Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , xrys1988 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Βάζω και κρέμα κ γάλα κ κομπρεσες κ ντουζ κ λάχανο μου είπαν, αλλά τίποτα. Δεν μπορεί να το αδειάσει το μωράκι μου το στήθος γιατί μόλις την βάζω, πονάω πολύ κ δεν μπορώ να την έχω εκεί. 

Είναι λογικό να πονάς λίγο στην αρχή του θηλασμού αλλά αν ο πόνος είναι μεγάλος μαλλον σημαίνει ότι το μωρό δεν ρουφάει καλά κ σου μασουλαει τις ρωγες (με αποτέλεσμα να μην τραβάει κ το γάλα όπως θα έπρεπε). 

Μπορείς να δεις στο YouTube βιντεακια baby Latch on, δείχνουν πως να κρατάς το στήθος σαν σάντουιτς κ να τοποθετείς το μωρό σωστά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα ήρθε η παιδίατρος να μας δει !!!Είναι πολύ καλώς ο μπέμπης ,έχει λίγο ίκτερο αλλά δεν ανησυχεί !!!Έχουμε μια βδομάδα που βγήκαμε από το μαιευτήριο με 2970 βάρος και σήμερα είναι 3100,κορίτσια δεν είναι λίγο το βάρος που πήρε σε μια βδομάδα?Θα μας ξαναδεί σε 20 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα ήρθε η παιδίατρος να μας δει !!!Είναι πολύ καλώς ο μπέμπης ,έχει λίγο ίκτερο αλλά δεν ανησυχεί !!!Έχουμε μια βδομάδα που βγήκαμε από το μαιευτήριο με 2970 βάρος και σήμερα είναι 3100,κορίτσια δεν είναι λίγο το βάρος που πήρε σε μια βδομάδα?Θα μας ξαναδεί σε 20 μέρες 

Η παιδίατρος το σου είπε για το βάρος; Πάντως να ξέρεις όλα τα μωράκια χάνουν βάρος στην αρχή. Είναι μέχρι να εδραιωθεί καλά ο θηλασμός κ να μάθουν κ αυτά να ρουφάνε καλά!! Γενικά από όσο μου έχει πει κ ξαδελφουλης μου το λιγότερο που πρέπει να παίρνουν κάθε μέρα είναι 17-20 γραμμάρια. Οπότε κάνε λίγο υπομονή κ δίνε στήθος! Όσο κ να πονάς! Κ γω πονούσα! Χτυπούσα το κεφάλι μου από τον πόνο, αλλά έκανα υπομονή!!! Ο ίκτερος γενικά να ξέρεις τα κάνει αδύναμα με αποτέλεσμα να μην τρώνε όσο θα έπρεπε. Εγώ στο μαιευτήριο μου έτυχε ο ίκτερος κ έδινα κ συμπλήρωμα... Μήπως κ συ πρέπει; Τι σου είπε η παιδίατρος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως τα πατε με τον υπνο; Εγω εχω το εξης προβλημα με τη μικρη. Καθε βραδυ, γινεται ο εξης φαυλος κυκλος ξεκινωντας απο τις 12-1: θελει 1 ωρα τουλαχιστον για να φαει (κανει μεικτη σιτιση) και στο καπακι ξεκιναει γκρινια γιατι εχει αερια ή την πιανει υπερενταση και δεν χαλαρωνει με τιποτα, και εχει περασει παλι καμια ωρα οπου παλι πειναει και αυτος ο φαυλος κυκλος γινεται μεχρι τις 6-7 το πρωι. Σας κρατανε και σας ξαγρυπνες τα μικρα σας σερι τοσες ωρες καθε μερα; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Κοριτσια πως τα πατε με τον υπνο; Εγω εχω το εξης προβλημα με τη μικρη. Καθε βραδυ, γινεται ο εξης φαυλος κυκλος ξεκινωντας απο τις 12-1: θελει 1 ωρα τουλαχιστον για να φαει (κανει μεικτη σιτιση) και στο καπακι ξεκιναει γκρινια γιατι εχει αερια ή την πιανει υπερενταση και δεν χαλαρωνει με τιποτα, και εχει περασει παλι καμια ωρα οπου παλι πειναει και αυτος ο φαυλος κυκλος γινεται μεχρι τις 6-7 το πρωι. Σας κρατανε και σας ξαγρυπνες τα μικρα σας σερι τοσες ωρες καθε μερα; 

Τα ίδια είχα κ γω!!! Βάλε λευκούς ήχους να ακούει!! Εμένα τους θέλει κ δυνατά!! Όταν χαμηλώνω κ τους κλείνω, νευριάζει!!!! Χαχαχ;ΧΑ!!!! Άφου αργότερα σκέφτομαι...αντε να κάνεις σεξ με τέτοιους ήχους ε;;!! Χαχαχαχα!¡ Πάντως μην ανησυχείς!! Είναι φυσιολογικό!!! Το εντερακι τους φτιάχνεται κ ζοριζονται!!!! Πλέον με τους λευκούς ήχους όμως η υχτα μας έγινε τέλεια!!! Κοιμάται πολλές ώρες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Η παιδίατρος το σου είπε για το βάρος; Πάντως να ξέρεις όλα τα μωράκια χάνουν βάρος στην αρχή. Είναι μέχρι να εδραιωθεί καλά ο θηλασμός κ να μάθουν κ αυτά να ρουφάνε καλά!! Γενικά από όσο μου έχει πει κ ξαδελφουλης μου το λιγότερο που πρέπει να παίρνουν κάθε μέρα είναι 17-20 γραμμάρια. Οπότε κάνε λίγο υπομονή κ δίνε στήθος! Όσο κ να πονάς! Κ γω πονούσα! Χτυπούσα το κεφάλι μου από τον πόνο, αλλά έκανα υπομονή!!! Ο ίκτερος γενικά να ξέρεις τα κάνει αδύναμα με αποτέλεσμα να μην τρώνε όσο θα έπρεπε. Εγώ στο μαιευτήριο μου έτυχε ο ίκτερος κ έδινα κ συμπλήρωμα... Μήπως κ συ πρέπει; Τι σου είπε η παιδίατρος;

Δεν είχε όταν βγήκαμε ,μου είπε για ξένο γιατί τ είπα ότι μάθετε αρκετές ώρες στο στήθος πχ μπορεί από τ 4 το απόγευμα μέχρι τ 10 το βράδυ να θέλει στήθος ,αλλά δεν θεωρώ πως το κάνει επειδή πεινάει.Ευελπιστω να φτιάξουν οι θηλές η μία είναι καλύτερα .

1 ώρα πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια πως τα πατε με τον υπνο; Εγω εχω το εξης προβλημα με τη μικρη. Καθε βραδυ, γινεται ο εξης φαυλος κυκλος ξεκινωντας απο τις 12-1: θελει 1 ωρα τουλαχιστον για να φαει (κανει μεικτη σιτιση) και στο καπακι ξεκιναει γκρινια γιατι εχει αερια ή την πιανει υπερενταση και δεν χαλαρωνει με τιποτα, και εχει περασει παλι καμια ωρα οπου παλι πειναει και αυτος ο φαυλος κυκλος γινεται μεχρι τις 6-7 το πρωι. Σας κρατανε και σας ξαγρυπνες τα μικρα σας σερι τοσες ωρες καθε μερα; 

Και εμένα το κάνει αυτό που θηλάζει αποκλειστικά,μπορεί από τ 4 το απόγευμα μέχρι της 10 το βράδυ να θέλει στήθος ,η μπορεί να ξεκινήσει να το κάνει από το πρωί μέχρι το απόγευμα .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια πως τα πατε με τον υπνο; Εγω εχω το εξης προβλημα με τη μικρη. Καθε βραδυ, γινεται ο εξης φαυλος κυκλος ξεκινωντας απο τις 12-1: θελει 1 ωρα τουλαχιστον για να φαει (κανει μεικτη σιτιση) και στο καπακι ξεκιναει γκρινια γιατι εχει αερια ή την πιανει υπερενταση και δεν χαλαρωνει με τιποτα, και εχει περασει παλι καμια ωρα οπου παλι πειναει και αυτος ο φαυλος κυκλος γινεται μεχρι τις 6-7 το πρωι. Σας κρατανε και σας ξαγρυπνες τα μικρα σας σερι τοσες ωρες καθε μερα; 

Με το πρώτο μου μωρό είχα αυτό το θέμα το βράδυ τον έπιαναν όλα !!! Η μικρή το βράδυ κοιμάται ξυπνάει θηλάζει ξανά κοιμάται 2-3 φορές ξυπνάει μέχρι το πρωί ευτυχώς την μέρα την πιάνουν τα πονακια αλλά λίγα πράγματα μέχρι τώρα γκρινιάζει λίγα δευτερόλεπτα και μετά σταματάει δεν μας έχει ταλαιπωρησει μέχρι στιγμής καθόλου ...(τις πρώτες 3-4 μέρες όταν γεννήθηκε είχαμε χάσει τον ύπνο μας όλο έκλαιγε εγώ πονούσα έκλαιγα τότε με τον θηλασμό δεν έπιανε αλλά πέρασαν ευτυχώς)

1 ώρα πρίν, Deppybach είπε:

Τα ίδια είχα κ γω!!! Βάλε λευκούς ήχους να ακούει!! Εμένα τους θέλει κ δυνατά!! Όταν χαμηλώνω κ τους κλείνω, νευριάζει!!!! Χαχαχ;ΧΑ!!!! Άφου αργότερα σκέφτομαι...αντε να κάνεις σεξ με τέτοιους ήχους ε;;!! Χαχαχαχα!¡ Πάντως μην ανησυχείς!! Είναι φυσιολογικό!!! Το εντερακι τους φτιάχνεται κ ζοριζονται!!!! Πλέον με τους λευκούς ήχους όμως η υχτα μας έγινε τέλεια!!! Κοιμάται πολλές ώρες!!!!

Μην ανησυχείς μετά από λίγο καιρό οι λευκοί ήχοι σπάνε και των μωρών τα νεύρα και θέλουν ροζ ήχους για να ηρεμούν ... Οπότε θα κάνετε ότι κάνετε και θα ακούτε πουλάκια να κελαιδουν !!! Χαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Να σου ζήσει κορίτσι μου γερός και δυνατός...καλή ανατροφή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Να σας ζήσει!! Να ζείτε πάντα υπέροχες στιγμές μαζί του!! Υγεία πάνω απ' όλα!

Κορίτσια καλημέρα!!!! Πως είστε??? Εγώ αρχίζω και συνηθίζω ότι θα μείνουμε στην μικτή σίτιση γιατί η παραγωγή μου δεν αυξάνεται κ πολύ.... Ωστόσο, κάποιες στιγμές ακόμη πονάω όταν θηλάζω για πολλή ώρα γιατί ερεθίζονται πολύ οι θηλές μου. Δεν μπορώ να εξηγήσω διαφορετικά αυτήν την αίσθηση όταν θηλάζει η μικρή. Νιώθω σαν να μουδιάζει το στήθος μου, σαν να με διαπερνά ηλεκτρικό ρεύμα. Όσες δίνετε ξένο γάλα, πως το παίρνετε μαζί σας όταν είστε εκτός σπιτιού? Παίρνετε το ζεστό νεράκι σε θερμό? Έχετε δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη εταιρία να μου προτείνετε????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Να σου ζησει κορίτσι μου το αγοράκι σου, να είναι γερό κ καλοτυχο! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Γερό κ δυνατό να είναι!!! Να το χαίρεστε!!!

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Flolipop said:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Παπακι μου να σου ζησει το θαυματακι σου!! Πραγματικα μολις χτες σε σκεφτομουν και αναρωτιωμουν αν γεννησες γιατι μπηκαμε νοεμβρη και καπου τωρα θυμομουν οτι εισαι! Γερο, δυνατο και παντα χαρουμενο!! ❤❤❤

10 hours ago, xrys1988 said:

Να σας ζήσει!! Να ζείτε πάντα υπέροχες στιγμές μαζί του!! Υγεία πάνω απ' όλα!

Κορίτσια καλημέρα!!!! Πως είστε??? Εγώ αρχίζω και συνηθίζω ότι θα μείνουμε στην μικτή σίτιση γιατί η παραγωγή μου δεν αυξάνεται κ πολύ.... Ωστόσο, κάποιες στιγμές ακόμη πονάω όταν θηλάζω για πολλή ώρα γιατί ερεθίζονται πολύ οι θηλές μου. Δεν μπορώ να εξηγήσω διαφορετικά αυτήν την αίσθηση όταν θηλάζει η μικρή. Νιώθω σαν να μουδιάζει το στήθος μου, σαν να με διαπερνά ηλεκτρικό ρεύμα. Όσες δίνετε ξένο γάλα, πως το παίρνετε μαζί σας όταν είστε εκτός σπιτιού? Παίρνετε το ζεστό νεράκι σε θερμό? Έχετε δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη εταιρία να μου προτείνετε????

Κοριτσι μου θα σου πω τη δικη μου εμπειρια. Μεχρι χτες ελεγα κι εγω οτι δεν εχω γαλα, με θηλαστρο βγαζω το πολυ 20ml και απο τα δυο στο μισαωρο και εννοειται οτι κι εγω ελεγα οτι το συμπληρωμα δεν παιζει να το φτασω. Τον τελευταιο καιρο ειχε ξεκινησει και μενα να με ποναει πολυ ο θυλασμος, αρχικα σκεφτηκα οτι παιζει να ειναι μυκητες γιατι ειχα και στα γεννητικα. Μιλησα με μια συμβουλο θηλασμου μεσω μειλ και μου ειπε για συγχιση θηλων. Και οντως, παρατηρησα οτι πολλες φορες η μικρη δεν ανοιγει παντα πολυ το στομα για να μπει το στηθος και αντιστοιχως οταν της δινω μπουκαλι καποιες φορες πολιοανοιγει το στομα, βαζω το μπουκαλι και μενει με ανοιχτο το στομα ή απλα αναγουλιαζει και το πεταει. Αποφασισα λοιπον να καλεσω μια συμβουλο να ρθει στο σπιτι να δει τι κανω και τι πρεπει να κανω. Ηρθε χτες μια φοβερη κοπελα η οποια μου εδειξε πως να πιανω το στηθος σαν σαντουιτς και να το βαζω στο στομα της μικρης και ωωω τι θαυμα! οταν το βαλαμε σωστα δεν πονουσα καθολου, σχεδον τιποτα δεν ενοιωθα!! Επισης η κοπελα πιεσε το στηθος και ειδε οτι εχω παρα πολυ γαλα και στα δυο, πεταγοταν σαν πηδακας το γαλα, πραγμα που εγω δεν ειχα δει ποτε γιατι μαλλον δεν ηξερα πως να το τσεκαρω!! Αρα τελικα γαλα εχω και απλα τωρα θελει προσπαθεια να επιμενω μα πιανει σωστα και να της το δινω οσο συχνα γινεται. Δεν ξερω αν θα καταφερω να γλιτωσω το συμπληρωμα αλλα πιστευω οτι σιγουρα θα το μειωσω! 

Επισης μου ειπε να δοκιμασω το sns, μια συσκευη που βαζεις το συμπληρωμα και το δινεις με ενα μικρο σωλωνακι την ωρα που θηλαζεις. Ετσι το βοηθας λεει να συνηθισει.σιγα σιγα στη ροη του στηθους που δεν ειναι τοσο αφθονη οσο το μπουκαλι και τους κακοπαει, κερδιζεις χρονο ωστε να μην χρειαζεται να δινεις μετα το συμπληρωμα, και δεν καταπινει αερα οπως με το μπουκαλι! Εγω το παρειγγειλα ηδη να το δοκιμασω παντως.

Αρα μηπως αφου αποκλεισεις το ενδεχομενο για μυκητες (εχει διαφορα συμπτωματα οπως φαγουρα στη θηλη, πονο στο θηλασμο αλλα και μετα, ροζ-κοκκινη ερεθισμενη θηλη, και ασπρα σημαδια στη γλωσσα και εσωτερικα στα μαγουλα του παιδιου κ.α.) να κανονισεις μια συναντηση με μια συμβουλο καλυτερα; Γιατι πιστευω οτι κι εσυ μαλλον εχεις παθει το ιδιο! Αν θες στειλε μου π.μ. να σου στειλω τη λιστα με τους πιστοποιημενους συμβουλους να δεις ποιοι ειναι στην περιοχη σου! 

Σορρυ για το σεντονι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Παπακι μου να σου ζησει το θαυματακι σου!! Πραγματικα μολις χτες σε σκεφτομουν και αναρωτιωμουν αν γεννησες γιατι μπηκαμε νοεμβρη και καπου τωρα θυμομουν οτι εισαι! Γερο, δυνατο και παντα χαρουμενο!! ❤❤❤

Κοριτσι μου θα σου πω τη δικη μου εμπειρια. Μεχρι χτες ελεγα κι εγω οτι δεν εχω γαλα, με θηλαστρο βγαζω το πολυ 20ml και απο τα δυο στο μισαωρο και εννοειται οτι κι εγω ελεγα οτι το συμπληρωμα δεν παιζει να το φτασω. Τον τελευταιο καιρο ειχε ξεκινησει και μενα να με ποναει πολυ ο θυλασμος, αρχικα σκεφτηκα οτι παιζει να ειναι μυκητες γιατι ειχα και στα γεννητικα. Μιλησα με μια συμβουλο θηλασμου μεσω μειλ και μου ειπε για συγχιση θηλων. Και οντως, παρατηρησα οτι πολλες φορες η μικρη δεν ανοιγει παντα πολυ το στομα για να μπει το στηθος και αντιστοιχως οταν της δινω μπουκαλι καποιες φορες πολιοανοιγει το στομα, βαζω το μπουκαλι και μενει με ανοιχτο το στομα ή απλα αναγουλιαζει και το πεταει. Αποφασισα λοιπον να καλεσω μια συμβουλο να ρθει στο σπιτι να δει τι κανω και τι πρεπει να κανω. Ηρθε χτες μια φοβερη κοπελα η οποια μου εδειξε πως να πιανω το στηθος σαν σαντουιτς και να το βαζω στο στομα της μικρης και ωωω τι θαυμα! οταν το βαλαμε σωστα δεν πονουσα καθολου, σχεδον τιποτα δεν ενοιωθα!! Επισης η κοπελα πιεσε το στηθος και ειδε οτι εχω παρα πολυ γαλα και στα δυο, πεταγοταν σαν πηδακας το γαλα, πραγμα που εγω δεν ειχα δει ποτε γιατι μαλλον δεν ηξερα πως να το τσεκαρω!! Αρα τελικα γαλα εχω και απλα τωρα θελει προσπαθεια να επιμενω μα πιανει σωστα και να της το δινω οσο συχνα γινεται. Δεν ξερω αν θα καταφερω να γλιτωσω το συμπληρωμα αλλα πιστευω οτι σιγουρα θα το μειωσω! 

Επισης μου ειπε να δοκιμασω το sns, μια συσκευη που βαζεις το συμπληρωμα και το δινεις με ενα μικρο σωλωνακι την ωρα που θηλαζεις. Ετσι το βοηθας λεει να συνηθισει.σιγα σιγα στη ροη του στηθους που δεν ειναι τοσο αφθονη οσο το μπουκαλι και τους κακοπαει, κερδιζεις χρονο ωστε να μην χρειαζεται να δινεις μετα το συμπληρωμα, και δεν καταπινει αερα οπως με το μπουκαλι! Εγω το παρειγγειλα ηδη να το δοκιμασω παντως.

Αρα μηπως αφου αποκλεισεις το ενδεχομενο για μυκητες (εχει διαφορα συμπτωματα οπως φαγουρα στη θηλη, πονο στο θηλασμο αλλα και μετα, ροζ-κοκκινη ερεθισμενη θηλη, και ασπρα σημαδια στη γλωσσα και εσωτερικα στα μαγουλα του παιδιου κ.α.) να κανονισεις μια συναντηση με μια συμβουλο καλυτερα; Γιατι πιστευω οτι κι εσυ μαλλον εχεις παθει το ιδιο! Αν θες στειλε μου π.μ. να σου στειλω τη λιστα με τους πιστοποιημενους συμβουλους να δεις ποιοι ειναι στην περιοχη σου! 

Σορρυ για το σεντονι!!! 

Αυτο το πιάσιμο σαν σάντουιτς ποτε δεν κατάλαβα πως γίνεται!!!Και εμένα με πονάνε οι θηλές μου αλλά για λίγα δευτερόλεπτα μόλις ξεκινήσει να πίνει δεν πονάω,άρα λογικά θα έχει μπει η θήλη σωστά στο στόμα.

Ο δικός μου επειδή είναι πολύ συχνά στο στήθος ,το στήθος μοιαζει να είναι άδειο ,αλλά όταν πίνει καταλαβαίνω πως έχει γιατί καταπίνει το μωρό

21 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Γέννησα κι εγώ σήμερα το ομορφο αντράκι μου! Είναι τοοοσο γλυκός! Έχω τρελαθεί !

Να σας ζήσει!!!!καλή ανάρρωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, να ρωτησω τις παλιες μηπως ξερετε ποτε καταλαβαινουμε οτι εχει εμπεδωθει ο θηλασμος; Τελικα δεν εχω και πολλες ελπιδες, ενω τα πηγαιναμε τοσο καλα απο τοτε που ηρθε η συμβουλος και με κατατοπισε, χτες το βραδυ ειχε μια περιεργη συμπεριφορα η μικρη. Πεινουσε πολυ, την εβαζα στο στηθος αλλα ολο γκρινιαζε και το βγαζε και μετα με λυσσα ηθελε να το ξαναβαλει και παλι το βγαζε και γενικοτερα επικρατουσε μια υστερια που δεν ηξερα πως να τη διαχειριστω... Την δοκιμασα στο αλλο στηθος, εκατσε κανα 2λεπτο και μετα αρχισε κι εκει τα περιεργα μπες βγες θελω δε θελω. Σαν κατι να τη χαλουσε οταν το εβαζε στο στομα της αλλα δεν γνωριζω τι μπορει να ειναι αυτο. Να πω οτι δεν ειχα βαλει κατι στο στηθος μου (κρεμες, καθαριστικα κτλ) Φανταστειτε οτι της εφτιαξα τελικα 120ml συμπληρωμα, το φαγε ολο και μετα παλι γκρινιαζε γιατι πεινουσε και ειναι μολις ενος μηνα! Ξαναπροσπαθησα παλι στο στηθος, με τιποτα δεν καθοταν. Παλι εμπαινε εβγαινε μονη της. Και της εφτιαξα κι αλλο συμπληρωμα για να ηρεμησει, και φυσικα μετα εβγαζε γουλιες γιατι που να το χωνεψει ολο αυτο που ειπιε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...