Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! 

Να ρωτήσω λίγο σε ποια μάρκα καταλήξατε για βρεφικό σαμπουάν-αφρόλουτρο κτλ?? Ενώ στην αρχή είπα να πάρω pharmasept, τελικά παρήγγειλα weleda γιατί μου φάνηκαν πιο φυσικά. Pharmasept όμως πήρα απορρυπαντικό ρούχων. Ήθελα να δω μήπως είμαι λίγο υπερβολική κ το παρασκέφτηκα χωρίς λόγο!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Οι περισσότεροι pharmasept η frezyderm προτείνουν.δυστυχως εδώ δεν τα έχει.οποτε εγώ λέω να δοκιμάσω mustela η Chicco. 

Όλα αυτά λίγο πολυ τα ίδια είναι κ γενικά έχω ακούσει καλά σχόλια, αν εξαιρέσεις τα frezyderm για τα οποία ακούς συχνά κ όχι κ τόσο καλά λόγια. Η αλήθεια είναι πως κ εμένα δεν με τρελαίνουν σαν προϊοντα γενικά. Ωραία ας δοκιμάσει η καθεμία κάτι διαφορετικό για να ανταλασσουμε απόψεις μετά! 
Να παραδεχτώ βέβαια πως η οδοντόκρεμα της frezyderm εγκυμοσύνης μου αρέσει πολυ, για να μη λέω μόνο τα αρνητικά!:P


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Να ρωτήσω λίγο σε ποια μάρκα καταλήξατε για βρεφικό σαμπουάν-αφρόλουτρο κτλ?? Ενώ στην αρχή είπα να πάρω pharmasept, τελικά παρήγγειλα weleda γιατί μου φάνηκαν πιο φυσικά. Pharmasept όμως πήρα απορρυπαντικό ρούχων. Ήθελα να δω μήπως είμαι λίγο υπερβολική κ το παρασκέφτηκα χωρίς λόγο!

Εγώ πήρα baby planet απορρυπαντικό και pharmaset σαμπουάν αφρολουτρο ! Μου είπαν ότι θα με βολεψει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χτες είχαμε γιατρό κ η μικρή είναι 2480 σύμφωνα με τον υπέρηχο.μου είπε ότι θα με βάλει για καισαρική περίπου 10 μέρες πριν την Πητ οπότε θα είναι περίπου 6-8 Ιουλίου. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι έφτασε ο καιρός... Όσες γεννατε σε ιδιωτική κλινική ρωτήσατε τι ισχύει για συνοδούς κλπ λόγω κοβιντ; Από καλλυντικά εγώ στην πρώτη χρησιμοποίησα frezyderm, κα ακόμη κ τώρα αυτά της βάζω, έμεινα ικανοποιημένη κ τα ίδια μάλλον θα έχω κ στην μπέμπα. Είχα πάρει κ weleda αλλά το σαμπουάν δεν μου άρεσε καθόλου τα μαλλιά της τα έκανε χάλια κ μπερδεμένα.Έχω βέβαια κ κάτι δείγματα από pharmasept. Για τα ρούχα έχω το baby planet  κ μου φαίνεται ότι καθαρίζει καλύτερα από τα άλλα. Γενικά να ξέρετε ότι λερώνεται να το πλένετε κατευθείαν τοπικά στο λεκε γιατί αλλιώς με τα βρεφικά δεν καθαρίζουν οι δύσκολοι λεκέδες. 

πρίν από 2 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χτες είχαμε γιατρό κ η μικρή είναι 2480 σύμφωνα με τον υπέρηχο.μου είπε ότι θα με βάλει για καισαρική περίπου 10 μέρες πριν την Πητ οπότε θα είναι περίπου 6-8 Ιουλίου. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι έφτασε ο καιρός... Όσες γεννατε σε ιδιωτική κλινική ρωτήσατε τι ισχύει για συνοδούς κλπ λόγω κοβιντ; Από καλλυντικά εγώ στην πρώτη χρησιμοποίησα frezyderm, κα ακόμη κ τώρα αυτά της βάζω, έμεινα ικανοποιημένη κ τα ίδια μάλλον θα έχω κ στην μπέμπα. Είχα πάρει κ weleda αλλά το σαμπουάν δεν μου άρεσε καθόλου τα μαλλιά της τα έκανε χάλια κ μπερδεμένα.Έχω βέβαια κ κάτι δείγματα από pharmasept. Για τα ρούχα έχω το baby planet  κ μου φαίνεται ότι καθαρίζει καλύτερα από τα άλλα. Γενικά να ξέρετε ότι λερώνεται να το πλένετε κατευθείαν τοπικά στο λεκε γιατί αλλιώς με τα βρεφικά δεν καθαρίζουν οι δύσκολοι λεκέδες. 

Έχετε ρωτήσει επίσης από έγγραφα τι χρειάζεται για το μαιευτήριο κ το επίδομα γέννησης;

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια πλησιάζει ο καιρός.εγω έχω βαρύνει πάρα πολύ από τη μια στιγμή στην άλλη ευτυχώς από ύπνο με πήγε πολύ καλά όλο αυτό το καιρό απλά κ γω ψιλοζοριζομαι με καούρες. Από σαμπουάν Μ φέραν δώρο της φρεζυντερμ.κ δίνουν κ στη κλινική τέτοια δωράκια οπότε δε θ πάρω προς το παρών κάτι παραπάνω.απορυπαντικο κ γω έχω μπέιμπι πλανετ.εχω βάλει στη βαλίτσα πρσγματα αλλά δε τα χω τακτοποιήσει ακόμα Μ αρέσει π τη θεωρούσα μεγαλη κ τώρα νιώθω ότι θέλω κ δεύτερη ΧΑ ΧΑ. Στη κλινική σύνοδος μόνο στη γέννα ένας, κ αυτό μετά από μοριακο τεστ.που κάθεται κ πεειεμνεει κ τριες ώρες στην αναμονή μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.τα έγγραφα μας τα στέλνουν σε μέιλ εμάς από τη κλινική οτι χρειάζεται.εγω έβαλα ταυτότητες ληξιαρχική πράξη γάμου, έγγραφο οικογενιακη καταστασης, ΑΜΚΑ μας, κ προσωπικό iban μητέρας.δευτερα θ κάνω πρώτη φορά τοκοκαρδιογρσφο στη κλινική κ εκεί θ ρωτήσω κ από κοντά ότι απορίες έχω.

22 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Να ρωτήσω λίγο σε ποια μάρκα καταλήξατε για βρεφικό σαμπουάν-αφρόλουτρο κτλ?? Ενώ στην αρχή είπα να πάρω pharmasept, τελικά παρήγγειλα weleda γιατί μου φάνηκαν πιο φυσικά. Pharmasept όμως πήρα απορρυπαντικό ρούχων. Ήθελα να δω μήπως είμαι λίγο υπερβολική κ το παρασκέφτηκα χωρίς λόγο!

επειδή είχα λίγες φαγούρες άρχισα να αγοράζω κ για μένα βρεφικά αφρολουτρα για το σώμα.δοαβασα καλές κριτικες για  Βελέντα κ τη πήρα.απαλη κ ευχάριστη όντως αλλά για τη δική μου όσφρηση έχει πολύ άσχημη μυρωδιά ρε παιδί μου.σα να αλοιφομαι με κουνουπελαιο ένα πράγμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Feniamam είπε:

Γεια σας κορίτσια πλησιάζει ο καιρός.εγω έχω βαρύνει πάρα πολύ από τη μια στιγμή στην άλλη ευτυχώς από ύπνο με πήγε πολύ καλά όλο αυτό το καιρό απλά κ γω ψιλοζοριζομαι με καούρες. Από σαμπουάν Μ φέραν δώρο της φρεζυντερμ.κ δίνουν κ στη κλινική τέτοια δωράκια οπότε δε θ πάρω προς το παρών κάτι παραπάνω.απορυπαντικο κ γω έχω μπέιμπι πλανετ.εχω βάλει στη βαλίτσα πρσγματα αλλά δε τα χω τακτοποιήσει ακόμα Μ αρέσει π τη θεωρούσα μεγαλη κ τώρα νιώθω ότι θέλω κ δεύτερη ΧΑ ΧΑ. Στη κλινική σύνοδος μόνο στη γέννα ένας, κ αυτό μετά από μοριακο τεστ.που κάθεται κ πεειεμνεει κ τριες ώρες στην αναμονή μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.τα έγγραφα μας τα στέλνουν σε μέιλ εμάς από τη κλινική οτι χρειάζεται.εγω έβαλα ταυτότητες ληξιαρχική πράξη γάμου, έγγραφο οικογενιακη καταστασης, ΑΜΚΑ μας, κ προσωπικό iban μητέρας.δευτερα θ κάνω πρώτη φορά τοκοκαρδιογρσφο στη κλινική κ εκεί θ ρωτήσω κ από κοντά ότι απορίες έχω.

επειδή είχα λίγες φαγούρες άρχισα να αγοράζω κ για μένα βρεφικά αφρολουτρα για το σώμα.δοαβασα καλές κριτικες για  Βελέντα κ τη πήρα.απαλη κ ευχάριστη όντως αλλά για τη δική μου όσφρηση έχει πολύ άσχημη μυρωδιά ρε παιδί μου.σα να αλοιφομαι με κουνουπελαιο ένα πράγμα.

Πω πω τέτοια λέγε μου! έχω κ εγώ θέμα με τις μυρωδιές... εντάξει από ένα πήρα να τα δοκιμάσω κ αν δεν μου αρέσουν τα αλλάζω! Πάντως τα pharamasept πρέπει να μυρίζουν τέλεια γιατί κ το απορρυπαντικό ρούχων, μυρίζει καταπληκτικά! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Marialena86 είπε:

Πω πω τέτοια λέγε μου! έχω κ εγώ θέμα με τις μυρωδιές... εντάξει από ένα πήρα να τα δοκιμάσω κ αν δεν μου αρέσουν τα αλλάζω! Πάντως τα pharamasept πρέπει να μυρίζουν τέλεια γιατί κ το απορρυπαντικό ρούχων, μυρίζει καταπληκτικά! 

Κορίτσια το weleda όντως βρώμαει.. εγώ σκεφτείτε ένα κλαδάκι για το σώμα που της είχα πάρει δεν της το έβαλα ποτέ, μύριζε άσχημα... Κ έμενε στο σώμα σαν λαδωμένο ποντικάκι το μωρό... Τα pharmasept  μυρίζουν τέλεια.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το fissan κλασσικό και παλιό σαμπουάν και αφρόλουτρο μαζί. Αν και μου είπε η μαια ότι έχει σαμπουάν για τα μωράκια μας στο νοσοκομείο θα το πάρω για μένα. Απορρυπαντικό πήρα baby planet και για τα μπιμπερό σε περίπτωση που χρησιμοποιήσω θα πάρω baby planet η Αρκάδι δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Μαλακτικό δεν έχω πάρει και δε θα πάρω για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω προγραμματισμενη καισαρικη στις 10/07περιπου. Τα τεστ κοβιντ μπορουμε να τα εχουμε κανει μονοι μας σε διαγνωστικο εγωισμός Και ο συζυγος ; και να παμε με το χαρτι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, milkyway90 είπε:

Θα εχω προγραμματισμενη καισαρικη στις 10/07περιπου. Τα τεστ κοβιντ μπορουμε να τα εχουμε κανει μονοι μας σε διαγνωστικο εγωισμός Και ο συζυγος ; και να παμε με το χαρτι ;

Καλημέρα. Κ γω με προγραμματισμένη καισαρική θα γεννήσω.  Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει το τεστ να έχει γίνει εντός 72 ωρών, αλλά καλύτερα να το κάνω μέσα σε 48 ώρες για να μην γίνει καμία στραβή κ πρέπει να το επαναλάβουμε. Εμένα κάνουν κ στην κλινική τεστ μοριακό αλλά νομίζω ότι οπουδήποτε αλλού κ να το κάνεις δεν υπάρχει προβλήμα αν έχεις το χαρτί με το αποτέλεσμα. Ρώτησε τιμή για να δεις που σε συμφέρει. Εδώ το χρεώνουν 60 ευρώ. Να σε ρωτήσω... Ποσων εβδομάδων θα είσαι την μέρα της καισαρικής;


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα. Κ γω με προγραμματισμένη καισαρική θα γεννήσω.  Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει το τεστ να έχει γίνει εντός 72 ωρών, αλλά καλύτερα να το κάνω μέσα σε 48 ώρες για να μην γίνει καμία στραβή κ πρέπει να το επαναλάβουμε. Εμένα κάνουν κ στην κλινική τεστ μοριακό αλλά νομίζω ότι οπουδήποτε αλλού κ να το κάνεις δεν υπάρχει προβλήμα αν έχεις το χαρτί με το αποτέλεσμα. Ρώτησε τιμή για να δεις που σε συμφέρει. Εδώ το χρεώνουν 60 ευρώ. Να σε ρωτήσω... Ποσων εβδομάδων θα είσαι την μέρα της καισαρικής;

Θα είμαι 38 και 5 ημέρες... Μου έχει πει βέβαια ότι το μωράκι θα μας πει πότε ακριβώς θα γίνει. Γενικά όμως 10 ημέρες πριν την ΠΗΤ κάνουν τις προγραμματισμενες. 

Rapid δεν δέχονται δηλαδή ; Μόνο μοριακό ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , milkyway90 είπε:

Θα είμαι 38 και 5 ημέρες... Μου έχει πει βέβαια ότι το μωράκι θα μας πει πότε ακριβώς θα γίνει. Γενικά όμως 10 ημέρες πριν την ΠΗΤ κάνουν τις προγραμματισμενες. 

Rapid δεν δέχονται δηλαδή ; Μόνο μοριακό ;

Οχι  μόνο μοριακό δέχονται. Αν μπεις έκτακτα κ δεν έχεις προλάβει να κάνεις , σου κάνουν πρώτα ραπίντ μέχρι να σε βάλουν μέσα κ μετά μοριακό

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! Άσχετη ερώτηση, αλλά θέλω να μου πείτε και εσείς μια γνώμη.. Έχετε δει καθόλου για μάρσιπο? 

Εμένα όλες μου λένε για το πόσο καλή ποιότητα είναι τα weleda.. Αλλά σήμερα μου είπαν ότι στο Έλενα δίνουν δωράκι τσαντουλα με τα πρώτα βασικά, οπότε λέω να περιμένω να δω τι θα μου πουν και οι μαιες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...