Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Μήπως έχει Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και τον ενοχλεί;

Δεν νομίζω γιατί δεν κλαίει ιδιαίτερα αν είναι αγκαλιά η στο στήθος ,λογικά δεν θα έκλαιγε ?Θα ρωτήσω και την παιδίατρο την άλλη βδομάδα είναι να έρθει να μας δει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??? 23 ημερών σήμερα η μικρή μου!! Πείτε μου σας παρακαλώ... Πως κοιμούνται τα δικά σας μωρουλια? Εμένα είτε αποκοιμηθεί στο στήθος, είτε αγκαλίτσα... μόλις την αφήσω στο κρεβατάκι της, 5 λεπτά μετά ξυπνάει κλαίγοντας. Μετά από αυτό, μπορεί να θέλει και μισή ώρα μέχρι να την πάρει ξανά ο ύπνος. Οι μέρες παλεύονται κάπως, οι νύχτες όμως είναι δύσκολες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??? 23 ημερών σήμερα η μικρή μου!! Πείτε μου σας παρακαλώ... Πως κοιμούνται τα δικά σας μωρουλια? Εμένα είτε αποκοιμηθεί στο στήθος, είτε αγκαλίτσα... μόλις την αφήσω στο κρεβατάκι της, 5 λεπτά μετά ξυπνάει κλαίγοντας. Μετά από αυτό, μπορεί να θέλει και μισή ώρα μέχρι να την πάρει ξανά ο ύπνος. Οι μέρες παλεύονται κάπως, οι νύχτες όμως είναι δύσκολες. 

Καλημέρα 23 ημερών κ εμείς!!! Ακριβώς τα ίδια ,βέβαια κάποια στιγμή κοιμάται αλλά το βράδυ όντως δεν παλεύεται.Εχθες τοβράδυ εγώ τον άφησα στο κρεβάτι μου με το σκεπτικό ότι θα ξυπνήσει σύντομα,έλα όμως που με έπιασε Ο ύπνος και κοιμήθηκε  10-4οπου τον ξύπνησα εγώ.Η μαία μου ,μου είπε πως ο πρώτοςμηνας είναι δύσκολος μετά στρωνουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ....πώς είστε? Πως είναι τα μωρουλια σας!?????

Καλησπέρα !!!Εμείς έχουμε 2 μέρες κοιμαται 10-3 το βράδυ και πως νιώθω πιο ξεκούραστη ,βέβαια μετά αρχή να ξανακοιμηθεί θέλουμε ένα 2ωρο.Και το πρωί έχει αλλάξει κάπως κοιμαται λίγο περισσότερο.Εμεις μόλις κλείσουμε μήνα και μας δει η παιδίατρος και μας δώσει το οκ θα προσπαθήσω να τον βάλω σε πρόγραμμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Εμεις ακομα στο νοσοκομειο... Η ουρολοιμωξη περασε, η γαστρεντεριτιδα που μας κερασαν εδω κι αυτη φαινεται να υποχωρει αλλα σε συνδιασμο με την αντιβιωση της εχει διαλυσει το εντερακι της... Δεν προλαβαινω να αλλαζω πανες, και εχει φοβερες ενοχλησεις η καημενη. Σημερα ηταν να βγουμε αλλα σε μια αιματος που της κανανε βγηκαν τα λευκα της ανεβασμενα και θελουν να μας κρατησουν για να ξανακανει λεει αυριο. Και αυτο λεει οφειλεται ή σε μια νεα λοιμωξη που τωρα θα ξεκιναει (και που φυσικα κι αυτη απο δω μεσα θα την εχουμε αρπαξει......) ή οτι εκλαιγε παααρα πολυ κατα την αιμοληψια. Και πως να μη σφαδαζε το καημενο που παλι 3 φορες την τρυπησαν και την ταλαιπωρουσαν!!! Και αναρωτιεμαι, αυριο που παλι θα την κανουν σουρωτηρι και παλι θα σφαδαζει η καημενη, αν βγουν παλι ανεβασμενα τα λευκα πως θα ξερουν αν ειναι λοιμωξη ή οχι;;; Δεν ξερω, πραγματικα εχω απελπιστει και ειμαι ενα κινουνενο ρακος...

Εχω απογοητευτει παλι και με το θηλασμο. Εχω κατεφερει και εχω αυξησει την.παραγωγη, αλλα η μικρη εχει αποσυντονιστει τελειως... Σημερα οποτε την εβαζα στο στηθος μονο ποπιλιζε και κοιμοταν στο λεπτο και με το μπουκαλι ετρωγε με τα χιλια ζορια γιατι εχει μπερδευτει μαλλον και ανοιγει περισσοτερο το στομα και τρεχουν τα γαλατα, πνιγεται και δεν ξερει παντα πως να ρουφηξει. Ενα μαρτυριο πια... Δοκιμασα και με το sns αλλα αν δεν πιασει στο στηθος τα σωληνακια τρεχουν χυμα με το γαλα ή καταληγει να πιπιλιζει μονο τα σωληνακια... Στο τελος φοβαμαι μη παθω καμια υπερπαραγωγη και δεν ξερω τι να το κανω. Νοικιασα και ενα νοσοκομειακο θηλαστρο μιαε εταιριαε ameda αλλα δεν εχει αποτελεσμα. Το ιδιο βγαζω και με το medela swing το ηλεκτρικο. Δεν ξερω βεβαια μηπως δεν το χρησιμοποιω σωστα γιατι δεν ειναι αυτοματο, αλλα πολυ απογοητευτικα και με αυτο γιατι ελπιζα τουλαχιστον να της εδινα το δικο μου με μπουκαλι μπας και γλιτωσω απο τις σκονες που της δημιουργουν τοσα θεματα με τα εντερικα της... 

Σορρυ για το σεντονακι...! 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εμεις ακομα στο νοσοκομειο... Η ουρολοιμωξη περασε, η γαστρεντεριτιδα που μας κερασαν εδω κι αυτη φαινεται να υποχωρει αλλα σε συνδιασμο με την αντιβιωση της εχει διαλυσει το εντερακι της... Δεν προλαβαινω να αλλαζω πανες, και εχει φοβερες ενοχλησεις η καημενη. Σημερα ηταν να βγουμε αλλα σε μια αιματος που της κανανε βγηκαν τα λευκα της ανεβασμενα και θελουν να μας κρατησουν για να ξανακανει λεει αυριο. Και αυτο λεει οφειλεται ή σε μια νεα λοιμωξη που τωρα θα ξεκιναει (και που φυσικα κι αυτη απο δω μεσα θα την εχουμε αρπαξει......) ή οτι εκλαιγε παααρα πολυ κατα την αιμοληψια. Και πως να μη σφαδαζε το καημενο που παλι 3 φορες την τρυπησαν και την ταλαιπωρουσαν!!! Και αναρωτιεμαι, αυριο που παλι θα την κανουν σουρωτηρι και παλι θα σφαδαζει η καημενη, αν βγουν παλι ανεβασμενα τα λευκα πως θα ξερουν αν ειναι λοιμωξη ή οχι;;; Δεν ξερω, πραγματικα εχω απελπιστει και ειμαι ενα κινουνενο ρακος...

Εχω απογοητευτει παλι και με το θηλασμο. Εχω κατεφερει και εχω αυξησει την.παραγωγη, αλλα η μικρη εχει αποσυντονιστει τελειως... Σημερα οποτε την εβαζα στο στηθος μονο ποπιλιζε και κοιμοταν στο λεπτο και με το μπουκαλι ετρωγε με τα χιλια ζορια γιατι εχει μπερδευτει μαλλον και ανοιγει περισσοτερο το στομα και τρεχουν τα γαλατα, πνιγεται και δεν ξερει παντα πως να ρουφηξει. Ενα μαρτυριο πια... Δοκιμασα και με το sns αλλα αν δεν πιασει στο στηθος τα σωληνακια τρεχουν χυμα με το γαλα ή καταληγει να πιπιλιζει μονο τα σωληνακια... Στο τελος φοβαμαι μη παθω καμια υπερπαραγωγη και δεν ξερω τι να το κανω. Νοικιασα και ενα νοσοκομειακο θηλαστρο μιαε εταιριαε ameda αλλα δεν εχει αποτελεσμα. Το ιδιο βγαζω και με το medela swing το ηλεκτρικο. Δεν ξερω βεβαια μηπως δεν το χρησιμοποιω σωστα γιατι δεν ειναι αυτοματο, αλλα πολυ απογοητευτικα και με αυτο γιατι ελπιζα τουλαχιστον να της εδινα το δικο μου με μπουκαλι μπας και γλιτωσω απο τις σκονες που της δημιουργουν τοσα θεματα με τα εντερικα της... 

Σορρυ για το σεντονακι...! 

Μα τι ταλαιπωρία ρε παιδί μου περνάτε...τι να πω.ευχομαι αύριο να είναι όλα καλά...να πάτε επιτέλους σπίτι σας και να βρείτε ένα Ρυθμό...

Κορίτσια εμείς έχουμε αλλεργία στα γαλακτοκομικά...χτες είχαμε παιδίατρο...μας άλλαξε το γάλα που έδινα ως συμπλήρωμα και από σήμερα αρχίζω αποχή στα γαλακτοκομικά και στην σόγια ..από επιλογή θα κάνω και στο αυγό και στους ξηρούς καρπούς γτ έχω την εντύπωση ότι είναι και αυτά...είμαστε γεμάτες με σπυριά και τα αέρια μας μυρίζουν λες και είναι μεγάλου ανθρωπου...οι δε κολικοί??άστο δεν ξέρω τι να κάνω...να κλαίει να κλαίει και να μην μπορώ να την κάνω καλά ..το καλό μέσα σε όλα αυτά είναι ότι η ανάπτυξη μας είναι πολύ καλή...48 ημερών 4100 και 54 εκ...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dimitra93 said:

Μα τι ταλαιπωρία ρε παιδί μου περνάτε...τι να πω.ευχομαι αύριο να είναι όλα καλά...να πάτε επιτέλους σπίτι σας και να βρείτε ένα Ρυθμό...

Κορίτσια εμείς έχουμε αλλεργία στα γαλακτοκομικά...χτες είχαμε παιδίατρο...μας άλλαξε το γάλα που έδινα ως συμπλήρωμα και από σήμερα αρχίζω αποχή στα γαλακτοκομικά και στην σόγια ..από επιλογή θα κάνω και στο αυγό και στους ξηρούς καρπούς γτ έχω την εντύπωση ότι είναι και αυτά...είμαστε γεμάτες με σπυριά και τα αέρια μας μυρίζουν λες και είναι μεγάλου ανθρωπου...οι δε κολικοί??άστο δεν ξέρω τι να κάνω...να κλαίει να κλαίει και να μην μπορώ να την κάνω καλά ..το καλό μέσα σε όλα αυτά είναι ότι η ανάπτυξη μας είναι πολύ καλή...48 ημερών 4100 και 54 εκ...

Καλησπέρα!! Μια χαρά είσαστε μου κάνει εντύπωση πως έγινε τόσο νωρίς η διάγνωση για αλλεργία στα γαλακτοκομικά... Συνήθως παρατηρείται αίμα στις κενώσεις . Μήπως χρειάζεται απλά προβιοτικα;; Το στήθος σου όταν θηλάζεις είναι πολύ βαρύ;; Μήπως έχεις υπέρ παραγωγή και αυτή προκαλεί αέρια κ κολικούς... ; Αν ακολουθήσεις όμως αποχή έχω σχετικό βίντεο που μπορεί να σε βοηθήσει . Εμένα η κόρη μου ήταν αλλεργική και με τον θηλασμό το ξεπεράσαμε. Καλό είναι να μην κόβεις έτσι τροφές , γιατί αργότερα στην εισαγωγή των στερεών μπορεί να έχει περισσότερη ευαισθησία...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Γέννησα κ γω την Δευτέρα που μας πέρασε. Είμαστε 5 ημερών κ με το θηλασμο το παλεύουμε. Ο δικός μου ναι μεν πεινάει τρώει κάνα 5λεπτο κ μετά πιπιλαει κ πρεπει να τον σηκώσω λίγο να ανοίξει τα μάτια του για να ξαναπιάσει. Μου έχει πληγώσει τις θηλες κ πονάω μερικές φορες . Το βράδυ πάλι με το που φάει κ τον βάλω στο λίκνο να κοιμηθεί γκρινιάζει κ μόλις τον παίρνω αγκαλιά σταματάει κ κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ γενικά το βράδυ  θέλει να φάει ανά 1 με 1,5 ώρα κ δν τρωει για πολύ ώρα.  Δν μπορώ να καταλάβω αν τρωει αρκετά (αν κ οι πανες του είναι αρκετες μέσα στη μέρα) . Επισης όταν βγήκαμε από την κλινική έκανε λίγο ίκτερο όχι παραπάνω απ όσο πρεπει αλλά μου είπε ο παιδιατρος να τρωει αρκετά για να ενυδατώνεται κ να τον έχω σε φωτεινό σημείο για να του περασει. Έχει καμία σας ιδέα τι μπορώ να κάνω για τον ικτερο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Γέννησα κ γω την Δευτέρα που μας πέρασε. Είμαστε 5 ημερών κ με το θηλασμο το παλεύουμε. Ο δικός μου ναι μεν πεινάει τρώει κάνα 5λεπτο κ μετά πιπιλαει κ πρεπει να τον σηκώσω λίγο να ανοίξει τα μάτια του για να ξαναπιάσει. Μου έχει πληγώσει τις θηλες κ πονάω μερικές φορες . Το βράδυ πάλι με το που φάει κ τον βάλω στο λίκνο να κοιμηθεί γκρινιάζει κ μόλις τον παίρνω αγκαλιά σταματάει κ κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ γενικά το βράδυ  θέλει να φάει ανά 1 με 1,5 ώρα κ δν τρωει για πολύ ώρα.  Δν μπορώ να καταλάβω αν τρωει αρκετά (αν κ οι πανες του είναι αρκετες μέσα στη μέρα) . Επισης όταν βγήκαμε από την κλινική έκανε λίγο ίκτερο όχι παραπάνω απ όσο πρεπει αλλά μου είπε ο παιδιατρος να τρωει αρκετά για να ενυδατώνεται κ να τον έχω σε φωτεινό σημείο για να του περασει. Έχει καμία σας ιδέα τι μπορώ να κάνω για τον ικτερο; 

Καλησπέρα να σου ζήσει!Ο ίκτερος από όσο ξέρω θέλει αρκετό φως και καλή ενυδάτωση όπως σου είπε και η παίδιατρος σου επίσης φεύγει και με τα κακάκια του...οσο για τον θηλασμό παρατήρησα πως όταν θέλουν αγκαλιά για να κοιμηθούν δεν έχουν χορτάσει για αυτό και όταν τα αφήνουμε κάτω ξυπνάνε...έτσι πιστεύω εγώ θήλασα λίγο αλλά και τώρα που πίνει μπουκάλι επειδή πίνει λαίμαργα και την κόβω την παίρνει ο ύπνος και ξυπνάει μόνο αν την αφήσω κάτω και συνεχίζει μετά το φαγητό της κανονικά μέχρι να χορτάσει αλλιώς τρώει λίγο και στην ώρα ξυπνάει για να ξανά φάει μπορεί και λιγότερο ενώ όταν είναι χορτάσαμενη την αφήνω κάτω και κοιμάται σχεδόν αμέσως...

On 18/11/2021 at 7:08 ΜΜ, violeta3 είπε:

Κορίτσια πνίγονται και τα δικά σας όταν θηλάζετε?Εμένα συνήθως προς το τέλος ,μέχρι να πάρει ανάσα μου κόβονται τα πόδια ,πως το αντιμετωπίζεται?

Εμένα μου πνίγεται καμία φορά με το μπουκάλι πίνει λαίμαργα και την γυρνάω αμέσως όπως μου έδειξε η παιδιατρος και είναι οκ αμέσως της περνάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Γέννησα κ γω την Δευτέρα που μας πέρασε. Είμαστε 5 ημερών κ με το θηλασμο το παλεύουμε. Ο δικός μου ναι μεν πεινάει τρώει κάνα 5λεπτο κ μετά πιπιλαει κ πρεπει να τον σηκώσω λίγο να ανοίξει τα μάτια του για να ξαναπιάσει. Μου έχει πληγώσει τις θηλες κ πονάω μερικές φορες . Το βράδυ πάλι με το που φάει κ τον βάλω στο λίκνο να κοιμηθεί γκρινιάζει κ μόλις τον παίρνω αγκαλιά σταματάει κ κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ γενικά το βράδυ  θέλει να φάει ανά 1 με 1,5 ώρα κ δν τρωει για πολύ ώρα.  Δν μπορώ να καταλάβω αν τρωει αρκετά (αν κ οι πανες του είναι αρκετες μέσα στη μέρα) . Επισης όταν βγήκαμε από την κλινική έκανε λίγο ίκτερο όχι παραπάνω απ όσο πρεπει αλλά μου είπε ο παιδιατρος να τρωει αρκετά για να ενυδατώνεται κ να τον έχω σε φωτεινό σημείο για να του περασει. Έχει καμία σας ιδέα τι μπορώ να κάνω για τον ικτερο; 

Να σου ζήσει αφού έχει βρεγμένες πάνες σημαίνει πως τρώει καλά ο ικτερος αποβάλλεται μετά κακά μην σε αγχωνει αυτό θηλεσε όσο πιο πολύ μπορείς και δεν κάποια βίντεο πως να κάνεις καλή στήριξη το κεφάλι στο στήθος και πως πρέπει να τοποθετείται σωστά η θηλή για να μην σε πονάει γιατί ο θηλασμό κανονικά δεν πρέπει να είναι επώδυνος κάτι δεν πάει καλά σημαίνει ... Καλά τα είχαμε 9 μήνες στην κοιλιά είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλουν να είναι όλο πάνω μας ακόμα και να θηλάζουν όλη την ώρα και χωρίς να πεινάνε χρειάζονται σωματική επαφη είναι το λεγόμενο 4ο τρίμηνο (ε όπως και να το κάνουμε μας έχουν ανάγκη δεν γίνεται να είναι ανεξάρτητα και εμείς όλη μέρα αγκαλιά είμαστε δεν κάνουμε άλλη δουλειά και το βράδυ συγκοιμηση , η σωτηρία μας )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Γέννησα κ γω την Δευτέρα που μας πέρασε. Είμαστε 5 ημερών κ με το θηλασμο το παλεύουμε. Ο δικός μου ναι μεν πεινάει τρώει κάνα 5λεπτο κ μετά πιπιλαει κ πρεπει να τον σηκώσω λίγο να ανοίξει τα μάτια του για να ξαναπιάσει. Μου έχει πληγώσει τις θηλες κ πονάω μερικές φορες . Το βράδυ πάλι με το που φάει κ τον βάλω στο λίκνο να κοιμηθεί γκρινιάζει κ μόλις τον παίρνω αγκαλιά σταματάει κ κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ γενικά το βράδυ  θέλει να φάει ανά 1 με 1,5 ώρα κ δν τρωει για πολύ ώρα.  Δν μπορώ να καταλάβω αν τρωει αρκετά (αν κ οι πανες του είναι αρκετες μέσα στη μέρα) . Επισης όταν βγήκαμε από την κλινική έκανε λίγο ίκτερο όχι παραπάνω απ όσο πρεπει αλλά μου είπε ο παιδιατρος να τρωει αρκετά για να ενυδατώνεται κ να τον έχω σε φωτεινό σημείο για να του περασει. Έχει καμία σας ιδέα τι μπορώ να κάνω για τον ικτερο; 

Καλημερα να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!Έτσι έτρωγε και ο δικός μου λίγο και συχνά ,αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μην τον αφήνεις να κοιμάται να το ξυπνάς ,και εμείς όταν φύγαμε από το μαιευτήριο δεν είχε ίκτερο αλλά έκανε μετά ,η παιδίατρος μας είπε καλό τάισμα και θα φύγει .Για της θηλές βάλε κρέμα της medela δεν υπάρχει καλύτερη ,βάζεις μετά τον θηλασμό και στον επόμενο θηλασμό δεν χρειάζεται να το ξεπλένεις ,επίσης να βάζεις και από το δικό σου γάλα ,έβαζα και τα κοχύλια (αν τα λέω σωστά)βοηθούσε να μην ακουμπάει η θηλή στο σουτιέν.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Καλησπέρα!! Μια χαρά είσαστε μου κάνει εντύπωση πως έγινε τόσο νωρίς η διάγνωση για αλλεργία στα γαλακτοκομικά... Συνήθως παρατηρείται αίμα στις κενώσεις . Μήπως χρειάζεται απλά προβιοτικα;; Το στήθος σου όταν θηλάζεις είναι πολύ βαρύ;; Μήπως έχεις υπέρ παραγωγή και αυτή προκαλεί αέρια κ κολικούς... ; Αν ακολουθήσεις όμως αποχή έχω σχετικό βίντεο που μπορεί να σε βοηθήσει . Εμένα η κόρη μου ήταν αλλεργική και με τον θηλασμό το ξεπεράσαμε. Καλό είναι να μην κόβεις έτσι τροφές , γιατί αργότερα στην εισαγωγή των στερεών μπορεί να έχει περισσότερη ευαισθησία...

Γενικά το στήθος μου είναι πολύ ελαφρύ...δεν ξέρω όμως όταν πίνει αν πίνει λαίμαργα...το πρώτο πράγμα που είπαμε για αλλεργία είναι ότι είναι όλη ένα σπυρί σαν ανάγλυφο...επίσης αέρια που μυρίζουν πάρα πολύ ...το λεγόμενο τόξο όταν τρώει..μεγάλη ανησυχία εκτός από κολικούς..αναγωγές... γουργουρητο στα εντερα .ανησυχία και όταν τρώει ...μερικές φορές πράσινες κενώσεις και δύο φορές είδαμε βλέννα ..μακάρι να μην έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά γτ και μένα δεν μου ειναι εύκολο...αλλά γτ όλα αυτά??τα σπυριά??θα το ήθελα το βίντεο εννοείται

18 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Γέννησα κ γω την Δευτέρα που μας πέρασε. Είμαστε 5 ημερών κ με το θηλασμο το παλεύουμε. Ο δικός μου ναι μεν πεινάει τρώει κάνα 5λεπτο κ μετά πιπιλαει κ πρεπει να τον σηκώσω λίγο να ανοίξει τα μάτια του για να ξαναπιάσει. Μου έχει πληγώσει τις θηλες κ πονάω μερικές φορες . Το βράδυ πάλι με το που φάει κ τον βάλω στο λίκνο να κοιμηθεί γκρινιάζει κ μόλις τον παίρνω αγκαλιά σταματάει κ κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου κ γενικά το βράδυ  θέλει να φάει ανά 1 με 1,5 ώρα κ δν τρωει για πολύ ώρα.  Δν μπορώ να καταλάβω αν τρωει αρκετά (αν κ οι πανες του είναι αρκετες μέσα στη μέρα) . Επισης όταν βγήκαμε από την κλινική έκανε λίγο ίκτερο όχι παραπάνω απ όσο πρεπει αλλά μου είπε ο παιδιατρος να τρωει αρκετά για να ενυδατώνεται κ να τον έχω σε φωτεινό σημείο για να του περασει. Έχει καμία σας ιδέα τι μπορώ να κάνω για τον ικτερο; 

Να σας ζήσει κορίτσι μου να είνςι γερό και δυνατό...καλή ανατροφή ..ίκτερο κάναμε και εμείς λίγο αφού βγήκαμε από το νοσοκομείο...την είχα στο φως,όχι απευθείας στον ήλιο ,καλή ενυδάτωση και με τα κακά φεύγει...αυτά μου είπε και μένα ο παιδίατρος...και πραγματικά μέχρι την επόμενη επίσκεψη που ήταν σε μια μισή εβδομάδα είχε φυγει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια .... Τι κάνετε?? Πως είναι τα μωρουλια σας!????? Εμείς ήμαστε σχεδόν ενός μήνα!! 

Αχ αγχώνομαι τόσο πολύ με το βάρος της... στην αρχή έπαιρνε φουλ βάρος γιατί έπινε μόνο φόρμουλα. Έπειτα ξεκινήσαμε με θηλασμό, αλλά κάποιες μέρες που ήταν με αποκλειστικό θηλασμό δεν είχε πάρει ικανοποιητικό βάρος κι έτσι τώρα είμαστε σε μικτή σίτιση..... Πόσο βάρος πήραν τα μικρά σας τον πρώτο μήνα???

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...