Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Εγω ειμαι στις 36w5d& ο μπέμπης είναι ακόμα ισχιακος&πλεον δεν θα γυρίσει. Το Σάββατο έχω ραντεβού με τον γιατρό & θα μου πει ποτέ να μπω προγραμματισμένα για καισαρική. Τον ρώτησα εντωμεταξύ εάν κάνει περιστροφή του εμβρυου με τα χέρια (το είδα στο Internet) & μόνο που δεν με έβρισε. Φαντάζομαι καμία βδομάδα αργότερα, που θαμαι 38w θα με βάλει για καισαρική . Δεν θέλω εντωμεταξύ καθόλου να κάνω καισαρική, ήθελα ανέκαθεν φυσιολογικο τοκετό. Εννοείται ότι καισαρική θα κάνω με ισχιακη προβολή, αλλά μου κακοφαινεται πάρα πολύ. Είναι & πρώτο παιδί, άρα αν κάνω δεύτερο πάλι καισαρική θα κάνω & πάντα ηθελα να δω τι είναι ο φυσιολογικος τοκετός. VBAC κάνει ο γιατρός μου, αλλά οι προϋποθέσεις είναι πάρα πολλές για κτ τέτοιο οπότε μονόδρομος θαναι & μια επόμενη καισαρική. 

Είμαι υπερβολικη θα μου πείτε, αντι να σκεφτώ ότι θαχω το παιδάκι μου σκέφτομαι βλακειες. Φαντάζομαι ότι όταν έρθει με το καλο ο μπέμπης να μη με ενδιαφέρει η κτ ή ο φτ. 

Με το καλο να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Εγω ειμαι στις 36w5d& ο μπέμπης είναι ακόμα ισχιακος&πλεον δεν θα γυρίσει. Το Σάββατο έχω ραντεβού με τον γιατρό & θα μου πει ποτέ να μπω προγραμματισμένα για καισαρική. Τον ρώτησα εντωμεταξύ εάν κάνει περιστροφή του εμβρυου με τα χέρια (το είδα στο Internet) & μόνο που δεν με έβρισε. Φαντάζομαι καμία βδομάδα αργότερα, που θαμαι 38w θα με βάλει για καισαρική . Δεν θέλω εντωμεταξύ καθόλου να κάνω καισαρική, ήθελα ανέκαθεν φυσιολογικο τοκετό. Εννοείται ότι καισαρική θα κάνω με ισχιακη προβολή, αλλά μου κακοφαινεται πάρα πολύ. Είναι & πρώτο παιδί, άρα αν κάνω δεύτερο πάλι καισαρική θα κάνω & πάντα ηθελα να δω τι είναι ο φυσιολογικος τοκετός. VBAC κάνει ο γιατρός μου, αλλά οι προϋποθέσεις είναι πάρα πολλές για κτ τέτοιο οπότε μονόδρομος θαναι & μια επόμενη καισαρική. 

Είμαι υπερβολικη θα μου πείτε, αντι να σκεφτώ ότι θαχω το παιδάκι μου σκέφτομαι βλακειες. Φαντάζομαι ότι όταν έρθει με το καλο ο μπέμπης να μη με ενδιαφέρει η κτ ή ο φτ. 

Με το καλο να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!! 

Το μωράκι σου θα έρθει στη ζωή κ δεν θα σε νοιάζει τίποτα. Είτε γεννήσεις με καισαρική είται με φυσιολογικό τοκετό φέρνεις ένα πλάσμα στη ζωή και αυτο είναι το μαγικό. Το πώς γέννας είμαι θέμα γιατρών για να είστε ασφαλείς και το μωρό κ η μαμά.. εγώ πάντως αν με ρωτάς θα προτιμούσα να γεννήσω με ολική αναισθησία, να  μην καταλάβω τίποτα. Να ξυπνήσω κ να ναι όλα έτοιμα..(αν με το καλό μείνω έγκυος πρώτα)... Σημασία έχει λοιπόν η ζωουλα που θα φέρεις στον κόσμο. Η γέννα είναι θέμα ιατρών διαδικαστικό.... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Εγω ειμαι στις 36w5d& ο μπέμπης είναι ακόμα ισχιακος&πλεον δεν θα γυρίσει. Το Σάββατο έχω ραντεβού με τον γιατρό & θα μου πει ποτέ να μπω προγραμματισμένα για καισαρική. Τον ρώτησα εντωμεταξύ εάν κάνει περιστροφή του εμβρυου με τα χέρια (το είδα στο Internet) & μόνο που δεν με έβρισε. Φαντάζομαι καμία βδομάδα αργότερα, που θαμαι 38w θα με βάλει για καισαρική . Δεν θέλω εντωμεταξύ καθόλου να κάνω καισαρική, ήθελα ανέκαθεν φυσιολογικο τοκετό. Εννοείται ότι καισαρική θα κάνω με ισχιακη προβολή, αλλά μου κακοφαινεται πάρα πολύ. Είναι & πρώτο παιδί, άρα αν κάνω δεύτερο πάλι καισαρική θα κάνω & πάντα ηθελα να δω τι είναι ο φυσιολογικος τοκετός. VBAC κάνει ο γιατρός μου, αλλά οι προϋποθέσεις είναι πάρα πολλές για κτ τέτοιο οπότε μονόδρομος θαναι & μια επόμενη καισαρική. 

Είμαι υπερβολικη θα μου πείτε, αντι να σκεφτώ ότι θαχω το παιδάκι μου σκέφτομαι βλακειες. Φαντάζομαι ότι όταν έρθει με το καλο ο μπέμπης να μη με ενδιαφέρει η κτ ή ο φτ. 

Με το καλο να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!! 

Καλησπέρα!

Καταλαβαίνω ότι σου κακοφαίνεται αλλά κι εγώ θα σου πω αυτό που αναφέρεις κι εσύ πιο πάνω. Το πιο σημαντικό είναι να κρατήσουμε γερά τα μωράκια μας αγκαλιά κ πιστεύω πως όντως μετά δεν θα σε νοιάζει καθόλου η κτ ή ο φτ. Τα ίδια λέω κ στον εαυτό μου κ το πιστεύω κ για μένα!

Τελικά που θα γεννήσεις με το καλό? Είσαι η μοναδική που υπάρχει περίπτωση να γεννήσει Ιασώ. Μήπως συμπέσουμε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. εγώ εκτός απροοπτου θα μπω μάλλον 8 Ιουλίου για καισαρική. Θα είμαι 38κ5. Δύο μέρες πριν θα κάνω κ ενέσεις κορτιζόνης προληπτικά. Ψυχολογικά είμαι έτσι κ έτσι γιατί δεν νιώθω καλά με τον γιατρό μου αλλά δυστυχώς δεν είχα ούτε το χρόνο ούτε το θάρρος να αλλάξω κάτι αλλά νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου για αυτό... Δεν δέχεται να περιμένουμε πάνω από αυτό το όριο για καισαρική , εγώ ήθελα να κλείσω τις 39 εβδομάδες, βρίσκοντας δικαιιλογιες κ προσπαθώντας να με τρομάξει ουσιαστικά, κ για καθυστέρηση απολίνωσης ομφάλιου λώρου που του ζήτησα , ούτε κ αυτό το δέχεται...ελπίζω όταν γεννήσω να φτιάξει νη ψυχολογία μου. Ας είναι όλα τα μωράκια μας καλά.

  • Λυπημένη/-ος 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. εγώ εκτός απροοπτου θα μπω μάλλον 8 Ιουλίου για καισαρική. Θα είμαι 38κ5. Δύο μέρες πριν θα κάνω κ ενέσεις κορτιζόνης προληπτικά. Ψυχολογικά είμαι έτσι κ έτσι γιατί δεν νιώθω καλά με τον γιατρό μου αλλά δυστυχώς δεν είχα ούτε το χρόνο ούτε το θάρρος να αλλάξω κάτι αλλά νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου για αυτό... Δεν δέχεται να περιμένουμε πάνω από αυτό το όριο για καισαρική , εγώ ήθελα να κλείσω τις 39 εβδομάδες, βρίσκοντας δικαιιλογιες κ προσπαθώντας να με τρομάξει ουσιαστικά, κ για καθυστέρηση απολίνωσης ομφάλιου λώρου που του ζήτησα , ούτε κ αυτό το δέχεται...ελπίζω όταν γεννήσω να φτιάξει νη ψυχολογία μου. Ας είναι όλα τα μωράκια μας καλά.

Κορίτσι μου προσπάθησε να σκεφτείς κάτι θετικό για το γιατρό σου κ μην νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου. Αν είχες τον ίδιο γιατρό κ στο πρώτο σου παιδάκι κ όλα πήγαν καλά, γι’ αυτό κ τον επέλεξες πάλι, σκέψου αυτό! Για να φτιάξει η ψυχολογία σου. Έτσι κ αλλιώς όταν κρατήσεις το μωρό σου αγκαλιά θα τα ξεχάσεις όλα! 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι φτάνει ο καιρός.κ πάλι με το καλό εύχομαι σε όλες κ οσα πραγματα κ αν μας στεναχωρούν η θα θελαμε να Χαν πάει αλλιώς στο τέλος το μόνο π αξιζει είναι να βγούμε γερές με γερά μωρακια.σημερα έκλεισα 38 βδομαδες σε λίγο έχω ρσντεβου με γιατρό μεταμεσονυχτια ΧΑ ΧΑ.τις τελευταίες μέρες βρε κορίτσια εχω πολύ υπνηλία κ λίγο ζαλάδες κ πονοκέφαλο.αυτο π με προβληνατιζει πιο πολύ όμως είναι ότι ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα καλή πίεση στο 12 τις τελευταίες δυο βδομάδες παίζει στο 14 κ 15 όταν μετριέμαι.κ σήμερα στο καρδιοτοκογρσφο είχα 14.5 κ στο σπίτι μετά 15.3 η μεγάλη 9 η μικρή σε απόλυτη ηρεμία. θα ρωτήσω το γιατρό δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.προληλπτικα θ κόψω τελείως το αλάτι.αλλα φοβάμαι μη πάθω κ καμία ξαφνική προεκλαμψία στο άκυρο.δε ξέρω αν είναι κτ που τυχαίνει όσο πλησιάζουμε στο τέλος.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Feniamam είπε:

Δε μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι φτάνει ο καιρός.κ πάλι με το καλό εύχομαι σε όλες κ οσα πραγματα κ αν μας στεναχωρούν η θα θελαμε να Χαν πάει αλλιώς στο τέλος το μόνο π αξιζει είναι να βγούμε γερές με γερά μωρακια.σημερα έκλεισα 38 βδομαδες σε λίγο έχω ρσντεβου με γιατρό μεταμεσονυχτια ΧΑ ΧΑ.τις τελευταίες μέρες βρε κορίτσια εχω πολύ υπνηλία κ λίγο ζαλάδες κ πονοκέφαλο.αυτο π με προβληνατιζει πιο πολύ όμως είναι ότι ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα καλή πίεση στο 12 τις τελευταίες δυο βδομάδες παίζει στο 14 κ 15 όταν μετριέμαι.κ σήμερα στο καρδιοτοκογρσφο είχα 14.5 κ στο σπίτι μετά 15.3 η μεγάλη 9 η μικρή σε απόλυτη ηρεμία. θα ρωτήσω το γιατρό δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.προληλπτικα θ κόψω τελείως το αλάτι.αλλα φοβάμαι μη πάθω κ καμία ξαφνική προεκλαμψία στο άκυρο.δε ξέρω αν είναι κτ που τυχαίνει όσο πλησιάζουμε στο τέλος.

έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα.υπνηλια και πονοκέφαλο και το ενδεχόμενο της προεκλαμψίας μου έχει γίνει εφιάλτης και το άγχος βαράει κόκκινα.εγω έχω πίεση 13/8 περίπου όταν πηγαίνω.σπιτι δεν έχω πιεσόμετρο αλλιώς θα μετρουσα να ηρεμήσω λιγο να μου φύγει από το μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα!

Καταλαβαίνω ότι σου κακοφαίνεται αλλά κι εγώ θα σου πω αυτό που αναφέρεις κι εσύ πιο πάνω. Το πιο σημαντικό είναι να κρατήσουμε γερά τα μωράκια μας αγκαλιά κ πιστεύω πως όντως μετά δεν θα σε νοιάζει καθόλου η κτ ή ο φτ. Τα ίδια λέω κ στον εαυτό μου κ το πιστεύω κ για μένα!

Τελικά που θα γεννήσεις με το καλό? Είσαι η μοναδική που υπάρχει περίπτωση να γεννήσει Ιασώ. Μήπως συμπέσουμε!

Μάλλον ιασω και εγώ.. Το Σάββατο θα συνεννοηθούμε για την ημερομηνία. Τελική ημερομηνία έχω στις 16/7 αλλά πιστεύω αρχές Ιουλίου.. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε αφού πάμε για κτ. Για να δούμε... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Feniamam είπε:

Δε μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι φτάνει ο καιρός.κ πάλι με το καλό εύχομαι σε όλες κ οσα πραγματα κ αν μας στεναχωρούν η θα θελαμε να Χαν πάει αλλιώς στο τέλος το μόνο π αξιζει είναι να βγούμε γερές με γερά μωρακια.σημερα έκλεισα 38 βδομαδες σε λίγο έχω ρσντεβου με γιατρό μεταμεσονυχτια ΧΑ ΧΑ.τις τελευταίες μέρες βρε κορίτσια εχω πολύ υπνηλία κ λίγο ζαλάδες κ πονοκέφαλο.αυτο π με προβληνατιζει πιο πολύ όμως είναι ότι ενώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα καλή πίεση στο 12 τις τελευταίες δυο βδομάδες παίζει στο 14 κ 15 όταν μετριέμαι.κ σήμερα στο καρδιοτοκογρσφο είχα 14.5 κ στο σπίτι μετά 15.3 η μεγάλη 9 η μικρή σε απόλυτη ηρεμία. θα ρωτήσω το γιατρό δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.προληλπτικα θ κόψω τελείως το αλάτι.αλλα φοβάμαι μη πάθω κ καμία ξαφνική προεκλαμψία στο άκυρο.δε ξέρω αν είναι κτ που τυχαίνει όσο πλησιάζουμε στο τέλος.

Δεν ήξερα πως αυτά είναι σημάδια προεκλαμψίας της τελευταίες μέρες έχω απίστευτο πονοκέφαλο πέρα από αυτό από κει π δεν κοιμόμουν μέσα στην ημέρα μπορεί να κοιμηθώ μεσημέρι απόγευμα και νιώθω εξάντληση ! Πίεση έχω καμία βδομάδα να μετρησω :/ 

θα το παρακολουθώ πάντως ευχαριστώ κορίτσια !! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ σε σας .. να το αναφέρετε και στον γιατρό σας !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κ εγώ τα ίδια σκέφτομαι για την πίεση κ δεν εχω πιεσόμετρο στο σπίτι. Στο γιατρό πάντα είναι καλή, αλλά όντως τον τελευταίο καιρό εχω κ εγώ ψιλό ζαλάδες, ψιλοπονοκεφαλο. Μετά πάλι σκέφτομαι μηπως είναι κ θέμα αναπνοής. Έχω κ σχεδόν ένα μόνιμο ελαφρύ μπούκωμα σε όλη την εγκυμοσύνη, το οποίο έχει γίνει χειρότερο τον τελευταίο καιρό. Επίσης υπνηλία φουλ, τη μέρα όμως!! 
@Feniamam Αν θες στείλε μας τι σου είπε ο γιατρός, όποτε μπορέσεις. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κορίτσια κ εγώ τα ίδια σκέφτομαι για την πίεση κ δεν εχω πιεσόμετρο στο σπίτι. Στο γιατρό πάντα είναι καλή, αλλά όντως τον τελευταίο καιρό εχω κ εγώ ψιλό ζαλάδες, ψιλοπονοκεφαλο. Μετά πάλι σκέφτομαι μηπως είναι κ θέμα αναπνοής. Έχω κ σχεδόν ένα μόνιμο ελαφρύ μπούκωμα σε όλη την εγκυμοσύνη, το οποίο έχει γίνει χειρότερο τον τελευταίο καιρό. Επίσης υπνηλία φουλ, τη μέρα όμως!! 
@Feniamam Αν θες στείλε μας τι σου είπε ο γιατρός, όποτε μπορέσεις. 

είπε ότι όντως δεν είναι καλό να ανεβαίνει στο άκυρο κ να μένει γιατί όντως υπαρχει κυνδινος προεκλαμψίας.αλλα η μαία του που με μέτρησε χθες ήταν στο 12 μεγάλη 7 μικρη. Οπότε είπε μπορεί να ναι τυχαίο κ ότι τα ηλεκτρονικά γενικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.ειπε ότι ίσως ήταν λάθος συναγερμος ωστόσο με έβαλε να μετριέμαι για τρεις μέρες στο σπίτι να βλέπω πως πάω κ παράλληλα μου γράψε κάτι εξέτασεις στα ούρα μου κτ για λεύκωμα κ διαφορά αλλα για να βεβαιωθούμε ότι όλα καλά. Μου πε από κλινικής άποψης δεν εχω ένδειξη προεκλαμψιας πάντως.κ επίσης το παιδί είναι αρκετά κινητικό κ οτι όταν υπάρχει πραγματικά θέμα με πίεση κ τα λοιπά εχουν τη τάση να γίνονται πιο νωθρά.κατα τ αλλά όλα καλά το παιδί δεν λέει να θέλει να βγει πάντως βολεύτηκε.ουτε μια συσπαση μια ώρα στο τοκοκαρδιογρσφο ούτε διαστολή.ισως πάω για παράταση.σημερα μπήκα 39η κ ήδη η μιρκη είναι 3200.θα φανει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχθές έκανα καρδιοτακογραφο.  Το πρωί κοιμάται το μπεμπέ. Τρομάξαμε να τον ξυπνήσουμε (μακάρι να κοιμάται έτσι και όταν έρθει σπίτι με το καλό). Σε όσες δεν έχει γυρίσει το μωρό έχετε ελπίδες. Σε έμενα γύρισε στην 38η εβδομάδα οπότε πάω για φυσιολογικό τοκετό στις 7 Ιουλίου με πρόκληση γιατί έχουμε τα τεστ. Στις 5 Ιουλίου θα πάω στο νοσοκομείο να κάνω τεστ covid και στις 7 μπαίνω να γεννήσω (πρώτα ο Θεός) . Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι θα έχω παιδάκι σε 2 εβδομάδες. Σήμερα έστρωσα τα σεντόνακια της κούνιας να είναι έτοιμη να κοιμηθεί το μωρό μας. Το καρεκλάκι για το αυτοκίνητο έτοιμο η βαλιτσουλα μας έτοιμη ο σύζυγος κανόνισε για την άδεια του να είναι μαζί μου τα ρουχαλάκια του πλυμένα σιδερωμένα και όλα να πάνε καλά. Να κάνουμε γερά παιδάκια και με ένα πόνο! 

Βρήκαμε και παιδίατρο να είμαστε έτοιμοι μόλις βγούμε να έρθει να τον δει. 

Κάτι άλλο δεν θυμάμαι να σας πω το μυαλό μου είναι αλλού για αλλού. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@manaoula άντε κορίτσι μου με το καλό.κ εγώ 7/7 έχω προγραμματισμένη αν δεν έρθει νωρίτερα από μόνο του δηλαδή.και μένα κοιμόταν προχθές και ήταν οι παλμοί λίγο χαμηλού στην αρχή και δεν ξυπνούσε κιόλας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

είπε ότι όντως δεν είναι καλό να ανεβαίνει στο άκυρο κ να μένει γιατί όντως υπαρχει κυνδινος προεκλαμψίας.αλλα η μαία του που με μέτρησε χθες ήταν στο 12 μεγάλη 7 μικρη. Οπότε είπε μπορεί να ναι τυχαίο κ ότι τα ηλεκτρονικά γενικά δεν είναι τόσο αξιόπιστα.ειπε ότι ίσως ήταν λάθος συναγερμος ωστόσο με έβαλε να μετριέμαι για τρεις μέρες στο σπίτι να βλέπω πως πάω κ παράλληλα μου γράψε κάτι εξέτασεις στα ούρα μου κτ για λεύκωμα κ διαφορά αλλα για να βεβαιωθούμε ότι όλα καλά. Μου πε από κλινικής άποψης δεν εχω ένδειξη προεκλαμψιας πάντως.κ επίσης το παιδί είναι αρκετά κινητικό κ οτι όταν υπάρχει πραγματικά θέμα με πίεση κ τα λοιπά εχουν τη τάση να γίνονται πιο νωθρά.κατα τ αλλά όλα καλά το παιδί δεν λέει να θέλει να βγει πάντως βολεύτηκε.ουτε μια συσπαση μια ώρα στο τοκοκαρδιογρσφο ούτε διαστολή.ισως πάω για παράταση.σημερα μπήκα 39η κ ήδη η μιρκη είναι 3200.θα φανει.

Το πιο σημαντικό ότι είναι όλα καλά! Δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει μέσα στις επόμενες μέρες! 

Με το καλο σε όλες κορίτσια μου! 
Έχω κ εγώ ραντεβού το πρωι. Οι συσπάσεις μου είναι πιο συχνές κ πλέον έχω κ έναν ελαφρύ πόνο περιόδου κάθε φορά. Για να δούμε τι θα μου πει! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...