Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

Θα δουμε αυριο στην απλη υπερηχου τι θα μας πει ο γιατρος για το φυλο!
Απορω με εσας που ειστε σε προγενεστερη εβδομαδα και ξερετε φυλο με σιγουρια!!Γιατι λενε στην Β επιπεδου ειναι το σιγουρο!

Γερα να ναι βεβαια τα παιδακια μας πανω απο ολα αλλα και το φυλο μας βοηθαει να φανταστουμε λιγο το παιδακι μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, foroulina είπε:

@foroulina 8/5 - Αγόρι 

@Eva92 1/6 - Κορίτσι 

@K@trina 12/5 -  Κορίτσι

@Argy_91 3/5 - Αγόρι 

@marpi91 22/5 - 

@MariaPan1988 28/4 - 

 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

Συγχωρέστε με αν έχω ξεχάσει καμία.Να μου γραψετε να σας προσθέσω!

Ελάτε να γεμίσουμε μπεμπινια!

@MariaPan1988 καλώς ήρθες!Δεν πειράζει ας το έχεις δίπορτο...χαχα.Με το καλό το μωράκι μου!Μαζί έχουμε την β επιπεδου!

@marpi91 πολυ λυπαμαι...να μας στειλεις νεα σου.

@Eva92 τελεια κοριτσι μου!μπραβο!και εμενα μου ειχε πει οτι ηταν χαμηλα...και μαλιστα ειχα και πονακια...αλλα μου ειπε οτι ειναι μυϊκά και την επομενη φορα που ειχαμε ραντεβου ειχε ανεβει.

@Suzukaki καλημερα διδυμομανουλα μας!

 

Γεια σας γραψτε κ μενα αν θελετε αν κ δ ξερω ποτε θα γεννησω γτ λογω διδυμων θα παω προωρα καπου τελη απριλη ας πουμε εως 28 απριλη.ενα αγορακι ενα κοριτσακι εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Θα δουμε αυριο στην απλη υπερηχου τι θα μας πει ο γιατρος για το φυλο!
Απορω με εσας που ειστε σε προγενεστερη εβδομαδα και ξερετε φυλο με σιγουρια!!Γιατι λενε στην Β επιπεδου ειναι το σιγουρο!

Γερα να ναι βεβαια τα παιδακια μας πανω απο ολα αλλα και το φυλο μας βοηθαει να φανταστουμε λιγο το παιδακι μας!!

εμάς μας είπαν στην αυχενική μάλλον κοριτσάκι και μετά από δύο εβδομάδες μας το επιβεβαιωσε και ο γυναικολόγος μας ότι είναι κοριτσάκι! 

Πλέον έχω αρχίσει και το κάνω εικόνα το μωράκι μου !! Έχουμε τρελαθεί ! 

Αλλά ναι σίγουρα στη Β επιπέδου είναι το σίγουρο και οριστικό αυτό το ξέρουμε και το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ! Με το καλό τα παιδάκια μας ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Θα δουμε αυριο στην απλη υπερηχου τι θα μας πει ο γιατρος για το φυλο!
Απορω με εσας που ειστε σε προγενεστερη εβδομαδα και ξερετε φυλο με σιγουρια!!Γιατι λενε στην Β επιπεδου ειναι το σιγουρο!

Γερα να ναι βεβαια τα παιδακια μας πανω απο ολα αλλα και το φυλο μας βοηθαει να φανταστουμε λιγο το παιδακι μας!!

Εμένα μου είπε στην αυχενικη κορίτσι 95% και με τα απο δύο  εβδομάδες μου είπε 99,9%.... Αλλά το πετύχαμε και με ανοιχτά τα ποδαράκια.... έχει σημασία η θέση που είναι το έμβρυο εκείνη τη στιγμή..  πάντως στον κύκλο μου έχω μάθει μέχρι στιγμής για δύο περιπτώσεις που τα κορίτσια στη Β επιπέδου έγιναν αγόρια!!! 

Να είναι γερά τα παιδάκια μας εύχομαι μόνο!! Με το καλό για όλες μας!!!!! 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/12/2021 at 9:26 ΠΜ, MariaPan1988 είπε:

Θα δουμε αυριο στην απλη υπερηχου τι θα μας πει ο γιατρος για το φυλο!
Απορω με εσας που ειστε σε προγενεστερη εβδομαδα και ξερετε φυλο με σιγουρια!!Γιατι λενε στην Β επιπεδου ειναι το σιγουρο!

Γερα να ναι βεβαια τα παιδακια μας πανω απο ολα αλλα και το φυλο μας βοηθαει να φανταστουμε λιγο το παιδακι μας!!

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ έκανα και την nifty που δίνει μεγάλο ποσοστό για φύλο!αλλά στην αυχενικη μου ειχε πει οτι μάλλον αγοράκι!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα όλες απο την αυχενική μέχρι και σημερα ειχατε απο τους γυναικολογους σας την ιδια προβλεψη γι αυτο κι ειστε σιγουρες!

Εγω επειδη ειχα διαφορετικη προβλεψη θα πρεπει να περιμενω μεχρι την Β επιπεδου…

Βεβαια σημερα ειμαι 20 εβδομαδων και εχω τον τυπικο κλασικο υπερηχο!Οτι μ πουνε θα ειναι κατα 99% σιγουρο γιατι το παιδι εχει μεγαλωσει για να φαινεται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μου ειχαν πει 2 κοριτσια αν δ ειχα κανει την τροφοβλαστη και να φανει απο τον γενετιστη στο χαρτι οτι το ενα ειναι αγορι τελικα ακομα 2 κορες θα νομιζα οτι εχω γτ στον υπερηχο τον τελευταιο δ ανοιγε τα ποδια με τπτ

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Μόλις γυρισα απο τον υπέρηχο!Ευτυχώς όλα είναι καλά!Είναι γερο δυνατό και τελικά αγόρι!

Καλές εγκυμοσύνες να έχουμε όλες μας!

Τέλεια!! Με το καλό να έρθει ο μπέμπης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@foroulina 8/5 - Αγόρι 

@Eva92 1/6 - Κορίτσι 

@K@trina 12/5 -  Κορίτσι

@Argy_91 3/5 - Αγόρι 

@marpi91 22/5 - 

@MariaPan1988 28/4 - Αγόρι 

@Suzukaki 28/4 - Αγόρι Κορίτσι


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα! Διανύω την 1η μου εγκυμοσύνη. Είμαι 18εβδ. Και 2 ημερών με ΠΗΤ 14.05. Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά μπορώ να πω αλλά το αντράκι μου είναι καλά!

Έκλεισα και ραντεβού για την τρίτη δόση 5 μήνες και 5 μέρες μετά τη 2η..

Εσείς πως το διαχειριζεστε το θεμα; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Μανούλες καλησπέρα! Διανύω την 1η μου εγκυμοσύνη. Είμαι 18εβδ. Και 2 ημερών με ΠΗΤ 14.05. Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά μπορώ να πω αλλά το αντράκι μου είναι καλά!

Έκλεισα και ραντεβού για την τρίτη δόση 5 μήνες και 5 μέρες μετά τη 2η..

Εσείς πως το διαχειριζεστε το θεμα; 

Με το καλό το αγοράκι σας !! 

Εγώ είμαι 15η εβδομάδα, και εγω νιώθω πως έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά... Είμαι από εξωσωματική πριν είχα ένα εξωμητριο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας λόγω αυτου, μετά κάναμε εξωσωματικη και ξεκίνησε δύσκολα η εγκυμοσύνη. Ξεκινήσαμε με δύο μωράκια αλλά είχα μια αποκόλληση και πολύ μεγάλη αιμορραγία και παρόλο που είχαμε ακούσει καρδούλες το ένα σταμάτησε.... Μετά στην αυχενικη είχαμε ότι το άλλο το μωρακι είναι καλα, είναι κοριτσάκι απλά μας βγήκε μια πιθανότητα προεκλαμψίας 1/62 και πιθανότητα πρόωρου τοκετού 1/92 λόγω τραχήλου 31 χιλιοστά... Το άγχος δεν θα σταματήσει ποτέ μου φαίνεται... Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά ! Τα έχουμε καταφέρει μέχρι εδώ οπότε γιατί να μην συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά ? 

Θέλει γερό στομαχι μια εγκυμοσύνη.. πλέον έχω αποκτήσει ανοσία και δεν πανικοβάλλομαι με το παραμικρό όπως έκανα στην αρχή.. που φοβόμουν τα πάντα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Μανούλες καλησπέρα! Διανύω την 1η μου εγκυμοσύνη. Είμαι 18εβδ. Και 2 ημερών με ΠΗΤ 14.05. Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά μπορώ να πω αλλά το αντράκι μου είναι καλά!

Έκλεισα και ραντεβού για την τρίτη δόση 5 μήνες και 5 μέρες μετά τη 2η..

Εσείς πως το διαχειριζεστε το θεμα; 

Καλησπέρα! Είμαστε πολύ κοντά! Είμαι 18 και 1 με ΠΗΤ 12/5. Πρωτη εγκυμοσυνη κι εγώ. Το άγχος θα είναι μόνιμο πλέον πιστεύω... το θέμα είναι να το διαχειριζόμαστε... εγώ ειμαι απο  εξωσωματική οπότε το άγχος άρχισε πολύ πριν μείνω έγκυος... μετά να περάσει το τρίμηνο... να βγει καλή η αυχενικη... είχα και λίγο αίμα την έβδομη εβδομάδα.. Και γενικά μια ανησυχία... γιατί πονάω...  γιατί έχω υγρά και δεν τελειώνουν οι ανησυχίες... Και όταν με το καλό γεννήσουμε θα αγχωνομαστε για να φροντίσουμε το βρεφακι... 

Σχετικά με το εμβόλιο που εγώ είχα κανει την Α δόση πριν την εγκυμοσυνη και τη β μόλις έκλεισα το τρίμηνο...

Έχεις κανονίσει για β επιπέδου; εγώ έχω στις 27/12. 

Με το καλό να προχωρήσουν όλα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...