλά θα τα βρω τα πατήματα φαντάζομαι!)

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα καλά θα πάνε μην θυμάσαι τα παλιά, σε αυτό το γκρουπακι δυστυχώς οι περισσότερες έχουμε κάποια κακή εμπειρία! Σε πρόσθεσα κ στο πινακακι ,δεν έχω ανεβάσει ακόμα το καινούριο, μόλις κλείσουν Αυχενική κ οι υπόλοιπες κοπέλες θα το βάλω!!❤

Όσο για το φόρουμ απαντάς σε σχόλιο πατώντας παράθεση και κάνεις mention με @όνομα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα καλά θα πάνε μην θυμάσαι τα παλιά, σε αυτό το γκρουπακι δυστυχώς οι περισσότερες έχουμε κάποια κακή εμπειρία! Σε πρόσθεσα κ στο πινακακι ,δεν έχω ανεβάσει ακόμα το καινούριο, μόλις κλείσουν Αυχενική κ οι υπόλοιπες κοπέλες θα το βάλω!!❤

Όσο για το φόρουμ απαντάς σε σχόλιο πατώντας παράθεση και κάνεις mention με @όνομα! 

Παρατήρησα το πίνακα σήμερα και συνειδητοποίησα ότι την επόμενη εβδομάδα γίνεται της αυχενικής!! Άντε κορίτσια μου να δούμε καλά αποτελέσματα από όλες!! Στέλνω θετική ενέργεια!!! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, boockie said:

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια πως τα πάτε με

το σεξ; Χαχαχα .

Εγώ από τότε που είχα την καθυστέρηση είχα ήδη αποστραφεί από αυτό, χωρίς να έχω ιδιαίτερη όρεξη, η οποία μπορώ να πω πως παρατείνεται μέχρι και τώρα... Κάνουμε σχεδόν μια φορά την εβδομάδα κ αυτή με Το ζόρι γιατί μετά τις 10 είμαι σαν φυτό, εννοείται βέβαια με Μεγάλη προσοχή και όχι extreme πράγματα :oops: ήθελα να το συζητήσω κάποια στιγμή κ με εσάς γιατί παρόλο που ντρέπομαι να το πω, εγώ ήμουν πολύ δραστήρια χααχαχαχχα 

Χαχαχαχαχαχ κορίτσι κι εγώ έχω θέμα με το θέμα!!!!εγώ είχα και έχω πολύ όρεξη...όμως ο γιατρός αφ' ότου είδε ότι ο πλακούντας είναι πολύ χαμηλός που το έκοψε μαχαίρι.. οπότε τζάμπα όρεξη.... βέβαια κι εγώ αποτραβήχτηκα γιατί έπεσα πολύ ψυχολογικά με αυτά που άκουσα..οπότε ο άντρας μου θα βολεύεται μόνος μάλλον από δω και πέρα!!

  • Χαχα 4

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Χαχαχαχαχαχ κορίτσι κι εγώ έχω θέμα με το θέμα!!!!εγώ είχα και έχω πολύ όρεξη...όμως ο γιατρός αφ' ότου είδε ότι ο πλακούντας είναι πολύ χαμηλός που το έκοψε μαχαίρι.. οπότε τζάμπα όρεξη.... βέβαια κι εγώ αποτραβήχτηκα γιατί έπεσα πολύ ψυχολογικά με αυτά που άκουσα..οπότε ο άντρας μου θα βολεύεται μόνος μάλλον από δω και πέρα!!

Κοριτσάκι μου σε σκεφτόμουν σήμερα! Δεν μας είπες εσύ έκλεισες ραντεβού για Αυχενική; λογικά από βδομάδα θα μπορείς να κάνεις εσύ που είσαι ήδη 11 εβδομάδων! Μπορεί να είσαι Η πρώτη μετα την @Maria92 !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...