Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Πάντως εμένα δεν είχε ούτε αίμα στα κακα ούτε είχε θέμα με το βάρος από την αλλεργία....βέβαια είχε αλλά συμπτώματα όπως σπυριά σε όλο το σώμα στην αρχή.. έκλαιγε όταν έτρωγε και έκανε το σώμα σαν τόξο δύσοσμα αέρια και κακά και προς το τέλος που φτάσαμε στην κορύφωση διάρροιες έντονες αναγωγές πολλές και βλεννες..έντονους κολικους..έχω διαβάσει ότι στην παλινδρόμηση ένα χαρακτηριστικό είναι ότι οπότε κάνουν αναγωγές κλαίνε κιόλας ...απλά αλλεργία υπερπαραγωγή και παλινδρόμηση μοιάζουν πολύ στα συμπτώματα...για αυτό τα έχουμε αναφέρει μαζί με τα κορίτσια...

Βλεννες έχει κάτι λίγα στα κακά του κ όχι πάντα και μυρίζουν και κάπως !!!Τι να πω δεν ξέρω ,σήμερα είναι λίγο πιο ήρεμος!!!!Θα το συζητήσω και από κοντά μαζί της που θα πάμε αυτές τ μέρες αν φύγει ο χιονιάς .

πρίν από 5 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Στους τρεις μήνες παρουσιάζεται η αλλεργία... Δεν έχει αλλεργία το μικρό σου..μπορεί να κλαίει γιατί μπορεί να θέλει μόνο να πιπίλισει και να βρίσκει γάλα...  

Τι να πω θα μιλήσω κ με την παιδίατρο από κοντά να δω τι θα μου πει!!!Εσείς το αλλά συμπτώματα είχατε ?Τα κακά πως ήταν όπως αναφέρει η Δήμητρα πιο πάνω ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

46 minutes ago, βιολετα3 said:

Βλεννες έχει κάτι λίγα στα κακά του κ όχι πάντα και μυρίζουν και κάπως !!!Τι να πω δεν ξέρω ,σήμερα είναι λίγο πιο ήρεμος!!!!Θα το συζητήσω και από κοντά μαζί της που θα πάμε αυτές τ μέρες αν φύγει ο χιονιάς .

Τι να πω θα μιλήσω κ με την παιδίατρο από κοντά να δω τι θα μου πει!!!Εσείς το αλλά συμπτώματα είχατε ?Τα κακά πως ήταν όπως αναφέρει η Δήμητρα πιο πάνω ?

Τα κακά ναι είχαν βλέννα κ η βλέννα συνέχισε μέχρι και να στρώσει το έντερο της. Σκέψου στο μοσχάρι ας πούμε αυτά τα μωράκια το τρώνε μετά τον όγδοο εγώ της έκανα εισαγωγή σταδιακά και κάποιες φορές το δεχόταν άλλες όχι... Τελικά μοσχάρι έφαγε μετά το δέκατο κανονικά... Παρόλα αυτά δεν μου έκανε αίμα στο μοσχάρι γιατί είχα ξεκινήσει και το έτρωγα και εγώ... Οπότε κάποιες ουσίες τις έπαιρνε


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 said:

Δεν είναι καθόλου λαίμαργος τρώει κανονικά και πλέον 10λεπτα και μετά ίσως αν έχουν περάσει 1,2 ώρες κ δεν έχει κοιμηθεί να θέλει λίγο να νανουριστη εκει είναι που κλαίει γιατί κ θέλει κ δεν θέλει το βγάζει από το στόμα και μετά το ξαναθελει.

Γίνεται ξαφνικά περίπου στους 3 μήνες το παιδί να παρουσιάσει αλλεργία?Τρώω από την αρχή τα πάντα με προσοχή λίγο τα όσπρια.

Η αλλεργια μπορει να παρουσιαστει οποιαδηποτε στιγμη! Αυτο με το στηθος μου το κανει και μενα και αυτο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι θα θελει να πιπιλισει και βγαινει ή πεταγεται γαλα και την εκνευριζει, οποτε ψαχνω αλλους τροπους να τη νανουρισω, πολυ πιο χρονοβορους βεβαια...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ειχα δει ενα βιντεο με ενα πιτσιρικα που του δινανε παγωτο απο μητρικο και ειχε πολυ πλακα! Και ηθελα τοσο πολυ να της φτιαξω κι εγω αλλα με αυτα τα κ**οθηλαστρα θα πρεπει να βγαζω 5 μερες 20ml με το ζορι για να μαζεψω 100

Καλέ, μπορείς να το κάνεις και με φόρμουλα! Εννοείται!!

3 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Τα αντιαλλεργικα γάλατα καλό είναι να δίνονται από αλλεργιολογο και όχι από παιδιάτρους.

Τα ειδικά υποαλλεργικά εννοείς, αυτά που γράφονται, γιατί τα του εμπορίου (όπως αυτό που δίνουμε εγώ και η @depifish) δεν τα λες και πλήρως υποαλλεργικά!
Εμπεριέχουν την αγελαδινή πρωτεΐνη, απλά τόσο διαλυμένη, που δεν γίνεται αντιληπτή από το πεπτικό του βρέφους!
Είναι πιο εύπεπτα και μειώνουν έως και εξαλείφουν τον κίνδυνο αλλεργιών.

3 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Η αλλεργία έχει πάντα αίμα στα κακά. Λέγεται αλλεργική πρωκτοκολλιτιδα βρεφών... Είναι κρίμα να δίνεται τζαμπα στα μωρά αντιαλλεργικα γάλατα χωρίς να έχουν αλλεργία. Ετσι γίνονται ακόμα πιο ευαίσθητα σε άλλες αλλεργίες. Επίσης ο θηλασμός στην αλλεργία είναι καλό να μην σταματάει γιατί προστατεύει το αλλεργικό μωρό από το αλλεργικό άσθμα

Η αλλεργία μπορεί να εμπεριέχει αίμα στα κακά, αλλά να εμφανιστεί το αίμα στον 5ο μήνα.
Δεν είναι κρίμα να δίνουμε υποαλλεργικά λοιπόν, εφόσον είναι πιο εύπεπτα, εμένα με το αγελαδινό βόγκαγε.
Τι να κάνουμε; Να αφήσουμε το μωρό να πονάει και να πεινάει; Και δε το λέω επιθετικά!
Εμένα δεν έπαιρνε βάρος, τι να έκανα; Να την άφηνα να κλαίει όλη νύχτα και να υποσιτίζεται για τον εγωισμό μου; Γιατί από ένα σημείο και μετά γίνεται εγωιστικό!

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Βλεννες έχει κάτι λίγα στα κακά του κ όχι πάντα και μυρίζουν και κάπως !!!Τι να πω δεν ξέρω ,σήμερα είναι λίγο πιο ήρεμος!

Βιολέτα, βοήθησε το παιδί να μην πονάει και αν είναι αλλεργία θα φανεί όταν θα κόψεις το χάπι ή εν συνεχεία με άλλους τρόπους.
Βλέννες κάνουν και από τον ορό. Πολύ πιθανόν έχει παλινδρόμηση, η οποία είναι με τις μέρες της.
Στο λέω εγώ που έχουμε διαγνωσμένη, δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο! Έχει καλές και κακές μέρες! Το χάπι αυτό πάντως δίνεται και σε βρέφη.
Πάτα στο google «laprazol σε βρέφη» και θα βρεις άρθρα! Ξέρει τι σου έδωσε ο γιατρός σου! Απλά μη το δώσεις με ορό, καλύτερα με το γάλα σου!
Αύριο έχω παιδογαστρεντερολόγο, ελπίζω να με αφήσουν τα χιόνια να πάω και θα σας πω και εγώ νεότερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να παίρνουμε γνώμη από αλλεργιολογους και όχι να κάνουμε από μόνες μας τους γιατρούς.. αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. Δεν γίνεται σε ότι εμφανίζεται να λέμε ότι είναι αλλεργία σε ένα φόρουμ που δεν είναι καν ιατρικό... Παρόλα αυτά κάθε μαμά προσπαθεί για το καλύτερο για αυτήν κ το μωρό της


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Το καλύτερο είναι να παίρνουμε γνώμη από αλλεργιολογους και όχι να κάνουμε από μόνες μας τους γιατρούς.. αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. Δεν γίνεται σε ότι εμφανίζεται να λέμε ότι είναι αλλεργία σε ένα φόρουμ που δεν είναι καν ιατρικό... Παρόλα αυτά κάθε μαμά προσπαθεί για το καλύτερο για αυτήν κ το μωρό της

Καμία δεν έκανε μόνη της τον γιατρό. Ο παιδίατρος μας, μας έδωσε τα γάλατα και κατευθυντήριες οδηγίες για όλα!
Επειδή λέγεται «υποαλλεργικό» δε σημαίνει ότι πρέπει να στο δώσει συγκεκριμένα αλλεργιολόγος. Είναι ένα γάλα, όπως τα AR, τα AC και πολλά άλλα
που δίνονται σε περιπτώσεις που το απλό δημιουργεί πρόβλημα στο πεπτικό του παιδιού με κάθε τρόπο.
Σε εμένα λειτούργησε ότι είπε ο παιδίατρος, μείωσε την παλινδρόμηση και ησύχασε το μωρό μου, που πραγματικά υπέφερε με το αγελαδινό!
Άσχετα που είναι σκάλες ανώτερο από το μπετόν αρμέ που έδινα στο παιδί πριν.
Να παίρνουμε και γνώμη όποτε χρειάζεται και το πρόβλημα παραμένει άλυτο και προσωπικά θα πάρω εάν με κατευθύνει επίσης ο παιδίατρος μου ή ο παιδογαστρεντερολόγος!
Δε θα τρέχω όμως σε όλους τους γιατρούς το μωρό και θα ψάχνω από μόνη μου σαν την τρελή να βρω προβλήματα από τη στιγμή που τα έχω λύσει!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, itsathina said:

Δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου!
Καμία δεν έκανε μόνη της τον γιατρό. Ο παιδίατρος μας, μας έδωσε τα γάλατα και κατευθυντήριες οδηγίες για όλα!
Επειδή λέγεται «υποαλλεργικό» δε σημαίνει ότι πρέπει να στο δώσει συγκεκριμένα αλλεργιολόγος. Είναι ένα γάλα, όπως τα AR, τα AC και πολλά άλλα
που δίνονται σε περιπτώσεις που το απλό δημιουργεί πρόβλημα στο πεπτικό του παιδιού με κάθε τρόπο.
Σε εμένα λειτούργησε ότι είπε ο παιδίατρος, μείωσε την παλινδρόμηση και ησύχασε το μωρό μου, που πραγματικά υπέφερε με το αγελαδινό!
Άσχετα που είναι σκάλες ανώτερο από το μπετόν αρμέ που έδινα στο παιδί πριν.
Να παίρνουμε και γνώμη όποτε χρειάζεται και το πρόβλημα παραμένει άλυτο και προσωπικά θα πάρω εάν με κατευθύνει επίσης ο παιδίατρος μου ή ο παιδογαστρεντερολόγος!
Δε θα τρέχω όμως σε όλους τους γιατρούς το μωρό και θα ψάχνω από μόνη μου σαν την τρελή να βρω προβλήματα από τη στιγμή που τα έχω λύσει!

Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα κατά καιρούς όμως γίνονται αναφορά σε αλλεργίες χωρίς να υπάρχουν... Είπα πως δεν υπάρχει επαρκής ενημέρωση από τους παιδιάτρους σε αυτό το θέμα. Το ότι έδωσες κάποιο γάλα που κάνει στο μωρό σου δεν είπα ότι δεν είναι σωστο. Δεν είναι σωστό να γίνεται διάγνωση αλλεργίας από ένα φόρουμ. Γιατί εδώ μέσα μπαίνουν και διαβάζουν και άλλες μαμάδες που πιθανόν αν τύχει κ δουν βλέννα στα κακά μπορούν να πουν ωχ έχει αλλεργία... Αυτό είπα...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ntepaki22 είπε:

Το καλύτερο είναι να παίρνουμε γνώμη από αλλεργιολογους και όχι να κάνουμε από μόνες μας τους γιατρούς.. αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη. Δεν γίνεται σε ότι εμφανίζεται να λέμε ότι είναι αλλεργία σε ένα φόρουμ που δεν είναι καν ιατρικό... Παρόλα αυτά κάθε μαμά προσπαθεί για το καλύτερο για αυτήν κ το μωρό της

Κάνεις αυτό για το οποίο συζητούσαμε χτες όλες μαζί..μιλας απόλυτα και καθαρά με δική σου γνώμη χωρίς να ξέρεις πίσω από κάθε μωρό τι γίνεται και πως συμπεριφέρεται κάθε οργανισμός..δεν είναι όλα τα μωρά το ίδιο ούτε έχουν τον ίδιο οργανισμό....λες απόλυτα πως πάντα έχουν αίμα στα κακα ...εμένα δεν είχε...λες πως η αλλεργία εμφανίζεται από τον τρίτο μήνα εμένα είχε από δύο μηνών ...μου το έχεις ξανά πει και παλιότερα...σου λέμε για οδηγίες παιδιατρου και αμφιβάλλεις και για αυτούς...προφανώς μάλλον μόνο ότι κάνεις εσύ είναι σωστό...λες να μην κάνουμε τους γιατρούς αλλά εσύ συμπεριφέρεσαι έτσι...εμείς λέμε απλά τι έχει ζήσει η μία και η άλλη ώστε να κοιτάμε όλα τα ενδεχόμενα...τα υποαλλεργικα δεν πάνε τσάμπα...δίνονται εξάλλου και για έντονους κολικούς και αναγωγές και χωρίς να υπάρχει αλλεργία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dimitra93 said:

Κάνεις αυτό για το οποίο συζητούσαμε χτες όλες μαζί..μιλας απόλυτα και καθαρά με δική σου γνώμη χωρίς να ξέρεις πίσω από κάθε μωρό τι γίνεται και πως συμπεριφέρεται κάθε οργανισμός..δεν είναι όλα τα μωρά το ίδιο ούτε έχουν τον ίδιο οργανισμό....λες απόλυτα πως πάντα έχουν αίμα στα κακα ...εμένα δεν είχε...λες πως η αλλεργία εμφανίζεται από τον τρίτο μήνα εμένα είχε από δύο μηνών ...μου το έχεις ξανά πει και παλιότερα...σου λέμε για οδηγίες παιδιατρου και αμφιβάλλεις και για αυτούς...προφανώς μάλλον μόνο ότι κάνεις εσύ είναι σωστό...λες να μην κάνουμε τους γιατρούς αλλά εσύ συμπεριφέρεσαι έτσι...εμείς λέμε απλά τι έχει ζήσει η μία και η άλλη ώστε να κοιτάμε όλα τα ενδεχόμενα...τα υποαλλεργικα δεν πάνε τσάμπα...δίνονται εξάλλου και για έντονους κολικούς και αναγωγές και χωρίς να υπάρχει αλλεργία...

Έχεις δίκιο ναι κάνω τον γιατρό. Όπως λες και εσύ την εμπειρία σου έτσι λέω και εγω την δική μου... Δεν κατάλαβα δηλαδή; Να γίνεται λογοκρισία; Η κάθε γυναίκα κάνει αυτό που αντέχει. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να κάνεις αποχή γιατί την έχω κάνει. Είναι πολύ δύσκολο επίσης να σε αναγκάζουν να σταματήσεις τον θηλασμό επειδή σε κατευθύνουν λάθος... Παρόλα αυτά καλό είναι να ακούγονται και άλλες απόψεις πέρα από τις δικές σας ..


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Έχεις δίκιο ναι κάνω τον γιατρό. Όπως λες και εσύ την εμπειρία σου έτσι λέω και εγω την δική μου... Δεν κατάλαβα δηλαδή; Να γίνεται λογοκρισία; Η κάθε γυναίκα κάνει αυτό που αντέχει. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να κάνεις αποχή γιατί την έχω κάνει. Είναι πολύ δύσκολο επίσης να σε αναγκάζουν να σταματήσεις τον θηλασμό επειδή σε κατευθύνουν λάθος... Παρόλα αυτά καλό είναι να ακούγονται και άλλες απόψεις πέρα από τις δικές σας ..

Φυσικά και να πεις την άποψη σου.οχι να την επιβάλλεις ομως ...λες ότι το παιδί της δεν έχει αλλεργία...και αν έχει?εσύ μπορείς να το ξέρεις αυτό?πέρασα από την αποχή χωρίς αποτέλεσμα ..γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι.γνωριζω πως είναι να σταματήσω τον θηλασμό χωρίς να θελω..κοιτάμε πρώτα όμως να δούμε για το αν τοίχον συμβαίνει αυτό...δλδ αν δεν είναι παλινδρόμηση?λέμε τώρα...μια στο εκατομμύριο...δεν μπορείς να μιλάς με σιγουριά ...εμείς απλά είπαμε ότι οι αλλεργίες μοιάζουν πολύ με την παλινδρόμηση στα συμπτώματα...δεν γυρίσαμε να πούμε όχι δεν είναι πάλινδρομηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Dimitra93 said:

Είπα εγώ πουθενά ότι το παιδί της σε. Έχει αλλεργία; Ή αναφέρθηκα στο παιδί της; Με ρώτησε η βιολέτα για τα συμπτώματα της αλλεργίας... Εσείς αναφερθήκατε σε εμένα μετά. Δεν μίλησα με σιγουριά. Είπα πως καλό είναι να μην κάνουμε τους γιατρούς έβαλα και εμένα μέσα... Και ναι είναι άποψη μου ότι οι παιδίατροι δεν γνωρίζουν όσα οι αλλεργιολογοι για αυτό το θέμα... 

 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ntepaki22 είπε:
πρίν από 13 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Είπα εγώ πουθενά ότι το παιδί της σε. Έχει αλλεργία; Ή αναφέρθηκα στο παιδί της; Με ρώτησε η βιολέτα για τα συμπτώματα της αλλεργίας... Εσείς αναφερθήκατε σε εμένα μετά. Δεν μίλησα με σιγουριά. Είπα πως καλό είναι να μην κάνουμε τους γιατρούς έβαλα και εμένα μέσα... Και ναι είναι άποψη μου ότι οι παιδίατροι δεν γνωρίζουν όσα οι αλλεργιολογοι για αυτό το θέμα... 

 

Ναι ειπες "Στους τρεις μήνες παρουσιάζεται η αλλεργία... Δεν έχει αλλεργία το μικρό σου..μπορεί να κλαίει γιατί μπορεί να θέλει μόνο να πιπίλισει και να βρίσκει γάλα...  " Επί λεξη...

Τέλος πάντως προσωπικά εμένα δεν με παρέπεμψε κάνεις σε αλλεργιολογο γιατί ίσως ο παιδίατρος όπως εμάς συγκεκριμένα είναι και παιδογαστρεντερολογος έχει τον πρώτο λόγο...ισως έπρεπε να πάω αν και η αποχή νομίζω ξεκαθαρίζει το τοπίο...το ίδιο και η παλινδρόμηση χρειάζεται υπέρηχο για να εξακριβωθεί...το θέμα είναι να μην ταλαιπωρούνται τα μικρά μας και να έχουν την υγεία τους τπτ άλλο...ας είναι με θηλασμό ας είναι και χωρίς θηλασμο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καποια στιγμή ειχε βλεννα και πράσινα , και το απεδωσα σε μια πρωτεΐνη βρώμης που ειχα ξεκινήσει, η στο αμυγδαλοβουτυρο που ειχα φάει πρωτη φορά αφου ειχα ξεκινήσει αντλήσεις.Και σταματησα και τα δύο και σταματησαν και οι βλεννες. Ομως πριν καποιο διάστημα ξεκινησα παλι πρωτα τη μια τροφη και μετα την άλλη και δεν ειδα τπτ.Και σκεφτόμουν μετα αν ειναι δυνατόν οταν αντλεις να εχεις συμπτώματα υπερπαραγωγής, δλδ να εχει περισσότερα σακχαρα το γάλα γιατί εκείνη την περίοδο εκανα power pumping.Ομως προχθες εδω διαβασα δεν θυμάμαι ποια κοπελα το έγραψε οτι ο φυσιολογικός ορός κάνει βλεννες στα κακακια, και θυμήθηκα οτι επίσης εκεινο το χρονικό διάστημα της εκανα καθε πρωί ορό γιατί μου εκανε μυξουλες το βράδυ που κοιμόταν και ρουθουνιζε το πρωί.Και σκέφτομαι λες;;;

  Εκει που θελω να καταλήξω είναι οτι σίγουρα η εμπειρία καποιας μαμάς μπορεί να ειναι πολύτιμη για καποια αλλη, η να σου κανει κλικ σε κάτι που δεν είχε περάσει απο το μυαλό σου. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dimitra93 said:

Ναι ειπες "Στους τρεις μήνες παρουσιάζεται η αλλεργία... Δεν έχει αλλεργία το μικρό σου..μπορεί να κλαίει γιατί μπορεί να θέλει μόνο να πιπίλισει και να βρίσκει γάλα...  " Επί λεξη...

Τέλος πάντως προσωπικά εμένα δεν με παρέπεμψε κάνεις σε αλλεργιολογο γιατί ίσως ο παιδίατρος όπως εμάς συγκεκριμένα είναι και παιδογαστρεντερολογος έχει τον πρώτο λόγο...ισως έπρεπε να πάω αν και η αποχή νομίζω ξεκαθαρίζει το τοπίο...το ίδιο και η παλινδρόμηση χρειάζεται υπέρηχο για να εξακριβωθεί...το θέμα είναι να μην ταλαιπωρούνται τα μικρά μας και να έχουν την υγεία τους τπτ άλλο...ας είναι με θηλασμό ας είναι και χωρίς θηλασμο

Έκανες εσύ διάγνωση ότι το παιδί της Violetas έχει αλλεργία; Έλα Χριστέ και Παναγιά!! Ναι στους τρεις μήνες είναι η έξαρση της αλλεργίας .. απλά σε παρακαλώ πολύ μην παραποιειςς τα λεγόμενα μου

5 minutes ago, Ntepaki22 said:

Έκανες εσύ διάγνωση ότι το παιδί της Violetas έχει αλλεργία; Έλα Χριστέ και Παναγιά!! Ναι στους τρεις μήνες είναι η έξαρση της αλλεργίας .. απλά σε παρακαλώ πολύ μην παραποιειςς τα λεγόμενα μου

Από την στιγμή που δεν παρουσιάζει αίμα δεν έχει αλλεργία... Ρώτα όποιον θέλεις


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Έκανες εσύ διάγνωση ότι το παιδί της Violetas έχει αλλεργία; Έλα Χριστέ και Παναγιά!! Ναι στους τρεις μήνες είναι η έξαρση της αλλεργίας .. απλά σε παρακαλώ πολύ μην παραποιειςς τα λεγόμενα μου

Από την στιγμή που δεν παρουσιάζει αίμα δεν έχει αλλεργία... Ρώτα όποιον θέλεις

Δεν παραποίησα καθόλου τα λόγια σου αντιγραφή επικόλληση έκανα σε αυτό που εσύ έστειλες...δεν έκανα διάγνωση για αλλεργία είπαμε με τα άλλα κορίτσια ότι κάποια συμπτώματα μοιάζουν με παλινδρόμηση αλλά δεν καταλαβαινομαστε προφανώς ...και συνεχίζεις και μιλάς απόλυτα ενώ σου λέω πως εμένα με επιβεβαιωμένη αλλεργία δεν παρουσίασε αίμα ...το αφήνω εδώ λοιπόν....καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...