Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Angelina95 είπε:

Κοριτσια εχω ακριβως τα ιδια με ολες σας ...σκεφτείτε εχω και την μετακομιση και ολη μερα ασχολούμαι με αυτο !! 

Αλλα νιωθω μια ατονία εχω και ζαλαδες αρκετες ! Εχω ομως κ εγω χαμηλο αιματοκρίτη  !

Τωρα τελευταια εχω κ περισσοτερα υγρα 

Ειναι διαφανα και αοσμα εχω αγχωθει ..παλι καλα εχω ραντεβού Τετάρτη  ! 

Οδον αφορα την αδεια κυοφοριας που παίρνουμε σε λιγο καιρο δεν ειναΙ 56 ημερες πριν την ΠΗΤ ;;

Ζητα μια καλλιέργεια κολπικού υγρού από τον γιατρό έτσι προληπτικά. Ναι 56 μέρες πριν την Πητ είναι


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, manaoula είπε:

 

Τι εννοείς ότι δεν ξέρεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου; όλα θα πάνε καλά αυτό να έχεις στο νου σου. Τι χρώμα έβαψες τις κρεβατοκάμαρες; κοιτάζω χρώματα και κουρτίνες αλλά δεν έχω αποφασισει ακόμα

Δε μέτρησα την πίεση (ούτε καν το σκέφτηκα) γενικά δε ζαλίζομαι σήμερα μόνο. Έχω θεμα με τον αιματοκρίτη είναι χαμηλός μάλλον για αυτό.

Στην κρεβατοκαμαρες, έκανα ένα τοίχο έντονο σομον και τους υπόλοιπους λευκούς με ελάχιστο σομον μέσα. Το παιδικό ένα τοίχο πολύ ελαφρύ λιλά, της λεβάντας και τους υπόλοιπους λευκούς με ελάχιστο σπασμένο λιλά. 

Έχω να κάνω και τη μετακόμιση και το "γάμο" μου και όλα αυτά σε κατάκλιση.. Μου προκαλεί γέλιο το ποσό ανοργάνωτη είμαι σε όλα..! 

Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου πέφτει κατακόρυφα.. Σίδηρο και πίεση κάθε μέρα και βλέπουμε. 

19 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
Κ εγώ τα ίδια.. ατονία, υπνηλία κ δεν έχω κουράγιο για τπτ! Βέβαια υπάρχουν κάποια βραδια που σηκώνομαι για τουαλέτα κ μετά αργω να ξανά κοιμηθώ, όμως γενικά νιώθω κούραση κ θέλω να κοιμάμαι κ μέσα στη μέρα.
Εκανα κ την καμπύλη εχθές.. τα αποτελέσματα τα έστειλαν στο γιατρό το ίδιο απόγευμα. Τιμές δεν ξερω, αλλά μου είπε πως είναι πολυ καλά κ θα τα πάρω στο επόμενο ραντεβού. Για να κάνω τη διαφορά, να πω πως εγώ ζαλίστηκα πολυ με τη γλυκόζη μισή ώρα αφού την ήπια. Κ με ξάπλωσαν, όπου κ παρέμεινα έτσι μέχρι να γίνουν όλες οι αιμοληψίες!

Ουτε εγώ έχω ξεκινήσει καμία σοβαρή ετοιμασία. Προσπαθώ να καταλήξω σε λίκνο-κούνια, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, για να τα παραγγείλω κ όλα τα αλλά σιγά σιγά πιο μετά. 
 

@Irenesirene79 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Θετική σκέψη κ πίστη! Βέβαια καταλαβαίνω τι εννοείς κ δεν υπάρχει λόγος να πιέζεται αν κάτι σου δημιουργεί έξτρα άγχος. Κ εγώ μετά θα το φτιάξω το δωμάτιο της μικρής έτσι κ αλλιώς.

 

Και εμένα το βράδυ δεν με πιάνει ο ύπνος. Όλη μέρα ζόμπι και το βράδυ βρυκολακίνα. 

Καμπύλη θεωρητικά κάνω αυτή τη βδομάδα. 

Αν καταλήξεις για τα ψώνια σου και ειδικά για το καρότσι, ενημέρωσε. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ. 

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τη στήριξη. Μακάρι όλες μας να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Irenesirene79 είπε:

Στην κρεβατοκαμαρες, έκανα ένα τοίχο έντονο σομον και τους υπόλοιπους λευκούς με ελάχιστο σομον μέσα. Το παιδικό ένα τοίχο πολύ ελαφρύ λιλά, της λεβάντας και τους υπόλοιπους λευκούς με ελάχιστο σπασμένο λιλά. 

Έχω να κάνω και τη μετακόμιση και το "γάμο" μου και όλα αυτά σε κατάκλιση.. Μου προκαλεί γέλιο το ποσό ανοργάνωτη είμαι σε όλα..! 

Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου πέφτει κατακόρυφα.. Σίδηρο και πίεση κάθε μέρα και βλέπουμε. 

Και εμένα το βράδυ δεν με πιάνει ο ύπνος. Όλη μέρα ζόμπι και το βράδυ βρυκολακίνα. 

Καμπύλη θεωρητικά κάνω αυτή τη βδομάδα. 

Αν καταλήξεις για τα ψώνια σου και ειδικά για το καρότσι, ενημέρωσε. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ. 

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τη στήριξη. Μακάρι όλες μας να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα. 

Α δικια μου εισαι εσυ και μετακομιση και γαμος και εγκυμοσυνη ολα μαζι χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irenesirene79 είπε:

Καλημέρα. Κοριτσάκια, με το έντερο σας πως είσαστε?! Δεν δουλεύει τίποτα..! Έφτασα νοσοκομείο από τους πόνους..! 

Εγώ πήγαινα κάθε πέντε μέρες.αποφασισα να χρησιμοποιώ υπόθετα γλυκερίνης γιατί ένιωθα θα σκάσω σε λίγο.συν τους πόνους.δοκιμασε προβιοτικα duphalac φρέσκους χυμούς δαμάσκηνα γάλα Μαγνησίας.κατι θα λειτουργήσει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irenesirene79 είπε:

Καλημέρα. Κοριτσάκια, με το έντερο σας πως είσαστε?! Δεν δουλεύει τίποτα..! Έφτασα νοσοκομείο από τους πόνους..! 

Καλημέρα! Θα συμφωνήσω με @Nicole.natasa Προσπάθησε να μην το αφήνεις κ δοκίμασε διάφορα. Έχω κι εγώ θέμα από την αρχή. Στην αρχή πήγαινα 1 φορά στις 3 μέρες προσπαθώντας μόνο με διατροφή (δαμάσκηνα, 1-2 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο το πρωί, ακτινίδια κτλ). Εδώ κ 2 μήνες παίρνω duphalac. Θαύματα δεν κάνει αλλά πηγαίνω μέρα παρα μέρα κ προσπαθώ πάλι να τρώω όλα αυτά που βοηθάνε. 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από την αρχή είχα αυτό το πρόβλημα, με διακυμάνσεις, απλά, από τότε που έβαλα τον πεσσο, είμαι λίγο πιο ανήσυχη, γιατί δεν πρέπει να ζορίζεται ο τράχηλος για κανένα λόγο. 

Χαίρομαι που δεν έχω πάει μόνο εγώ στο νοσοκομείο για κάτι τέτοιο.. Πάντα προσπαθώ με διατροφή να σώσω την κατάσταση, αλλά μου έδωσαν duphalac και λειτούργησε αμέσως! 

Άσχετο, αλλά είχα κάνει παραγγελία στο shein τελικά για ρούχα εγκυμοσύνης και μου ήρθαν σήμερα. Μια χαρά για τα λεφτά τους και τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω και μερικά παιδικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 εγω μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ δυσκοιλιότητα και νομίζω ότι οφείλεται επειδή παίρνω μαγνήσιο πρωί-βράδυ σε αναβράζοντα δισκία βοηθάει να ξέρετε πάρα πολύ Μου το είχε πει και ο γιατρός μου

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

 εγω μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ δυσκοιλιότητα και νομίζω ότι οφείλεται επειδή παίρνω μαγνήσιο πρωί-βράδυ σε αναβράζοντα δισκία βοηθάει να ξέρετε πάρα πολύ Μου το είχε πει και ο γιατρός μου

 

Κι εγώ παίρνω εδώ και καιρό.. Χωρίς αποτέλεσμα. Μόνο το durch έκανε δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

Για τη δυσκοιλιότητα τρώω ακτινίδια. Έχω και το duphalac αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη. Με τις αϋπνίες δεν την παλεύω καθόλου. Πάλι άυπνη είμαι. Ψέμματα κοιμήθηκα από τις 23:00 έως τη 01:30. Δεν ξέρω τι να κάνω. Υπερένταση δεν έχω γενικά. Εχθές έφαγα και αργα ίσως για αυτό δε μπόρεσα να κοιμηθώ. Και οι αναγούλες καλά κρατούν ακόμα και τώρα. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Βρήκε καμία άκρη με καρότσια καλαθουνες και λικνα? γιατί είμαι στο ψάξιμο και δεν αντέχω άλλο!!!

Αύριο έχω ραντεβού σε ένα μαγαζί να δω κάποια πράγματα που μου άρεσαν κ μου έχουν προτείνει. Θα σας πω!

Επίσης @Irenesirene79 για σένα που ψάχνεις καρότσι εύκολο για μετακινήσεις, τσέκαρε και το cossato woosh 2, στο site mysunshine.gr. Είναι από νεογέννητο κ διαβάζω καλά σχόλια. Το σκεφτόμουν κι εγώ. Στα μείον ότι δεν αντιστρέφεται η κατεύθυνση του καθίσματος, για τους πρώτους μήνες.

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2021 at 1:55 ΜΜ, Marialena86 είπε:

Αύριο έχω ραντεβού σε ένα μαγαζί να δω κάποια πράγματα που μου άρεσαν κ μου έχουν προτείνει. Θα σας πω!

Επίσης @Irenesirene79 για σένα που ψάχνεις καρότσι εύκολο για μετακινήσεις, τσέκαρε και το cossato woosh 2, στο site mysunshine.gr. Είναι από νεογέννητο κ διαβάζω καλά σχόλια. Το σκεφτόμουν κι εγώ. Στα μείον ότι δεν αντιστρέφεται η κατεύθυνση του καθίσματος, για τους πρώτους μήνες.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τελικά βρήκες κάτι αξιόλογο στην αγορά?! Και εγώ νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο να είναι περιστρεφομενο.. 

Έκανα την καμπύλη ζαχάρου προχθές και είναι οριακή.. Αναμενόμενο και με την κατάκλιση. Χθες πήγα στο Έλενα και με παρέπεμψαν στην ενδοκρινολογικη του νοσοκομείου. Ευτυχώς, μου έκοψαν μόνο τα γλυκά! Μου είπε ότι πρέπει να βάλω το πολύ ακόμα ένα κιλό ανά μήνα εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Καλό Πάσχα να έχετε και καλή ανάσταση εύχομαι

Πώς πάει Γενικά η εγκυμοσύνη;;

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια από εσάς η οποία έχει βγει σε αναρρωτική

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...