Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Ωραια πολυ θετικο οτι εμεινες μια φορα  να ξερεις γτ μεσα σ το περιβαλλον ειναι φιλικο να φιλοξενησει ξανα εμβρυο.ολα καλα θα πανε πολυ συντομα!!ξερω τι εννοεις γτ κ εγω με τον αντρα μ πολλα χρονια ειμαστε κ το περιμεναμε πως κ πως κ εμας δ ερχοταν κιολας αλλα θα δεις οτι ολα για καποιο λογο γινονται.μπορει τωρα να μεινεις σε διδυμα κ να σ ερθουν 2 μωρακια στην ζωη σου!καθε εμποδιο για καλο!

Καλημέρα! Μωρέ ας έρθει και ένα, γερό να είναι και να μας πάνε όλα καλά.. Μήπως γνωρίζει καμιά σας πότε μπορούμε να δοκιμάσουμε ξανά μετά από αποξεση? Ο γιατρός μας είπε μετά από 3 με 4 μήνες, αλλά από αυτόν πλέον τα ακούω όλα βερεσέ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλημέρα! Μωρέ ας έρθει και ένα, γερό να είναι και να μας πάνε όλα καλά.. Μήπως γνωρίζει καμιά σας πότε μπορούμε να δοκιμάσουμε ξανά μετά από αποξεση? Ο γιατρός μας είπε μετά από 3 με 4 μήνες, αλλά από αυτόν πλέον τα ακούω όλα βερεσέ. 

Καλημέρα !! Εμένα μετά το εξωμητριο μου είπε να αφήσω δύο περιόδους να περάσουν... Και μετά... Οπότε 3 μήνες ήταν αυτό... Τώρα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη μπορεί να θέλει 3 περιόδους αλλά δεν ξέρω... Νομίζω θα είναι αρκετά αστατη η περίοδος σου εμένα ήταν που ήταν μετά αποεγινε! Δηλαδή καθυστέρησε αρκετά και τις δύο φορές οπότε σε 2-3 περιόδους θα είναι οκ πιστεύω... Θα νιώσεις και εσύ έτοιμη θα δεις και το σώμα σου... 

Βέβαια εγώ δεν έκανα απόξεση αλλά λαπαροσκοπική αφαίρεση σάλπιγγας. Η μητέρα μου που είχε κάνει αποξεση μου είχε πει 3 μήνες της είχε πει ο γιατρός. 

Και εμείς 9 χρόνια μαζί και θέλαμε πολύ να κάνουμε παιδί, αλλά μην απογοητεύεσαι θα γίνει... Να περάσετε όμορφες στιγμές μεταξύ σας να εστιάσετε στο bonding της σχέσης σας βγείτε πιείτε ευχαριστηθείτε αυτούς τους μήνες και μετά βουρ πάλι ! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα! Μωρέ ας έρθει και ένα, γερό να είναι και να μας πάνε όλα καλά.. Μήπως γνωρίζει καμιά σας πότε μπορούμε να δοκιμάσουμε ξανά μετά από αποξεση? Ο γιατρός μας είπε μετά από 3 με 4 μήνες, αλλά από αυτόν πλέον τα ακούω όλα βερεσέ. 

εμενα κ τις δυο φορες μ χε πει μετα απο 4 μηνες κ αφου τοτε με δει κ ελεγξει το ενδομητριο οτι εχει επουλωθει κλπ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε; με το καλό τα θαύματακια μας. Να είναι γερά και ευλογημένα. Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά επειδή δεν έχει "σουσου και ψουψου" εκεί είμαστε λίγες είπα να μπω σφήνα σε εσας. Πως είστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katerina96 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε; με το καλό τα θαύματακια μας. Να είναι γερά και ευλογημένα. Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά επειδή δεν έχει "σουσου και ψουψου" εκεί είμαστε λίγες είπα να μπω σφήνα σε εσας. Πως είστε; 

Καλα εκανες καλως ηρθες εξαλλου προηγεισαι θα πεις κ την εμπειρια σ πρωτη!με το καλο!

1 ώρα πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα !! Εμένα μετά το εξωμητριο μου είπε να αφήσω δύο περιόδους να περάσουν... Και μετά... Οπότε 3 μήνες ήταν αυτό... Τώρα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη μπορεί να θέλει 3 περιόδους αλλά δεν ξέρω... Νομίζω θα είναι αρκετά αστατη η περίοδος σου εμένα ήταν που ήταν μετά αποεγινε! Δηλαδή καθυστέρησε αρκετά και τις δύο φορές οπότε σε 2-3 περιόδους θα είναι οκ πιστεύω... Θα νιώσεις και εσύ έτοιμη θα δεις και το σώμα σου... 

Βέβαια εγώ δεν έκανα απόξεση αλλά λαπαροσκοπική αφαίρεση σάλπιγγας. Η μητέρα μου που είχε κάνει αποξεση μου είχε πει 3 μήνες της είχε πει ο γιατρός. 

Και εμείς 9 χρόνια μαζί και θέλαμε πολύ να κάνουμε παιδί, αλλά μην απογοητεύεσαι θα γίνει... Να περάσετε όμορφες στιγμές μεταξύ σας να εστιάσετε στο bonding της σχέσης σας βγείτε πιείτε ευχαριστηθείτε αυτούς τους μήνες και μετά βουρ πάλι ! 

 

Κανα 2μηνο θα ναι μη το σκεφτεσαι ομως ετσι δες το οτι 2 μηνες ειναι αρκετοι για να χαλαρωσεις να περασετε ομορφα με τον αντρα σου θα ναι κ με το νεο ετος και θα ναι ολα με καλυτερες προδιαγραφες.ξερω πως δεν ειναι ευκολο αλλα προσπαθησε να μην μαυριζεις μεσα σου.μετα ρην αποξεση σου κανουν κ σκρατσινγκ στην μητρα κ βοηθαει παρα πολυ σε επομενη συλληψη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ @Suzukaki. Ναι ναι ότι θέλετε να με ρώτησετε ευχαρίστως αν μπορώ Ν βοηθήσω. Είμαι εγκυος στο 2ο τώρα. Εσύ αν θυμάμαι καλά έχεις δίδυμακια; πως νιώθεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katerina96 είπε:

Σε ευχαριστώ @Suzukaki. Ναι ναι ότι θέλετε να με ρώτησετε ευχαρίστως αν μπορώ Ν βοηθήσω. Είμαι εγκυος στο 2ο τώρα. Εσύ αν θυμάμαι καλά έχεις δίδυμακια; πως νιώθεις; 

Ναι κ εμενα 2 κ 3 ειναι εχω κ εγω μια κορη ηδη.ε περιεργα γτ παλι ειναι αγνωστο ως προς οτι ειναι 2 κ δ ξερω ποσο θα φουσκωσω φοβαμαι μη κανω ραγαδες κτλ πανω απο ολα βεβαια τα αλλα τα σοβαρα να ναι καλα αυτα ειναι δευτερευον αλλα κουβεντα να γινεται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Suzukaki είπε:

Ναι κ εμενα 2 κ 3 ειναι εχω κ εγω μια κορη ηδη.ε περιεργα γτ παλι ειναι αγνωστο ως προς οτι ειναι 2 κ δ ξερω ποσο θα φουσκωσω φοβαμαι μη κανω ραγαδες κτλ πανω απο ολα βεβαια τα αλλα τα σοβαρα να ναι καλα αυτα ειναι δευτερευον αλλα κουβεντα να γινεται

Σίγουρα είναι λογικό να έχεις ανησυχίες. Δεν είναι κακό να σκέφτεσαι και το σώμα σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Katerina96 είπε:

Σίγουρα είναι λογικό να έχεις ανησυχίες. Δεν είναι κακό να σκέφτεσαι και το σώμα σου. 

Εγω το σκεφτομαι πολυ ναι αφηνει τα σημαδια του πανω μας τα οποια καποια μπορει να τα κουβαλαμε για παντα αναλογως τι αφηνει στην καθεμια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω το σκεφτομαι πολυ ναι αφηνει τα σημαδια του πανω μας τα οποια καποια μπορει να τα κουβαλαμε για παντα αναλογως τι αφηνει στην καθεμια

Κοιτα εγώ δεν έχω θέμα. Στο στήθος από τον θηλασμό έχω άπειρες ραγάδες. Στην κοιλιά τίποτα. Όμως μου αρέσει σαν σημαδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Katerina96 είπε:

Κοιτα εγώ δεν έχω θέμα. Στο στήθος από τον θηλασμό έχω άπειρες ραγάδες. Στην κοιλιά τίποτα. Όμως μου αρέσει σαν σημαδι

Μπα εγω εχω κ θεμα.με το δερμα μ και νε επηρεαζουν πολυ τα σημαδια.βαζω κρεμες βεβαια ισως την γλιτωσω κ αυτη την φορα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα τι κάνετε; με το καλό τα θαύματακια μας. Να είναι γερά και ευλογημένα. Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά επειδή δεν έχει "σουσου και ψουψου" εκεί είμαστε λίγες είπα να μπω σφήνα σε εσας. Πως είστε; 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου ! 

Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα ? 

Περιμενεις αγοράκι η κοριτσάκι? 

Β επιπέδου έχεις κανει δηλαδή... 

Πες τα όλα ! Χαχχαχα 

Έχεις ψωνίσει τίποτα ? .

Κορίτσια έχετε κούνιες να προτείνετε ? Εμείς σκεφτόμαστε να πάρουμε μετά τη β επιπέδου αλλά θέλουμε να πάρουμε κούνια που να γίνεται και κρεβάτι ώστε να το χρησιμοποιήσει μέχρι τα 5-6. 

Ποια η εμπειρία σας ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου ! 

Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα ? 

Περιμενεις αγοράκι η κοριτσάκι? 

Β επιπέδου έχεις κανει δηλαδή... 

Πες τα όλα ! Χαχχαχα 

Έχεις ψωνίσει τίποτα ? .

Κορίτσια έχετε κούνιες να προτείνετε ? Εμείς σκεφτόμαστε να πάρουμε μετά τη β επιπέδου αλλά θέλουμε να πάρουμε κούνια που να γίνεται και κρεβάτι ώστε να το χρησιμοποιήσει μέχρι τα 5-6. 

Ποια η εμπειρία σας ? 

 

 

Εχει στα ικεα εμενα μ. Την εδωσαν βγαινει το μεσαιο καγκελο κ γινεται κρεββατακι αλλα δ ειναι τεραστια.θα εχει κ μεγαλυτερες σιγουρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου ! 

Σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα ? 

Περιμενεις αγοράκι η κοριτσάκι? 

Β επιπέδου έχεις κανει δηλαδή... 

Πες τα όλα ! Χαχχαχα 

Έχεις ψωνίσει τίποτα ? .

Κορίτσια έχετε κούνιες να προτείνετε ? Εμείς σκεφτόμαστε να πάρουμε μετά τη β επιπέδου αλλά θέλουμε να πάρουμε κούνια που να γίνεται και κρεβάτι ώστε να το χρησιμοποιήσει μέχρι τα 5-6. 

Ποια η εμπειρία σας ? 

 

 

Καλώς σας βρήκα γλυκό μου κορίτσι. Αύριο μπαίνω στην 27η εβδομάδα περιμένω αγοράκι. Έχω ένα αγοράκι ακόμα 20 μηνών. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα. Τον Γενάρη θα πάρω καρότσι και ρουχαλάκια μου έστειλε μια κοπέλα από εδώ από το φόρουμ οπότε είμαι εντάξει. Κανένα φορμακι θα πάρω ξέρεις ένα δύο ίσα ίσα για την χαρά ξέρεις αλλά οχι ακόμα. Κούνια έχω, ριλαξ θα μου δώσει η νονά μου.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...