Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, depifish είπε:

Ναι με δακρυα.... Και καθε φορα που βλεπω κι εγω να τρεχουν κλαιω κι εγω μαζι της! Προχτες ηταν παρα πολυ εντονο το κλαμα της και για ωρα, σφαδαζε... Γι αυτο απελπιστηκα και πηγα και σε αλλη παιδιατρο! 

Ναιιιιιιι ρε φιλεεεεεε! Τι θα γινει με αυτο το τριψιμο! Να αλλαξουν δερμα θελουν;;; Βεβαια οταν λεω τριβουν το προσωπο δεν εννοω μρ με τα χερια οπως κανει οταν νυστσζει, αλλα τριβει το προσωπο κουνοντας το κεφαλι σε οτι επιφανεια βρει. Το κανει εδω και παρα πολυ καιρο, και στην αρχη επειδη ειχε βγαλει κατι σπυρακια στο προσωπο ελεγα οτι την τρωνε. Μετα σκεφτηκα οτι ισως το κανει οταν νυσταζει. Την παιρνω μπρουμυτα αγκαλια πανω μου που παλια της αρεσε, και τωρα τριβει συνεχεια τη μουρη της στη μπλουζα μου. Αν τη ξαπλωσω καπου πλαι θα αρχισει παλι να τριβει τη μουρη της στο σεντονι. Και κυριως οταν ειναι κοιμισμενη και απο την αγκαλια την κατεβαζω στο κρεβατακι της με θεση στο πλαι ή οταν κοιμαται και ψιλοξυπναει.  Εδω και στο μαξιλαρι θηλασμου το κανει, και πανω στο στηθος ακομα. Ολο θελω να ρωτησω τη παιδιατρο και ολο το ξεχνω. Δεν ξερω αν εννοεις αυτο το τριψιμο. 

Αν τριβουν ματακια ειναι νυστα τοτε απ οσο εχω καταλαβει και εχω διαβασει.

Όχι εγώ μόνο ματια έχω δει. Όταν τον βάζω να ρευτει μ γλείφει τη μπλούζα. 

Εμενα σήμερα δεν έφαγε καθόλου. 7μιση το πρωί 120 11μιση 90 1μιση 60 κ από τότε τπτ. Τι θα κάνω? Απελπισια με έπιασε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, depifish είπε:

Ναιιιιιιι ρε φιλεεεεεε! Τι θα γινει με αυτο το τριψιμο! Να αλλαξουν δερμα θελουν;;; Βεβαια οταν λεω τριβουν το προσωπο δεν εννοω μρ με τα χερια οπως κανει οταν νυστσζει, αλλα τριβει το προσωπο κουνοντας το κεφαλι σε οτι επιφανεια βρει. Το κανει εδω και παρα πολυ καιρο, και στην αρχη επειδη ειχε βγαλει κατι σπυρακια στο προσωπο ελεγα οτι την τρωνε. Μετα σκεφτηκα οτι ισως το κανει οταν νυσταζει. Την παιρνω μπρουμυτα αγκαλια πανω μου που παλια της αρεσε, και τωρα τριβει συνεχεια τη μουρη της στη μπλουζα μου. Αν τη ξαπλωσω καπου πλαι θα αρχισει παλι να τριβει τη μουρη της στο σεντονι. Και κυριως οταν ειναι κοιμισμενη και απο την αγκαλια την κατεβαζω στο κρεβατακι της με θεση στο πλαι ή οταν κοιμαται και ψιλοξυπναει.  Εδω και στο μαξιλαρι θηλασμου το κανει, και πανω στο στηθος ακομα. Ολο θελω να ρωτησω τη παιδιατρο και ολο το ξεχνω. Δεν ξερω αν εννοεις αυτο το τριψιμο. 

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Ναι αυτό, τρίβεται πάνω μου, τρίβεται στον πατέρα της, τρίβεται με τα χέρια της! 
Την ταΐζω και τα χέρια είναι συνέχεια στο πρόσωπο!

1 hour ago, depifish είπε:

Αν τριβουν ματακια ειναι νυστα τοτε απ οσο εχω καταλαβει και εχω διαβασει.

Πολλές φορές τα τρίβει και αυτά γιατί προφανώς νυστάζει, όταν την ταΐζω πάντα γλαρώνει εκτός αν μόλις έχει ξυπνήσει.

πρίν από 9 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Εμενα σήμερα δεν έφαγε καθόλου. 7μιση το πρωί 120 11μιση 90 1μιση 60 κ από τότε τπτ. Τι θα κάνω? Απελπισια με έπιασε 

Ρούλα μου, δηλαδή τι κάνει στο μπιμπερό; Κλαίει, γελάει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , itsathina είπε:

Ναι αυτό, τρίβεται πάνω μου, τρίβεται στον πατέρα της, τρίβεται με τα χέρια της! 
Την ταΐζω και τα χέρια είναι συνέχεια στο πρόσωπο!

Πολλές φορές τα τρίβει και αυτά γιατί προφανώς νυστάζει, όταν την ταΐζω πάντα γλαρώνει εκτός αν μόλις έχει ξυπνήσει.

Ρούλα μου, δηλαδή τι κάνει στο μπιμπερό; Κλαίει, γελάει; 

Δε δέχεται να φάει. Έκλαιγε πααααρα πολύ. Τώρα έφαγε 120. Είχε απ τις 1μιση με 60γρ

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Roulaa@ said:

Δε δέχεται να φάει. Έκλαιγε πααααρα πολύ. Τώρα έφαγε 120. Είχε απ τις 1μιση με 60γρ

Ακριβως τα ιδια τραβαω κι εγω... π.χ. τρωει στις 10 το πρωι με λιγη γκρινιτσα στην αρχη αλλα εφαγε 100. Ειχε να φαει 3 ωρες, απο τις 7 το πρωι που ειχε φαει 40 μονο με πολυ ζορι!! Και μετα φτιαχνω γαλα στη 1, δεν τρωει. Ξαναφτιαχνω στις 2, δεν τρωει. Και τελικα ξαναφαγε αλλα 100 στις 3.30!!! 5,5 ωρες μετα... Και το κλαμα...υστεριες!  Απελπισια ειναι... 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, depifish said:

Ακριβως τα ιδια τραβαω κι εγω... π.χ. τρωει στις 10 το πρωι με λιγη γκρινιτσα στην αρχη αλλα εφαγε 100. Ειχε να φαει 3 ωρες, απο τις 7 το πρωι που ειχε φαει 40 μονο με πολυ ζορι!! Και μετα φτιαχνω γαλα στη 1, δεν τρωει. Ξαναφτιαχνω στις 2, δεν τρωει. Και τελικα ξαναφαγε αλλα 100 στις 3.30!!! 5,5 ωρες μετα... Και το κλαμα...υστεριες!  Απελπισια ειναι... 

Πεταγομαι κ εγω! Καταρχην να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!

Επειδη ειχα κ εγω θεμα με τη μικρη κ το κακο.ειναι οτι τη συγκρινα κ με τον.μικρο που τρωει πολυ, δοκιμασα αλλο.μπιμπερο κ αλλη θηλη κ τωρα τρωει παρα πολυ καλυτερα! Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο κ θα αρχιζε να τρωει ετσι κ αλλιως αλλα ειδα τεραστια διαφορα. Δεν ξερω αν το εχετε δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , depifish είπε:

Ακριβως τα ιδια τραβαω κι εγω... π.χ. τρωει στις 10 το πρωι με λιγη γκρινιτσα στην αρχη αλλα εφαγε 100. Ειχε να φαει 3 ωρες, απο τις 7 το πρωι που ειχε φαει 40 μονο με πολυ ζορι!! Και μετα φτιαχνω γαλα στη 1, δεν τρωει. Ξαναφτιαχνω στις 2, δεν τρωει. Και τελικα ξαναφαγε αλλα 100 στις 3.30!!! 5,5 ωρες μετα... Και το κλαμα...υστεριες!  Απελπισια ειναι... 

Κ πριν τις 7 το πρωί πόσο είχε φάει? Κ απ τις 3μιση πόσο ξαναεφαγε? Τώρα μετά τις 9 θα του ξαναφτιάξω 

πρίν από 13 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Πεταγομαι κ εγω! Καταρχην να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!

Επειδη ειχα κ εγω θεμα με τη μικρη κ το κακο.ειναι οτι τη συγκρινα κ με τον.μικρο που τρωει πολυ, δοκιμασα αλλο.μπιμπερο κ αλλη θηλη κ τωρα τρωει παρα πολυ καλυτερα! Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο κ θα αρχιζε να τρωει ετσι κ αλλιως αλλα ειδα τεραστια διαφορα. Δεν ξερω αν το εχετε δοκιμασει;

Δεν έχω αλλάξει θηλές εγω. Θεωρώ αν του έφταιγαν οι θηλές θα έκανε σε όλα τα γεύματα κ όχι όποτε ναναι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ said:

Κ πριν τις 7 το πρωί πόσο είχε φάει? Κ απ τις 3μιση πόσο ξαναεφαγε? Τώρα μετά τις 9 θα του ξαναφτιάξω 

Δεν έχω αλλάξει θηλές εγω. Θεωρώ αν του έφταιγαν οι θηλές θα έκανε σε όλα τα γεύματα κ όχι όποτε ναναι 

Πριν τις 7, ειχε φαει αλλα 100 στις 4.30. Και μετα τις 3.30 ξαναφαγε τωρα, 7.50 το βραδυ και μολις 60ml με το ζορι και με πολυ χαζεμα..... Μετα απο 4.5 ωρες δηλαδη που θα επρεπε να ειχε ξελυσσιαξει της πεινας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , depifish είπε:

Πριν τις 7, ειχε φαει αλλα 100 στις 4.30. Και μετα τις 3.30 ξαναφαγε τωρα, 7.50 το βραδυ και μολις 60ml με το ζορι και με πολυ χαζεμα..... Μετα απο 4.5 ωρες δηλαδη που θα επρεπε να ειχε ξελυσσιαξει της πεινας! 

Πωωωωωω. Κ εσύ τα ίδια με εμένα περνάς. Τι χάλι κ αυτό? Εγώ ανυπομονώ να ξημερώσει να του κάνω γενική ούρων. 

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Εσυ δε θηλάζεις καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Roulaa@ said:

Πωωωωωω. Κ εσύ τα ίδια με εμένα περνάς. Τι χάλι κ αυτό? Εγώ ανυπομονώ να ξημερώσει να του κάνω γενική ούρων. 

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Εσυ δε θηλάζεις καθόλου?

Θηλαζω, αλλα τη Παρασκευη απο τις 6 το απογευμα ξανακατσε στις 4 το πρωι!! Και νοιωθω οτι εχει μειωθει κι αλλο η ηδη μειωμενη παραγωγη μου. Συνεχιζω να τη βαζω οποτε βρισκω ευκαιρια, οποτε ειναι ηρεμη και οποτε υποψιαζομαι οτι πειναει. Αλλα δεν καθεται παντα, αλλες φορες καθεται κανονικα, αλλες φορες μονο πιπιλαει, αλλες πινει δυο γουλιες και γυριζει και με κοιταει και χαζουλιζει και αναθεμα κι αν πινει, αλλες φορες ουρλιαζει με το που τη ξαπλωσω πριν καν της δωσω και αλλες δεν μπορει να πιασει και εκνευριζεται και γινεται ο χαμος... Γενικα ομως προσπαθω να κρατησω τον θηλασμο οσο μπορω κι οσο παει, κι ας ειναι και ελαχιστο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , depifish είπε:

Θηλαζω, αλλα τη Παρασκευη απο τις 6 το απογευμα ξανακατσε στις 4 το πρωι!! Και νοιωθω οτι εχει μειωθει κι αλλο η ηδη μειωμενη παραγωγη μου. Συνεχιζω να τη βαζω οποτε βρισκω ευκαιρια, οποτε ειναι ηρεμη και οποτε υποψιαζομαι οτι πειναει. Αλλα δεν καθεται παντα, αλλες φορες καθεται κανονικα, αλλες φορες μονο πιπιλαει, αλλες πινει δυο γουλιες και γυριζει και με κοιταει και χαζουλιζει και αναθεμα κι αν πινει, αλλες φορες ουρλιαζει με το που τη ξαπλωσω πριν καν της δωσω και αλλες δεν μπορει να πιασει και εκνευριζεται και γινεται ο χαμος... Γενικα ομως προσπαθω να κρατησω τον θηλασμο οσο μπορω κι οσο παει, κι ας ειναι και ελαχιστο. 

Κοιτα ο θηλασμός είναι ότι καλύτερο για τα μωρά μας. Αλλα αν δε γινεται να θηλάσει ή το παιδί δυσκολεύεται ας τρώει κ φόρμουλα. Από το να μένει νηστικό? Δε το συζητώ. Για εμάς που δε τρώνε τουλάχιστον με το μπουκάλι βλέπουμε τι έκαναν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Ναι αυτό, τρίβεται πάνω μου, τρίβεται στον πατέρα της, τρίβεται με τα χέρια της! 
Την ταΐζω και τα χέρια είναι συνέχεια στο πρόσωπο!

Πολλές φορές τα τρίβει και αυτά γιατί προφανώς νυστάζει, όταν την ταΐζω πάντα γλαρώνει εκτός αν μόλις έχει ξυπνήσει.

Ρούλα μου, δηλαδή τι κάνει στο μπιμπερό; Κλαίει, γελάει; 

Κι εμενα μου το κάνει αυτό με το τρίψιμο, και τα ματάκια της και πανω μου!! Τωρα ρε κορίτσια θελω να σας ρωτήσω κάτι και μη με παρεξηγησετε επειδή διαβαζω πόσο δύσκολα περνατε, αλλα το εχω απορία για τη μικρή μου.Εμενα κοιμάται πολύ νομιζω.Δλδ ηδη μόλις εγινε 56 ημερων ξεκινησε να κοιμάται 8 ωρες και μεσα στη μερα κοιμάται αρκετά. Το κανει ως εξης: Κοιμάται στις 23:00 ξυπναει 9, την αλλαζω, πίνει γάλα και καθομαστε στο κρεβάτι και παιζουμε λιγακι το πολυ 10:30 ξανακοιμαται μεχρι τις 12:30.Μετα θα φάει περιπου στη 13:15 , χαζεύει στο ρηλαξ που της δειχνω βιβλια, παιχνιδάκια κλπ καί κατα τις 15:00 σίγουρα θα κοιμηθεί ενα μισάωρο. Πίνει γάλα 16:30 και μετά μπορεί να κοιμηθεί από τις 17:30 μεχρι 7:30 μπορεί και 8.Μετα πινει γαλα, κανουμε μπάνιο και 9:30-10:30 πάλι κοιμάται ώσπου την ξυπναω για το τελευταίο γάλα και νάνι. Γενικά οταν ξυπνάει ειναι χαρούμενη, "μιλαει", παίζουμε, τη βαζω μπρουμυτα κλπ, θέλω να πω ειναι ενεργητική πολύ.Σημερα το τερματισε με τον υπνο, κοιμοταν από τις 16:30 ως τις 20:00, και που την ξυπνησα ενδιάμεσα μου χαμογέλασε και γυρισε το κεφάλι απο την άλλη και κοιμήθηκε παλι!!!

Στο περίπου ειναι οι ωρες που γραφω.Να την ξυπναω; Το εχω δοκιμάσει αλλα νυσταζει την ξαναπαίρνει ο ύπνος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Milena είπε:

Κι εμενα μου το κάνει αυτό με το τρίψιμο, και τα ματάκια της και πανω μου!! Τωρα ρε κορίτσια θελω να σας ρωτήσω κάτι και μη με παρεξηγησετε επειδή διαβαζω πόσο δύσκολα περνατε, αλλα το εχω απορία για τη μικρή μου.Εμενα κοιμάται πολύ νομιζω.Δλδ ηδη μόλις εγινε 56 ημερων ξεκινησε να κοιμάται 8 ωρες και μεσα στη μερα κοιμάται αρκετά. Το κανει ως εξης: Κοιμάται στις 23:00 ξυπναει 9, την αλλαζω, πίνει γάλα και καθομαστε στο κρεβάτι και παιζουμε λιγακι το πολυ 10:30 ξανακοιμαται μεχρι τις 12:30.Μετα θα φάει περιπου στη 13:15 , χαζεύει στο ρηλαξ που της δειχνω βιβλια, παιχνιδάκια κλπ καί κατα τις 15:00 σίγουρα θα κοιμηθεί ενα μισάωρο. Πίνει γάλα 16:30 και μετά μπορεί να κοιμηθεί από τις 17:30 μεχρι 7:30 μπορεί και 8.Μετα πινει γαλα, κανουμε μπάνιο και 9:30-10:30 πάλι κοιμάται ώσπου την ξυπναω για το τελευταίο γάλα και νάνι. Γενικά οταν ξυπνάει ειναι χαρούμενη, "μιλαει", παίζουμε, τη βαζω μπρουμυτα κλπ, θέλω να πω ειναι ενεργητική πολύ.Σημερα το τερματισε με τον υπνο, κοιμοταν από τις 16:30 ως τις 20:00, και που την ξυπνησα ενδιάμεσα μου χαμογέλασε και γυρισε το κεφάλι απο την άλλη και κοιμήθηκε παλι!!!

Στο περίπου ειναι οι ωρες που γραφω.Να την ξυπναω; Το εχω δοκιμάσει αλλα νυσταζει την ξαναπαίρνει ο ύπνος.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Τους πρώτους μήνες πρέπει να κοιμούνται 14 με 17ω. 
Είσαι πολύ τυχερή που έχετε σταθερό πρόγραμμα!! Και εμένα έτσι και τόσο κοιμάται.. γιατί την ξυπνάς; 

3 ώρες πρίν, depifish είπε:

πινει δυο γουλιες και γυριζει και με κοιταει και χαζουλιζει

Μήπως έχουμε το ίδιο παιδί;

2 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Κοιτα ο θηλασμός είναι ότι καλύτερο για τα μωρά μας. Αλλα αν δε γινεται να θηλάσει ή το παιδί δυσκολεύεται ας τρώει κ φόρμουλα. Από το να μένει νηστικό?

Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Στεναχωριέμαι πολύ όταν σκέφτομαι ότι μπορεί να χάσω το θηλασμό,
αλλά πραγματικά κάνω ότι μπορώ και πάντα το καλύτερο για εκείνη! Μεγαλώνουν μια χαρά είτε θηλάσουν, είτε πιούν φόρμουλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , itsathina είπε:

Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Τους πρώτους μήνες πρέπει να κοιμούνται 14 με 17ω. 
Είσαι πολύ τυχερή που έχετε σταθερό πρόγραμμα!! Και εμένα έτσι και τόσο κοιμάται.. γιατί την ξυπνάς; 

Μήπως έχουμε το ίδιο παιδί;

Δεν ξέρω πραγματικά, κάποιες φορές μου έχει φανεί ότι παρακοιμαται και έχω ανησυχήσει, αν και απο οσα διαβασα οπως το είπες ειναι τόσο κοιμούνται.Δεν ξερω πως να το εξηγήσω τι με προβληματίζει, και φυσικά δεν ψαχνω να βρω θεματα εκει που δεν υπάρχουν.Απλα καπως μου φαίνεται ωρες ώρες, ισως επειδή κιολας μου λενε οτι ολο κοιμάται αυτό το παιδι, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Milena είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά, κάποιες φορές μου έχει φανεί ότι παρακοιμαται και έχω ανησυχήσει, αν και απο οσα διαβασα οπως το είπες ειναι τόσο κοιμούνται.Δεν ξερω πως να το εξηγήσω τι με προβ

Δεν είναι ψέμα αυτό που λένε ότι ο ύπνος θρέφει τα παιδιά. Αναπτύσσεται ο εγκέφαλος τους!
Ο ύπνος επιτρέπει στα βρέφη να ενισχύουν τις μνήμες τους και τα πράγματα που έχουν μάθει ενώ είναι ξύπνια,
τα προετοιμάζει για την επεξεργασία και την εξερεύνηση του περιβάλλοντός τους.
Γι αυτό μη την ξυπνάς, αν πεινάει θα ξυπνήσει μόνη της. Εμένα το απόγευμα ξυπνάει στις 3,5-4ω.
Να ξέρεις επίσης ότι μερικά βρέφη κοιμούνται περισσότερο στα άλματα! Μην ανησυχείς καθόλου! 

πρίν από 15 λεπτά , Milena είπε:

ισως επειδή κιολας μου λενε οτι ολο κοιμάται αυτό το παιδι, τι να πω..

Μόνο μη μου πεις πως στο λέει η πεθερά σου.. όπως η δικιά μου! 
Ξεχνάνε ότι είναι βρέφη και χρειάζονται ύπνο! Ημερών ήταν και μου έλεγαν «όλο κοιμάται». Και τι να κάνει ρε παιδιά;
Άσχετα που είναι τόσο ευδιάθετη και παίζουμε και γελάμε όταν είναι ξύπνια! Όπως η δική σου.. καμία ανησυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , itsathina είπε:

Δεν είναι ψέμα αυτό που λένε ότι ο ύπνος θρέφει τα παιδιά. Αναπτύσσεται ο εγκέφαλος τους!
Ο ύπνος επιτρέπει στα βρέφη να ενισχύουν τις μνήμες τους και τα πράγματα που έχουν μάθει ενώ είναι ξύπνια,
τα προετοιμάζει για την επεξεργασία και την εξερεύνηση του περιβάλλοντός τους.
Γι αυτό μη την ξυπνάς, αν πεινάει θα ξυπνήσει μόνη της. Εμένα το απόγευμα ξυπνάει στις 3,5-4ω.
Να ξέρεις επίσης ότι μερικά βρέφη κοιμούνται περισσότερο στα άλματα! Μην ανησυχείς καθόλου! 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Νιωθω πολύ καλύτερα που το συζήτησα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...