Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Να σου ζήσει αφού έχει βρεγμένες πάνες σημαίνει πως τρώει καλά ο ικτερος αποβάλλεται μετά κακά μην σε αγχωνει αυτό θηλεσε όσο πιο πολύ μπορείς και δεν κάποια βίντεο πως να κάνεις καλή στήριξη το κεφάλι στο στήθος και πως πρέπει να τοποθετείται σωστά η θηλή για να μην σε πονάει γιατί ο θηλασμό κανονικά δεν πρέπει να είναι επώδυνος κάτι δεν πάει καλά σημαίνει ... Καλά τα είχαμε 9 μήνες στην κοιλιά είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλουν να είναι όλο πάνω μας ακόμα και να θηλάζουν όλη την ώρα και χωρίς να πεινάνε χρειάζονται σωματική επαφη είναι το λεγόμενο 4ο τρίμηνο (ε όπως και να το κάνουμε μας έχουν ανάγκη δεν γίνεται να είναι ανεξάρτητα και εμείς όλη μέρα αγκαλιά είμαστε δεν κάνουμε άλλη δουλειά και το βράδυ συγκοιμηση , η σωτηρία μας )

Προσπαθώ παρά πολύ να τον θηλάζω αλλά ανά μια ώρα ξυπνάει,αγχώθηκα κ με τον ικτερο Γτ ξέρω ότι πρέπει να τρωει καλά κ δν ξέρω αν με το στήθος παίρνει κατάλληλη ποσότητα. Βέβαια όπως είπα κάνει κ τσίσα κ κακά . Μου πληγώνει τις θηλες Γτ είναι κ λίγο μικρές ίσως κ δν μπορεί να τραβήξει καλά! Συγκοιμηση κάνω αλλά με το που πάω να τον βάλω στο λίκνο αφού έχει κοιμηθεί στο στήθος     ξυπνάει κ δν κοιμάται . Την Τρίτη θα πάμε  παιδίατρο να δω τι θα μου πει. 

6 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Γενικά το στήθος μου είναι πολύ ελαφρύ...δεν ξέρω όμως όταν πίνει αν πίνει λαίμαργα...το πρώτο πράγμα που είπαμε για αλλεργία είναι ότι είναι όλη ένα σπυρί σαν ανάγλυφο...επίσης αέρια που μυρίζουν πάρα πολύ ...το λεγόμενο τόξο όταν τρώει..μεγάλη ανησυχία εκτός από κολικούς..αναγωγές... γουργουρητο στα εντερα .ανησυχία και όταν τρώει ...μερικές φορές πράσινες κενώσεις και δύο φορές είδαμε βλέννα ..μακάρι να μην έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά γτ και μένα δεν μου ειναι εύκολο...αλλά γτ όλα αυτά??τα σπυριά??θα το ήθελα το βίντεο εννοείται

Να σας ζήσει κορίτσι μου να είνςι γερό και δυνατό...καλή ανατροφή ..ίκτερο κάναμε και εμείς λίγο αφού βγήκαμε από το νοσοκομείο...την είχα στο φως,όχι απευθείας στον ήλιο ,καλή ενυδάτωση και με τα κακά φεύγει...αυτά μου είπε και μένα ο παιδίατρος...και πραγματικά μέχρι την επόμενη επίσκεψη που ήταν σε μια μισή εβδομάδα είχε φυγει

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ μένα την 3η μέρα έκανε ικτερο όταν βγήκαμε από την κλινική. Κ μένα τα ίδια με σένα μου είπε για να φυγει κ αυτά κάνω. Απλά δν ξέρω αν προσλαμβάνει την κατάλληλη ποσότητα γάλακτος από το στήθος . Σήμερα το χρώμα του στο πρόσωπο είναι καπως καλύτερο πάντως. Ελπίζω μεχρι την Τρίτη που έχουμε παιδίατρο να έχει φυγει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .... Τι κάνετε?? Πως είναι τα μωρουλια σας!????? Εμείς ήμαστε σχεδόν ενός μήνα!! 

Αχ αγχώνομαι τόσο πολύ με το βάρος της... στην αρχή έπαιρνε φουλ βάρος γιατί έπινε μόνο φόρμουλα. Έπειτα ξεκινήσαμε με θηλασμό, αλλά κάποιες μέρες που ήταν με αποκλειστικό θηλασμό δεν είχε πάρει ικανοποιητικό βάρος κι έτσι τώρα είμαστε σε μικτή σίτιση..... Πόσο βάρος πήραν τα μικρά σας τον πρώτο μήνα???

 

Εμεις βγήκαμε από το μαιευτήριο 2970 ,όταν ήταν 11 ημερών ήρθε η παιδίατρος και είχε πάρει σε μια βδομάδα 120 γρ μου είπε είναι πολύ καλά.τωρα περιμένουμε να έρθει σε 5 ημέρες που θα κλείσουμε ακριβώς 1 μήνα .Εχθές από περιέργεια τον ζυγισα σε μια δικιά μας ζυγαριά και έδειξε πως έχει πάει 4 κιλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Προσπαθώ παρά πολύ να τον θηλάζω αλλά ανά μια ώρα ξυπνάει,αγχώθηκα κ με τον ικτερο Γτ ξέρω ότι πρέπει να τρωει καλά κ δν ξέρω αν με το στήθος παίρνει κατάλληλη ποσότητα. Βέβαια όπως είπα κάνει κ τσίσα κ κακά . Μου πληγώνει τις θηλες Γτ είναι κ λίγο μικρές ίσως κ δν μπορεί να τραβήξει καλά! Συγκοιμηση κάνω αλλά με το που πάω να τον βάλω στο λίκνο αφού έχει κοιμηθεί στο στήθος     ξυπνάει κ δν κοιμάται . Την Τρίτη θα πάμε  παιδίατρο να δω τι θα μου πει. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κ μένα την 3η μέρα έκανε ικτερο όταν βγήκαμε από την κλινική. Κ μένα τα ίδια με σένα μου είπε για να φυγει κ αυτά κάνω. Απλά δν ξέρω αν προσλαμβάνει την κατάλληλη ποσότητα γάλακτος από το στήθος . Σήμερα το χρώμα του στο πρόσωπο είναι καπως καλύτερο πάντως. Ελπίζω μεχρι την Τρίτη που έχουμε παιδίατρο να έχει φυγει. 

Πρέπει να προσέξεις να πιάνει καλά την θηλαία άλω και η θηλή σου να είναι βαθιά στο στόμα του μωρού έτσι θα πίνει αποτελεσματικά και δεν θα σου πιπιλαει την θηλή για να σου την πληγώνει αλλά είναι νωρίς θα το βρείτε τις επόμενες μέρες ... Το να ξυπνάει κάθε μία ώρα και να θέλει επαφή και θηλασμο είναι απόλυτα φυσιολογικο όλα καλά ! Μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Brigitt είπε:

Πρέπει να προσέξεις να πιάνει καλά την θηλαία άλω και η θηλή σου να είναι βαθιά στο στόμα του μωρού έτσι θα πίνει αποτελεσματικά και δεν θα σου πιπιλαει την θηλή για να σου την πληγώνει αλλά είναι νωρίς θα το βρείτε τις επόμενες μέρες ... Το να ξυπνάει κάθε μία ώρα και να θέλει επαφή και θηλασμο είναι απόλυτα φυσιολογικο όλα καλά ! Μην αγχώνεσαι 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ναι αυτό προσπαθώ να την πιάνει καλά την θήλεα αλω , την πιάνει καταπίνει κάνα 5λεπτο καλά κ  μετά από λίγο κρατάει μόνο την θηλη κ πιπιλαει. Ελπίζω μέρα με τη μέρα να το βρούμε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .... Τι κάνετε?? Πως είναι τα μωρουλια σας!????? Εμείς ήμαστε σχεδόν ενός μήνα!! 

Αχ αγχώνομαι τόσο πολύ με το βάρος της... στην αρχή έπαιρνε φουλ βάρος γιατί έπινε μόνο φόρμουλα. Έπειτα ξεκινήσαμε με θηλασμό, αλλά κάποιες μέρες που ήταν με αποκλειστικό θηλασμό δεν είχε πάρει ικανοποιητικό βάρος κι έτσι τώρα είμαστε σε μικτή σίτιση..... Πόσο βάρος πήραν τα μικρά σας τον πρώτο μήνα???

 

Εμένα με αποκλειστικό θηλασμό με ότι έχασε όταν γεννήθηκε ήταν 3350 και ενος μήνα είχε πάει 4346  ... Δηλαδή πόσο βάρος σου έχει πάρει μέσα στο μήνα έφτασε το βάρος γεννήσεις 10 μέρεςετα τη γέννα? Γιατί αγχώνεσαι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Brigitt είπε:

Εμένα με αποκλειστικό θηλασμό με ότι έχασε όταν γεννήθηκε ήταν 3350 και ενος μήνα είχε πάει 4346  ... Δηλαδή πόσο βάρος σου έχει πάρει μέσα στο μήνα έφτασε το βάρος γεννήσεις 10 μέρεςετα τη γέννα? Γιατί αγχώνεσαι ?

Εμενα γεννήθηκε 2360 στις 24/10. Στο μαιευτήριο δεν έχασε γιατί το μπουκωναν μπουκάλια. Από το μαιευτήριο βγήκε 2425 στις 27/10. Και στις 19/11 ήταν 2900. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Εμενα γεννήθηκε 2360 στις 24/10. Στο μαιευτήριο δεν έχασε γιατί το μπουκωναν μπουκάλια. Από το μαιευτήριο βγήκε 2425 στις 27/10. Και στις 19/11 ήταν 2900. 

Απλά απ' ότι είδα στην αρχή έπαιρνε φόρμουλα και μετά πήγατε σε αποκλειστικο θηλασμό να φανταστώ σταδιακά ?? Με μικτή σίτιση στην αρχή ?? Μειωνες σταδιακά την φόρμουλα μέχρι να αυξηθει η παραγωγή σου ? Με εναλλακτικο τρόπο σίτισης ή μπουκάλι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Απλά απ' ότι είδα στην αρχή έπαιρνε φόρμουλα και μετά πήγατε σε αποκλειστικο θηλασμό να φανταστώ σταδιακά ?? Με μικτή σίτιση στην αρχή ?? Μειωνες σταδιακά την φόρμουλα μέχρι να αυξηθει η παραγωγή σου ? Με εναλλακτικο τρόπο σίτισης ή μπουκάλι?

Στην αρχή ναι μόνο φόρμουλα. Έπειτα, στήθος πριν κ μετά τη φόρμουλα. Και μια μέρα ξαφνικά μόνο θηλασμό... Γιατί ένιωθα ότι το μωρό χορταινε κ ήταν ικανοποιημένο. Γιατί έβαζα κ θηλαστρο μέχρι να κατέβει το γάλα. Αλλά όταν πήγαμε στην παιδίατρο κ είδα ότι δεν είχε πάρει ικανοποιητικό βάρος, ανησύχησα. Κι έτσι τώρα είμαστε σε μικτή σιτιση...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Πως τα πάτε με τα μωρακια σας!!! Εμείς είμαστε 29 ημερών σήμερα !!!

Περιμένω πως και πως να έρθει η παιδίατρος να δούμε τι βάρος έχουμε πάρει.Προς το παρόν θηλάζουμε σαν να μην υπάρχει αύριο ,άραγε αυτό θα αλλάξει ποτέ?Επίσης βρε κορίτσια ο μπέμπης μου θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μπορεί και παραπάνω για να ξανακοιμηθεί και δεν θα κοιμηθεί για πολύ γιατί θα θέλει πάλι να ξαναθηλαση.Τα δικα σας?

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2021 at 11:20 ΜΜ, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εμεις ακομα στο νοσοκομειο... Η ουρολοιμωξη περασε, η γαστρεντεριτιδα που μας κερασαν εδω κι αυτη φαινεται να υποχωρει αλλα σε συνδιασμο με την αντιβιωση της εχει διαλυσει το εντερακι της... Δεν προλαβαινω να αλλαζω πανες, και εχει φοβερες ενοχλησεις η καημενη. Σημερα ηταν να βγουμε αλλα σε μια αιματος που της κανανε βγηκαν τα λευκα της ανεβασμενα και θελουν να μας κρατησουν για να ξανακανει λεει αυριο. Και αυτο λεει οφειλεται ή σε μια νεα λοιμωξη που τωρα θα ξεκιναει (και που φυσικα κι αυτη απο δω μεσα θα την εχουμε αρπαξει......) ή οτι εκλαιγε παααρα πολυ κατα την αιμοληψια. Και πως να μη σφαδαζε το καημενο που παλι 3 φορες την τρυπησαν και την ταλαιπωρουσαν!!! Και αναρωτιεμαι, αυριο που παλι θα την κανουν σουρωτηρι και παλι θα σφαδαζει η καημενη, αν βγουν παλι ανεβασμενα τα λευκα πως θα ξερουν αν ειναι λοιμωξη ή οχι;;; Δεν ξερω, πραγματικα εχω απελπιστει και ειμαι ενα κινουνενο ρακος...

Εχω απογοητευτει παλι και με το θηλασμο. Εχω κατεφερει και εχω αυξησει την.παραγωγη, αλλα η μικρη εχει αποσυντονιστει τελειως... Σημερα οποτε την εβαζα στο στηθος μονο ποπιλιζε και κοιμοταν στο λεπτο και με το μπουκαλι ετρωγε με τα χιλια ζορια γιατι εχει μπερδευτει μαλλον και ανοιγει περισσοτερο το στομα και τρεχουν τα γαλατα, πνιγεται και δεν ξερει παντα πως να ρουφηξει. Ενα μαρτυριο πια... Δοκιμασα και με το sns αλλα αν δεν πιασει στο στηθος τα σωληνακια τρεχουν χυμα με το γαλα ή καταληγει να πιπιλιζει μονο τα σωληνακια... Στο τελος φοβαμαι μη παθω καμια υπερπαραγωγη και δεν ξερω τι να το κανω. Νοικιασα και ενα νοσοκομειακο θηλαστρο μιαε εταιριαε ameda αλλα δεν εχει αποτελεσμα. Το ιδιο βγαζω και με το medela swing το ηλεκτρικο. Δεν ξερω βεβαια μηπως δεν το χρησιμοποιω σωστα γιατι δεν ειναι αυτοματο, αλλα πολυ απογοητευτικα και με αυτο γιατι ελπιζα τουλαχιστον να της εδινα το δικο μου με μπουκαλι μπας και γλιτωσω απο τις σκονες που της δημιουργουν τοσα θεματα με τα εντερικα της... 

Σορρυ για το σεντονακι...! 

Τι κάνετε; Πως είστε εσύ κ το μωράκι σου; Βγήκατε επιτέλους; Ανυπομονώ να μάθω νέα σας.. ελπίζω να είστε καλά..

On 23/11/2021 at 4:51 ΜΜ, violeta3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε?Πως τα πάτε με τα μωρακια σας!!! Εμείς είμαστε 29 ημερών σήμερα !!!

Περιμένω πως και πως να έρθει η παιδίατρος να δούμε τι βάρος έχουμε πάρει.Προς το παρόν θηλάζουμε σαν να μην υπάρχει αύριο ,άραγε αυτό θα αλλάξει ποτέ?Επίσης βρε κορίτσια ο μπέμπης μου θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μπορεί και παραπάνω για να ξανακοιμηθεί και δεν θα κοιμηθεί για πολύ γιατί θα θέλει πάλι να ξαναθηλαση.Τα δικα σας?

45 ημερών εμείς 4500 από 3660 που βγήκαμε από την κλινική! Ήμασταν αρρωστουλες αλλά τώρα μας πέρασε!! Ευτυχώς της ανέβηκε η όρεξη για γαλατάκι!! αποκλειστικό θηλασμό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Τι κάνετε; Πως είστε εσύ κ το μωράκι σου; Βγήκατε επιτέλους; Ανυπομονώ να μάθω νέα σας.. ελπίζω να είστε καλά..

45 ημερών εμείς 4500 από 3660 που βγήκαμε από την κλινική! Ήμασταν αρρωστουλες αλλά τώρα μας πέρασε!! Ευτυχώς της ανέβηκε η όρεξη για γαλατάκι!! αποκλειστικό θηλασμό!!

Περαστικα να είναι !!!!Με τον ύπνο πως τα πάτε?Αληθευει που λενε πως όταν σαραντησουν στρώνουν λίγο?Ο δικός μου εχθές θήλαζε σαν να μην υπάρχει αύριο και κοιμόταν 20λεπτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! Έρχομαι από τις μανούλες Νοεμβρίου κ ήθελα τη βοήθεια σας για το θηλασμό γτ έχω απελπιστεί...θηλαζω αποκλειστικά, έχω επίπεδες θηλές με αποτέλεσμα να τραυματιστουν αρκετά στην αρχή. Με πόνο κ υπομονή προσπαθώ να συνεχίσω κ αφού έπαθα κ μια μαστίτιδα.. Έχω δει σαφώς βελτίωση και στην εικόνα τους και στον πόνο αλλά δεν έχει εξαλειφθεί.. Κάθε φορά που είναι να φάει η μικρή το στήθος βαραίνει κ τσουζει κ η ενόχληση στη θηλη παραμένει αν κ μειωμένη. Κάνω σωστή τοποθέτηση με τη βοήθεια μαιας κ εφόσον η κατάσταση δείχνει καλύτερη κ όχι χειρότερη, κυκλοφορώ όλη μέρα γυμνη κ βάζω κ λανολινη κ όλα. Η ερώτησή είναι θα φτιάξει πότε όλο αυτό κ αν ναι πότε περίπου? Είμαστε στις 2.5 εβδομάδες... Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Irisss είπε:

Καλημέρα και να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! Έρχομαι από τις μανούλες Νοεμβρίου κ ήθελα τη βοήθεια σας για το θηλασμό γτ έχω απελπιστεί...θηλαζω αποκλειστικά, έχω επίπεδες θηλές με αποτέλεσμα να τραυματιστουν αρκετά στην αρχή. Με πόνο κ υπομονή προσπαθώ να συνεχίσω κ αφού έπαθα κ μια μαστίτιδα.. Έχω δει σαφώς βελτίωση και στην εικόνα τους και στον πόνο αλλά δεν έχει εξαλειφθεί.. Κάθε φορά που είναι να φάει η μικρή το στήθος βαραίνει κ τσουζει κ η ενόχληση στη θηλη παραμένει αν κ μειωμένη. Κάνω σωστή τοποθέτηση με τη βοήθεια μαιας κ εφόσον η κατάσταση δείχνει καλύτερη κ όχι χειρότερη, κυκλοφορώ όλη μέρα γυμνη κ βάζω κ λανολινη κ όλα. Η ερώτησή είναι θα φτιάξει πότε όλο αυτό κ αν ναι πότε περίπου? Είμαστε στις 2.5 εβδομάδες... Ευχαριστώ! 

Να σας ζήσει το μωράκι σας!!!Είχα και εγώ μεγάλο πρόβλημα με τις θηλές ,εμένα με βοήθησε η κρέμα της medela αλλά θέλει και υπομονή γύρω στις 20-25 μέρες έκανε σε μένα να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι σας!!!Είχα και εγώ μεγάλο πρόβλημα με τις θηλές ,εμένα με βοήθησε η κρέμα της medela αλλά θέλει και υπομονή γύρω στις 20-25 μέρες έκανε σε μένα να περάσει.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή.. Νιώθω ότι έχω φτάσει στα μισά κ δεν θέλω να τα παρατήσω! Επίσης όταν γεμίζει το στήθος νιώθω ένα κάψιμο /τσούξιμο μεχρι να την βάλω... Είναι φυσιολογικα όλα αυτά για την αρχή?? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irisss είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή.. Νιώθω ότι έχω φτάσει στα μισά κ δεν θέλω να τα παρατήσω! Επίσης όταν γεμίζει το στήθος νιώθω ένα κάψιμο /τσούξιμο μεχρι να την βάλω... Είναι φυσιολογικα όλα αυτά για την αρχή?? 

Εννοείς ότι νιώθεις στην θηλη τσούξιμο ?Όχι μην τα παρατήσεις έτσι έλεγα κ εγώ ,μέχρι που ήθελα να βάλω τα κλάματα κάθε φορά που θήλαζα ,αλλά τώρα που πέρασε είναι όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...