Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

4 hours ago, Deppybach said:

Χριστέ μου...... Τι ζεις εσύ αλλά τι ζει κ το μωρό πρώτες μέρες ζωής του..... Έχω ανατριχιασει.... Ρε συ υποφέρω όταν κλαίει ενώ της ρουφάω τις μυξες της... φαντάζομαι τι ένιωσες εσύ όταν έβλεπες έτσι να κλαίει το μικρακι σου όντας ανήμπορο να αντιμετωπίσει τα τρυπήματα.... Αχ! Κοπέλα μου αγκαλιαζε συνεχώς την μπεμπουλα σου κ φίλα την να καταλάβει αγάπη γτ τραβάει πολλά.... Πόνεσα μόνο που το διάβασα.... Σας εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.... Κ γω έχω κοριτσάκι κ φοβάμαι για ουρολοίμωξη... 

Άντε να πάτε σπιτάκι σας!!...

Να σαι καλα κοριτσι! Κι εγω δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει... Και αυτο που πραγματικα με κανει χιλια κομματια ειναι οταν βλεπω βουρκωμενα αυτα τα μικροσκοπικα στρογγυλα ματακια και δακρυα να τρεχουν... :(

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, depifish είπε:

Να σαι καλα κοριτσι! Κι εγω δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει... Και αυτο που πραγματικα με κανει χιλια κομματια ειναι οταν βλεπω βουρκωμενα αυτα τα μικροσκοπικα στρογγυλα ματακια και δακρυα να τρεχουν... :(

Αχ ναι..... Κόβονται τα πόδια σου... Ξέρω πολύ καλά τι λες ..... Έτσι είναι κ με μας.... Αχ.... Άσε με!!!! Άντε να μας πεις ότι πηγές σπίτι σου με τη υγειεσταστη μπεμπουλα σου!!! Να της δώσεις πολλά φιλιά κ από μένα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2021 at 3:14 ΠΜ, depifish είπε:

Να σαι καλα κοριτσι! Κι εγω δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει... Και αυτο που πραγματικα με κανει χιλια κομματια ειναι οταν βλεπω βουρκωμενα αυτα τα μικροσκοπικα στρογγυλα ματακια και δακρυα να τρεχουν... :(

Τραγικοί πραγματικά... σφίχτηκε το στομάχι μου και μόνο που το διάβασα και το φαντάστηκα...

 

Κορίτσια από χτες έχω την εντύπωση ότι μου ήρθε κανονική περίοδος...μαύρες ακαθαρσίες με αίμα κανονικό όπως ακριβώς μια περίοδο...αλλά νωρίς δεν ήρθε?δεν υποτίθεται ότι όσο θηλάζουμε δεν έρχεται?σημαίνει ότι σταματάει και το γάλα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Τραγικοί πραγματικά... σφίχτηκε το στομάχι μου και μόνο που το διάβασα και το φαντάστηκα...

 

Κορίτσια από χτες έχω την εντύπωση ότι μου ήρθε κανονική περίοδος...μαύρες ακαθαρσίες με αίμα κανονικό όπως ακριβώς μια περίοδο...αλλά νωρίς δεν ήρθε?δεν υποτίθεται ότι όσο θηλάζουμε δεν έρχεται?σημαίνει ότι σταματάει και το γάλα?

Στα κορίτσια μου στις 40 μέρες αδιαθέτησα .Το γάλα δεν σταματάει αλλά μπορεί να δεις μια μείωση της μέρες που έχεις περίοδο και ίσως μια αναστάτωση από το μωρό ,αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα χορταινει .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Στα κορίτσια μου στις 40 μέρες αδιαθέτησα .Το γάλα δεν σταματάει αλλά μπορεί να δεις μια μείωση της μέρες που έχεις περίοδο και ίσως μια αναστάτωση από το μωρό ,αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα χορταινει .

Ναι υπάρχει μια ταραχή η αλήθεια είναι...

Κορίτσια εμένα το βράδυ κοιμάται αρκετές ώρες...πέντε με έξι συνεχόμενα...και μετά αρχίζει τα τρίωρα...είμαστε 1.5 μηνών ..μπορεί όντως να κοιμάται τόσες ώρες?χτες την ξύπνησα γτ ανησύχησα...αυτό σημαίνει ληθαργος η καμία σχέση?βγάζουμε και κάτι σπυράκια στο σώμα ..είχαμε και βλενα στα κακα χτες ..δεν μπορώ να καταλάβω αν την πειράζει κάτι...έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Ναι υπάρχει μια ταραχή η αλήθεια είναι...

Κορίτσια εμένα το βράδυ κοιμάται αρκετές ώρες...πέντε με έξι συνεχόμενα...και μετά αρχίζει τα τρίωρα...είμαστε 1.5 μηνών ..μπορεί όντως να κοιμάται τόσες ώρες?χτες την ξύπνησα γτ ανησύχησα...αυτό σημαίνει ληθαργος η καμία σχέση?βγάζουμε και κάτι σπυράκια στο σώμα ..είχαμε και βλενα στα κακα χτες ..δεν μπορώ να καταλάβω αν την πειράζει κάτι...έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία?

Καλημέρα ,εμένα που είναι 20 ημερών όταν ήρθε να μας δει η παιδίατρος μου είπε να μην τον ξυπνάω το βράδυ και να τον αφήνω να κοιμάται,το πρωί όμως να ταιζω ανά 3 ώρες .Λήθαργος θα ήταν αν όλη μέρα κοιμόταν ετσι.Θα έπρεπε να χαίρεσαι ,εγώ αν κοιμηθώ ένα 2ωρο 3ωρο το βράδυ θα είμαι ευτυχισμένη ,εδω και 20 μέρες αν κοιμάμαι 4ωρος το 24 ωρο , ευελπιστώ να στρώσουμε κ εμείς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2021 at 3:14 ΠΜ, depifish είπε:

Να σαι καλα κοριτσι! Κι εγω δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει... Και αυτο που πραγματικα με κανει χιλια κομματια ειναι οταν βλεπω βουρκωμενα αυτα τα μικροσκοπικα στρογγυλα ματακια και δακρυα να τρεχουν... :(

Περαστικά στην μικρούλα σου @depifish μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!!Έχω αρχίσει και απελπίζομαι,πείτε μου πως ήταν τα μωρά σας 21 ημερών ?ο δικός μου δεν κοιμάται εκτός από το στήθος και στην αγκαλιά μου μέχρι να ρεφτη στο κρεβάτι του άντε να κοιμηθεί μια φορά μες στην μέρα και αυτό για 1μιση ώρα ,το βράδυ τα ίδια.Με το που τον βάλω κάτω αρχίζει τεντώνετε και κάνει  έναν περίεργο ήχο με τον λαιμό του σαν να θέλει να καθαρίσει τον λαιμό δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, violeta3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!Έχω αρχίσει και απελπίζομαι,πείτε μου πως ήταν τα μωρά σας 21 ημερών ?ο δικός μου δεν κοιμάται εκτός από το στήθος και στην αγκαλιά μου μέχρι να ρεφτη στο κρεβάτι του άντε να κοιμηθεί μια φορά μες στην μέρα και αυτό για 1μιση ώρα ,το βράδυ τα ίδια.Με το που τον βάλω κάτω αρχίζει τεντώνετε και κάνει  έναν περίεργο ήχο με τον λαιμό του σαν να θέλει να καθαρίσει τον λαιμό δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

Έτσι ήταν/ειναι ο γιος μου αγόρι "μαμακιας" δεν εξηγείται αλλιώς με τα αγόρια , μέχρι και τώρα έτσι είναι κολλημένος πάνω μου να θηλάζει χωρίς αύριο και ας είναι 18 μηνών αχ τι έχεις να τραβήξεις !!! Η κόρη όμως άλλο πράγμα και μόνη της κοιμάται θηλάζει όσο όσο ούτε γκρίνια ούτε ξενύχτια κοιμάμαι όλο το βράδυ βέβαια να πω πως κάνω bed sharing εχω το στήθος μόνιμα έξω αυτή ξυπνάει λογικά το βράδυ μια φορά νομίζω και μετά πάλι νωρίς το ξημέρωμα αλλά της βάζω το στήθος στο στόμα και κοιμάμαι ξανά έγω σα να το κάνω στον ύπνο μου ... στον γιο μου ολο ξενύχτια κλάματα θηλασμοοο και απορροφητήρα είχαμε !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Brigitt είπε:

Έτσι ήταν/ειναι ο γιος μου αγόρι "μαμακιας" δεν εξηγείται αλλιώς με τα αγόρια , μέχρι και τώρα έτσι είναι κολλημένος πάνω μου να θηλάζει χωρίς αύριο και ας είναι 18 μηνών αχ τι έχεις να τραβήξεις !!! Η κόρη όμως άλλο πράγμα και μόνη της κοιμάται θηλάζει όσο όσο ούτε γκρίνια ούτε ξενύχτια κοιμάμαι όλο το βράδυ βέβαια να πω πως κάνω bed sharing εχω το στήθος μόνιμα έξω αυτή ξυπνάει λογικά το βράδυ μια φορά νομίζω και μετά πάλι νωρίς το ξημέρωμα αλλά της βάζω το στήθος στο στόμα και κοιμάμαι ξανά έγω σα να το κάνω στον ύπνο μου ... στον γιο μου ολο ξενύχτια κλάματα θηλασμοοο και απορροφητήρα είχαμε !! 

Αχ δεν ξέρω έχω αρχίσει να πιστεύω πως κάτι έχει και ήθελα να πάρω την παιδίατρο να έρθει να.τον δει πιο νωρίς.Επισης είναι φυσιολογικό την ώρα που κάνει κακά να ακούγεται τόσο πολύ?σαν έκρηξη ένα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Αχ δεν ξέρω έχω αρχίσει να πιστεύω πως κάτι έχει και ήθελα να πάρω την παιδίατρο να έρθει να.τον δει πιο νωρίς.Επισης είναι φυσιολογικό την ώρα που κάνει κακά να ακούγεται τόσο πολύ?σαν έκρηξη ένα πράγμα.

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπάρχουν κ χειρότερα!!! Μια φίλη μου πρόσφατα κ αυτή με ημερών αγοράκι το ίδιο τράβηξε! Κλάμα για αγκαλιά μόνο!! Αλλού δεν καθοταν.... Ο ξάδελφος μου τράβηξε πιο πολύ ζόρι με τον πρώτο του γιο!! Για να κοιμηθεί μόνο βόλτες με το αμάξι τον πηγαίνανε!!! Αλλιώς;;; σπίτι όχι!! Καλύτερα λοιπόν στην αγκαλιά παρά μετά από κάθε θηλασμό στο αμάξι κ βόλτες!!! Εμένα στην αρχή πήγε να μου το κάνει αυτό η μπεμπα μου αλλά έστρωσε από μόνη της! Κοιμόταν μόνο στην αγκαλιά μου. Αλλα όλα καλά Δόξα Τω Θεώ!! Κάνε υπομονή κ θα στρώσει!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Deppybach είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Υπάρχουν κ χειρότερα!!! Μια φίλη μου πρόσφατα κ αυτή με ημερών αγοράκι το ίδιο τράβηξε! Κλάμα για αγκαλιά μόνο!! Αλλού δεν καθοταν.... Ο ξάδελφος μου τράβηξε πιο πολύ ζόρι με τον πρώτο του γιο!! Για να κοιμηθεί μόνο βόλτες με το αμάξι τον πηγαίνανε!!! Αλλιώς;;; σπίτι όχι!! Καλύτερα λοιπόν στην αγκαλιά παρά μετά από κάθε θηλασμό στο αμάξι κ βόλτες!!! Εμένα στην αρχή πήγε να μου το κάνει αυτό η μπεμπα μου αλλά έστρωσε από μόνη της! Κοιμόταν μόνο στην αγκαλιά μου. Αλλα όλα καλά Δόξα Τω Θεώ!! Κάνε υπομονή κ θα στρώσει!!! 

Ευελπιστώ να στρώσει και για τον ίδιο γιατί κ πάλι αγκαλιά μου δεν βολεύεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Αχ δεν ξέρω έχω αρχίσει να πιστεύω πως κάτι έχει και ήθελα να πάρω την παιδίατρο να έρθει να.τον δει πιο νωρίς.Επισης είναι φυσιολογικό την ώρα που κάνει κακά να ακούγεται τόσο πολύ?σαν έκρηξη ένα πράγμα.

Αυτό με τα κακά που λες το κάνει και μενα...εγώ κάθε φορά γελάω πολύ...λέω δεν γίνεται ένας τόσο ποπουδακος να βγάζει τέτοιο θόρυβο...άσε που δεν μπορώ να βγάλω ένα βίντεο χωρίς κλανιές... τουλάχιστον ξέρω ότι με τέτοια πίεση που βγαίνουν καθαρίζει καλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Αυτό με τα κακά που λες το κάνει και μενα...εγώ κάθε φορά γελάω πολύ...λέω δεν γίνεται ένας τόσο ποπουδακος να βγάζει τέτοιο θόρυβο...άσε που δεν μπορώ να βγάλω ένα βίντεο χωρίς κλανιές... τουλάχιστον ξέρω ότι με τέτοια πίεση που βγαίνουν καθαρίζει καλά...

Απλα λέω είναι φυσιολογικό ή υποδηλώνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!Έχω αρχίσει και απελπίζομαι,πείτε μου πως ήταν τα μωρά σας 21 ημερών ?ο δικός μου δεν κοιμάται εκτός από το στήθος και στην αγκαλιά μου μέχρι να ρεφτη στο κρεβάτι του άντε να κοιμηθεί μια φορά μες στην μέρα και αυτό για 1μιση ώρα ,το βράδυ τα ίδια.Με το που τον βάλω κάτω αρχίζει τεντώνετε και κάνει  έναν περίεργο ήχο με τον λαιμό του σαν να θέλει να καθαρίσει τον λαιμό δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.

Μήπως έχει Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και τον ενοχλεί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...