Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

On 12/5/2021 at 12:22 ΜΜ, Angelina95 είπε:

Το cossato ποιο μοντελο τα 3 σε 1 ;;

Εγω ειμαι μια χαρα νταξει κανει κ ζεστη τωρα κ αποφεύγω τα πολλα πολλα

Γενικα τ μωρακι πλεον δεν το νιωθω τοσο εντονα δεν ξερω γιατι θα το αναφερω κ στον γιατρο 

Καλήμερα. Λέω για το cossato woosh 2. Θα μου δώσει μια φίλη, το δικό της για αρχή, της chicco, που έχει και αυγό, οπότε θα το πάρω αργότερα για να είναι ελαφρύ και να το χρησιμοποιώ στα μέσα.. Από τη στιγμή που δεν έχουμε αυτοκίνητο, δεν μας βολεύει ένα μεγάλο, βαρύ καρότσι. Τσέκαρε και τα λάστιχα, γιατί οι δρόμοι της Αθήνας είναι χάλια. 

Ότι απορίες έχεις, να ρωτάς! Είναι τόσα πολλά, που δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα. Και πλέον έχουμε φτάσει μέχρι εδώ, είναι κρίμα κάτι να πάει στραβά.. Εμένα βρέθηκε ένα βακτήριο και πρέπει να παρακολουθούμε κάθε βδομάδα το αίμα μου, να μην περάσει στο παιδί..! Σε αυτή την περίπτωση, θα πρέπει να μου το πάρουν άμεσα. 

Με γάμο και μετακόμιση τι έκανες?! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Καλήμερα. Λέω για το cossato woosh 2. Θα μου δώσει μια φίλη, το δικό της για αρχή, της chicco, που έχει και αυγό, οπότε θα το πάρω αργότερα για να είναι ελαφρύ και να το χρησιμοποιώ στα μέσα.. Από τη στιγμή που δεν έχουμε αυτοκίνητο, δεν μας βολεύει ένα μεγάλο, βαρύ καρότσι. Τσέκαρε και τα λάστιχα, γιατί οι δρόμοι της Αθήνας είναι χάλια. 

Ότι απορίες έχεις, να ρωτάς! Είναι τόσα πολλά, που δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα. Και πλέον έχουμε φτάσει μέχρι εδώ, είναι κρίμα κάτι να πάει στραβά.. Εμένα βρέθηκε ένα βακτήριο και πρέπει να παρακολουθούμε κάθε βδομάδα το αίμα μου, να μην περάσει στο παιδί..! Σε αυτή την περίπτωση, θα πρέπει να μου το πάρουν άμεσα. 

Με γάμο και μετακόμιση τι έκανες?! 

Καλημέρα κορίτσια , κοπέλα μου αν επιτρέπεται το βακτήριο με τι εξετάσεις στο βρήκαν; Είχες κάποιο σύμπτωμα; εγώ ποια δεν αντέχω με το κατουρημα συγγνωμη  κιόλας άλλες φορές είμαι ήρεμη κ άλλες σαν κτ να με σπρώχνει να με πιέζει χαμηλά κ είμαι συνέχεια τουαλετα ΧΑ ΧΑ.θ πάω στο γιατρό Δευτέρα κ θ ξανά κάνουμε τις καθιερωμένες εξετάσεις συν καλλιέργεια.αλλα θέλω να πιστεύω ότι η συχνοουρια είναι από το βάρος κ όχι κτ άλλο.

Από αγορές εγώ μόνο λίκνο κ κάθισμα αυτοκινήτου πήρα.μετα από ψάξιμο κ κριτικές π διάβαζα κ ηθελα σχετικά οικκνομκκα. Λίκνο πήρα της kika boo bonne Nuit είχε κ φωτό κουνουπιερα και κάθισμα ένα οικονομικό (για πολλούς λόγους) αλλά είχε καλά σχόλια το lorelli aviator από. 0-36.τα αλλά όλα μα όλα  ευτυχώς θ μας τα δανείσουν.σημερα θ βάψουμε κ το παιδικό...μπήκα στη 33 βδομαδα αχ πλησιάζουμε στο τέλος κ έχω αγχωθει:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια , κοπέλα μου αν επιτρέπεται το βακτήριο με τι εξετάσεις στο βρήκαν; Είχες κάποιο σύμπτωμα; εγώ ποια δεν αντέχω με το κατουρημα συγγνωμη  κιόλας άλλες φορές είμαι ήρεμη κ άλλες σαν κτ να με σπρώχνει να με πιέζει χαμηλά κ είμαι συνέχεια τουαλετα ΧΑ ΧΑ.θ πάω στο γιατρό Δευτέρα κ θ ξανά κάνουμε τις καθιερωμένες εξετάσεις συν καλλιέργεια.αλλα θέλω να πιστεύω ότι η συχνοουρια είναι από το βάρος κ όχι κτ άλλο.

Από αγορές εγώ μόνο λίκνο κ κάθισμα αυτοκινήτου πήρα.μετα από ψάξιμο κ κριτικές π διάβαζα κ ηθελα σχετικά οικκνομκκα. Λίκνο πήρα της kika boo bonne Nuit είχε κ φωτό κουνουπιερα και κάθισμα ένα οικονομικό (για πολλούς λόγους) αλλά είχε καλά σχόλια το lorelli aviator από. 0-36.τα αλλά όλα μα όλα  ευτυχώς θ μας τα δανείσουν.σημερα θ βάψουμε κ το παιδικό...μπήκα στη 33 βδομαδα αχ πλησιάζουμε στο τέλος κ έχω αγχωθει:wub:

Με εξέταση του επιχρισματος του κόλπου. Στην εξέταση ούρων, δεν φάνηκε τίποτα.. Δεν ξέρω πως της ήρθε και μου το έκανε.. Μου κάνει σχεδόν ανά τρίμηνο. Από συμπτώματα, δεν είχα τίποτα.. Από όταν βάλαμε τον πεσσο, έχουν αυξηθεί τα υγρά μου, αλλά αυτό θεωρείται φυσιολογικό. Ίσως και λόγω του πεσσου να μου έκανε αυτή την εξέταση. Η συχνιουρια δεν είναι ανησυτικη από μόνη της. Είναι φυσιολογική, γιατί πλέον τα μικρακια μας παίρνουν βάρος και κινούνται πιο έντονα, οπότε είναι αναμενόμενο. Και ειδικά χαμηλά, από εδώ και πέρα θα είναι πιο έντονο το "βάρος", όπως μου είπε η γιατρός. 

Επίσης δεν ξέρω τι έχετε ετοιμάσει από το βαλιτσάκι σας, αλλά βρήκα από ένα φόρουμ τη σελίδα moromou.gr και μου φάνηκαν καλές οι τιμές για τα νυχτικα και τα σουτιέν εγκυμοσύνης. 

Τι χρώμα θα βαψετε το δωμάτιο?! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Με εξέταση του επιχρισματος του κόλπου. Στην εξέταση ούρων, δεν φάνηκε τίποτα.. Δεν ξέρω πως της ήρθε και μου το έκανε.. Μου κάνει σχεδόν ανά τρίμηνο. Από συμπτώματα, δεν είχα τίποτα.. Από όταν βάλαμε τον πεσσο, έχουν αυξηθεί τα υγρά μου, αλλά αυτό θεωρείται φυσιολογικό. Ίσως και λόγω του πεσσου να μου έκανε αυτή την εξέταση. Η συχνιουρια δεν είναι ανησυτικη από μόνη της. Είναι φυσιολογική, γιατί πλέον τα μικρακια μας παίρνουν βάρος και κινούνται πιο έντονα, οπότε είναι αναμενόμενο. Και ειδικά χαμηλά, από εδώ και πέρα θα είναι πιο έντονο το "βάρος", όπως μου είπε η γιατρός. 

Επίσης δεν ξέρω τι έχετε ετοιμάσει από το βαλιτσάκι σας, αλλά βρήκα από ένα φόρουμ τη σελίδα moromou.gr και μου φάνηκαν καλές οι τιμές για τα νυχτικα και τα σουτιέν εγκυμοσύνης. 

Τι χρώμα θα βαψετε το δωμάτιο?! 

Το χρώμα του δωματίου είναι σίριαλ.διαλεξα ένα ουδέτερο απαλό μπεζοκαφε.στο Κούβα ήταν λόγο διαφορετικό είχε κ λίγο αύρα γκρι μέσα που οκ δε με ενοχλεί κ το γκρεζ.αλλα ρε κορίτσια όταν κάναμς.δοκιμη στο τοίχο κ στεγνώνει βγαιενι ασημί γκρι πρώτη φορά βλέπω κτ τετοιο κ οταν τ ανακατεψαμε καλά πάλι το ίδιο. ίχνος από καφέ π σίγουρα έχει μέσα ο κουβας καφέ έστω από λάδι κτ να δείχνε. τίποτα γκρι ανοιχτό ασημί ξεκάθαρο δ εξερω πως συμβαίνει αυτό.εχουμε τοίχο υδροχρωμα στα δωμάτια αλλά έχω βάψει κ αλλα δωμάτια έτσι τέτοιο πράγμα δε ξανά δα.θα ρθει σήμερα ο μπογιατζής να δουμε τι θ κάνουμε.μαγικος τοιχος:lol:

πρίν από 7 λεπτά , Feniamam είπε:

Το χρώμα του δωματίου είναι σίριαλ.διαλεξα ένα ουδέτερο απαλό μπεζοκαφε.στο Κούβα ήταν λόγο διαφορετικό είχε κ λίγο αύρα γκρι μέσα που οκ δε με ενοχλεί κ το γκρεζ.αλλα ρε κορίτσια όταν κάναμς.δοκιμη στο τοίχο κ στεγνώνει βγαιενι ασημί γκρι πρώτη φορά βλέπω κτ τετοιο κ οταν τ ανακατεψαμε καλά πάλι το ίδιο. ίχνος από καφέ π σίγουρα έχει μέσα ο κουβας καφέ έστω από λάδι κτ να δείχνε. τίποτα γκρι ανοιχτό ασημί ξεκάθαρο δ εξερω πως συμβαίνει αυτό.εχουμε τοίχο υδροχρωμα στα δωμάτια αλλά έχω βάψει κ αλλα δωμάτια έτσι τέτοιο πράγμα δε ξανά δα.θα ρθει σήμερα ο μπογιατζής να δουμε τι θ κάνουμε.μαγικος τοιχος:lol:

Εγώ πήρα σουτιέν θηλασμού από τα πρενεταλ 22 ευρώ αν κ δε με ενθουσιάζουν τ σουτιέν θηλασμού απ' όσα δοκίμασα γενικά ήταν το πιο καλό κ άνετο. Νυχτικιες πήρα από τη γειτονιά μου.γυρβ στ τριάντα ευρώ.εχω δοκιμασεο κ πιο οικονομικά αλλά δε μ πολύ άρεσαν δε θελω να διαγραφεί κιολας.απο το ίντερνετ δε πολύ ψωνίζω ρουχα γενικά αν δε δοκιμασω κτ εχω κολλημα δε μπορω.     

Επίσης θέλω να δω να πάρω κ κρεμα για τις θηλές  κ επιθέματα στήθους  να έχω για να κανω κ τη βαλίτσα μου σιγά σιγά.

 

 

 

 

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Το χρώμα του δωματίου είναι σίριαλ.διαλεξα ένα ουδέτερο απαλό μπεζοκαφε.στο Κούβα ήταν λόγο διαφορετικό είχε κ λίγο αύρα γκρι μέσα που οκ δε με ενοχλεί κ το γκρεζ.αλλα ρε κορίτσια όταν κάναμς.δοκιμη στο τοίχο κ στεγνώνει βγαιενι ασημί γκρι πρώτη φορά βλέπω κτ τετοιο κ οταν τ ανακατεψαμε καλά πάλι το ίδιο. ίχνος από καφέ π σίγουρα έχει μέσα ο κουβας καφέ έστω από λάδι κτ να δείχνε. τίποτα γκρι ανοιχτό ασημί ξεκάθαρο δ εξερω πως συμβαίνει αυτό.εχουμε τοίχο υδροχρωμα στα δωμάτια αλλά έχω βάψει κ αλλα δωμάτια έτσι τέτοιο πράγμα δε ξανά δα.θα ρθει σήμερα ο μπογιατζής να δουμε τι θ κάνουμε.μαγικος τοιχος:lol:

Εγώ πήρα σουτιέν θηλασμού από τα πρενεταλ 22 ευρώ αν κ δε με ενθουσιάζουν τ σουτιέν θηλασμού απ' όσα δοκίμασα γενικά ήταν το πιο καλό κ άνετο. Νυχτικιες πήρα από τη γειτονιά μου.γυρβ στ τριάντα ευρώ.εχω δοκιμασεο κ πιο οικονομικά αλλά δε μ πολύ άρεσαν δε θελω να διαγραφεί κιολας.απο το ίντερνετ δε πολύ ψωνίζω ρουχα γενικά αν δε δοκιμασω κτ εχω κολλημα δε μπορω.     

Επίσης θέλω να δω να πάρω κ κρεμα για τις θηλές  κ επιθέματα στήθους  να έχω για να κανω κ τη βαλίτσα μου σιγά σιγά.

 

 

 

 

 

 

Χιχι.. Ελπίζω να βγάλεις σύντομα άκρη με τα χρώματα! 

Εγώ μισώ να ψωνίζω από το ίντερνετ, αλλά με την κατάκλιση, έχει γίνει ρουτίνα..! Αν δεν το πιάσεις το ύφασμα και δεν δεις πως σου κάθεται.. Άστα. 

Θα χρειαστούμε και τέτοια ε? Αυτά δεν τα ξέρω καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Χιχι.. Ελπίζω να βγάλεις σύντομα άκρη με τα χρώματα! 

Εγώ μισώ να ψωνίζω από το ίντερνετ, αλλά με την κατάκλιση, έχει γίνει ρουτίνα..! Αν δεν το πιάσεις το ύφασμα και δεν δεις πως σου κάθεται.. Άστα. 

Θα χρειαστούμε και τέτοια ε? Αυτά δεν τα ξέρω καθόλου.. 

Μπήκα κ διάβασα τι είναι καλό να έχουμε στη κλινική κ είδα σίγουρα τα επίθεματα για να μη τρέχει το γαλα κ προτείνουν κ κρέμα για τις θηλές για πρόληψη.δε ξέρω αν παρέχει η κλινική επιθέματα εγώ θα πάρω πάντως ένα πακετακι καλου κακου.αυτα ουσιαστικά κ μετά αλλάξιες πετσέτες παντόφλες καλλυντικά.κ είμαστε έτοιμες κυριες:lol:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!πως ειστε?εγώ καλά σε γενικές γραμμές, εχω να μπω μερες γιατι δεν προλαβαίνω με τα παιδιά...την Πέμπτη ειχα γυναικολόγο όλα καλά ο μπέμπης 1500 είναι είδη ,μου ειπε είναι μεγάλο μωρο αλλα γενικα κ τα αλλα 3  ηταν σχετικά μεγάλα.ημουν 30 βδ ακριβώς τωρα ο υπέρηχος με έβγαλε 29+3 αν κ δεν αλλάξαμε πητ θα δουμε στο ντομπλερ που το είχα 10 Ιουνίου κ θα είμαι 34 ακριβώς 

  • Μου αρέσει 4

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τη Δευτέρα πάω για Doppler. Σε γενικές γραμμές εχω συσπασεις. Έχει καμία άλλη συσπάσεις; πολύ νερό ξεκούραση και μαγνήσιο μου είπε ο γιατρός. Έκανε κάποια Doppler να μου πει πως γίνεται; από ψώνια δεν έχω κάνει τίποτα τώρα θα ξεκινήσω για τη βαλιτσουλα να την έχω έτοιμη. Για το δωμάτιο δεν έχω κάνει απολύτως τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

@manaoula για τις συσπάσεις δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν ξέρω πως είναι και μαγνήσιο παίρνω ήδη από τον 3ο μήνα. Doppler έκανα εγώ. υπέρηχος είναι.βλεπουνε τον πλακούντα αν γέρασε και τις αρτηρίες όλες να δουν αν τρέφεται σωστά το μωρό.καθως και το μέγεθος του μωρού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας διάβαζα τις προηγούμενες μέρες αλλά δεν είχα κουράγιο ούτε να γράψω, μετά από 9 ώρες μπροστά από μια οθόνη! Τέλος η δουλειά από χθες!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά! Θα γράψω ότι θυμάμαι από όσα έχω διαβάσει.

@Irenesirene79 Κ εγώ προς το cossato καταλήγω γιατί εν τέλει θα μου δανείσουν κ εμένα ένα άλλο καρότσι για τους 6 πρώτους μήνες, στο οποίο κουμπώνει το αυγό που έχουμε πάρει για το αμάξι.

Για τα κορίτσια που ρώτησαν για εξετάσεις για τοξόπλασμα, κι εγώ δεν κάνω κάθε μήνα. Συνολικά έχω κάνει 3 φορές. Τελευταία 17/4. Την Τετάρτη που μας πέρασε είχα ραντεβού στο γιατρό κ δεν μου έγραψε καθόλου εξετάσεις τώρα. Μου είπε την άλλη φορά (2/6). Κ εμένα είναι γενικά απόλυτος όταν θεωρεί πως δεν χρειάζεται να μου γράψει.

Η μπέμπα ήταν 1.620 gr, 31 + 2 ήμουν την Τετάρτη.

Σχετικά με το doppler, μου κάνει στα τελευταία ραντεβού στο ιατρείο κ θα μου κάνει κάθε φορά. Είπε πως δεν χρειάζεται να πάω αλλού να το κάνω. 

@manaoula Εγώ έχω κάποιες συσπάσεις ενώ έπαιρνα μαγνήσιο από τον τρίτο μήνα. Στον 6ο τις κατάλαβα (μια φορά είχα κ πόνο) κ από τότε μου αύξησε μαγνήσιο κ ξεκίνησα πάλι utrogestan. Σε αυτό το ραντεβού μου τα μείωσε κ είπε θα τα κόψουμε την επόμενη φορά. Έχεις κ πόνο? Εγώ μόνο πετρώματα κάποιες φορές τη μέρα κ καμιά φορά μαζεύει η κοιλιά σε ένα σημείο, σαν να κάνει καρούμπαλο για πολύ λίγο. Μου είπε όμως πως στο μήνα που είμαστε είναι φυσιολογικό να συμβαίνει, αρκεί να μην είναι συχνές.

Τέλος, κάποια κοπέλα είχε γράψει για κρέμα για τις θηλές. Από ένα σεμινάριο που παρακολούθησα κ όσα γράφουν εδώ στο φόρουμ, καθαρή λανολίνη πρέπει να πάρουμε που δεν θέλει ξέβγαλμα. Γιατί γενικά υπάρχουν διάφορες κρέμες. Επιθέματα σίγουρα θα χρειαστούν!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έκανα επειγόντως ντοπλερ χθες, νωρίτερα από το αρχικό ραντεβού που είχα, για να ελέγξει η γιατρός μου αν αιματωνεται σωστά η μικρή και την κατάσταση των αρτηριών. Όπως προαναφερθηκε, είναι απλά ένας υπέρηχος, που πλέον παρατηρούν την κάθε λεπτομέρεια. 

Συσπάσεις εγώ είχα από πολύ νωρίς και ακριβώς γιαυτό έπαιρνα από νωρίς μαγνήσιο, ουτροζεσταν, αλλά επειδή είχα αυτά τα "πετρώματα" πολύ συχνά, μου έδωσε και ένα χάπι πίεσης που μαλακώνει τους μύες της κοιλιακής χώρας, ώστε να αποφύγουμε τον κίνδυνο πολύ πρόωρου τοκετού. Προφανώς τώρα, εδώ που φτάσαμε, είναι πολύ πιο φυσικό να συμβαίνει αυτό. 

@Marialena86, ενδιαφέρον αυτό για τη λανολινη, δεν το είχα διαβάσει κάπου μέχρι τώρα. Καλή ξεκούραση και με το καλό να ετοιμαστεις! 

Με νύστα και καούρες, πως είσαστε?! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irenesirene79 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έκανα επειγόντως ντοπλερ χθες, νωρίτερα από το αρχικό ραντεβού που είχα, για να ελέγξει η γιατρός μου αν αιματωνεται σωστά η μικρή και την κατάσταση των αρτηριών. Όπως προαναφερθηκε, είναι απλά ένας υπέρηχος, που πλέον παρατηρούν την κάθε λεπτομέρεια. 

Συσπάσεις εγώ είχα από πολύ νωρίς και ακριβώς γιαυτό έπαιρνα από νωρίς μαγνήσιο, ουτροζεσταν, αλλά επειδή είχα αυτά τα "πετρώματα" πολύ συχνά, μου έδωσε και ένα χάπι πίεσης που μαλακώνει τους μύες της κοιλιακής χώρας, ώστε να αποφύγουμε τον κίνδυνο πολύ πρόωρου τοκετού. Προφανώς τώρα, εδώ που φτάσαμε, είναι πολύ πιο φυσικό να συμβαίνει αυτό. 

@Marialena86, ενδιαφέρον αυτό για τη λανολινη, δεν το είχα διαβάσει κάπου μέχρι τώρα. Καλή ξεκούραση και με το καλό να ετοιμαστεις! 

Με νύστα και καούρες, πως είσαστε?! 

Καλησπέρα κορίτσια. Purelan λέγεται η κρέμα λανολινης για τις θηλές και είναι όντως σωτηρία αν κάνεις πληγή στο στήθος με τον θηλασμό. Να την έχετε ! Εμένα τελευταία φορά ήταν 1500 κάτι πριν από κάνα δεκαήμερο κ τώρα έχω σε δέκα μέρες ραντεβού πάλι. Γενικά κουράζομαι λ πονάω πολύ κ γω. Έχω κ συσπάσεις αλλά έχω κ έντονους πόνους στους συνδέσμους της μήτρας κ στους προσαγωγούς μου.  Από το μεσημέρι κ μετά περπατάω με το ζόρι από τον πόνο. Παίρνω μόνο μαγνήσιο αλλά δεν βλέπω κ διαφορά. Εγώ τώρα θα ξεκινήσω τα ρούχα πλύσιμο κ σιδέρωμα κ μετά το καρότσι κ το αυγό πλύσιμο. Μετα θα ετοιμάσω κάτι ψιλά, κάνα μπιμπερο να βρίσκεται, καθάρισμα αποστείρωτη, τα είδη φαρμακείου κλπ. Βαλίτσα κλπ. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι έχουν μείνει λίγοτερο από 2 μήνες...

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας διάβαζα τις προηγούμενες μέρες αλλά δεν είχα κουράγιο ούτε να γράψω, μετά από 9 ώρες μπροστά από μια οθόνη! Τέλος η δουλειά από χθες!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά! Θα γράψω ότι θυμάμαι από όσα έχω διαβάσει.

@Irenesirene79 Κ εγώ προς το cossato καταλήγω γιατί εν τέλει θα μου δανείσουν κ εμένα ένα άλλο καρότσι για τους 6 πρώτους μήνες, στο οποίο κουμπώνει το αυγό που έχουμε πάρει για το αμάξι.

Για τα κορίτσια που ρώτησαν για εξετάσεις για τοξόπλασμα, κι εγώ δεν κάνω κάθε μήνα. Συνολικά έχω κάνει 3 φορές. Τελευταία 17/4. Την Τετάρτη που μας πέρασε είχα ραντεβού στο γιατρό κ δεν μου έγραψε καθόλου εξετάσεις τώρα. Μου είπε την άλλη φορά (2/6). Κ εμένα είναι γενικά απόλυτος όταν θεωρεί πως δεν χρειάζεται να μου γράψει.

Η μπέμπα ήταν 1.620 gr, 31 + 2 ήμουν την Τετάρτη.

Σχετικά με το doppler, μου κάνει στα τελευταία ραντεβού στο ιατρείο κ θα μου κάνει κάθε φορά. Είπε πως δεν χρειάζεται να πάω αλλού να το κάνω. 

@manaoula Εγώ έχω κάποιες συσπάσεις ενώ έπαιρνα μαγνήσιο από τον τρίτο μήνα. Στον 6ο τις κατάλαβα (μια φορά είχα κ πόνο) κ από τότε μου αύξησε μαγνήσιο κ ξεκίνησα πάλι utrogestan. Σε αυτό το ραντεβού μου τα μείωσε κ είπε θα τα κόψουμε την επόμενη φορά. Έχεις κ πόνο? Εγώ μόνο πετρώματα κάποιες φορές τη μέρα κ καμιά φορά μαζεύει η κοιλιά σε ένα σημείο, σαν να κάνει καρούμπαλο για πολύ λίγο. Μου είπε όμως πως στο μήνα που είμαστε είναι φυσιολογικό να συμβαίνει, αρκεί να μην είναι συχνές.

Τέλος, κάποια κοπέλα είχε γράψει για κρέμα για τις θηλές. Από ένα σεμινάριο που παρακολούθησα κ όσα γράφουν εδώ στο φόρουμ, καθαρή λανολίνη πρέπει να πάρουμε που δεν θέλει ξέβγαλμα. Γιατί γενικά υπάρχουν διάφορες κρέμες. Επιθέματα σίγουρα θα χρειαστούν!

Εγώ ανέφερα τις κρέμες για θηλές. Προσωπικά της Medela σκεφτόμουν να πάρω που είναι αυτό που λες κ δε θέλει καθάρισμα μετά. Κ γω περνώ από νωρίς μαγνήσιο είχα κ πονοκεφάλους κ διαφορά πονάκια αρχικά κ μου τα γράψε από νωρίς. συσπάσεις δε νομίζω να χα ποτέ με την έννοια του να πετρώνει η κοιλιά μου το μόνο που με πιάνει καμια φορά σπάνια είναι χαμηλά κάτι σαν πόνοι περιόδου.ειμαι 33 βδομαδες. Καούρες έχω αρκετές κ γω δεν έχω παραπονο:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Πανε και ο γαμος και η μετακομιση χαλαρωσα επιτελους ! 

Εμεις βαψαμε κ τ δωματιο ενα πρασινο της μεντας λιγο πιο σκουροο αλλα το μισο το κατω μερος και τ πανω λευκο γενικα θα κανουμε θεμα την ζουγκλα ..χαχα 

Πηραμε και καποια ζωακια απο ικεα αφηστε τα εχω ξετρελαθει 

Τσεκαρετε και σουτιεν θηλασμου και μπουστακια στα jumbo παμφθηνα και πολυ καλα 

Νυχτικα κοριτσια εντελως μα εντελως τυχαια ημουν στον Σκλαβενιτη και βρηκα με κουμπακοα μονο 8 ευρω ! Και ήταν μια χαρα !!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Από καούρες άλλο τίποτα.απο τον 5ο ταλαιπωρούμε και καμία φορά δεν την παλεύω.δεν θέλω να παίρνω Κάιντα μαλοξ με την χούφτα.προσπαθω λίγο με το γάλα και τις τσίχλες.καμια φορά κοιμάμαι με την τσίχλα στο στόμα γιατί δεν μπορώ αλλιώς. Είμαι η μόνη δηλαδή που δεν έχει αγοράσει τίποτα ακόμα!! λέτε να μην προλάβω? λέω να ξεκινήσω αυτή την βδομάδα γιατί πρέπει να τα παραγγείλω και από άλλη χώρα μερικά γιατί δεν υπάρχουν εδώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...