Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Έχω 1 εβδομάδα που έχω νιώσει κάτι.

Σε απασχολεί κάτι?

Καλημέρα !! Δηλαδή πόσο εβδομάδων ήσουν ? 17? Τι ένιωσες δηλαδή ?? Για πες για να είμαστε έτοιμες εκείνη την ώρα !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Έχω 1 εβδομάδα που έχω νιώσει κάτι.

Σε απασχολεί κάτι?

Καλημέρα, 

Ναι ειλικρινά πέρα από κάποια τραβήγματα δεν νιώθω κάτι... Και νιώθω ότι έχει ξεπρηστει η κοιλιά και. Το στήθος μου... Ειλικρινά δεν ξέρω... Έχω αγχωθεί πολυ γτ είχα μια παλινδρομη στο παρελθόν και ήρθε χωρίς σημαδια.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Argy_91 είπε:

Καλημέρα, 

Ναι ειλικρινά πέρα από κάποια τραβήγματα δεν νιώθω κάτι... Και νιώθω ότι έχει ξεπρηστει η κοιλιά και. Το στήθος μου... Ειλικρινά δεν ξέρω... Έχω αγχωθεί πολυ γτ είχα μια παλινδρομη στο παρελθόν και ήρθε χωρίς σημαδια.. 

 

Κοριτσι μου, μην αγχώνεσαι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη νιώθεις το μωράκι περίπου 20 εβδομάδων και στο δεύτερο λίγο νωρίτερα. Ειναι μια χαρά το μωράκι σου. Με το καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Κοριτσι μου, μην αγχώνεσαι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη νιώθεις το μωράκι περίπου 20 εβδομάδων και στο δεύτερο λίγο νωρίτερα. Ειναι μια χαρά το μωράκι σου. Με το καλό 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι δενε χω και κάποιο λόγο να ανησυχώ κιόλας όλα δείχνουν φυσιολογικά... Αυτό το άγχος θα μας φάει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Argy_91 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι δενε χω και κάποιο λόγο να ανησυχώ κιόλας όλα δείχνουν φυσιολογικά... Αυτό το άγχος θα μας φάει!!! 

Είναι απολύτως φυσιολογικό. Οποιος σου πει ότι είσαι παράλογη θα είναι χαζός. Δυστυχώς 9μηνες έτσι θα κυλήσουν.. Μια άγχος για την αυχενική, μια για την β επιπέδου μια το ένα μια το αλλο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Argy_91 είπε:

Καλημέρα, 

Ναι ειλικρινά πέρα από κάποια τραβήγματα δεν νιώθω κάτι... Και νιώθω ότι έχει ξεπρηστει η κοιλιά και. Το στήθος μου... Ειλικρινά δεν ξέρω... Έχω αγχωθεί πολυ γτ είχα μια παλινδρομη στο παρελθόν και ήρθε χωρίς σημαδια.. 

 

Καλησπέρα!Οπως λέει και η @Katerina96 οταν ειναι το πρωτο αργει λιγο.Εμενα είναι το τρίτο μου.

Όλα καλά θα πάνε. Σε κάνα 2 εβδομάδες θα το νιώσεις το μικρούλι σου!

Με το καλό!

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Katerina96 είπε:

Είναι απολύτως φυσιολογικό. Οποιος σου πει ότι είσαι παράλογη θα είναι χαζός. Δυστυχώς 9μηνες έτσι θα κυλήσουν.. Μια άγχος για την αυχενική, μια για την β επιπέδου μια το ένα μια το αλλο... 

Συμφωνώ απόλυτα! Τι άγχος είχα για την αυχενική αλλά βγήκαμε πολύ καλά κι εγώ και το μωρό. Αλλά δεν παυω να ανησυχώ... Νομίζω ότι θα πάω για υπέρηχο και ακούσω πάλι την φράση "δεν υπάρχει παλμος" όπως την άλλη φορά... Μια τρέλα... 

πρίν από 34 λεπτά , foroulina είπε:

Καλησπέρα!Οπως λέει και η @Katerina96 οταν ειναι το πρωτο αργει λιγο.Εμενα είναι το τρίτο μου.

Όλα καλά θα πάνε. Σε κάνα 2 εβδομάδες θα το νιώσεις το μικρούλι σου!

Με το καλό!

Μακάρι κορίτσια μακάρι κάθε μέρα προσεύχομαι. Εύχομαι και σε εσάς το καλύτερο!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Οχι κορίτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι. Είναι πολύ ψυχοφθορο. Σίγουρα να ανησυχείς είναι φυσιολογικό αλλά οχι τόσο αρνητικες σκέψεις. Το παιδάκι είναι καλά και θα δεις σε 2 εβδομάδες που θα το νιώθεις θα είσαι πιο ασφαλής. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Argy_91 Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά νομίζω πως είναι νωρίς ακόμα.... Ειδικά αν έχεις πρόσθιο πλακούντα διάβασα πως αργείς λίγο παραπάνω να νιώσεις κινήσεις... όλες το ίδιο άγχος έχουμε.. 

@foroulina ωραία η ιδέα σου για το πινακακι! Έχω ΠΗΤ 12/5 και περιμένω κοριτσάκι!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...πως πανε τα μωρακια;;εμενα επεσε ο αιματοκριτης κ δ ξερω τι να κανω απο θεμα φαγητου οντως εκοψα πολλα γτ με ενοχλουσαν σε εντερο κ στομαχι κ εριξαν κατι αλλο ...ετσι πανε αυτα.εσεις ποσο εχετε;;εμενα πηγε 31

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@foroulina 8/5 - Αγόρι 

@Eva92 1/6 -

@K@trina 12/ 5 -  Κορίτσι 

 

Κι εγώ στις 3/5 αγόρι :wub:

10 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας...πως πανε τα μωρακια;;εμενα επεσε ο αιματοκριτης κ δ ξερω τι να κανω απο θεμα φαγητου οντως εκοψα πολλα γτ με ενοχλουσαν σε εντερο κ στομαχι κ εριξαν κατι αλλο ...ετσι πανε αυτα.εσεις ποσο εχετε;;εμενα πηγε 31

Εμένα μου είχε πέσει στο 34 αλλά είχα ελαττώσει το αυμοληρα σιδήρου για λίγες μέρες επειδή κουράστηκα από τη δυσκοιλια... Τώρα απλά συνεχίζω με τα χάπια σιδήρου 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα !! Δηλαδή πόσο εβδομάδων ήσουν ? 17? Τι ένιωσες δηλαδή ?? Για πες για να είμαστε έτοιμες εκείνη την ώρα !!! 

Καλημέρα!τώρα ξαναμπηκα και είδα το μνμ σου!Θα το νιώσεις χαμηλα-χαμηλα...σαν ένα χτυπηματακι θα αναρωτιέσαι βέβαια αν είναι η δεν είναι!και ναι το μπεμπινι θα είναι!!

Εύχομαι να το νιώσεις σύντομα!

Να ξερεις ότι πιο πολύ θα το νιώθεις όταν ξαπλωνεις ανάσκελα.

@Suzukaki και εμενα επεσε στο 32...του λέω να πάρω 2 σιδήρους...μου λέει αν το αντέχεις πάρε...όλο θα πέφτει μου λέει τωρα:-?


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλημέρα!τώρα ξαναμπηκα και είδα το μνμ σου!Θα το νιώσεις χαμηλα-χαμηλα...σαν ένα χτυπηματακι θα αναρωτιέσαι βέβαια αν είναι η δεν είναι!και ναι το μπεμπινι θα είναι!!

Εύχομαι να το νιώσεις σύντομα!

Να ξερεις ότι πιο πολύ θα το νιώθεις όταν ξαπλωνεις ανάσκελα.

@Suzukaki και εμενα επεσε στο 32...του λέω να πάρω 2 σιδήρους...μου λέει αν το αντέχεις πάρε...όλο θα πέφτει μου λέει τωρα:-?

Καλημέρα !! Εγώ έχω και πρόσθιο πλακούντα οπότε για να δούμε πότε θα τι νιώσω... Λένε πως αργείς όταν έχεις πρόσθιο πλακούντα. 

Έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο αύριο το απόγευμα για να δούμε αν θα μας πει φύλο ! Στην αυχενική μας είπαν μάλλον κορίτσι αλλά δεν ήταν καθόλου σιγουρος! 

@Suzukaki εγώ μια φορά έχω μετρήσει αιματοκρίτη, στην αρχή της εγκυμοσύνης και ήταν 36. Τώρα για να δούμε... Βέβαια κόκκινο κρέας τρώω μόνο σε κιμά... Τα αλλά δεν τα μπορώ αλλά τον κιμά μπορώ ! Μπιφτέκια, μακαρόνια με κιμά κλπ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας! Με το τρέξιμο της δουλειάς δεν είχα προλάβει να μπω καθόλου! Χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας! Εμείς μάλλον περιμένουμε κοριτσάκι με ΠΗΤ 22/5! Το είπε η γιατρός στην αυχενικη και συμφώνησε 3 εβδομάδες αργότερα και ο γιατρός μου! Έχω ενθουσιαστεί, σκέφτομαι συνέχεια κορδέλες, τούλια κλπ!!! Νομίζω πως προχθές το ένιωσα και πρώτη φορά! Κάτι σαν γαργαλητο χαμηλά στην κοιλιά, σαν φτερουγισμα μικρό! Λέτε να είναι το μπεμπίνι?!?! 

Ένα μόνο πράγμα με ανησυχεί, εχω κάτω και πρόσθιο πλακούντα και έχω συνεχώς αιμορραγιες που δεν με αφήνουν να χαρώ την εγκυμοσύνη μου. Ξέρετε τι είναι να πηγαίνεις τουαλέτα και να το βλέπεις? Σκέφτομαι "άραγε αυτή τη φορά θα σταματήσει πάλι ή χάνω το μωράκι μου "? Μου εξήγησε ότι μάλλον θα ανέβει καθώς είναι πολύ νωρίς, αλλά αν δεν ανέβει παμε δίχως άλλη επιλογή για καισαρική... Και ήθελα τόσο πολύ να ζήσω την εμπειρία του φυσιολογικου... Τέλος πάντων, σας ζάλισα κορίτσια! Καλή συνέχεια σε όλες σας και στα μωράκια σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...