Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

On 23/7/2021 at 1:25 ΜΜ, nina21 είπε:

Κορίτσια μ τ κάνετε? Σε τ φάση είστε? Εμείς αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια... αυτήν την φορά δεν πήγε τόσο καλά η διέγερση...δεν μ έπιασαν καθόλου τα serpafar...1 έκανα...ελπίζω να είναι τ τυχερό...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Σου στέλνω όλη μα όλη την θετική μου ενέργεια!!!! Να ζήσετε κιόλας να είστε πάντα αγαπημενοι και ευτυχισμένοι.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, konik είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Σου στέλνω όλη μα όλη την θετική μου ενέργεια!!!! Να ζήσετε κιόλας να είστε πάντα αγαπημενοι και ευτυχισμένοι.....

Κοριτσι μ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Στην αναμονή τώρα κ μετράω μέρες αντίστροφα...στις 14 μέρες είπε ο γιατρός β χοριακη! Εσύ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2021 at 10:59 ΜΜ, nina21 είπε:

Κοριτσι μ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Στην αναμονή τώρα κ μετράω μέρες αντίστροφα...στις 14 μέρες είπε ο γιατρός β χοριακη! Εσύ πως είσαι? 

Καλη τυχη που πηγες τελικα σε ποιον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Neverislate είπε:

Καλη τυχη που πηγες τελικα σε ποιον γιατρο?

Ευχαριστώ πολύ! Στν γιατρό π ήμουν εμεινσ...αποφάσισα ότι μέχρι να χρειαστεί να έχω κάποια επαφή με τ κεντρο θα μείνω σε αυτόν...τον εμπιστεύομαι πολύ...κ γενικά και τώρα η εμπειρία ήταν κάτι περισσότερο από θετική...αναμένουμε τ αποτέλεσμα τώρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα!!! Τ κάνετε? Εγώ είμαι 12 μέρες από την σπερματεγχυση...λέτε εάν κάνω τεστακι σήμερα θα δείξει? 

Έκανα τελικά κ πήρα ένα ωραιότατο αρνητικό :cry:

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου!!!!! Να κάνεις κανονικά την χοριακη σου!!!! Μπορεί να είναι χαμηλά και να μην την έπιασε την ορμόνη....απλά να κρατάς μικρό καλάθι, έτσι ώστε αν είναι όντως αρνητικό το αποτέλεσμα να σηκωθείς πιο γρήγορα.......αν δεν θες να υποφέρεις πήγαινε αύριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , konik είπε:

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου!!!!! Να κάνεις κανονικά την χοριακη σου!!!! Μπορεί να είναι χαμηλά και να μην την έπιασε την ορμόνη....απλά να κρατάς μικρό καλάθι, έτσι ώστε αν είναι όντως αρνητικό το αποτέλεσμα να σηκωθείς πιο γρήγορα.......αν δεν θες να υποφέρεις πήγαινε αύριο!!!

Θα δείξει αύριο? Πόσες μέρες πριν δείχνει? Εγώ περιμένω περίοδο κανονικά Δευτέρα- Τρίτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
On 25/1/2021 at 8:13 ΜΜ, Alinaz είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια κοριτσι μου! Εχω ακουσει για το φεμαρα αλλα εμενα δεν μου το προτεινε δυστυχως. Επειδη εχω κ πολυκυστικες φοβαται μην κανω υπερδιεγερση. Τι οδηγιες διατροφης σου εδωσε? 

Καλημέρα ελπίζω να δεις το μήνυμα μου.Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες σχετικά πως κατάφερες να μείνεις έγκυος σε ποιο γιατρό πήγε και λεπτομέρειες.αν μπορώ να σου στείλω κάπου προσωπικά.εκανα 2 φορές προσπάθεια με κλομιφενι και otrivelle. Την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη τίποτα.μαλλον δεν έκανα σε σωστό χρόνο την ένεση.θα περιμένω να μου απαντήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ

On 21/12/2020 at 2:18 ΜΜ, nina21 είπε:

σε ευχαριστουμε που μοιραστηκες την εμπειρια σου! προσωπικα μου δινεις πολυ θαρρος! <3 

Καλημέρα ελπίζω να δεις το μήνυμα μου.Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες σχετικά πως κατάφερες να μείνεις έγκυος σε ποιο γιατρό πήγε και λεπτομέρειες.αν μπορώ να σου στείλω κάπου προσωπικά.εκανα 2 φορές προσπάθεια με κλομιφενι και otrivelle. Την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη τίποτα.μαλλον δεν έκανα σε σωστό χρόνο την ένεση.θα περιμένω να μου απαντήσεις. Σε ευχαριστώ πολύ

 
On 13/12/2020 at 5:56 ΜΜ, Tina90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,  εμείς κάναμε σπερματενχυνση στις 5 του μηνός και περιμένω να μάθω την Παρασκευή που μας έρχεται. Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα απλά δεν έρχεται.. Πήρα κλομιμφαινη , serpaphar και ovitrelle , δεν είχα κανένα πρόβλημα με το ενδομητριο . Προφανώς έχει κάποια ποσοστά που λεπταινει αλλά δεν γνωρίζω να σου πω πόσο τις % . Έχω ξανά κάνει άλλες 4 φορές πρόκληση ωορρηξίας σε φυσικό κύκλο με serpaphar και δεν είχα ποτέ θέμα,  δόξα το Θεό. Το κόστος εμένα ήταν 300€ για την σπερματενχυνση, και έξτρα κάποιες εξετάσεις που έκανα,  αρκετές... αλλά μου τις έγραψαν ... Είναι πολύ σημαντικό να είναι ειδικός ο γιατρός σε τέτοια θέματα γιατί παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το σωστό timing για να γίνουν όλα. Ελπίζω να βοήθησα :x

Καλημέρα κορίτσι μου σε παρακαλώ αν μπορείς να μου απαντήσεις.μπορεις να μου σε ποιο γιατρό πήγες? Εγώ είμαι από θεσσαλονίκη.πηγαινω σε έναν αλλά ψάχνω κάποιον καλύτερο.την πρώτη φορά είχα βιοχημική και την δεύτερη μάλλον άργησα να κάνω την otrivelle. Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας…Είμαι 29 χρόνων και με τον σύντροφο μου  (35 χρ) προσπαθούμε εδώ και 3 χρόνια.Αφού λύσαμε τα δικά μου θέματα (χειρουργείο κύστες) είδαμε ότι υπάρχει θέμα με το σπέρμα. Πήραμε βιταμίνες για πολύ καιρό βελτιώθηκε λίγο.κ οι ουρολόγοι που πήγαμε είπαν ότι υπάρχει υπόνοια για κιρσοκηλη αλλά όχι για χειρουργείο. Τώρα σε έναν άλλον που πήγαμε μας είπε ότι καλό θα ήταν να χειρουργηθεί αλλά μπορούμε να προσπαθήσουμε πρώτα μια φορα με σπερματέγχυση .θα ήθελα αν κάποια εχει παρόμοια εμπειρία με χειρουργείο κιρσοκηλης η αν έχει κάνει σπερματέγχυση με προβλημα στο σπερμα.Νιωθω μεγάλη απογοήτευση πια αλλά πρέπει να κάνουμε το επόμενο βήμα…Ελπιζω να μην σας ζάλισα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Florentina είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας…Είμαι 29 χρόνων και με τον σύντροφο μου  (35 χρ) προσπαθούμε εδώ και 3 χρόνια.Αφού λύσαμε τα δικά μου θέματα (χειρουργείο κύστες) είδαμε ότι υπάρχει θέμα με το σπέρμα. Πήραμε βιταμίνες για πολύ καιρό βελτιώθηκε λίγο.κ οι ουρολόγοι που πήγαμε είπαν ότι υπάρχει υπόνοια για κιρσοκηλη αλλά όχι για χειρουργείο. Τώρα σε έναν άλλον που πήγαμε μας είπε ότι καλό θα ήταν να χειρουργηθεί αλλά μπορούμε να προσπαθήσουμε πρώτα μια φορα με σπερματέγχυση .θα ήθελα αν κάποια εχει παρόμοια εμπειρία με χειρουργείο κιρσοκηλης η αν έχει κάνει σπερματέγχυση με προβλημα στο σπερμα.Νιωθω μεγάλη απογοήτευση πια αλλά πρέπει να κάνουμε το επόμενο βήμα…Ελπιζω να μην σας ζάλισα!

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Σου γράφω γιατί μου θυμίζεις τη περίπτωση μας. Εγώ 29 και ο σύζυγος 38. Κι εμείς με πρόβλημα στο σπέρμα σοβαρό κι όλας χαμηλός αριθμός χαμηλή κινητικότητα και μόνο 1%φυσιολογικες μορφές. Φαντάζομαι έχετε εξετάσει το σπέρμα σε εξειδικευμένο κέντρο όχι τύπου βιοϊατρική σωστά? 

Λοιπόν από την εμπειρία μου εμάς μας είπαν να μη κάνουμε σπερματεγχυση καθώς δεν ενδείκνυται για προβλήματα στο σπέρμα. Είναι σαν να προσπαθείτε φυσιολογικα δεν θα δείτε διαφορα. Πρέπει να υπάρχει δυνατό σπέρμα για να πετύχει η σπερματεγχυση, κυρίως αφορά προβλήματα ωορρηξίας κλπ τότε γίνεται. 

Εμείς κάναμε εξωσωματικη και τώρα είμαι έγκυος... Μας είπαν ότι μπορεί να είναι κιρσοκήλη αλλά δεν το μάθαμε ποτέ δεν ασχολήθηκαμε παραπάνω γιατί μας είπαν ότι δεν θα δούμε διαφορα και χειρουργείο να κάναμε λόγω ηλικίας του συντρόφου... 

Οπότε καταφύγαμε κατευθείαν σε εξωσωματική... Ελπίζω να καλυτερεύσει με βιταμίνες κι άλλο... Όπως και να έχει καταλαβαίνω την απογοητεύση σου το έχω περάσει... Κλάμα και σφίξιμο κάθε μέρα... Αλλά θα κάνετε το επόμενο βήμα που είναι κατάλληλο για εσάς και όλα θα πάνε καλά... Να είσαι δυνατή σημασία έχει το αποτέλεσμα... Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να γίνεις μανούλα ! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω τόσο πολύ για την απάντηση σου..Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θελω να προχωρήσω σε εξωσωματική κατευθειαν γιατί πρώτον νιωθω έτοιμη να την κάνω  και δεύτερον μένω σε επαρχία κ μας ειναι τόσο δύσκολο να πηγαίνουμε Αθήνα συνέχεια και οικονομικά βέβαια.Αλλά ο σύντροφος μου θέλει να προσπαθήσουμε με σπερματέγχυση.Το σπερμα ειναι μέτριο.Μας είπαν ότι κ φυσιολογικά ίσως πιάσουμε που εγώ δεν το πιστευω καθόλου μετά από τόσα χρόνια.Όλες τις εξετάσεις τις κάναμε Λυμπεροπούλο Αθήνα.Κ ουρολόγο τελευταίο έχουμε τον Ασβέστη.Απλά είμαστε σε αυτο το στάδιο που δεν ξέρω ποιο βήμα να επιλέξουμε …Με το καλό το μωράκι σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...