Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Polly1 είπε:

Εμενα μου χει πει όχι πισίνες είτε είμαι έγκυος είτε όχι!! Έχουν δει τα μάτια του πολλα!! Η αλήθεια είναι ότι και να μη μου το λεγε,εγω τις πισίνες τις σιχαίνομαι έτσι κι αλλιώς!! Μ αρέσει μόνο να τις βλέπω!! Έχω μπει μόνο μια φορά και αυτή σε πισίνα σπιτιού!! Κολύμπι σε θαλασσιτσα ωραια!!! Που κι εκεί μπορεί να συμβεί η στραβή αλλά πολυ πιο σπανια και μπορείς εύκολα να δεις αν είναι καθαρή ή οχι

Καλά εγώ δεν πάω έγκυος ούτε πισίνα ούτε θάλασσα...

Τόσα μικρόβια με τίποτα. 

Μη έγκυος, πάω παντού :D


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλά εγώ δεν πάω έγκυος ούτε πισίνα ούτε θάλασσα...

Τόσα μικρόβια με τίποτα. 

Μη έγκυος, πάω παντού :D

Κι εγώ σκέφτομαι να μην κάνω μπάνιο Ιουνιο αν και μάλλον θα πάω πάλι για καισαρική!! Άσε...Μετά δεν ξέρω μετά από πόσες μέρες επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα! Το προηγούμενο ήταν χειμωνιάτικο μωρο και δε με απασχολησε ποτέ!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Polly1 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι να μην κάνω μπάνιο Ιουνιο αν και μάλλον θα πάω πάλι για καισαρική!! Άσε...Μετά δεν ξέρω μετά από πόσες μέρες επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα! Το προηγούμενο ήταν χειμωνιάτικο μωρο και δε με απασχολησε ποτέ!! 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το σκέφτομαι απλά δεν ξέρω εάν επιτρέπεται και πότε..

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Polly1 said:

Κι εγώ σκέφτομαι να μην κάνω μπάνιο Ιουνιο αν και μάλλον θα πάω πάλι για καισαρική!! Άσε...Μετά δεν ξέρω μετά από πόσες μέρες επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα! Το προηγούμενο ήταν χειμωνιάτικο μωρο και δε με απασχολησε ποτέ!! 

Λογικά μετά την περίοδο της λοχείας θα μπορούμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι να μην κάνω μπάνιο Ιουνιο αν και μάλλον θα πάω πάλι για καισαρική!! Άσε...Μετά δεν ξέρω μετά από πόσες μέρες επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα! Το προηγούμενο ήταν χειμωνιάτικο μωρο και δε με απασχολησε ποτέ!! 

Εγώ πάλι κοιτάω ήδη μαγιό εγκυμοσύνης στο shein :rolleyes: μαύρο για να κόβει όσο μπορεί χαχαχα

Άμα όλα πάνε καλά θέλω σαν τρελή να πηγαίνω θάλασσα.. Εχω κάνει ήδη όνειρα γιατί μετά την γεννα δύσκολο να προλάβω ξανά θαλασσίτσα και την αγαπώ τόσο πολύ! 

Ήδη από τον Μάιο σκέφτομαι να πηγαίνω όταν θα κάνει τα 30αρια αλλά όχι να μπω φυσικά από τόσο νωρίς.. Έτσι κανένα τεταρτακι στον ήλιο για λίγο μαύρισμα κ βιταμίνη και μετά σκιά να τρώω τα φρούτα μ διαβάζοντας κανένα βιβλίο! :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Σούπερ!! Εννοείς πιλάτες; Γιόγκα; Κάτι τέτοιο η γυμναστήριο με ήπιες ασκησουλες με λίγα βαρακια,ποδήλατο,  ελλειπτικο κλπ; Εγώ θέλω πολύ κολυμβητήριο αλλά οι μισοί μου λένε με τα χίλια ναι κ άλλοι μισοί με τίποτα μη κολλήσω τίποτα. Και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη άσκηση, ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός. Ο γυναικολόγος μου λέει ναι αρκεί να μην είναι κρύα και να ναι καθαρά. Χαίρω πολύ-_-

Πιλατες κρεβάτι κάνω τώρα μόνο περισσοτερο για ψυχολογικούς λόγους πηγε τέλεια παρολα αυτά μου είχε λείψει 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δε ξέρω δεις τι λέτε μάλλον εγώ είμαι πολύ τολμηρή! 
2 φορές τη βδομάδα πάω baby swim με τον μικρό μου και ανυπομονώ πως και πως να ξεκινήσω τα μπάνια μου στην Αττική σε 2-3 βδομαδες!!!!

Ζω στα άκρα :P

2 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Εγώ πάλι κοιτάω ήδη μαγιό εγκυμοσύνης στο shein :rolleyes: μαύρο για να κόβει όσο μπορεί χαχαχα

Άμα όλα πάνε καλά θέλω σαν τρελή να πηγαίνω θάλασσα.. Εχω κάνει ήδη όνειρα γιατί μετά την γεννα δύσκολο να προλάβω ξανά θαλασσίτσα και την αγαπώ τόσο πολύ! 

Ήδη από τον Μάιο σκέφτομαι να πηγαίνω όταν θα κάνει τα 30αρια αλλά όχι να μπω φυσικά από τόσο νωρίς.. Έτσι κανένα τεταρτακι στον ήλιο για λίγο μαύρισμα κ βιταμίνη και μετά σκιά να τρώω τα φρούτα μ διαβάζοντας κανένα βιβλίο! :x

Πολύ φίλη μου είσαι κι εγώ περιμένω τα μαγιό νου από shein!! Και σκέφτομαι το ίδιο πραγμα να προλάβω να κάνω τα μπάνια μου πριν τη γεννά… μετά με το καλό θα γεννήσω και θα κατέβω Κρήτη και θα την κοιτάω την θάλασσα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Εγώ πάλι κοιτάω ήδη μαγιό εγκυμοσύνης στο shein :rolleyes: μαύρο για να κόβει όσο μπορεί χαχαχα

Άμα όλα πάνε καλά θέλω σαν τρελή να πηγαίνω θάλασσα.. Εχω κάνει ήδη όνειρα γιατί μετά την γεννα δύσκολο να προλάβω ξανά θαλασσίτσα και την αγαπώ τόσο πολύ! 

Ήδη από τον Μάιο σκέφτομαι να πηγαίνω όταν θα κάνει τα 30αρια αλλά όχι να μπω φυσικά από τόσο νωρίς.. Έτσι κανένα τεταρτακι στον ήλιο για λίγο μαύρισμα κ βιταμίνη και μετά σκιά να τρώω τα φρούτα μ διαβάζοντας κανένα βιβλίο! :x

Αυτό με την ηλιοθεραπεία πολύ ωραίο!! Και με τα φρούτα και το βιβλίο ακομη ωραιότερο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Martinaa είπε:

Κορίτσια δε ξέρω δεις τι λέτε μάλλον εγώ είμαι πολύ τολμηρή! 
2 φορές τη βδομάδα πάω baby swim με τον μικρό μου και ανυπομονώ πως και πως να ξεκινήσω τα μπάνια μου στην Αττική σε 2-3 βδομαδες!!!!

Ζω στα άκρα :P

Πολύ φίλη μου είσαι κι εγώ περιμένω τα μαγιό νου από shein!! Και σκέφτομαι το ίδιο πραγμα να προλάβω να κάνω τα μπάνια μου πριν τη γεννά… μετά με το καλό θα γεννήσω και θα κατέβω Κρήτη και θα την κοιτάω την θάλασσα 

Ααα το πήρες ήδη εε;; ήθελα και εγώ αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω για 7ο,8ο  αντε και 9ο μήνα που θα είμαι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ααα το πήρες ήδη εε;; ήθελα και εγώ αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω για 7ο,8ο  αντε και 9ο μήνα που θα είμαι... 

Κι εγώ στο περίπου τα παραγγέλνω 1 νούμερο μεγαλύτερα συνήθως γιατί παίρνω κανονικά μαγιό όχι εγκυμοσύνης οποτε δε πιάνουν την κοιλιά ιδιαίτερα αλλά από κάτω! Θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ανυπομονω για μπανια το καλοκαιρι γιατι τη λατρευω τη θαλασσα και θα σκασω αν δεν πηγαινω. Απο μικρη μαθημενη μεσα στη θαλασσα δεν μπορω να την στερηθω. Θα παιρνω τη μικρη και θα πηγαινουμε οσο μπορω να κουνηθω ακομα και πρεπει να παρω παλι μαγιο γιατι το παλιο το πεταξα μετα απο 7 χρονια που περασαν. Μαλλον ολοσωμο θα παρω αυτη τη φορα. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vp22 είπε:

Κι εγω ανυπομονω για μπανια το καλοκαιρι γιατι τη λατρευω τη θαλασσα και θα σκασω αν δεν πηγαινω. Απο μικρη μαθημενη μεσα στη θαλασσα δεν μπορω να την στερηθω. Θα παιρνω τη μικρη και θα πηγαινουμε οσο μπορω να κουνηθω ακομα και πρεπει να παρω παλι μαγιο γιατι το παλιο το πεταξα μετα απο 7 χρονια που περασαν. Μαλλον ολοσωμο θα παρω αυτη τη φορα. 

Και εγώ θέλω μπανια και πριν και μετά Μάιο που ειχα γεννήσει στις 20 μέρες μετά. Την γεννα ξεκίνησα πηγα στο χωριό μου κάθε μέρα θάλασσα και όλη μέρα καθόμασταν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Πως είστε;

Τι ωραία που τα λέτε για τα μπάνια, εγώ δεν κάνω μπάνιο στην Αττική, αλλά έχω την πολυτέλεια η θεία μου να έχει σπίτι με πισίνα, πολύ μεγάλη και μαζευόμαστε εκεί για μπάνιο τα καλοκαίρια. Ο θείος μου δε είναι τόσο μανιακός με την καθαριότητα που το νερό το έχει κάνει ελαφρώς θαλασσινό, έχει μειώσει πολύ το χλώριο και η πισίνα απολυμαίνεται με οξυγόνο! (αν εχω καταλάβει και σωστά :lol:)

Θα τον ρωτήσω αν μπορώ να κάνω μπάνια εκεί αλλά κάτι μου λέει ότι θα φάω άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα για β επιπέδου και όλες οι μετρήσεις ήταν τέλειες...βρήκε μόνο υπερηχογενές έντερο....που απλά αυξάνει λίγο το ποσοστό ντάουν αλλά ο πιλάλης μου είπε ότι κατά 99% έχει απλά καταπιεί αίμα από κάποια αποκόλληση που έγινε και δεν καταλάβαμε με το να έχω αίμα.....γενικά είπε πολύ σύνηθες μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος για αμνιο το ίδιο και ο γυναικολόγος μου που είναι ψείρας ήταν πολύ χαλαρός....μου είπαν αν θέλω νιπτ να κάνω αλλά γενικά επειδή είναι πολύ ακριβή σαν εξέταση για εμάς αποφασίσαμε με τον άνδρα μου ότι έτσι και αλλιώς αφού δεν μας νοιάζει ακόμα και αν έχει ντάουν θα το κρατούσαμε και αφού δεν εκμηδενίζει η νιπτ τις πιθανότητες να έχει απλά σ δίνει ποσοστά είπαμε να μην κάνουμε!!!!εχθές σταδιακά άρχισα να γίνομαι χάλια αλλά σήμερα ειλικρινά πήγα άναψα ένα κερί (αν και δεν είμαι πολύ της εκκλησίας) και είπα ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε κανένας δεν σ επιβιώνει τπτ και πότε 100% και επειδή ήδη δουλεύω στην ειδική αγωγή και γνωρίζω ότι υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα και αφού γεννηθεί.....χαλάρωσα και πραγματικά όσο περνάει η ώρα είμαι πολύ καλύτερα!!!! Σόρρυ για το σεντόνι απλά το λέω γιατί μπορεί και κάποια άλλη κοπέλα να έχει δει κάτι αντίστοιχο και μήπως μπορώ να την βοηθήσω ψυχολογικά γιατί όσο και να είναι τρως ένα σοκ στο άκουσμα...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...