Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου πως είστε....είχα σήμερα γιατρό ...η μικρή Μ είναι 2100...την Τετάρτη μπαίνω στην 36 εβδομαδα...μου είπε ο γιατρός ότι τελικά θα μπορέσει να με πάρει μαζί του στο άλλο νοσοκομείο λόγω το ότι έγινε Α επιμελητής....αλλά εκεί τις εξωσωματικες τις βάζουν καισαρική ...σε δύο με δυόμισι εβδομάδες λπν γεννάω και εγώ..έχω τοοοσηηη αγωνία....με το καλό εύχομαι σε ολες μας....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 minutes ago, Dimitra93 said:

Κορίτσια μου πως είστε....είχα σήμερα γιατρό ...η μικρή Μ είναι 2100...την Τετάρτη μπαίνω στην 36 εβδομαδα...μου είπε ο γιατρός ότι τελικά θα μπορέσει να με πάρει μαζί του στο άλλο νοσοκομείο λόγω το ότι έγινε Α επιμελητής....αλλά εκεί τις εξωσωματικες τις βάζουν καισαρική ...σε δύο με δυόμισι εβδομάδες λπν γεννάω και εγώ..έχω τοοοσηηη αγωνία....με το καλό εύχομαι σε ολες μας....

Μια χαρα το βαρος! Μαζι γενναμε πανω κατω! Με το καλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε....είχα σήμερα γιατρό ...η μικρή Μ είναι 2100...την Τετάρτη μπαίνω στην 36 εβδομαδα...μου είπε ο γιατρός ότι τελικά θα μπορέσει να με πάρει μαζί του στο άλλο νοσοκομείο λόγω το ότι έγινε Α επιμελητής....αλλά εκεί τις εξωσωματικες τις βάζουν καισαρική ...σε δύο με δυόμισι εβδομάδες λπν γεννάω και εγώ..έχω τοοοσηηη αγωνία....με το καλό εύχομαι σε ολες μας....

Τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι που θα πας με τον γιατρό σου!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!! Θετική σκέψη λοιπόν! Τα καλύτερα έρχονται....

Εγώ έχω γιατρό αύριο το πρωί κ έχω αγωνία να δω πόσο βάρος έχει πάρει.... γιατί στην αρχή μου έλεγαν ότι είναι μικρούλα κ έχω τρελό άγχος κ παλι....

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 12:50 ΜΜ, depifish είπε:

Καλημερα! Μαλλον οι ορμονες σου κανουν παρτυ και γι αυτο εχεις αυτη τη διαθεση! Σε συνδιασμο με ολες αυτες τις ενοχλησεις, γινεται ακομα χειροτερο! Εγω σημερα εβλεπα τρελα ονειρα... οτι τελικα εκανα αγορι και μουρμουριζα γιατι εχω παρει κατι ροζ πραγματα για τη κουνια, και οτι ειχα γυρισει σπιτι και δεκ ηξερα τι να κανω με το παιδι γιατι δεν μου χε δειξει κανεις τιποτα! Και προσπαθησα να το θηλασω και δεν ηξερα πως να το πιασω, και εγινα χαλια κι εγω και αυτο, και μετα εβλεπα αιματα να μου τρεχουν απο κατω και ψαχνομουν και δεν μπορουσα να θυμηθω αν ειχα γεννησει κανονικα ή καισαρικη! Και μονο οταν ειδα κατι σαν τομη λεει στη κοιλια μου καταλαβα οτι ειχα γεννησει με καισαρικη... Τι τρελα πραγματα!! Απαπα πρωι πρωι!!!  

Κι εγω αυριο μπαινω 35η, κοντευω κι εγω θεωρητικα και προσπαθω να βρω τροπους μηπως γυρισει η μικρη με το κεφαλι κατω. Ο γιατρος μου ειπε για περπατημα 1 ωρα τη μερα τουλαχιστον, αλλα ψαχνοντας απο δω κι απο κει κανεις δεν λεει για περπατημα. Το περπατημα βοηθαει κυριως για να εμπεδωθει και οχι να γυρισει. Μονο κατι ασκησεις εχω  βρει, τις κανω οσο μπορω αλλα δεν βλεπω να εχει διαθεση για τουμπα! 

Ελπιζω ομως γενικα να μη χρειαστει να ρθει νωριτερα, αν και επειδη μου λενε οτι ειναι ψηλη, φοβαμαι οτι θα πρεπει να βγει νωριτερα, και λογω οτι ειναι και αναποδα. Και αγχωνομαι και με τη δουλεια γιατι αναγκαστηκα να δωσω χαρτι που εχω μεταφερει τη ΠΗΤ ενα μηνα μετα. Δεν με αφηνανε να παρω την αδεια μου μετα την αδεια εγκυμοσυνης γιατι θα μεσολαβουσε νεο ετος αλλα απο την αλλη δεν μπορουσα να τη παρω και πριν γιατι επρεπε να παρουν οι συναδελφισες μου και δεν φτανανε οι μερες! Οποτε αναγκαστικα μετεφερα τη ΠΗΤ αλλα αυτοι δεν το ξερουν! Τελος παντων, δεν ειναι θεμα, απλα πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο! Χαχαχα

Πωπω ρε συ @depifish μου τι μπέρδεμα με την δουλειά σου... με το καλο να έρθει η μπεμπα και να μπουν όλα στην θέση τους. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Μια χαρα το βαρος! Μαζι γενναμε πανω κατω! Με το καλο!

Με το καλό και σε εσένα εύχομαι....:D

11 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Τέλεια!!! Πολύ χαίρομαι που θα πας με τον γιατρό σου!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!! Θετική σκέψη λοιπόν! Τα καλύτερα έρχονται....

Εγώ έχω γιατρό αύριο το πρωί κ έχω αγωνία να δω πόσο βάρος έχει πάρει.... γιατί στην αρχή μου έλεγαν ότι είναι μικρούλα κ έχω τρελό άγχος κ παλι....

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ.....σιγά σιγά όλες φτάνουμε....έχω τρομερή αγωνία..με το καλό και σε εσένα εύχομαι....

Και μένα εντάξει μου είπε δεν είναι ούτε μεγάλη ούτε μικρη.... μιια χαρα είναι τα ζουζούνια μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μιας κ οι περισσότερες σιγά σιγά κοντεύετε να γεννήσετε. Εγώ μπήκα στον 8ο κ γενικά το στήθος μου απο τότε που μπήκα στον 5ο σταμάτησε να μεγαλώνει κ να ποναει κ μέχρις στιγμής δν βλέπω κάποια αλλαγή. Δν έχει πρηστεί όπως γίνεται στις περισσότερες στο τέλος της εγκυμοσυνης κ ουτε νιώθω κάτι. Κ όλο αυτό με κάνει να σκέφτομαι αν θα έχω γάλα. Δν πρέπει κανονικά απο δω κ πέρα να αρχίζει να πρηζεται καπως; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweetheart12 said:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μιας κ οι περισσότερες σιγά σιγά κοντεύετε να γεννήσετε. Εγώ μπήκα στον 8ο κ γενικά το στήθος μου απο τότε που μπήκα στον 5ο σταμάτησε να μεγαλώνει κ να ποναει κ μέχρις στιγμής δν βλέπω κάποια αλλαγή. Δν έχει πρηστεί όπως γίνεται στις περισσότερες στο τέλος της εγκυμοσυνης κ ουτε νιώθω κάτι. Κ όλο αυτό με κάνει να σκέφτομαι αν θα έχω γάλα. Δν πρέπει κανονικά απο δω κ πέρα να αρχίζει να πρηζεται καπως; 

Κ εγω ακριβως το ιδιο κ ολο ξεχναω να ρωτησω το γιατρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μιας κ οι περισσότερες σιγά σιγά κοντεύετε να γεννήσετε. Εγώ μπήκα στον 8ο κ γενικά το στήθος μου απο τότε που μπήκα στον 5ο σταμάτησε να μεγαλώνει κ να ποναει κ μέχρις στιγμής δν βλέπω κάποια αλλαγή. Δν έχει πρηστεί όπως γίνεται στις περισσότερες στο τέλος της εγκυμοσυνης κ ουτε νιώθω κάτι. Κ όλο αυτό με κάνει να σκέφτομαι αν θα έχω γάλα. Δν πρέπει κανονικά απο δω κ πέρα να αρχίζει να πρηζεται καπως; 

Έχω μια γνωστή με μικρό στήθος δεν της μεγάλωσε ούτε στην εγκυμοσύνη ούτε στον θηλασμό ουυυτε λίγο!! Θηλασε αποκλειστικά χωρίς συμπληρώματα 3μιση χρόνια τον γιο της ... Δεν παίζει κανενα ρόλο μην το σκέφτεσαι καν αυτό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Έχω μια γνωστή με μικρό στήθος δεν της μεγάλωσε ούτε στην εγκυμοσύνη ούτε στον θηλασμό ουυυτε λίγο!! Θηλασε αποκλειστικά χωρίς συμπληρώματα 3μιση χρόνια τον γιο της ... Δεν παίζει κανενα ρόλο μην το σκέφτεσαι καν αυτό 

Οκ απλά βλέπω σε αλλες κοπέλες μεγαλώνει κ πρηζεται κ γω μέχρι στιγμής τπτ. Εντάξει μεγάλωσε 1 νουμερο από το 1ο τρίμηνο αλλά μέχρι εκεί τπτ άλλο . Άμα δν παίζει ρόλο στο γάλα λοιπόν δν με πειράζει κ να μην μεγαλώσει Γτ δν θέλω κιόλας . 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μιας κ οι περισσότερες σιγά σιγά κοντεύετε να γεννήσετε. Εγώ μπήκα στον 8ο κ γενικά το στήθος μου απο τότε που μπήκα στον 5ο σταμάτησε να μεγαλώνει κ να ποναει κ μέχρις στιγμής δν βλέπω κάποια αλλαγή. Δν έχει πρηστεί όπως γίνεται στις περισσότερες στο τέλος της εγκυμοσυνης κ ουτε νιώθω κάτι. Κ όλο αυτό με κάνει να σκέφτομαι αν θα έχω γάλα. Δν πρέπει κανονικά απο δω κ πέρα να αρχίζει να πρηζεται καπως; 

Εγώ έχω μικρό στήθος μεγάλωσε τι μεγάλωσε στην αρχή και τώρα τέλος εδώ και πολλούς μήνες ,ούτε με ενοχλεί κ με πονάει ,δεν έχει να κάνει το μέγεθος με το αν έχεις γάλα μην ανχωνεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sweetheart12 said:

Οκ απλά βλέπω σε αλλες κοπέλες μεγαλώνει κ πρηζεται κ γω μέχρι στιγμής τπτ. Εντάξει μεγάλωσε 1 νουμερο από το 1ο τρίμηνο αλλά μέχρι εκεί τπτ άλλο . Άμα δν παίζει ρόλο στο γάλα λοιπόν δν με πειράζει κ να μην μεγαλώσει Γτ δν θέλω κιόλας . 

Ειχα κι εγω την ιδια απορια γιατι και το δικο μου στην αρχη αντε να μεγαλωσε λιγο και εμεινε εκει. Αλλα ακομα και το χρωμα που βλεπω σε αλλες που αλλαζει και γινεται οοοοολη η θυλή καφε και χοντρη, εμενα ειναι οπως πριν και περιμετρικα μονο κυριως εχει ενα καφε χρωμα και τιποτε αλλο! Αλλα ελπιζω κι εγω οτι δεν εχει να κανει και οτι μετα τον τοκετο θα γινουν ολα αυτοματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Οκ απλά βλέπω σε αλλες κοπέλες μεγαλώνει κ πρηζεται κ γω μέχρι στιγμής τπτ. Εντάξει μεγάλωσε 1 νουμερο από το 1ο τρίμηνο αλλά μέχρι εκεί τπτ άλλο . Άμα δν παίζει ρόλο στο γάλα λοιπόν δν με πειράζει κ να μην μεγαλώσει Γτ δν θέλω κιόλας . 

Εκείνη το είχε και καημό που δεν της μεγάλωσε λίγο το στήθος μια και είχε αρκετά μικρό αλλά είχε γάλα κανονικότατα ... Επίσης να πω όλες οι γυναίκες έχουν γάλα εκτός σε σπάνιες περιπτώσεις αν δεν υπάρχει στήθος οπότε και γαλακτοφοροι αδένες απλά υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση και σαμποταρισμα του θηλασμού από τα μαιευτήρια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες είτε μεγαλώσει ειτε οχι ειτε πονάει ειτε οχι, γαλα θα μπορεσετε να δωσετε στα μωρα σας οσες επιθυμουν να θηλάσουν.

Κι εγω μικρό εχω, ελαχιστα αν μεγάλωσε παρ'ολα αυτα τον Ιουλιο ειχα παει σε μαστολογο και μου είχε πει πως σιγα σιγα γεμίζουν γαλα οι γαλακτοφοροι αδένες.

Τι κανετε;;; Θα φυγω απ την ομαδα.. δεν αντέχω να βλεπω "Είμαι 36βδ , ειμαι 35βδ, σε λιγες μέρες γεννάω κτλ" αχαχαχ Δεν αντεχω ρε κοριτσια αλλο. Θελω να γεννήσω τώρα. 33η κλεινω αυριο.. Να ημουν κι εγω 36++

Σημερα έχω ντομπλερ οπότε θα στειλω τα νέα μου αργότερα.

@βιολετα3 κι εσύ σήμερα εχεις ντομπλερ; Ή αύριο;

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Ειχα κι εγω την ιδια απορια γιατι και το δικο μου στην αρχη αντε να μεγαλωσε λιγο και εμεινε εκει. Αλλα ακομα και το χρωμα που βλεπω σε αλλες που αλλαζει και γινεται οοοοολη η θυλή καφε και χοντρη, εμενα ειναι οπως πριν και περιμετρικα μονο κυριως εχει ενα καφε χρωμα και τιποτε αλλο! Αλλα ελπιζω κι εγω οτι δεν εχει να κανει και οτι μετα τον τοκετο θα γινουν ολα αυτοματα! 

Εμένα η θηλή μπορώ να πω σκουρυνε κ μεγάλωσε κ περιμετρικά. Αλλά γενικά το στήθος μεγάλωσε στην αρχή καπως κ μετά έμεινε στάσιμο. Ελπίζω κ γω όπως είπες μετά τον τοκετό να γίνουν όλα αυτόματα κ να έρθει εύκολα ο θηλασμός. 

πρίν από 49 λεπτά , Brigitt είπε:

Εκείνη το είχε και καημό που δεν της μεγάλωσε λίγο το στήθος μια και είχε αρκετά μικρό αλλά είχε γάλα κανονικότατα ... Επίσης να πω όλες οι γυναίκες έχουν γάλα εκτός σε σπάνιες περιπτώσεις αν δεν υπάρχει στήθος οπότε και γαλακτοφοροι αδένες απλά υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση και σαμποταρισμα του θηλασμού από τα μαιευτήρια 

Ναι κ γω γνωρίζω ότι είναι ποκυ σπάνιο να μην έχεις γάλα ! Εγώ θέλω πολύ να θηλάσω το μωράκι μου από την αρχή γτ δυστυχως για λόγους υγείας δν θα μπορέσω πάνω από ένα τρίμηνο να θηλάσω. Όποτε είναι σημαντικό για μένα από την πρώτη μέρα να θηλάσω το μωρό για να πάρει όλες τις θρεπτικές ουσίες κ τα αντισώματα που προσφέρει το μητρικό γάλα .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες είτε μεγαλώσει ειτε οχι ειτε πονάει ειτε οχι, γαλα θα μπορεσετε να δωσετε στα μωρα σας οσες επιθυμουν να θηλάσουν.

Κι εγω μικρό εχω, ελαχιστα αν μεγάλωσε παρ'ολα αυτα τον Ιουλιο ειχα παει σε μαστολογο και μου είχε πει πως σιγα σιγα γεμίζουν γαλα οι γαλακτοφοροι αδένες.

Τι κανετε;;; Θα φυγω απ την ομαδα.. δεν αντέχω να βλεπω "Είμαι 36βδ , ειμαι 35βδ, σε λιγες μέρες γεννάω κτλ" αχαχαχ Δεν αντεχω ρε κοριτσια αλλο. Θελω να γεννήσω τώρα. 33η κλεινω αυριο.. Να ημουν κι εγω 36++

Σημερα έχω ντομπλερ οπότε θα στειλω τα νέα μου αργότερα.

@βιολετα3 κι εσύ σήμερα εχεις ντομπλερ; Ή αύριο;

Και εγώ αύριο 33 βδομάδες,ντομπλερ έχω κάνει είδη 2 φορές ,τελευταία φορά στις 31 τώρα θα με δει την άλλη Τετάρτη που θα είμαι 34.

Αχ κ εγώ δεν μπορώ ειδικά σήμερα νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου δεν ξέρω αν είναι ψυχολόγικο , εντομεταξυ έχω χάσει τον ύπνο μου έχω τρομερό ανχως να τελειώσει το σπίτι τουλάχιστον τα πολύ χοντρά να μην έχω σκόνες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...