Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Ήθελα να ρωτήσω το ίδιο αλλά για το πατ πατ.γιατι εδώ δεν έχει ρούχα εγκυμοσύνης και κάτι θα χρειαστώ σίγουρα. Κ εγώ έχω κάτι πονακια που ούτε ακριβώς πονακια θαβτα έλεγα χαμηλά.καινσαν να πονάει η λεκάνη.

@*ζουζουνα*!!! Παλινδρόμηση έχω κ εγώ και άμα φάω λίγο παραπάνω με πιάνει λίγο ταχυκαρδία και σαν να μην αναπνέω.αλλα προσπαθώ να μην σκάω στο φαγητό.

Από κιλά πως πάμε? γιατί νομίζω θα ξεφύγω εγώ.χαχαχαχα

είμαι συν 10 πλέον κλεινω την 25η βδ αύριο και σε 2 βδ κλείνω τον 6ο μηνα κ μπαίνω στον 7ο...απο το 4ο μήνα κ μετά προσέχω αλλα δεν ξερω τι γίνεται, πήρα 5 κιλα μέσα σε 1 μηνα απο τον 4ο στο 5ο,το ιδιο ιχε γίνει κ στις άλλες κυησεις μου κ μετα λίγο φρεναρα....ειναι κ ο θυροειδης,τωρα ειμαι οκ κ με αυτόν.σιγουρα αλλα 5 με 6 θα παρω.προσεχω όσο μπορώ.και επειδή θα στερηθω πολλα μερα λογο αποχής γλκ γιατι αφου είχαν τα 3 παιδιά θα γλιτώσει το 4ο? δεν νομίζω οποτε τρώω ότι θέλω με μέτρο όμως.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γενικά πόσα κιλά έχετε πάρει? Εγώ σήμερα μπήκα στη 25η εβδομάδα και έχω πάρει γύρω στα επτά κιλά.. Και η κοιλιά μου είναι όλη μπροστά και ήδη δυσκολεύομαι σε διάφορες κινήσεις.. Αλλά η γυναικολόγος μου θεωρεί ότι είμαι καλά.. Και η κατάκλιση δεν βοηθάει καθόλου να μην νιώθω σαν πασχαλινό αυγό..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαίνω 28η βδομάδα κ έχω πάρει ήδη 8 κιλά.τα οποία μου φαίνονται παρά πολλα.καμια φορά αισθάνομαι ότι η κοιλια μου θα σκάσει.

Επίσης ιδρώνω παρά πολύ τώρα τελευταία.δεν ξέρω αν είναι ορμονικό η να ανησυχήσω

 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Διανύω την 28η εβδομάδα έχω πάρει 7 κιλά.  Νοιώθω σαν μπαλόνι. Ζεσταίνομαι και το βράδυ ιδρώνω. Δε μπορώ να κοιμηθώ (σήμερα έχω κλείσει 24 ώρες ξύπνια.) οι αϋπνίες καλά κρατούν εδώ και δύο μήνες.μαλλον  Κάνω προετοιμασία για μετά τη γέννα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Καλήμερα. Διανύω την 28η εβδομάδα έχω πάρει 7 κιλά.  Νοιώθω σαν μπαλόνι. Ζεσταίνομαι και το βράδυ ιδρώνω. Δε μπορώ να κοιμηθώ (σήμερα έχω κλείσει 24 ώρες ξύπνια.) οι αϋπνίες καλά κρατούν εδώ και δύο μήνες.μαλλον  Κάνω προετοιμασία για μετά τη γέννα. 

Ααα.. Και νόμιζα ότι είμαι η μόνη με αϋπνία! Δεν είναι παρά πολύ κουραστικό? Νιώθεις και μια απίστευτη κούραση στα πόδια? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irenesirene79 είπε:

Ααα.. Και νόμιζα ότι είμαι η μόνη με αϋπνία! Δεν είναι παρά πολύ κουραστικό? Νιώθεις και μια απίστευτη κούραση στα πόδια? 

Νοιώθω ένα απίστευτο πονοκέφαλο και νεύρα με το σύζυγό που ροχαλίζει και ζηλεύω που μπορεί να κοιμαται. Τα πόδια τα έχω πάνω σε μαξιλάρι είναι δροσερό και με βοηθάει

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Εγώ σήμερα μπήκα στην 27 εβδομάδα & έχω ήδη πάρει 10 κιλά.... Εντάξει με τα κιλά που γράφετε εσείς ότι έχετε παρει, 7-8κιλα δηλαδη, νιώθω ήδη φώκια!!!!!! 

ενταξει πλάκα μου κάνετε έτσι? εγώ σήμερα εκλεισα 25η και συν 10 είμαι, υπόψιν μετράω κ τι 1 κιλό που ειχα χάσει στις αρχές ...κ προσέχω μετα τον 4ο μήνα τώρα τι να πω...σε όλες ετσι γινόταν, ότι ήταν να πάρω τα έπαιρνα κ τα έχανα μετα ευτυχως.τωρα η ενδοκρινολογος μου έλεγε ότι δεν έχω πάρει κιλά, λέω νταξει με δουλεύεται  χαχαχαχα απλα οντως δεν μου φαίνονται τα 10 κιλά,αν πάρω αλλά 6 μάξιμουμ καλα θα είναι.σημερα εχω υπέρηχο να δω πόσο έχει πάει κ ο μικρος.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Doppler έχει προγραμματίσει κάποια?

Εγώ έχω πρώτη Ιούνη, αλλά μάλλον είναι αργά σε σχέση με άλλες κοπέλες, που θα γεννήσουν νωρίτερα από μένα. 

Τραχηλικο έλεγχο έχουν βάλει και σε άλλη να ξανακάνει? 

Εμένα δεν μου έχει δώσει καμπύλη ζαχάρου.. Δεν είναι υποχρεωτική?! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicole.natasa είπε:

Doppler έχει προγραμματίσει κάποια?

Εμένα μου είπε ότι μεθαύριο που έχω ραντεβού θα κάνουμε και καρδιοτοκογραφημα. Νωρίς είναι από όσο ξέρω, αρχές 7ου μήνα που είμαι αλλά κάτι θα θέλει να δει.. 

Τον τράχηλο μου τον μετράει σχεδόν κάθε φορά υπερηχογραφικά, δεν μου έχει αναφέρει να τον ανησυχεί κάτι. Την τελευταία φορά ήταν στα 4cm

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια νομίζω 10 κιλά μέχρι το σημείο που είμαστε δεν είναι υπερβολικά. Με την προϋποθεση να πάρεις αλλά 5-6 μέχρι τέλους. Νορμαλ μου φαίνεται!

Καποια κοπέλα είπε πως νιώθει κούραση στα πόδια. Κ εγωωω! Αλλά αυτο με το μαξιλάρι για να είναι λίγο πιο ψηλά όντως πιάνει! Επίσης εδώ κ μια βδομάδα που ξαναπαίρνω utrogestan έχω τρομερή υπνηλία κ νιώθω ερείπιο. Κουράγιο μας για οτιδήποτε διαφορετικό νιώθει η καθεμία!
 

Doppler εγώ δεν έχω συζητησει κάτι ακόμα. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού. Επίσης την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ την καμπύλη. Θα είμαι 28η εβδομάδα. Τελευταία έμεινα! 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Βρε κορίτσια νομίζω 10 κιλά μέχρι το σημείο που είμαστε δεν είναι υπερβολικά. Με την προϋποθεση να πάρεις αλλά 5-6 μέχρι τέλους. Νορμαλ μου φαίνεται!

Καποια κοπέλα είπε πως νιώθει κούραση στα πόδια. Κ εγωωω! Αλλά αυτο με το μαξιλάρι για να είναι λίγο πιο ψηλά όντως πιάνει! Επίσης εδώ κ μια βδομάδα που ξαναπαίρνω utrogestan έχω τρομερή υπνηλία κ νιώθω ερείπιο. Κουράγιο μας για οτιδήποτε διαφορετικό νιώθει η καθεμία!
 

Doppler εγώ δεν έχω συζητησει κάτι ακόμα. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού. Επίσης την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ την καμπύλη. Θα είμαι 28η εβδομάδα. Τελευταία έμεινα! 

Λες λόγω του utrogestan να κοιμάμαι πάλι τόσες ώρες??? 

Η καμπύλη ζαχάρου είναι υποχρεωτική?! Εμένα δεν μου την έχει αναφέρει καν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irenesirene79 είπε:

Λες λόγω του utrogestan να κοιμάμαι πάλι τόσες ώρες??? 

Η καμπύλη ζαχάρου είναι υποχρεωτική?! Εμένα δεν μου την έχει αναφέρει καν! 

Πλέον πολλοι γιατροι την έχουν στις απαραίτητες εξετάσεις.αν κ έχω ακούσει λίγες κοπέλες που δεν τους έχουν βάλει οι γιατροί τους επειδή δεν εχουν ενδείξεις.εοναι κ θέμα γιατρού δε ξερω. απλα επειδή ο διαβήτης κύησης είναι κτ άσχετο με τη φυσική κατασταση κ το καλό ζάχαρο νηστείας (δηλαδή μπορεί να χεις προδιάθεση ακόμα κ αν όλα δείχνουν καλώς) γι'αυτό κ την προτείνουν σχεδόν την "επιβάλλουν "στα καθιερωμένα. Εμένα δε μου το Χε αναφέρει από την αρχή, όταν ξανά έκανα τις επαναληπτικές εξετάσεις μου πε θ μου βάλει κ αυτήν.τη κάνεις μέχρι την 28η βδομαδα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irenesirene79 είπε:

Λες λόγω του utrogestan να κοιμάμαι πάλι τόσες ώρες??? 

Η καμπύλη ζαχάρου είναι υποχρεωτική?! Εμένα δεν μου την έχει αναφέρει καν! 

Πολυ πιθανό να φταίνε τα utrogestan! Εμένα σίγουρα μου φέρνουν υπνηλία. 
 

Ποτε έχεις ξανά ραντεβού με το γιατρό; Ίσως στο πει τότε γιατί έχεις ακόμα χρόνο να την κάνεις. Αλλιώς μήπως τον ρωτήσεις εσυ.

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...