Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Kaity8 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Είχα κι εγώ δυσκολίες στο φαγητό, δεν είχα διαθεση να φάω τίποτα και μόνο 2 μερες τωρα έφαγα καλά! 

Πόσων εβδομάδων είστε κορίτσια; Να σας γνωρίσω κι εγώ λίγο.... Εγω ειμαι 7+1

Γεια σου από εμένα κορίτσι μου!! Εγώ είμαι 9&5.. πήγα πρώτη φορά στον γιατρό 5&5 είδαμε σάκο κ μετά πήγα 7&5 κ ακούσαμε καρδούλα... τώρα περιμένω θα ξανά πάω σε 2 εβδομάδες που θα είμαι 11&5 κ Ανυπομονώ!

υποφερω από ναυτίες κυρίως τα απογεύματα κ το βράδυ αλλά ακόμα εμετό δεν έχω κάνει! Έχω ακόμα μια μπουμπουκα 16 μηνών οποτε προσπαθώ να ανταπεξέλθω !! Αυτά για εμένα!!  Καλώς ήρθες στην παρέα μας εύχομαι να έχουμε όλες ένα υπέροχο ταξίδι εγκυμοσύνης...

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Kaity8 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Είχα κι εγώ δυσκολίες στο φαγητό, δεν είχα διαθεση να φάω τίποτα και μόνο 2 μερες τωρα έφαγα καλά! 

Πόσων εβδομάδων είστε κορίτσια; Να σας γνωρίσω κι εγώ λίγο.... Εγω ειμαι 7+1

Μαζί είμαστε εμείς! 7 εβδομάδων σήμερα! Εχθές ακούσαμε καρδούλα!!:wub:

Βεβαια σήμερα το πρωί κατά τις 5 πήρα μια λαχτάρα κορίτσια μου είναι η αλήθεια! Σηκώθηκα για τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα ροζ υγρά! Καταλαβαίνετε τι έπαθα! Έβαλα ένα utrogestan κολπικά και περίμενα να ξημερώσει για να πάρω τηλέφωνο τον γιατρό! Ευτυχώς από εκείνη την ώρα δεν έχω κάτι άλλο. Σήμερα όμως ξεκουράζομαι όλη μέρα. Δεν έχω κάνει τίποτα! Να δω τι θα κάνω από Δευτέρα που ο άντρας μου θα πάει για δουλειά και η μικρή μου είναι σβουριτσα! Θέλει κι αυτή την προσοχή της! Προσπαθώ και να της αποσπώ και την προσοχή ώστε να μειώσει έως και να κόψει εντελώς τον θηλασμό... δύσκολα πράγματα! Αυτά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 5:34 ΜΜ, Angelinaki είπε:

Είμαι σε επαρχία, δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει! 

 

Είναι σχεδόν 19 μηνών! Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα σε αυτή την ηλικία να της δώσω για πρώτη φορά μπιμπερό αφού έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιεί και ποτήρι και καλαμάκι και απ όλα, όμως το θέμα της είναι το νανούρισμα και νομίζω ότι θα πάω να πάρω μπιμπερό για να την κοιμίζω τη νύχτα! Δεν έχω κάποια αλλη σκέψη προς το παρόν! Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο μήπως μου προτείνει κάποια λύση!:mellow: 

Οσο για την καλλιέργεια, εγώ θα την κάνω την Τρίτη! Καλά αποτελέσματα και σε σένα!!!

Καλη εγκυμοσύνη και σε σένα! Τι ωραία νέα! Κι εμείς αργήσαμε! Μετά από 9 χρόνια ελεύθερων επαφών ήρθε το κορίτσι μας! Και τώρα χωρίς να το περιμενω έμεινα έγκυος ξανά!:wub:

Όχι σε ευχαριστώ για Αθήνα με ενδιαφέρει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Μαζί είμαστε εμείς! 7 εβδομάδων σήμερα! Εχθές ακούσαμε καρδούλα!!:wub:

Βεβαια σήμερα το πρωί κατά τις 5 πήρα μια λαχτάρα κορίτσια μου είναι η αλήθεια! Σηκώθηκα για τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα ροζ υγρά! Καταλαβαίνετε τι έπαθα! Έβαλα ένα utrogestan κολπικά και περίμενα να ξημερώσει για να πάρω τηλέφωνο τον γιατρό! Ευτυχώς από εκείνη την ώρα δεν έχω κάτι άλλο. Σήμερα όμως ξεκουράζομαι όλη μέρα. Δεν έχω κάνει τίποτα! Να δω τι θα κάνω από Δευτέρα που ο άντρας μου θα πάει για δουλειά και η μικρή μου είναι σβουριτσα! Θέλει κι αυτή την προσοχή της! Προσπαθώ και να της αποσπώ και την προσοχή ώστε να μειώσει έως και να κόψει εντελώς τον θηλασμό... δύσκολα πράγματα! Αυτά!

Κι εγώ πήρα λαχταρα εχθες γιατι ειδα καφε στο σερβιετακι αλλα μου είπε ότι είναι από το τεστ παπ που κάναμε στην πρώτη επίσκεψη. Τώρα έχω καθαρίσει, δεν έχω τίποτα. Το μόνο που νιώθω είναι τραβήγματα σαν κράμπες και μου έχει δώσει utrogestan. 

Την εβδομάδα που έρχεται που θα βγουν οι εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου θα κλείσω το επόμενο ραντεβού και ανυπομονώ! Τότε λέει θα μου ανοίξει και καρτέλα για το μωρό. 

Εγω κορίτσια το έμαθα στις 11 μερες καθυστέρησης επειδή έχω γενικά καθυστέρηση,  και η χοριακη ηταν μεγάλη, τουλάχιστον δεν έζησα αυτό το άγχος του διπλασιασμού, αλλα πλέον έχω αρκετο άγχος για να πάνε όλα καλά γιατί έχουμε ταλαιπωρηθεί.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Μαζί είμαστε εμείς! 7 εβδομάδων σήμερα! Εχθές ακούσαμε καρδούλα!!:wub:

Βεβαια σήμερα το πρωί κατά τις 5 πήρα μια λαχτάρα κορίτσια μου είναι η αλήθεια! Σηκώθηκα για τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα ροζ υγρά! Καταλαβαίνετε τι έπαθα! Έβαλα ένα utrogestan κολπικά και περίμενα να ξημερώσει για να πάρω τηλέφωνο τον γιατρό! Ευτυχώς από εκείνη την ώρα δεν έχω κάτι άλλο. Σήμερα όμως ξεκουράζομαι όλη μέρα. Δεν έχω κάνει τίποτα! Να δω τι θα κάνω από Δευτέρα που ο άντρας μου θα πάει για δουλειά και η μικρή μου είναι σβουριτσα! Θέλει κι αυτή την προσοχή της! Προσπαθώ και να της αποσπώ και την προσοχή ώστε να μειώσει έως και να κόψει εντελώς τον θηλασμό... δύσκολα πράγματα! Αυτά!

Κορίτσι μου μήπως ήταν από την εξέταση; Άμα σε εξέτασε ενδοκολπικα ίσως είναι κ από αυτό! Εγώ όταν πήγα την τελευταία φορά στον γιατρό το ένιωσα ότι πόνεσα ( ενδοκολπικη εξέταση ήταν ακόμα αρχές κ σε εμένα ) κ αργότερα γυρνώντας σπίτι είδα λίγα καφέ υπολείμματα στο σερβιετακι αλλά ήμουν 100% σίγουρη πως ήταν από την εξέταση γιατί το ένιωσα εκείνη την στιγμή.. σκέψου δεν ενημέρωσα τον γιατρό γιατί δεν ξανά είδα ποτε! Οποτε μην στεναχωριέσαι ιιιισως είναι κ από αυτό! Καλά κανεις πάντως κ ξεκουράζεσαι όσο μπορείς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.. τώρα με την μικρή καταλαβαίνω ποσο δύσκολο είναι , ότι κ να πω δεν βοηθάει.. κ εγώ στην ίδια φάση είμαι! Λίγο υπομονή όλοι λένε άμα περάσει το πρώτο 3μηνο που έχει «δεσει» το μωρό είναι καλύτερα μετά 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Είχα κι εγώ δυσκολίες στο φαγητό, δεν είχα διαθεση να φάω τίποτα και μόνο 2 μερες τωρα έφαγα καλά! 

Πόσων εβδομάδων είστε κορίτσια; Να σας γνωρίσω κι εγώ λίγο.... Εγω ειμαι 7+1

Καλημέρααα, καλώς ήρθες!! Εγώ είμαι 8+4 έχουμε άκουσε καρδουλα και λογικά μέσα στην εβδομάδα θα κλείσουμε και το 2ο ραντεβού μας! Με το καλό σε όλες μας!

14 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Όχι σε ευχαριστώ για Αθήνα με ενδιαφέρει

Καλημερααα! Έχω εγώ γιατρό στο Έλενα στην Αθήνα,  αν σε ενδιαφέρει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eva n είπε:

Καλημέρααα, καλώς ήρθες!! Εγώ είμαι 8+4 έχουμε άκουσε καρδουλα και λογικά μέσα στην εβδομάδα θα κλείσουμε και το 2ο ραντεβού μας! Με το καλό σε όλες μας!

Καλημερααα! Έχω εγώ γιατρό στο Έλενα στην Αθήνα,  αν σε ενδιαφέρει!

Ναι με ενδιαφέρει... αύριο έχω ραντεβού στα πρωινά αλλά θέλω κάποιον να με αναλάβει.... σύντομα ευελπιστώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Ναι με ενδιαφέρει... αύριο έχω ραντεβού στα πρωινά αλλά θέλω κάποιον να με αναλάβει.... σύντομα ευελπιστώ να μπω κι εγώ στην παρέα σας....

Φυσικά και θα μπεις και εσυ στην παρέα μας! Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα για τον γιατρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fani79 είπε:

Μανούλες χρόνια πολλά! Είμαι καινούργια στο foroum. Στα 42 μου περιμένω το τρίτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 25/12. Πολύ ταλαιπωρία όμως βρε κορίτσια, εδώ και τρεις εβδομάδες... 

 

 

Καλώς μας ήρθες! Με το καλό εύχομαι! Έχεις εμετούς κλπ;; πόσων εβδομάδων είσαι;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Fani79 είπε:

Μανούλες χρόνια πολλά! Είμαι καινούργια στο foroum. Στα 42 μου περιμένω το τρίτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 25/12. Πολύ ταλαιπωρία όμως βρε κορίτσια, εδώ και τρεις εβδομάδες... 

 

 

Καλως ηρθες!!!!

Όλα με το καλο κοριτσι!!είχα κ εγω 3 μέρες αφαγια Κ αγκαλια την τουαλέτα τωρα παω καλυτερα κ τρωω!!υπομονή σε όλες μας!!Είναι τα πιο γλυκά κ δικαιολογημένα συμπτώματα της ζωής μας!!!Να περάσει επιτελους το πρώτο τρίμηνο να αναπτερωσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό περιμένω!!! Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να πιω καθόλου νερό!!! Εντωμεταξύ αύριο ταξιδεύω με καράβι για να γυρίσω σπίτι μου και το σκέφτομαι (22 ώρες ταξίδι)!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Λέω να μπω κι εγώ σιγά σιγά στην παρέα σας κι ο θεός βοηθός! Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών 6 εμβρυομεταφορες, 1 παλίνδρομη κύηση από φυσική σύλληψη και άλλες 5 βιοχημικές με υποψία εξωμήτριας κύησης και διακοπή με μεθοτρεξάτη φτάσαμε στο θετικό αποτέλεσμα. Είμαι 45 χρονών έγκυος στο πρώτο παιδί. Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού στο Έλενα είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και παλμό αλλά καρδιά δεν ακούσαμε. Με μέτρησαν 6+2 και το έμβρυο ήταν 0,48 εκ. Βάση τελευταίας περιόδου με βγάζουν 7+4 βέβαια είμαι μετά από εμβρυομεταφορά που έγινε 23η μέρα του κύκλου μου οπότε φαντάζομαι ότι είναι λογική η απόκλιση. Μου είπαν να ξαναπάω σε μια εβδομάδα κι ότι τότε πρέπει να ακούσουμε αλλά εγώ αγχώθηκα λίγο δεν σας το κρύβω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας. Λέω να μπω κι εγώ σιγά σιγά στην παρέα σας κι ο θεός βοηθός! Μετά από 5 χρόνια προσπαθειών 6 εμβρυομεταφορες, 1 παλίνδρομη κύηση από φυσική σύλληψη και άλλες 5 βιοχημικές με υποψία εξωμήτριας κύησης και διακοπή με μεθοτρεξάτη φτάσαμε στο θετικό αποτέλεσμα. Είμαι 45 χρονών έγκυος στο πρώτο παιδί. Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού στο Έλενα είδαμε σάκο λεκιθικο ασκό και παλμό αλλά καρδιά δεν ακούσαμε. Με μέτρησαν 6+2 και το έμβρυο ήταν 0,48 εκ. Βάση τελευταίας περιόδου με βγάζουν 7+4 βέβαια είμαι μετά από εμβρυομεταφορά που έγινε 23η μέρα του κύκλου μου οπότε φαντάζομαι ότι είναι λογική η απόκλιση. Μου είπαν να ξαναπάω σε μια εβδομάδα κι ότι τότε πρέπει να ακούσουμε αλλά εγώ αγχώθηκα λίγο δεν σας το κρύβω...

Από την στιγμή που είδατε την καρδουλα να πάλλεται γιατί σε άγχωσαν;; κι εγώ όταν πήγα ήμουν 6+2 και λόγω παλαιότητας του υπέρηχου την είδαμε να πάλλεται και ίσα ίσα που την ακούσαμε. Από τους παλμούς που είδαν δεν σου είπαν πόσους χτύπους έχει η καρδούλα;; να μην ανησυχείς κοπέλα μου, ολα καλα θα πάνε και αυτή θα είναι η τυχερή μας! Εδώ θα κάνουμε το ταξίδι όλες μαζί με αισιοδοξία και θετική ενέργεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...