Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

On 22/10/2021 at 6:52 ΜΜ, depifish είπε:

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια !!!! Να τα χαιρόμαστε όλες μας!!! Πόσες έχετε μείνει για γέννα ακόμα; Όλες οι άλλες πως τα πάτε με τα μικρούλια σας;;!!! Εγώ τα πάω καλά με τον θηλασμό προς το παρόν!... Η μικρή είναι αρκετά ορεξατη Δόξα Τω Θεώ!!! Αυτό που με ανησυχεί είναι τα συχνά πονακια που έχει στην κοιλίτσα της από τότε που γεννήθηκε! Έχει πονακια κ μαζεύεται βότανα είναι να αεριστει κ να κάνει την ανάγκη της... Κλαίει πολύ!... Η καρδιά μου πονάει!!! Εσάς σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Με μια φίλη που το συζητάμε κ κρίσης έτσι είναι το αγοράκι της...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα γέννησα και εγώ το μωράκι μου !!!!Δεν θα έλεγα ότι ήταν η καλύτερη μου εμπειρία ,είχα έναν δύσκολο τοκετό με το μπεμπακι μου να μην θέλει να βγει ,αλλά δόξα το θεό όλα καλά !!!

Να σας ζήσει το μωράκι!!!

πρίν από 22 λεπτά , Deppybach είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια !!!! Να τα χαιρόμαστε όλες μας!!! Πόσες έχετε μείνει για γέννα ακόμα; Όλες οι άλλες πως τα πάτε με τα μικρούλια σας;;!!! Εγώ τα πάω καλά με τον θηλασμό προς το παρόν!... Η μικρή είναι αρκετά ορεξατη Δόξα Τω Θεώ!!! Αυτό που με ανησυχεί είναι τα συχνά πονακια που έχει στην κοιλίτσα της από τότε που γεννήθηκε! Έχει πονακια κ μαζεύεται βότανα είναι να αεριστει κ να κάνει την ανάγκη της... Κλαίει πολύ!... Η καρδιά μου πονάει!!! Εσάς σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Με μια φίλη που το συζητάμε κ κρίσης έτσι είναι το αγοράκι της...

Εμείς γίναμε μιας εβδομάδας σήμερα θηλάζουμε φουλ (2 μωρά) με έχουνε ξεζουμησει όλη μέρα τα έχω παίξει εντελώς ευτυχώς η μπέμπα μέχρι στιγμής είναι πολύ ήσυχη το κλάμα της δεν το έχουμε ακούσει δηλαδή την βλέπω όταν ψάχνει στήθος την ταιζω αμέσως και δεν κλαίει ποτέ ακόμα και το βράδυ την έχω δίπλα μου και την αισθάνομαι όταν ξυπνάει τι πράγμα και αυτό ξυπνάει κάπου στο 3ωρο πάλι καλά το συνηθίζουμε σιγά σιγά πονάει όλη μου η πλάτη και ο αυχένας έχω πεθάνει επίσης νιώθω εντελώς αδύναμη ζαλίζομαι δεν ξέρω πόσο καιρό κάνατε να συνέλθετε μετά τη γέννα ?? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Deppybach said:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια !!!! Να τα χαιρόμαστε όλες μας!!! Πόσες έχετε μείνει για γέννα ακόμα; Όλες οι άλλες πως τα πάτε με τα μικρούλια σας;;!!! Εγώ τα πάω καλά με τον θηλασμό προς το παρόν!... Η μικρή είναι αρκετά ορεξατη Δόξα Τω Θεώ!!! Αυτό που με ανησυχεί είναι τα συχνά πονακια που έχει στην κοιλίτσα της από τότε που γεννήθηκε! Έχει πονακια κ μαζεύεται βότανα είναι να αεριστει κ να κάνει την ανάγκη της... Κλαίει πολύ!... Η καρδιά μου πονάει!!! Εσάς σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Με μια φίλη που το συζητάμε κ κρίσης έτσι είναι το αγοράκι της...

Κολικοί.. έτσι είμαστε κ εμείς μέχρι να κάνει κακά της... Προβιοτικα βοηθάνε αρκετά!! Αύριο θα της τα ξεκινήσω μπας κ δω βελτίωση... Υπομονή μαμά!! 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@violeta3 και @Milena  νσ σας ζησουν τα μικρουλια! Καλοτυχα, γερα και χαρουμενα παντα! 

4 hours ago, Deppybach said:

 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια !!!! Να τα χαιρόμαστε όλες μας!!! Πόσες έχετε μείνει για γέννα ακόμα; Όλες οι άλλες πως τα πάτε με τα μικρούλια σας;;!!! Εγώ τα πάω καλά με τον θηλασμό προς το παρόν!... Η μικρή είναι αρκετά ορεξατη Δόξα Τω Θεώ!!! Αυτό που με ανησυχεί είναι τα συχνά πονακια που έχει στην κοιλίτσα της από τότε που γεννήθηκε! Έχει πονακια κ μαζεύεται βότανα είναι να αεριστει κ να κάνει την ανάγκη της... Κλαίει πολύ!... Η καρδιά μου πονάει!!! Εσάς σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Με μια φίλη που το συζητάμε κ κρίσης έτσι είναι το αγοράκι της...

Αυτα τα πονακια τα χει και η δικη μου απο νωρις! Κι εμενα σπαραζει η καρδια μου οταν τη βλεπω να υποφερει, κλαιω κι εγω μαζι της, αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι! Μονο υπομονη και κουραγιο και θα περασει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα γέννησα και εγώ το μωράκι μου !!!!Δεν θα έλεγα ότι ήταν η καλύτερη μου εμπειρία ,είχα έναν δύσκολο τοκετό με το μπεμπακι μου να μην θέλει να βγει ,αλλά δόξα το θεό όλα καλά !!!

Βιολέτα μου να σ ζήσει το αγοράκι σ γερό και δυνατο να είναι...καλή ανατροφή καλή ανάρρωση και σε εσένα...

7 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι!!!

Εμείς γίναμε μιας εβδομάδας σήμερα θηλάζουμε φουλ (2 μωρά) με έχουνε ξεζουμησει όλη μέρα τα έχω παίξει εντελώς ευτυχώς η μπέμπα μέχρι στιγμής είναι πολύ ήσυχη το κλάμα της δεν το έχουμε ακούσει δηλαδή την βλέπω όταν ψάχνει στήθος την ταιζω αμέσως και δεν κλαίει ποτέ ακόμα και το βράδυ την έχω δίπλα μου και την αισθάνομαι όταν ξυπνάει τι πράγμα και αυτό ξυπνάει κάπου στο 3ωρο πάλι καλά το συνηθίζουμε σιγά σιγά πονάει όλη μου η πλάτη και ο αυχένας έχω πεθάνει επίσης νιώθω εντελώς αδύναμη ζαλίζομαι δεν ξέρω πόσο καιρό κάνατε να συνέλθετε μετά τη γέννα ?? 

Και εμείς έτσι είμαστε στο τριωρο και καμιά φορά ξυπνάει πλέον και στις τέσσερις ώρες....εγώ προσωπικά .έτσι την δεύτερη εβδομάδα μπορώ να πω πως ήμουν πολύ καλά...για μέρες Μ έλεγαν όλοι ότι με έβλεπαν χλωμή...αλλά σιγά σιγά μπήκαμε σε ένα Ρυθμό άρχισα να πίνω και να τρώω πιο νορμάλ όποτε και συνήλθα...δεν σ κρύβω βέβαια ότι υπάρχουν ακόμα μέρες που είμαι λίγο υποτονική...μπραβο σου για τον θηλασμό δύο μωρών...θέλει μεγάλη δύναμη ..είσαι αξία θαυμασμού πραγματικά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα γέννησα και εγώ το μωράκι μου !!!!Δεν θα έλεγα ότι ήταν η καλύτερη μου εμπειρία ,είχα έναν δύσκολο τοκετό με το μπεμπακι μου να μην θέλει να βγει ,αλλά δόξα το θεό όλα καλά !!!

Να σας ζησει ο μπέμπης κορίτσι μου! Καλή ανατροφή κ να είναι πάντα γερό κ τυχερό! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι!!!

Εμείς γίναμε μιας εβδομάδας σήμερα θηλάζουμε φουλ (2 μωρά) με έχουνε ξεζουμησει όλη μέρα τα έχω παίξει εντελώς ευτυχώς η μπέμπα μέχρι στιγμής είναι πολύ ήσυχη το κλάμα της δεν το έχουμε ακούσει δηλαδή την βλέπω όταν ψάχνει στήθος την ταιζω αμέσως και δεν κλαίει ποτέ ακόμα και το βράδυ την έχω δίπλα μου και την αισθάνομαι όταν ξυπνάει τι πράγμα και αυτό ξυπνάει κάπου στο 3ωρο πάλι καλά το συνηθίζουμε σιγά σιγά πονάει όλη μου η πλάτη και ο αυχένας έχω πεθάνει επίσης νιώθω εντελώς αδύναμη ζαλίζομαι δεν ξέρω πόσο καιρό κάνατε να συνέλθετε μετά τη γέννα ?? 

Δύο μωρά θηλασμό;;;;!¡!! Χαρά στο κουράγιο σου!!!! Μπράβο!!!!! Εγώ μετά τη γέννα ήμουν μια χαρά εκτός από τα ράμματα! Πονούσα όταν καθόμουν! Άσε! Αλλά κατά τα άλλα όλα καλά!! Στην αρχή κ μένα η μικρή κοιμόταν πολύ κ ανησυχούσαμε! Αλλά τώρα ξυπνάει όλο κ περισσότερο από τα πονακια που έχει... 

15 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Κολικοί.. έτσι είμαστε κ εμείς μέχρι να κάνει κακά της... Προβιοτικα βοηθάνε αρκετά!! Αύριο θα της τα ξεκινήσω μπας κ δω βελτίωση... Υπομονή μαμά!! 

Όντως!!! Μίλησα με τον ξαδελφουλη μου που είναι παιδίατρος κ μου είπε ότι είναι βρεφικοι κολικοί κ πως θα μας ταλαιπωρούν τουλάχιστον 2 μήνες!! Μου σύστησε προβιοτικα! Πήρα κ της έδωσα κατευθείαν!! Για να δούμε!!! Η παιδίατρος που έχουμε Αθήνα, μου είπε να κόψω τα γαλακτοκομικά κ να κρατήσω μόνο το τυρί. Ο ξάδερφος μου, μου είπε πως αυτό το κάνουμε μόνο όταν δούμε αιματακι στα κακακια τους. Αυτό σημαίνει πως είναι αλλεργία στην λακτόζη κ τότε τα κόβουμε. Τέλος πάντων. Εγώ τον ξαδελφουλη μου άκουσα κ  θα της πω της παιδιάτρου 2 λογακια! ;-)

12 ώρες πρίν, depifish είπε:

@violeta3 και @Milena  νσ σας ζησουν τα μικρουλια! Καλοτυχα, γερα και χαρουμενα παντα! 

Αυτα τα πονακια τα χει και η δικη μου απο νωρις! Κι εμενα σπαραζει η καρδια μου οταν τη βλεπω να υποφερει, κλαιω κι εγω μαζι της, αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι! Μονο υπομονη και κουραγιο και θα περασει! 

Αχ μακάρι να κάνουν δουλειά τα προβιοτικα που πήραμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τ ευχές σας ,να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσες περιμένετε να γέννησετε με το καλό...Όσες κάνατε φυσιολογικό τα ράμματα ποτέ σταμάτησαν να σαν πονούν ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 8:57 ΜΜ, violeta3 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα γέννησα και εγώ το μωράκι μου !!!!Δεν θα έλεγα ότι ήταν η καλύτερη μου εμπειρία ,είχα έναν δύσκολο τοκετό με το μπεμπακι μου να μην θέλει να βγει ,αλλά δόξα το θεό όλα καλά !!!

Να σας ζήσει ο μικρός να έχει πάντα υγεία καλότυχος και να είστε και οι δύο γέροι!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Διαβάζω και εγώ από την αρχή χωρίς να γράφω γιατί δεν με άφηνε να ανακτήσω τον λογαριασμό μου . Να σας ρωτήσω οι φρεσκογεννημενες μανουλες βάλατε κορσέ? Και αυτές που κάνατε καισαρική κυρίως γιατί σκέφτομαι να πάρω .εγώ έχω προγραμματισμένη καισαρική για την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Χρυσα2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Διαβάζω και εγώ από την αρχή χωρίς να γράφω γιατί δεν με άφηνε να ανακτήσω τον λογαριασμό μου . Να σας ρωτήσω οι φρεσκογεννημενες μανουλες βάλατε κορσέ? Και αυτές που κάνατε καισαρική κυρίως γιατί σκέφτομαι να πάρω .εγώ έχω προγραμματισμένη καισαρική για την Τετάρτη.

Καλησπέρα κορίτσι μου...εγώ δεν έβαλα αλλά επανήλθε η κοιλιά μου κατευθείαν από μόνη της...μου έχουν μείνει τρία κιλά από αυτά που είχα πάρει στο σύνολο...πιστεύω πως αν έβαζα όμως θα έβαζα γύρω στις δυόμιση εβδομάδες από την γέννα γτ αλλιώς θα με πονούσε ...έχω γεννήσει με καισαρική...με το καλό σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!!Αύριο πρώτα ο Θεός πάμε σπίτι μας !!!!Τα πάμε καλά με τον θηλασμό ,αυτό που με προβληματίζει όσες το έχετε περάσει τι κάνατε με τ πληγωμένες θηλές και πότε γίνανε καλά?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!Αύριο πρώτα ο Θεός πάμε σπίτι μας !!!!Τα πάμε καλά με τον θηλασμό ,αυτό που με προβληματίζει όσες το έχετε περάσει τι κάνατε με τ πληγωμένες θηλές και πότε γίνανε καλά?

Λανολινη και γάλα πάνω στη θηλή και έγιναν αμέσως εμένα στην αρχή η μπέμπα μου πλήγωσε τη μία θηλή και αυτό έκανε πολύ καλή δουλειά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 3:26 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τ ευχές σας ,να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσες περιμένετε να γέννησετε με το καλό...Όσες κάνατε φυσιολογικό τα ράμματα ποτέ σταμάτησαν να σαν πονούν ?

Δύο βδομάδες μετά κ κάτι μέρες!!

7 ώρες πρίν, Χρυσα2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Διαβάζω και εγώ από την αρχή χωρίς να γράφω γιατί δεν με άφηνε να ανακτήσω τον λογαριασμό μου . Να σας ρωτήσω οι φρεσκογεννημενες μανουλες βάλατε κορσέ? Και αυτές που κάνατε καισαρική κυρίως γιατί σκέφτομαι να πάρω .εγώ έχω προγραμματισμένη καισαρική για την Τετάρτη.

Καλησπέρα!!! Γέννησα φυσιολογικά. Κορσέ δεν έβαλα!! Είμαι πλέον 2 κ κατι βδομάδων. Η κοιλιά μου έχει φύγει. Ρώτησα τη μαία κ τον γυναικολόγο μου κ μου είπαν πως μπορώ να ξεκινήσω την γυμναστική! Εξ αρχής μου είπαν να μην πάρω κορσέ. Τους εμπιστεύτηκα κ είχαν δίκιο.

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!Αύριο πρώτα ο Θεός πάμε σπίτι μας !!!!Τα πάμε καλά με τον θηλασμό ,αυτό που με προβληματίζει όσες το έχετε περάσει τι κάνατε με τ πληγωμένες θηλές και πότε γίνανε καλά?

Πληγωμένες θηλές δεν έχω. Στην αρχή με πονούσαν πολύ κ έβαζα γάλα απο το δικό μου. Τώρα πλέον...Έχουν ερεθιστεί κ πότε η μία πότε η αλλη με πονάνε λίγο. Βάζω αραιά κ που, κρέμα της μεντελα. Πολύ καλή!! Την συνιστώ!!! Υπομονή και επιμονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ζήσουν τα μωράκια για όσες γεννησατε τις τελευταίες μέρες. Γερά και ευτυχισμένα να είναι όλα τα μωράκια!!

Γέννησα κι εγώ την Κυριακή τελικά... 08.35 το πρωί την μπεμπουλα μου! Χθες βγήκαμε από το μαιευτήριο και είμαστε σπιτάκι μας, προσπαθώντας να προσαρμοστούμε παρέα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...