Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Εγώ έχω πάρει δύο ολόσωμες φόρμες τις πήρα 3-6 γενικά γράφουν τα μωρουδιακα και μήνες και εκατοστά πάνω ανάλογα την ανάπτυξη του κάθε μωρού ... Προς το παρόν της φοράω ένα σάκο εξόδου αγκαλιάς 

Μια εταιρία που είδα είχε πχ για 3μηνων ,6μηνων,9μηνων δεν τα είχε πχ 3-6.Μια άλλη τα έχει με εκατοστά πχ 50,56,62κτλ και έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16ημερων σήμερα και σχεδόν αν μια ώρα θηλάζουμε και κοιμάται μόνο πάνω μου ,το κάνανε και εσάς τα δικά σας ?Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται ένα 3ωρο.Γενικα τα δικά σας πόσο κοιμούνται γιατί ο δικός μας δεν κοιμάται και πολύ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, violeta3 said:

16ημερων σήμερα και σχεδόν αν μια ώρα θηλάζουμε και κοιμάται μόνο πάνω μου ,το κάνανε και εσάς τα δικά σας ?Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται ένα 3ωρο.Γενικα τα δικά σας πόσο κοιμούνται γιατί ο δικός μας δεν κοιμάται και πολύ

Βιολέτα μου να σου ζήσει!! Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά έτσι ακριβώς ήταν η πρώτη μου κόρη στην κούνια της δεν είχε κοιμηθεί ποτέ μόνο μια βδομάδα... Ήθελε συνέχεια πάνω μου..  ακόμα κ τώρα ξυπνάει πιο πολύ κ από το νεογέννητο..  είναι στο παιδί ο ύπνος να ξέρεις!! Η μικρή μου τώρα είναι δύο μηνών κ κοιμάται... Η μεγάλη ήταν τσακωμενη με τον ύπνο... Υπομονή!! Μετά το χρόνο κάπως έστρωσε!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εμείς την μέρα κοιμόμαστε ικανοποιητικά μπορώ να πω...το βράδυ όμως  έχουμε θέμα και προσπαθώ να βρω μια λύση ...την κάνω έννια η ώρα μπάνιο και καλά για να χαλαρώσει να πιει γάλα να κοιμηθεί...και πραγματικά δεν κοιμάται ποτέ...από τις 9 μέχρι τις 12-1 γκρινιάζει ενώ έχει φάει έχει κατουρήσει ...σήμερα δοκίμασα να μην την κάνω μπάνιο...και πραγματικά να μην την ματιασω είναι μια χαρά ..συμπέρασμα λοιπόν...το μπάνιο εμάς μας ξεξυπναει και μας φέρνει υπερένταση...

6 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

16ημερων σήμερα και σχεδόν αν μια ώρα θηλάζουμε και κοιμάται μόνο πάνω μου ,το κάνανε και εσάς τα δικά σας ?Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται ένα 3ωρο.Γενικα τα δικά σας πόσο κοιμούνται γιατί ο δικός μας δεν κοιμάται και πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Εμεις δεν παμε πολυ καλα, μολις 35 ημερων και η μικρουλα επαθε ουρολοιμωξη... Ειμαι να σκασω! Και προσεχα τοσο πολυ ακριβως για αυτο το λογο... Εχω τρελαθει! Εννοειται ειμαστε νοσοκομειο γιατι τοσο μικρα τα κανουν κατευθειαν εισαγωγη. Και ειναι ενα  χαλι μαυρο εδω, ουτε ενα σαπουνι δεν εχουν, μια πετσετα... τιποτα! Παλι καλα που εχουν κωλοχαρτο δηλαδη... 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια. Εμεις δεν παμε πολυ καλα, μολις 35 ημερων και η μικρουλα επαθε ουρολοιμωξη... Ειμαι να σκασω! Και προσεχα τοσο πολυ ακριβως για αυτο το λογο... Εχω τρελαθει! Εννοειται ειμαστε νοσοκομειο γιατι τοσο μικρα τα κανουν κατευθειαν εισαγωγη. Και ειναι ενα  χαλι μαυρο εδω, ουτε ενα σαπουνι δεν εχουν, μια πετσετα... τιποτα! Παλι καλα που εχουν κωλοχαρτο δηλαδη... 

Περαστικα σας!!!δεν φταις εσύ για αυτό !!!πως το κατάλαβες πως έχει ουρολοίμωξη?

Κορίτσια πνίγονται κ εσάς όταν θηλάζουν και τι κάνετε?Να πω πως δεν έχω μεγάλη ροη για να πνίγει,συνηθως τι κάνει προς το τέλος οταν κοιμηθεί.Εντομεταξυ τώρα το πρωί ενώ είχε ρεφτη τον βάζω στην καλαθουνα και του βγήκε το γάλα από την μύτη.Εννοειται έχω χάσει τον ύπνο μου τώρα .

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια. Εμεις δεν παμε πολυ καλα, μολις 35 ημερων και η μικρουλα επαθε ουρολοιμωξη... Ειμαι να σκασω! Και προσεχα τοσο πολυ ακριβως για αυτο το λογο... Εχω τρελαθει! Εννοειται ειμαστε νοσοκομειο γιατι τοσο μικρα τα κανουν κατευθειαν εισαγωγη. Και ειναι ενα  χαλι μαυρο εδω, ουτε ενα σαπουνι δεν εχουν, μια πετσετα... τιποτα! Παλι καλα που εχουν κωλοχαρτο δηλαδη... 

Οοο το παιδάκι μου μωρέ..:-(περαστικα σας...αλήθεια πως το κατάλαβες ??και από τι έπαθε ουρολοίμωξη αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2021 at 4:52 ΜΜ, violeta3 είπε:

16ημερων σήμερα και σχεδόν αν μια ώρα θηλάζουμε και κοιμάται μόνο πάνω μου ,το κάνανε και εσάς τα δικά σας ?Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται ένα 3ωρο.Γενικα τα δικά σας πόσο κοιμούνται γιατί ο δικός μας δεν κοιμάται και πολύ

Κοπέλα μου είναι αρχή ακόμα!!! Θα συνηθίσει!!! Εμένα κοιμόταν συνεχώς! Ξυπνούσε ανά 2μιση με 3 ώρες για να φάει. Με ανησυχούσε στην αρχή αλλά αφού έπαιρνε το βάρος που έπρεπε, όλα καλά! Όσο για την αγκαλιά και τον ύπνο. Ναι το είχαμε τα βράδια!! Κοιμομασταν αγκαλιά πρώτα κ μετά την έβαζα στο λίκνο! Εγώ πιστεύω είναι γτ νιώθουν περισσότερη ασφάλεια στην αγκαλιά μας

19 ώρες πρίν, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια. Εμεις δεν παμε πολυ καλα, μολις 35 ημερων και η μικρουλα επαθε ουρολοιμωξη... Ειμαι να σκασω! Και προσεχα τοσο πολυ ακριβως για αυτο το λογο... Εχω τρελαθει! Εννοειται ειμαστε νοσοκομειο γιατι τοσο μικρα τα κανουν κατευθειαν εισαγωγη. Και ειναι ενα  χαλι μαυρο εδω, ουτε ενα σαπουνι δεν εχουν, μια πετσετα... τιποτα! Παλι καλα που εχουν κωλοχαρτο δηλαδη... 

Αχ!!! Περαστικά σας.... Εμείς δεν είμαστε νοσοκομείο κ ελπίζω να μην πάμε..αλλά είμαστε κ μεις άρρωστες... Αρχικά αρρώστησα εγώ..μπούκωμα κ βήχας με φλέγματα.. έπειτα κόλλησα την μικρή μου σήμερα 30 ημερών... Εδώ κ 3 μέρες βήχει κ έχει μυξες... Πήγαμε στην παιδιάτρο κ ευτυχώς δεν είναι βρογχιολίτιδα.... Απλά πρέπει να προσέχουμε πώς πάει η αναπνοή της κ πρέπει να ρουφάνε τις μυξουλες της με προσοχή!... Όταν βήχει κορίτσια η ψυχή μου πονάει ..... Πονάω κ γω....

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Περαστικα σας!!!δεν φταις εσύ για αυτό !!!πως το κατάλαβες πως έχει ουρολοίμωξη?

Κορίτσια πνίγονται κ εσάς όταν θηλάζουν και τι κάνετε?Να πω πως δεν έχω μεγάλη ροη για να πνίγει,συνηθως τι κάνει προς το τέλος οταν κοιμηθεί.Εντομεταξυ τώρα το πρωί ενώ είχε ρεφτη τον βάζω στην καλαθουνα και του βγήκε το γάλα από την μύτη.Εννοειται έχω χάσει τον ύπνο μου τώρα .

Τώρα τελευταία μου έκανε ότι αναγουλιαζει και έδειχνε πως  πνιγόταν αλλά ήταν επειδή έχει μυξουλες οι οποίες κατέβαιναν προς τον φάρυγγα . Τώρα που τις ρουφάμε,. Είναι καλύτερα!...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχσριστω πολυ κοριτσια... Παρατηρησα προχτες οτι ηταν πολυ ηρεμη η μικρη για τα δεδομενα της. Κοιμοταν περισσοτερο και το βραδυ ειχε περα2ει κανα 4ωρο χωρις να ξυπνησει για φαι. Την αλλαξε και ξεξυπνησε, την ταιζω, πινει τα μισα και ²ξανακοιμαται. Εχω ενα θερμομετρο με υπερυθρες, το βαζω 37.4 Μετα απο λιγο ξανα 37.5 Μιλαω με τη παιδιατρο και μου λεει να μετρησω μασχαλη με υδραργυρου αν εχω. Μετραω... 38.1 Σε αυτες τις ηλικιες αν εχει πυρετο τρεχεις νοσοκομειο. Δεν ειχα προσεξει αλλα συμπτωματα περα απο τις κλασσικες ενοχλησεις γκρινιες με τη κοιλιτσα της. 

 

Να ρωτησω κοριτσια, με τα λοχια πως πατε; εγω κλεινω 40 μερες τη Δευτερα και ακομα εχω μπεζ εκκρισεις... Σαν πολυ δεν ειναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, depifish είπε:

Σας ευχσριστω πολυ κοριτσια... Παρατηρησα προχτες οτι ηταν πολυ ηρεμη η μικρη για τα δεδομενα της. Κοιμοταν περισσοτερο και το βραδυ ειχε περα2ει κανα 4ωρο χωρις να ξυπνησει για φαι. Την αλλαξε και ξεξυπνησε, την ταιζω, πινει τα μισα και ²ξανακοιμαται. Εχω ενα θερμομετρο με υπερυθρες, το βαζω 37.4 Μετα απο λιγο ξανα 37.5 Μιλαω με τη παιδιατρο και μου λεει να μετρησω μασχαλη με υδραργυρου αν εχω. Μετραω... 38.1 Σε αυτες τις ηλικιες αν εχει πυρετο τρεχεις νοσοκομειο. Δεν ειχα προσεξει αλλα συμπτωματα περα απο τις κλασσικες ενοχλησεις γκρινιες με τη κοιλιτσα της. 

 

Να ρωτησω κοριτσια, με τα λοχια πως πατε; εγω κλεινω 40 μερες τη Δευτερα και ακομα εχω μπεζ εκκρισεις... Σαν πολυ δεν ειναι; 

Και εγώ έχω ακόμα πορτοκάλι εκκρίσεις κ αρκετές βλεννες...λογικα θα είναι οκ...εγώ 40ησα σημερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, depifish είπε:

Σας ευχσριστω πολυ κοριτσια... Παρατηρησα προχτες οτι ηταν πολυ ηρεμη η μικρη για τα δεδομενα της. Κοιμοταν περισσοτερο και το βραδυ ειχε περα2ει κανα 4ωρο χωρις να ξυπνησει για φαι. Την αλλαξε και ξεξυπνησε, την ταιζω, πινει τα μισα και ²ξανακοιμαται. Εχω ενα θερμομετρο με υπερυθρες, το βαζω 37.4 Μετα απο λιγο ξανα 37.5 Μιλαω με τη παιδιατρο και μου λεει να μετρησω μασχαλη με υδραργυρου αν εχω. Μετραω... 38.1 Σε αυτες τις ηλικιες αν εχει πυρετο τρεχεις νοσοκομειο. Δεν ειχα προσεξει αλλα συμπτωματα περα απο τις κλασσικες ενοχλησεις γκρινιες με τη κοιλιτσα της. 

 

Να ρωτησω κοριτσια, με τα λοχια πως πατε; εγω κλεινω 40 μερες τη Δευτερα και ακομα εχω μπεζ εκκρισεις... Σαν πολυ δεν ειναι; 

Καλημέρα κ από μένα! Ξανά περαστικά σας... Η νύφη μου ήταν με ουρολοίμωξη στο νοσοκομείο για την μπέμπα μας, αλλά όλα καλά. Με το καλό να βγείτε υγιείς!!

Κ μένα ακόμα υπάρχουν αραιές κόκκινες κ πότε καφέ ανοιχτό εκκρίσεις και από κάποτε έχω κ κάποιες βλεννες. Σαραντιζω στις 19 Νοεμβρίου. Ελπίζω να τελειώσουν!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, depifish είπε:

Σας ευχσριστω πολυ κοριτσια... Παρατηρησα προχτες οτι ηταν πολυ ηρεμη η μικρη για τα δεδομενα της. Κοιμοταν περισσοτερο και το βραδυ ειχε περα2ει κανα 4ωρο χωρις να ξυπνησει για φαι. Την αλλαξε και ξεξυπνησε, την ταιζω, πινει τα μισα και ²ξανακοιμαται. Εχω ενα θερμομετρο με υπερυθρες, το βαζω 37.4 Μετα απο λιγο ξανα 37.5 Μιλαω με τη παιδιατρο και μου λεει να μετρησω μασχαλη με υδραργυρου αν εχω. Μετραω... 38.1 Σε αυτες τις ηλικιες αν εχει πυρετο τρεχεις νοσοκομειο. Δεν ειχα προσεξει αλλα συμπτωματα περα απο τις κλασσικες ενοχλησεις γκρινιες με τη κοιλιτσα της. 

 

Να ρωτησω κοριτσια, με τα λοχια πως πατε; εγω κλεινω 40 μερες τη Δευτερα και ακομα εχω μπεζ εκκρισεις... Σαν πολυ δεν ειναι; 

Aπο τι όμως έγινε η ουρολοίμωξη?

Link to comment
Share on other sites

Η ουρολοιμωξη γινεται οταν μικροβιο απο τα κακακια περναει στην ουρηθρα  και στα κοριτσακια ειναι πιο ευκολο επειδη ειναι κοντα με υον πρωκτο. Επειδη ηξερα οτι ειναι επιρρεπης στα κοριτσακια προσεχα πολυ και το ειχα αγχος καθε φορα με τα κακακια της. Που να μην προσεχα δηλαδη... Επισης αλλος ενας λογος ειναι κατι σαν παλινδρομη κυστη, ειναι κατασκευαστικο θεμα και χρειαζεται ειδικη θεραπεια για πολυ καιρο μετα και το βρισκουν με υπερηχο και κατι αλλες ειδικες εξετασεις. Θα κανουμε κι εμεις υπερηχο και ο θεος βοηθος...

Σημερα ζησαμε μια τρομερη εμπειρια εδω στο φοβερο Νοσοκομειο Χανιων και κυριως το μικρακι μου. Επρεπε να της αλλαξουν φλεβοκαθετηρα γιατι ειχε πριστει. Και ηταν βαρδυα μια κυρατσα νοσηλευτρια απο αυτες που εχουν φαει αρκετσ χρονια και βαριουνται να δουλεψουν και την εχουν δει και καπως... Αυτη μαζι με μια μαθητευομενη προσπαθουσαν να βρουν φλεβα στη μικρουλα. Τη κατατρυπησαν 7 φορες σε χερια ποδια παντου, τη τρυπουσαν να βαζανε τη παπαρια και κανανε πειραματα το κουνουσαν δεξια αριστερα μεσα στις φλεβες, και το μικρο μου ειχε μπλανταξει... Ειχε γινει μπορντω απο το ζορι του, και ελεγα οτι θα παθει ανακοπη απο την ενταση που εβγαζε! Για ωρα ειχα ταση για εμετο απο τη συγχιση! Και το κορυφαιο... δεν της βαλανε καθολου γιατι δεν τα καταφεραν ποτε!!!! Ενω τωρα στην απογευματινη βαρδυα μια νοσηλευτρια που την ειχα συμπαθησει απο την αρχη, της τον εβαλε με την πρωτη! Τα οσα εχουμε ζησει εδω μεσα σε 3 μερες! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Η ουρολοιμωξη γινεται οταν μικροβιο απο τα κακακια περναει στην ουρηθρα  και στα κοριτσακια ειναι πιο ευκολο επειδη ειναι κοντα με υον πρωκτο. Επειδη ηξερα οτι ειναι επιρρεπης στα κοριτσακια προσεχα πολυ και το ειχα αγχος καθε φορα με τα κακακια της. Που να μην προσεχα δηλαδη... Επισης αλλος ενας λογος ειναι κατι σαν παλινδρομη κυστη, ειναι κατασκευαστικο θεμα και χρειαζεται ειδικη θεραπεια για πολυ καιρο μετα και το βρισκουν με υπερηχο και κατι αλλες ειδικες εξετασεις. Θα κανουμε κι εμεις υπερηχο και ο θεος βοηθος...

Σημερα ζησαμε μια τρομερη εμπειρια εδω στο φοβερο Νοσοκομειο Χανιων και κυριως το μικρακι μου. Επρεπε να της αλλαξουν φλεβοκαθετηρα γιατι ειχε πριστει. Και ηταν βαρδυα μια κυρατσα νοσηλευτρια απο αυτες που εχουν φαει αρκετσ χρονια και βαριουνται να δουλεψουν και την εχουν δει και καπως... Αυτη μαζι με μια μαθητευομενη προσπαθουσαν να βρουν φλεβα στη μικρουλα. Τη κατατρυπησαν 7 φορες σε χερια ποδια παντου, τη τρυπουσαν να βαζανε τη παπαρια και κανανε πειραματα το κουνουσαν δεξια αριστερα μεσα στις φλεβες, και το μικρο μου ειχε μπλανταξει... Ειχε γινει μπορντω απο το ζορι του, και ελεγα οτι θα παθει ανακοπη απο την ενταση που εβγαζε! Για ωρα ειχα ταση για εμετο απο τη συγχιση! Και το κορυφαιο... δεν της βαλανε καθολου γιατι δεν τα καταφεραν ποτε!!!! Ενω τωρα στην απογευματινη βαρδυα μια νοσηλευτρια που την ειχα συμπαθησει απο την αρχη, της τον εβαλε με την πρωτη! Τα οσα εχουμε ζησει εδω μεσα σε 3 μερες! 

Χριστέ μου...... Τι ζεις εσύ αλλά τι ζει κ το μωρό πρώτες μέρες ζωής του..... Έχω ανατριχιασει.... Ρε συ υποφέρω όταν κλαίει ενώ της ρουφάω τις μυξες της... φαντάζομαι τι ένιωσες εσύ όταν έβλεπες έτσι να κλαίει το μικρακι σου όντας ανήμπορο να αντιμετωπίσει τα τρυπήματα.... Αχ! Κοπέλα μου αγκαλιαζε συνεχώς την μπεμπουλα σου κ φίλα την να καταλάβει αγάπη γτ τραβάει πολλά.... Πόνεσα μόνο που το διάβασα.... Σας εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.... Κ γω έχω κοριτσάκι κ φοβάμαι για ουρολοίμωξη... 

Άντε να πάτε σπιτάκι σας!!...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...