Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω κάτι.. εσάς κάθε πότε σας γράφει ο γιατρός εξετάσεις για τοξοπλάσμωση όσες δεν έχετε αντισώματα; Εγώ του ζητάω κάθε δίμηνο αλλά σήμερα τσακωθηκαμε για αυτό γιατί θεωρεί εκείνος ότι δεν είναι απαραίτητο να τις κάνω συνέχεια κ δεν μου τις έγραψε τώρα. Κ με τσαντισε... Γενικά ο τρόπος του γιατί ήταν απότομος..


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω κάτι.. εσάς κάθε πότε σας γράφει ο γιατρός εξετάσεις για τοξοπλάσμωση όσες δεν έχετε αντισώματα; Εγώ του ζητάω κάθε δίμηνο αλλά σήμερα τσακωθηκαμε για αυτό γιατί θεωρεί εκείνος ότι δεν είναι απαραίτητο να τις κάνω συνέχεια κ δεν μου τις έγραψε τώρα. Κ με τσαντισε... Γενικά ο τρόπος του γιατί ήταν απότομος..

Καλημέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά .κ μένα ο γιατρός μου με είπε δε γράφουμε συνέχεια μια στην αρχή κάνουμε κ μια στη μέση.εγω την προηγούμενη φορα τ την ζήτηση κ μου την έγραψε χαρηστικα ενώ τ τη τελευταια είπε δε χρειάζεται.δε μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ το λογο που δεν τη βάζει συχνά.ενω άλλοι το κάνουν. κανονικά κάθε δύο μήνες έστω έπρεπε να τη γράφουν γιατί ποτέ δε ξες αν τυχόν κολλήσεις πότε θα ναι.αλλα δεν επέμενα.το πολύ πολύ να πάω να τη κάνω μόνη μου ξανά.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ χρόνια πολλά .κ μένα ο γιατρός μου με είπε δε γράφουμε συνέχεια μια στην αρχή κάνουμε κ μια στη μέση.εγω την προηγούμενη φορα τ την ζήτηση κ μου την έγραψε χαρηστικα ενώ τ τη τελευταια είπε δε χρειάζεται.δε μπορώ να καταλάβω ούτε εγώ το λογο που δεν τη βάζει συχνά.ενω άλλοι το κάνουν. κανονικά κάθε δύο μήνες έστω έπρεπε να τη γράφουν γιατί ποτέ δε ξες αν τυχόν κολλήσεις πότε θα ναι.αλλα δεν επέμενα.το πολύ πολύ να πάω να τη κάνω μόνη μου ξανά.

Αυτό ακριβώς κ γω έχω απορία. Αν τύχει να κολλήσεις πως θα το καταλάβεις ώστε να πάρεις αγωγή ; Γενικά ο δικός μου είναι λίγο απόλυτος  στις απόψεις του κ ειδικά με το θέμα των εξετάσεων. Αν του πω να κάνουμε κάποια εξέταση  εγώ το θεωρεί υπόδειξη κ μου κάνει σκηνή ότι εκείνος είναι υπεύθυνος κ αποφασίζει.  Μου τα έχει σπάσει τα νεύρα λίγο στο τέλος τώρα , αλλά δεν έχω κ το χρονικό περιθώριο να κάνω κάτι.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα η γιατρός μου, μου γράφει κάθε μήνα εξέταση για τοξοπλασμα. Δεν ξέρω αν είναι υπερβολική, αλλά επειδή είμαι άνω των 40, επιμένει πως πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές με όλα! 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα περιπου καθε 2 μηνο μου γραφει !

Ρε κοριτσια εχω εδω και 2 βδομαδες που εχω υγρο σαν νερό στο εσώρουχο και το παθαινω μεσα στην ημέρα σιγουρα ...εσας σας τυχαινει ;

Νιωθω μουσκεμενο το εσώρουχο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Angelina95 είπε:

Εμενα περιπου καθε 2 μηνο μου γραφει !

Ρε κοριτσια εχω εδω και 2 βδομαδες που εχω υγρο σαν νερό στο εσώρουχο και το παθαινω μεσα στην ημέρα σιγουρα ...εσας σας τυχαινει ;

Νιωθω μουσκεμενο το εσώρουχο 

Μήπως είναι ιδρώτας τώρα με την ζέστη; Κ γω παρατηρώ το εσώρουχο μου υγρό όταν περπατάω ή κάνω δουλειές αλλά είναι σίγουρα ιδρώτας . Ρωτά κ τον γιατρό σού , αλλά δε θα ναι τίποτα


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Αυτό ακριβώς κ γω έχω απορία. Αν τύχει να κολλήσεις πως θα το καταλάβεις ώστε να πάρεις αγωγή ; Γενικά ο δικός μου είναι λίγο απόλυτος  στις απόψεις του κ ειδικά με το θέμα των εξετάσεων. Αν του πω να κάνουμε κάποια εξέταση  εγώ το θεωρεί υπόδειξη κ μου κάνει σκηνή ότι εκείνος είναι υπεύθυνος κ αποφασίζει.  Μου τα έχει σπάσει τα νεύρα λίγο στο τέλος τώρα , αλλά δεν έχω κ το χρονικό περιθώριο να κάνω κάτι.. 

Καλέ μπας κ έχουμε τον ίδιο:lol:

1 ώρα πρίν, Angelina95 είπε:

Εμενα περιπου καθε 2 μηνο μου γραφει !

Ρε κοριτσια εχω εδω και 2 βδομαδες που εχω υγρο σαν νερό στο εσώρουχο και το παθαινω μεσα στην ημέρα σιγουρα ...εσας σας τυχαινει ;

Νιωθω μουσκεμενο το εσώρουχο 

Μου χει τύχει σε περασμένο μήνα.το πιο πιθανόν είναι να ναι τα κολπικά υγρά παρά πολλές κοπέλες έχουν πολύ αυξημένα υγρά κατά τη διάρκεια της εκγουμοσυνης.αν θες να το σιγουρέψεις μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στο γιατρό σου.

Εγώ πάλι έχω αποκτήσει το τελευταιο διαστημα μια πίεση χαμηλά π με προκαλει τρομερή συχνοουρια κ έχω βγάλει κ αιμοροειδες.ωραιοτατα:lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο;  Έχετε κάνει όλες έλεγχο για κυστική ίνωση; Εμένα δεν μέχρι βάλει να κάνω ούτε στον πρώτο προγεννητικό έλεγχο στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα. Θα του το πω την άλλη φορά αλλά θορυβηθηκα λίγο τώρα που το πήρα χαμπάρι


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Εμενα περιπου καθε 2 μηνο μου γραφει !

Ρε κοριτσια εχω εδω και 2 βδομαδες που εχω υγρο σαν νερό στο εσώρουχο και το παθαινω μεσα στην ημέρα σιγουρα ...εσας σας τυχαινει ;

Νιωθω μουσκεμενο το εσώρουχο 

Σίγουρα, όσο περνάει ο καιρός, τα υγρά αυξάνουν, όπως και η συχνιουρια. Από την άλλη, ρώτα και το γιατρό σου, γιατί πλέον είμαστε πιο επιρρεπείς σε ουρολοιμωξεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τοξόπλασμα έκανα μόνο μια φορά στην αρχή και δεν ξανά έκανα αν και δεν έχω αντισώματα.υγρα κ εγώ έχω παραπάνω όταν κάνω δουλειές η περπατάω περισσότερο.ρωτησα και μου είπε είναι φυσιολογικό.ρωτα να είσαι σίγουρη.αν και κοιτάνε το αμνιακό υγρό κάθε φορά που πας ;ν είναι οκ.

@Alex1989 εγώ κυστική ίνωση είχα κάνει πριν την εγκυμοσύνη γιατί η αδερφή μου βγήκε φορέας στην εγκυμοσύνη της.αν και η τωρινή γιατρός μου ούτε που με ρώτησε

@Feniamam έβγαλα κ εγώ μια ρε αυτή την βδομάδα και φρικαρα. Έλεος.ελπιζω να φύγει και να μην ξανάρθει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/5/2021 at 9:57 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο;  Έχετε κάνει όλες έλεγχο για κυστική ίνωση; Εμένα δεν μέχρι βάλει να κάνω ούτε στον πρώτο προγεννητικό έλεγχο στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα. Θα του το πω την άλλη φορά αλλά θορυβηθηκα λίγο τώρα που το πήρα χαμπάρι

Εγω ειχα κανει μαζι με την αυχενικη ! 

Κοριτσια απο προετοιμασίες δωματιου  και γενικα πως πατε ;;

Εγω σημερα ειδα καροτσι το lorelli rimini 

Και κουνια με στρωμα της greco strom το ερατω ετσι λεγεται 

Λικνο θα μου κανει δωρο η κουμπαρα μου το kiddo by my side κ παρηγγειλα στρωμα λικνου απο  τ λητω γιατι ηθελε ειδικες διαστασεις ..

Link to comment
Share on other sites

Ψώνια δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.αυριο έχω ντοπλερ και λέω να αρχίσω σιγά σιγά.εχω κάνει βέβαια μια έρευνα αγοράς. Πιστεύω αν το έχει ψάξει και μένεις σε σε μεγάλη πόλη πιστεύω σε μία βδομάδα τα παίρνεις όλα. Αν έχεις αποφασίσει τι θέλεις βέβαια.γιατι εγώ ακόμα για κούνια καλαθουνα λίκνο δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Εγω ειχα κανει μαζι με την αυχενικη ! 

Κοριτσια απο προετοιμασίες δωματιου  και γενικα πως πατε ;;

Εγω σημερα ειδα καροτσι το lorelli rimini 

Και κουνια με στρωμα της greco strom το ερατω ετσι λεγεται 

Λικνο θα μου κανει δωρο η κουμπαρα μου το kiddo by my side κ παρηγγειλα στρωμα λικνου απο  τ λητω γιατι ηθελε ειδικες διαστασεις ..

Εγώ περιμένω να μου δώσουν μια καλαθουνα, μεγαλούτσικη, που θα την χρησιμοποιήσω όσο περισσότερο μπορώ. Παράλληλα μάλλον θα μου δώσουν και εμένα το by my side, που όσο το έχω ψάξει, σε όλα τα φόρουμ και από φίλες, όλοι λένε τα καλύτερα, μιας και είναι πολύ στη λογική της συγκοιμησης. Μετά, λέω να προσπαθήσω να ξεκινήσω με κρεβάτι Μοντεσορι. Σχετικά νωρίς, ώστε να μπορέσω να βάλω σε τάξη, γάτα, σκύλο και παιδί. Ο καθένας το χώρο του! 

Το lorelli φαίνεται καλή επιλογή και σε πολύ καλή τιμή.. Ψάξε και σε κανένα φόρουμ, να δεις αν είναι στις προδιαγραφές που σε ενδιαφέρουν. 

Εγώ κατέληξα στο cossato, που για ελαφρύ καρότσι, με αναρτήσεις κλπ είναι από τα καλά του είδους του. Και ευχαριστώ την κοπέλα εδώ, που το πρότεινε! Δεν τα γνώριζα.. 

Γενικά, αποφάσισα να μην το παραγεμισω πράγματα το παιδικό, για να μπορέσουμε να το συνδιαμορφωσουμε με τη μικρή, όσο μεγαλώνει.

Πως νιώθετε? Πως είναι η αναπνοή σας?! 

Υ.γ. Έχετε κατά νου,  σε σχέση με την κυστική ινωση, ότι αν είσαι σε δημόσιο νοσοκομείο, σου τη γράφουν ως δωρεάν εξέταση, που γίνεται στο λαϊκό νοσοκομείο. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Εγώ περιμένω να μου δώσουν μια καλαθουνα, μεγαλούτσικη, που θα την χρησιμοποιήσω όσο περισσότερο μπορώ. Παράλληλα μάλλον θα μου δώσουν και εμένα το by my side, που όσο το έχω ψάξει, σε όλα τα φόρουμ και από φίλες, όλοι λένε τα καλύτερα, μιας και είναι πολύ στη λογική της συγκοιμησης. Μετά, λέω να προσπαθήσω να ξεκινήσω με κρεβάτι Μοντεσορι. Σχετικά νωρίς, ώστε να μπορέσω να βάλω σε τάξη, γάτα, σκύλο και παιδί. Ο καθένας το χώρο του! 

Το lorelli φαίνεται καλή επιλογή και σε πολύ καλή τιμή.. Ψάξε και σε κανένα φόρουμ, να δεις αν είναι στις προδιαγραφές που σε ενδιαφέρουν. 

Εγώ κατέληξα στο cossato, που για ελαφρύ καρότσι, με αναρτήσεις κλπ είναι από τα καλά του είδους του. Και ευχαριστώ την κοπέλα εδώ, που το πρότεινε! Δεν τα γνώριζα.. 

Γενικά, αποφάσισα να μην το παραγεμισω πράγματα το παιδικό, για να μπορέσουμε να το συνδιαμορφωσουμε με τη μικρή, όσο μεγαλώνει.

Πως νιώθετε? Πως είναι η αναπνοή σας?! 

Υ.γ. Έχετε κατά νου,  σε σχέση με την κυστική ινωση, ότι αν είσαι σε δημόσιο νοσοκομείο, σου τη γράφουν ως δωρεάν εξέταση, που γίνεται στο λαϊκό νοσοκομείο. 

 

Το cossato ποιο μοντελο τα 3 σε 1 ;;

Εγω ειμαι μια χαρα νταξει κανει κ ζεστη τωρα κ αποφεύγω τα πολλα πολλα

Γενικα τ μωρακι πλεον δεν το νιωθω τοσο εντονα δεν ξερω γιατι θα το αναφερω κ στον γιατρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έκανα ντοπλερ σήμερα!!όλα καλά μου είπαν.δεν τα καταλαβαίνω και όλα.ειχε βάλει τα χέρια στα μούτρα δεν το είδαμε καθόλου!

@Angelina95 εμένα πάντως άλλες μέρες είναι πολύ κινητικό και άλλες το καταλαβαίνω ελάχιστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...