Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

59 minutes ago, βιολετα3 said:

Κατι τέτοιο ξεκίνησε και ο δικός μου να κάνει σήμερα το απόγευμα προσπαθεί να πιάσει ένα καινούργιο παιχνίδι που του έβαλα στο ριλαξ ,επίσης ένα παράξενο που κάνει με μανία είναι να βάζει την μπουνιά στο στόμα αλλά με πολύ μεγάλη μανία .Εμένα είναι 12τη προς 13τη βδομάδα.Τωρα το βράδυ έκανα μιάμιση ώρα να τον κοιμισω πρώτη φορά έτσι ούτε με τους κολικούς!!!

Η μπουνια στο στομα με μανια ειναι δοντια! Εχουν ξεκινησει και πριζονται τα ουλα του, λογικα θα εχει και παραπανω σαλακια. Εμας απο 2.5 μηνων εχουν ξεκινησει. Παρολαυτα, δεν σημαινει οτι θα βγουν αμεσα τα δοντια, αλλα μετα απο κανα διμηνο, τριμηνο κτλ. Νομιζω οτι και μενα καπου εκει ξεκινησε να μου κανει αυτους τους μαραθωνιους προσπαθειων για να τη κοιμισω... Γιατι αν θυμαμαι καλα εψαχνα να βρω μηπως ειναι κανα αλμα τοτε. Αυτο τωρα 2-3 μερες ειχε ψιλοφτιαξει τα βραδυα, αλλα τελικα σημερα, πανω που ελεγα οτι ολα πηγαιναν τελεια μου το ξαναρχισε. Εθναι 11.15 και εχω ξεκινησει απο τις 8.30 να τη βαλω για υπνο... Τωρα την εχω ξαπλωσει εδω διπλα για να παρω ανασα και να χαλασωσω τα νευρα μου και αυτη κουναει ποδαρακια χερακια σαν να μην τρεχει τιποτα! Αλλα αν την αφησω πολυ ξεκινα γκρινιαααααα!!! 

1 hour ago, Roulaa@ said:

Ποιο γάλα δίνεις?

Το βιολογικο το Hipp HA, υποαλλεργικο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , depifish είπε:

Η μπουνια στο στομα με μανια ειναι δοντια! Εχουν ξεκινησει και πριζονται τα ουλα του, λογικα θα εχει και παραπανω σαλακια. Εμας απο 2.5 μηνων εχουν ξεκινησει. Παρολαυτα, δεν σημαινει οτι θα βγουν αμεσα τα δοντια, αλλα μετα απο κανα διμηνο, τριμηνο κτλ. Νομιζω οτι και μενα καπου εκει ξεκινησε να μου κανει αυτους τους μαραθωνιους προσπαθειων για να τη κοιμισω... Γιατι αν θυμαμαι καλα εψαχνα να βρω μηπως ειναι κανα αλμα τοτε. Αυτο τωρα 2-3 μερες ειχε ψιλοφτιαξει τα βραδυα, αλλα τελικα σημερα, πανω που ελεγα οτι ολα πηγαιναν τελεια μου το ξαναρχισε. Εθναι 11.15 και εχω ξεκινησει απο τις 8.30 να τη βαλω για υπνο... Τωρα την εχω ξαπλωσει εδω διπλα για να παρω ανασα και να χαλασωσω τα νευρα μου και αυτη κουναει ποδαρακια χερακια σαν να μην τρεχει τιποτα! Αλλα αν την αφησω πολυ ξεκινα γκρινιαααααα!!! 

Το βιολογικο το Hipp HA, υποαλλεργικο. 

Κ πινει τόσο λίγο κ εσένα ε? Τι να πω με αυτά τα παιδιά. Εγώ το novalac ha του δίνω. Μάξιμουμ 750 τις καλές μέρες το 24ωρο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, depifish είπε:

Δεν μου πε κατι ιδιαιτερα διαφορετικο η καινουργια, της περιεγραψα ολα οσα συμβαινουν και μπερδευτηκε κι αυτη! Γιατι π.χ. της περιεγραφα συμπεριφορες που κανουν για παλινδρομηση και παραλληλα της ελεγα οτι της αρεσει να τρωει καπως ξαπλωτα που δεν δικαιολογει παλινδρομηση.

Εμένα με διαγνωσμένη παλινδρόμηση, όλη νύχτα θηλάζει ξαπλωμένη δίπλα μου, στο κρεβάτι μου! 

Εμένα με βάση την ημερομηνία γέννησης, είναι στην 16η εβδομάδα. Συγκεκριμένα 15+6. Με βάση την ΠΗΤ είναι 13+1. 
Διάβασα ότι υπολογίζουμε βάση της ΠΗΤ επειδή η χρονική στιγμή ενός αναπτυξιακού άλματος κάθε παιδιού
είναι συνδεδεμένη με την ημερομηνία σύλληψης και όχι την ημερομηνία γέννησης του. Δε θέλω να ξέρω τι με περιμένειι :lol:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, itsathina said:

Εμένα με διαγνωσμένη παλινδρόμηση, όλη νύχτα θηλάζει ξαπλωμένη δίπλα μου, στο κρεβάτι μου! 

Εμένα με βάση την ημερομηνία γέννησης, είναι στην 16η εβδομάδα. Συγκεκριμένα 15+6. Με βάση την ΠΗΤ είναι 13+1. 
Διάβασα ότι υπολογίζουμε βάση της ΠΗΤ επειδή η χρονική στιγμή ενός αναπτυξιακού άλματος κάθε παιδιού
είναι συνδεδεμένη με την ημερομηνία σύλληψης και όχι την ημερομηνία γέννησης του. Δε θέλω να ξέρω τι με περιμένειι :lol:

Δοκιμασα πριν λιγο και το θηλασμο στο πλαι αλλα τζιφος. Απο τις 6 το απογευμα και μετα παλι γκρινιαζε με το που τη ξαπλωνα πλαι για να θηλασει. Με τιποτα δεν καθοταν. Δοκιμασα αργοτερα στο πλαι ξαπλωμενη κι εγω, αλλα ουτε ετσι. Δεν ξερω τι παθαινει και δεν θελει καθολου, και πολυ φοβαμαι οτι θα μειωθει κι αλλο η παραγωγη μου που με πολυ κοπο και επιμονη την ειχα φτασει σε ενα καλο αισιοδοξο επιπεδο. Και δεν μπορω να βγαλω και με το θηλαστρο... Παλια ηταν η καλυτερη μας λυση το στηθος για να κοιμηθει. Αλλα πλεον δυστυχως καθεται σπανια οταν γκρινιαζει για υπνο. Δεν ξερω μηπως εκνευριζεται επειδη βγαινει γαλα ενω θελει να κοιμηθει, αλλα νομιζω οτι το πιπιλισμα δεν βγαζει γαλα.

Σου ευχομαι καλη υπομονη απο τωρα για το αλμα... εμενα με εχει ζορισει πολυ ασχημα παντως!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, depifish είπε:

Δοκιμασα πριν λιγο και το θηλασμο στο πλαι αλλα τζιφος. Απο τις 6 το απογευμα και μετα παλι γκρινιαζε με το που τη ξαπλωνα πλαι για να θηλασει. Με τιποτα δεν καθοταν. Δοκιμασα αργοτερα στο πλαι ξαπλωμενη κι εγω, αλλα ουτε ετσι. Δεν ξερω τι παθαινει και δεν θελει καθολου, και πολυ φοβαμαι οτι θα μειωθει κι αλλο η παραγωγη μου που με πολυ κοπο και επιμονη την ειχα φτασει σε ενα καλο αισιοδοξο επιπεδο. Και δεν μπορω να βγαλω και με το θηλαστρο... Παλια ηταν η καλυτερη μας λυση το στηθος για να κοιμηθει. Αλλα πλεον δυστυχως καθεται σπανια οταν γκρινιαζει για υπνο. Δεν ξερω μηπως εκνευριζεται επειδη βγαινει γαλα ενω θελει να κοιμηθει, αλλα νομιζω οτι το πιπιλισμα δεν βγαζει γαλα.

Σου ευχομαι καλη υπομονη απο τωρα για το αλμα... εμενα με εχει ζορισει πολυ ασχημα παντως!! 

Καλημέρα!! Δε θυμάμαι αν σε έχω ρωτήσει συγνώμη κιόλας. Εσεις με την ουρολοιμωξη έχετε ξεμπερδέψει? Εμενα που έπαθε 10 ημερών μέχρι 3μηνων έπαιρνε αντιβίωση. Έχουμε 1 εβδομάδα που την κόψαμε. Εσενα δε πήρε καθόλου μετά το νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Roulaa@ said:

Καλημέρα!! Δε θυμάμαι αν σε έχω ρωτήσει συγνώμη κιόλας. Εσεις με την ουρολοιμωξη έχετε ξεμπερδέψει? Εμενα που έπαθε 10 ημερών μέχρι 3μηνων έπαιρνε αντιβίωση. Έχουμε 1 εβδομάδα που την κόψαμε. Εσενα δε πήρε καθόλου μετά το νοσοκομείο?

Καλημερα! Οχι δεν μας δωσανε τιποτα, ισως εχει να κανει και το ειδος του μικροβιου; εμας ηταν το κοινο κωλοβακτηριδιο και κολλησε 35 ημερων. Ξερω ομως οτι αν κολλησει δευτερη φορα, εκτος οτι παλι νοσηλεια θα θελει σε αυτη την ηλικια, μετα εχει ψαξιμο με ενα σωρο εξετασεις και ακτινοβολιες και γι αυτο φοβαμαι πολυ. Ηδη μεχρι τωρα της εχω κανει 3 εξετασεις ουρων ολο αυτο το καιρο με ολη αυτη την αλλοπροσαλη συμπεριφορα που εχει! 

Τελικα τη ματιασα... Απο χτες το βραδυ ξαναγυρισαμε στα κλασσικα, να μην τρωει και να κλαιει, ανησυχος υπνος κτλ... Αυτο που επισης εχω παρατηρησει τωρα μια δυο μερες ειναι οτι πιπιλαει τα.δαχτυλα της. Οχι μονο τον αντιχειρα, αλλα βαζει τα υπολοιπα 4 και τα πιπιλαει αλλα ουτε να φαει θελει, ουτε θεωρω οτι ειναι απο τα ουλα της. Τι ειναι παλι αυτο;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , depifish είπε:

Καλημερα! Οχι δεν μας δωσανε τιποτα, ισως εχει να κανει και το ειδος του μικροβιου; εμας ηταν το κοινο κωλοβακτηριδιο και κολλησε 35 ημερων. Ξερω ομως οτι αν κολλησει δευτερη φορα, εκτος οτι παλι νοσηλεια θα θελει σε αυτη την ηλικια, μετα εχει ψαξιμο με ενα σωρο εξετασεις και ακτινοβολιες και γι αυτο φοβαμαι πολυ. Ηδη μεχρι τωρα της εχω κανει 3 εξετασεις ουρων ολο αυτο το καιρο με ολη αυτη την αλλοπροσαλη συμπεριφορα που εχει! 

Τελικα τη ματιασα... Απο χτες το βραδυ ξαναγυρισαμε στα κλασσικα, να μην τρωει και να κλαιει, ανησυχος υπνος κτλ... Αυτο που επισης εχω παρατηρησει τωρα μια δυο μερες ειναι οτι πιπιλαει τα.δαχτυλα της. Οχι μονο τον αντιχειρα, αλλα βαζει τα υπολοιπα 4 και τα πιπιλαει αλλα ουτε να φαει θελει, ουτε θεωρω οτι ειναι απο τα ουλα της. Τι ειναι παλι αυτο;; 

Εμενα έκανε 1 μήνα μετά που βγήκαμε απ τα νεογνά κυστεογραφια. Καναμε αυτη που είναι χωρίς ακτινοβολία. Ναι παιδί μ με αυτη τη συμπεριφορά που έχουν είναι να μη τους κάνουμε εξετάσεις ούρων? Εγώ πάλι θα του κάνω στα μέσα της εβδομάδας που έχουμε 10μερες χωρίς αντιβίωση 

Μήπως είναι αναπτυξιακό στάδιο αυτό με τα δάχτυλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Εμενα έκανε 1 μήνα μετά που βγήκαμε απ τα νεογνά κυστεογραφια. Καναμε αυτη που είναι χωρίς ακτινοβολία. Ναι παιδί μ με αυτη τη συμπεριφορά που έχουν είναι να μη τους κάνουμε εξετάσεις ούρων? Εγώ πάλι θα του κάνω στα μέσα της εβδομάδας που έχουμε 10μερες χωρίς αντιβίωση 

Μήπως είναι αναπτυξιακό στάδιο αυτό με τα δάχτυλα?

Πως την είχες καταλάβει τότε την ουρολοιμωξη εσυ? Πυρετό αν θυμάμαι καλά ε? Σου έκανε κ τπτ άλλο?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Roulaa@ said:

Πως την είχες καταλάβει τότε την ουρολοιμωξη εσυ? Πυρετό αν θυμάμαι καλά ε? Σου έκανε κ τπτ άλλο?

Ηταν πολυ ησυχη για τα δεδομενα της και κοιμοταν αρκετα μεσα στη μερα που δεν το συνηθιζε. Αρχικα χαρηκα γιατι λεω οτι μπορει να ηρεμησε ή να εξαντληθηκε απο τοσες μερες που κοιμοταν ελαχιστα. Αλλα προς το βραδακι μου φανηκε και καπως νωχελικη και με παραξενεψε, δεν ειπιε και ολο το γαλα της και γι αυτο μου κοψε να της βαλω θερμομετρο. Αλλιως χαμπαρι δεν θα περναμε. Επισης οταν ειχε πυρετο 38, αφηνε ενα ελαφρυ αναστεναγμο σε καθε ανασα της, σαν να βαριανασαινε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , depifish είπε:

Ηταν πολυ ησυχη για τα δεδομενα της και κοιμοταν αρκετα μεσα στη μερα που δεν το συνηθιζε. Αρχικα χαρηκα γιατι λεω οτι μπορει να ηρεμησε ή να εξαντληθηκε απο τοσες μερες που κοιμοταν ελαχιστα. Αλλα προς το βραδακι μου φανηκε και καπως νωχελικη και με παραξενεψε, δεν ειπιε και ολο το γαλα της και γι αυτο μου κοψε να της βαλω θερμομετρο. Αλλιως χαμπαρι δεν θα περναμε. Επισης οταν ειχε πυρετο 38, αφηνε ενα ελαφρυ αναστεναγμο σε καθε ανασα της, σαν να βαριανασαινε. 

Φοβάμαι μήπως τώρα που κόψαμε την αντιβίωση μη ξανά έπαθε. Αλλα δεν έχει τπτ. Μόνο που δε τρώει. Τπτ άλλο ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Roulaa@ said:

Φοβάμαι μήπως τώρα που κόψαμε την αντιβίωση μη ξανά έπαθε. Αλλα δεν έχει τπτ. Μόνο που δε τρώει. Τπτ άλλο ρε γμτ

Εδειξε παλινδρομηση η κυστεογραφια; Γι αυτο πηρατε κι αλλη αντιβιωση; Δεν νομιζω η απυρετη ουρολοιμωξη να εχει μονο συμπτωμα το οτι δεν τρωει. Θα εχει και ανησυχια, και κλαμα. Οπως ακριβως γινεται και στα αλματα δηλαδη. Αν και εγω ηξερα οτι στα αλματα θελουν να τρωνε συνεχεια και οχι το αντιθετο... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Εδειξε παλινδρομηση η κυστεογραφια; Γι αυτο πηρατε κι αλλη αντιβιωση; Δεν νομιζω η απυρετη ουρολοιμωξη να εχει μονο συμπτωμα το οτι δεν τρωει. Θα εχει και ανησυχια, και κλαμα. Οπως ακριβως γινεται και στα αλματα δηλαδη. Αν και εγω ηξερα οτι στα αλματα θελουν να τρωνε συνεχεια και οχι το αντιθετο... 

Έχει μια ωρα που έχει πολύ γκρίνια κ κλάμα. Κλάμα με δάκρυα τοσο πολυ να φανταστείς. Να ωφειλεται σε αλμα λες? Τότε μ είχαν πει ότι καλύτερα που δεν ανέβασε πυρετό. Τι να σ πω κ εγω? Αύριο το μόνο σίγουρο είναι ότι θα του πάω ούρα για γενική. Ας ελπίσουμε ότι θα ηρεμήσει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

οταν ειχε πυρετο 38, αφηνε ενα ελαφρυ αναστεναγμο σε καθε ανασα της, σαν να βαριανασαινε

Έτσι έκανε και σε εμένα το βράδυ μετά το εμβόλιο και είχε 38!

3 ώρες πρίν, depifish είπε:

Τελικα τη ματιασα... Απο χτες το βραδυ ξαναγυρισαμε στα κλασσικα, να μην τρωει και να κλαιει, ανησυχος υπνος κτλ... Αυτο που επισης εχω παρατηρησει τωρα μια δυο μερες ειναι οτι πιπιλαει τα.δαχτυλα της. Οχι μονο τον αντιχειρα, αλλα βαζει τα υπολοιπα 4 και τα πιπιλαει αλλα ουτε να φαει θελει, ουτε θεωρω οτι ειναι απο τα ουλα της. Τι ειναι παλι αυτο;; 

Είναι τα ούλα της, εμένα πιπιλάει δάχτυλα, γροθιές, αντίχειρα. Δε πεινάει! Εμένα είναι συνέχεια έτσι!
Επίσης αν έχεις παρατηρήσει, δε ξέρω αν το κάνουν και σε εσάς, τρίβουν το πρόσωπο τους.
Παιδιά, με έχει τρελάνει αυτό! Την ταΐζω και το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια!! Είναι αναπτυξιακό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , itsathina είπε:

Έτσι έκανε και σε εμένα το βράδυ μετά το εμβόλιο και είχε 38!

Είναι τα ούλα της, εμένα πιπιλάει δάχτυλα, γροθιές, αντίχειρα. Δε πεινάει! Εμένα είναι συνέχεια έτσι!
Επίσης αν έχεις παρατηρήσει, δε ξέρω αν το κάνουν και σε εσάς, τρίβουν το πρόσωπο τους.
Παιδιά, με έχει τρελάνει αυτό! Την ταΐζω και το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια!! Είναι αναπτυξιακό!

Τα ματάκια είδα εγώ που τρίβει πολύ 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Roulaa@ said:

Έχει μια ωρα που έχει πολύ γκρίνια κ κλάμα. Κλάμα με δάκρυα τοσο πολυ να φανταστείς. Να ωφειλεται σε αλμα λες? Τότε μ είχαν πει ότι καλύτερα που δεν ανέβασε πυρετό. Τι να σ πω κ εγω? Αύριο το μόνο σίγουρο είναι ότι θα του πάω ούρα για γενική. Ας ελπίσουμε ότι θα ηρεμήσει 

Ναι με δακρυα.... Και καθε φορα που βλεπω κι εγω να τρεχουν κλαιω κι εγω μαζι της! Προχτες ηταν παρα πολυ εντονο το κλαμα της και για ωρα, σφαδαζε... Γι αυτο απελπιστηκα και πηγα και σε αλλη παιδιατρο! 

40 minutes ago, itsathina said:

Έτσι έκανε και σε εμένα το βράδυ μετά το εμβόλιο και είχε 38!

Είναι τα ούλα της, εμένα πιπιλάει δάχτυλα, γροθιές, αντίχειρα. Δε πεινάει! Εμένα είναι συνέχεια έτσι!
Επίσης αν έχεις παρατηρήσει, δε ξέρω αν το κάνουν και σε εσάς, τρίβουν το πρόσωπο τους.
Παιδιά, με έχει τρελάνει αυτό! Την ταΐζω και το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια!! Είναι αναπτυξιακό!

Ναιιιιιιι ρε φιλεεεεεε! Τι θα γινει με αυτο το τριψιμο! Να αλλαξουν δερμα θελουν;;; Βεβαια οταν λεω τριβουν το προσωπο δεν εννοω μρ με τα χερια οπως κανει οταν νυστσζει, αλλα τριβει το προσωπο κουνοντας το κεφαλι σε οτι επιφανεια βρει. Το κανει εδω και παρα πολυ καιρο, και στην αρχη επειδη ειχε βγαλει κατι σπυρακια στο προσωπο ελεγα οτι την τρωνε. Μετα σκεφτηκα οτι ισως το κανει οταν νυσταζει. Την παιρνω μπρουμυτα αγκαλια πανω μου που παλια της αρεσε, και τωρα τριβει συνεχεια τη μουρη της στη μπλουζα μου. Αν τη ξαπλωσω καπου πλαι θα αρχισει παλι να τριβει τη μουρη της στο σεντονι. Και κυριως οταν ειναι κοιμισμενη και απο την αγκαλια την κατεβαζω στο κρεβατακι της με θεση στο πλαι ή οταν κοιμαται και ψιλοξυπναει.  Εδω και στο μαξιλαρι θηλασμου το κανει, και πανω στο στηθος ακομα. Ολο θελω να ρωτησω τη παιδιατρο και ολο το ξεχνω. Δεν ξερω αν εννοεις αυτο το τριψιμο. 

33 minutes ago, Roulaa@ said:

Τα ματάκια είδα εγώ που τρίβει πολύ 

Αν τριβουν ματακια ειναι νυστα τοτε απ οσο εχω καταλαβει και εχω διαβασει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...