Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Γέννησα 37+4 μια βδομάδα νωρίτερα από το προγραμματισμένο.ειχα συσπάσεις κάνα δύο μέρες πήγαιναν το πρωί για να με ελέγξει μου είπε είχα διαστολή 1.οποτε μπορεί να αργήσει κάποιες μέρες τελικά 2 ώρες μετά στο σπίτι μου έσπασαν τα νερά.πηγα με διαστολή 2 μου έδωσαν ένα χαπι σε μία ώρα είχα φτάσει 8.μπορω να πω πονούσα παρά πολύ στις συσπάσεις στο τέλος.νομιζα δεν θα αντέξω.αλλα εγώ δεν μπορούσα να κάνω επισκληριδιο αλλιώς δεν νιώθεις κάτι.η γέννα πιο λίγο πόνεσε από τις συσπάσεις πριν.ολα καλά.3.220 και 50 πόντους.απο την κλινική δεν τρελάθηκα αλλά εγώ μένω και Αφρική.οποτε...το καλό ήταν ότι είναι όλα μονοκλινα και στο άφηναν ρουμινγκ ιν ετσι και αλλιώς.μια μέρα κάθησα μόνο μέσα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nicole.natasa είπε:

Γέννησα 37+4 μια βδομάδα νωρίτερα από το προγραμματισμένο.ειχα συσπάσεις κάνα δύο μέρες πήγαιναν το πρωί για να με ελέγξει μου είπε είχα διαστολή 1.οποτε μπορεί να αργήσει κάποιες μέρες τελικά 2 ώρες μετά στο σπίτι μου έσπασαν τα νερά.πηγα με διαστολή 2 μου έδωσαν ένα χαπι σε μία ώρα είχα φτάσει 8.μπορω να πω πονούσα παρά πολύ στις συσπάσεις στο τέλος.νομιζα δεν θα αντέξω.αλλα εγώ δεν μπορούσα να κάνω επισκληριδιο αλλιώς δεν νιώθεις κάτι.η γέννα πιο λίγο πόνεσε από τις συσπάσεις πριν.ολα καλά.3.220 και 50 πόντους.απο την κλινική δεν τρελάθηκα αλλά εγώ μένω και Αφρική.οποτε...το καλό ήταν ότι είναι όλα μονοκλινα και στο άφηναν ρουμινγκ ιν ετσι και αλλιώς.μια μέρα κάθησα μόνο μέσα

Κορίτσι μου να σε ζήσει το παιδάκι σου γερό κ δυνατό θυμάμαι είχες περάσει δύσκολα κ είχες αγωνία να πάει καλά η εγκυμοσύνη κ επιτέλους έγινε το θαύματακι σου.να έχει μια όμορφη κ υγιης ζωή. Το ίδιο σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσουν.και εσύ Βαλεντίνα όλα καλά τελικά πήγαν στο τέλος γιατί κ γω παρακολουθώ τις μανουλες Ιουνίου κ διάβαζα τη περιπέτεια σου.Είχα μια σκέψη μήπως γίνωκ γω  μανούλα Ιουνίου γιατί είχα αρχές Ιούλη τη Πητ μου αλλά εμένα το  κουπουκι μου δε βγαίνει με τίποτα:lol:σε λίγο θα φτάσω κ Αυγούστου που λέει ο λόγος χα χα.με το καλό σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια όσες γεννησατε με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες γερά μωράκια στις αγγαλιες σας!!! Και εγώ ΠΗΤ είχα 1ιουλιου αλλά δεδομένου ότι είχα μια δυσκολη εγκυμοσύνη πήγαινα σίγουρα για Ιούνιο όπως και έγινε γι'αυτό και εκτός από την πολλή αρχή που είχα γράψει στο θεματακι αυτό μετά έγραφα στου Ιουνίου

κοριτσακι μου να σου ζήσει το μωράκι σου γερο και ευλογημένο να ειναι!!!

2 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Γέννησα 37+4 μια βδομάδα νωρίτερα από το προγραμματισμένο.ειχα συσπάσεις κάνα δύο μέρες πήγαιναν το πρωί για να με ελέγξει μου είπε είχα διαστολή 1.οποτε μπορεί να αργήσει κάποιες μέρες τελικά 2 ώρες μετά στο σπίτι μου έσπασαν τα νερά.πηγα με διαστολή 2 μου έδωσαν ένα χαπι σε μία ώρα είχα φτάσει 8.μπορω να πω πονούσα παρά πολύ στις συσπάσεις στο τέλος.νομιζα δεν θα αντέξω.αλλα εγώ δεν μπορούσα να κάνω επισκληριδιο αλλιώς δεν νιώθεις κάτι.η γέννα πιο λίγο πόνεσε από τις συσπάσεις πριν.ολα καλά.3.220 και 50 πόντους.απο την κλινική δεν τρελάθηκα αλλά εγώ μένω και Αφρική.οποτε...το καλό ήταν ότι είναι όλα μονοκλινα και στο άφηναν ρουμινγκ ιν ετσι και αλλιώς.μια μέρα κάθησα μόνο μέσα

κοριτσι μου να σου ζήσει!!γερο και ευλογημένο να ειναι το μωράκι σας!!!

21 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό σε όλες μας να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας! Εγώ πήγα τελευταία φορά 37+5 γιατρο κ η μικρή έβγαινε 3240. Μάλλον θα είμαι η δεύτερη μανούλα, καθώς Τετάρτη πάω για μοριακό κ ενέσεις κορτιζόνης, και την Παρασκευή μπαίνουμε για καισαρική. Μου φαίνεται σαν ψέμα... Ακόμη δεν με έχει πιάσει άγχος αλλά όσο κοντεύει η μέρα μια αγωνία θα με πιάσει. . Να πάνε όλα καλά σε όλες μας!

ωωω με το καλο κοριτσι μου!!!όλα θα πάνε καλά!!

και μενα 37 ακριβώς ήταν ειδη 3300 κάτι ο μπέμπης και θα με δει την Πέμπτη που θα μαι 38 ακριβώς παλι.γεμικα συσπάσεις εχω όλο τον μηνα πλέον κ δυνατές κάποιες φορές αλλά είναι από δεξιά κ αν δεν πάει από αριστερά με βλέπω με πρόκληση. έτσι ήταν κ ο 2ος γιος μου κ μπηκα με πρόκληση. τωρα θα δουμε.εχω πολυ πονο κ στην ηβικη περιοχή στα κόκαλα...έχει ο θεός,με μπουσκοπαν κ ντεπον είπε όταν έχω πολλές γιατι είχαν ξεκινήσει νωρις κ θέλουμε μετα τις 38 βήμα γεννήσω αλλά μάλλον μέχρι 20 θα με αφήσει αν ειναι 39+5 θα μαι αν φτάσω μεχρι εκεί δεν πειραζει...όλα καλά...

On 4/7/2021 at 11:14 ΠΜ, manaoula είπε:

@Irenesirene79 όταν πήγα για ντοπλερ μου είπαν ότι μωρό μου είναι ελλιποβαρες ( νομίζω ήταν 1927 στην 32η εβδομάδα και κάτι μερες). Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ και πήγα και έκανα πάλι ντοπλερ σε κάποιο ιδιωτικο κέντρο και το πλήρωσα 120 ευρώ. Το μόνο που ήθελα να ξέρω ήταν αν το μωράκι παίρνει βάρος. Το αποτέλεσμα ήταν ότι σε μια εβδομάδα είχε πάρει κάτι παραπάνω από 200 γραμμάρια. Την προηγούμενη εβδομάδα (38η εβδομάδα και κάτι μέρες δε θυμάμαι πόσες) που πήγα για εξέταση το μωράκι έφτασε γύρω στα 3400. Φταίω τώρα να πάω να βρω τον προηγούμενο και να τον βρίσω που μου έβγαλε το μωρό μου ελλειποβαρες και με έκανε να στεναχωριέμαι χωρίς λόγο; το θέμα είναι ότι αν παίρνει βάρος κάθε βδομάδα το μωρό σου είναι καλά. Μη στεναχωριέσαι. Έχεις ένα μήνα ακομα. Τώρα θα πάρει το βάρος που πρέπει.

Αύριο πάω για μοριακό τεστ κοβιντ στο νοσοκομείο και ο σύζυγος σε ιδιωτικό κεντρο. Τετάρτη λογικά θα έχω το μωρό μου στην αγκαλίτσα μου. Για περισσότερες πληροφορίες αύριο το απογευματακι. 

Γνωρίζουμε αν εχει γεννήσει καποια μανούλα μέχρι στιγμής; 

με το καλο ευχομαι, όλα να πάνε καλά!!!

On 30/6/2021 at 11:31 ΠΜ, manaoula είπε:

Καλημέρα. Πηγα για εξέταση στο νοσοκομείο.  Το μωρό έχει γυρίσει (το κεφάλι κάτω) αλλά είναι ψηλά. Θα ξαναπάω τη Δευτέρα για ακόμα μια εξέταση και για μοριακό τεστ. Αν είναι ακόμη ψηλά θα μπω Τετάρτη πρωί για καισαρική. Αν το μωρό έχει κατέβει τότε Τρίτη απόγευμα η βράδυ θα κάνω εισαγωγή για πρόκληση τοκετού! Ο σύζυγος και αυτός Δευτέρα θα πρέπει να κάνει τεστ μοριακό και με αυτό θα μπαινοβγαίνει. Το μωράκι είναι γύρω στα 3,5 κιλά (μεγαλούτσικο μου βγήκε). Ίσως επιλέξω να κάνω καισαρική γιατί δε ξέρω αν θα αντέξω να γεννήσω τόσο μεγάλο μωράκι. Δεν ξέρω τι να κάνω. Με το γιατρό που το συζητήσα μου είπε καλύτερα καισαρική (και λόγω ηλικίας δικής μου και λόγω μεγέθους παιδιού και θα στρεσαρεστει το μωρό αν πάω με πρόκληση). Του είπα ότι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για το παιδί. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά.

μην αγχώνεσαι αν εχεις φαρδιά λεκάνη θα βγει,εγω που εχω κανονική νομιζω το 3ο παιδι βγηκε 3660 και 51,5 ύψος οκ ζορίστηκα λιγο αλλα βγηκε.φυσιολογικα όλα τα παιδιά, δεν πονάς κ πολύ μετα και έρχεται πιο γρήγορα κ το γαλα.προσεχετε με το μιτροταν που δίνουν στην καισαρική για συσπαση μήτρας, καλό είναι να μην το πάρετε αν θηλασετε  γιατι σε κάποιους γυναίκες επηρεάζεται η παραγωγή τους.

τωρα το 4ο κάπου εκεί γυρω θα βγει θα σας πω την Πέμπτη ποσο ακόμα έχει πάρει βάρος, ήταν 37η 3300 κ κάτι πήρε δλδ 300γρ σε  1 βδ ..θα δούμε τώρα...τρέφεται καλα μου ειπε η γυναικολογος βέβαια αν κ στο ντοπλερ στις 34η ειχα ωρίμανση πλακούντα 2 προς 3 παλι τρεφοταν καλα κ τοτε.

On 28/6/2021 at 11:06 ΜΜ, manaoula είπε:

Διαβασα οτι μπορει να ξεκινησουν οι πονοι και μετα να σπασουν τα νερα. Εκει τι κανουμε; πως θα καταλαβουμε  ότι είναι πόνοι γέννας και όχι "ψευτικοι" πόνοι;

παντως εμενα και στα 3 δεν έσπασαν τα νερά μου τα έσπασαν εκεί...το 1ο ηρθε με πονους κανονικα το 2ο με πρόκληση το 3ο ηταν με πρόκληση μεν αλλά μια μερα πριν το βραδυ ειχα δει αιμα κ την επόμενη που πήγα στο μαιευτήριο ειχα διαστολη 2 εκ ..τωρα στο 4ο δεν ξερω...θα δούμε...

οι κανονικοί πόνοι θα είναι ρυθμικοι πρώτον κάθε 30 λεπτά νομιζω αρχίζουν κ σταδιακά μειώνονται, τωρα εγω πχ που εχω συσπάσεις από την 36η εντονα παίρνω μπουσκοπαν κ ντεπον σε καμία ώρα υποχωρούν αν δεν υποχωρούν κ γίνονται ρυθμικες και δυναμώνουν είναι του τοκετού.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια όσες γεννησατε με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες γερά μωράκια στις αγγαλιες σας!!! Και εγώ ΠΗΤ είχα 1ιουλιου αλλά δεδομένου ότι είχα μια δυσκολη εγκυμοσύνη πήγαινα σίγουρα για Ιούνιο όπως και έγινε γι'αυτό και εκτός από την πολλή αρχή που είχα γράψει στο θεματακι αυτό μετά έγραφα στου Ιουνίου

Κορίτσι μου να σου ζήσει κ εσενα το ζουζουνι σου!! Κ εγώ παρακολουθούσα κ συμμετείχα ένα διάστημα στην ομάδα σας κ ξερω τι αγωνίες έχεις περάσει! Τέλος καλό, όλα καλά! 
Οπως είπε κ η Φενιαμαμ είχα κ εγώ ένα προαίσθημα ότι θα γίνω μανούλα Ιουνίου αλλά ούτε καν!! Φαίνεται έχει βολευτεί εκεί μέσα! 
 

@Nadine1979 Να σου ζήσει κ εσενα το μωράκι σου!! Να είναι γερο κ να το χαίρεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Feniamam είπε:

Κορίτσι μου να σε ζήσει το παιδάκι σου γερό κ δυνατό θυμάμαι είχες περάσει δύσκολα κ είχες αγωνία να πάει καλά η εγκυμοσύνη κ επιτέλους έγινε το θαύματακι σου.να έχει μια όμορφη κ υγιης ζωή. Το ίδιο σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσουν.και εσύ Βαλεντίνα όλα καλά τελικά πήγαν στο τέλος γιατί κ γω παρακολουθώ τις μανουλες Ιουνίου κ διάβαζα τη περιπέτεια σου.Είχα μια σκέψη μήπως γίνωκ γω  μανούλα Ιουνίου γιατί είχα αρχές Ιούλη τη Πητ μου αλλά εμένα το  κουπουκι μου δε βγαίνει με τίποτα:lol:σε λίγο θα φτάσω κ Αυγούστου που λέει ο λόγος χα χα.με το καλό σε όλες μας.

Ευχαριστώ κορίτσι μου καλό!!! Περνάει καλά το μωράκι σου εκεί μέσα φαίνεται!!!

 

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσακι μου να σου ζήσει το μωράκι σου γερο και ευλογημένο να ειναι!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου με το καλό το 4ο παιδάκι σου!!!!

 

πρίν από 26 λεπτά , Marialena86 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει κ εσενα το ζουζουνι σου!! Κ εγώ παρακολουθούσα κ συμμετείχα ένα διάστημα στην ομάδα σας κ ξερω τι αγωνίες έχεις περάσει! Τέλος καλό, όλα καλά! 
Οπως είπε κ η Φενιαμαμ είχα κ εγώ ένα προαίσθημα ότι θα γίνω μανούλα Ιουνίου αλλά ούτε καν!! Φαίνεται έχει βολευτεί εκεί μέσα! 
 

@Nadine1979 Να σου ζήσει κ εσενα το μωράκι σου!! Να είναι γερο κ να το χαίρεσαι! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου έτσι ακριβώς τέλος καλό όλα καλά!!!! Με το καλό και το δικό σου βολευμενο μωρακιιι!!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Γύρισα από το νοσοκομείο.  Έκανα εξετάσεις αίματος καρδιογράφημα καρδιοτοκογραφο τεστ κοβιντ και την Τετάρτη 730 το πρωί θα κάνω εισαγωγή για καισαρική. Ξαφνικά έχω άγχος και δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω να ουρλιάζω για να ηρεμήσω. Το απόλυτο κενό. Θα συνέλθω κάποια στιγμή μάλλον είναι ότι έφτασε η ώρα. Σήμερα είμαι 39+3 όταν θα γεννήσω θα ειμαι 39+5. Το απόγευμα θα μιλήσω με τη μαία να μάθω τη διαδικασία της καισαρικής 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , manaoula είπε:

Καλησπέρα. Γύρισα από το νοσοκομείο.  Έκανα εξετάσεις αίματος καρδιογράφημα καρδιοτοκογραφο τεστ κοβιντ και την Τετάρτη 730 το πρωί θα κάνω εισαγωγή για καισαρική. Ξαφνικά έχω άγχος και δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω να ουρλιάζω για να ηρεμήσω. Το απόλυτο κενό. Θα συνέλθω κάποια στιγμή μάλλον είναι ότι έφτασε η ώρα. Σήμερα είμαι 39+3 όταν θα γεννήσω θα ειμαι 39+5. Το απόγευμα θα μιλήσω με τη μαία να μάθω τη διαδικασία της καισαρικής 

Με το καλό βρε κορίτσι! Είναι λογικό να έχεις κάποιο άγχος κ αγωνία. Προσπάθησε όμως να χαλαρωσεις κ να σκεφτείς ότι πλησιάζει η ώρα που θα γνωρίσεις το μωράκι σου! Επικεντρώσου εκεί! Τώρα αν σε βοηθήσει να ξέρεις εκ των προτέρων όλη τη διαδικασία, να ρωτήσεις. Αν νιώσεις όμως οτι αυτό θα σου προκαλέσει έξτρα άγχος, καλύτερα όχι. Όπως νιώθεις εσυ καλύτερα! Με το καλό κ πάλι!! Ολα να πάνε τέλεια! 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Γύρισα από το νοσοκομείο.  Έκανα εξετάσεις αίματος καρδιογράφημα καρδιοτοκογραφο τεστ κοβιντ και την Τετάρτη 730 το πρωί θα κάνω εισαγωγή για καισαρική. Ξαφνικά έχω άγχος και δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω να ουρλιάζω για να ηρεμήσω. Το απόλυτο κενό. Θα συνέλθω κάποια στιγμή μάλλον είναι ότι έφτασε η ώρα. Σήμερα είμαι 39+3 όταν θα γεννήσω θα ειμαι 39+5. Το απόγευμα θα μιλήσω με τη μαία να μάθω τη διαδικασία της καισαρικής 

Αχ σε νιώθω τόσο πολύ κ γω όσο πλησιάζει νιώθω έτσι.αν δε γίνει τίποτα νωρίτερα παρασκευη λίγο πριν τα μεσανυχτα θ μπω για πρόκληση κ μετά βλέπουμε.πεμπτη κ γω θα πάω για αυτά που πήγες κ συ σήμερα.εχω έτσι κ γω μια αδιόρατη ανησυχία αυτό της αναμονής και του αγνωστου.ολα καλα να σου πάνε.

1 hour ago, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Γύρισα από το νοσοκομείο.  Έκανα εξετάσεις αίματος καρδιογράφημα καρδιοτοκογραφο τεστ κοβιντ και την Τετάρτη 730 το πρωί θα κάνω εισαγωγή για καισαρική. Ξαφνικά έχω άγχος και δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω να ουρλιάζω για να ηρεμήσω. Το απόλυτο κενό. Θα συνέλθω κάποια στιγμή μάλλον είναι ότι έφτασε η ώρα. Σήμερα είμαι 39+3 όταν θα γεννήσω θα ειμαι 39+5. Το απόγευμα θα μιλήσω με τη μαία να μάθω τη διαδικασία της καισαρικής 

39+5 κ γω είμαι σήμερα.πως νόμιζα ότι εσύ είχες Πητ λίγο πριν από μένα και ότι έκλεισες τις 40 στις 4 του μηνα; καλα όχι βέβαια ότι έχει μεγάλη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Feniamam είπε:

39+5 κ γω είμαι σήμερα.πως νόμιζα ότι εσύ είχες Πητ λίγο πριν από μένα και ότι έκλεισες τις 40 στις 4 του μηνα; καλα όχι βέβαια ότι έχει μεγάλη σημασία.

Συμφωνα με την ΤΕΡ είναι 9 Ιουλίου. Οι μετρήσεις των εξετάσεων γράφουν οτι είναι 4 Ιουλίου. Ο γιατρός πάει με την τελευταία περίοδο. 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλες τις μανουλες!! 

Να χαίρεστε τα μωράκια σας 

Βρε κορίτσια μπήκαν σήμερα τα χρήματα για τις 56 ημέρες ..

Εγώ είμαι 8ωρη και με τον βασικό και μπήκαν 750 ευρώ ..δεν είναι λίγα ; Έχω ακούσει από άλλες παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Angelina95 είπε:

Συγχαρητήρια σε όλες τις μανουλες!! 

Να χαίρεστε τα μωράκια σας 

Βρε κορίτσια μπήκαν σήμερα τα χρήματα για τις 56 ημέρες ..

Εγώ είμαι 8ωρη και με τον βασικό και μπήκαν 750 ευρώ ..δεν είναι λίγα ; Έχω ακούσει από άλλες παραπάνω 

Όχι κορίτσι μου τόσο είναι πάνω κάτω.Και γω την πρώτη φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη τόσο πήρα στο επίδομα κυησεως 8ωρη κ με βασικό μισθό. Τώρα αυτή την φορά ήταν κάνα 150ευρω παραπάνω... το επίδομα λοχείας είναι λίγο περισσότερο από το κυησεως και μετά παίρνουμε κ το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ που στην ουσία είναι η διαφορά που καλύπτει το ποσό αν πληρωνόμασταν κανονικά.


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex1989 είπε:

Όχι κορίτσι μου τόσο είναι πάνω κάτω.Και γω την πρώτη φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη τόσο πήρα στο επίδομα κυησεως 8ωρη κ με βασικό μισθό. Τώρα αυτή την φορά ήταν κάνα 150ευρω παραπάνω... το επίδομα λοχείας είναι λίγο περισσότερο από το κυησεως και μετά παίρνουμε κ το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ που στην ουσία είναι η διαφορά που καλύπτει το ποσό αν πληρωνόμασταν κανονικά.

Τέλεια σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! 

Τουλάχιστον μπήκαν τα χρειαζομουν πριν την εγκυμοσύνη χαχα 

Απλά απόρησα δεν βγαίνει καν ο μισθός μας ! Το συμπληρωματικό ουσιαστικά υποβάλλουμε αίτηση όταν πάμε για τα χαρτιά της λοχείας σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Τέλεια σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! 

Τουλάχιστον μπήκαν τα χρειαζομουν πριν την εγκυμοσύνη χαχα 

Απλά απόρησα δεν βγαίνει καν ο μισθός μας ! Το συμπληρωματικό ουσιαστικά υποβάλλουμε αίτηση όταν πάμε για τα χαρτιά της λοχείας σωστά ;

Όταν πας για να καταθεσεις το λοχείας, θα σου δώσουν ένα χαρτί που χρειάζεται από το ΙΚΑ. Κ μετά κάνουμε αίτηση στον ΟΑΕΔ για το συμπληρωματικό με αυτό το χαρτί που απαιτείται, είναι ουσιαστικά το συνολικό ποσό που αναγράφεται που έχεις λάβει από επιδόμα κύησης κ λοχείας.

1 ώρα πρίν, Bbboob είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. 

Εγω σήμερα το βράδυ μπαίνω ιασω&αυριο το πρωί θα κάνω καισαρικη. Ανάποδος ο μπέμπης.. 16/7 είχα τελική και αύριο θα είμαι 38&4.

Αυτα..

Με το καλό.. είναι ο πρώτος.σου τοκετός;  Εγώ θα μπω Παρασκευή κ θα είμαι 38+6 τελικά. Το συζητήσες  με τον γιατρό αν μπορούσες να περιμένεις κι άλλο κ να σου δώσει λίγο χρόνο;

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. 

Εγω σήμερα το βράδυ μπαίνω ιασω&αυριο το πρωί θα κάνω καισαρικη. Ανάποδος ο μπέμπης.. 16/7 είχα τελική και αύριο θα είμαι 38&4.

Αυτα..

Με το καλό κορίτσι μου.  Να ρωτήσω κάτι γνωρίζει κάποια μανούλα αν οι άντρες μας πιάνουν την νέα άδεια πατρότητας με τις παραπάνω μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...