Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Milena είπε:

Βιολέτα μου μην ανησυχείς!!!Η δική μου το περασε μονο με λίγο πυρετό για καποιες ώρες και μετά ειχε δεκατα για μια μερα, τίποτε άλλο, ουτε βηχα ουτε μυξες και γενικά δεν καταλαβαινες οτι ηταν αρρωστουλα, ηταν όπως πάντα και με όρεξη για φαγητό. Ισως θηλαζε λιγο παραπάνω. Ειχαμε κολλήσει και οι τρεις μας με διάφορα ημερών. Και απο αλλα μωρακια που ξερω το περασαν πολυ ελαφριά και η παιδίατρος μας επίσης το ίδιο μας είπε. Ευχομαι να μην το κολλήσεις εσυ η το μπεμπακι σου αλλα και αν το κολλησετε να περάσει γρήγορα και ανώδυνα. Όλα καλά θα πανε και για τη μικρή σου, να μην ανησυχείς κι  εμείς ειμαστε εδω να τα λεμε να ξεσκας !!!!

Δεν ξέρετε πόση δύναμη μου δίνετε ,η παιδίατρος μου δυστυχώς με φόβισε παααρα πολύ κ από εκείνη την ώρα κλαίω ,γιατί είναι πολύ μωρό κ δεν ξέρει να μου πει τ έχει, εννοειται ανησυχώ κ για την μεγάλη αλλά είναι διαφορετικό είναι 16 χρόνων .Εσύ φορούσες μάσκα ?Πήρα και την μαία μου και μου είπε κ αυτή να μην φοβάμαι γιατί θηλάζω κ αυτό είναι πολύ καλό!!!Ευτυχώς που υπάρχετε κ εσείς γιατί θα είχα τρελαθεί τελείως.Εσυ τι συμπτώματα είχες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω ,κλαίω ,φοβάμαι απίστευτα ,η μεγάλη μου κόρη 2 σελφ θετικά και τώρα την πάει ο άντρας μου για ραπίντ.Περιμενω κ τηλ από την παιδίατρο.Οσες το περάσατε με τα μωράκια σας ,πείτε μου σας παρακαλώ τι κάνατε.τι πρέπει να προσέξω ,τρέμω στην ιδέα

Μην αγχώνεσαι. Τπτ μια απλή ίωση είναι ειδικά για τα παιδιά. Το περάσαμε κ ξέρω. Μέχρι 38 έκανε ο μπεμπης απλά του κράτησαν πολλές μέρες. Μόνο ντεπον έδινα ανα 4ωρες. Μην αγχώνεσαι καθόλου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Δεν ξέρετε πόση δύναμη μου δίνετε ,η παιδίατρος μου δυστυχώς με φόβισε παααρα πολύ κ από εκείνη την ώρα κλαίω ,γιατί είναι πολύ μωρό κ δεν ξέρει να μου πει τ έχω, εννοειται ανησυχώ κ για την μεγάλη αλλά είναι διαφορετικό είναι 16 χρόνων .Εσύ φορούσες μάσκα ?Πήρα και την μαία μου και μου είπε κ αυτή να μην φοβάμαι γιατί θηλάζω κ αυτό είναι πολύ καλό!!!Ευτυχώς που υπάρχετε κ εσείς γιατί θα είχα τρελαθεί τελείως.Εσυ τι συμπτώματα είχες

Δεν φορουσα μασκα οπως ουτε και ο μπαμπάς της γιατί δυστυχώς οπως ειναι ετσι η κατάσταση στο σπίτι μας με τη θέρμανση τις περισσότερες ωρες ειμαστε ολοι μαζι σε ενα δωματιο, αρα δεν ειχε κανένα νοημα και τότε ειχα ηδη ξεκινήσει να τη θηλαζω, η παιδίατρος επίσης μας ειπε απο την αρχή που κολλησε ο μπαμπάς της οτι σίγουρα θα το κολλησει και το μωρό αλλα να μην φοβόμαστε καθόλου απλα να είμαστε σε επικοινωνία συνεχώς και να μετραω θερμοκρασία πολύ τακτικά. Εγω κολλησα τελευταία και μπορώ να πω για κάποιες ώρες με ρημαξε, ειχα πυρετό και παρα πολυ πονο στα κόκαλα και πονοκέφαλο. Συνηλθα γρήγορα ομως με 4 ντεπον το περασα. Επισης δεν μου αφησε βήχα η καταρροή η κοπωση, γενικά σαν ενα κρυολογημα λιγο βαρύ στην αρχη.Και συνεχισα να θηλαζω εννοείται (κοιμόμουν ορθια σε καποια φαση αλλα ολα καλά!!)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω ,κλαίω ,φοβάμαι απίστευτα ,η μεγάλη μου κόρη 2 σελφ θετικά και τώρα την πάει ο άντρας μου για ραπίντ.Περιμενω κ τηλ από την παιδίατρο.Οσες το περάσατε με τα μωράκια σας ,πείτε μου σας παρακαλώ τι κάνατε.τι πρέπει να προσέξω ,τρέμω στην ιδέα

Όπως τα λέει η @depifish, μην αγχώνεσαι. Να είναι η μικρή σε δωμάτιο άλλο με μάσκα και δε θα κολλήσει το μωρό! 

Μια χαρά και της Ρούλας και της Μιλένας που κόλλησαν όλα καλά. Γιατί σε φόβισε η παιδίατρος, δε καταλαβαίνω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , itsathina είπε:

Όπως τα λέει η @depifish, μην αγχώνεσαι. Να είναι η μικρή σε δωμάτιο άλλο με μάσκα και δε θα κολλήσει το μωρό! 

Μια χαρά και της Ρούλας και της Μιλένας που κόλλησαν όλα καλά. Γιατί σε φόβισε η παιδίατρος, δε καταλαβαίνω.

Την πήρα τηλ για να πάρω οδηγίες ,και μου έλεγε συνέχεια για το μωρό φοβάμαι είναι πολύ μικρό και πρόσεχε μην τυχόν κολλήσεις κ εσύ γιατί θα το κολλήσεις κ διάφορα τέτοια.

Κορίτσια μου πραγματικά με βοηθάτε πολύ ψυχολογικά γιατί δεν έχω με ποιον άλλον να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Την πήρα τηλ για να πάρω οδηγίες ,και μου έλεγε συνέχεια για το μωρό φοβάμαι είναι πολύ μικρό και πρόσεχε μην τυχόν κολλήσεις κ εσύ γιατί θα το κολλήσεις κ διάφορα τέτοια.

Κορίτσια μου πραγματικά με βοηθάτε πολύ ψυχολογικά γιατί δεν έχω με ποιον άλλον να μιλήσω.

Δεν είναι σίγουρο ότι κολλησε το μωρό μην αγχώνεσαι. Εμείς την εβδομάδα που ξεκίνησαν τα συμπτώματα κυκλοφορούσαμε με μάσκα μέσα στο σπίτι κ εγω όταν τον τάιζα 2πλη. Κ όμως κολλησε. Αρα δεν υπάρχει λόγος να φοράτε μάσκα. Η κόρη σου ας μην τον πάρει αγκαλιά αυτές τις μέρες αν είναι δυνατόν. Εσυ είσαι κ τυχερή που θηλάζεις κ αν σε περίπτωση κολλήσει μπορεί να μη το καταλάβεις καν εγω που δεν θήλασα τι να πω? Μην αγχώνεσαι καθόλου. Τόσα μωράκια κόλλησαν κ δεν έπαθαν τπτ.

Εμεις πήγαμε προληπτικά κ σε παιδοκαρδιολογο 1μηνα μετά επειδή εκανε πολλές μέρες δέκατα κ ο παιδίατρος μας έβαλε να κάνουμε εξετάσεις αίματος κ ήταν λίγο ανεβασμένες οι τρανσαμινασες κ  μας είπε κάντε ένα κόπο να πάτε κ σε παιδοκαρδιολογο να σιγουτευτουμε κ όλα καλα τελικά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Δεν είναι σίγουρο ότι κολλησε το μωρό μην αγχώνεσαι. Εμείς την εβδομάδα που ξεκίνησαν τα συμπτώματα κυκλοφορούσαμε με μάσκα μέσα στο σπίτι κ εγω όταν τον τάιζα 2πλη. Κ όμως κολλησε. Αρα δεν υπάρχει λόγος να φοράτε μάσκα. Η κόρη σου ας μην τον πάρει αγκαλιά αυτές τις μέρες αν είναι δυνατόν. Εσυ είσαι κ τυχερή που θηλάζεις κ αν σε περίπτωση κολλήσει μπορεί να μη το καταλάβεις καν εγω που δεν θήλασα τι να πω? Μην αγχώνεσαι καθόλου. Τόσα μωράκια κόλλησαν κ δεν έπαθαν τπτ.

Εμεις πήγαμε προληπτικά κ σε παιδοκαρδιολογο 1μηνα μετά επειδή εκανε πολλές μέρες δέκατα κ ο παιδίατρος μας έβαλε να κάνουμε εξετάσεις αίματος κ ήταν λίγο ανεβασμένες οι τρανσαμινασες κ  μας είπε κάντε ένα κόπο να πάτε κ σε παιδοκαρδιολογο να σιγουτευτουμε κ όλα καλα τελικά 

Μετά από πόσες μέρες κόλλησε τι μωρό? εννοείται είναι κλεισμένη στο δωμάτιο κ παει μόνο τουαλέτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μετά από πόσες μέρες κόλλησε τι μωρό? εννοείται είναι κλεισμένη στο δωμάτιο κ παει μόνο τουαλέτα.

Ο αντρας μ ξεκίνησε συμπτώματα Δευτέρα κ απομονώθηκε ενώ θετικός βγηκε την Τετάρτη. εγω με τη μικρή Τρίτη συμπτώματα Πέμπτη θετικές κ ο μπεμπης το Σάββατο ξεκίνησε να έχει γκρίνια αλλά δε του έκανα τεστ κ δε ξέρω  πότε κολλησε ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι άσχετο να αλλάξω λίγο το κλίμα.. ξέρετε τι σκεφτόμουν!; 
Πόσα πολλά έχουμε μοιραστεί εδώ μέσα, άγχος, λύπες, χαρές, απορίες, ιδέες, εμπειρίες, εγκυμοσύνη, θηλασμό.. και πόσα ακόμα. Δε γνωρίζουμε η μία την άλλη και όμως έχουμε μοιραστεί τόσα πολλά. Αύριο μεθαύριο μπορεί να τα φέρει έτσι η ζωή και να περάσουμε η μια δίπλα από την άλλη στο δρόμο και ενώ έχουμε μοιραστεί τόσα, θα είμαστε άγνωστες. Φοβερό..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μετά από πόσες μέρες κόλλησε τι μωρό? εννοείται είναι κλεισμένη στο δωμάτιο κ παει μόνο τουαλέτα.

Η παιδίατρος λίγο υπερβολή δεν έχει πόσα μωρά έχουν κολλήσει αυτό το διάστημα στην ομάδα και όλα ήταν καλά...εμενα η δική μου που της είπα ποσο φοβάμαι μου είπε πως πλέον τα παιδιά τον περνάνε σαν μια ίωση!!!

Επειδή και εγώ φοβάμαι και αγχώνομαι πάρα πολύ με αυτές τις καταστάσεις να είσαι ήρεμη υπαρχει περίπτωση και να μην κολλήσεις...στη ξαδέρφη μας που θηλαζε της είπε ο γιατρός να φοράει μάσκα και πραγματικά δεν κόλλησε το μωρό όλα σχετικά είναι μην αγχώνεσαι!!! 

πρίν από 12 λεπτά , itsathina είπε:

Να πω κάτι άσχετο να αλλάξω λίγο το κλίμα.. ξέρετε τι σκεφτόμουν!; 
Πόσα πολλά έχουμε μοιραστεί εδώ μέσα, άγχος, λύπες, χαρές, απορίες, ιδέες, εμπειρίες, εγκυμοσύνη, θηλασμό.. και πόσα ακόμα. Δε γνωρίζουμε η μία την άλλη και όμως έχουμε μοιραστεί τόσα πολλά. Αύριο μεθαύριο μπορεί να τα φέρει έτσι η ζωή και να περάσουμε η μια δίπλα από την άλλη στο δρόμο και ενώ έχουμε μοιραστεί τόσα, θα είμαστε άγνωστες. Φοβερό..

Πραγματικά πόσο δίκιο έχεις καμιά φορά έχουμε ανθρώπους δίπλα μας και είναι σαν να μην τους έχουμε και εδώ βρίσκουμε μια παρέα μια συμπαράσταση με όσους έχω μιλήσει και έχουν παιδιά όλο υποδείξεις είναι...η δεν θα μπορείτε να πεις τους φόβους σου και να σε καταλάβουν! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Penny28 είπε:

Πραγματικά πόσο δίκιο έχεις καμιά φορά έχουμε ανθρώπους δίπλα μας και είναι σαν να μην τους έχουμε και εδώ βρίσκουμε μια παρέα μια συμπαράσταση με όσους έχω μιλήσει και έχουν παιδιά όλο υποδείξεις είναι...η δεν θα μπορείτε να πεις τους φόβους σου και να σε καταλάβουν! 

Το πιο σημαντικό από όλα και αυτό που κάνει τη συνομιλία εδώ διαφορετική, είναι ότι δεν υπάρχει επίκριση κι ας μιλάμε ανώνυμα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, itsathina είπε:

Να πω κάτι άσχετο να αλλάξω λίγο το κλίμα.. ξέρετε τι σκεφτόμουν!; 
Πόσα πολλά έχουμε μοιραστεί εδώ μέσα, άγχος, λύπες, χαρές, απορίες, ιδέες, εμπειρίες, εγκυμοσύνη, θηλασμό.. και πόσα ακόμα. Δε γνωρίζουμε η μία την άλλη και όμως έχουμε μοιραστεί τόσα πολλά. Αύριο μεθαύριο μπορεί να τα φέρει έτσι η ζωή και να περάσουμε η μια δίπλα από την άλλη στο δρόμο και ενώ έχουμε μοιραστεί τόσα, θα είμαστε άγνωστες. Φοβερό..

Το έχω σκεφτει πάρα πολλές φορές !!!!Επίσης πόσο καλό κάνει να μοιράζεσαι τ αγωνίες σου ,το ανχως σου με ανθρώπους που ξέρεις ότι θα σε καταλάβουν !!!Γιατί και αυτή πάνω κάτω τα ίδια νιώθουν !!!Εμένα με βοήθησε πολύ αυτή η ομάδα από την αρχή τ εγκυμοσύνης που πέρασα πολύ δύσκολα και ας μην τα είχα γράψει όλα μέχρι και τώρα .

Βγήκε θετικη και η δεύτερη κόρη μου κ περιμένω λογικά κ την τρίτη που δεν νομίζω να την γλυτώσει.Προς τ παρόν κάνουν αρκετα υψηλό πυρετό και θα πρέπει να πάρω την παιδίατρο το απόγευμα να μου πει τι επιτρέπεται άλλο να πάρουν εκτός από ντεπον γιατί είχαμε χρόνια να πάρουμε κάποιο παυσίπονο κ δεν ξέρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Βγήκε θετικη και η δεύτερη κόρη μου κ περιμένω λογικά κ την τρίτη που δεν νομίζω να την γλυτώσει.Προς τ παρόν κάνουν αρκετα υψηλό πυρετό και θα πρέπει να πάρω την παιδίατρο το απόγευμα να μου πει τι επιτρέπεται άλλο να πάρουν εκτός από ντεπον γιατί είχαμε χρόνια να πάρουμε κάποιο παυσίπονο κ δεν ξέρω 

Λογικά εναλλάξ με αλγκοφρέν θα σου πει, κάτι τέτοιο έχω ακούσει ότι γίνεται. 
Από διάθεση πως είναι τα κορίτσια; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Να πω κάτι άσχετο να αλλάξω λίγο το κλίμα.. ξέρετε τι σκεφτόμουν!; 
Πόσα πολλά έχουμε μοιραστεί εδώ μέσα, άγχος, λύπες, χαρές, απορίες, ιδέες, εμπειρίες, εγκυμοσύνη, θηλασμό.. και πόσα ακόμα. Δε γνωρίζουμε η μία την άλλη και όμως έχουμε μοιραστεί τόσα πολλά. Αύριο μεθαύριο μπορεί να τα φέρει έτσι η ζωή και να περάσουμε η μια δίπλα από την άλλη στο δρόμο και ενώ έχουμε μοιραστεί τόσα, θα είμαστε άγνωστες. Φοβερό..

Αν σου πω ότι ένα βράδυ αυτό σκεφτόμουν κ εγω? Ξυπνάω να τον ταισω κ μέχρι να τον κρατήσω να ρευτει ανυπομονώ να μπω να δω αν έγραψε κάτι καμιά σας!!! Το πρώτο πράγμα που κάνω όταν παίρνω το κινητό είναι ν μπω στο φόρουμ 

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Το έχω σκεφτει πάρα πολλές φορές !!!!Επίσης πόσο καλό κάνει να μοιράζεσαι τ αγωνίες σου ,το ανχως σου με ανθρώπους που ξέρεις ότι θα σε καταλάβουν !!!Γιατί και αυτή πάνω κάτω τα ίδια νιώθουν !!!Εμένα με βοήθησε πολύ αυτή η ομάδα από την αρχή τ εγκυμοσύνης που πέρασα πολύ δύσκολα και ας μην τα είχα γράψει όλα μέχρι και τώρα .

Βγήκε θετικη και η δεύτερη κόρη μου κ περιμένω λογικά κ την τρίτη που δεν νομίζω να την γλυτώσει.Προς τ παρόν κάνουν αρκετα υψηλό πυρετό και θα πρέπει να πάρω την παιδίατρο το απόγευμα να μου πει τι επιτρέπεται άλλο να πάρουν εκτός από ντεπον γιατί είχαμε χρόνια να πάρουμε κάποιο παυσίπονο κ δεν ξέρω 

Οπλισου με υπομονή κ τπτ άλλο. Κ πάνω από όλα να εύχεσαι να το περάσουν γρήγορα κ σε περίπτωση που κολλήσεις κ εσύ να έχουν τελειώσει οι κοπέλες. Είναι δύσκολο να έχεις τα χάλια σου κ να πρεπει να φροντίσεις κ τα παιδιά. Σου στέλνω τη δύναμη μου!!! Ότι καλύτερο κορίτσι μου. Αλλά να θυμάσαι ότι είναι μια ίωση κ τπτ παραπάνω. Μην αγχώνεσαι... όποτε μπορείς γράφε μας τα νέα σας

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...