Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, μανουλα Ιουνιου εγω αλλα ειπα να γραψω και εδω μιας και το δικο μας thread δεν εχει μεγαλη συμμετοχη. Ειμαι 13+, εχω κανει αυχενικη την προηγουμενη δευτερα. Ειναι λογικο που εχει αρχισει και φευγει η υπνηλια? τα βραδια κοιμαμαι πιο αργα πλεον απ οτι στην αρχη που ηθελα να κοιμαμαι ολη μερα χαχα

τα αποτελεσματα της αυχενικης βγηκαν καλα, ειμαι 27 χρονων αλλα λεω να κανω αυριο και nipt για να ειμαι σιγουρη και για να μαθουμε και το φυλο μιας που δε φανηκε στην αυχενικη. Αληθεια τι λετε να ειναι οταν δε φαινεται στην α επιπεδου? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλημέρα!

@Suzukaki bianasid λέγονται.παρτα και πες μου αν είδες διαφορα.

@Eva92 δεν μου έχει τύχει.μηπως πιεστηκες με κατι?σε απασχολει κατι?η κουραστηκες?

 

2 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Γενικά έχω διαβάσει πως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα νιώθουμε δυσκολία στην αναπνοή .... εμένα μου συμβαίνει αν κάθομαι σε θέση που πιέζω πίσω την πλάτη.... και όταν αγχώνομαι... και λαχανιαζω πολύ εύκολα όταν περπατάω.. 

Πώς το ένιωσες; ξαφνικά;

 

Καλημέρα κορίτσια !! Ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ ανάσκελα πολύ ώρα ίσως φταίει αυτό... Και σήμερα που ξύπνησα μπουκωμενη ξύπνησα μπορεί να είχε κλείσει και η μύτη και να μη το είχα καταλάβει... Πάντως έχω αυτό το αίσθημα ότι έχω πίεση αλλά δεν έχω βάζω το πιεσόμετρο και είμαι 10 με 6.8. 

Για να δούμε.... Κι εγώ λίγο να περπατήσω κατευθείαν νιώθω λαχάνιασμα και ότι ανεβαίνουν οι παλμοί... Μπορεί και να αγχώθηκα χωρίς να το θέλω γιατί σκεφτόμουν διάφορα 

πρίν από 22 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κοριτσια, μανουλα Ιουνιου εγω αλλα ειπα να γραψω και εδω μιας και το δικο μας thread δεν εχει μεγαλη συμμετοχη. Ειμαι 13+, εχω κανει αυχενικη την προηγουμενη δευτερα. Ειναι λογικο που εχει αρχισει και φευγει η υπνηλια? τα βραδια κοιμαμαι πιο αργα πλεον απ οτι στην αρχη που ηθελα να κοιμαμαι ολη μερα χαχα

τα αποτελεσματα της αυχενικης βγηκαν καλα, ειμαι 27 χρονων αλλα λεω να κανω αυριο και nipt για να ειμαι σιγουρη και για να μαθουμε και το φυλο μιας που δε φανηκε στην αυχενικη. Αληθεια τι λετε να ειναι οταν δε φαινεται στην α επιπεδου? 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου και καλημέρα !! 

Πρώτη εγκυμοσύνη να φανταστώ ?

Εγώ ειμαι 29 πρώτη εγκυμοσύνη και σήμερα μπήκα 17η εβδομάδα. 

Στην αυχενική μας είπε μάλλον κορίτσι γιατί δεν φαινόταν κάτι και μετά από 2 εβδομάδες το ίδιο μας είπε και ο γυναικολόγος μου... Κορίτσι!! Οπότε μήπως είναι κοριτσάκι το μωράκι σας !! Συνήθως αν είναι αγόρι φαίνεται στην αυχενική νομίζω... Εκτός αν έχει κάτσει σε πολύ περίεργη θέση και δεν άνοιγε τα πόδια του.... Το είδατε από κάτω ? Σαν να κοιτας τον ποπο από κάτω δηλαδή ? 

Εγώ έχω κάνει για κυστική ίνωση δεν έκανα για nipt και περιμένω τα αποτελέσματα... 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Eva92 said:

 

Καλημέρα κορίτσια !! Ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ ανάσκελα πολύ ώρα ίσως φταίει αυτό... Και σήμερα που ξύπνησα μπουκωμενη ξύπνησα μπορεί να είχε κλείσει και η μύτη και να μη το είχα καταλάβει... Πάντως έχω αυτό το αίσθημα ότι έχω πίεση αλλά δεν έχω βάζω το πιεσόμετρο και είμαι 10 με 6.8. 

Για να δούμε.... Κι εγώ λίγο να περπατήσω κατευθείαν νιώθω λαχάνιασμα και ότι ανεβαίνουν οι παλμοί... Μπορεί και να αγχώθηκα χωρίς να το θέλω γιατί σκεφτόμουν διάφορα 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου και καλημέρα !! 

Πρώτη εγκυμοσύνη να φανταστώ ?

Εγώ ειμαι 29 πρώτη εγκυμοσύνη και σήμερα μπήκα 17η εβδομάδα. 

Στην αυχενική μας είπε μάλλον κορίτσι γιατί δεν φαινόταν κάτι και μετά από 2 εβδομάδες το ίδιο μας είπε και ο γυναικολόγος μου... Κορίτσι!! Οπότε μήπως είναι κοριτσάκι το μωράκι σας !! Συνήθως αν είναι αγόρι φαίνεται στην αυχενική νομίζω... Εκτός αν έχει κάτσει σε πολύ περίεργη θέση και δεν άνοιγε τα πόδια του.... Το είδατε από κάτω ? Σαν να κοιτας τον ποπο από κάτω δηλαδή ? 

Εγώ έχω κάνει για κυστική ίνωση δεν έκανα για nipt και περιμένω τα αποτελέσματα... 

Καλημέρα! Είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι, αλλά τώρα όλα προχωράνε κανονικά απ ότι φαίνεται. Αυτό με τον ύπνο το έχεις παρατηρήσει ή δεν είχες έντονη υπνηλία τον πρώτο καιρό ; Είδαμε ναι αλλά είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική ότι δε φαίνεται ακόμα τι είναι! Δε με πολύνοιζει το φύλο είναι το πρώτο μας :-) απλά έτσι να ονειρεύομαι κάτι χαχα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα νιώθω μια δύσπνοια.. το έχει νιώσει καμία άλλη ? Είναι φυσιολογικό?

Αυτο θα σ ελεγα μηπως κουραστηκες;γτ πλεον δ ειμαστε για πολλα πολλα λιγο να περπατησω κουραζομαι πχ κ δυσκολευω να αναπνευσω.προσπαθησε να εισαι χαλαρη κ μην κανεις πολλα πολλα ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Suzukaki είπε:

Αυτο θα σ ελεγα μηπως κουραστηκες;γτ πλεον δ ειμαστε για πολλα πολλα λιγο να περπατησω κουραζομαι πχ κ δυσκολευω να αναπνευσω.προσπαθησε να εισαι χαλαρη κ μην κανεις πολλα πολλα ....

Ίσα ίσα όλη μέρα καναπέ ήμουν εχτές και έβλεπα σειρά... Απλά ίσως επειδή καθόμουν αρκετά ανάσκελα να το ένιωσα... Ποιος ξέρει.. 

πρίν από 29 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημέρα! Είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι, αλλά τώρα όλα προχωράνε κανονικά απ ότι φαίνεται. Αυτό με τον ύπνο το έχεις παρατηρήσει ή δεν είχες έντονη υπνηλία τον πρώτο καιρό ; Είδαμε ναι αλλά είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική ότι δε φαίνεται ακόμα τι είναι! Δε με πολύνοιζει το φύλο είναι το πρώτο μας :-) απλά έτσι να ονειρεύομαι κάτι χαχα 

Ναι είχα υπνηλία το πρώτο τρίμηνο πολύ ! Συνέχεια νυστάζα, κοιμόμουν και μεσημέρι πολλές φορές που μεσημέρι δεν κοιμόμουν ποτέ ! Πλέον έχω επανέλθει σε μεγάλο βαθμό αλλά πάλι υπάρχουν μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη χωρίς να κάνω τίποτα ! 

Ναι και εμένα δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο εννοείται αλλά όταν ξέρεις τι ειναι το φαντάζεσαι και κάνεις όνειρα... Εγώ έχω ξεκινήσει και χαζεύω παιδικά δωμάτια στο Pinterest να πάρω ιδέες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

43 minutes ago, Eva92 said:

Ίσα ίσα όλη μέρα καναπέ ήμουν εχτές και έβλεπα σειρά... Απλά ίσως επειδή καθόμουν αρκετά ανάσκελα να το ένιωσα... Ποιος ξέρει.. 

Ναι είχα υπνηλία το πρώτο τρίμηνο πολύ ! Συνέχεια νυστάζα, κοιμόμουν και μεσημέρι πολλές φορές που μεσημέρι δεν κοιμόμουν ποτέ ! Πλέον έχω επανέλθει σε μεγάλο βαθμό αλλά πάλι υπάρχουν μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη χωρίς να κάνω τίποτα ! 

Ναι και εμένα δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο εννοείται αλλά όταν ξέρεις τι ειναι το φαντάζεσαι και κάνεις όνειρα... Εγώ έχω ξεκινήσει και χαζεύω παιδικά δωμάτια στο Pinterest να πάρω ιδέες... 

ναι, καιεγω γι αυτο πιο πολυ θα ηθελα να το μαθω για να βλεπω πραγματα να παιρνω ιδεες. Αν και για αγορες θα  τα αφησω πολυ αργοτερα ειναι ακομα νωρις πιστευω να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια :) κρεμα για ραγαδες βαζετε η ειναι ακομα νωρις? αν ναι καποια να προτεινετε? επισης νυχακια θα βαψετε τωρα τις γιορτες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ναι, καιεγω γι αυτο πιο πολυ θα ηθελα να το μαθω για να βλεπω πραγματα να παιρνω ιδεες. Αν και για αγορες θα  τα αφησω πολυ αργοτερα ειναι ακομα νωρις πιστευω να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια :) κρεμα για ραγαδες βαζετε η ειναι ακομα νωρις? αν ναι καποια να προτεινετε? επισης νυχακια θα βαψετε τωρα τις γιορτες?

Εγω κρεμα βαζω ναι.αχ δ θυμαμαι πως την λενε θα σου στειλω ονομα βαζω την πιο γνωστη .θα βαψω νυχακια αφου μπηκα στον 5 κ αφου ειμαι νυχου χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ναι, καιεγω γι αυτο πιο πολυ θα ηθελα να το μαθω για να βλεπω πραγματα να παιρνω ιδεες. Αν και για αγορες θα  τα αφησω πολυ αργοτερα ειναι ακομα νωρις πιστευω να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια :) κρεμα για ραγαδες βαζετε η ειναι ακομα νωρις? αν ναι καποια να προτεινετε? επισης νυχακια θα βαψετε τωρα τις γιορτες?

Κρεμα έχω πάρει την prevenstria της frezyderm μια εβδομάδα έχω που την βάζω καλή μου φαίνεται... 

Νύχια θα ήθελα πάντα έκανα ημιμόνιμο νύχια πόδια, αλλά από την εξωσωματική και μετά δεν έχω κάνει... Η μαμά μου είναι νυχου και δεν θα κάνω γιατί φοβάμαι να έρθω και σε επαφή μαζί της τόση ώρα τώρα που έρχεται σε επαφή με τόσο κόσμο... Καλύτερα λέω να το αφήσω δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς σπίτι θα είμαι δεν θα πάμε έξω για Χριστούγεννα η πρωτοχρονιά... Λόγω της κατάστασης.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ναι, καιεγω γι αυτο πιο πολυ θα ηθελα να το μαθω για να βλεπω πραγματα να παιρνω ιδεες. Αν και για αγορες θα  τα αφησω πολυ αργοτερα ειναι ακομα νωρις πιστευω να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια :) κρεμα για ραγαδες βαζετε η ειναι ακομα νωρις? αν ναι καποια να προτεινετε? επισης νυχακια θα βαψετε τωρα τις γιορτες?

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και ολα με το καλό! Πρώτη εγκυμοσυνη κι εγώ! Περιμένω κοριτσακι.. εμένα μου το ειπε το φυλο στην αυχενικη... αλλά ήταν σε καλή θεση με ανοιχτά τα ποδαράκια.. 

Η υπνηλία και σε μένα υποχώρησε μετά το Α τρίμηνο... αλλά γενικά κοιμάμαι περισσότερο από ότι συνήθιζα... κρέμα πήρα την prevenstria της frezyderm αλλά δεν την βάζω καθημερινά..  την ξεχνάω και βαριέμαι και λιγάκι... νύχια λέω να το αποφύγω καλύτερα... πιο πολύ από φόβο για covid, αλλιώς μπορεί να έκανα...

@Eva92 καλύτερα να αποφεύγεις να είσαι πολύ ώρα ανάσκελα... Δεν αιματωνεται καλά η μήτρα.. 

Πολύ άγχος κορίτσια για τα αποτελέσματα της κυστικης του άντρα μου... δεν ξεκολλάει το μυαλό μου από εκεί.. Φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κοριτσια, μανουλα Ιουνιου εγω αλλα ειπα να γραψω και εδω μιας και το δικο μας thread δεν εχει μεγαλη συμμετοχη. Ειμαι 13+, εχω κανει αυχενικη την προηγουμενη δευτερα. Ειναι λογικο που εχει αρχισει και φευγει η υπνηλια? τα βραδια κοιμαμαι πιο αργα πλεον απ οτι στην αρχη που ηθελα να κοιμαμαι ολη μερα χαχα

τα αποτελεσματα της αυχενικης βγηκαν καλα, ειμαι 27 χρονων αλλα λεω να κανω αυριο και nipt για να ειμαι σιγουρη και για να μαθουμε και το φυλο μιας που δε φανηκε στην αυχενικη. Αληθεια τι λετε να ειναι οταν δε φαινεται στην α επιπεδου? 

Καλησπέρα!με το καλό το παιδακι σου!κακής ήρθες!

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ναι, καιεγω γι αυτο πιο πολυ θα ηθελα να το μαθω για να βλεπω πραγματα να παιρνω ιδεες. Αν και για αγορες θα  τα αφησω πολυ αργοτερα ειναι ακομα νωρις πιστευω να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια :) κρεμα για ραγαδες βαζετε η ειναι ακομα νωρις? αν ναι καποια να προτεινετε? επισης νυχακια θα βαψετε τωρα τις γιορτες?

Για ραγαδες ναι από τον 3ο.στηβ πρώτη εγκυμοσυνη έβαζα της frezyderm αλλά δεν μου έκανε δουλειά.βεβαια λένε παίζει ρόλο και το δέρμα.στην δεύτερη εγκυμοσυνη πιο λίγα κιλα από την πρώτη πιο πολλές ραγαδες έκανα.

πρίν από 33 λεπτά , K@trina είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και ολα με το καλό! Πρώτη εγκυμοσυνη κι εγώ! Περιμένω κοριτσακι.. εμένα μου το ειπε το φυλο στην αυχενικη... αλλά ήταν σε καλή θεση με ανοιχτά τα ποδαράκια.. 

Η υπνηλία και σε μένα υποχώρησε μετά το Α τρίμηνο... αλλά γενικά κοιμάμαι περισσότερο από ότι συνήθιζα... κρέμα πήρα την prevenstria της frezyderm αλλά δεν την βάζω καθημερινά..  την ξεχνάω και βαριέμαι και λιγάκι... νύχια λέω να το αποφύγω καλύτερα... πιο πολύ από φόβο για covid, αλλιώς μπορεί να έκανα...

@Eva92 καλύτερα να αποφεύγεις να είσαι πολύ ώρα ανάσκελα... Δεν αιματωνεται καλά η μήτρα.. 

Πολύ άγχος κορίτσια για τα αποτελέσματα της κυστικης του άντρα μου... δεν ξεκολλάει το μυαλό μου από εκεί.. Φοβάμαι πολύ 

Είναι και πολύς ο καιρός...αν θυμάμαι καλά κάνουν κάνα μήνα να βγουν τα αποτελέσματα?

Ναι μετά το τρίμηνο υποχωρεί η υπνηλία...αχ πόσο σας ζηλεύω εσάς που μπορείτε και κοιμάστε μεσημέρι...χιχι


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, foroulina είπε:

Καλησπέρα!με το καλό το παιδακι σου!κακής ήρθες!

Για ραγαδες ναι από τον 3ο.στηβ πρώτη εγκυμοσυνη έβαζα της frezyderm αλλά δεν μου έκανε δουλειά.βεβαια λένε παίζει ρόλο και το δέρμα.στην δεύτερη εγκυμοσυνη πιο λίγα κιλα από την πρώτη πιο πολλές ραγαδες έκανα.

Είναι και πολύς ο καιρός...αν θυμάμαι καλά κάνουν κάνα μήνα να βγουν τα αποτελέσματα?

Ναι μετά το τρίμηνο υποχωρεί η υπνηλία...αχ πόσο σας ζηλεύω εσάς που μπορείτε και κοιμάστε μεσημέρι...χιχι

Ναι περίπου 20 μέρες μας είπαν... έχω τρελαθεί απο την αγωνία μου.. όλες τις γιορτές με αυτό το άγχος θα τις περάσω... κάνω άσχημες  σκέψεις και δεν μπορώ να το ελέγξω... Φοβάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, K@trina είπε:

Ναι περίπου 20 μέρες μας είπαν... έχω τρελαθεί απο την αγωνία μου.. όλες τις γιορτές με αυτό το άγχος θα τις περάσω... κάνω άσχημες  σκέψεις και δεν μπορώ να το ελέγξω... Φοβάμαι.. 

Θετική σκέψη!να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, K@trina said:

Ναι περίπου 20 μέρες μας είπαν... έχω τρελαθεί απο την αγωνία μου.. όλες τις γιορτές με αυτό το άγχος θα τις περάσω... κάνω άσχημες  σκέψεις και δεν μπορώ να το ελέγξω... Φοβάμαι.. 

Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι και να βάζεις κακές σκέψεις στο μυαλό σου! Ότι είναι να γίνει θα γίνει, είχα μια παλινδρομη το καλοκαίρι και τώρα έχω χαλαρώσει και όλα πηγαίνουν ρολόι! Δε χρειάζεται άγχος κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας :-) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω οταν νιωθετε το στομαχι σας φουσκωμα μετεωρισμο δ ξερω πως να το πω εχετε παρατηρησει ποια σταση οταν καθεστε η κοιμαστε σας βοηθαει;;;

Εμένα με βοηθάει να έχω δύο μαξιλάρια... να μην είμαι δηλαδή εντελώς ξαπλωμένη άλλα κάπως πιο όρθια η πλάτη.. Στο πλάι με βολεύει και βάζω μαξιλάρι ή διπλωνω το πάπλωμα ανάμεσα στα πόδια. 

Πήρατε μαξιλάρι εγκυμοσύνης;

Εγώ πήρα άλλα δεν με βολεύει... ξυπνάω με μουδιασμένα πόδια όταν το χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...