Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Μαρτίου 2022


alexia92

Recommended Posts

1 hour ago, Νεκταρινακι είπε:

Άλλοι λένε 31η άλλοι 32η... Γενικά επειδή δε βγαίνουν ακριβώς οι εβδομάδες σε μήνες, νομίζω δε μπορούμε να πούμε με ακρίβεια! Εγώ θα λέω από την 32η κ μετά ότι μπήκα στον 8ο χαχαχ

Χαχχα αυτό ακριβώς διαβάζω και εγώ. Το ένα σαιτ 31 το άλλο 32

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 373
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Άλλοι λένε 31η άλλοι 32η... Γενικά επειδή δε βγαίνουν ακριβώς οι εβδομάδες σε μήνες, νομίζω δε μπορούμε να πούμε με ακρίβεια! Εγώ θα λέω από την 32η κ μετά ότι μπήκα στον 8ο χαχαχ

Νομιζω από 32 και μετά μπαίνεις στον 8ο. Εγώ σήμερα είμαι 32 ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofia090322 είπε:

Νομιζω από 32 και μετά μπαίνεις στον 8ο. Εγώ σήμερα είμαι 32 ακριβώς.

Οποτε μπήκες στον 8ο. Φτάνεις φτάνεις. Νομίζω είσαι πρώτη για γεννα εσύ. 

 

Λένε όταν έχεις πχ ΠΗΤ 10/3 

ΚΆΘΕ 10 ΤΟΥ ΜΉΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΉΝΑ. ΑΥΤΟ ΜΌΝΟ ΣΤΟΝ 8ο ΒΓΑΊΝΕΙ ΛΑΘΟΣ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina96 είπε:

Οποτε μπήκες στον 8ο. Φτάνεις φτάνεις. Νομίζω είσαι πρώτη για γεννα εσύ. 

 

Λένε όταν έχεις πχ ΠΗΤ 10/3 

ΚΆΘΕ 10 ΤΟΥ ΜΉΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΉΝΑ. ΑΥΤΟ ΜΌΝΟ ΣΤΟΝ 8ο ΒΓΑΊΝΕΙ ΛΑΘΟΣ? 

Δεν ξέρω εγώ με τις εβδομάδες το μετράω περισσότερο. Ο γιατρός μου έχει πει χοντρικά πως αλλάζω μήνα κάθε 9 του μηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!

Διαβάζω τα νέα σας, πλησιάζουν οι μέρες! Κι εγώ έκανα χθες το ντόπλερ, όλα καλά. Εμένα δεν έχει πάρει θέση ακόμα, μου είπε ο γιατρός πως δεν είναι ανησυχητικό, έχει και χώρο και χρόνο για να γυρίσει.

Θα πρέπει να κάνω και την τρίτη δόση του εμβολίου και με αγχώνει λίγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , AntaL είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!

Διαβάζω τα νέα σας, πλησιάζουν οι μέρες! Κι εγώ έκανα χθες το ντόπλερ, όλα καλά. Εμένα δεν έχει πάρει θέση ακόμα, μου είπε ο γιατρός πως δεν είναι ανησυχητικό, έχει και χώρο και χρόνο για να γυρίσει.

Θα πρέπει να κάνω και την τρίτη δόση του εμβολίου και με αγχώνει λίγο αυτό.

Καλή χρονιά κοπέλα μου!

Έκανα κ εγώ την τρίτη δόση αρχές Δεκεμβρίου, όλα πήγαν καλά!! Επίσης, το πρώτο μου μωράκι γύρισε στην 34η εβδομάδα, οπότε έχετε χρόνο ακόμη, έχει δίκιο ο γιατρός σου! Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2022 at 10:44 ΠΜ, Νεκταρινακι είπε:

Καλή χρονιά κοπέλα μου!

Έκανα κ εγώ την τρίτη δόση αρχές Δεκεμβρίου, όλα πήγαν καλά!! Επίσης, το πρώτο μου μωράκι γύρισε στην 34η εβδομάδα, οπότε έχετε χρόνο ακόμη, έχει δίκιο ο γιατρός σου! Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι!!

Γεια σας κορίτσια, όταν γυρίζει το μωρό το νιώθεις; Πώς είστε; Εγώ είμαι σχεδόν έτοιμη για το νοσοκομείο για να μην αγχωθω στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, όταν γυρίζει το μωρό το νιώθεις; Πώς είστε; Εγώ είμαι σχεδόν έτοιμη για το νοσοκομείο για να μην αγχωθω στο τέλος. 

Δεν το νιώθεις τόσο.. Ίσως να καταλάβεις πιο έντονα τις κλωτσιες στο στομάχι και τα πλευρά.. Ότι είναι ποδαράκια δηλαδή..  

Και εγώ ετσι σχεδον έτοιμη. Πόσο μάλλον εσύ που είσαι και πριν από μας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katerina96 είπε:

Δεν το νιώθεις τόσο.. Ίσως να καταλάβεις πιο έντονα τις κλωτσιες στο στομάχι και τα πλευρά.. Ότι είναι ποδαράκια δηλαδή..  

Και εγώ ετσι σχεδον έτοιμη. Πόσο μάλλον εσύ που είσαι και πριν από μας 

Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ κορίτσι μου; Βγήκαν και οι αιματολογικές και οι ουρολογικες που έκανα μαζί με το ντοπλερ είναι οκ. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να είναι όλα καλά και να παίρνει το μωρό βαρος. Γιατί αγχώθηκα λιγο που 31 και 6 το βρήκε 1650. Βέβαια είναι μέσα στα όρια. Επίσης βρήκα ένα site που γράφει εβδομάδες κύησης και βάρος και την 32 την είχε 1700 σε βάρος. Οπότε ξεαγχωθηκα λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sofia090322 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ κορίτσι μου; Βγήκαν και οι αιματολογικές και οι ουρολογικες που έκανα μαζί με το ντοπλερ είναι οκ. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να είναι όλα καλά και να παίρνει το μωρό βαρος. Γιατί αγχώθηκα λιγο που 31 και 6 το βρήκε 1650. Βέβαια είναι μέσα στα όρια. Επίσης βρήκα ένα site που γράφει εβδομάδες κύησης και βάρος και την 32 την είχε 1700 σε βάρος. Οπότε ξεαγχωθηκα λίγο

Αχ τι ωραία που είναι όλα καλά... 

Μην αγχώνεσαι για τα κιλά. Δεν γίνεται να είναι όλα τα μωράκια το ίδιο. Αλλά γεννιούνται 2600 αλλά 3600 αλλά 4000.. Μην αγχώνεσαι. Εγώ είμαι 31 κ 2 και σήμερα έχω πονο και τράβηγμα χαμηλά. Στα κόκαλα της μέσης για ν καταλάβεις. Όταν είμαι ξαπλωμένη και φοβάμαι λίγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Katerina96 είπε:

Αχ τι ωραία που είναι όλα καλά... 

Μην αγχώνεσαι για τα κιλά. Δεν γίνεται να είναι όλα τα μωράκια το ίδιο. Αλλά γεννιούνται 2600 αλλά 3600 αλλά 4000.. Μην αγχώνεσαι. Εγώ είμαι 31 κ 2 και σήμερα έχω πονο και τράβηγμα χαμηλά. Στα κόκαλα της μέσης για ν καταλάβεις. Όταν είμαι ξαπλωμένη και φοβάμαι λίγο 

Δεν με πειράζει να είναι μικρό απλά να είναι πάνω από 2500 να μη χρειαστεί να μπει θερμοκοιτίδα. Τα τραβήγματα είναι φυσιολογικά αρκεί να μην είναι πόνος διακεκριμένος η συνεχόμενος μου είπε ο γιατρός. Γενικά πόνους δεν θέλουμε είναι νωρίς. Πάρε τον γιατρό για ότι σε παραξενευει η σε ενοχλεί

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofia090322 είπε:

Γεια σας κορίτσια, όταν γυρίζει το μωρό το νιώθεις; Πώς είστε; Εγώ είμαι σχεδόν έτοιμη για το νοσοκομείο για να μην αγχωθω στο τέλος. 

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα!!

Εννοείς αν νιώθεις το μωρό όταν γυρνάει με το κεφάλι κάτω? Εγώ τώρα δεν το κατάλαβα πότε γύρισε γιατί ήταν μικρό ακόμα, ούτε ξέρω σε ποια θέση είναι τώρα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη όμως το κατάλαβα ξεκάθαρα όταν γύρισε γιατί ήταν περίπου ένα μήνα πριν γεννήσω, μεγάλο μωρό πια...

Δεν έχω ετοιμάσει τίποτα κορίτσια κ ούτε έχω πάρει κάτι ακόμη. Με έχει πιάσει φόβος από την πρώτη φορά που ήταν όλα έτοιμα κ γύρισα σπίτι μόνη μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να σκέφτομαι έτσι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα!!

Εννοείς αν νιώθεις το μωρό όταν γυρνάει με το κεφάλι κάτω? Εγώ τώρα δεν το κατάλαβα πότε γύρισε γιατί ήταν μικρό ακόμα, ούτε ξέρω σε ποια θέση είναι τώρα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη όμως το κατάλαβα ξεκάθαρα όταν γύρισε γιατί ήταν περίπου ένα μήνα πριν γεννήσω, μεγάλο μωρό πια...

Δεν έχω ετοιμάσει τίποτα κορίτσια κ ούτε έχω πάρει κάτι ακόμη. Με έχει πιάσει φόβος από την πρώτη φορά που ήταν όλα έτοιμα κ γύρισα σπίτι μόνη μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να σκέφτομαι έτσι βέβαια...

Τι έγινε την πρώτη φορά; Είχες κάποιο θέμα στην πρώτη εγκυμοσύνη; Ελπίζω να μη σε φέρνω σε δυσκολη θέση. Έχεις ένα παιδάκι έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sofia090322 είπε:

Τι έγινε την πρώτη φορά; Είχες κάποιο θέμα στην πρώτη εγκυμοσύνη; Ελπίζω να μη σε φέρνω σε δυσκολη θέση. Έχεις ένα παιδάκι έτσι δεν είναι;

Ναι έχω ένα κοριτσάκι 2 ετών κ κάτι :) ειχε ανατομικό πρόβλημα με τον οισοφάγο, (τραχειοοισοφαγικο συρίγγιο λέγεται) κ δε φαίνεται προγεννητικά. Οπότε το σοκ ήταν τεράστιο... Αλλά ξέρω ότι πρέπει να το αφήσω πίσω κ να μη σκέφτομαι ότι θα συμβεί πάλι κάτι τέτοιο. Δε με φέρνεις σε δύσκολη θέση κοπέλα μου, απλα διστάζω να τα γράψω μη βάζω ιδέες άσχημες σε όλα τα κορίτσια που περιμένουμε παιδάκι :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...