Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο, μιας και είναι το πρώτο μου μωρό και δεν έχω εικόνα της πραγματικότητας..! 

Θέλω να πάρω καρότσι, που να είναι ελαφρύ και ανθεκτικό, για να μπορώ να το χρησιμοποιώ στη συγκοινωνία, μιας και δεν έχουμε αυτοκίνητο. Υπάρχει κάποια πρόταση?! 

On 9/4/2021 at 12:41 ΠΜ, emman_makro είπε:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καρότσι ψάχνω κ εγώ τώρα να σου πω την αλήθεια. 

Αλλά εμένα ο προβληματισμός μου είναι άλλος σε σχέση με καλαθουνα λίκνο και κούνια.τι είναι καλύτερο γενικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Καρότσι ψάχνω κ εγώ τώρα να σου πω την αλήθεια. 

Αλλά εμένα ο προβληματισμός μου είναι άλλος σε σχέση με καλαθουνα λίκνο και κούνια.τι είναι καλύτερο γενικά. 

Έχω την ίδια απορία και για αυτά, αλλά θα μου δώσουν λίκνο, οπότε θα ξεκινήσω με αυτό. 

Επίσης κάνετε κάπου μαθήματα ανώδυνου τοκετού?! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Καρότσι ψάχνω κ εγώ τώρα να σου πω την αλήθεια. 

Αλλά εμένα ο προβληματισμός μου είναι άλλος σε σχέση με καλαθουνα λίκνο και κούνια.τι είναι καλύτερο γενικά. 

Κ γω ακόμα ψαχνομαι με το καρότσι τι θα κάνω.αφηστε που μου τι σπάει που δεν είναι τίποτα ανοιχτό. Όσον αφορά καλαθουνα λίκνο η κούνια. Αν έχεις σκοπό να το χεις μαζί το μωρό στη κρεβατοκάμαρα  κ υπάρχει χώρος το ιδανικό είναι κούνια κατευθείαν κ μετά μεταφορά στο δωμάτιο του .αν δεν υπάρχει χώρος στη κρεβατοκάμαρα  τότε έξτρα  λίκνο αναγκαστικά.καλαθουνα είναι για πολύ μωρά μέχρι τρία μηνών.εκτος αν έχεις σκοπό να χετε μαζί το μωρό μέχρι το πρώτο τρίμηνο μόνο.αν είναι για παραπάνω καλύτερα το λίκνο.

@Irenesirene79  μαθηματα ανώδυνου τοκετού  τώρα με το κορωνοιο δεν έχω βρει διαζωσης.αλλα παρακολουθω σεμινάρια π λένε κ για το τοκετό το θηλασμό κλπ.βεβαια το τελευταιο το έχασα γιατί είχα ραντεβού με το γιατρό κ δε ξέρω τι υποθηκε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το καρότσι εγώ έχω πάρει το inglesina 3 σε 1. Είναι παναλαφρος ο σκελετός και ανοιγοκλείνει εύκολα με το ένα χέρι. Έχει πολύ μεγαλο Πορτ μπεμπέ που θα το χρησιμοποιήσω ως καλαθουνα τους πρώτους μήνες .. εγώ στο ύπνοδωματιο μου έχω την κούνια έτοιμη στημένη από την πρώτη που δεν κοιμήθηκε ποτέ... Κάνουμε συγκοιμηση.  Κ γω θεωρώ πως αν χωράει στην κρεβατοκάμαρα κούνια,  το λίκνο είναι περιττό. Ανάλογα τι βολεύει από θέμα χώρου . Από ρούχα έχετε ξεκινήσει να παίρνετε κ γενικά τα πράγματα του μωρού; Εγώ έχω κατεβάσει τα ρούχα της πρώτης μου να δω τι έχω και τι χρειάζομαι ακόμη. Αλλά δεν έχω προλάβει να τα δω.. σίγουρα θέλω κάποια φορμακια πιο λεπτα γιατι η πρώτη γεννήθηκε Μάρτιο κ τα πρώτα φορμακια είναι βελουτε. 

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααα κοριτσια σας παρακολουθω αλλα δεν εχω προλαβει να σας γραψω 

Πως ειστε γενικα ;; εγω τρεχω με μετακομιση με πολιτικο και εχω πολυ τρέξιμο το οποιο προσπαθω οσοο γινεται να γινονται ολα λιγο λιγο ! 

Ο μικρούλης κλωτσαει σαν τρελος ..εσεις πως πατε απο κλωτσιες ;; 

Εκανα και καμπυλη ζαγχαρου ολα μια χαρα 

Αλλα αυτο το δραμα της εξετασης ασχολιαστο ηθελα να λιποθύμησω !

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το καρότσι εγώ έχω πάρει το inglesina 3 σε 1. Είναι παναλαφρος ο σκελετός και ανοιγοκλείνει εύκολα με το ένα χέρι. Έχει πολύ μεγαλο Πορτ μπεμπέ που θα το χρησιμοποιήσω ως καλαθουνα τους πρώτους μήνες .. εγώ στο ύπνοδωματιο μου έχω την κούνια έτοιμη στημένη από την πρώτη που δεν κοιμήθηκε ποτέ... Κάνουμε συγκοιμηση.  Κ γω θεωρώ πως αν χωράει στην κρεβατοκάμαρα κούνια,  το λίκνο είναι περιττό. Ανάλογα τι βολεύει από θέμα χώρου . Από ρούχα έχετε ξεκινήσει να παίρνετε κ γενικά τα πράγματα του μωρού; Εγώ έχω κατεβάσει τα ρούχα της πρώτης μου να δω τι έχω και τι χρειάζομαι ακόμη. Αλλά δεν έχω προλάβει να τα δω.. σίγουρα θέλω κάποια φορμακια πιο λεπτα γιατι η πρώτη γεννήθηκε Μάρτιο κ τα πρώτα φορμακια είναι βελουτε. 

Εσένα θυμήθηκα όταν ρώτησαν τα κορίτσια για καρότσι που μας το είχες ξαναπει, αλλά δεν το έβρισκα! Μου το πρότειναν κ άλλοι αυτό για 3 σε 1.

Εγώ κορίτσια επειδή θέλω λίκνο αλλά σκεφτόμουν κ ότι είναι μόνο για 6 μήνες, βρήκα ένα ξύλινο λίκνο που μετά με μια έξτρα προέκταση γίνεται κανονική κούνια. Μου το πρότειναν ως πολύ καλό. Babybay λέγεται η εταιρεία που το φτιάχνει για όποια θέλει να τσεκάρει. Στην Αθήνα το έχω βρει σε ένα μαγαζί. Σίγουρα θα υπάρχει κι αλλού.

Δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω πράγματα για το μωρό ακόμα εκτός από μια πεντάδα κοντομάνικα φορμάκια, που τα παρήγγειλα μαζί με κάτι δικά μου ρούχα από H&M. Φαντάζομαι ότι κυρίως κοντομάνικά θέλουμε, έτσι? Από νούμερα το 0-3? Όχι μικρότερο ε? 

5 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Καλημεραααα κοριτσια σας παρακολουθω αλλα δεν εχω προλαβει να σας γραψω 

Πως ειστε γενικα ;; εγω τρεχω με μετακομιση με πολιτικο και εχω πολυ τρέξιμο το οποιο προσπαθω οσοο γινεται να γινονται ολα λιγο λιγο ! 

Ο μικρούλης κλωτσαει σαν τρελος ..εσεις πως πατε απο κλωτσιες ;; 

Εκανα και καμπυλη ζαγχαρου ολα μια χαρα 

Αλλα αυτο το δραμα της εξετασης ασχολιαστο ηθελα να λιποθύμησω !

Τέτοια λέγε μου για την καμπύλη... θα την κάνω το Σάββατο. Κ πολύ το έχω στο μυαλό μου ότι θα πέσω ξερή!!

Έχεις πολλές ετοιμασίες εσύ καλέ! Λίγο λίγο θα συμφωνήσω. Με το καλό ο γάμος σας!!

 

Κατά τ' άλλα κορίτσια είχα κι εγώ ραντεβού με το γιατρό σήμερα. Όλα καλά δόξα το Θεό! Η μικρή 1.100 γρ και είμαι 27 + 3. Μπαμπάτσικη αλλά μου είπε ο γιατρός δεν μας ανησυχεί κάτι. Περιμένει να δει κ την καμπύλη. Ελπίζω να είναι καλή!

Να σας ρωτήσω.. τώρα μου έβαλε πάλι ραντεβού σε 4 εβδομάδες κ κάπου εκεί θα κάνω κ doppler. Μετά μου είπε θα κάνουμε ραντεβου πιο συχνα. Εσας η συχνότητα των ραντεβου έχει αλλάξει ή όχι ακόμα? 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Εσένα θυμήθηκα όταν ρώτησαν τα κορίτσια για καρότσι που μας το είχες ξαναπει, αλλά δεν το έβρισκα! Μου το πρότειναν κ άλλοι αυτό για 3 σε 1.

Εγώ κορίτσια επειδή θέλω λίκνο αλλά σκεφτόμουν κ ότι είναι μόνο για 6 μήνες, βρήκα ένα ξύλινο λίκνο που μετά με μια έξτρα προέκταση γίνεται κανονική κούνια. Μου το πρότειναν ως πολύ καλό. Babybay λέγεται η εταιρεία που το φτιάχνει για όποια θέλει να τσεκάρει. Στην Αθήνα το έχω βρει σε ένα μαγαζί. Σίγουρα θα υπάρχει κι αλλού.

Δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω πράγματα για το μωρό ακόμα εκτός από μια πεντάδα κοντομάνικα φορμάκια, που τα παρήγγειλα μαζί με κάτι δικά μου ρούχα από H&M. Φαντάζομαι ότι κυρίως κοντομάνικά θέλουμε, έτσι? Από νούμερα το 0-3? Όχι μικρότερο ε? 

Τέτοια λέγε μου για την καμπύλη... θα την κάνω το Σάββατο. Κ πολύ το έχω στο μυαλό μου ότι θα πέσω ξερή!!

Έχεις πολλές ετοιμασίες εσύ καλέ! Λίγο λίγο θα συμφωνήσω. Με το καλό ο γάμος σας!!

 

Κατά τ' άλλα κορίτσια είχα κι εγώ ραντεβού με το γιατρό σήμερα. Όλα καλά δόξα το Θεό! Η μικρή 1.100 γρ και είμαι 27 + 3. Μπαμπάτσικη αλλά μου είπε ο γιατρός δεν μας ανησυχεί κάτι. Περιμένει να δει κ την καμπύλη. Ελπίζω να είναι καλή!

Να σας ρωτήσω.. τώρα μου έβαλε πάλι ραντεβού σε 4 εβδομάδες κ κάπου εκεί θα κάνω κ doppler. Μετά μου είπε θα κάνουμε ραντεβου πιο συχνα. Εσας η συχνότητα των ραντεβου έχει αλλάξει ή όχι ακόμα? 

Καλησπέρα κορίτσια! Νομίζω είχα κ γω το ίδιο λίκνο με αυτό που περιγράφεις μου το είχε δώσει η κουνιάδα μου. Βέβαια δεν το χρησιμοποίησα γιατί είχα βάλει εξαρχής την κούνια στην κρεβατοκάμαρα, είχα αφαιρέσει το ένα πλαϊνό κάγκελο και την είχα κολλητά με το κρεβάτι μου άρα ήταν σαν λίκνο αλλά πιο μεγάλο.. το έχεις δει από κοντά; Γιατί αν λέμε το ίδιο είναι αρκετά μικρό ακόμη κ με την προέκταση,δεν ξέρω αν θα σε βολεύει δηλαδή για πιο μετά , κ ήταν αρκετά ακριβο αν θύμαμαι.

Όσο για τα ρούχα θα πάρω κυρίως κοντό μανίκι, εδώ που μένω έχει κ πολλή ζέστη αλλά θα έχω κ με μακριά μανίκια για το βράδυ. Απλά λεπτο ύφασμα. 

Έκανα κ γω την καμπύλη κ βγήκε μέσα στα όρια αλλά συνεχίζω να προσέχω γιατί το σάκχαρο νηστείας είναι λίγο ανεβασμένο. Βέβαια κάνω που κ που τις ατασθαλίες μου. Εμένα ακόμα κάθε μήνα είναι τα ραντεβού στον γιατρό κ αν θυμάμαι κ από την πρώτη μετά την 32 εβδομάδα με έβλεπε ανά 2 εβδομάδες και μόλις μπήκα στον μήνα μου, με έβλεπε κάθε βδομάδα.

  • Μου αρέσει 3

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2021 at 1:52 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.... Όσες είστε ασφαλισμένες στο ΙΚΑ... Στις εξετάσεις που σας γράφει ο γιατρός όταν τις κάνετε στο μικροβιολογικό, πληρώνετε μόνο το ποσό ακριβώς που αναγράφεται ως συμμετοχή ασφαλισμένου, ή σας τις χρεώνει παραπάνω από αυτό που αναγράφεται; Εγώ δυστυχώς έχω μόνο ένα μικροβιολογικό κοντά μου που βολεύει να πάω αλλά πάντα μου χρεώνει τις εξετάσεις παραπάνω από το ποσο που αναγράφεται ως συμμετοχή ασφαλισμένου, στρογγυλοποιωντας προς τα πάνω... Κάπου 5 με 10 ευρώ..

οχι εγω ότι λέει στο παραπεμπτικο αυτό πληρώνω πάντα.

14 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Εσένα θυμήθηκα όταν ρώτησαν τα κορίτσια για καρότσι που μας το είχες ξαναπει, αλλά δεν το έβρισκα! Μου το πρότειναν κ άλλοι αυτό για 3 σε 1.

Εγώ κορίτσια επειδή θέλω λίκνο αλλά σκεφτόμουν κ ότι είναι μόνο για 6 μήνες, βρήκα ένα ξύλινο λίκνο που μετά με μια έξτρα προέκταση γίνεται κανονική κούνια. Μου το πρότειναν ως πολύ καλό. Babybay λέγεται η εταιρεία που το φτιάχνει για όποια θέλει να τσεκάρει. Στην Αθήνα το έχω βρει σε ένα μαγαζί. Σίγουρα θα υπάρχει κι αλλού.

Δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω πράγματα για το μωρό ακόμα εκτός από μια πεντάδα κοντομάνικα φορμάκια, που τα παρήγγειλα μαζί με κάτι δικά μου ρούχα από H&M. Φαντάζομαι ότι κυρίως κοντομάνικά θέλουμε, έτσι? Από νούμερα το 0-3? Όχι μικρότερο ε? 

Τέτοια λέγε μου για την καμπύλη... θα την κάνω το Σάββατο. Κ πολύ το έχω στο μυαλό μου ότι θα πέσω ξερή!!

Έχεις πολλές ετοιμασίες εσύ καλέ! Λίγο λίγο θα συμφωνήσω. Με το καλό ο γάμος σας!!

 

Κατά τ' άλλα κορίτσια είχα κι εγώ ραντεβού με το γιατρό σήμερα. Όλα καλά δόξα το Θεό! Η μικρή 1.100 γρ και είμαι 27 + 3. Μπαμπάτσικη αλλά μου είπε ο γιατρός δεν μας ανησυχεί κάτι. Περιμένει να δει κ την καμπύλη. Ελπίζω να είναι καλή!

Να σας ρωτήσω.. τώρα μου έβαλε πάλι ραντεβού σε 4 εβδομάδες κ κάπου εκεί θα κάνω κ doppler. Μετά μου είπε θα κάνουμε ραντεβου πιο συχνα. Εσας η συχνότητα των ραντεβου έχει αλλάξει ή όχι ακόμα? 

καλημερα κοριτσια! κ εγω παίρνω κάποια πράγματα γιατί για αγορι τα ειχα δωσει όλα τα ρούχα πριν.τωρα τον πρώτο μήνα λένε ότι θέλουν συν 1 ρούχο παραπάνω απι μας γιατί δεν έχουν μάθει ακόμα τα νεογέννητα να ελέγχουν την θερμοκρασία τους.οποτε περίπου για 1 μηνα κάτι παραπάνω το θέλουν.εγω πήρα κ μακρυμανικα φορμακια 2 για 0 νουμερο και 4 για 3 μηνων .αλλα το λεπτό το βαμβακερό ύφασμα με μεσα τα πόδια, φακελάκια 0-3, 3 με 4 κοντομάνικα κ μακρυμανικα αντίστοιχα και τωρα θέλω να πάρω να φορμακια που ειναι κοντομανικα με έξω τα πόδια ή αν δεν βρω σορτσάκι μαλακό με κοντομάνικο μπλουζάκι.εδω θα παρω για 3 μηνων κ για 6 μηνων γιατί δεν ξέρω την διάπλαση του παιδιού.πχ αν κ γεννηκα τα παιδια μου γεννήθηκαν σχετικά μεγάλα, ειδικά ο 2ος γιος 2 ,3 μηνων ηταν ειδη 7 κιλά και οποτε ηθελε ρούχα 6μηνων και...χαχαχα 

τωρα το βάρος μια χαρα ειναι στα φυσιολογικά για τις βδομάδες. εγω δεν ξερω ποσο ειναι ,θα μου πει την επόμενη φορά.13 Μαΐου θα κλείσω.

ραντεβού ξανονικα 1 φορα το μηνα κ μετα της 36 με 37 βδ ανά βδομαδα με βλέπει.

αύριο πάω για την καμπύλη ζαχάρου κ εγω...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Πήρα προχθες το χαρτί για την Αδεια με ΠΗΤ 9/7. Στους υπέρηχους έχω  ΠΗΤ 2/7. Μια εβδομάδα διαφορά. Έκπληξη θα είναι η γέννηση του παιδιού.

Σιγά σιγά μπαίνουμε στον 8ο και δεν έχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο του μωρού. Θα ξεκινήσω στην άδεια να δω τι θα κάνω και πως θα αλλάξω τη διαρρύθμιση του σπιτιου. Έτσι μου έρχεται να βρω άλλο σπίτι να ξεκινήσω από την αρχή. 

Σήμερα ζαλίζομαι δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το σκ ξεράθηκα στον ύπνο. Και τώρα αν κλείσω τα μάτια μου άνετα κοιμάμαι. Από την αϋπνία στην υπνηλία (ή του ύψους ή του βάθους) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, manaoula είπε:

Καλημέρα. 

Πήρα προχθες το χαρτί για την Αδεια με ΠΗΤ 9/7. Στους υπέρηχους έχω  ΠΗΤ 2/7. Μια εβδομάδα διαφορά. Έκπληξη θα είναι η γέννηση του παιδιού.

Σιγά σιγά μπαίνουμε στον 8ο και δεν έχω κάνει τίποτα για το δωμάτιο του μωρού. Θα ξεκινήσω στην άδεια να δω τι θα κάνω και πως θα αλλάξω τη διαρρύθμιση του σπιτιου. Έτσι μου έρχεται να βρω άλλο σπίτι να ξεκινήσω από την αρχή. 

Σήμερα ζαλίζομαι δεν ξέρω γιατί αλλά όλο το σκ ξεράθηκα στον ύπνο. Και τώρα αν κλείσω τα μάτια μου άνετα κοιμάμαι. Από την αϋπνία στην υπνηλία (ή του ύψους ή του βάθους) 

Εγώ, επειδή δεν ξέρω ακόμα πως πάει η εγκυμοσύνη μου και πότε θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά, το μόνο που έκανα αυτές τις μέρες, ήταν να βάψουμε κρεβατοκαμαρες. Τα έπιπλα του παιδικού, θα τα βάλω μόλις είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε κατ ευχή. Ας μείνουν και λίγο πίσω.. Δεν θέλω να πιέσω ψυχολογικά. 

Μετράς την πίεση σου? Παίρνεις κάποια αγωγή? Και εμένα, κάθε μέρα η πίεση μου, πέφτει κι άλλο και έχω αρχίσει κι εγώ να νυστάζω σχεδόν όπως στην αρχή.. Ειδικά τη μέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irenesirene79 είπε:

Εγώ, επειδή δεν ξέρω ακόμα πως πάει η εγκυμοσύνη μου και πότε θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά, το μόνο που έκανα αυτές τις μέρες, ήταν να βάψουμε κρεβατοκαμαρες. Τα έπιπλα του παιδικού, θα τα βάλω μόλις είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε κατ ευχή. Ας μείνουν και λίγο πίσω.. Δεν θέλω να πιέσω ψυχολογικά. 

Μετράς την πίεση σου? Παίρνεις κάποια αγωγή? Και εμένα, κάθε μέρα η πίεση μου, πέφτει κι άλλο και έχω αρχίσει κι εγώ να νυστάζω σχεδόν όπως στην αρχή.. Ειδικά τη μέρα! 

 

Τι εννοείς ότι δεν ξέρεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου; όλα θα πάνε καλά αυτό να έχεις στο νου σου. Τι χρώμα έβαψες τις κρεβατοκάμαρες; κοιτάζω χρώματα και κουρτίνες αλλά δεν έχω αποφασισει ακόμα

Δε μέτρησα την πίεση (ούτε καν το σκέφτηκα) γενικά δε ζαλίζομαι σήμερα μόνο. Έχω θεμα με τον αιματοκρίτη είναι χαμηλός μάλλον για αυτό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

 

Τι εννοείς ότι δεν ξέρεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου; όλα θα πάνε καλά αυτό να έχεις στο νου σου. Τι χρώμα έβαψες τις κρεβατοκάμαρες; κοιτάζω χρώματα και κουρτίνες αλλά δεν έχω αποφασισει ακόμα

Δε μέτρησα την πίεση (ούτε καν το σκέφτηκα) γενικά δε ζαλίζομαι σήμερα μόνο. Έχω θεμα με τον αιματοκρίτη είναι χαμηλός μάλλον για αυτό.

Καλησπέρα κορίτσια . Μια από τα ιδια κ γω..  από συμπτώματα έχω φουλ ατονία κούραση και δεν μπορώ να κάνω βήμα. Με το ζόρι σερνομαι για να κάνω τα απαραίτητα. Κ πόνους από κάτω. Που ο γιατρός λέει είναι φυσιολογικό καθώς μεγαλώνει κ βαραίνει το μωρό... 

27 εβδομάδα εγώ κ κατεβασα τα ρούχα της μικρής για να αρχίσω να τακτοποιώ κ να είναι έτοιμα για το μωρό αλλά με ρυθμούς χελώνας δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη. Δεν προλαβαίνω κιόλας με την μικρή μου να κάνω πολλά , για αυτό είπα να τα ξεκινήσω από τώρα  για να έχω λίγο χρόνο αλλά φοβάμαι ότι μετα θα δυσκολέψει ακόμα πιο πολύ η κατάσταση κ δεν ξέρω τι θα προλάβω να κάνω... Από αγορές έχω λίγα πράγματα... Λίγα ρούχα, πάνες καλλυντικά, νυχτικά για μένα ενδοεπικοινωνια .. θα τα αφήσω για αργότερα...

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 
Κ εγώ τα ίδια.. ατονία, υπνηλία κ δεν έχω κουράγιο για τπτ! Βέβαια υπάρχουν κάποια βραδια που σηκώνομαι για τουαλέτα κ μετά αργω να ξανά κοιμηθώ, όμως γενικά νιώθω κούραση κ θέλω να κοιμάμαι κ μέσα στη μέρα.
Εκανα κ την καμπύλη εχθές.. τα αποτελέσματα τα έστειλαν στο γιατρό το ίδιο απόγευμα. Τιμές δεν ξερω, αλλά μου είπε πως είναι πολυ καλά κ θα τα πάρω στο επόμενο ραντεβού. Για να κάνω τη διαφορά, να πω πως εγώ ζαλίστηκα πολυ με τη γλυκόζη μισή ώρα αφού την ήπια. Κ με ξάπλωσαν, όπου κ παρέμεινα έτσι μέχρι να γίνουν όλες οι αιμοληψίες!

Ουτε εγώ έχω ξεκινήσει καμία σοβαρή ετοιμασία. Προσπαθώ να καταλήξω σε λίκνο-κούνια, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, για να τα παραγγείλω κ όλα τα αλλά σιγά σιγά πιο μετά. 
 

@Irenesirene79 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Θετική σκέψη κ πίστη! Βέβαια καταλαβαίνω τι εννοείς κ δεν υπάρχει λόγος να πιέζεται αν κάτι σου δημιουργεί έξτρα άγχος. Κ εγώ μετά θα το φτιάξω το δωμάτιο της μικρής έτσι κ αλλιώς.

 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ακριβως τα ιδια με ολες σας ...σκεφτείτε εχω και την μετακομιση και ολη μερα ασχολούμαι με αυτο !! 

Αλλα νιωθω μια ατονία εχω και ζαλαδες αρκετες ! Εχω ομως κ εγω χαμηλο αιματοκρίτη  !

Τωρα τελευταια εχω κ περισσοτερα υγρα 

Ειναι διαφανα και αοσμα εχω αγχωθει ..παλι καλα εχω ραντεβού Τετάρτη  ! 

Οδον αφορα την αδεια κυοφοριας που παίρνουμε σε λιγο καιρο δεν ειναΙ 56 ημερες πριν την ΠΗΤ ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...