Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα της πρώτες μέρες στο σπίτι θέλανε και τα δικά σας συνέχεια στήθος ?Σήμερα από της 1μιση το μεσημέρι μέχρι και 9μιση το βράδυ στο στήθος με μικρά διαλείμματα,το στήθος το νιώθω αντίο.Ρωτησα και την μαία και μου είπε είναι φυσιολογικό και ότι το μωρό κάθεται τόσες ώρες και ότι έχει αδειάσει δεν πάει να πει ότι δεν έχω γάλα .

Να το αφήνεις όσο θέλει θα σου ρύθμισει την παραγωγή επίσης δεν σημαίνει πως πεινάει και κάθεται με τις ώρες αλλά χρειάζεται συνέχεια και την σωματική επαφή ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Αντιμετωπιζω προβλημα με τους τενοντες (υποθετω οτι ειναι τενοντες) των χεριων μου. Υποθετω επειδη σηκωνω το μωρο πολλες φορες μεσα στη μερα και επειδη το κραταω και οταν το ταιζω επισης πολλες ωρες, οι τενοντες στο υψος των καρπων τα χουν παιξει τελειως!! Και στα δυο χερια αλλα κυριως στο αριστερο. Αντιμετωπιζει καμια αλλη κοπελα κατι παρομοιο μηπως; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλημερα! Αντιμετωπιζω προβλημα με τους τενοντες (υποθετω οτι ειναι τενοντες) των χεριων μου. Υποθετω επειδη σηκωνω το μωρο πολλες φορες μεσα στη μερα και επειδη το κραταω και οταν το ταιζω επισης πολλες ωρες, οι τενοντες στο υψος των καρπων τα χουν παιξει τελειως!! Και στα δυο χερια αλλα κυριως στο αριστερο. Αντιμετωπιζει καμια αλλη κοπελα κατι παρομοιο μηπως; 

Ναι εγω. Μου ξεκίνησε λίγες μέρες μετά τον τοκετό. Έκλαιγα απ τον πόνο ειδικά στο αριστερό, το δεξί όχι τόσο. Πήρα ορθοπεδικό γιατί δε μπορούσα καθόλου να φροντίσω το μωρό και μου είπε ότι η θεραπεία ειναι συντηρητική με 1 ντεπόν 1000αρι ανά 8ωρο για 3 μέρες. Και όντως μου πέρασε αλλά μόλις σταμάτησα τα ντεπόν με ξαναπιασε. Έκτοτε έχω πάρει ένα νάρθηκα ειδικό ωστε να μπορώ να σηκώνω άνετα το μωρό και κάπως έτσι πάει. Είμαστε 2 μηνών σε μια βδομάδα και συνεχίζω να έχω θέμα, μου είπαν θα περάσει με τον καιρό. Μπορείς να δεις και κάποιες ασκήσεις τύπου φυσιοθεραπείας στο youtube (ψάξε exercises for de quervain's tenosynovitis) να κάνεις, το ανακουφίζουν αλλά εγώ τις ξεχνάω. Περαστικά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Να το αφήνεις όσο θέλει θα σου ρύθμισει την παραγωγή επίσης δεν σημαίνει πως πεινάει και κάθεται με τις ώρες αλλά χρειάζεται συνέχεια και την σωματική επαφή ..

Το αφήνω ,όταν ήρθαμε από το μαιευτήριο το έκανε 2 βραδιά ,τώρα ευτυχώς γίνεται το μεσημέρι μέχρι της 10 το βράδυ όπου κοιμάται μεχρι της 3 ξυπνάει θηλάζει μέχρι της 4 και 7μιση το ξυπνάω εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Io_anna said:

Ναι εγω. Μου ξεκίνησε λίγες μέρες μετά τον τοκετό. Έκλαιγα απ τον πόνο ειδικά στο αριστερό, το δεξί όχι τόσο. Πήρα ορθοπεδικό γιατί δε μπορούσα καθόλου να φροντίσω το μωρό και μου είπε ότι η θεραπεία ειναι συντηρητική με 1 ντεπόν 1000αρι ανά 8ωρο για 3 μέρες. Και όντως μου πέρασε αλλά μόλις σταμάτησα τα ντεπόν με ξαναπιασε. Έκτοτε έχω πάρει ένα νάρθηκα ειδικό ωστε να μπορώ να σηκώνω άνετα το μωρό και κάπως έτσι πάει. Είμαστε 2 μηνών σε μια βδομάδα και συνεχίζω να έχω θέμα, μου είπαν θα περάσει με τον καιρό. Μπορείς να δεις και κάποιες ασκήσεις τύπου φυσιοθεραπείας στο youtube (ψάξε exercises for de quervain's tenosynovitis) να κάνεις, το ανακουφίζουν αλλά εγώ τις ξεχνάω. Περαστικά σου!

Αχ ειχα αρχισει να απελπιζομαι! Κι εγω για κανα ναρθηκα λεω να παρω μηπως και με ανακουφισει. Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες με τις ασκησεις! Θα το τσεκαρω αμεσα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, depifish είπε:

Αχ ειχα αρχισει να απελπιζομαι! Κι εγω για κανα ναρθηκα λεω να παρω μηπως και με ανακουφισει. Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες με τις ασκησεις! Θα το τσεκαρω αμεσα! 

Εγω πάλι τρομερό πόνο στην μέση πολύ χαμηλά στην ουρά που λέμε, πόνο δεν είδα στην εγκυμοσύνη κ έχω τώρα ,δεν ξέρω αν οφείλεται που κάθομαι ώρες στον πωπω και θηλάζω ή είναι από την επισκληριδιο.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, violeta3 said:

Εγω πάλι τρομερό πόνο στην μέση πολύ χαμηλά στην ουρά που λέμε, πόνο δεν είδα στην εγκυμοσύνη κ έχω τώρα ,δεν ξέρω αν οφείλεται που κάθομαι ώρες στον πωπω και θηλάζω ή είναι από την επισκληριδιο.

Λογικα απο την πολυ ωρα που καθεσαι ακινητη μαλλον ειναι, θεωρω οτι αν ηταν απο την επισκληριδιο θα ηταν απο τη πρωτη μερα. Απο πονους και ενοχλησεις κι εγω αλλο τιποτα... Εχω ακομα αραια και που καψιμο στο κατουρημα (καταλοιπο του καθετηρα υποθετω), μαλλον οικονομησα και μυκητες, εχει αρχισει να με ενοχλει μια αιμοροοιδα την οποια δεν ηξερα καν οτι ειχα μεχρι που μου κανανε κλησμα στη κλινικη (και μαλλον μου τη ξεπατωσαν...), πονανε οι καρποι μου και οξ αρθρωσεις των δαχτυλων μου, το αυτοκολλητο-γαζα που μου βαζανε στη τομη με εχει ερεθισει και μου χει κανει κατι σαν ξηροδερμια με πολυ φαγουρα... Ασε! Καλια ημουν εγκυος τελικα!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2021 at 3:11 PM, Dimitra93 said:

Και εγώ το ίδιο πράγμα μπήκα να ρωτήσω τώρα...εμείς έχουμε κάποιες συγκεκριμένες ώρες της μέρας τις οποίες μας πιάνει μεγάλη σύγχυση λόγω κολικών...το καταλαβαίνω γτ έχει αέρια...το ξένο γάλα επειδή της πέφτει πιο βαρύ την βοηθάει να κάνει κακα...το παρατήρησα με παρακολούθηση κάποιων ημερών....αυτό συμβαίνει κάθε μέρα από τις έξι η ώρα και μετά αφού την κάνω μπάνιο 9-11....εγώ θηλάζω και από τα δύο στήθη και μετά δίνω ένα συμπλήρωμα...

Κορίτσια ξέρω ότι ο αποκλειστικός θηλασμός είναι ότι καλύτερο αλλά έχω αποφασίσει πως θα δίνω και κάποια γεύματα φόρμουλα...έχω μπει και έχω διαβάσει ότι η μικτή διατροφή αν γίνει σωστά μπορεί να κρατήσει όσο και ένας αποκλειστικός θηλασμός .. γνωρίζετε ποιος είναι ο σωστός τρόπος?μέχρι πόσα μπουκάλια είμαστε οκ ?φυσικά πρώτα θηλασμός και μετά συμπληρώμα...δεν θέλω να απευθυνθώ σε σύμβουλο γτ η πίεση για αποκλειστικό θηλασμό είναι μεγάλη όπως επίσης είναι και πολύ κατακριτέο οποία αντίθετη τακτική...ο λόγος που θέλω να δίνω μπουκάλι κάποιες συγκεκριμένες ώρες είναι πρώτον επειδή πραγματικά την βοηθάει να κάνει κακα και δεύτερον όση ώρα και να θηλάζω μόλις την αφήσω κλαίει ..πίστευα πως με τις μέρες θα καλυτερεύει αλλά δυστυχώς όχι και φτάνουμε ενός Μήνου....

Να σε ρωτησω κοριτσι, πως εχεις καταλαβει οτι την βοηθαει το συμπληρωμα να ενεργηθει; Επισης ηθελα να σε ρωτησω, απο αερια πως πατε; Εμας εχει πολλα αλλα πλεον εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που τρωει μετα αντι να κοιμαται που αυτο γινοταν τις πιο πολλες φορες τουλαχιστον τη μερα (το βραδυ δεν ξερω τι γινεται, απλα σεληνιαζεται!!!) τωρα πλεον παρατηρησα οτι καθε φορα που τρωει μετα απο ενα δεκαλεπτο ξεκιναει γκρινια, κλαμα, και μαζευεται και σφιγγεται και καταλαβαινω οτι την ενοχλει το εντερο της. Μου λενε οτι θα περασει και θα περασει, αλλα πλεον δεν ειμαι σιγουρη αν οντως θα περασει ή αν της δημιουργει θεμα το γαλα. Εχεις μηπως κι εσυ τετοιο θεμα; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλημερα! Αντιμετωπιζω προβλημα με τους τενοντες (υποθετω οτι ειναι τενοντες) των χεριων μου. Υποθετω επειδη σηκωνω το μωρο πολλες φορες μεσα στη μερα και επειδη το κραταω και οταν το ταιζω επισης πολλες ωρες, οι τενοντες στο υψος των καρπων τα χουν παιξει τελειως!! Και στα δυο χερια αλλα κυριως στο αριστερο. Αντιμετωπιζει καμια αλλη κοπελα κατι παρομοιο μηπως; 

 

16 ώρες πρίν, depifish είπε:

Να σε ρωτησω κοριτσι, πως εχεις καταλαβει οτι την βοηθαει το συμπληρωμα να ενεργηθει; Επισης ηθελα να σε ρωτησω, απο αερια πως πατε; Εμας εχει πολλα αλλα πλεον εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που τρωει μετα αντι να κοιμαται που αυτο γινοταν τις πιο πολλες φορες τουλαχιστον τη μερα (το βραδυ δεν ξερω τι γινεται, απλα σεληνιαζεται!!!) τωρα πλεον παρατηρησα οτι καθε φορα που τρωει μετα απο ενα δεκαλεπτο ξεκιναει γκρινια, κλαμα, και μαζευεται και σφιγγεται και καταλαβαινω οτι την ενοχλει το εντερο της. Μου λενε οτι θα περασει και θα περασει, αλλα πλεον δεν ειμαι σιγουρη αν οντως θα περασει ή αν της δημιουργει θεμα το γαλα. Εχεις μηπως κι εσυ τετοιο θεμα; 

Έχω το ίδιο θέμα με τον πόνο αλλά όχι στους καρπούς αλλά χαμηλά στο μπράτσο εκεί που είναι ο αγκώνας ...

 

όλη μέρα δίνω στήθος και δεν Μ κάνει κακα...το βράδυ εννιά η ώρα την κάνω μπάνιο και της δίνω ένα μπουκάλι ξένο και μέσα σε μια ώρα έχει κάνει κακα...και μετά την νύχτα κάνει άλλες δύο φορές...έτσι λοιπόν το έχω συνδιάσει και πιστεύω πως δεν είναι τυχαίο...ξέρω βέβαια ότι με τον θηλασμό τα μωρά κάνουν μέρες να κάνουν κακά...ξέρω επίσης ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να δίνω φόρμουλα αλλά αφού μπορεί να ανακουφιστεί με ένα συμπλήρωμα τότε γιατί όχι???

 

Κορίτσια καινούργιο θέματακι έχω εγώ...έχουν ασπρίσει τα χείλια της μέρες τώρα και πάνω και κάτω ..ο παιδίατρος Μ είπε ότι είναι μυκητιάση και είναι συχνό στα παιδιά που θηλάζουν...μου είπε να βράσω νερό και να βάλω μαγειρική σόδα και να της βάζω ...όμως δεν βλέπω να της περνάει...γνωρίζει κάποια κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Εγω πάλι τρομερό πόνο στην μέση πολύ χαμηλά στην ουρά που λέμε, πόνο δεν είδα στην εγκυμοσύνη κ έχω τώρα ,δεν ξέρω αν οφείλεται που κάθομαι ώρες στον πωπω και θηλάζω ή είναι από την επισκληριδιο.

Το ίδιο κ γω! Πονακια στη μέση! Είναι κ από την επισκληριδιο (κάτι που θα το έχουμε για αρκετό καιρό) , αλλά κ από το βάρος της εγκυμοσύνης! Ας μην ξεχνάμε πως η μέση μας τόσους μήνες προσπαθούσε να στηρίξει μια κοιλιά!!!!

21 ώρες πρίν, depifish είπε:

Να σε ρωτησω κοριτσι, πως εχεις καταλαβει οτι την βοηθαει το συμπληρωμα να ενεργηθει; Επισης ηθελα να σε ρωτησω, απο αερια πως πατε; Εμας εχει πολλα αλλα πλεον εχω παρατηρησει οτι καθε φορα που τρωει μετα αντι να κοιμαται που αυτο γινοταν τις πιο πολλες φορες τουλαχιστον τη μερα (το βραδυ δεν ξερω τι γινεται, απλα σεληνιαζεται!!!) τωρα πλεον παρατηρησα οτι καθε φορα που τρωει μετα απο ενα δεκαλεπτο ξεκιναει γκρινια, κλαμα, και μαζευεται και σφιγγεται και καταλαβαινω οτι την ενοχλει το εντερο της. Μου λενε οτι θα περασει και θα περασει, αλλα πλεον δεν ειμαι σιγουρη αν οντως θα περασει ή αν της δημιουργει θεμα το γαλα. Εχεις μηπως κι εσυ τετοιο θεμα; 

Όλα τα μωράκια το κάνουν αυτό.. κ αν όχι όλα, τα περισσότερα!! Κ μένα η δικιά μου έτσι είναι!! Ξεκινήσαμε κ δίνουμε σταγόνες προβιοτικα κ κάπως καλυτερεύσε η κατάσταση! Αν είναι κάποια αλλεργία στο γάλα δε θα μας φανεί άρα μόνο μετά από 2 μήνες.. οπότε υπομονή κ καλούς θηλασμους!! Εσύ όσο μπορείς μην τρως καυτερά, πολλά όσπρια, πολλά πράσινα λαχανικά... Βρες κ πιες τσαγακι μάραθο βοηθάει κ σένα αλλά κ το μωράκι σου στην πέψη!! Έχει 3 βράδια που πίνω κ όντως βοηθάει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όσες θηλάζετε ,οι θηλές σας τραυματίστηκαν ?Και τι βάζετε?

1 hour ago, Deppybach είπε:

Το ίδιο κ γω! Πονακια στη μέση! Είναι κ από την επισκληριδιο (κάτι που θα το έχουμε για αρκετό καιρό) , αλλά κ από το βάρος της εγκυμοσύνης! Ας μην ξεχνάμε πως η μέση μας τόσους μήνες προσπαθούσε να στηρίξει μια κοιλιά!!!!

Όλα τα μωράκια το κάνουν αυτό.. κ αν όχι όλα, τα περισσότερα!! Κ μένα η δικιά μου έτσι είναι!! Ξεκινήσαμε κ δίνουμε σταγόνες προβιοτικα κ κάπως καλυτερεύσε η κατάσταση! Αν είναι κάποια αλλεργία στο γάλα δε θα μας φανεί άρα μόνο μετά από 2 μήνες.. οπότε υπομονή κ καλούς θηλασμους!! Εσύ όσο μπορείς μην τρως καυτερά, πολλά όσπρια, πολλά πράσινα λαχανικά... Βρες κ πιες τσαγακι μάραθο βοηθάει κ σένα αλλά κ το μωράκι σου στην πέψη!! Έχει 3 βράδια που πίνω κ όντως βοηθάει!!

Που το βρίσκουμε το μάραθο ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε ,οι θηλές σας τραυματίστηκαν ?Και τι βάζετε?

Που το βρίσκουμε το μάραθο ?

Εγω τον αποξηραμένο μάραθο τον είχα βρει στην λαϊκή της γειτονιάς μου.. λογικά έχει κ σε παλαιού τύπου παντοπωλεία αλλά κ στις λαϊκές! Ο κόσμος γενικά το έχει ρίξει στα βότανα με αποτέλεσμα να γεμίσουν οι λαϊκές! Ψάξε!!! Θα βρεις σίγουρα!!!

Στις θηλές αν τραυματιστούν βάζε από το γαλατάκι σου, αυτό που βγαζουν οι ίδιες κ άφηνε τες όσο μπορείς ελεύθερα να αερίζονται!! Εμένα μέχρι στιγμής δεν πληγώθηκαν .. αλλά ξέρω πως κάνει καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλιτσες! Τι κάνετε?? Πως είστε? Εγώ ψυχολογικά έχω σκαμπανεβάσματα. Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση μου περνώντας ο καιρός. 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας.... όπως σας είπα, εμείς ξεκινήσαμε τον θηλασμό μετά που γυρίσαμε από το μαιευτήριο. Ήθελα να μου πείτε τι να κάνω γιατί νιώθω το στήθος μου βαρύ κ με πονάει πολύ. Δεν έχει πετρώσει αλλά με πονάει, τόσο πολύ που κλαίω κάθε φορά που βάζω την μπέμπα να θηλάζει. Κάποιες φορές πονάω χωρίς καν να το ακουμπάω... Please help. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες! Τι κάνετε?? Πως είστε? Εγώ ψυχολογικά έχω σκαμπανεβάσματα. Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση μου περνώντας ο καιρός. 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας.... όπως σας είπα, εμείς ξεκινήσαμε τον θηλασμό μετά που γυρίσαμε από το μαιευτήριο. Ήθελα να μου πείτε τι να κάνω γιατί νιώθω το στήθος μου βαρύ κ με πονάει πολύ. Δεν έχει πετρώσει αλλά με πονάει, τόσο πολύ που κλαίω κάθε φορά που βάζω την μπέμπα να θηλάζει. Κάποιες φορές πονάω χωρίς καν να το ακουμπάω... Please help. 

Καλημέρα!! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!! Μην στενοχωριέσαι μην αγχώνεσαι!!! Όλες τα τραβάμε πάνω κάτω!!! Κ γω στην αρχή αρχή έκλαιγα γτ νόμιζα δεν τα καταφέρνω!!! Στην πορεία όμως μαθαίνουμε πολλά κ μεις κ το μωράκι μας!!! Ο ένας βοηθάει τον αλλον!!! Το στήθος μας γενικά θέλει μασάζ κ καλό άδειασμα από το μωράκι μας! Εγώ κάθε βράδυ που κάνω ντουζ, με ζεστό νερό κάνω μασάζ Σέτα στήθη για για να μαλακώνουν!! Πονάνε αλλά αξίζει το μασάζ!.. έπειτα να μην αλλάζεις στήθος αν δεν είσαι σίγουρη ότι στο αδειασε καλά το μωρό!! Τέλος να χρησιμοποιείς το γαλατάκι σου ή/και κρέμα για τις θηλές εάν κ εφόσον είναι ερεθισμένες!..... Εμένα με πονάνε πότε η μία πότε η αλλη θηλή, δεν ερεθιστηκαν... οπότε.... υπομένω τον πόνο! Δεν μπορώ να κάνω κάτι ως προς αυτό.. Αυτά.... Δεν ξέρω πως αλλιώς να σε βοηθήσω.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλημέρα!! Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!! Μην στενοχωριέσαι μην αγχώνεσαι!!! Όλες τα τραβάμε πάνω κάτω!!! Κ γω στην αρχή αρχή έκλαιγα γτ νόμιζα δεν τα καταφέρνω!!! Στην πορεία όμως μαθαίνουμε πολλά κ μεις κ το μωράκι μας!!! Ο ένας βοηθάει τον αλλον!!! Το στήθος μας γενικά θέλει μασάζ κ καλό άδειασμα από το μωράκι μας! Εγώ κάθε βράδυ που κάνω ντουζ, με ζεστό νερό κάνω μασάζ Σέτα στήθη για για να μαλακώνουν!! Πονάνε αλλά αξίζει το μασάζ!.. έπειτα να μην αλλάζεις στήθος αν δεν είσαι σίγουρη ότι στο αδειασε καλά το μωρό!! Τέλος να χρησιμοποιείς το γαλατάκι σου ή/και κρέμα για τις θηλές εάν κ εφόσον είναι ερεθισμένες!..... Εμένα με πονάνε πότε η μία πότε η αλλη θηλή, δεν ερεθιστηκαν... οπότε.... υπομένω τον πόνο! Δεν μπορώ να κάνω κάτι ως προς αυτό.. Αυτά.... Δεν ξέρω πως αλλιώς να σε βοηθήσω.... 

Ευχαριστώ πολύ! Βάζω και κρέμα κ γάλα κ κομπρεσες κ ντουζ κ λάχανο μου είπαν, αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να το αδειάσει το μωράκι μου το στήθος γιατί μόλις την βάζω, πονάω πολύ κ δεν μπορώ να την έχω εκεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...