Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Enik είπε:

Δεν κρατήθηκα και πήγα πήρα τεστ και βγήκε αρνητικοτατο. Πιστεύω θα έδειχνε και ας το έκανα με μεσημεριανα ουρά, αφού έχουν περάσει οι μέρες ( και μάλιστα αυτό που δείχνει από πιο νωρίς). Μάλλον θα είναι από τα χάπια η καθυστέρηση. Το περίμενα να σου πω την αλήθεια. Πιστεύω εσύ να έχεις θετικό κορίτσι μου.

Κάνε κ μια χοριακη αύριο… ελπίζω να ήταν λάθος το τεστ κ να σου βγει θετική! Κ εγώ πάντως με την ψυχολογία ότι δεν πέτυχε πάω για να μην απογοητευτώ όπως την πρώτη φορά..


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να σας πω την ιστορία μου και να μου πειτε τη γνώμη σας! Είμαι 27 ετών έχω συλλάβει δυο φορές εύκολα και έχω αποβάλει λόγω θρομφοφιλιας. Κάναμε σπερματέγχυση ενώ δεν προσπαθούμε πολύ καιρό. Σπερμα δείγμα καλό συγκέντρωση  22εκατ/ml, εγώ πήρα χάπια για περισσότερα ωοθηλακια, έκανα 8! Την κάναμε Παρασκευή 36 ώρες μετά την οβιτρελ ! Πιστεύετε έχουμε πιθανότητες ;  Έχει μείνει καμία την ηλικία μ ενώ είχε συλλάβει ξανά και απλά να επέλεξε να κάνει ; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofm είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να σας πω την ιστορία μου και να μου πειτε τη γνώμη σας! Είμαι 27 ετών έχω συλλάβει δυο φορές εύκολα και έχω αποβάλει λόγω θρομφοφιλιας. Κάναμε σπερματέγχυση ενώ δεν προσπαθούμε πολύ καιρό. Σπερμα δείγμα καλό συγκέντρωση  22εκατ/ml, εγώ πήρα χάπια για περισσότερα ωοθηλακια, έκανα 8! Την κάναμε Παρασκευή 36 ώρες μετά την οβιτρελ ! Πιστεύετε έχουμε πιθανότητες ;  Έχει μείνει καμία την ηλικία μ ενώ είχε συλλάβει ξανά και απλά να επέλεξε να κάνει ; 

Εφόσον γίνεται σύλληψη φυσιολογικά πιστεύω πως η σπερματέγχυση δεν έχει νόημα. Έναν καλό αιματολόγο πρέπει να βρεις για να σε παρακολουθεί στην εγκυμοσύνη κ να σου πει τι αγωγή πρέπει να ακολουθήσεις από την αρχή. Αν δλδ το μόνο πρόβλημα είναι η θρομβοφιλια τότε εκεί πρέπει να επικεντρωθείτε. Εφόσον έκανες ήδη την σπερματέγχυση κλείσε άμεσα ραντεβού με αιματολόγο για να σου πει τι να κανεις.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κάνε κ μια χοριακη αύριο… ελπίζω να ήταν λάθος το τεστ κ να σου βγει θετική! Κ εγώ πάντως με την ψυχολογία ότι δεν πέτυχε πάω για να μην απογοητευτώ όπως την πρώτη φορά..

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα τουλάχιστον το περίμενα να πω την αλήθεια. Ίσως ψάξω για κάποιο κέντρο τώρα. Αλήθεια να σε ρωτήσω εσενα ο γιατρός σου πριν την σπερματεγχυση σου έκανε κάποιες εξετάσεις πχ για τις ορμόνες? Γιατί εμένα τίποτα απλά έναν υπέρηχο 2-3 μέρες πριν την σπερματεγχυση. Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και λάθος αλλά μου φάνηκε και τις 2 φορές πολύ τσακ μπαμ. 

13 ώρες πρίν, Sofm είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να σας πω την ιστορία μου και να μου πειτε τη γνώμη σας! Είμαι 27 ετών έχω συλλάβει δυο φορές εύκολα και έχω αποβάλει λόγω θρομφοφιλιας. Κάναμε σπερματέγχυση ενώ δεν προσπαθούμε πολύ καιρό. Σπερμα δείγμα καλό συγκέντρωση  22εκατ/ml, εγώ πήρα χάπια για περισσότερα ωοθηλακια, έκανα 8! Την κάναμε Παρασκευή 36 ώρες μετά την οβιτρελ ! Πιστεύετε έχουμε πιθανότητες ;  Έχει μείνει καμία την ηλικία μ ενώ είχε συλλάβει ξανά και απλά να επέλεξε να κάνει ; 

Καλημέρα και εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη! Στην ίδια ηλικία είμαστε εγώ έκανα σπερματεγχυση 2 φορες αλλά δυστυχώς απέτυχε και τις 2. Την πρώτη σε φυσικό κύκλο και την δεύτερη με χάπια και έκανα 6 ωάρια φαντάσου αλλά κ παλι δεν πετυχε. Και ήταν κ με σπέρμα δότη δηλαδη υπεραριστο, γιατί αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με τον άντρα μου. Αλλά εσύ από ότι φαίνεται εφόσον έχεις συλλάβει και κανονικά έχεις πιθανότητες, αλλά από ότι φαίνεται το κύριο πρόβλημα σου είναι η θρομφοφιλια πιστεύω ότι εκεί πρέπει να εστιάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Enik είπε:

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα τουλάχιστον το περίμενα να πω την αλήθεια. Ίσως ψάξω για κάποιο κέντρο τώρα. Αλήθεια να σε ρωτήσω εσενα ο γιατρός σου πριν την σπερματεγχυση σου έκανε κάποιες εξετάσεις πχ για τις ορμόνες? Γιατί εμένα τίποτα απλά έναν υπέρηχο 2-3 μέρες πριν την σπερματεγχυση. Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και λάθος αλλά μου φάνηκε και τις 2 φορές πολύ τσακ μπαμ. 

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου… πάμε παρακάτω… επόμενη προσπάθεια! Κάνε την έρευνα σου για κέντρα…. Πηγαίνετε τις διακοπές σας να χαλαρώσετε κ από Σεπτέμβρη ξεκινάτε πάλι… 

Είχα κάνει έλεγχο τα πάντα τον Φλεβάρη… κ θυρεοειδή κ ορμόνες κ ήταν όλα καλά… τον Μαρτη είχα κάνει επανάληψη κάποιες μαζί με μια πιο εξειδικευμένη εξεταση που λέγεται synachten test γτ είχα ψηλή 17-OH-PRG (γενικά τα τελευταία χρόνια είναι ανεβασμένη αλλά όχι παρα πολύ κ ο ενδοκρινολόγος λέει ότι είναι σύνηθες φαινόμενο σε ΣΠΩ)…πήρα θεραπεία με υδροκορτιζονη για να πέσει κ έκανα επανέλεγχο μόνο σαυτη την ορμόνη στον κύκλο του Μαΐου που έκανα την πρώτη σπερματέγχυση κ ήταν καλή. Τον Απρίλιο ξεκίνησα με υπερηχους αλλά με 1 χάπι κλομιφεν κ δεν είχε αποτέλεσμα οποτε δεν κάναμε σπερματέγχυση… τον Μάιο 2 χάπια, πάλι υπερηχους 2 ωάρια μεγάλα δεξιά κ 3 μικρά αριστερά, δεν πέτυχε… τον Ιούνιο πάλι 2 χάπια… υπερηχους 1 ωάριο καλό δεξιά πάλι, αριστερά τπτ, είχα πάει κ στον ενδοκρινολόγο 4 μερες πριν την σπερματέγχυση κ κάναμε ξανά έλεγχο θυρεοειδή για να δούμε αν συνεχίζει να είναι ρυθμισμενος κ μαζί μου έγραψε να ελέγξω ζάχαρο, γλυκοζυλιωμενη, χολιστερινες κ τριγλυκερίδια κ βιταμίνη D… καλες βγήκαν κ αυτες…

θα δείξει αν κ δεν πιστεύω πως έγινε τπτ…10η μέρα σήμερα κ κανένα σημάδι…


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Patataki83 είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου… πάμε παρακάτω… επόμενη προσπάθεια! Κάνε την έρευνα σου για κέντρα…. Πηγαίνετε τις διακοπές σας να χαλαρώσετε κ από Σεπτέμβρη ξεκινάτε πάλι… 

Είχα κάνει έλεγχο τα πάντα τον Φλεβάρη… κ θυρεοειδή κ ορμόνες κ ήταν όλα καλά… τον Μαρτη είχα κάνει επανάληψη κάποιες μαζί με μια πιο εξειδικευμένη εξεταση που λέγεται synachten test γτ είχα ψηλή 17-OH-PRG (γενικά τα τελευταία χρόνια είναι ανεβασμένη αλλά όχι παρα πολύ κ ο ενδοκρινολόγος λέει ότι είναι σύνηθες φαινόμενο σε ΣΠΩ)…πήρα θεραπεία με υδροκορτιζονη για να πέσει κ έκανα επανέλεγχο μόνο σαυτη την ορμόνη στον κύκλο του Μαΐου που έκανα την πρώτη σπερματέγχυση κ ήταν καλή. Τον Απρίλιο ξεκίνησα με υπερηχους αλλά με 1 χάπι κλομιφεν κ δεν είχε αποτέλεσμα οποτε δεν κάναμε σπερματέγχυση… τον Μάιο 2 χάπια, πάλι υπερηχους 2 ωάρια μεγάλα δεξιά κ 3 μικρά αριστερά, δεν πέτυχε… τον Ιούνιο πάλι 2 χάπια… υπερηχους 1 ωάριο καλό δεξιά πάλι, αριστερά τπτ, είχα πάει κ στον ενδοκρινολόγο 4 μερες πριν την σπερματέγχυση κ κάναμε ξανά έλεγχο θυρεοειδή για να δούμε αν συνεχίζει να είναι ρυθμισμενος κ μαζί μου έγραψε να ελέγξω ζάχαρο, γλυκοζυλιωμενη, χολιστερινες κ τριγλυκερίδια κ βιταμίνη D… καλες βγήκαν κ αυτες…

θα δείξει αν κ δεν πιστεύω πως έγινε τπτ…10η μέρα σήμερα κ κανένα σημάδι…

Κατάλαβα.. Σαλπιγγογραφια έχεις κάνει? Εγώ όχι. Γιατί λένε ότι πριν τη σπερματεγχυση είναι καλό να γίνεται. Αχ αυτά τα σημάδια τα άτιμα. Κάθε φορά τα περιμένουμε αλλά πουθενα. Που θα πάει θα έρθει κ η σειρά μας όμως. Κάνε υπομονή. Το ξέρω αυτές οι 15 μέρες είναι οι χειρότερες.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εφόσον γίνεται σύλληψη φυσιολογικά πιστεύω πως η σπερματέγχυση δεν έχει νόημα. Έναν καλό αιματολόγο πρέπει να βρεις για να σε παρακολουθεί στην εγκυμοσύνη κ να σου πει τι αγωγή πρέπει να ακολουθήσεις από την αρχή. Αν δλδ το μόνο πρόβλημα είναι η θρομβοφιλια τότε εκεί πρέπει να επικεντρωθείτε. Εφόσον έκανες ήδη την σπερματέγχυση κλείσε άμεσα ραντεβού με αιματολόγο για να σου πει τι να κανεις.

Γνωρίζω τι πρέπει να κάνω το άγχος μου είναι αν υπάρχουν πιθανότητες με το ιστορικό μου να πετύχει η σπερματέγχυση 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Enik είπε:

Κατάλαβα.. Σαλπιγγογραφια έχεις κάνει? Εγώ όχι. Γιατί λένε ότι πριν τη σπερματεγχυση είναι καλό να γίνεται. Αχ αυτά τα σημάδια τα άτιμα. Κάθε φορά τα περιμένουμε αλλά πουθενα. Που θα πάει θα έρθει κ η σειρά μας όμως. Κάνε υπομονή. Το ξέρω αυτές οι 15 μέρες είναι οι χειρότερες.

Έχω κάνει κ σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση… όλα τέλεια μέσα. Αν κ είμαι πολύ χαλαρή αυτή τη φορά αυτές οι μέρες δεν περνάνε…ειδικά οι τελευταίες.

7 ώρες πρίν, Sofm είπε:

Γνωρίζω τι πρέπει να κάνω το άγχος μου είναι αν υπάρχουν πιθανότητες με το ιστορικό μου να πετύχει η σπερματέγχυση 

Αυτό σου είπα… εφόσον εχεις μείνει έγκυος φυσικά κ εύκολα, εννοείται έχεις περισσοτερες πιθανότητες να πετύχει η σπερματέγχυση. Η θρομβοφιλια δεν σου δημιουργεί πρόβλημα στο να μεινεις εγκυοσ… Το πρόβλημα είναι το μετά στην περίπτωση σου…δλδ να παραμείνεις έγκυος…  αν ο αιματολόγος σου σου δώσει σωστή αγωγή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Είναι πολλές οι κοπέλες που έπαιρναν χάπια κ έκαναν ενέσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω θρομβοφιλιας κ γέννησαν υγιέστατα μωράκια… είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις βρει πιο είναι το πρόβλημα 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Patataki83 είπε:

Έχω κάνει κ σαλπιγγογραφια κ υστεροσκοπηση… όλα τέλεια μέσα. Αν κ είμαι πολύ χαλαρή αυτή τη φορά αυτές οι μέρες δεν περνάνε…ειδικά οι τελευταίες.

Αυτό σου είπα… εφόσον εχεις μείνει έγκυος φυσικά κ εύκολα, εννοείται έχεις περισσοτερες πιθανότητες να πετύχει η σπερματέγχυση. Η θρομβοφιλια δεν σου δημιουργεί πρόβλημα στο να μεινεις εγκυοσ… Το πρόβλημα είναι το μετά στην περίπτωση σου…δλδ να παραμείνεις έγκυος…  αν ο αιματολόγος σου σου δώσει σωστή αγωγή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Είναι πολλές οι κοπέλες που έπαιρναν χάπια κ έκαναν ενέσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω θρομβοφιλιας κ γέννησαν υγιέστατα μωράκια… είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις βρει πιο είναι το πρόβλημα 

Εσεις τι πρόβλημα έχετε ; Νιώθω απογοητευμένη ξέρω πως δεν κάνει να σκέφτομαι έτσι πριν καν δω αποτελέσματα αλλά επειδή διαβάζω πως λίγες έχουν καταφέρει με σπερματέγχυση αγχώνομαι κ απελπίζομαι πως δε θα πετύχει !! Βέβαια είμαι στην «περίεργη» περίπτωση που έχω συλλάβει ήδη δυο φορές κ είμαι 27 ίσως είναι καλό ! Δεν ξέρω νιώθω απογοητευμένη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofm είπε:

Εσεις τι πρόβλημα έχετε ; Νιώθω απογοητευμένη ξέρω πως δεν κάνει να σκέφτομαι έτσι πριν καν δω αποτελέσματα αλλά επειδή διαβάζω πως λίγες έχουν καταφέρει με σπερματέγχυση αγχώνομαι κ απελπίζομαι πως δε θα πετύχει !! Βέβαια είμαι στην «περίεργη» περίπτωση που έχω συλλάβει ήδη δυο φορές κ είμαι 27 ίσως είναι καλό ! Δεν ξέρω νιώθω απογοητευμένη 

Είσαι μικρή ακόμα για να νιώθεις απογοητευμένη… ειδικά απτή στιγμή που μένεις έγκυος κ έχεις βρει γτ δεν προχώρησαν οι εγκυμοσύνες…η ηλικία εννοείται πως είναι υπέρ σου. Εγώ είμαι 37, προσπαθουμε ήδη 5 χρόνια όπου τους περισσοτερους μηνες έκανα τεστ ωορρηξιας κ μετρούσα θερμοκρασια κάθε πρωί κ έχω μάθει το μοτίβο που ακολουθεί ο οργανισμος μου…. Δεν είχαμε καμια επιτυχία, μόνο μια βιοχημική πριν 2 χρόνια. Δεν έχουμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα… το σπερμα ειναι άριστο, εγώ έχω Χασιμότο αλλά ο θυρεοειδής μου ειναι ρυθμισμένος κ σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλά κάνω ωορρηξία κανονικά. Οι υπολοιπες ορμονες μου ειναι τελειες εκτος από αυτή που αναφέρω πιο πάνω, την οποία ρύθμισα με υδροκορτιζόνη. Οι σάλπιγγες ειναι ανοιχτές… η μήτρα ειναι μια χαρά γτ έκανα κ υστεροσκοπηση… αλλά δεν έρχεται με τπτ! Είμαι στην δεύτερη σπερματέγχυση τώρα… την Παρασκευή πρέπει να κάνω χοριακη. Ο γιατρός μου είπε πως λόγω ηλικίας οι πιθανότητες επιτυχίας της σπερματέγχυσης ειναι 12-15% ενώ για φυσική σύλληψη ειναι περίπου 10%. Το επόμενο βήμα μας θα ειναι η εξωσωματική γτ δεν θέλω να χάνω άλλο χρόνο κ θα θέλαμε να κάνουμε κ ένα δεύτερο παιδάκι μέχρι τα 40 μου… το τι θα γίνει στο τέλος κανεις δεν το ξέρει…

γιαυτο σου λέω μην απογοητεύεσαι… η θρομβοφιλια δεν ειναι πρόβλημα υπογονιμότητας κ λύνεται με σωστή αγωγή αρκεί ο γιατρός σου να ειναι καλός. Αν θεωρείς ότι ο αιματολόγος σου πχ δεν σου κάνει τον αλλάζεις…αν σου κάνει ζητάς να σου φτιάξει πλάνο να ξέρεις ακριβώς τι να κανεις αν μείνεις έγκυος…δεν ξέρω αν δίνουν κ πριν όταν προσπαθείς κάποια αγωγή όπως τα Σαλοσπίρ προληπτικά… στις εξωσωματικές πχ  διαβάζω πως πολλές κοπέλες παίρνουν Σαλοσπίρ για καλύτερη αιμάτωση της μήτρας κ ας μην έχουν θέμα με θρομβοφιλια. 
 

Μια άλλη περίπτωση που ξέρω από φίλη, είχε κ αυτή δυο εγκυμοσύνες κ θρομβοφιλια κ απέβαλε κ στις δυο…. Στην πρώτη δεν γνώριζε για τη θρομβοφιλια, στη δεύτερη έπαιρνε αγωγή όμως μετά την αποβολη έστειλαν τον άντρα της για εξετάσεις στο σπερμα κ βρήκαν ότι υπήρχε πρόβλημα στην ποιότητα του… όμως εκείνος είχε κ χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων ενώ εσυ λες είχατε 22εκ/ml… τώρα ετοιμάζονται για εξωσωματική κ αυτοί. 
 

μην αγχώνεσαι τώρα με αυτά όμως… ηρέμησε χαλάρωσε κ περίμενε να περάσουν οι μέρες για να δεις εν είσαι έγκυος πρώτα… αν δεν είσαι κ νομίζεις ότι μπορεί να φταίει κάτι άλλο ζητα να σας γράψουν περαιτέρω εξετάσεις για τα πάντα πριν κάνετε το επόμενο βήμα…


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου είμαι έγκυος!!! Το λέω κ δεν το πιστεύω!!! Έκανα ψηφιακό clearblue πριν λίγο κ βγήκε ένα pregnant ΝΑ!!! Τρέμω ολόκληρη! 
Μετα από 5 χρόνια προσπαθειών, 1 βιοχημική, 2 σπερματεγχυσεις επιτέλους έχω θετικό τεστ στα χέρια μου κ μάλιστα μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο!!! Περιμένω να ανοίξει το ιατρείο του γιατρού μου να πάρω τηλ να μου γράψουν χοριακη!

Δεν το πιστεύω!!!

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Patataki83 είπε:

Κορίτσια μου είμαι έγκυος!!! Το λέω κ δεν το πιστεύω!!! Έκανα ψηφιακό clearblue πριν λίγο κ βγήκε ένα pregnant ΝΑ!!! Τρέμω ολόκληρη! 
Μετα από 5 χρόνια προσπαθειών, 1 βιοχημική, 2 σπερματεγχυσεις επιτέλους έχω θετικό τεστ στα χέρια μου κ μάλιστα μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο!!! Περιμένω να ανοίξει το ιατρείο του γιατρού μου να πάρω τηλ να μου γράψουν χοριακη!

Δεν το πιστεύω!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!! Καλή μας αρχή στα θετικά επιτέλους!!! Μπράβο κοριτσι μ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nina21 είπε:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!! Καλή μας αρχή στα θετικά επιτέλους!!! Μπράβο κοριτσι μ

Ευχαριστώωωω!!! Κοιτάζω κ ξανακοιτάζω το τεστ κ δε μπορώ να το πιστέψω! Ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πετύχει ούτε αυτή η σπερματέγχυση… τόσο σίγουρη που είχα κλείσει ραντεβού για επιτροπή πριν καν την κάνω! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Κορίτσια μου είμαι έγκυος!!! Το λέω κ δεν το πιστεύω!!! Έκανα ψηφιακό clearblue πριν λίγο κ βγήκε ένα pregnant ΝΑ!!! Τρέμω ολόκληρη! 
Μετα από 5 χρόνια προσπαθειών, 1 βιοχημική, 2 σπερματεγχυσεις επιτέλους έχω θετικό τεστ στα χέρια μου κ μάλιστα μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο!!! Περιμένω να ανοίξει το ιατρείο του γιατρού μου να πάρω τηλ να μου γράψουν χοριακη!

Δεν το πιστεύω!!!

Μπραβοοοο!!!! ας δούμε και ένα θετικό να πάρουμε όλες τα πάνω μας! να πάνε όλα καλά! Στο έυχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki23 είπε:

Μπραβοοοο!!!! ας δούμε και ένα θετικό να πάρουμε όλες τα πάνω μας! να πάνε όλα καλά! Στο έυχομαι απο τα βάθη της ψυχής μου!!

Ευχαριστώ παρα πολύ!!! μίλησα κ με τη μαία του γιατρού μου, μου εγραψε χοριακη κ μόλις πήγα κ την έκανα! Μέχρι το απόγευμα θα ξέρω το αποτέλεσμα!

σε όλες εύχομαι να μείνετε σύντομα έγκυες γτ πρέπει να γίνει κ ένα γκρουπ «Μάρτιος 2022» που δεν υπάρχει τώρα! :P 

εντωμεταξύ το έλεγε ο άντρας μου κοριτσια… μακάρι να είσαι τώρα έγκυος γτ θα γεννήσεις Μαρτη που έχω γενέθλια κ μπορεί να έχουμε ίδια μέρα γενέθλια με το μωρό κ πολύ θα το ήθελα! Χαχαχα κοιτα να δεις που μπορεί να γίνει έτσι… :D

  • Μου αρέσει 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...