Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Καλησπέρα! Είμαστε πολύ κοντά! Είμαι 18 και 1 με ΠΗΤ 12/5. Πρωτη εγκυμοσυνη κι εγώ. Το άγχος θα είναι μόνιμο πλέον πιστεύω... το θέμα είναι να το διαχειριζόμαστε... εγώ ειμαι απο  εξωσωματική οπότε το άγχος άρχισε πολύ πριν μείνω έγκυος... μετά να περάσει το τρίμηνο... να βγει καλή η αυχενικη... είχα και λίγο αίμα την έβδομη εβδομάδα.. Και γενικά μια ανησυχία... γιατί πονάω...  γιατί έχω υγρά και δεν τελειώνουν οι ανησυχίες... Και όταν με το καλό γεννήσουμε θα αγχωνομαστε για να φροντίσουμε το βρεφακι... 

Σχετικά με το εμβόλιο που εγώ είχα κανει την Α δόση πριν την εγκυμοσυνη και τη β μόλις έκλεισα το τρίμηνο...

Έχεις κανονίσει για β επιπέδου; εγώ έχω στις 27/12. 

Με το καλό να προχωρήσουν όλα! 

 

Αχ ναι! Είμαστε πολύ κοντά! Εύχομαι με το καλό και το δικό σου το μωράκι...εγώ εκλεισα β επιπέδου στις 4/01 για να παρατείνω κ την άδεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Και εγώ τραχηλο 29 χιλιοστά και χαμηλό πλακούντα παρακαλω.. στην αρχή είχα αιματωμα δίπλα στον σάκο με αιμορραγιες.. 

Γενικά τρέμω κάθε μέρα!

Τι σου είπε ο γιατρός για τον τράχηλο? Εγώ θα πάω να με δει σε δύο εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρυχο να τον μετρήσουμε. 

Τώρα σταμάτησε το αίμα ? Εμένα απορροφήθηκε το αιμάτωμα ήθελε πολλές εβδομάδες αλλά τώρα έφυγε τελείως !! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εγω κλεινω την 17η εχω διδυμα και ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα λεμε ξανα απο οτι βλεπω για να τα βλεπουν κ τα νεα μελη και να τα θυμομαστε  οι παλιοτερες.εχω να πω σε εσας που ειναι η πρωτη σας φορα λογικο να εχετε αγχος αλλα εφοφον φτασαμε ως εδω πανε ολα καλα να σκεφτεστε μονο τα θετικα κ οτι τα μωρακια ερχονται.δεν σας τα λεει αυτα καποια πογ εχει περασει ευκολα εχω ταλαιπωρηθει απειρα κ εγω για να μειμω εγκυος στην κορη μ  εκανα εξωσωματικη απετυχε σπερματεγχυση λαπαροσκοπηση κ ενα καρο αλλα κ τελικα εμεινα φυσιολογικα κ τωρα τα διδυμα δ το συζητω ηρθαν αμεσως χωρις να τα περιμενουμε καν.για ολα φταιει το αγχος!! Οι κυησεις επισης για μενα δ ειναι ευκολες ως προς την ψυχολογια παθαινω κρισεις πανικου κ παλι το παλευω λεω δ θα σ περασει!!!!να ετοιμαζετε τα ρουχαλακια τα δωματια κ να μπειτε σε mood  κ να μην σκεφτεστε πολυ τα θεματακια που μπορει να εχετε.μ ελεγε ο γιαττος μ σρην κορη μ μπορεις να ξεχασεις οτι εισαι  εγκυος;;;;;;;;;αυτο θελω να το θυμασαι μονο οταν ερχεσαι να σε εξετασω.κ ειχε δικιο αν την αφησουμε ηρεμη την κυηση ξερει τον δρομο της αυτη απο μονη της.εχω νιωσει κατι σκιρτηματα εγω πριν 2 μερες κ οσες δ το εχετε ζησει ακομα να ξερετε οτι απο την ωρα που θα τα νιωσετε θα αλλαξει ολη η ψυχολογια σας.θα τα ξεχνατε ολα τα αλλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός για τον τράχηλο? Εγώ θα πάω να με δει σε δύο εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρυχο να τον μετρήσουμε. 

Τώρα σταμάτησε το αίμα ? Εμένα απορροφήθηκε το αιμάτωμα ήθελε πολλές εβδομάδες αλλά τώρα έφυγε τελείως !! 

 

Και εγώ σε 2 βδομάδες θα πάω να με δει και να τον ξαναμετρησει..και το αίμα έχει σταματήσει από τον τρίτο μήνα και αφού άλλαξα γιατρό και μου είπε ότι πρέπει να μείνω στο κρεβάτι.

Το μόνο που είπε για τον τράχηλο είναι ότι το παρακολουθούμε.. και αν χρειαστεί θα μείνω πάλι ξαπλα..

 

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω κλεινω την 17η εχω διδυμα και ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη τα λεμε ξανα απο οτι βλεπω για να τα βλεπουν κ τα νεα μελη και να τα θυμομαστε  οι παλιοτερες.εχω να πω σε εσας που ειναι η πρωτη σας φορα λογικο να εχετε αγχος αλλα εφοφον φτασαμε ως εδω πανε ολα καλα να σκεφτεστε μονο τα θετικα κ οτι τα μωρακια ερχονται.δεν σας τα λεει αυτα καποια πογ εχει περασει ευκολα εχω ταλαιπωρηθει απειρα κ εγω για να μειμω εγκυος στην κορη μ  εκανα εξωσωματικη απετυχε σπερματεγχυση λαπαροσκοπηση κ ενα καρο αλλα κ τελικα εμεινα φυσιολογικα κ τωρα τα διδυμα δ το συζητω ηρθαν αμεσως χωρις να τα περιμενουμε καν.για ολα φταιει το αγχος!! Οι κυησεις επισης για μενα δ ειναι ευκολες ως προς την ψυχολογια παθαινω κρισεις πανικου κ παλι το παλευω λεω δ θα σ περασει!!!!να ετοιμαζετε τα ρουχαλακια τα δωματια κ να μπειτε σε mood  κ να μην σκεφτεστε πολυ τα θεματακια που μπορει να εχετε.μ ελεγε ο γιαττος μ σρην κορη μ μπορεις να ξεχασεις οτι εισαι  εγκυος;;;;;;;;;αυτο θελω να το θυμασαι μονο οταν ερχεσαι να σε εξετασω.κ ειχε δικιο αν την αφησουμε ηρεμη την κυηση ξερει τον δρομο της αυτη απο μονη της.εχω νιωσει κατι σκιρτηματα εγω πριν 2 μερες κ οσες δ το εχετε ζησει ακομα να ξερετε οτι απο την ωρα που θα τα νιωσετε θα αλλαξει ολη η ψυχολογια σας.θα τα ξεχνατε ολα τα αλλα.

Ωχου διδυμακια!! Με το καλό να έρθουν! Πολύ παρηγορα τα λόγια σου!!

Εγώ έχω άγχος με τα πάντα.. με το τι θα φάω,  τι θα πιω..ακόμα και με το σκυλί.. Μου έφερε σπίτι ένα κόκκαλο ωμο(που το βρήκε ο αθεοφοβος) δεν το είχα δει το έπιασα και έπαθα κρίση μη τυχόν και κόλλησα τοξοπλασμα.. Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Και εγώ σε 2 βδομάδες θα πάω να με δει και να τον ξαναμετρησει..και το αίμα έχει σταματήσει από τον τρίτο μήνα και αφού άλλαξα γιατρό και μου είπε ότι πρέπει να μείνω στο κρεβάτι.

Το μόνο που είπε για τον τράχηλο είναι ότι το παρακολουθούμε.. και αν χρειαστεί θα μείνω πάλι ξαπλα..

 

Ωχου διδυμακια!! Με το καλό να έρθουν! Πολύ παρηγορα τα λόγια σου!!

Εγώ έχω άγχος με τα πάντα.. με το τι θα φάω,  τι θα πιω..ακόμα και με το σκυλί.. Μου έφερε σπίτι ένα κόκκαλο ωμο(που το βρήκε ο αθεοφοβος) δεν το είχα δει το έπιασα και έπαθα κρίση μη τυχόν και κόλλησα τοξοπλασμα.. Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις!

 

Οχι μην το κανεις κ εγω στο πρωτο ημουν ετσι τελικα δ την χαρηκα την κυηση μου οσο ηθελα κ οσο φανταζομουν οπου δ ειχα κ τπτ απο προβληματα μονο απο θεμα κρισεων πανικου μ εφτανε να νιωθω χαλια κ να λεω αχ ποτε θα γεννησω κ τωρα δ ειμαι καλα μεσα στην αναφαλεια ειμαι με τις αδιαθεσιες εγω αν νιωσω οτι δ ειμαι καλα πανικοβαλλομαι δ παω μονη μ πουθενα κ κατι τετοια αλλα το παλευω λεω οχι κ οσο μπορω παω κοντρα!!!ενταξει εγω ξερω κ πως ειναι το εχω ξαναζησει εχω παρει το κολαι που λενε εμενα με αγχωνει οτι ειναι 2 κ πως θα αναταπεξελθω συν την κορη μ αν ειχα ενα δηλ α καλαααα θα ημουν πολυ πιο κουλ.σας καταλαβαινω γτ σας ειναι αγνωστα ολα λογικο αλλα να σκεφτεστε οτι φαγαμε σχεδον το μισο.επισης η κυηση παιδια δ ειναι ευκολο πραγμα οσες λενε θα το πω χυμα πιπες η ειναι καθυστερημενες η αναισθητες κ δ της επηρεασε τπτ ουτε σε ψυχολ λογω ορμονων ουτε στο σωμα.οι ιδιοι οι γιατροι σ λενε οτι ειναι μεγαλο σοκ στον οργανισμο για την γυναικα μεσα και εξω. εδω περιοδο περιμενουμε κ τρελενομαστε απο τις ορμονες οχι να εχουμε ενα πλασμα μεσα μας μην τρελαθουμε τελειως.θελει ψυχραιμια κ ως προς τα θεματακια που εχει η καθεμια να ακουτε μονο τον γιατρο σας κ θα δειτε πως θα περασει ο καιρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Suzukaki είπε:

Οχι μην το κανεις κ εγω στο πρωτο ημουν ετσι τελικα δ την χαρηκα την κυηση μου οσο ηθελα κ οσο φανταζομουν οπου δ ειχα κ τπτ απο προβληματα μονο απο θεμα κρισεων πανικου μ εφτανε να νιωθω χαλια κ να λεω αχ ποτε θα γεννησω κ τωρα δ ειμαι καλα μεσα στην αναφαλεια ειμαι με τις αδιαθεσιες εγω αν νιωσω οτι δ ειμαι καλα πανικοβαλλομαι δ παω μονη μ πουθενα κ κατι τετοια αλλα το παλευω λεω οχι κ οσο μπορω παω κοντρα!!!ενταξει εγω ξερω κ πως ειναι το εχω ξαναζησει εχω παρει το κολαι που λενε εμενα με αγχωνει οτι ειναι 2 κ πως θα αναταπεξελθω συν την κορη μ αν ειχα ενα δηλ α καλαααα θα ημουν πολυ πιο κουλ.σας καταλαβαινω γτ σας ειναι αγνωστα ολα λογικο αλλα να σκεφτεστε οτι φαγαμε σχεδον το μισο.επισης η κυηση παιδια δ ειναι ευκολο πραγμα οσες λενε θα το πω χυμα πιπες η ειναι καθυστερημενες η αναισθητες κ δ της επηρεασε τπτ ουτε σε ψυχολ λογω ορμονων ουτε στο σωμα.οι ιδιοι οι γιατροι σ λενε οτι ειναι μεγαλο σοκ στον οργανισμο για την γυναικα μεσα και εξω. εδω περιοδο περιμενουμε κ τρελενομαστε απο τις ορμονες οχι να εχουμε ενα πλασμα μεσα μας μην τρελαθουμε τελειως.θελει ψυχραιμια κ ως προς τα θεματακια που εχει η καθεμια να ακουτε μονο τον γιατρο σας κ θα δειτε πως θα περασει ο καιρος

Έχεις πολύ δίκιο! Ναι πράγματι αν έρθει κάποιος και μου πει πόσο εύκολο είναι θα τον βρισω..είναι όμορφο..όχι εύκολο..

Αλλάζει η καθημερινότητα σου και καλώς κάνει και αλλαζει γιατί το κάνεις για το παιδί σου..η καθεμία όπως μπορεί δηλαδή.. 

Και εγώ πχ έκοψα το κάπνισμα με το που είδα θετικό τεστ.. έχω κλάψει για να κάνω ένα τσιγάρο και έχω κρατηθεί.. Η για να βγω μια βόλτα.. και όλα αυτά σε συνδυασμό με τις ορμόνες, με όλη αυτή την τρέλα λόγω κορονοιου. 

Καθόλου εύκολη διαδικασία! 

Όσο για τα διδυμα και το αν θα τα καταφέρεις νομίζω ότι έχουμε περισσότερη δύναμη απ όση νομίζουμε.. τα λέω σε εσένα να τα ακούσω και εγώ!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Έχεις πολύ δίκιο! Ναι πράγματι αν έρθει κάποιος και μου πει πόσο εύκολο είναι θα τον βρισω..είναι όμορφο..όχι εύκολο..

Αλλάζει η καθημερινότητα σου και καλώς κάνει και αλλαζει γιατί το κάνεις για το παιδί σου..η καθεμία όπως μπορεί δηλαδή.. 

Και εγώ πχ έκοψα το κάπνισμα με το που είδα θετικό τεστ.. έχω κλάψει για να κάνω ένα τσιγάρο και έχω κρατηθεί.. Η για να βγω μια βόλτα.. και όλα αυτά σε συνδυασμό με τις ορμόνες, με όλη αυτή την τρέλα λόγω κορονοιου. 

Καθόλου εύκολη διαδικασία! 

Όσο για τα διδυμα και το αν θα τα καταφέρεις νομίζω ότι έχουμε περισσότερη δύναμη απ όση νομίζουμε.. τα λέω σε εσένα να τα ακούσω και εγώ!

 

Ισχυει ολες θα τα καταφερουμε εδω κανουν παιδια κατι τυχαρπαστες ακαταλληλες αυτο σκεψου.ειμαστε ευλογημενες που εχουμε μπεμπε στην κοιλια μας λιγος καιρος ακομα εμεινε κ εγω τελειωσα σφραγισε το μαγαζι χαχαχαχ κ εσεις στην δευρρη εγκυμοσυνη για οποια θελει κ αλλο παιδακι θα ειστε πιο κουλ κ πιο εμπειρες δ θα ναι το ιδιο με τωρα.αρκει να πανε ολα καλα μεχρι το τελος κ να βγουν γερα τα μωρα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Suzukaki είπε:

Ισχυει ολες θα τα καταφερουμε εδω κανουν παιδια κατι τυχαρπαστες ακαταλληλες αυτο σκεψου.ειμαστε ευλογημενες που εχουμε μπεμπε στην κοιλια μας λιγος καιρος ακομα εμεινε κ εγω τελειωσα σφραγισε το μαγαζι χαχαχαχ κ εσεις στην δευρρη εγκυμοσυνη για οποια θελει κ αλλο παιδακι θα ειστε πιο κουλ κ πιο εμπειρες δ θα ναι το ιδιο με τωρα.αρκει να πανε ολα καλα μεχρι το τελος κ να βγουν γερα τα μωρα μας!!!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Οχι μην το κανεις κ εγω στο πρωτο ημουν ετσι τελικα δ την χαρηκα την κυηση μου οσο ηθελα κ οσο φανταζομουν οπου δ ειχα κ τπτ απο προβληματα μονο απο θεμα κρισεων πανικου μ εφτανε να νιωθω χαλια κ να λεω αχ ποτε θα γεννησω κ τωρα δ ειμαι καλα μεσα στην αναφαλεια ειμαι με τις αδιαθεσιες εγω αν νιωσω οτι δ ειμαι καλα πανικοβαλλομαι δ παω μονη μ πουθενα κ κατι τετοια αλλα το παλευω λεω οχι κ οσο μπορω παω κοντρα!!!ενταξει εγω ξερω κ πως ειναι το εχω ξαναζησει εχω παρει το κολαι που λενε εμενα με αγχωνει οτι ειναι 2 κ πως θα αναταπεξελθω συν την κορη μ αν ειχα ενα δηλ α καλαααα θα ημουν πολυ πιο κουλ.σας καταλαβαινω γτ σας ειναι αγνωστα ολα λογικο αλλα να σκεφτεστε οτι φαγαμε σχεδον το μισο.επισης η κυηση παιδια δ ειναι ευκολο πραγμα οσες λενε θα το πω χυμα πιπες η ειναι καθυστερημενες η αναισθητες κ δ της επηρεασε τπτ ουτε σε ψυχολ λογω ορμονων ουτε στο σωμα.οι ιδιοι οι γιατροι σ λενε οτι ειναι μεγαλο σοκ στον οργανισμο για την γυναικα μεσα και εξω. εδω περιοδο περιμενουμε κ τρελενομαστε απο τις ορμονες οχι να εχουμε ενα πλασμα μεσα μας μην τρελαθουμε τελειως.θελει ψυχραιμια κ ως προς τα θεματακια που εχει η καθεμια να ακουτε μονο τον γιατρο σας κ θα δειτε πως θα περασει ο καιρος

Πολύ παρηγορα τα λόγια σου όντως ! Εμένα με γεμίζουν δύναμη ! 

Έτσι είναι ακριβώς ! Και εγώ απορώ πως λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περίοδος μιας γυναίκας ! Όχι παιδιά δεν είναι ! 

Μέχρι τώρα έχουμε τραβήξει μεγάλο σοκ και συνεχίζουμε... Ταλαιπωρία είναι ! 

Αλλά χαλάλι ας έρθει το μωράκι μου και θα τα ξεχάσω όλα ! 

Επίσης εμείς κάνουμε πλέον ένα σωρό εξετάσεις και από μόνο του αυτό είναι αγχωτικό και όλο και κάτι θα προκύπτει! Η μητέρα μου δεν ήξερε καν τι είναι η αυχενική! Έμαθε ότι είμαι κορίτσι όταν γεννήθηκα ! Της είπα για την προεκλαμψία και δεν ήξερε καν τι είναι αυτό ! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Πολύ παρηγορα τα λόγια σου όντως ! Εμένα με γεμίζουν δύναμη ! 

Έτσι είναι ακριβώς ! Και εγώ απορώ πως λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περίοδος μιας γυναίκας ! Όχι παιδιά δεν είναι ! 

Μέχρι τώρα έχουμε τραβήξει μεγάλο σοκ και συνεχίζουμε... Ταλαιπωρία είναι ! 

Αλλά χαλάλι ας έρθει το μωράκι μου και θα τα ξεχάσω όλα ! 

Επίσης εμείς κάνουμε πλέον ένα σωρό εξετάσεις και από μόνο του αυτό είναι αγχωτικό και όλο και κάτι θα προκύπτει! Η μητέρα μου δεν ήξερε καν τι είναι η αυχενική! Έμαθε ότι είμαι κορίτσι όταν γεννήθηκα ! Της είπα για την προεκλαμψία και δεν ήξερε καν τι είναι αυτό ! 

Καλημερα!!οσο τα ψαχνουμε θα αγχωνομαστε.ας οψεται που ειναι αναγκαιες οι εξετασεις αυτες εγω εκανα κ τροφοβλαστη κ τελικα ηταν ολα καλα τσαμπα το αγχος που εφαγα κ την ταλαιπωρια που βιωσα.δ τα λεω για παρηγορια τα λεω γτ ετσι ειναι κοριτσια η πρωτη κυηση ειδικα εχει πολυυυ αγχος ειναι ολα μα ολα αγνωστα!!!!!!ειναι πολυ λογικο δηλ μην νιωθετε  σαν τις τρελες του χωριου ολες ετσι ηταν στην  πρωτη τους 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/12/2021 at 12:53 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Οχι μην το κανεις κ εγω στο πρωτο ημουν ετσι τελικα δ την χαρηκα την κυηση μου οσο ηθελα κ οσο φανταζομουν οπου δ ειχα κ τπτ απο προβληματα μονο απο θεμα κρισεων πανικου μ εφτανε να νιωθω χαλια κ να λεω αχ ποτε θα γεννησω κ τωρα δ ειμαι καλα μεσα στην αναφαλεια ειμαι με τις αδιαθεσιες εγω αν νιωσω οτι δ ειμαι καλα πανικοβαλλομαι δ παω μονη μ πουθενα κ κατι τετοια αλλα το παλευω λεω οχι κ οσο μπορω παω κοντρα!!!ενταξει εγω ξερω κ πως ειναι το εχω ξαναζησει εχω παρει το κολαι που λενε εμενα με αγχωνει οτι ειναι 2 κ πως θα αναταπεξελθω συν την κορη μ αν ειχα ενα δηλ α καλαααα θα ημουν πολυ πιο κουλ.σας καταλαβαινω γτ σας ειναι αγνωστα ολα λογικο αλλα να σκεφτεστε οτι φαγαμε σχεδον το μισο.επισης η κυηση παιδια δ ειναι ευκολο πραγμα οσες λενε θα το πω χυμα πιπες η ειναι καθυστερημενες η αναισθητες κ δ της επηρεασε τπτ ουτε σε ψυχολ λογω ορμονων ουτε στο σωμα.οι ιδιοι οι γιατροι σ λενε οτι ειναι μεγαλο σοκ στον οργανισμο για την γυναικα μεσα και εξω. εδω περιοδο περιμενουμε κ τρελενομαστε απο τις ορμονες οχι να εχουμε ενα πλασμα μεσα μας μην τρελαθουμε τελειως.θελει ψυχραιμια κ ως προς τα θεματακια που εχει η καθεμια να ακουτε μονο τον γιατρο σας κ θα δειτε πως θα περασει ο καιρος

Είμαι ολοκαίνουργια, μολις ανοιξα το Μωράκια Αυγούστου κ μέσα στο θέμα είναι ο φόβος μου για τις κρίσεις πανικού. Μου δίνει πολύ δύναμη να βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη κ ότι τα ίδια περνάνε πολλές γυναίκες και στο τέλος τα καταφέρνουν. Να είστε καλά, το μοίρασμα βοηθάει τελικά. (Αν και κάποιες φορές δεν θέλω καν να βλέπω γραμμενες αυτές τις δυο λέξεις -κρίση πανικού-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@foroulina 8/5 - Αγόρι 

@Eva92 1/6 - Κορίτσι 

@K@trina 12/5 -  Κορίτσι

@Argy_91 3/5 - Αγόρι 

@marpi91 22/5 - 

@MariaPan1988 28/4 - Αγόρι 

@Suzukaki 28/4 - Αγόρι Κορίτσι 

@Natasa.90 15/5 - Αγόρι

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 9:52 ΜΜ, marpi91 είπε:

Αχ ωραία, να παίρνω δύναμη πως όλα θα πάνε καλά. Νομίζω πως εννοούσε ότι αν σηκωθώ πάλι θα είμαστε σε επιφυλακή. Αλλά που να σηκωθώ εγώ τώρα μετά από αυτό που με βρήκε... πουθενά δεν πάω!!!

Κοριτσάκι μου πως είσαι ? Έγινε η περίδεση ?? Αναμένουμε νέα σου !! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κοριτσάκι μου πως είσαι ? Έγινε η περίδεση ?? Αναμένουμε νέα σου !! 

Κορίτσια... δυστυχώς για εμένα το ταξίδι προς την μητρότητα είχε ένα πολύ άδοξο τέλος. 

Έγινε η περιδεση, νοσηλευτηκα για 2 ημέρες χωρίς προβλήματα και μόλις επέστρεψα στο σπίτι ήμουν σε ακινησία, ωστόσο 2 ημέρες μετά ξεκίνησαν ωδυνες τοκετου, κανονικές.  Ο γιατρός μου θεώρησε πως έχω κολικο εντέρου, μου είπε να πάρω buscopan και να ξαπλώσω.. το επόμενο πρωί έσπασαν τα νερά.. μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο, γέννησα το μωρό μου στις 17 εβδομάδες και από τότε σταμάτησε ο χρόνος.. 

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, απροβληματιστη και να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , marpi91 είπε:

Κορίτσια... δυστυχώς για εμένα το ταξίδι προς την μητρότητα είχε ένα πολύ άδοξο τέλος. 

Έγινε η περιδεση, νοσηλευτηκα για 2 ημέρες χωρίς προβλήματα και μόλις επέστρεψα στο σπίτι ήμουν σε ακινησία, ωστόσο 2 ημέρες μετά ξεκίνησαν ωδυνες τοκετου, κανονικές.  Ο γιατρός μου θεώρησε πως έχω κολικο εντέρου, μου είπε να πάρω buscopan και να ξαπλώσω.. το επόμενο πρωί έσπασαν τα νερά.. μεταφέρθηκα στο νοσοκομείο, γέννησα το μωρό μου στις 17 εβδομάδες και από τότε σταμάτησε ο χρόνος.. 

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, απροβληματιστη και να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ !! Στεναχωρηθηκα πολύ !!! Έχω πάθει σοκ !! 

Γιατί έγινε όμως αυτό ? Πως γίνεται ο τράχηλος από 35 χιλιοστά μέσα σε πόσες ημέρες ? Πήγε 10 χιλιοστά ?? Έχω τρομοκρατηθεί μη μου συμβεί κι εμένα !! 

Μου σηκώθηκε η τρίχα με αυτά που έγραψες ! Τι πέρασες κοριτσάκι μου.... 

Να είσαι δυνατή τώρα για εσένα και τον άντρα σου και θα έρθει η στιγμή που θα κρατήσετε αγκαλιά το μωράκι σας... Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...