Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Αυχενικη διαφάνεια στα 5 χιλιοστά


Recommended Posts

Καλημέρα χθες πήγαμε για αυχενική διαφάνεια σε πιστοποιημενο γιατρό που σύμφωνα με τους υπέρηχους του δικού μου γυναικολόγου χθες θα ήμουν 11ε 6η, ο υπέρηχος του πιστοποιημενο γιατρού με έβγαλε λίγες μέρες μικρότερη αλλά το πρόβλημα είναι ότι το υγρό της αυχενικής διαφάνειας βγήκε κοντά στα 5 χιλιοστά το οποίο αμέσως ανησυχισε το γιατρό και μας πρότεινε κατευθείαν λήψη τροφοβλαστης για να αποκλείσουμε σύνδρομο νταουν τρισωμιες 21 και 13 και άλλα 512 σύνδρομα. Τη λήψη τροφοβλαστης θα την κάνω την Πέμπτη ελπίζω μέχρι Δευτέρα να έχουν βγει τα πρώτα  αποτελέσματα. Θέλω όμως να ρωτησω εμπειρίες, σε όσες ετυχε να είναι το υγρό στα 5 χιλιοστά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε κανονικά η τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης δεν ήταν καθαρά και τερματίστηκε η εγκυμοσύνη? 

Εννοείται το έχω ψάξει στο ίντερνετ το οποίο μιλάει στατιστικά στη δική μου περίπτωση είμαι 50 50 

Όμως θέλω να ακούσω από άτομα που πέρασαν το ίδιο με εμένα την έκβαση της εγκυμοσύνης 

Είμαι 42 χρόνων και η εγκυμοσύνη είναι μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές 


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/10/2020 at 12:29 ΜΜ, didi&k είπε:

Καλημέρα χθες πήγαμε για αυχενική διαφάνεια σε πιστοποιημενο γιατρό που σύμφωνα με τους υπέρηχους του δικού μου γυναικολόγου χθες θα ήμουν 11ε 6η, ο υπέρηχος του πιστοποιημενο γιατρού με έβγαλε λίγες μέρες μικρότερη αλλά το πρόβλημα είναι ότι το υγρό της αυχενικής διαφάνειας βγήκε κοντά στα 5 χιλιοστά το οποίο αμέσως ανησυχισε το γιατρό και μας πρότεινε κατευθείαν λήψη τροφοβλαστης για να αποκλείσουμε σύνδρομο νταουν τρισωμιες 21 και 13 και άλλα 512 σύνδρομα. Τη λήψη τροφοβλαστης θα την κάνω την Πέμπτη ελπίζω μέχρι Δευτέρα να έχουν βγει τα πρώτα  αποτελέσματα. Θέλω όμως να ρωτησω εμπειρίες, σε όσες ετυχε να είναι το υγρό στα 5 χιλιοστά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε κανονικά η τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης δεν ήταν καθαρά και τερματίστηκε η εγκυμοσύνη? 

Εννοείται το έχω ψάξει στο ίντερνετ το οποίο μιλάει στατιστικά στη δική μου περίπτωση είμαι 50 50 

Όμως θέλω να ακούσω από άτομα που πέρασαν το ίδιο με εμένα την έκβαση της εγκυμοσύνης 

Είμαι 42 χρόνων και η εγκυμοσύνη είναι μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές 

Βάλε το θέμα και στο parents εκεί έχει αρκετές που πέρασαν αντίστοιχα . Ίσως βρεις κάποια κοπέλα . Γνωστή μου (όχι πολύ κοντινή ) της συνεβει κάτι αντίστοιχο πριν λίγους μήνες. Η τροφοβλαστη ήταν οκ . Χρειάστηκε να κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο έμβρυο . Ήταν επίσης καλά . Η αυχενική ήταν γύρω στο 4 . Γέννησε ένα υγιές αγοράκι . 

Γενικα επειδή είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με αντίστοιχο θέμα είχα διαβάσει τότε πολλές ιστορίες . 

Πραγνατικα ελπίζω να είναι όλα καλά ! Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου . 

  • Ευχαριστώ 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Βάλε το θέμα και στο parents εκεί έχει αρκετές που πέρασαν αντίστοιχα . Ίσως βρεις κάποια κοπέλα . Γνωστή μου (όχι πολύ κοντινή ) της συνεβει κάτι αντίστοιχο πριν λίγους μήνες. Η τροφοβλαστη ήταν οκ . Χρειάστηκε να κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο έμβρυο . Ήταν επίσης καλά . Η αυχενική ήταν γύρω στο 4 . Γέννησε ένα υγιές αγοράκι . 

Γενικα επειδή είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με αντίστοιχο θέμα είχα διαβάσει τότε πολλές ιστορίες . 

Πραγνατικα ελπίζω να είναι όλα καλά ! Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου . 

 

14 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Βάλε το θέμα και στο parents εκεί έχει αρκετές που πέρασαν αντίστοιχα . Ίσως βρεις κάποια κοπέλα . Γνωστή μου (όχι πολύ κοντινή ) της συνεβει κάτι αντίστοιχο πριν λίγους μήνες. Η τροφοβλαστη ήταν οκ . Χρειάστηκε να κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο έμβρυο . Ήταν επίσης καλά . Η αυχενική ήταν γύρω στο 4 . Γέννησε ένα υγιές αγοράκι . 

Γενικα επειδή είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με αντίστοιχο θέμα είχα διαβάσει τότε πολλές ιστορίες . 

Πραγνατικα ελπίζω να είναι όλα καλά ! Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου . 

 

On 27/10/2020 at 12:29 ΜΜ, didi&k είπε:

Καλημέρα χθες πήγαμε για αυχενική διαφάνεια σε πιστοποιημενο γιατρό που σύμφωνα με τους υπέρηχους του δικού μου γυναικολόγου χθες θα ήμουν 11ε 6η, ο υπέρηχος του πιστοποιημενο γιατρού με έβγαλε λίγες μέρες μικρότερη αλλά το πρόβλημα είναι ότι το υγρό της αυχενικής διαφάνειας βγήκε κοντά στα 5 χιλιοστά το οποίο αμέσως ανησυχισε το γιατρό και μας πρότεινε κατευθείαν λήψη τροφοβλαστης για να αποκλείσουμε σύνδρομο νταουν τρισωμιες 21 και 13 και άλλα 512 σύνδρομα. Τη λήψη τροφοβλαστης θα την κάνω την Πέμπτη ελπίζω μέχρι Δευτέρα να έχουν βγει τα πρώτα  αποτελέσματα. Θέλω όμως να ρωτησω εμπειρίες, σε όσες ετυχε να είναι το υγρό στα 5 χιλιοστά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε κανονικά η τα αποτελέσματα της τροφοβλαστης δεν ήταν καθαρά και τερματίστηκε η εγκυμοσύνη? 

Εννοείται το έχω ψάξει στο ίντερνετ το οποίο μιλάει στατιστικά στη δική μου περίπτωση είμαι 50 50 

Όμως θέλω να ακούσω από άτομα που πέρασαν το ίδιο με εμένα την έκβαση της εγκυμοσύνης 

Είμαι 42 χρόνων και η εγκυμοσύνη είναι μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές 

Κοριτσι μου πηγες για τον επεμβατικο; σου εύχομαι τα καλυτερα, μη χανεις το κουραγιο σου... 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Βάλε το θέμα και στο parents εκεί έχει αρκετές που πέρασαν αντίστοιχα . Ίσως βρεις κάποια κοπέλα . Γνωστή μου (όχι πολύ κοντινή ) της συνεβει κάτι αντίστοιχο πριν λίγους μήνες. Η τροφοβλαστη ήταν οκ . Χρειάστηκε να κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο έμβρυο . Ήταν επίσης καλά . Η αυχενική ήταν γύρω στο 4 . Γέννησε ένα υγιές αγοράκι . 

Γενικα επειδή είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με αντίστοιχο θέμα είχα διαβάσει τότε πολλές ιστορίες . 

Πραγνατικα ελπίζω να είναι όλα καλά ! Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου . 

Σε ευχαριστώ πολύ, νομίζω δεν θα ανοίξω νέο θέμα στο παρεντς έχω ξετιναξει το ίντερνετ και αρχίζω να έχω ελπίδες ότι είναι κάτι παθολογική που θα φύγει βέβαια με σιγουριά θα ξέρω Δευτέρα με Τρίτη αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη μέχρι τότε 

5 ώρες πρίν, Mareva είπε:

 

 

Κοριτσι μου πηγες για τον επεμβατικο; σου εύχομαι τα καλυτερα, μη χανεις το κουραγιο σου... 

Ναι πήγα σήμερα! Πονάει... Κρατιόμουν αλλά μόλις μπήκε πιο βαθιά τιναχτικα από τον πόνο... 

Είμαι καλά και ψυχολογικά και σωματικά προς το παρόν

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, το εκτιμώ, θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα 

Αν τα αποτελέσματα δεν είναι χαρμόσυνα μόλις μαζέψω τα κομμάτια μου και νιώσω έτοιμη θα ενημερώσω και πάλι 


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, didi&k είπε:

Δυστυχώς τα νέα δεν είναι ευχάριστα... Το μωρό έχει τρισωμια 18 

Οπότε πάμε για αποξεση... :sad:

Λυπάμαι παρά πολύ κοπέλα μου !! Πραγνατικα δεν ξέρω τι να σου πω , ξέρω ποσό δύσκολο είναι το έχω ζήσει ! Σε νιώθω απόλυτα . Πραγματικά λυπάμαι !!! Κουράγιο 

  • Ευχαριστώ 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k είπε:

Δυστυχώς τα νέα δεν είναι ευχάριστα... Το μωρό έχει τρισωμια 18 

Οπότε πάμε για αποξεση... :sad:

Όχι ρε κοπέλα μου.... Λυπάμαι... Λυπάμαι τόσο πολύ..... Δεν υπάρχουν λόγια που να παρηγορούν το πόνο σου..

Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω..

  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα μια αγκαλιά... Ειλικρινά δεν υπάρχουν λογια για να απαλύνουν τον πονο κ τη θλιψη σου... Να στε δυνατοι, κ εύχομαι συντομα να ερθουν ομορφα γεγονοτα στη ζωη σας.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Λυπάμαι παρά πολύ κοπέλα μου !! Πραγνατικα δεν ξέρω τι να σου πω , ξέρω ποσό δύσκολο είναι το έχω ζήσει ! Σε νιώθω απόλυτα . Πραγματικά λυπάμαι !!! Κουράγιο 

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη αλλά επειδή είπες το έχεις ζήσει... 

Εχεις κάνει αποξεση? 

Ο γιατρός δεν μπορούσε να μου πει λεπτομέρειες γιατί είχε περιστατικό αλλά από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα του ότι θα γίνει η αφαίρεση ετσι όπως είναι στο μωρό. Τον ρώτησα δεν θα το κοιμήσουμε πρώτα να μην πονάει αλλά είπε ότι δεν μπορεί να μιλήσει θα με πάρει αύριο... 


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, didi&k είπε:

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη αλλά επειδή είπες το έχεις ζήσει... 

Εχεις κάνει αποξεση? 

Ο γιατρός δεν μπορούσε να μου πει λεπτομέρειες γιατί είχε περιστατικό αλλά από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα του ότι θα γίνει η αφαίρεση ετσι όπως είναι στο μωρό. Τον ρώτησα δεν θα το κοιμήσουμε πρώτα να μην πονάει αλλά είπε ότι δεν μπορεί να μιλήσει θα με πάρει αύριο... 

Συγγνώμη τώρα το είδα μετα από ώρες , θα έχεις μικησει ήδη μαζί του . Ναι εσυ που είσαι σε αυτές τις βδοναδες είναι απόξεση . Εγώ ήμουνα σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη έχει άλλη διαδικασία . Λυπάμαι πραγνατικα κοπέλα μου και πάλι για όλο αυτό ! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, didi&k said:

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη αλλά επειδή είπες το έχεις ζήσει... 

Εχεις κάνει αποξεση? 

Ο γιατρός δεν μπορούσε να μου πει λεπτομέρειες γιατί είχε περιστατικό αλλά από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα του ότι θα γίνει η αφαίρεση ετσι όπως είναι στο μωρό. Τον ρώτησα δεν θα το κοιμήσουμε πρώτα να μην πονάει αλλά είπε ότι δεν μπορεί να μιλήσει θα με πάρει αύριο... 

Κορίτσι μου μη το σκέφτεσαι αυτό και ταλαιπωρείσαι κι άλλο... έχω κάνει απόξεση στην 8η εβδομάδα σε έμβρυο που είχε παλινδρομήσει αλλά και διακοπή στην 21η εβδομάδα σε μωρό με σοβαρά προβλήματα... αν σε παρηγορεί έστω και λίγο αυτό, δε θα αισθανθεί κάτι... θα τελειώσουν όλα πολύ γρήγορα για εκείνο και το προστατεύεις από μια κατάσταση πολύ άσχημη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , olpapa είπε:

Κορίτσι μου μη το σκέφτεσαι αυτό και ταλαιπωρείσαι κι άλλο... έχω κάνει απόξεση στην 8η εβδομάδα σε έμβρυο που είχε παλινδρομήσει αλλά και διακοπή στην 21η εβδομάδα σε μωρό με σοβαρά προβλήματα... αν σε παρηγορεί έστω και λίγο αυτό, δε θα αισθανθεί κάτι... θα τελειώσουν όλα πολύ γρήγορα για εκείνο και το προστατεύεις από μια κατάσταση πολύ άσχημη...

Αυτό ήθελα να γράψω Μοκις τώρα που είχα χρόνο . Πραγνατικα το προστατευτείς τελικά από μια πολύ άσχημη κατάσταση ! Αυτό είναι η αλήθεια πραγματικά . Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα . 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...