Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

 

Δεν διπλασιάστηκε κοριτσια… από 21,8 προχθες πήγε 22,9 σήμερα.

 Μίλησα με τη μαία του γιατρού μου, μου είπε να συνεχίσω τα ουτροτζεσταν κ να κάνω επανάληψη τη Δευτέρα. Δεν είναι καλή είπε αλλά ας μην το προδικασουμε γτ ποτε δεν ξέρεις…

Εγώ σκέφτομαι ότι απλά δεν θα προχωρήσει κ τσάμπα χαρήκαμε προχθες 

Πω πω γιατί έτσι τώρα ?? Μαραθώνιος άγχους είναι αυτό τώρα... Ας ελπίσουμε να ανέβει τη Δευτέρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

 

Δεν διπλασιάστηκε κοριτσια… από 21,8 προχθες πήγε 22,9 σήμερα.

 Μίλησα με τη μαία του γιατρού μου, μου είπε να συνεχίσω τα ουτροτζεσταν κ να κάνω επανάληψη τη Δευτέρα. Δεν είναι καλή είπε αλλά ας μην το προδικασουμε γτ ποτε δεν ξέρεις…

Εγώ σκέφτομαι ότι απλά δεν θα προχωρήσει κ τσάμπα χαρήκαμε προχθες 

Αχ βρε κορίτσι μου...προσπάθησε να κάνεις υπομονή μέχρι Δευτέρα!μην προδικαζεις!πραγματικά σου εύχομαι να ανέβει!Κάνε υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Κοριτσια 13,3 σήμερα η χοριακη… πήρε την κατηφόρα… 

Κορίτσι μου γλυκό.... βάλε τα δυνατα σου! είναι δύσκολο όλο αυτό. Μίλα με τον γιατρο σου ίσως σε βοηθήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επόμενο βήμα εξωσωματική…

Μου είπαν να κόψω τα ουτροτζεσταν κ να περιμένω να κατέβει αίμα… μόλις καθαρίσω να πάω να με δει κ να μιλήσουμε… 

Σκεφτομαι ήδη τι εξετάσεις να ζητήσω εξτρα που δεν έχω κάνει… να ζητήσω καρυοτυπο ζεύγους; Σίγουρα θέλω να κάνω έλεγχο για θρομβοφιλια προληπτικά… δεν θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική κ να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα κ να πάει χαμένη η προσπάθεια…


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Επόμενο βήμα εξωσωματική…

Μου είπαν να κόψω τα ουτροτζεσταν κ να περιμένω να κατέβει αίμα… μόλις καθαρίσω να πάω να με δει κ να μιλήσουμε… 

Σκεφτομαι ήδη τι εξετάσεις να ζητήσω εξτρα που δεν έχω κάνει… να ζητήσω καρυοτυπο ζεύγους; Σίγουρα θέλω να κάνω έλεγχο για θρομβοφιλια προληπτικά… δεν θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική κ να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα κ να πάει χαμένη η προσπάθεια…

Θα στα πουν λογικα και αυτοί για τις εξετασεις. Εγώ τέλος Αυγούστου ξεκινάω την προσπάθεια. Θα πάω μάλλον χωρίς επιτροπή. Δεν έχει νόημα να κάνω άλλη σπερματεγχυση γιατί αν το σκεφτείς στο τέλος βγαίνουν πολλα τα λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Επόμενο βήμα εξωσωματική…

Μου είπαν να κόψω τα ουτροτζεσταν κ να περιμένω να κατέβει αίμα… μόλις καθαρίσω να πάω να με δει κ να μιλήσουμε… 

Σκεφτομαι ήδη τι εξετάσεις να ζητήσω εξτρα που δεν έχω κάνει… να ζητήσω καρυοτυπο ζεύγους; Σίγουρα θέλω να κάνω έλεγχο για θρομβοφιλια προληπτικά… δεν θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική κ να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα κ να πάει χαμένη η προσπάθεια…

Λυπάμαι κοριτσι μου...πάντως αν προχωρήσετε σε εξωσωματικη θα σου ζητήσει το κέντρο όλες αυτές τις εξετάσεις...οπότε όσον αφορά αυτό το κομμάτι θα είσαι πιο ήσυχη!!να σου πάνε όλα καλά και να έρθει γρήγορα το θαύμα σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μ τ κάνετε? Σε τ φάση είστε? Εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια... αυτήν την φορά δεν πήγε τόσο καλά η διέγερση...δεν μ έπιασαν καθόλου τα serpafar...1 έκανα...ελπίζω να είναι τ τυχερό...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ τ κάνετε? Σε τ φάση είστε? Εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια... αυτήν την φορά δεν πήγε τόσο καλά η διέγερση...δεν μ έπιασαν καθόλου τα serpafar...1 έκανα...ελπίζω να είναι τ τυχερό...

ελπίζω να είναι και το τυχερό! 1 χρειαζόμαστε!

Εγω έκανα υστεροσκόπιση αλλά δεν βρήκε τπτ... πέρασα και από επιτροπή και πήρα το πράσινο φως. Εκανα φυσικά και μία ακόμη προσπαθεία με serpafar & ovitrelle και αναμένω νέα την αλλή εβδομάδα. Κατα τα αλλα από Οκτωβρη θα μπω σε διαδικασία εξωσωματικής. Αυτα.

πρίν από 2 λεπτά , evaki23 είπε:

ελπίζω να είναι και το τυχερό! 1 χρειαζόμαστε!

Εγω έκανα υστεροσκόπιση αλλά δεν βρήκε τπτ... πέρασα και από επιτροπή και πήρα το πράσινο φως. Εκανα φυσικά και μία ακόμη προσπαθεία με serpafar & ovitrelle και αναμένω νέα την αλλή εβδομάδα. Κατα τα αλλα από Οκτωβρη θα μπω σε διαδικασία εξωσωματικής. Αυτα.

τωρα ετοιμάζομαι για διακοπές και χαλάρωση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, evaki23 είπε:

ελπίζω να είναι και το τυχερό! 1 χρειαζόμαστε!

Εγω έκανα υστεροσκόπιση αλλά δεν βρήκε τπτ... πέρασα και από επιτροπή και πήρα το πράσινο φως. Εκανα φυσικά και μία ακόμη προσπαθεία με serpafar & ovitrelle και αναμένω νέα την αλλή εβδομάδα. Κατα τα αλλα από Οκτωβρη θα μπω σε διαδικασία εξωσωματικής. Αυτα.

τωρα ετοιμάζομαι για διακοπές και χαλάρωση.

 

Καλά να περάσετε!!! Να ηρεμήσετε και να χαλαρώσετε!!! Περιμένουμε αποτελέσματα λοιπόν! Εύχομαι θετικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δε ξέρω αν με θυμάστε κάναμε πρόκληση ωορηξιας αυτό το μήνα με femara ,έκανα ένα ωάριο αλλά τελικά αδιαθετησα χτες 31η μέρα πρώτη φορά μετά από καιρό που αδιαθετω όπως παλιά . Μου είπε ο γιατρός να κάνουμε ένα δεύτερο κύκλο με femara αλλά μου ζήτησε κάποιος ορμονικές πάλι.

πήρα τα αποτελέσματα αν ξέρει κάποια να με βοηθήσει για κάποιο λόγο παλι αγχώθηκα ότι κάτι γίνεται και κάτι βγενει όλο, βέβαια ο γιατρός μου είπε την προγεστερόνη και την οιστραδιόλη να την επαναλάβω την 4η μέρα μήπως αργεί να έρθει στα σωστά που πρέπει αλλά όσο να ναι. Λοιπόν 2η μέρα τ κύκλου FSH 7.87 , LH 5.75, Προγεστερόνη 1.4ng/ml και Ε2 19.7pg/ml.

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι ανεβασμένη η προγεστερόνη και χαμηλη η Ε2,μπορούμε να μπούμε σ πρόγραμμα μεν πάλι αλλά θέλει να τα ξαναδεί 4ημερα γτ έτσι μου είπε δε δίνουν σωστό αποτέλεσμα.  Λέω διορθώνεται μου λέει ναι αν είναι πάλι κάνε τα πάλι και θα δούμε. Και όσο να ναι αγχώθηκα πάλι και πελαγωσα

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2021 at 1:25 ΜΜ, nina21 είπε:

Κορίτσια μ τ κάνετε? Σε τ φάση είστε? Εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια... αυτήν την φορά δεν πήγε τόσο καλά η διέγερση...δεν μ έπιασαν καθόλου τα serpafar...1 έκανα...ελπίζω να είναι τ τυχερό...

Ενα θελουμε καλη επιτυχια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...