Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κοριτσαρες τι κανετε; Μπηκα και νομιζα πως θα εχετε γεννήσει ολες... Οσες γεννησατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας! 

Εγω κανονικά ακομα εγκυος θα ήμουν ολο αυτο σκέφτομαι και που και που στεναχωριέμαι. Ομως το εχω στην αγκαλια μου και ολα καλα.

Καθίσαμε στην μοναδα 16 ημερες. 17η τον πηρα σπιτι. Αν και προωρακι , παει σφαίρα. Είναι πολυ καλος και δυνατός!

@βιολετα3 πως τα πας; Εμείς πηγαίναμε μαζι σε ημέρες!

@Brigitt τέλεια η εμπειρία σου ❤️❤️

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τι κανετε; Μπηκα και νομιζα πως θα εχετε γεννήσει ολες... Οσες γεννησατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας! 

Εγω κανονικά ακομα εγκυος θα ήμουν ολο αυτο σκέφτομαι και που και που στεναχωριέμαι. Ομως το εχω στην αγκαλια μου και ολα καλα.

Καθίσαμε στην μοναδα 16 ημερες. 17η τον πηρα σπιτι. Αν και προωρακι , παει σφαίρα. Είναι πολυ καλος και δυνατός!

@βιολετα3 πως τα πας; Εμείς πηγαίναμε μαζι σε ημέρες!

@Brigitt τέλεια η εμπειρία σου ❤️❤️

Αφού είστε μαζί κ αγκαλιά, Δόξα Τω Θεώ!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τι αγωνία τράβηξες... Για ικτερο δεν την έβλεπα για ώρες κ έπαθα σοκ!....πολύ κλάμα!.... οπότε... φαντάζομαι εσύ.... Τέλος καλό όλα καλά όμως!! Μπράβο στην δύναμη του μωρού κ την δικιά σου!!! Να χαιρόμαστε όλοι την κάθε στιγμή με τα μωράκια μας!!! Ζούμε το θαύμα το Θεού!... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε ..τι κάνουν τα μωράκια σας?νομίζω έχω θέμα με τον θηλασμο ...έχω την εντύπωση ότι το γάλα έχει μειωθεί κατά παααρα πολύ....το στήθος Μ είναι πολύ μαλακό...εξάλλου φαίνεται και από το μωρό που στην μια ώρα ξυπνάει ...όλη μέρα θηλάζω αποκλειστικά...το βράδυ μόνο δίνω δύο μπιμπερο και μια φορά θηλασμό γιατί διάβασα σε μια ομάδα θηλασμού οτι το βράδυ πρέπει να υπάρχει ένας θηλασμός ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή....γτ συμβαίνει αυτό? έχουν να κάνουν τα λοχεία καθόλου?την μια μέρα έχω αίμα...την άλλη καθόλου...και ξανά τα ίδια μετά....πως θα αυξήσω την παραγωγή?η έτσι απλά θα μου κοπεί το γάλα??έχω στεναχωρεθει πολύ δεν θέλω να σταματήσω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ..τι κάνουν τα μωράκια σας?νομίζω έχω θέμα με τον θηλασμο ...έχω την εντύπωση ότι το γάλα έχει μειωθεί κατά παααρα πολύ....το στήθος Μ είναι πολύ μαλακό...εξάλλου φαίνεται και από το μωρό που στην μια ώρα ξυπνάει ...όλη μέρα θηλάζω αποκλειστικά...το βράδυ μόνο δίνω δύο μπιμπερο και μια φορά θηλασμό γιατί διάβασα σε μια ομάδα θηλασμού οτι το βράδυ πρέπει να υπάρχει ένας θηλασμός ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή....γτ συμβαίνει αυτό? έχουν να κάνουν τα λοχεία καθόλου?την μια μέρα έχω αίμα...την άλλη καθόλου...και ξανά τα ίδια μετά....πως θα αυξήσω την παραγωγή?η έτσι απλά θα μου κοπεί το γάλα??έχω στεναχωρεθει πολύ δεν θέλω να σταματήσω...

Γειαα !! Να δίνεις συνέχεια στήθος χωρίς ωράριο δεν είναι ο θηλασμός πχ κάθε 3 ώρες όπως η φόρμουλα και τη μέρα και τη νύχτα μην δίνεις μπουκάλι η πιπίλα γιατί μπορεί μετά να μην δέχεται το στήθος σου και να κλαίει να προτιμάει την ευκολία της ροής στο μπιμπερο δηλαδή να πάθει σύγχυση θηλών  ... Τώρα αν έχεις γάλα θα το καταλαβαίνεις από τις βρεγμένες πάνες ανάλογα τις ημέρες ή μήνες ζωής πρέπει να έχει κάποιες συγκεκριμένες τη μέρα ... Γενικά είναι θέμα προσφορά ζήτηση όσο περισσότερο θηλάζει τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις αν αντικαταστήσεις γεύματα με ξένο θα μειώνεται και το γάλα ... Πρέπει να κάνεις 8 με 10 θηλασμους το 24ωρο 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Brigitt είπε:

Γειαα !! Να δίνεις συνέχεια στήθος χωρίς ωράριο δεν είναι ο θηλασμός πχ κάθε 3 ώρες όπως η φόρμουλα και τη μέρα και τη νύχτα μην δίνεις μπουκάλι η πιπίλα γιατί μπορεί μετά να μην δέχεται το στήθος σου και να κλαίει να προτιμάει την ευκολία της ροής στο μπιμπερο δηλαδή να πάθει σύγχυση θηλών  ... Τώρα αν έχεις γάλα θα το καταλαβαίνεις από τις βρεγμένες πάνες ανάλογα τις ημέρες ή μήνες ζωής πρέπει να έχει κάποιες συγκεκριμένες τη μέρα ... Γενικά είναι θέμα προσφορά ζήτηση όσο περισσότερο θηλάζει τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις αν αντικαταστήσεις γεύματα με ξένο θα μειώνεται και το γάλα ... Πρέπει να κάνεις 8 με 10 θηλασμους το 24ωρο 

 

Παρόλο που δίνω δύο μπουκάλια το βράδυ δεν έχουμε θέμα με το να μην θέλει το στήθος....ευτυχώς είναι πολύ θετική σε αυτό...το στήθος το πιάνει κατευθείαν...δεν την έχω με ωράριο όποτε θέλει και όσο θέλει...πόσες πάνες πρέπει να έχει την μέρα ?και πόσο βρεγμένες εννοείς η κάθε πόση ώρα πρέπει να γίνεται η αλλαγή για να θεωρηθεί βρεγμένη?επίσης δεν ισχύει ότι κάποιες τροφές βοηθάνε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ..τι κάνουν τα μωράκια σας?νομίζω έχω θέμα με τον θηλασμο ...έχω την εντύπωση ότι το γάλα έχει μειωθεί κατά παααρα πολύ....το στήθος Μ είναι πολύ μαλακό...εξάλλου φαίνεται και από το μωρό που στην μια ώρα ξυπνάει ...όλη μέρα θηλάζω αποκλειστικά...το βράδυ μόνο δίνω δύο μπιμπερο και μια φορά θηλασμό γιατί διάβασα σε μια ομάδα θηλασμού οτι το βράδυ πρέπει να υπάρχει ένας θηλασμός ώστε να μην μειωθεί η παραγωγή....γτ συμβαίνει αυτό? έχουν να κάνουν τα λοχεία καθόλου?την μια μέρα έχω αίμα...την άλλη καθόλου...και ξανά τα ίδια μετά....πως θα αυξήσω την παραγωγή?η έτσι απλά θα μου κοπεί το γάλα??έχω στεναχωρεθει πολύ δεν θέλω να σταματήσω...

Έτσι ακριβώς ήμουν και εγώ μόνο που εμένα έκλαιγε κιόλας όταν την έβαζα στο στήθος γιατί δεν έπινε στην ουσία γάλα μου κόπηκε σχεδόν από το δεξί στήθος μέχρι που όταν την είδε η παιδιατρος με την οποία το παλέψαμε πάρα πολύ για τον θηλασμό γιατί ημουν αποφασισμένη να το κάνω θήλαζα κάθε 20 λεπτά και το βράδυ έδινα μόνο ένα μπουκάλι ξένο είχα εξαντληθεί με είδε και τρόμαξε η γυναίκα...την ζύγισε και μου είπε ότι είχε πάρει το κατώτερο φυσιολογικό βάρος εγώ τρόμαξα γιατί ένας λόγος που γέννησα ήταν ότι δεν έπαιρνε βάρος τότε ξεκινήσαμε να δίνουμε περισσότερο μπουκάλι και θηλασμό πάντα ταυτόχρονα μέχρι να έρθει το γάλα αλλά δεν ήρθε ποτέ...ετσι το πήρα απόφαση μετά από πολύ κλάμα να σταματήσω για το καλό του μωρού να ξέρω τι τρώει και να μην αχω άγχος για το βάρος του...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Παρόλο που δίνω δύο μπουκάλια το βράδυ δεν έχουμε θέμα με το να μην θέλει το στήθος....ευτυχώς είναι πολύ θετική σε αυτό...το στήθος το πιάνει κατευθείαν...δεν την έχω με ωράριο όποτε θέλει και όσο θέλει...πόσες πάνες πρέπει να έχει την μέρα ?και πόσο βρεγμένες εννοείς η κάθε πόση ώρα πρέπει να γίνεται η αλλαγή για να θεωρηθεί βρεγμένη?επίσης δεν ισχύει ότι κάποιες τροφές βοηθάνε?

Αν πιάνει καλά το στήθος και συχνά και πίνει αποδοτικά τότε μια χαρά δεν υπάρχει λόγος να σταματήσει το γάλα ... Κάποια βότανα που βοηθάνε στο γάλα τα συστήνουν συμβουλοι θηλασμού αλλά αν κρίνουνε πως όντως υπάρχει πρόβλημα . Κατέβασα κι εγώ γάλα σήμερα  δεν περίμενα από το 2ο 24ωρο ίσως φταίει που θηλάζω 2 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt said:

Αν πιάνει καλά το στήθος και συχνά και πίνει αποδοτικά τότε μια χαρά δεν υπάρχει λόγος να σταματήσει το γάλα ... Κάποια βότανα που βοηθάνε στο γάλα τα συστήνουν συμβουλοι θηλασμού αλλά αν κρίνουνε πως όντως υπάρχει πρόβλημα . Κατέβασα κι εγώ γάλα σήμερα  δεν περίμενα από το 2ο 24ωρο ίσως φταίει που θηλάζω 2 

Ναιι το σώμα έχει μνήμη... Ταντεμ εδώ κ δύο μήνες σχεδόν. Δεν υπάρχει πιο όμορφη εμπειρία.. 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Ναιι το σώμα έχει μνήμη... Ταντεμ εδώ κ δύο μήνες σχεδόν. Δεν υπάρχει πιο όμορφη εμπειρία.. 

Τέλεια εσείς το έχετε βρει τώρα !! Εγώ χθες πάλευα να της βάζω την θηλή σωστά στο στόμα ε στην προσπαθεια μου τις πλήγωσε και λίγο ειδικά την μια τώρα τα ψιλοκαταφερνει καλύτερα να το βάλει όλο μέσα και την θηλαία άλω δηλαδή σε λίγο θα γίνεται αυτόματα βέβαια είναι αυτές οι δύσκολες πρώτες μέρες που έχω πέθανει και από πόνους στη μήτρα κάνει τρέλες συσπάσεις να φανταστείς έχει μαζευτεί τόσο που έχω απλά ένα μικρό φουσκώμα στην κοιλιά χαμηλά στο πρώτο δεν έφυγε τόσο γρήγορα η κοιλιά εσένα στο δεύτερο ήταν πιο δυνατοί οι υστεροπονοι ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Έτσι ακριβώς ήμουν και εγώ μόνο που εμένα έκλαιγε κιόλας όταν την έβαζα στο στήθος γιατί δεν έπινε στην ουσία γάλα μου κόπηκε σχεδόν από το δεξί στήθος μέχρι που όταν την είδε η παιδιατρος με την οποία το παλέψαμε πάρα πολύ για τον θηλασμό γιατί ημουν αποφασισμένη να το κάνω θήλαζα κάθε 20 λεπτά και το βράδυ έδινα μόνο ένα μπουκάλι ξένο είχα εξαντληθεί με είδε και τρόμαξε η γυναίκα...την ζύγισε και μου είπε ότι είχε πάρει το κατώτερο φυσιολογικό βάρος εγώ τρόμαξα γιατί ένας λόγος που γέννησα ήταν ότι δεν έπαιρνε βάρος τότε ξεκινήσαμε να δίνουμε περισσότερο μπουκάλι και θηλασμό πάντα ταυτόχρονα μέχρι να έρθει το γάλα αλλά δεν ήρθε ποτέ...ετσι το πήρα απόφαση μετά από πολύ κλάμα να σταματήσω για το καλό του μωρού να ξέρω τι τρώει και να μην αχω άγχος για το βάρος του...

Πφφφ...αυτό δεν θέλω και εγώ....την Δευτέρα έχουμε παιδίατρο...ελπίζω να είμαστε οκ στο βάρος ..τι να πω....

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Αν πιάνει καλά το στήθος και συχνά και πίνει αποδοτικά τότε μια χαρά δεν υπάρχει λόγος να σταματήσει το γάλα ... Κάποια βότανα που βοηθάνε στο γάλα τα συστήνουν συμβουλοι θηλασμού αλλά αν κρίνουνε πως όντως υπάρχει πρόβλημα . Κατέβασα κι εγώ γάλα σήμερα  δεν περίμενα από το 2ο 24ωρο ίσως φταίει που θηλάζω 2 

Πω πω δυο εεε? πραγματικά μπράβο σου...και όσες το κάνουν αυτό...μοιάζει ζορικος ο θηλασμος στο ένα μωρό πόσο μάλλον να το κάνεις σε δύο... φαίνεται βέβαια ότι είσαι πλήρες ενημερωμένη για τους θηλασμους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Πφφφ...αυτό δεν θέλω και εγώ....την Δευτέρα έχουμε παιδίατρο...ελπίζω να είμαστε οκ στο βάρος ..τι να πω....

Πω πω δυο εεε? πραγματικά μπράβο σου...και όσες το κάνουν αυτό...μοιάζει ζορικος ο θηλασμος στο ένα μωρό πόσο μάλλον να το κάνεις σε δύο... φαίνεται βέβαια ότι είσαι πλήρες ενημερωμένη για τους θηλασμους...

Το ένα εντάξει θηλάζει μόνο του μηχανικά δεν είναι τίποτα σηκώνει τη μπλούζα βγάζει το στήθος μόνος του τα κάνει όλα αυτός χαχα με τη μπέμπα είναι σα να θηλάζω πρώτη φορά πάλι πονεμένες θηλές πωπω και αυτό το ξενύχτι το είχα ξεχάσει τι δύσκολο !! Επειδή υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση από επαγγελματίες υγείας περί  θηλασμού και τότε με το πρώτο κόντεψα να τρελαθώ μέχρι πως θα το κάνω υπέρβαρο μου λέγανε και να το θηλάζω λιγότερο επειδή έπαιρνε πολύ βάρος για μια περίοδο αποφάσισα να ψάξω μόνη μου τι ισχύει όντως και διάβασα πολλά αρχεία ότι βρήκα σε μια ομάδα θηλασμου που είμαι αυτά βοηθάνε πάρα πολύ ειλικρινά 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Έτσι ακριβώς ήμουν και εγώ μόνο που εμένα έκλαιγε κιόλας όταν την έβαζα στο στήθος γιατί δεν έπινε στην ουσία γάλα μου κόπηκε σχεδόν από το δεξί στήθος μέχρι που όταν την είδε η παιδιατρος με την οποία το παλέψαμε πάρα πολύ για τον θηλασμό γιατί ημουν αποφασισμένη να το κάνω θήλαζα κάθε 20 λεπτά και το βράδυ έδινα μόνο ένα μπουκάλι ξένο είχα εξαντληθεί με είδε και τρόμαξε η γυναίκα...την ζύγισε και μου είπε ότι είχε πάρει το κατώτερο φυσιολογικό βάρος εγώ τρόμαξα γιατί ένας λόγος που γέννησα ήταν ότι δεν έπαιρνε βάρος τότε ξεκινήσαμε να δίνουμε περισσότερο μπουκάλι και θηλασμό πάντα ταυτόχρονα μέχρι να έρθει το γάλα αλλά δεν ήρθε ποτέ...ετσι το πήρα απόφαση μετά από πολύ κλάμα να σταματήσω για το καλό του μωρού να ξέρω τι τρώει και να μην αχω άγχος για το βάρος του...

Κι εγω ειχα θεματα στο 3ο μου με πρόσληψη βάρους. Αν θες να θηλασεις ομως δεν ειναι αργα. Καλεσε μια σύμβουλο θηλασμου και ολα θα πάνε καλα.

Στη δικη μου περίπτωση το μωρο δεν εκανε ικανοποιητικες θηλαστικες κινησεις. Κι έτσι εκανα φουλ θηλαστρο συν θηλασμό . Σε καθε θηλασμο βοηθουσα εγω με μαλαξεις. Μόλις η μικρη εγινε 3 κιλα ξεκινησε να θηλαζει κανονικά (την πηρα σπιτι 2300κιλα). 

Τωρα σε αυτο το μωρο, εκανα αποκλειστικα με θηλαστρο οσο ηταν στην μοναδα, μετα οταν ηρθε έπαθα μαστιτιδα (ακομα δεν εχω συνελθει) κανω φουλ θηλασμο (θηλαζει καπου 17 φορες το 24ωρο) συν θηλαστρο για λιγο καιρο ακομα.

Μηπως να δοκιμαζες να νοικιασεις θηλαστρο; Εισαι κοντα στη γεννα μπορει να το σωσεις αν θες.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Το ένα εντάξει θηλάζει μόνο του μηχανικά δεν είναι τίποτα σηκώνει τη μπλούζα βγάζει το στήθος μόνος του τα κάνει όλα αυτός χαχα με τη μπέμπα είναι σα να θηλάζω πρώτη φορά πάλι πονεμένες θηλές πωπω και αυτό το ξενύχτι το είχα ξεχάσει τι δύσκολο !! Επειδή υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση από επαγγελματίες υγείας περί  θηλασμού και τότε με το πρώτο κόντεψα να τρελαθώ μέχρι πως θα το κάνω υπέρβαρο μου λέγανε και να το θηλάζω λιγότερο επειδή έπαιρνε πολύ βάρος για μια περίοδο αποφάσισα να ψάξω μόνη μου τι ισχύει όντως και διάβασα πολλά αρχεία ότι βρήκα σε μια ομάδα θηλασμου που είμαι αυτά βοηθάνε πάρα πολύ ειλικρινά 

Nαι όντως ο καθένας αν ρωτήσω θα Μ πει και κάτι άλλο αυτό είναι αλήθεια....

 

Κορίτσια να κάνω για χιλιοστή φορά μια ερώτηση?όσες έχετε γεννήσει πως πάτε από αίμα?μέχρι πότε θα έχουμε όσες ξέρετε?εγώ ξυπνάω την μια μέρα και δεν έχω καθόλου και την επόμενη νιώθω ένα γκλουπ και να το πάλι το αίμα απ' την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Παρόλο που δίνω δύο μπουκάλια το βράδυ δεν έχουμε θέμα με το να μην θέλει το στήθος....ευτυχώς είναι πολύ θετική σε αυτό...το στήθος το πιάνει κατευθείαν...δεν την έχω με ωράριο όποτε θέλει και όσο θέλει...πόσες πάνες πρέπει να έχει την μέρα ?και πόσο βρεγμένες εννοείς η κάθε πόση ώρα πρέπει να γίνεται η αλλαγή για να θεωρηθεί βρεγμένη?επίσης δεν ισχύει ότι κάποιες τροφές βοηθάνε?

Καλυτερα το νυχτα μη δίνεις καθόλου μπουκάλι. Παλεψε το με θηλασμούς θα σου αυξήσει την παραγωγή..

Φανταζομαι πως εχεις αναγκη απο ύπνο αλλα σκεψου πως αυτο σε πολυ λιγο θα αλλάξει.

Εμενα ξυπνάει ανα 1,5 μιση ωρα, καθε θηλασμος κρατάει σιγουρα μιση ωρα. Δλδ ξυπανω ανα ωρα. Και μια φορα τη νυχτα βαζω και θηλαστρο που εκει μαζι με τον θηλασμο μου παιρνει μια ωρα ολο αυτο. Μονο χθες και προχθες εκανε το μωρο  απο μια φορα 2,5 ωρο σερι ύπνου. Σημερα εγινε ενός μήνα οποτε σιγα σιγα θα φτιαξει ο ύπνος του πιστεύω.

Επισης αν θες να δινεις 1 με 2 μπουκάλια(αν και για μενα είναι λάθος γιατι το μωρο θα σου φτιαξει την παραγωγή σου) δινε με.τη μεθοδο paced feeding οπου η σύγχυση θηλων ελαττώνεται κατα παρα πολυ.

πρίν από 16 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Nαι όντως ο καθένας αν ρωτήσω θα Μ πει και κάτι άλλο αυτό είναι αλήθεια....

 

Κορίτσια να κάνω για χιλιοστή φορά μια ερώτηση?όσες έχετε γεννήσει πως πάτε από αίμα?μέχρι πότε θα έχουμε όσες ξέρετε?εγώ ξυπνάω την μια μέρα και δεν έχω καθόλου και την επόμενη νιώθω ένα γκλουπ και να το πάλι το αίμα απ' την αρχή...

Ετσι κι εγω. Ουτε οταν γεννησα ειχα πολυ αιμα. Το περισσότερο το ειδα για 3 ημερες καπου 15 ημερες μετα τη γεννα. Ολες τις άλλες μέρες μεχρι και σήμερα 2 3 μερες δεν εχω και μια βλεπω για λιγο αιμα και ξανα παλι μετα τιποτα.

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Nαι όντως ο καθένας αν ρωτήσω θα Μ πει και κάτι άλλο αυτό είναι αλήθεια....

 

Κορίτσια να κάνω για χιλιοστή φορά μια ερώτηση?όσες έχετε γεννήσει πως πάτε από αίμα?μέχρι πότε θα έχουμε όσες ξέρετε?εγώ ξυπνάω την μια μέρα και δεν έχω καθόλου και την επόμενη νιώθω ένα γκλουπ και να το πάλι το αίμα απ' την αρχή...

Εγω στο πρώτο μου είχα έτσι κάπου 50 μέρες να καθαρίσω εντελώς μια είχα ελάχιστο την άλλη μέρα ερχόταν φουλ πάλι αίμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...