Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Florentina είπε:

Σε ευχαριστω τόσο πολύ για την απάντηση σου..Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θελω να προχωρήσω σε εξωσωματική κατευθειαν γιατί πρώτον νιωθω έτοιμη να την κάνω  και δεύτερον μένω σε επαρχία κ μας ειναι τόσο δύσκολο να πηγαίνουμε Αθήνα συνέχεια και οικονομικά βέβαια.Αλλά ο σύντροφος μου θέλει να προσπαθήσουμε με σπερματέγχυση.Το σπερμα ειναι μέτριο.Μας είπαν ότι κ φυσιολογικά ίσως πιάσουμε που εγώ δεν το πιστευω καθόλου μετά από τόσα χρόνια.Όλες τις εξετάσεις τις κάναμε Λυμπεροπούλο Αθήνα.Κ ουρολόγο τελευταίο έχουμε τον Ασβέστη.Απλά είμαστε σε αυτο το στάδιο που δεν ξέρω ποιο βήμα να επιλέξουμε …Με το καλό το μωράκι σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι …

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσύ σύντομα με το καλό ! Ψάχνεστε σωστά πάντως η βάση σας είναι καλή ! Ο καθε ένας έχει διαφορετική προσέγγιση, οι ουρολόγοι πιστεύουν ότι με βιταμίνες μπορείτε και μόνοι σας και εφόσον τα εξαντλήσετε όλα τότε μόνο να πάτε σε εξωσωματική. Οι εξωσωματιστες είναι της άλλης άποψης, ότι χάνεις χρόνο και χρήμα να ασχοληθείς να φτιάξεις το σπέρμα και ότι οι ουρολόγοι απλα θα σου πάρουν λεφτά και δεν θα δεις διαφορά. Εμείς όταν μάθαμε το πρόβλημα μας απευθύνθηκα κατευθείαν στον γυναικολόγο μου και εκείνος μας είπε όχι σπερματεγχυση και πως θα με συστήσει σε έναν εξωσωματιστη για να πάμε σε εξωσωματική κατευθείαν. Εγώ είχα πάθει σοκ δεν το είχα επεξεργαστεί καλά καλά και μου ήρθε σοκ ! Τον ρώτησα αν πάμε σε ουρολόγο με βιταμίνες κλπ μήπως είναι καλύτερα για αρχή και μου είπε μην μπλέξεις με ουρολόγους απλά λεφτά θα σου φανε και πάλι σε εξωσωματική θα καταλήξεις. Οπότε τον πίστεψα έκανα ραντεβού με τον εξωσωματιστη τα ίδια μας είπε και αυτός και επιλέξαμε να ακολουθήσουμε με αυτό που μας πρότειναν εξωσωματικη κατευθείαν. Τελικά μας βγήκε σε καλό αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική... εάν το σπέρμα σας είναι μέτριο ίσως πετύχει και η σπερματεγχυση γιατί το βελτιώνουν λίγο, αλλά και πάλι γενικά οι πιθανότητες της σπερματεγχυσης είναι λιγότερες από την εξωσωματική είναι όσες οι πιθανότητες του να προσπαθείς φυσιολογικά. Αν κάνεις 3 σπερματεγχυσεις έχει ανέβει το κόστος αρκετά και πλησιάζεις την εξωσωματική. Θα σου πρότεινα να κάνετε μια αν θες να δοκιμάσεις μαξ δύο και μετά αν δεν πετύχει εξωσωματικη... Αν τελικά αποφασίσετε για εξωσωματική κλείσε ραντεβού από νωρίς στην επιτροπή για να πάρετε δωρεάν τα φάρμακα που είναι ακριβά γιατί σου κλείνουν ραντεβού μετά από 4 μήνες... Κλείσε από τώρα ραντεβού κάνε την σπερματεγχυση και αν δεν πετύχει μαζεύεις τα χαρτιά που θέλουν στην επιτροπή και βλέπεις... Για να μη χάνετε χρόνο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Ποσό επεξηγηματική είσαι..Σε ευχαριστω πολύ που μου αφιερώνεις τόσο χρόνο. Αρχικά δεν έχω ιδέα από όλα αυτά.Φαντάζομαι θα μου τα εξηγήσει όλα ο Γυναικολογος μου. Αρχικά θα μιλήσω μαζί του σήμερα γιατί μίλησαν με τον ουρολόγο κ θέλει να μας πει την άποψη του.Για την επιτροπή που λες θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες.Γιατί δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα και σκεφτόμαστε να κάνουμε μια συμβολαιογραφική πράξη που χρειάζεται γι την επιτροπή από όσο ξέρω από εδώ μέσα που έχω διαβάσει.Άρα ότι μας πει και θα προχωρήσω γιατί βλέπω ότι όντως χρειάζεται παρά πολύ χρονο ακόμα…Όλο λέω άντε και άντε φτάνουμε κ όλο προστίθεται και άλλος χρόνος.Όντως ας κάνω δυο σπερματέγχυσεις κ μετά να ειμαο έτοιμη για εξωσωματική.Με βοήθησες τόσο πολύ..Γιατί φαντάζομαι τα πέρασες κ εσυ όλα αυτά που τώρα εμένα μου φαίνονται βουνό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Florentina είπε:

Ποσό επεξηγηματική είσαι..Σε ευχαριστω πολύ που μου αφιερώνεις τόσο χρόνο. Αρχικά δεν έχω ιδέα από όλα αυτά.Φαντάζομαι θα μου τα εξηγήσει όλα ο Γυναικολογος μου. Αρχικά θα μιλήσω μαζί του σήμερα γιατί μίλησαν με τον ουρολόγο κ θέλει να μας πει την άποψη του.Για την επιτροπή που λες θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες.Γιατί δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα και σκεφτόμαστε να κάνουμε μια συμβολαιογραφική πράξη που χρειάζεται γι την επιτροπή από όσο ξέρω από εδώ μέσα που έχω διαβάσει.Άρα ότι μας πει και θα προχωρήσω γιατί βλέπω ότι όντως χρειάζεται παρά πολύ χρονο ακόμα…Όλο λέω άντε και άντε φτάνουμε κ όλο προστίθεται και άλλος χρόνος.Όντως ας κάνω δυο σπερματέγχυσεις κ μετά να ειμαο έτοιμη για εξωσωματική.Με βοήθησες τόσο πολύ..Γιατί φαντάζομαι τα πέρασες κ εσυ όλα αυτά που τώρα εμένα μου φαίνονται βουνό.

Όλες τα έχουμε περάσει και φαινόντουσαν βουνό εγώ νόμιζα πως δεν θα τα καταφέρω πως είναι πάρα πολλά όλα αυτά και όλες οι εξετάσεις για την επιτροπή και όλα αλλά να ξέρεις μόλις κάνεις ραντεβού για εξωσωματική θα στα βάλουν όλα σε κουτάκια ένα δύο τρία και θα σε βοηθήσουν πολύ εσύ δεν θα κάνεις σχεδόν τίποτα απλά θα πας να δώσεις αίμα εκεί που θα σου πουν. Θα μπουν όλα σε σειρά και δεν θα καταλάβεις πότε θα ξεκινήσετε. Εύχομαι να μην χρειαστεί να φτάσετε στην εξωσωματική και να τα κατάφερετε με τη πρώτη σπερματεγχυση μέσα από τη καρδιά μου αλλά καταλαβαίνεις πως το λέω... Ότι ακόμα και να χρειαστεί να κάνετε εξωσωματικη δεν είναι τόσο βουνό τελικά όσο το είχα στο μυαλό μου... Είναι πολύ πιο απλό... Όλα καλά θα πάνε θα δεις ! Είσαι νεότατη και αυτό είναι που μετράει ! Θα πετύχει με τη πρώτη μην ανησυχείς! Απλά στο σπέρμα συνήθως κάνουν μικρογονιμοποιηση και όχι κλασική εξωσωματικη αυτό δες αν και όταν έρθει η ώρα εμείς μικρογονιμοποιηση κάναμε και πέτυχε... Ότι θες ότι απορία έχεις και θες να μιλήσεις σε κάποιον στείλε μου και μήνυμα αν θες ! 

Και σημασία έχει να κάνετε το επόμενο βήμα θα σε βοηθήσει πολύ αυτό θα νιώθεις πως προχωράτε και πλησιάζετε το στόχο σας... Εύχομαι στην πρώτη σας σπερματεγχυση να μου πεις ευχαριστα καλή μου ! Καλή επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσι μου χίλια ευχαριστω.Διάβαζα πολύ καιρό εδώ μέσα και αποφάσισα χθες να γραψω πρώτη φορά Όταν τα διαβάζεις είναι πολύ διαφορετικό από το όταν σου απαντάει ένα άτομο προσωπικά σε εσένα κι σου μιλάει με αυτήν την ηρεμία κι βρίσκει και χρόνο να σου λύσει όλες τις απορίες..Νιωθω πιο όμορφα και πιο σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά γιατί για εμένα είναι η πρώτη φορά που το μοιράζομαι γενικά.Δεν το έχω πει πουθενά.Μόνο με τον σύντροφο μου που και αυτός είναι πιο θετικός βέβαια αλλά που να ξέρει από όλα αυτά..Εμείς αναγκαζόμαστε να τα μάθουμε όλα..Εννοείται θα σε ενημερώσω για τα βήματα μου όταν με το καλό προχωρήσουμε κι αν χρειαστώ κάτι θα σου στείλω!Ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και όταν πάρεις το μωρό στην αγκαλιά σου σίγουρα το κάθε δάκρυ και η κάθε στεναχώρια που ένιωσες παλιότερα  θα φύγει μια για πάντα …και θα ζήσετε με τον άντρα σου την αληθινή ευτυχία …το ευχομαι σε κάθε κορίτσι που θέλει να γίνει μανούλα ..και αυτή η σκέψη είναι πάντα η δίκη μου δύναμη!Ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Florentina είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου χίλια ευχαριστω.Διάβαζα πολύ καιρό εδώ μέσα και αποφάσισα χθες να γραψω πρώτη φορά Όταν τα διαβάζεις είναι πολύ διαφορετικό από το όταν σου απαντάει ένα άτομο προσωπικά σε εσένα κι σου μιλάει με αυτήν την ηρεμία κι βρίσκει και χρόνο να σου λύσει όλες τις απορίες..Νιωθω πιο όμορφα και πιο σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά γιατί για εμένα είναι η πρώτη φορά που το μοιράζομαι γενικά.Δεν το έχω πει πουθενά.Μόνο με τον σύντροφο μου που και αυτός είναι πιο θετικός βέβαια αλλά που να ξέρει από όλα αυτά..Εμείς αναγκαζόμαστε να τα μάθουμε όλα..Εννοείται θα σε ενημερώσω για τα βήματα μου όταν με το καλό προχωρήσουμε κι αν χρειαστώ κάτι θα σου στείλω!Ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και όταν πάρεις το μωρό στην αγκαλιά σου σίγουρα το κάθε δάκρυ και η κάθε στεναχώρια που ένιωσες παλιότερα  θα φύγει μια για πάντα …και θα ζήσετε με τον άντρα σου την αληθινή ευτυχία …το ευχομαι σε κάθε κορίτσι που θέλει να γίνει μανούλα ..και αυτή η σκέψη είναι πάντα η δίκη μου δύναμη!Ευχαριστω!

Είσαι πολύ γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ! Είμαι σίγουρη πως σύντομα θα έχεις ευχάριστα νέα θέμα χρόνου είναι λίγο υπομονή ακόμα... Ότι χρειαστείς να μου πεις.. σε φιλώ !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/10/2021 at 11:23 ΠΜ, Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα ελπίζω να δεις το μήνυμα μου.Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες σχετικά πως κατάφερες να μείνεις έγκυος σε ποιο γιατρό πήγε και λεπτομέρειες.αν μπορώ να σου στείλω κάπου προσωπικά.εκανα 2 φορές προσπάθεια με κλομιφενι και otrivelle. Την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη τίποτα.μαλλον δεν έκανα σε σωστό χρόνο την ένεση.θα περιμένω να μου απαντήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα ελπίζω να δεις το μήνυμα μου.Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες σχετικά πως κατάφερες να μείνεις έγκυος σε ποιο γιατρό πήγε και λεπτομέρειες.αν μπορώ να σου στείλω κάπου προσωπικά.εκανα 2 φορές προσπάθεια με κλομιφενι και otrivelle. Την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη τίποτα.μαλλον δεν έκανα σε σωστό χρόνο την ένεση.θα περιμένω να μου απαντήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Καλημέρα κορίτσι μου σε παρακαλώ αν μπορείς να μου απαντήσεις.μπορεις να μου σε ποιο γιατρό πήγες? Εγώ είμαι από θεσσαλονίκη.πηγαινω σε έναν αλλά ψάχνω κάποιον καλύτερο.την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη μάλλον άργησα να κάνω την otrivelle. Σε ευχαριστώ πολύ

Εχω καιρο  να μπω κοριτσι μου. Εμενα ρωτας σε ποιον γιατρο πηγα και καταφερα να μεινω εγκυος; αν θελεις στειλε μου προσωπικο μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 28/10/2021 at 12:02 ΠΜ, Eva92 είπε:

Είσαι πολύ γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ! Είμαι σίγουρη πως σύντομα θα έχεις ευχάριστα νέα θέμα χρόνου είναι λίγο υπομονή ακόμα... Ότι χρειαστείς να μου πεις.. σε φιλώ !! 

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια. Την άλλη εβδομάδα κάνω την πρώτη σπερματέγχυση. Λίγο άγχος το έχω..αν κ πάω συνειδητοποιημένη και γνωρίζω τα ποσοστά της. Θα ηθελα να μου πείτε για να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή για εξωσωματική απλά καλώ στο κέντρο εοπυυ της Αθήνας κ ζητάω ένα ραντεβού.;Γιατί από τι με ενημέρωσε κ μια φιλη από εδώ χρειάζεται πολύς χρόνος μέχρι να έρθει η σειρά μου.Ευχαριστω πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...