Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Εμένα η θηλή μπορώ να πω σκουρυνε κ μεγάλωσε κ περιμετρικά. Αλλά γενικά το στήθος μεγάλωσε στην αρχή καπως κ μετά έμεινε στάσιμο. Ελπίζω κ γω όπως είπες μετά τον τοκετό να γίνουν όλα αυτόματα κ να έρθει εύκολα ο θηλασμός. 

Ναι κ γω γνωρίζω ότι είναι ποκυ σπάνιο να μην έχεις γάλα ! Εγώ θέλω πολύ να θηλάσω το μωράκι μου από την αρχή γτ δυστυχως για λόγους υγείας δν θα μπορέσω πάνω από ένα τρίμηνο να θηλάσω. Όποτε είναι σημαντικό για μένα από την πρώτη μέρα να θηλάσω το μωρό για να πάρει όλες τις θρεπτικές ουσίες κ τα αντισώματα που προσφέρει το μητρικό γάλα .

Σου εύχομαι να θηλάσεις όσο θέλεις και όσο περισσότερο μπορέσεις !! Σίγουρα θα τα καταφέρεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Σε ποιο θα γεννήσεις και δε θα σου παρέχουν τόσο απαραίτητα πράγματα; Εγώ στο Λητώ κ μου είπαν να πάρω μόνο για την έξοδο για μένα κ το μωρό.

Πρώην Λητώ η κλινική και τώρα λέγετε City Hospital...τα έχω πάρει όλα φαντάσου ρούχα της μπέμπας και ότι χρειάζεται και για εμένα τα πάντα!!! Μου φάνηκε και εμενα αρκετά περίεργο μπορώ να πω... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Σου εύχομαι να θηλάσεις όσο θέλεις και όσο περισσότερο μπορέσεις !! Σίγουρα θα τα καταφέρεις 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :) 

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Γυρισαμε απο τον γιατρό. Όλα τέλεια!! 32+6 2050γρ το μωρο❤️❤️ 50η εκατοστιαία θέση.

Πολυ καλά είναι το μωράκι σου! Μεγαλώνει μια χαρά !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γυρισαμε απο τον γιατρό. Όλα τέλεια!! 32+6 2050γρ το μωρο❤️❤️ 50η εκατοστιαία θέση.

Μια χαρά και εγώ έχω την επόμενη βδομάδα , ανυπομονώ να δω πόσο έχει πάρει,αν και εγώ αυτόν τον μήνα δεν έχω πάρει καθόλου κιλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μια χαρά και εγώ έχω την επόμενη βδομάδα , ανυπομονώ να δω πόσο έχει πάρει,αν και εγώ αυτόν τον μήνα δεν έχω πάρει καθόλου κιλά.

Χθες δεν μετρηθηκα αλλα πριν 2 βδομαδες που με ειχε μετρηση ημουν χωρις γραμμάριο εγω. Ουσιαστικα μεχρι τωρα εχω παρει τα 3 κιλα που εχασα το πρωτο τρίμηνο. Τωρα ειμαι ιδια με προ εγκυμοσύνης. Το μωρο παιρνει μια χαρα. Πηρε 550γρ μεσα σε 2 βδομαδες. Μην ανησυχείς!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τι να κάνετε?Εγώ πολύ ανχωμενει εκεί που έτρωγα με τα κορίτσια μου ξαφνικά δεν ένιωσα καλά ,δεν ξέρω να το εξηγήσω ,ένιωσα ένα άδειασμα να το πω κ μετά να ιδρώνω απίστευτα ,ξάπλωσα λίγο στον καναπέ και επανήλθα αλλά τώρα φοβάμαι πολύ,πηρα την μαία μου αλλά δεν το σηκώνει.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, βιολετα3 said:

Κορίτσια καλησπέρα τι να κάνετε?Εγώ πολύ ανχωμενει εκεί που έτρωγα με τα κορίτσια μου ξαφνικά δεν ένιωσα καλά ,δεν ξέρω να το εξηγήσω ,ένιωσα ένα άδειασμα να το πω κ μετά να ιδρώνω απίστευτα ,ξάπλωσα λίγο στον καναπέ και επανήλθα αλλά τώρα φοβάμαι πολύ,πηρα την μαία μου αλλά δεν το σηκώνει.

Παρε το γιατρο σου, μηπως σου επεσε η πιεση η το σακχαρο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Παρε το γιατρο σου, μηπως σου επεσε η πιεση η το σακχαρο?

Επικοινωνω μόνο με την μαία για ότι χρειάζομαι έτσι λειτουργεί.Η αλήθεια είναι ότι σήμερα κουραστικα λίγο έβαλα πλυντήρια τα ρούχα του μωρού ,να μαζέψω να μαγειρέψω ,έχω κ μαστόρους στο σπίτι κ δεν ξάπλωσα καθόλου από της 7 το πρωί .

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, βιολετα3 said:

Επικοινωνω μόνο με την μαία για ότι χρειάζομαι έτσι λειτουργεί.Η αλήθεια είναι ότι σήμερα κουραστικα λίγο έβαλα πλυντήρια τα ρούχα του μωρού ,να μαζέψω να μαγειρέψω ,έχω κ μαστόρους στο σπίτι κ δεν ξάπλωσα καθόλου από της 7 το πρωί .

Ε γι'αυτο μωρε. Κατσε να ξεκουραστεις κ εσυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πως είστε??? 

Εμείς είπαμε να φύγουμε κάνα 3αρι μέρες να κάνουμε κάνα μπανακι βέβαια εχω πολύ άγχος τι θα φάω κτλπ γιατί δεν έτρωγα ποτέ από έξω λόγο που έχω θέμα και με το  τόξοπλάσμα και είμαι λίγο υστερικη με το δωμάτιό που μένουμε αλλά προσπαθώ να το διαχειριστώ γενικά να μην το βγάλω ξινό και στον άντρα μου γιατί είναι δικό μου θέμα επειδή είμαι υποχόνδρια...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι να κάνετε?Εγώ πολύ ανχωμενει εκεί που έτρωγα με τα κορίτσια μου ξαφνικά δεν ένιωσα καλά ,δεν ξέρω να το εξηγήσω ,ένιωσα ένα άδειασμα να το πω κ μετά να ιδρώνω απίστευτα ,ξάπλωσα λίγο στον καναπέ και επανήλθα αλλά τώρα φοβάμαι πολύ,πηρα την μαία μου αλλά δεν το σηκώνει.

Μάλλον κουράστηκες και για αυτό σου έγινε όλο αυτό!!!Να παίρνεις και την πίεση σου όταν σου συμβαίνει κάτι παρόμοιο να δεις μήπως ανεβαίνει η κατεβαίνει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τις συσπάσεις ??? Εσείς έχετε συχνα? Σήμερα μπήκα στο μήνα μου και λογικά είναι τυχαίο έχω συσπάσεις συνέχεια δεν μπορούσα να κοιμηθώ καθόλου εύκολα το μεσημέρι λόγω συσπάσεων σκληραίνει η κοιλιά και έχω ένα ελαφρύ πόσο περιόδου ευτυχώς δεν δυναμώνει !! Αλλά έχει τρομάξει το μάτι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τις συσπάσεις ??? Εσείς έχετε συχνα? Σήμερα μπήκα στο μήνα μου και λογικά είναι τυχαίο έχω συσπάσεις συνέχεια δεν μπορούσα να κοιμηθώ καθόλου εύκολα το μεσημέρι λόγω συσπάσεων σκληραίνει η κοιλιά και έχω ένα ελαφρύ πόσο περιόδου ευτυχώς δεν δυναμώνει !! Αλλά έχει τρομάξει το μάτι μου 

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω συσπάσεις η όχι ,αλλά και εμένα πολύ συχνά κατά την διάρκεια της ημέρας κ ειδικά μόλις κάνω κάτι πχ μαγείρεμα κ καμία δουλειά και το βράδυ ,εδώ κ 2 μέρες με πονάει κ η μέση μου αν κάνω καμιά δουλειά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τις συσπάσεις ??? Εσείς έχετε συχνα? Σήμερα μπήκα στο μήνα μου και λογικά είναι τυχαίο έχω συσπάσεις συνέχεια δεν μπορούσα να κοιμηθώ καθόλου εύκολα το μεσημέρι λόγω συσπάσεων σκληραίνει η κοιλιά και έχω ένα ελαφρύ πόσο περιόδου ευτυχώς δεν δυναμώνει !! Αλλά έχει τρομάξει το μάτι μου 

Εδώ και μια εβδομάδα κάνω συνέχεια συσπάσεις....επίσης έχω και συνέχεια πόνους περιόδου....το είπα στο γιατρό και είπε είναι φυσιολογικό όσο κοντευουμε....αλλά πραγματικα....όσους πόνους δεν είχα στις περιόδους μου τους έχω μαζεμένους την τελευταία εβδομάδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...