Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Angiee1990 είπε:

Η αποδοχή ναι γίνεται ηλεκτρονικά τα αποδέχεται ο εργοδότης! Εγώ πάω το χαρτί από αυτόν στο ΙΚΑ έτσι μου είπαν από το ΙΚΑ έτσι το κάνω !! Όχι τουλάχιστον εγώ παίρνω λιγότερα από τις πληρωμές μου τις κανονικές !! Θα σπυ έλεγα να κλείσεις ένα ραντεβού Κ να πας να ρωτήσεις μην αφήνεις Κ περνάει ο καιρός κρίμα είναι να μην πληρώνεσαι αυτά που δικαιούσε 

εσύ μιλάς για τις αναρρωτικες που παίρνεις τώρα; 

εγώ δεν έχω πάρει καμία αναρρωτική. Μιλάω για την άδεια που βγαίνουμε την κανονική στις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Emmi@ είπε:

εσύ μιλάς για τις αναρρωτικες που παίρνεις τώρα; 

εγώ δεν έχω πάρει καμία αναρρωτική. Μιλάω για την άδεια που βγαίνουμε την κανονική στις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ. 

Ναι εγώ σου είπα για τις αναρρωτικές!!! Τις 56 ημέρες πριν την πητ μια κοπέλα γνωστή μου που γέννησε τώρα πήρε 1.000€ από το ΙΚΑ  Αλλ δεν γνωρίζω πως πάνε αυτά τα χρήματα αν Δλδ πάνε αναλογικά με τι μισθό έπαιρνες !! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angiee1990 είπε:

Ναι εγώ σου είπα για τις αναρρωτικές!!! Τις 56 ημέρες πριν την πητ μια κοπέλα γνωστή μου που γέννησε τώρα πήρε 1.000€ από το ΙΚΑ  Αλλ δεν γνωρίζω πως πάνε αυτά τα χρήματα αν Δλδ πάνε αναλογικά με τι μισθό έπαιρνες !! 

Ναι ναι κατάλαβα...και εγώ δεν έχω καταλάβει καθόλου.. μου τα εξήγησαν από την εταιρία αλλά Βούδας εγώ.. αχαχαχαχαχαχαχα, λες να βρει άκρη κάποιος λογιστής; Να μου πει πως πάει; 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VDald said:

Γεια σας κορίτσια! Σας διάβασα όλες. 

Περί στήθους.. Είμαι ασπρουλιάρα κ όμως πλέον έχει γίνει τόσο μαύρο λες και είμαι Αφρικανή ξέρω γω.. Δεν μπορούσε να γίνει όλο το σώμα ετσι να φαίνομαι μαυρισμένη; Χαχα.. 

Σήμερα έκανα δώρο στον εαυτό μου έναν υπέρηχο (σε ιδιώτη) κ το ευχαριστήθηκα. 1087 γρ ο μικρός, βγαίνει λιγάκι μεγαλύτερος δλδ αλλά όλα καλά. Είδα ξανά κ φάτσα και σε κίνηση αυτή την φορά κ πήρα τα πάνω μου θα έλεγα. Χρειαζόμουν δύναμη για να αντέξω την αυριανή καμπύλη. 

Μου άλλαξε κ το σκεύασμα σιδήρου κ μου είπε να πάρω το Legofer ώστε να απαλλαγώ απ την δυσκοιλιότητα! 

Επίσης μου είπε να μην παραχαιδευω την κοιλιά διοτι κάνει συσπάσεις αν την χαιδεύουμε! 

Άντε λοιπόν να βγει κ ο 7ος μήνας να πάμε παρακάτω! 

Αα κ να συμπληρώσω πως από κεφαλική, πλέον έχει ισχιακή προβολή.. 

Τι ωραίο δώρο έκανες στον εαυτό σου! Τέλειος ο μπέμπης! 
Για το χάιδεμα μου το είχε πει και μένα μετά την αμνιοπαρακέντηση.. 1 βδομάδα ούτε να την ακουμπάμε.. περιττό να πω πόσο δύσκολο ήταν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Για το επίδομα των 56 ημερών εμένα μου ζήτησαν ήδη από την δουλειά να τους πάω χαρτί. Αυτό το χαρτί επάνω είναι σαν την ηλεκτρονική αναρρωτική κ έχει ένα κωδικό. Μπαίνεις στο εφκα κ κάνεις την αίτηση με αυτό τον κωδικό κ μετά ο εργοδότης σου πρέπει να κάνει αποδοχή. Δεν γίνεται όμως από τωρα, έχω έχω 17/5 μάλλον θα θέλει λίγες μέρες πριν; Αλλιώς κλείνεις ραντεβού στο εφκα κ πας από εκεί πάλι με αυτό το χαρτί. Εγώ αύριο περνάω επιτροπή για 15 μέρες που είχα πάρει το Νοέμβριο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας διάβασα όλες. 

Περί στήθους.. Είμαι ασπρουλιάρα κ όμως πλέον έχει γίνει τόσο μαύρο λες και είμαι Αφρικανή ξέρω γω.. Δεν μπορούσε να γίνει όλο το σώμα ετσι να φαίνομαι μαυρισμένη; Χαχα.. 

Σήμερα έκανα δώρο στον εαυτό μου έναν υπέρηχο (σε ιδιώτη) κ το ευχαριστήθηκα. 1087 γρ ο μικρός, βγαίνει λιγάκι μεγαλύτερος δλδ αλλά όλα καλά. Είδα ξανά κ φάτσα και σε κίνηση αυτή την φορά κ πήρα τα πάνω μου θα έλεγα. Χρειαζόμουν δύναμη για να αντέξω την αυριανή καμπύλη. 

Μου άλλαξε κ το σκεύασμα σιδήρου κ μου είπε να πάρω το Legofer ώστε να απαλλαγώ απ την δυσκοιλιότητα! 

Επίσης μου είπε να μην παραχαιδευω την κοιλιά διοτι κάνει συσπάσεις αν την χαιδεύουμε! 

Άντε λοιπόν να βγει κ ο 7ος μήνας να πάμε παρακάτω! 

Αα κ να συμπληρώσω πως από κεφαλική, πλέον έχει ισχιακή προβολή.. 

Θα παει τέλεια η καμπυλη μην αγχώνεσαι. Πιες το σιγά σιγά και με έξτρα νεράκι αν χρειαστεί χαλάρωσε τα. Πρώτα δεκάλεπτα είναι περιεργα χάζεψε λιγονμ στο κινητό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angiee1990 είπε:

Λοιπόν αν δεν κάνω λάθος μου πλήρωσε 2 μήνες ο εργοδότης μου.. αλλά όχι ολόκληρο το  μισθό μου πήρα λιγότερα Κ πήρα Κ το υπόλοιπο του μισθού  απτό ΙΚΑ αμέσως. Κ μετά ξεκίνησα με το ΙΚΑ. Εγώ βέβαια άργησα να πάω να καταθέσω χαρτιά κτλ δεν είχα καποιον να πάει Κ εγώ ήμουν κρεβάτι δεν έβγαινα και τα κατέθεσα όλα μαζί δλδ 3 μήνες μαζί .. και τώρα μου βγήκε να πάρω ένα ποσό μαζεμένο ! Γιατί δεν εγκρίθηκε ;;; Πηγες κανονικά κατέθεσες χαρτιά πέρασες επιτροπή από όλα;; Δεν σε ενημέρωσαν ότι δεν μπορεί να εγκριθεί όταν πηγες τις άδειες σου στο ΙΚΑ;;  

Επίσης !!! Έχεις περάσει μέσα στο εφκα τις αναρρωτικές σου;; Και έχει μπει ο εργοδότης σου να κάνει αποδοχή .;;; 

Δεν τα πήγα Ικα ,εργοδότης και γυναικολόγος μου παν πλέον  γίνονται ον λαιν.

Ο εργοδότης μου έχει δεχτεί όλες τις αναρρωτικες...θα το κοιτάξω αν χρειάζεται να παω από κοντά.Ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας διάβασα όλες. 

Περί στήθους.. Είμαι ασπρουλιάρα κ όμως πλέον έχει γίνει τόσο μαύρο λες και είμαι Αφρικανή ξέρω γω.. Δεν μπορούσε να γίνει όλο το σώμα ετσι να φαίνομαι μαυρισμένη; Χαχα.. 

Σήμερα έκανα δώρο στον εαυτό μου έναν υπέρηχο (σε ιδιώτη) κ το ευχαριστήθηκα. 1087 γρ ο μικρός, βγαίνει λιγάκι μεγαλύτερος δλδ αλλά όλα καλά. Είδα ξανά κ φάτσα και σε κίνηση αυτή την φορά κ πήρα τα πάνω μου θα έλεγα. Χρειαζόμουν δύναμη για να αντέξω την αυριανή καμπύλη. 

Μου άλλαξε κ το σκεύασμα σιδήρου κ μου είπε να πάρω το Legofer ώστε να απαλλαγώ απ την δυσκοιλιότητα! 

Επίσης μου είπε να μην παραχαιδευω την κοιλιά διοτι κάνει συσπάσεις αν την χαιδεύουμε! 

Άντε λοιπόν να βγει κ ο 7ος μήνας να πάμε παρακάτω! 

Αα κ να συμπληρώσω πως από κεφαλική, πλέον έχει ισχιακή προβολή.. 

Εμένα πάντως το legofer τις τελευταίες ημέρες μου δημιούργησε διάρροια και τον είπα σήμερα και μου είπε να μου το αλλάξει και λέω όχι το προτιμώ από την δυσκοιλιότητα..

 

23 εβδομάδες ακριβώς 491 γρ.. μου είπε ότι μικρούλα θα βγει το πολύ 3 κιλά γιατί και εγώ είμαι μικροκαμωμένη!! Ευτυχώς 3 εβδομάδες πήρα μόνο 0,5 κιλό σύνολο 6,5 όχι και λίγα..μου φαίνεται όλα τα πήρα εγώ και όχι η μπέμπα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Και εμένα τελικά πρέπει να με πειράζει ο σίδηρος γιατί τον ξεκίνησα Πέμπτη και από Σάββατο βράδυ είχα αναγούλες.. Χθες όλη μέρα χάλια έκανα εμετό και διαρροια.. Και σήμερα το ίδιο μόλις τον πήρα και μετά άρχισε η πικρίλα (η ωραία η παλιά) και διαρροια.. Οπότε έστειλα στον γιατρο να αλλάξω! 

Δεν μπορώ να σκέφτομαι πως θα έχω πάλι αυτές τις πικριλες!! Κάναμε αμάν και τι για να φύγουν... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Και εμένα τελικά πρέπει να με πειράζει ο σίδηρος γιατί τον ξεκίνησα Πέμπτη και από Σάββατο βράδυ είχα αναγούλες.. Χθες όλη μέρα χάλια έκανα εμετό και διαρροια.. Και σήμερα το ίδιο μόλις τον πήρα και μετά άρχισε η πικρίλα (η ωραία η παλιά) και διαρροια.. Οπότε έστειλα στον γιατρο να αλλάξω! 

Δεν μπορώ να σκέφτομαι πως θα έχω πάλι αυτές τις πικριλες!! Κάναμε αμάν και τι για να φύγουν... 

Και εγώ έχω! Νομίζω ποτέ δεν έφυγαν.. εσένα ποίο σου έδωσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Vasso87 είπε:

Για το επίδομα των 56 ημερών εμένα μου ζήτησαν ήδη από την δουλειά να τους πάω χαρτί. Αυτό το χαρτί επάνω είναι σαν την ηλεκτρονική αναρρωτική κ έχει ένα κωδικό. Μπαίνεις στο εφκα κ κάνεις την αίτηση με αυτό τον κωδικό κ μετά ο εργοδότης σου πρέπει να κάνει αποδοχή. Δεν γίνεται όμως από τωρα, έχω έχω 17/5 μάλλον θα θέλει λίγες μέρες πριν; Αλλιώς κλείνεις ραντεβού στο εφκα κ πας από εκεί πάλι με αυτό το χαρτί. Εγώ αύριο περνάω επιτροπή για 15 μέρες που είχα πάρει το Νοέμβριο!!!!

Έχω διαβάσει ότι δεν γίνεται από τώρα...θέλει 1-2 μέρες πριν βγούμε στην άδεια. Εμένα μέσα μαϊου μου είπαν να τους το στείλω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ele1 είπε:

Δεν τα πήγα Ικα ,εργοδότης και γυναικολόγος μου παν πλέον  γίνονται ον λαιν.

Ο εργοδότης μου έχει δεχτεί όλες τις αναρρωτικες...θα το κοιτάξω αν χρειάζεται να παω από κοντά.Ευχαριστω πολυ

Πάντως και εμένα τα ίδια μου είπαν...και στο ΙΚΑ στα Χανιά δεν βγαίνω κάποια πληροφορία...μια αναρρωτική που πήρα Δεκέμβριο, όλα ονλαιν και πιστώθηκαν τα χρήματα, κάνα μήνα μετά...αν μάθεις κάτι στείλε. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, khaleesi said:

Τι ωραίο δώρο έκανες στον εαυτό σου! Τέλειος ο μπέμπης! 
Για το χάιδεμα μου το είχε πει και μένα μετά την αμνιοπαρακέντηση.. 1 βδομάδα ούτε να την ακουμπάμε.. περιττό να πω πόσο δύσκολο ήταν!

Το φαντάζομαι. Γίνεται κ μηχανικά αυτό με το χάιδεμα. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Αντε να δουμε πώς θα δράσει σε μένα ο νέος σίδηρος. Προτιμώ βέβαια την διάρροια από την δυσκοιλιοτητα αλλά αυτό με τις ναυτιες που λέτε δεν ακούγεται κ πολύ δελεαστικό. 

Σύντομα με νέα :unsure:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emmi@ είπε:

Έχω διαβάσει ότι δεν γίνεται από τώρα...θέλει 1-2 μέρες πριν βγούμε στην άδεια. Εμένα μέσα μαϊου μου είπαν να τους το στείλω. 

Το χαρτί με την πιθανή ημερομηνία βγαίνει από τώρα αν θες..η αίτηση ναι θέλει μια δυο μέρες πριν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasso87 είπε:

Το χαρτί με την πιθανή ημερομηνία βγαίνει από τώρα αν θες..η αίτηση ναι θέλει μια δυο μέρες πριν

Ναι ναι για την αίτηση το ξέρω, μετά το Πάσχα πρώτα ο Θεός θα μου την ετοιμάσει ο γιατρός..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...